Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

AKO TO MYSLEL PÁPEŽ FRANTIŠEK?


AKO TO MYSLEL PÁPEŽ FRANTIŠEK?

Úskalia pojmov

Keď sa chcú ľudia medzi sebou dohodnúť, musia rozprávať rovnakým jazykom. Keď si chcú porozumieť v náročnejších témach, rovnaký jazyk nemusí stačiť. Je potrebné, aby slovám pripisovali rovnaký význam. Jazyk matematikov je jednoznačný a odolný voči nedorozumeniam. V menej exaktných vedách je to horšie a v oblasti ekonómie, politológie či sociológie to býva úplná katastrofa. Za tým istým slovom sa často krát skrýva úplne opačný význam. Len si tak vezmime slovo liberál. Ak by ste sa spýtali Thomasa Jeffersona, čo si pod tým predstavuje, asi by vám povedal, že liberál je niekto, kto sa nesnaží vnucovať druhým ľudom svoju predstavu o tom, ako majú ľudia žiť a nestrká nos do cudzích vecí. Alebo parafrázujúc jeho slová, "Ak mi to neberie z vrecka a ani mi to neláme nohu, čo ma je do toho?" Dnešný (americký) liberál si však naopak myslí, že spoločnosť treba neustále zhora nadol vylepšovať, lebo inak by bolo všetko neférové. Má názor na všetko. Vie, aké zmluvy medzi ľuďmi sú férové a aké nie, vie, koľko má kto zarábať, vie, aké zastúpenie vo firmách majú mať menšiny, koľko emisii smú mať autá, aké domy sa majú stavať a pod.

Podobne je to s ľudskými právami. Tradične sa pod ľudským právom myslela sloboda (právo na život, právo vlastniť majetok, právo mať deti, sloboda slova, atď.) Aj keď by ste žili sám, na opustenom ostrove, všetky tieto práva by ste si mohli užívať. V spoločnosti sa nedá žiť úplne rovnako ako na opustenom ostrove, ale právo niečo vlastniť, pohybovať sa, hovoriť svoje názory, atď. by vám mali ostať rovnako v miliónovej metropole aj na opustenom ostrove. Dnes sa už pod ľudským právom rozumejú veci, ktoré ste na opustenom ostrove sami od seba nemali. Musel by vám ich niekto zabezpečiť a odpracovať za vás (bezplatné vzdelanie, zdravotníctvo, internet či najnovšie aj kanalizáciu(!)).

Čo kritizoval pápež František?

Prečo tento dlhý úvod o nejednoznačnosti pojmov? Pápež František minulý týždeň hovoril o potrebe spravodlivejšieho rozdelenia majetku v spoločnosti a kritizoval tzv. economy of exclusion. Ľavičiari sú nadšení, že majú vo Vatikáne svojho spojenca (teda až na to, že opäť kritizoval potraty a kultúru smrti, ale s jeho ekonomickými názormi, podľa ich interpretácie, sú nadšení). Viacerí konzervatívci boli veľmi nešťastní z jeho podobných slov už minule a hovorili, že je marxista. Voči tomu sa on ale jasne vyhradil. Ja neviem, ako si pápež František predstavuje prerozdeľovanie (mimo tradičného kresťanského darovania majetku biednym) a neviem ani čo presne znamená economy of exclusion v danom kontexte. Keďže je veľký priestor na interpretáciu takýchto výrokov a katolícka cirkev bola tradičným nepriateľom marxizmu, prečo by sme mali interpretovať jeho výroky iba po marxisticky? Ja by som bol rád, keď by boli myslené takto.

Objektom jeho kritiky je nie trhový systém ako taký, ale nespravodlivé, štátom regulované hospodárstvo, ktoré je viac na prospech monopolov ako konkurencie. Chcel by som tomu rozumieť tak, že kritizuje elitu, ktorá si svoje majetky vytvorila zo štátnych zákaziek a nie poctivým konkurenčným bojom na slobodnom trhu. Chcel by som za tým vidieť kritiku hazardérov, ktorí hrajú na finančnom trhu ruletu a keď prehrajú, žobrajú o bailout z peňazí daňovníkov. Bol by som veľmi rád, keď by pod túto kritiku v širšom zmysle spadalo aj centrálne bankovníctvo, vďaka ktorému dokážu finančné skupiny, naakumulovať bohatstvo o akom sa nám ani nesníva a to napriek tomu, že nič reálne neprodukujú. Robia to samozrejme na úkor všetkých ostatných. Nevadilo by mi, ani keď by upozornil na politikov, ktorí si stavajú kampane a slogany na témach ako solidarita, férovosť, príjmová spravodlivosť, ale výsledkom ich práce je vyššia príjmová nerovnosť, ako za ich predchodcov. Nemalé bohatstvo, ktoré by sa patrilo vrátiť (=prerozdeliť), si amorálnym spôsobom nahromadili aj skorumpovaní politici, ktorí v spolupráci s lobistami odsúhlasili zákony slúžiace iba firmám či sektorom, ktoré títo lobisti zastupovali. Osobitne by ma tešilo, keď by sa kritiky ušlo aj pokryteckým multimilionárom (či už filmové hviezdy alebo businessmani), ktorí sa tvária ako filantropi, lobujú za vyššie dane pre bohatých a ale keď príde na nich, najímajú si najlepších daňových poradcov, aby mali dane, čo "najoptimálnejšie" a keď sa jedná o ich firmy, lobujú za špeciálne daňové úľavy. Súhlasil by som, keď by zaznela ostrá kritika bohatých západných krajín, ktoré si roky žijú na dlh, majú rozpočtové a obchodné deficity, tovary si nechávajú produkovať v rozvojových krajinách a platia za ne ničím nekrytými peniazmi (stačí bankrot, pád meny a ľudkovia, čo celý deň vyrábali tričká či tenisky vo sweat shopoch si za tie ťažko zarobené 2-3 doláre nekúpia nič alebo len zlomok z toho, čo dúfali). Vadia mi tiež politici a multimilionári, ktorí majú image dobrodincov a bojovníkom proti chudobe, ale keď omylom povedia to, čo si naozaj myslia, tak je jasné, že im vlastne nižší životný štandard v rozvojových krajinách vyhovuje.

Ako to dopadne?

Nám, zástancom voľného trhu spravidla nie je úplne po srsti, keď niekto kritizuje nerovnomerne rozdelené bohatstvo a my si nie sme istí z akého uhlu pohľadu to berie. Je tu totiž hrozná historická skúsenosť. Odpoveďou na sociálne a majetkové nerovnosti bola už niekoľko krát krvavá revolúcia, rabovanie, ničenie hodnôt, nastolenie diktatúry a následne ešte väčšia chudoba. Nie každá revolúcia dopadla tak dobre ako tá za morom v roku 1776. V dnešnom svete a globálnej ekonomike je čo kritizovať a ostrú kritiku si zaslúžia aj mnohí milionári (možno aj väčšina z nich). Ak sa raz situácia naozaj vyostrí a dôjde k nepokojom, spoločnosť bude stáť pred veľkou výzvou. To, ako bude budúca spoločnosť vyzerať, bude závisieť od toho, ktoré vysvetlenie príčin nerovností sa ujme. Bude to zase to Marxovo či naopak Misesovo? Ja dúfam, že tá Misesovo.

http://www.menejstatu.sk/ako- to-myslel-papez-frantisek/Author: Ronnie Knig # JyvuHahy44
Svet2014-05-127
-
 54%  ( 3 people voted )
+
Vatikán je horlivým nadháňačom oviec do NWO. Vyzývajú na vytvorenie jednej meny, podporujú vytvorenie globálnej vlády a ekumenizmom pripravujú cestu do jedného spoločného náboženstva NEW AGE.
Na vrchol bude dosadený žid, tak ako je to uvedené v poslednej kapitole Protokolov sionských mudrcov.
K tomuto smerujú aj tieto apostatove vyhlásenia.


filip # WyboCeci64
-
 68%  ( 9 people voted )
+
2014-05-12 13:48:01 5f679198
Confessions of NWO
https://www.youtube.com/watch?v=-Iyj6UPCChA

filip # WyboCeci64
-
 67%  ( 5 people voted )
+
2014-05-12 14:15:10 5f679198
Podľa mojej mienky je dobré, ak si pred vážnou debatou jej účastníci dohodnú alebo upresnia jazyk = pojmy, ale to vôbec nestačí!
K dobrej diskusii neoddeliteľne patrí (musí) aj spoločný cieľ, kam sa chcú v diskusii dopracovať. Ak ten neexistuje, tak každý ťahá diskusiu inam, byť by spoločným jazykom. A to by mal byť základ (nie len pre diplomatov), než si sadnú za rokovací stôl (trebárs teraz za ten s diskusiou o UA).

Luko # LidySesy00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-05-12 16:11:46 c3a87f42
Myslenie pápeža je podľa kresťanských dejateľov pod vplyvom nadprírodzených inteligencií. Ale ináč. Ak sa hľadá spoločný jazyk --ten sa hľadá už niekoľko storočí. Esperanto je čosi čo sa neudomácnilo. Ale znakové "čosi"- nemusí to byť písmo--je iná vec! Veď to existuje a úspešne sa uplatňuje celosvetovo! Autoznačka "zákaz vjazdu do jednosmernej ulice" je v Činštine, Arabštine, Ruštine... aaa.. stále má rovnaký tvar a každý vie PRESNE! pozor PRESNE očo "kráči"...!Takým to štýlom sa dopíšu cca 45 jazykovo odlišných -- nedohovoriacích sa -napr. Číňanov! Podobne Arabi...Noviny Ž.min ž-Pau číta každý ale nedohovoria sa!Hotovo.
klopi # KyvoWavo40
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2014-05-12 18:49:32 58d4289b
Masivní satanské síly černobílého kouzla přestaly vzájemně bojovat za svou nadřazenost a připojily se k sílám „Druhého času" s rozkazem vést svět do Království Antikrista - Nového světového řádu. Od toho momentu byla konečná rozhodnutí předána vedení Mistrů Illuminátů. Z Vatikánu bylo vedení přeneseno na britskou monarchii, do Windsdoru.Toto velké spojení všech satanských sil znamená, že Jezuité nyní pracují pro Illumináty a ne pro Vatikán. Všichni agenti z řad jezuitů a jejich organizací nyní dostávají příkazy od nich.


Všemilující otec Wojtyła, Jan Pavel II., byl prvním, který na veřej
Pavel VI. a jeho nástupci Jan Pavel II. a Benedikt XVI. nosí na veřejnosti tento „Zkroucenýkrucifix“ uctívaný davy věřících lidí, kteří nevědí (možná ani nechtějí vědět), že takto zobrazuje jejich představenstvo zlověstnou představu o neduživém muži slabého, nemocného a vyhladovělého Ježíše Krista.
Zkroucený kříž se stal pro Illuminátory symbolem reprezentující příchod Nového Věku, zednářského Krista a jeho „Značku Bestie“.

nosti začal používat slova "Nový světový řád".http://www.demiurg.cz/index.php?option=
com_content&task=view&id=104&Itemid=38

milan # MatoRica16
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-05-12 19:28:42 53238326
loading...
Klopi aj niečo rozumné popíše, o takzvaných Číňanoch a araboch. Jedná sa o politické, a nie jazykovedné zovretie všetkých do jedného žalára. Isteže sú to odlišné jazyky, ako napríklad maltčina, ale pokračujú v pangermánskom skoku zadusiť odlišnosti. Aj v dnešnom „Nemecku“ nepoznali iba jeden jazyk, takže riešenie sa ponúka, prehlásiť ich za nárečia, a etatistická vláda nemá starosti. Ak sú všetci jedného jazyka, tak im postačí jedna vláda a jeden vodca k tomu.

Lidhja # JojaVime40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-05-12 20:52:09 b228fc9c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0264 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage