Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Učí školstvo korupcii?


 Učí školstvo korupcii?

Škola nás učí pracovať pre známky, pre vonkajšiu odmenu, pre úplatu. Toto neskôr vedie k lenivosti a ku korupcii. – V dobrej škole sa učíme z vlastného prirodzeného vnútorného záujmu, preto, aby sme vedeli. Náš život ostáva v našich rukách.


"Áno, školstvo má chyby, ale v prvom rade má chyby celá spoločnosť... Skorumpovaní politici, sudcovia, prokurátori, polícia, bankstri, "vrcholoví" manažéri – nie my učitelia! Kiežby všade bolo toľko skvelých schopných a charakterných ľudí, ako je práve v tom vami znevažovanom školstve! Vaše rady si strčte za širák!"


V škole sú chyby nežiaduce. Znamenajú zlú známku. Škola učí chyby potláčať. Za chyby sme odsúdení. Pokúšame sa teda chyby zakrývať a nepriznávať. Bránime sa. Upozornenie na chybu vnímame ako útok a znevažovanie. Toto vedie k nevedomosti a neschopnosti sa poučiť. Vedie to tiež ku klamaniu a k podvádzaniu. – V dobrej škole sú chyby v poriadku – pokusmi a chybami sa človek učí.


Školstvo má chyby. To je dobre. Priznajme si ich – chybami sa človek učí a učením sa človek mení. Len takto môžme zmeniť školstvo k lepšiemu.

 

Prečo sa v školách dejú tieto chyby, ktoré plošne škodia našim deťom a vlastne celej spoločnosti? Príčinou je, domnievam sa, nevedomosť. Tak som spravil osvetový leták, kde ukazujem, ako by mohla dobrá škola vyzerať. Pomôžete mi ho šíriť? :)

 

Vec pekne objasňuje aj toto video:Author: Vlasto Krkavec # WomyKopi07
Svet2014-02-0521
-
 61% ( 8 people voted )
+
Tím úhelným kamenem je to, že školství SLOUŽÍ určitým mocenským strukturám (na dlouhodobou zakázku vyrábět určité produkty pro potřeby těchto struktur, ba novodobé školství bylo přímo k tomuto účelu zavedeno, "vzdělávání" misijně šířeno a dokonce i proto je "povinné" z části.)-
Struktury kterým má vyrábět, zájmům kterým je podřízeno jsou:
- církevní
- státistické (je potřeba aby někdo úředně a jinak spravoval vězení pro všechny - k plnění intrukcí musí umět číst, psát, počítat a hlavně poslouchat, atd. - Proto bylo zavedeno, ne z nějakých bohulibých účelů.)
- korpokrátní (potřebují tu více "technických pracovníků", tu zas jiných...Tak řídí u mladých lidí "výběr povolání" přes media a falešnými obrázky o povolání je zavádějí na scestí. A vychylují poměry určitých povlání dle potřeb pro své fungování).

Jinak hezký článek, často míváš fajn články, Vlasto.

KAKKAK # GamyVady93
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 19:31:05 4e889ccf
Čo už sa nevymyslite, aby ste deti úplne zmagorili. Známky a korupcia?Ľutujem terajšie deti. Ani učitelia nevedia čo majú učiť a ako majú učiť. Dajte deťom kvalitné učebnice, kvalitných učiteľov,ktorí si správnym prístupom k deťom získajú stratenú autoritu a bude problém vyriešený.

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 20:45:54 5b7f0a54
Jambo, kto má dať ďeťom kvalitné učebnice a to ostatné?
K článku: Školstvo slúži štátu a korporáciám, tak ako aj za socializmu, len úroveň vzdelania poklesla. Chorý je celý systém a treba to vidieť ako jeden naprogramovaný stroj. Deti už nedostávajú ani zlé známky, lebo je škola hodnotená podľa výsledkov - známok. Problém je však omnoho väčší ak si uvedomíme mediálnu demoralizáciu národa vrátane detí, materialistické myslenie, orientáciu na krátkodobý prospech a prevrátený hodnotový systém. To platí v zdravotníctve, verejnej správe, práve a vlastne všade. Video som si ešte nepozrel, ale s autorom článku súhlasím. Škola a život nás učí súťažiť, bojovať proti sebe, byť lepší a podobne. "Treba sa vedieť predať" to je obľúbené heslo moderných demagógov predávajúcich americký sen. A začína to už od škôlky. Mám školopovinné deti a neviem o ničom v škole, čo by ich motivovalo vnútorne a viedlo k spolupráci namiesto konkurencie a ku kritickému vnímaniu a analýze. Je to len memorovanie a výcvik - jeden ako druhý a každý výnimočný.

MarianR # JabyXira91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 22:18:37 5e88895e
najhoršie je že drvivá väčšina čo sa účí je klamstvo, dejiny sú komplet na ruby prevrátené, a čo sa týka fyziky tak sa učia veci ktoré ani neexistujú(čas...)a čomu by mali venovať viac času serú na to(frekvencie...)...účelom školstva je obmeziť individuality aby nikto nevybočil z falošnej reality, každý kto to spraví je zvláštny, outsider... novodobo konšpiračný teoretik

riso # QemiGibe29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 07:27:42 5c3405a7
Škola vás pobiede naučí čítať a písať, potom vám natlačí do hlavy kabalistické kaleráby, ktoré vám vštiepia do hlavy na celý život! model správania, ktorého sa v dospelosti už nezbavíte. Cirkev vás znásilní krstom vo veku, keď ešte neviete chodiť, myslieť a rozhodovať sa a naučí vás otrockej poslušnosti voči kabalistom, máte to na celý život, už sa kresťanskej zaslepenej poslušnosti kabale nezbavíte celý život.
Škola vás učí konzumnému spôsobu života, ten slúži korporáciám na to, aby vám predávali tovar, ktorý k životu vôbec nepotrebujete, tým vás okrádajú o zdroje, ktoré ste si zarobili vlastnou prácou a udržiavajú vás v permanentnej chudobe. Sú to potravinári, zdravotníctvo, farmácia, energetici a najväčší podvodníci v dejinách ľudstva, finančný svetový Rothschildov bankový systém. Obezita prudko narastá a je základom a istotou, že celé! nové generácie ľudí budú zaručene choré!


Škola vás zaručene nenaučí zdravému spôsobu života, pohybu od detstva až po hrob, zdravej výžive. Dnes každá sviňa a krava má zdravšiu výživu, ako ľudia pod vedením svetových súkromných korporácií. Škola vás nenaučí finančnej gramotnosti, všetci ekonómovia končiaci univerzitu sú sú Keynesiáni, fyzická ekonómia je tabu, pyramídové hry ako akcie, cenné papiere, sú zbožštené, ako by bez nich ľudstvo vyhynulo. Všetci agronómovia končiaci univezitu sú monsanto chemici, bez chémie nevedia dopestovať ani pšenicu. Socialistické výnosy obilovín bez chémie neboli mižšie, ako tie Monsanto chemické, boli zaručene zdravšie. Nie preto, že boli socialistické, ale preto, že neboli Monsanto kabalistické, vid. aj India. atď.
Toto všetko pácha štát za naše a moje dane. Štát je monopol na kriminalizáciu, štát poškodzuje občanov, štát slúži súkromným spoločnostiam a nie občanovi. Nerušte bordel, vymeňte kur.vy v bordeli. Byť politikom, tak sa od hanby zasamovraždím. Zaveďte priame voľby a referendum na všetky rozhodnutia parlamentu, nevoľte politikov z politickej kandidátky, na ktorú sa sami napísali. Žiadajte EÚ suverénnych národných štátov, zrušte súkromné kabalistické banky, zaveďte domobranu a rovnosť zákona pre všetkých.


Definitiva # MunoLyhi27
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-06 08:32:09 55ede329
Víš, Gejzo alias Orangutane, škola není proto, aby učila nabývat a pracovat s vědomostmi, předávala zkušenosti starších (ti jsou právě kvůli škole vyšachováni jako nepotřební pro společnosti), seznamovala s dovednostmi, ale aby VYCHOVÁVALA - k čemu? Pochopitelně k otrockým návykům.

Equator # BubuTeme94
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 09:55:06 4e88b2d4
loading...
Prepáč Gejza, ak som sa zle vyjadril o súťaživosti. Nemal som na mysli ani tak samotné učivo, ale školskú výchovu ako celok a samozrejme nielen školskú výchovu ale spoločenské smerovanie. Ja mám 40 rokov a základku a časť strednej som absolvoval za socializmu a teraz mám deti na základnej, takže neobhajujem bývalý režim, lebo to bolo zhruba to isté, ako dnes. Úroveň vzdelania bola vyššia, to potvrdzujú štatistiky a ani politici sa tomu nebránia. Ale aj vtedy aj dnes celý vzdelávací systém slúži ""spoločnosti"". Teraz je to tvrdý kapitalizmus a obrazom toho je všetko ostatné. "Viac a viac a viac" o to sa snaží školstvo postavené na konkurencii, ale je preukázané, že súťaživosť produkuje viac škody a vyhráva len malá menšina a tí horší strácajú záujem aj keď na to majú a sú výrazne nad priemer. Vládnuce skupiny sa vždy obávali organizovaných spolupracujúcich skupín a snažili sa alebo o kolektivizmus alebo o individualitu v extrémnej podobe.
Škola nemotivuje okrem známok žiadnym iným spôsobom. A to, že je viac vysokoškolákov neznamená, že je národ múdrejší, ale to, že latka je príliš nízko. Ľudia s diplomom chodia od dverí k dverám v oblekoch a ponúkajú telekomunikačné služby a iné produkty a stačilo im k tomu pár hodinové školenie o tom, ako dostať človeka tam, kde chcú.
Postupne sa potláča všeobecné vzdelanie, ktoré je v živote určite dôležité a viac sa preferuje špecializácia. To je znak úpadku vzdelávania: "Drž hubu a krok, do iného sa nestaraj, lebo na to nemáš papier a prd tomu rozumieš!"
Na prvý pohľad sa zdá, že súťaživosť a konkurencia je zdravá a prirodzená. Predpokladá sa, že budú vznikať lepšie a kvalitnejšie výrobky, ale opak je pravdou. Ide o prachy a preto nie o kvalitu, ale o kvantitu biznisu a tak vzniklo plánované zastarávanie a minmalizácia nákladov, nekvalitné materiály a podobné výdobytky doby. Nehovoriac o tom, že nové technológie sú potláčané a blokované kartelmi za účasti štátov. Je to ako psychologická vojna na domácom fronte od školy k produktívnemu veku.
Byť dobrý v niečom a vzdelaný, neznamená že musíš byť lepší ako niekto iný. Náš systém hodnotenia je zastaralý a je taký dlhodobe. Vždy určíme priemer a od neho vychádzame. Ak priemerné IQ klesne na 75, tak zase budú niektorí nejlepší aj s 93 bodmi napríklad. (Je to len príklad, IQ nepokladám za vhodné hodnotenie, aj keď má určitý zmysel)

MarianR # JabyXira91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-06 14:01:12 5e88895e
Marian R,---Prečo sa to pýtaš mňa? Opýtaj sa pánov,ktorí dovolili zničiť školstvo ,tak ako všetko.Vysvetli mi ,načo sa tak často menia učebnice a vždy k horšiemu. Aj učitelia sú z toho zhrození!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 14:06:19 b229a429
Gejza Hufnagel,---súhlasím do bodky.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 14:09:13 b229a429
MarianR,---Čo ty potom môžeš posudzovať školstvo vtedy a dnes? Ešte dobre,že aspoň uznáš,že školstvo bolo na vyššej úrovni.Vlastne ani neviem,čo ťa nahnevalo na mojom prvom príspevku.Keď sám uznávaš,že školstvo je teraz o ničom a mládež hlúpne pri tomto systéme.Jedna perlička:Žiaci píšu slohovú úlohu. Jeden zo žiakov napíše v podstate to isté,ale sa nechá uniesť vlastnou fantáziou . Učiteľ namiesto toho aby žiaka pochválil,dá mu horšiu známku. Na otázku žiaka,prečo? učiteľ odpovie:Lebo to nemáš napísané ako ostatní.Kedysi,keď len štyria mali rovnako napísanú úlohu,už učiteľ podozrieval,že si úlohu opísali.Obyčajne to aj tak bolo.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 14:26:26 b229a429
Definitiva,----Čo má školstvo spoločné,že žiaci tlstnú? Nanajvýš riaditeľ školy má kontrolovať kuchárov akú stravu varia deťom.To áno. V tom je škola vinná.Kuchár má dostať predpis na zdravú stravu ,vyhodiť zo škôl automaty na sladkosti ,sladké nápoje a hamburgery.Rodičia robia chybu. Zľahčia si prácu s prípravou desiatej,radšej strčia eurá deťom do rúk,nech si niečo kúpia.
Učiteľ má deti učiť,ale podľa terajšieho systému ich nenaučí skoro nič. Školstvo je vinné ,že je taký systém ,aký je!Najviac záleží na kvalitných učiteľoch. Sú Aj také školy kde sa škola stará aj o mimoškolskú činnosť.Takže na vine sú učitelia. Samé výhovorky! Prečo to teda niekde ide a inde nie? No a nakoniec: Ktorý minister školstva po 89. roku urobil pre školstvo najviac? Ja takého nepoznám.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 14:43:29 b229a429
Nechat se posuzovat od druhých (např. známkovat či vůbec hodnotit a řídit nevybraným učitelem-zaměstnancem) vede přímou cestou k psychopatii.

primar # JudeMamy42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 17:13:57 4e888ef0
"Škola nemotivuje okrem známok žiadnym iným spôsobom" - Jakto že ne? Motivuje negativitou - HROZBOU TRESTU, když nebudeš plnit "své" povinnosti na Tebe uložené (a rodiče jakbysmet).

primar # JudeMamy42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 17:16:28 4e888ef0
!!! Jambo 47.. "Nie nie nenechám to len táák... Pani učiteľka...Naučiť kohosi niečo je určite problém! Peniaze to nevyvážia! Najmiešnejší je vraj dedo.. lebo musí spať s babkou. Nie ! Najlacnejšia pracovná sila vraj je BABKA.. A to ste asi aj Vy: Aj na počítačí..aj deti aj vnúčatá , aj nejaký manžel--milenec-- aj nejaké záujmy aj --umrieť nie je kedy...To je prípad aj mojej ... ale čo už a keď ešte sa dá---Teda pred spaním: Pyskatý učeň bol pyšný ,lebo žil v prepychu, keď sa ho majster pýtal zapýril sa a začal prepytovať ! Piskať ústami píšeme mäkke "I" Hotovo. Tak sa učila moja mamka v 40 -tich rokoch...minulého A to sa učili v predškolskom veku v rámci....básničkovania...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 17:52:32 58d4289b
Psst,psst ..keď sa ho majster pýtal kde je pytel a kopyto. zapýril sa .. psst..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 17:57:12 58d4289b
A A môj dedo pri manipulácií z drevom našiel jelienča- položivé a šup ho..domov! Bol vymaknutý a musel tri dni rezať deťom drevo na zimu pre školu! A dnešní . " tí to " .. "rauber-šísen".dodajú škole sponzorské a hotovo detičky ---"jedou"--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 18:05:16 58d4289b
Klopi,----Dcérka mojej susedky verklikovala básničku. Učiteľka ju vypočula a potom jej povedala:dobre (povedzme Zuzka),vidím,že to vieš,teraz to zopakuj,aby som tomu aj rozumela.Dnes to už učiteľka neurobí(si myslím)Povie,že nemá čas . ---klopi,---Prečítala som si a teraz mi napíš tak aby som aj rozumela. Teraz neviem . Mám dakde hrúbku,či len zas trocha školenia.Aj my sme sa učili pomôcky ,aby sme vedeli presne kde napísať tvrdé y. Napríklad sova má tvrdý zobák preto napíšeme výr.Voda je mäkká preto napíšeme vodný vír.Dnes už nato nemajú učitelia čas.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 18:27:45 b229a429
Teda ,,Jambo47.. Vybrané slová za mládi mojej mamky sa učili "BÁSNIČKOVITE" ! V PREDŠKOLSKOM VEKU v rámci tzv."rečovaniu" Teda ďalej : Po ""B"" v B ystrici , Bytči , Bydžove býva tá obyčaj... Po " P" pyskatý.. Po ""Z" .. zývať , nazývať , prezývať .. sa nesluší. Po "L" lyžiar lýchal , mlynárovi neslýchane,.. Po "S" ..syn nasypal sýkorkam a sysľom .... ale mňa to už nebaví toľko skúšať mojú staršiu mamku Ale PoZa LeSa VyBeRaMe sú obojakéééé!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 19:21:48 58d4289b
Jambo, nenahneval ma tvoj príspevok, len tá časť "dajte deťom" ma prekvapila. Keby si napísal "dajme deťom" nič by som nenamietal. Ani ja ani ty knihy nepíšeme a netvoríme a ani nerozhodujeme o osnovách, ale všetci sme súčasťou spoločnosti. Ospravedlňujem sa, ak som ťa nahneval.
Myslí, že školstvo posudzovať môžem ako každý, kto chodil do školy a jeho deti chodia do školy. Takže len z tej strany, nie som učiteľ. Ale napríklad som chcel vo voľnom čase viesť krúžok PC grafiky na škole, kde synovia chodia. samozrejme dobrovolne a zadarmo. Boli veľmi prekvapení, že sa rodič chce akosi angažovať do aktivít a akosi z toho zišlo z ich strany. Nebudem kritizovať konkrétnu školu, lebo nie všade je to tak, ale mnohé platí v celoslovenskom meradle alego globálne.
Žiadne reformy tu nepomôžu. Všetky reformy v akomkoľvek obore bez riešenia súvislostí nemajú zmysel. Je to ako upratať v jednej izbe, kým v ostatných je bordel. Za chvíľu je bordel zase všade. V médiách náš systém vychvaľujú. pretože slováci sa uplatnia vo svete ako kvalifikovaní zamestnanci, ale to je skôr smutné ako chvályhodné. A ešte ku knihám. Aj to je biznis, bohužiaľ. Štát to zaplatí a tie učebnice niekedy stoja za h...... . Porovnávanie vtedy a teraz, u nás a inde nie je práve najlepšie a je to ako porovnávať socializmus s kapitalizmom, ako keby neexistoval iný možný spoločenský systém.

MarianR # JabyXira91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-06 19:38:31 5e88895e
MarianR,---Neuvedomila som si,že to tak zoberieš. Myslela som automaticky,že Vláda.Kto je zato zodpovedný.Vláda vytvorila systém.Práve ,že sa už začína otvorene hovoriť,že naša mládež hlúpne.Sám vidíš,že aj v školstve je chyba. Ja sa tiež divím,že na jednej strane Slovenska sa učitelia venujú žiakom v mimoškolskej činnosti (vidím to na mojich vnúčatách)a o dvesto kilometrov učitelia akoby nemali záujem. Myslela som,že nemôžeš posudzovať ,lepšie som asi mala napísať ,porovnávať školstvo ,kedysi a dnes.Bol si mladučký.Teraz máš školopovinné deti.Určite máš také skúsenosti,že v knihách sú popísané hlúposti a ani veľmi pri preskúšaní učiva deťom nepomôžeš. Keď si chodil do školy ty ,tak na konci učiva boli otázky a tvoja mama ti mohla dávať otázky a preskúšať ťa z učiva.Tak to robili aj moje deti,Prišli aby som im dávala otázky. Asi s tým máš aj ty také skúsenosti.Mám deti v tvojom veku.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 20:48:59 b229a429
Paní přednášející s prominutím blábolí pěkné pitomosti. Spravedlivé odměňování vede k poctivému přístupu k životu. Za zaslouženou snahu přijde zasloužená odměna. Za darmo nic není. Za lenost už vůbec nic, případně pokárání s cílem příště se zkus snažit více a uvidíš, že to půjde. Pocit z odměny (pochvaly) je víceméně u srdce hřející zážitek vedoucí k motivaci si jej zopakovat. Úplatek je odměna za vědomé porušení pravidel, tedy vědomé poškození někoho za nepoctivou odměnu. Toto nějak paní přednášející jaksi nějak nerozlišuje. Tedy, buď je naivní až hloupá, nebo přímo agent klasické nevládní organizace s konečným cílem lidi demotivovat až rozeštvat. Spíše bych ji typoval za užitečného blbce, který hlásá v něčím zájmu pitomosti, aniž by chápala podstatu šachové hry kde je figurkou. To co hlásá je v přímém rozporu s základními přírodními zákony platnými pro všechny živé bytosti!
VK # MukaBejo39
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-02 21:21:06 515aa892

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Určite najlepší príbeh o dani vôbec


Určite najlepší príbeh o dani vôbec
Istotne si spomínate na to, ako IT odborník ukradol zo švajčiarskej banky zoznam majiteľov bankových účtov. A potom ho predal nemeckej vláde, ktorá ho použila na hon týchto neposlušný...
Proč je socialistická ekonomika „nemožná“
REGULOVANÉ POTRAVINY HEZKY PO EVROPSKU
Země, která představuje největší hrozbu míru, je...

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0442 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne