Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Umělá inteligence bojuje proti patentovým trollům


 Umělá inteligence bojuje proti patentovým trollům
Software All Prior Art generuje bláznivé popisy vynálezů a zveřejňuje je online, aby se tím zmenšil manévrovací prostor pro patentové trolly.

Americký patentový systém rozhodně není ideální a už dlouho čelí kritice. Podivné nastavení americké justice v oblasti patentového práva udělalo z amerických patentů živnou půdu pro patentové trolly (patent trolls). Takový patentový troll si nechá zaregistrovat nějakou banalitu jako patent a pak nemorálně využije skulin v zákonech a zaútočí na zavedené firmy s tím, že porušují jeho patentová práva. V americkém soudnictví je pak bohužel výhoda na straně patentového trolla a napadaná firma často mimosoudně zaplatí, aby se nemusela pustit do velmi nákladných soudních pří s nejistým výsledkem. Nejde přitom jen o USA, patentoví trollové bývají k vidění i v jiných zemích.

3D tištěné mýdlo proti škůdcům na jahodách si už nikdo nepatentuje. Kredit: Ivar Leidus / Wikimedia Commons.
3D tištěné mýdlo proti škůdcům na jahodách si už nikdo nepatentuje. Kredit: Ivar Leidus / Wikimedia Commons.


Boj s patentovými trolly je úmorný a těžký. Umělecky naladěný inženýr Alex Reben se rozhodl do tohoto boje přispět jednoduchou umělou inteligencí, která jde patentovým trollům po krku hrubou silou. Rebenův software All Prior Art prohrabává americkou databázi patentů, která je volně dostupná online. Program pak z patentových dokumentací vytahuje kousky textu a skládá z nich popisy nových vynálezů.

Zní to bláznivě. A také to je naprosto bláznivé. All Prior Art vytváří pozoruhodné bláboly, které nedávají smysl. Popisují třeba robotický telefonní seznam, vložky do nosu ozdobené magnetickými šperky anebo 3D tištěné mýdlo, které likviduje škůdce na jahodách. Nic z toho samozřejmě neexistuje a Alex Reben se to ani nechystá vynalézt. Přesto ale tento bizarní postup dává v boji proti patentovým trollům jistý smysl. Jde o to, že přinejmenším v USA a v Evropě platí pravidlo, že patentováno může být jenom něco, co je nové. Rozhodně nelze patentovat něco, co už bylo popsáno ve veřejném prostoru. V právnické řeči se tomu říká "prior art".

Alexander Reben. Kredit: Aspen Institute.
Alexan der Reben. Kredit: Aspen Institute.


Rebenova zbraň proti patentovým trollům je děsivě jednoduchá. Software All Prior Art sestavuje a publikuje online co nejvíc potenciálně patentovatelných konceptů. Reben doufá, že tím komplikuje život patentovým trollům, kterým se zmenšuje manévrovací prostor. Pokud se troll pokusí patentovat nějakou banalitu, kterou předtím zveřejnil All Prior Art, tak troll utře nos.

Benátský patentový systém z roku 1474 je zřejmě nejstarší kodifikovaný patentový systém na světě. Kredit: volně dostupné.
Benát ský patentový systém z roku 1474 je zřejmě nejstarší kodifikovaný patentový systém na světě. Kredit: volně dostupné.


Mohl by Reben se svým All Prior Art překazit kariéru nadějnému vynálezci či mysliteli? Reben neočekává, že by jeho umělá inteligence přišla s něčím doopravdy novým, protože pracuje výhradně s již získanými patenty. Vůbec prý nevadí, že All Prior Art popisuje věci, co nedávají smysl. Jeho cílem je pokrýt co nejvíc možných variant. Zatím není jasné, nakolik bude All Prior Art proti patentovým trollům doopravdy užitečný. Problém může být například v tom, že patentové úřady někdy nestíhají pečlivě hlídat, jestli ten který patentový návrh neporušuje princip prior art. Reben každopádně vychází patentovým úřadům vstříc tím, že jim nabízí přehlednou databázi tvorby All Prior Art online. Nakonec ale stejně bude nejlepší zatnout patentovým trollům tipec rozumnou reformou patentových systémů. Podle Rebena by se měly patenty dostat zpět ke svému původnímu účelu: nekrmit trolly, ale odměňovat tvůrce za jejich skvělé nápady.

Video Blab droids -- self-learning social cloud robots: Alex Reben at TEDxBeaconStreetAuthor: Stanislav Mihulka # DaxuDufy45
Technológie2016-05-0215
-
 50% ( 0 people voted )
+
Patentova vojna je vysledkom primitivneho bananoveho rezimu a prekazkou pokroku, ale aj tak kopirovaniu napadov nezabrania a robia to vzajomne. Len spolocnost APPLE vykradla stovky napadov a kradnu aj jej vlastne. Niekto by si najradsej privlastnil aj pravo na stavbu latriny. Hlupost ludi je tragikomicka.

Kapitalisticky Sabozer Frez # HodaTofi58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-02 18:21:34 c1abca96
Najlepsie to robilo Rusko za socializmu. Prisiel nejaky kapitalista v USA s novym procesorom, Rusi k nim poslali na "dovolenku" nejakeho Ivana, okopirovali, vyrobili pre ludi a bolo vyriesene. A USA mohlo ist do prdele aj s patentovou politikou. Stare dobre casy.

Rus # NusoBase52
-
 57% ( 4 people voted )
+
2016-05-02 18:26:55 c1abca96
Najvacsia rana pre kapitalistov v USA bola, ked vo vesmire zaziarila cervena hviezda. Najradsej by za to Gagarina ukrizovali a ucili deti, ze prvy vo vesmire bol Bruce Willis.

Gagarinov usmev # DupiMapu90
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-02 18:54:42 c1abca96
AI - ťažká rana zasadená červenému kabaretnému multi trollovi a jeho propagande, lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 19:16:31 bc7b649f
Viera v AI je ako viera v Druhe Svajciarsko. Po troch tyzdnoch euforia opadne a realita sfukne predstavy svetlejsieho zajtrajska kapitalizmu do miestneho geta. Jednu AI uz predstavili, ale musim uznat, ze s Tay bola aspon sranda.Kapitalisticky Saboter Frez # CixuDeto54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 19:22:58 c1abca96
A zatiaľ dejiny sfúkli nenávratne iný režim... Zostal len červený trtko v kabarete Dôležité. Posledné útočisko i za cenu obracania kabátov. Už som ho dokopal, komického trapezáka, lol, už nevie ani logicky reagovať.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 19:37:45 bc7b649f
loading...
Ludia sa len nechali zlakat na banany, ale bananovy rezim, ktory dnes uzivaju im uz prestava chutit a uz teraz zistuju, co je dolezitejsie ako bananove prichute s mizeriou, kriminalitou, neistotou, nespravodlivostou a anarchiou mocnych.

Kapitalisticky Saboter Frez # CixuDeto54
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-02 19:45:25 c1abca96
Žijeme v dobe, kedy sa len kradne. Či patentovanie, registrácia, alebo autorské právo určite zmysel majú.
Objav, vynález, významný nápad, alebo novú druhy si rozhodne treba dať registrovať, aj keď to obnáša určité byrokratické prekážky. Ak je niečo zaregistrované, podlieha pod právnu ochranu a deň registrácie je aj zárukou, aby bolo jasné, komu produkt patrí. V poľnohospodárstve pri registráciách nových odrôd, čo trvá aj niekoľko rokov - myslím, že sa prihliada na čas podania, ale to neviem s určitosťou. Ochrana pred špekulantami je v dnešnej dobe na mieste, lebo sa môže stať, že nakoniec z vašej snahy bude profitovať niekto iný a vám ostanú akurát oči pre plač. Na vlastnej koži som pocítila, aké to je, keď kolega ukradne nápad, ktorý u konkurencie speňažil za 500 000 korún. Samozrejme pre seba.


anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 19:49:35 5b7fb7fb
"V poľnohospodárstve pri registráciách nových odrôd, čo trvá aj niekoľko rokov - myslím, že sa prihliada na čas podania, ale to neviem s určitosťou." Este aj PAPRIKOVYCH BASTARDOV by si niektori chceli patentovat. A mozno raz aj sikmooke civavy. To moze napadnut len vyprasenu kapitalisticku hlavu.

SOS # BubeVeno18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-02 20:01:26 c1abca96
"Najlepsie to robilo Rusko za socializmu. Prisiel nejaky kapitalista v USA s novym procesorom, Rusi k nim poslali na "dovolenku" nejakeho Ivana, okopirovali, vyrobili pre ludi a bolo vyriesene. A USA mohlo ist do prdele aj s patentovou politikou. Stare dobre casy."A dnes im to vracajú Číňania. Tí skopírujú všetko, vrátane ťažkej či vojenskej techniky. Nerobí im problém čokoľvek rozobrať do poslednej skrutky, všetko opajcnúť, nastaviť a naštartovať výrobu. :)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:11:34 5b7fb7fb
Nie som si istý ako presne patentový úrad funguje a jeho procesy. Ale čo viem tak patent musí byť reálny, musí mať technologický postup a samozrejme aj výkresovú dokumentáciu. U nás to tak funguje. Takže je to hlúposť, nikde na svete nezaregistrujú nezmyselní názov len pre to, aby to zastavilo špekulantov. Ten program si môže vymýšľať čo chce. Na súčasnú patentovú vojnu to nebude mať vplyv.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:15:16 97ece27e
"A dnes im to vracajú Číňania." Ved preto je skoro na vsetkom MADE IN CHINA. Nazdielali si. :-D

SOS # BubeVeno18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:17:58 c1abca96
Je to pravda...anaste34--- A kto "odpajzol" naj mozgy svetové.../napr. Braun, ...Leontief... / ešte aj čítať, písať...musel vedieť..v 19--ctom storočí, i 30 zubov musel mať...aaa.. , nie že len ušli..pred zlobou , ale priniesli technológiu ktorá bola najdokonalejšie produkovaná z dôvodov VOJENSKEJ aktivácie ...mimo územia USA. To je celá pravda!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:21:38 58d4289b
V Amerike musi mat niekto uz aj patent na rozum a mnohym tam preto chyba. Od nich k nam prudi vela hluposti.

SOS # BubeVeno18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-02 20:26:03 c1abca96
"odměňovat tvůrce za jejich skvělé nápady"

Ať jsou odměněny až za konkrétní realizace-produkt prostě kýmkoli si je od nich koupí-trhem.
"Nápad získává cenu až svou realizací."

- Proč by měli být odměňovány nějakými státními byrokraty z daňového lupu? Popřípadě korporacemi beztak vzniklými v zájmu a područí státních vrchností (často prostě "jejich" korporace- buď od založení nebo ovládnuté později)- "soukromé versus státní" v tomto případě neznamená nic, když je to stejně na bílých koních (spolehlivých personálních STÁTOVRCHNOSTENSKÝCH kádrech a rezervách) těch samých DEEP STATE HLUBOKÝCH KAPSÁCH jako i "moc politická". Tito "vlastníci" však nejsou ti samí jako viditelní představitelé. A účelem jejich počíná není to, že by neměli co do úst nebo že by neměli dost...a potřebovali ještě ještě víc, ale účelem počíná státních vrchností ovládajících (skrze SVÉ korporace) ekonomiku-kterou degradovali a přeměnili na státní "ekonomiku" je hlavně to, ABY OSTATNÍ (TI NEMAFIÁNI) NEMĚLI MOC, VLASTNĚ ABY NEMĚLI NIC (zdrojů), ABY NA NĚ NIC NEZBYLO-ABY JE OKRADLI O MOŽNOSTI, BUDOUCNOST A PODOBU SVĚTA.

zmrsk # CokoSele63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-03 12:16:47 4e8889d3

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

SYMPATIE K USA A RUSKU SE MĚNÍ


SYMPATIE K USA A RUSKU SE MĚNÍ
Narodil jsem se v průběhu okupace Československa v roce 1968. Od malička jsem s rodiči pravidelně poslouchal Hlas Ameriky a tehdy ještě Svobodnou Evropu. Podle dnešních kritérií byli moji ...
ŠVÉDSKO: SKUTEČNOST PŘEDSTIHUJE ORWELLA
ČÍM VĚTŠÍ HLUPÁK, TÍM VĚTŠÍ FUNKCE
Spíše než Trumpovu zeď
Najčítanejšie za týždeň

„Nakupujte lokálne“ je sloganom pre hladovanie


„Nakupujte lokálne“ je sloganom pre hladovanie
Vo Vanuatu berú starý hippie slogan „jedzte lokálne“ naozaj doslovne. Podľa britských novín The Guardian táto skupina ostrovov v Tichomorí zakazuje import nezdravých potravín zo zahrani...
ŠVÉDSKO: SKUTEČNOST PŘEDSTIHUJE ORWELLA
Vďaka za vývoz zisku!
ČÍM VĚTŠÍ HLUPÁK, TÍM VĚTŠÍ FUNKCE

Ropný kolaps, ktorý stále nebol


Ropný kolaps, ktorý stále nebol
Jeden z dôvodov, prečo sa Spojeným štátom ekonomicky darí lepšie ako Európe, alebo Japonsku, je relatívne lacnejšia energia. Tá je v USA dostupnejšia vďaka obrovskému rozmachu ťažby...
GENDER VE ŠKOLÁCH: POKUS NA NEZLETILÝCH LIDSKÝCH SUBJEKTECH
„Nakupujte lokálne“ je sloganom pre hladovanie
Voľný obchod mezi Kanadou a EÚ

Vďaka za vývoz zisku!


Vďaka za vývoz zisku!
„Vyvážanie“ zisku zahraničnými firmami je obľúbenou témou formálnych aj neformálnych diskusií na Slovensku. Niekedy dokonca začujeme pojem ako novodobý „kolonializmus“. Celá ...
KDO CHCE SOCIALISMUS, AŤ MÁ JEN, CO SI ZASLOUŽÍ
HLAVNÍ ČINNOSTÍ STÁTU NESMÍ BÝT NEDOBROVOLNÉ PŘEROZDĚLOVÁNÍ PENĚZ
Pokec s centrálním plánovačem

V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA


V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA
Nejméně šest lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při střelbě v islámském kulturním centru v kanadském Quebeku. Policie ve svém vyhlášení potvrdila, že jsou na místě mrtv...
Málo bolo Castra?
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda

Experiment v Göteburgu: Viac škody než osohu


Experiment v Göteburgu: Viac škody než osohu
Svet dychtivo sleduje domov dôchodcov Svartedalens v Göteburgu. Začali tam totiž experimentovať so 6 hodinovým pracovným časom. Podarí sa im tak ušetriť, a zároveň zvýšiť produktivitu...
ŠVÉDSKO: SKUTEČNOST PŘEDSTIHUJE ORWELLA
ČÍM VĚTŠÍ HLUPÁK, TÍM VĚTŠÍ FUNKCE
Tuhá zima pre obnoviteľné zdroje v Nemecku

Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit


 Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Ve čtvrtek pronikl poprvé robot do kontejnmentu druhého bloku. Jeho úkolem bylo vyčistit rampu, která je přístupem do prostor pod reaktorovou nádobou a připravit cestu svému následovníku...
India s nadrozmernými bankovkami a barterom
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Spíše než Trumpovu zeď


Spíše než Trumpovu zeď
President Trump již plní to, k čemu se zavázal ohledně řešení ilegální imigrace. Jeho exekutivní nařízení z 25. ledna vyžaduje výstavbu zdi podél celé hranice USA a Mexika. Ač se ...
Facebook Trumpovi volby nevyhrál
PŘIŠLA NA GRAMMY V ŠATECH „MAKE AMERICA GREAT AGAIN“. OSTUDA, KŘIČÍ MÉDIA
HURÁ NA TRUMPA

Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?


Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?
Čína zaviedla politiku jedného dieťaťa v roku 1979 a až v roku 2015 začalo prichádzať k jej uvoľňovaniu (momentálne je hranica posunutá na 2 deti). Táto politika sa uplatňovala formou ...
S Bitcoinom je v Číne pokoj, zatiaľ
Tak už je to tady: Čína staví terminátora
TAJNÁ ZADNÍ VRÁTKA TELEFONŮ ANDROID POSÍLAJÍ DATA DO ČÍNY

RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU


RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU
Je to mimořádně hnusné, v pátek měl být do zločinného komunistického státu z Ruska vydán Čche Mjong pom, který utekl ze sibiřského poddanství a dvacet let žil v ilegalitě. Rusov...
JOSIF STALIN: BEZOHLEDNÝ MASOVÝ VRAH
Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE

Od malého občánka k poslušnému občanovi


Od malého občánka k poslušnému občanovi
V tomto článku se můžete dočíst o nejrůznějších aspektech škodlivosti povinné školní docházky; zdaleka nejde jen o násilné donucení, státní propagandu a indoktrinaci – bohužel ...
PARADOX SOCIÁLNÍHO STÁTU
Oblievanie peniazmi školstvu nepomohlo
O systému a lidech

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Bláznivý svět altcoinů


Bláznivý svět altcoinů
Bitcoin není jediná kryptoměna. Je „pouze“ první a nejvýznamnější z několika stovek kryptoměn. Většina z nich je zbytečná, nebo dokonce nebezpečná. Pár jich ale stojí za ...
SVĚT NARUBY? ANO. TAK VYPADÁ MONETÁRNÍ INTOXIKACE
Mýtus zlé deflace
Komodity: Bilance roku 2016. Výhled na rok 2017

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Síťová neutralita: Velký šmírák diktuje férová pravidla webu?


Síťová neutralita: Velký šmírák diktuje férová pravidla webu?
Americká Federální komise pro komunikaci nedávno prosadila Nařízení otevřeného internetu, známějšího pod označením „síťová neutralita“. Jedná se o intervenci, jejíž plný ...
Češi vyrobili létající kolo (video)
KVALITA RTVS STÚPLA, VYŠIE POPLATKY SI VRAJ ZASLÚŽI. ALEBO NIE?
MILÝ VOLKSWAGENE, TO BYLA TVÁ NEJVĚTŠÍ CHYBA...

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0407 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | Chemický peeling v Bratislave aha chemicky peeling v Bratislave Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratisalava | Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | good positive news inspirational stories articles