Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Umělá inteligence bojuje proti patentovým trollům


 Umělá inteligence bojuje proti patentovým trollům
Software All Prior Art generuje bláznivé popisy vynálezů a zveřejňuje je online, aby se tím zmenšil manévrovací prostor pro patentové trolly.

Americký patentový systém rozhodně není ideální a už dlouho čelí kritice. Podivné nastavení americké justice v oblasti patentového práva udělalo z amerických patentů živnou půdu pro patentové trolly (patent trolls). Takový patentový troll si nechá zaregistrovat nějakou banalitu jako patent a pak nemorálně využije skulin v zákonech a zaútočí na zavedené firmy s tím, že porušují jeho patentová práva. V americkém soudnictví je pak bohužel výhoda na straně patentového trolla a napadaná firma často mimosoudně zaplatí, aby se nemusela pustit do velmi nákladných soudních pří s nejistým výsledkem. Nejde přitom jen o USA, patentoví trollové bývají k vidění i v jiných zemích.

3D tištěné mýdlo proti škůdcům na jahodách si už nikdo nepatentuje. Kredit: Ivar Leidus / Wikimedia Commons.
3D tištěné mýdlo proti škůdcům na jahodách si už nikdo nepatentuje. Kredit: Ivar Leidus / Wikimedia Commons.


Boj s patentovými trolly je úmorný a těžký. Umělecky naladěný inženýr Alex Reben se rozhodl do tohoto boje přispět jednoduchou umělou inteligencí, která jde patentovým trollům po krku hrubou silou. Rebenův software All Prior Art prohrabává americkou databázi patentů, která je volně dostupná online. Program pak z patentových dokumentací vytahuje kousky textu a skládá z nich popisy nových vynálezů.

Zní to bláznivě. A také to je naprosto bláznivé. All Prior Art vytváří pozoruhodné bláboly, které nedávají smysl. Popisují třeba robotický telefonní seznam, vložky do nosu ozdobené magnetickými šperky anebo 3D tištěné mýdlo, které likviduje škůdce na jahodách. Nic z toho samozřejmě neexistuje a Alex Reben se to ani nechystá vynalézt. Přesto ale tento bizarní postup dává v boji proti patentovým trollům jistý smysl. Jde o to, že přinejmenším v USA a v Evropě platí pravidlo, že patentováno může být jenom něco, co je nové. Rozhodně nelze patentovat něco, co už bylo popsáno ve veřejném prostoru. V právnické řeči se tomu říká "prior art".

Alexander Reben. Kredit: Aspen Institute.
Alexan der Reben. Kredit: Aspen Institute.


Rebenova zbraň proti patentovým trollům je děsivě jednoduchá. Software All Prior Art sestavuje a publikuje online co nejvíc potenciálně patentovatelných konceptů. Reben doufá, že tím komplikuje život patentovým trollům, kterým se zmenšuje manévrovací prostor. Pokud se troll pokusí patentovat nějakou banalitu, kterou předtím zveřejnil All Prior Art, tak troll utře nos.

Benátský patentový systém z roku 1474 je zřejmě nejstarší kodifikovaný patentový systém na světě. Kredit: volně dostupné.
Benát ský patentový systém z roku 1474 je zřejmě nejstarší kodifikovaný patentový systém na světě. Kredit: volně dostupné.


Mohl by Reben se svým All Prior Art překazit kariéru nadějnému vynálezci či mysliteli? Reben neočekává, že by jeho umělá inteligence přišla s něčím doopravdy novým, protože pracuje výhradně s již získanými patenty. Vůbec prý nevadí, že All Prior Art popisuje věci, co nedávají smysl. Jeho cílem je pokrýt co nejvíc možných variant. Zatím není jasné, nakolik bude All Prior Art proti patentovým trollům doopravdy užitečný. Problém může být například v tom, že patentové úřady někdy nestíhají pečlivě hlídat, jestli ten který patentový návrh neporušuje princip prior art. Reben každopádně vychází patentovým úřadům vstříc tím, že jim nabízí přehlednou databázi tvorby All Prior Art online. Nakonec ale stejně bude nejlepší zatnout patentovým trollům tipec rozumnou reformou patentových systémů. Podle Rebena by se měly patenty dostat zpět ke svému původnímu účelu: nekrmit trolly, ale odměňovat tvůrce za jejich skvělé nápady.

Video Blab droids -- self-learning social cloud robots: Alex Reben at TEDxBeaconStreetAuthor: Stanislav Mihulka # DaxuDufy45
Technológie2016-05-0215
-
 50% ( 0 people voted )
+
Patentova vojna je vysledkom primitivneho bananoveho rezimu a prekazkou pokroku, ale aj tak kopirovaniu napadov nezabrania a robia to vzajomne. Len spolocnost APPLE vykradla stovky napadov a kradnu aj jej vlastne. Niekto by si najradsej privlastnil aj pravo na stavbu latriny. Hlupost ludi je tragikomicka.

Kapitalisticky Sabozer Frez # HodaTofi58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-02 18:21:34 c1abca96
Najlepsie to robilo Rusko za socializmu. Prisiel nejaky kapitalista v USA s novym procesorom, Rusi k nim poslali na "dovolenku" nejakeho Ivana, okopirovali, vyrobili pre ludi a bolo vyriesene. A USA mohlo ist do prdele aj s patentovou politikou. Stare dobre casy.

Rus # NusoBase52
-
 57% ( 4 people voted )
+
2016-05-02 18:26:55 c1abca96
Najvacsia rana pre kapitalistov v USA bola, ked vo vesmire zaziarila cervena hviezda. Najradsej by za to Gagarina ukrizovali a ucili deti, ze prvy vo vesmire bol Bruce Willis.

Gagarinov usmev # DupiMapu90
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-02 18:54:42 c1abca96
AI - ťažká rana zasadená červenému kabaretnému multi trollovi a jeho propagande, lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 19:16:31 bc7b649f
Viera v AI je ako viera v Druhe Svajciarsko. Po troch tyzdnoch euforia opadne a realita sfukne predstavy svetlejsieho zajtrajska kapitalizmu do miestneho geta. Jednu AI uz predstavili, ale musim uznat, ze s Tay bola aspon sranda.Kapitalisticky Saboter Frez # CixuDeto54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 19:22:58 c1abca96
A zatiaľ dejiny sfúkli nenávratne iný režim... Zostal len červený trtko v kabarete Dôležité. Posledné útočisko i za cenu obracania kabátov. Už som ho dokopal, komického trapezáka, lol, už nevie ani logicky reagovať.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 19:37:45 bc7b649f
loading...
Ludia sa len nechali zlakat na banany, ale bananovy rezim, ktory dnes uzivaju im uz prestava chutit a uz teraz zistuju, co je dolezitejsie ako bananove prichute s mizeriou, kriminalitou, neistotou, nespravodlivostou a anarchiou mocnych.

Kapitalisticky Saboter Frez # CixuDeto54
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-02 19:45:25 c1abca96
Žijeme v dobe, kedy sa len kradne. Či patentovanie, registrácia, alebo autorské právo určite zmysel majú.
Objav, vynález, významný nápad, alebo novú druhy si rozhodne treba dať registrovať, aj keď to obnáša určité byrokratické prekážky. Ak je niečo zaregistrované, podlieha pod právnu ochranu a deň registrácie je aj zárukou, aby bolo jasné, komu produkt patrí. V poľnohospodárstve pri registráciách nových odrôd, čo trvá aj niekoľko rokov - myslím, že sa prihliada na čas podania, ale to neviem s určitosťou. Ochrana pred špekulantami je v dnešnej dobe na mieste, lebo sa môže stať, že nakoniec z vašej snahy bude profitovať niekto iný a vám ostanú akurát oči pre plač. Na vlastnej koži som pocítila, aké to je, keď kolega ukradne nápad, ktorý u konkurencie speňažil za 500 000 korún. Samozrejme pre seba.


anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 19:49:35 5b7fb7fb
"V poľnohospodárstve pri registráciách nových odrôd, čo trvá aj niekoľko rokov - myslím, že sa prihliada na čas podania, ale to neviem s určitosťou." Este aj PAPRIKOVYCH BASTARDOV by si niektori chceli patentovat. A mozno raz aj sikmooke civavy. To moze napadnut len vyprasenu kapitalisticku hlavu.

SOS # BubeVeno18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-02 20:01:26 c1abca96
"Najlepsie to robilo Rusko za socializmu. Prisiel nejaky kapitalista v USA s novym procesorom, Rusi k nim poslali na "dovolenku" nejakeho Ivana, okopirovali, vyrobili pre ludi a bolo vyriesene. A USA mohlo ist do prdele aj s patentovou politikou. Stare dobre casy."A dnes im to vracajú Číňania. Tí skopírujú všetko, vrátane ťažkej či vojenskej techniky. Nerobí im problém čokoľvek rozobrať do poslednej skrutky, všetko opajcnúť, nastaviť a naštartovať výrobu. :)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:11:34 5b7fb7fb
Nie som si istý ako presne patentový úrad funguje a jeho procesy. Ale čo viem tak patent musí byť reálny, musí mať technologický postup a samozrejme aj výkresovú dokumentáciu. U nás to tak funguje. Takže je to hlúposť, nikde na svete nezaregistrujú nezmyselní názov len pre to, aby to zastavilo špekulantov. Ten program si môže vymýšľať čo chce. Na súčasnú patentovú vojnu to nebude mať vplyv.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:15:16 97ece27e
"A dnes im to vracajú Číňania." Ved preto je skoro na vsetkom MADE IN CHINA. Nazdielali si. :-D

SOS # BubeVeno18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:17:58 c1abca96
Je to pravda...anaste34--- A kto "odpajzol" naj mozgy svetové.../napr. Braun, ...Leontief... / ešte aj čítať, písať...musel vedieť..v 19--ctom storočí, i 30 zubov musel mať...aaa.. , nie že len ušli..pred zlobou , ale priniesli technológiu ktorá bola najdokonalejšie produkovaná z dôvodov VOJENSKEJ aktivácie ...mimo územia USA. To je celá pravda!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:21:38 58d4289b
V Amerike musi mat niekto uz aj patent na rozum a mnohym tam preto chyba. Od nich k nam prudi vela hluposti.

SOS # BubeVeno18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:26:03 c1abca96
"odměňovat tvůrce za jejich skvělé nápady"

Ať jsou odměněny až za konkrétní realizace-produkt prostě kýmkoli si je od nich koupí-trhem.
"Nápad získává cenu až svou realizací."

- Proč by měli být odměňovány nějakými státními byrokraty z daňového lupu? Popřípadě korporacemi beztak vzniklými v zájmu a područí státních vrchností (často prostě "jejich" korporace- buď od založení nebo ovládnuté později)- "soukromé versus státní" v tomto případě neznamená nic, když je to stejně na bílých koních (spolehlivých personálních STÁTOVRCHNOSTENSKÝCH kádrech a rezervách) těch samých DEEP STATE HLUBOKÝCH KAPSÁCH jako i "moc politická". Tito "vlastníci" však nejsou ti samí jako viditelní představitelé. A účelem jejich počíná není to, že by neměli co do úst nebo že by neměli dost...a potřebovali ještě ještě víc, ale účelem počíná státních vrchností ovládajících (skrze SVÉ korporace) ekonomiku-kterou degradovali a přeměnili na státní "ekonomiku" je hlavně to, ABY OSTATNÍ (TI NEMAFIÁNI) NEMĚLI MOC, VLASTNĚ ABY NEMĚLI NIC (zdrojů), ABY NA NĚ NIC NEZBYLO-ABY JE OKRADLI O MOŽNOSTI, BUDOUCNOST A PODOBU SVĚTA.

zmrsk # CokoSele63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-03 12:16:47 4e8889d3

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
d   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

KONEC TELEVIZNÍHO ČESKOSLOVENSKA


KONEC TELEVIZNÍHO ČESKOSLOVENSKA
Snaha českých a slovenských televizí vyždímat z televizních diváků a kabelovek co nejvíc peněz a vykolíkovat si národní vysílací prostor likviduje zbytky československého televizní...
Vláda jednorožců
ŠVÉDSKO UPADAJÍCÍ DO ANARCHIE
Rozprávkar, ktorý nepoznal hanbu
Najčítanejšie za týždeň

Nikým nechtění, nikam nepatřící


Nikým nechtění, nikam nepatřící
V posledních letech se čas od času objeví snaha o integraci Cikánů do společnosti. Tyto snahy jsou doprovázeny euforii, odmítáním, znechucením, přeceňování i podceňováním. Jsou ...
ŠVÉDSKO UPADAJÍCÍ DO ANARCHIE
Nenápadný půvab buržoasie
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS

Ricardo a komparativní výhoda po 200 letech


Ricardo a komparativní výhoda po 200 letech
Myšlenka komparativní výhody je nezbytnou součástí intelektuální výbavy každého ekonoma. Na 200. výročí vydání „Zásad politické ekonomie a zdanění“ salutuje tento sloupek úsp...
ČIŇ (SOCIÁLNÍMU) STÁTU DOBŘE, JEN SI PAK NESTĚŽUJ, AŽ SE OCITNEŠ V PASTI
United Airlines - důsledek státní regulace?
KRYPTO 7: CO PŘIŠLO PO SILK ROAD

Vlastnictví, skvělé řešení problémů (2/2)


Vlastnictví, skvělé řešení problémů (2/2)
Systém úplného soukromého vlastnictví ve svobodné společnosti by zajistil mírové prostředí, ve kterém by spravedlnost byla nejvyšším principem a nikoliv výjimkou (jako je tomu dnes...
Rozprávkar, ktorý nepoznal hanbu
Prvé prikázanie regulátora: nezakážeš
Vláda jednorožců

KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS


KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Občas si někdo Kubu idealizuje jako úspěšný model nekapitalistického státu. Minulý měsíc ale výzkumný ústav NORC při Chicagské univerzitě zveřejnil studii veřejného mínění kubá...
Venezuela a Farma zvířat
Vývoj ľudových protestov v juhoamerických štátoch
V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Získává si Trump podporu War Party?


Získává si Trump podporu War Party?
Odpálením pěti tuctů Tomahawků z vojenské základny mohl president “America First” vtáhnout Západ do další války na Středním východě, ve které ne všichni jeho lidé chtějí ...
TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE
TIM ALLEN: PRÁVĚ TEĎ JE HOLLYWOOD ÚPLNĚ JAK NACISTICKÉ NĚMECKO
Muž, který se nestal králem

Ako v Číne kapitalizmus vyrástol


Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Hovoriť niečo všeobecne o Číne je nebezpečné. Je to ako hovoriť niečo všeobecne o Európe, kde vedľa seba žijú Nemci a Taliani, alebo kde fungujú inštitúcie Veľkej Británie a ...
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
Ekonomický příběh naší doby. Autoritářská mašina na růst. Vzdělání

POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?


POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
Desetitisíce Rusů si dodaly odvahy a o víkendu protestovaly proti masivní korupci ve své zemi. Stejně tak vyšli do ulic Bělorusové nespokojeni s domácí hospodářskou situací. Výsledkem ...
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)
RUSKO SE OPĚT PROPADLO DO CHUDOBY

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin nám stresuje


Bitcoin nám stresuje
Medzi vývojármi a celkovo v komunite sa už dlhodobo diskutuje o tom, čo ďalej s Bitcoinom. Pretože jeho používanie narastá a s ním aj počet transakcií. A keďže ťažiari, ktorí sa ...
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Raketový rast miezd

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0352 s
Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Kozmetika Bratislava Chemicky peeling bratislava peeling aha kyselinami Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Cistenie pleti hĺbkové Bratislava Skin scrubber omladenie pleti bratislava regeneracia pleti bratislava ultrazvukove cistenie pleti bratislava mezoterapia bratislava | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | private label cosmetics, custom made cosmetic, skin care manufacturer, custom made cream, custom lip stick lip balm