Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

7 dôvodov, prečo nevolím a nepôjdem voliť


7 dôvodov, prečo nevolím a nepôjdem voliť

1. Neverím v demokraciu ako systém rešpektujúci individuálnu slobodu.

Myslím si, že človek na druhom konci republiky, s ktorým nezdieľam okrem spoločného jazyka a štátnej príslušnosti prakticky nič, nemá právo svojim hlasom rozhodovať o mojej budúcnosti, podobne ako ja nemám právo svojím hlasom rozhodovať o jeho budúcnosti.

S demokraciou ako systémom rozhodovania, na ktorom sa všetci jeho účastníci dobrovoľne dohodnú, samozrejme nemám problém, podobne ani s výsledkom hlasovania, ktorý je následne vynucovaný na všetkých zúčastnených, ktorí s tým dopredu súhlasili. Pokladám to dokonca za reálne použiteľný systém na lokálnej / regionálnej úrovni.

Demokrati zvyknú argumentovať tým, že základné ľudské práva sú predsa chránené Ústavou a o tom sa demokraticky nehlasuje. V tom prípade moje ľudské práva vnímam na podstatne širšej úrovni ako ľudia, ktorým Ústava príde ako dobrý nápad — za svoje ľudské právo pokladám napríklad aj právo na svoj majetok a plody svojej práce (takže pokladám za nemorálne, aby niekto rozhodoval o výške môjho zdanenia alebo ma vôbec danil), podobne pokladám za ľudské právo, právo na vlastné telo, čo je napríklad v rozpore s celoplošnou štátnou kriminalizáciou drog.

2. Neverím, že môj hlas s váhou menej ako jednou milióntinou dokáže niečo reálne zmeniť.

Myslím, že už len tým, že si prečítate tento blog dokonca, zmením toho viac, ako tým, že pôjdem voliť.
Štát je monopolistická organizácia na zákony, regulácie a veľké množstvo biznisu — vzhľadom na tento svoj charakter bude principiálne stále priťahovať finančné skupiny a spoločnosti s korporativistickými sklonmi, ktoré tento monopol využívajú a budú naďalej využívať v svoj prospech (krásna ukážka, bohužiaľ len jedna z mnohých, sú str avenkové firmy).
História ukazuje, že akákoľvek vláda podlieha týmto korporativistickým snahám a zneužíva štát vo svoj vlastný prospech.
Osobne preto nevidím primárny problém v samotnom zložení vlády a parlamentu (o ktorom máme možnosť demokraticky každé 4 roky hlasovať a tešiť sa z toho), ale v samotnom dizajne monopolistického štátu ako takého, ktorý vytvára priestor pre korporativizmus. Podobne ako fixné volebné obdobie (4 roky) motivuje víťazné strany (jedno aké) maximalizovať svoj zisk behom tohto časového obdobia využitím monopolných štátnych nástrojov. Keďže samozrejme vôbec nie je isté, že budú zvolení aj ďalšie volebné obdobie. Parlamentný systém demokracie postavený na štvorročných volebných obdobiach automaticky inklinuje k maximálnej exploitácii verejných zdrojov vládou počas obdobia, ktorá je akurát pri moci.

Tento problém si veľmi dobre uvedomujem aj v iných krajinách, kde korporativistická populistická demokracia prekvitá (ako USA). Dôležité podotknúť, že toto korporativistické správanie nie je anomália ideálneho demokratického systému ako si to veľa ľudí, ktorí veria v demokraciu a idú voliť, myslia. Podľa mňa je to rovnovážny stav, do ktorého akýkoľvek demokratický systém postavený na hlase ľahko ovplyvniteľných más, jednoducho inklinuje.

Ak sa vám nepáči súčasná korporativistická demokracia na Slovensku alebo inde na svete, znamená to, že sa vám nepáči demokracia vo svojej vyladenej forme.

3. Nemám koho voliť.

Všetky strany na Slovensku v 21.storočí presadzujú diskrimináciu utečencov za peniaze daňových poplatníkov a skoro všetky strany schvaľujú dodržiavanie status quo — bezobetné trestné činy vo forme kriminalizácie nevinných drogových užívateľov.

Chápem, že kompromisom v živote sa niekedy nevyhneme. Preto rozumiem, že väčšina z vás už mnoho rokov volí vždy ‘menšie zlo ‘. Väčšina z nás ale podlieha silnej indoktrinácii, že demokracia je ten najlepší a najspravodlivejší systém, na aký sme doteraz prišli. Nie je to tak, a osobne som si vedomý lepších alternatív.

Neustále robenie kompromisov nie je určite nevyhnutné (napríklad ako firma nepracujeme pre štát www.nepracujemeprestat.sk, čo si väčšina firiem na slovenskom trhu skutočne nevie predstaviť).

Osobne čím menej kompromisov v mojom živote, tým sa cítim šťastnejší a vnútorne vyrovnaný.

4. Neverím masám.

Masu pokladám za hlúpu. Pokladám za absurdné, aby hlúpa masa akokoľvek rozhodovala o mojej budúcnosti. Nenapadá mi absolútne žiadna vec, o ktorej si myslím, že by masa dokázala v mojom živote zlepšiť ako ja sám. Čokoľvek schváli masa alebo skupina politikov, ktorých masa zvolí, a následne to pod hrozbou zákona vynucuje, pokladám za obmedzujúce a do mojej slobody zasahujúce a spravím (a stále robím) všetko preto, aby som sa vyhol všetkým negatívnym dôsledkom rozhodnutí más alebo politikov, ktorých masa zvolila.

Keď vidím, že do parlamentných volieb na Slovensku kandidujú reálni ‘fašisti’, ktorých záujmom je reálne ovplyvňovať a obmedzovať môj život, tak samozrejme nemôžem legitimizovať svojim hlasom žiadny systém (parlamentnej demokracie), ktorý im to umožňuje.

Voliť znamená pre mňa legitimizovať systém presadzovania a vynucovania názorov más voči minoritám (nie nadarmo je demokracia pokladaná za tyraniu väčšiny voči menšine).
Preto je prakticky všade na svete medzi demokratickými politikmi populárna propaganda postavená na hrozbe akýchkoľvek minorít (utečencov, homosexuálov, užívateľov drog, atď, ktorí nikdy nebudú vo väčšine). Obľúbená nielen Ficom, ale aj Trumpom či Putinom.

5. Súčasný demokratický systém pokladám za absolútne zastaralý.

Popri technológiám ako Bitnat ion, PAX , veľa existujúcim návrhom decentralizovanej voluntaryistickej spoločnosti, mi súčasný demokraticky systém pravidelného 4-ročneho hlasovania pri volebných urničkách príde neuveriteľne zastaralý (doslova z čias demokracie Starého Grécka).

Štát je zastaralá inštitúcia, ktorá si pravidelnými voľbami snaží udržovať svoje status quo. Svojich občanov stále obmedzuje schvaľovaním nových a nových zákonov a prakticky nikde vo svete sa technologicky dobrovoľne nevyvíja smerom k väčšej slobode či decentralizácii.

Osobne neverím tomu, že je to akurát štát, ktorý nám dokáže poskytnúť viac slobody a zlepšiť naše životy. Zúčastňovať sa na voľbách znamená jeho existenciu a status quo legitimovať aj na ďalšie 4 roky.

Sú to práve technológie, ktoré prudko zlepšujú náš život, vďaka ktorým sme až tak produktívni, že nám štát môže ukradnúť až 55% a stále sa máme relatívne dobre.

Rád by som citoval môjho kamaráta Franka Brauna:

‘Technology leads, politicians just follow.’

O tom, že by to išlo určite inak, som napísal minimálne tri prezentácie :

  • Prečo je slobodný systém lepší ako štátom garantované istoty
  • Decentralized society — is it still utopia?
  • Decentralized society and bitcoin contracts
  • Ako technológie dokážu nahradiť systém centralizovaného štátu

6. Žiadnych politikov ako osobnosti vnútorne nerešpektujem

Na svete je veľa ľudí, ktorých politické a ekonomické názory na fungovanie sveta vnútorne akceptujem a veľmi rešpektujem, lebo mi prídu veľmi konzistentné a logické (Hans Hermann Hoppe, Murray Rothbard, Larken Rose, na Slovensku napríklad Juraj Karpiš).

Názory politikov, špeciálne tých slovenských, mi prídu veľmi nekonzistentné, absurdné, miestami až primitívne. Neviem si skutočne žiadneho z nich predstaviť ako svojho občianskeho zástupcu v slovenskom parlamente.

7. Nie som v tom sám.

Aj napriek tomu, že sa niekedy tak na Slovensku cítim.

Ani náhodou nechcem pôsobiť povýšenecky, ale pohybujem sa v technologicky odborných, či názorovo progresívnych komunitách inteligentných ľudí, ktorí majú pohľad na súčasný demokratický systém a voľby dosť podobný ako ja. Venujú sa moderným technológiam, ktoré predstavujú funkčné alternatívy pre monopolizovaný autoritativny štát — Bitnat ion, PAX , Et hereum, Open bazaar, rešpektujúce individuálne slobody na podstatne vyššej úrovni ako bežné štáty.

Všetkým týmto ľudom príde práca na týchto projektoch pre spoločnosť podstatne zmysluplnejšia a užitočnejšia ako svojím ďalším hlasom predlžovať legitimitu nemorálneho zastaralého monopolistického zriadenia inklinujúceho ku korporativizmu.

Preto 5.3 voliť nepôjdem a namiesto toho navštívim miestne Bitcoinové komunity v Manhattane, ktoré pokladám za perspektívnejšie pre spoločnosť ako politikov.Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Slovensko2016-03-013
-
 30%  ( 13 people voted )
+
Zial, hlas kazdeho nevolica putuje najsilnejsej strane.
Je to to iste akoby ste dali hlas ficovy.
Ja ho dam radcej Ing. Mgr. Mariánovy K0tlebovy -- č. 19

Admin ty trúd: Nadavka je skôr pán fico ako jeho oponenti.

Hlas ludu # BicaQopa24
-
 90%  ( 39 people voted )
+
2016-03-02 10:27:32 4df7b5a5
Ale dávaš rany rodnej reči, ty ľudová trúba, lol...!

Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-03-02 19:29:05 d405c1fd
Samozrejme, autor tohto traktátu má i takúto možnosť voľby (pripomínam, že slobodnej), ale v takom prípade nemá nárok diskutovať o ďalšom stave a vývoji spoločnosti. Niežeby mu to niekto zakazoval, ale morálne nemá na to právo. Jeho diskusné miesto je akurát iba v krčme III. cenovej skupiny, kde môže nad spadnutou penou snívať o minulosti a filozofovať s podobnými charakterovými skrachovancami o predstavách budúcnosti podľa seba. Pritom môže byť rád, že už nie je minulý režim a ignorovaním volieb nie je automaticky podozrivý. Jeho prvá veta celkom stačí na pochopenie, čo to musí byť za frustráta. Poľutujme ho.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2016-03-05 11:47:00 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sed   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Currier & Williams: Mysteriózny prípad väzňa č.212


Currier & Williams: Mysteriózny prípad väzňa č.212
Výskumní pracovníci a reportéri dlho rátali celkový počet väzňov, ktorý sa prehnal väznicou Guantanámo na 779, ale správa výboru Senate Intelligence o mučení tajnou službou CIA uká...
Občania, ktorí ešte neboli označení za extrémistov
Tisíce lidí pochodovalo za věrohodnost tisku proti mainstreamovým médiím
Zakáže nám Brusel sebeobranu proti lupičům a teroristům?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0271 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo