Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Aj ja som bohaté jedno percento


Aj ja som bohaté jedno percento

V mienkotvorných médiách nám "nenápadne" podsúvajú "vedecké" štúdie o tom, ako 80 najbohatších ľudí vlastní toľko, čo všetci ostatní (áno, tento nadpis článok skutočne pôvodne mal). Alebo že jedno percento najbohatších bude čoskoro vlastniť toľko, čo všetci ostatní dokopy (toto už skutočne tvrdia aj v texte). Ja sa pýtam: a čo je na tom také zlé? Aký je ten pravý dôvod, prečo vás chcú presvedčiť, že s tým treba niečo robiť?

Bohatí sú bohatší, chudobní sú chudobnejší

A nebude to skôr tak, že platí len prvá polovica tohto tvrdenia? Že tú druhú vytvára skôr vypočítaná závisť? Že v skutočnosti bohatnú aj tí chudobní? Skutočne ste presvedčení, že chudobní sa mali (napríklad) pred 20-timi rokmi výrazne lepšie?

Chudobná polovica sveta

Uvedomujete si pri čítaní podobných článkov, aké krajiny tvoria túto chudobnejšiu polovicu sveta? Skutočne je náhoda, že väčšinu z nich tvoria autoritárske až diktátorské režimy? Spoločnosti, kde miera štátneho prerozdeľovania je ešte vyššia, ako v našej socialistickej Európe?

Skúsili ste si údaje o vlastných majetkových pomeroch vložiť do globálneho porovnania bohatstva? Nebojíte sa, že keby niekto skutočne začal tie globálne majetkové nerovnosti vyrovnávať, že s veľmi veľkou pravdepodobnosťou by ste na to doplatili? Možno by ani nebolo treba vyrovnávať úplne globálne, skúste si prečítať príklad o vlastníctve nehnuteľností v poslednej tretine tohto článku.

A čo také zlé vám tí extra bohatí urobili ?

Jedným z najbohatších je napríklad Mark Zuckerberg. Jeho produkt / službu využíva veľká väčšina z vás. Skúsim si tipnúť, že úplne dobrovoľne. No a Mark na tom zbohatol. Keby ste sa chodili tak intenzívne s priateľmi baviť do lokálnej krčmy, tak by možno namiesto Marka zbohatli tisíce lokálnych majiteľov krčmičiek. Je to teda zväčša vaša voľba, u koho utratíte svoje peniaze na slobodnom trhu.

Možno ste o tom doteraz nevedeli, ale približne polovicu svojich príjmov utratíte za služby sociálneho štátu. Ktoré tiež niekto zinkasuje. Myslíte si, že regulácia majetku bohatých sa bude týkať aj ich? Od ktorých si služby už až tak dobrovoľne nekupujete?

Ale nebudem chodiť okolo horúcej kaše. Jeden explicitný a politicky nekorektný príklad:

Jeden Slovák sa po revolúcii rozhodol, že nebude čakať so založenými rukami a začal podnikať. Jeho splátková firma umožnila mnohým spoluobčanom zabezpečiť si rôzne tovary do domácnosti. Ktoré často skutočne potrebovali skôr, ako by si na ne dokázali našetriť. Ale hlavne: ponuku firmy tohto pána využili úplne dobrovoľne.

Čo si myslíte, kto sú tí, čo ho označujú za úžerníka? Za niekoho, kto robil niečo zlé a mal by byť "potrestaný", hoci len prerozdelením majetku?

Jemu to ale nestačilo. Svoju firmu výhodne predal a keďže majetkové dane ešte neboli úplne likvidačné, založil si charitatívnu organizáciu. Začal štátu konkurovať v oblasti, na ktorú si ten vyhradzuje monopol. Nepríde vám divné, že pri dnešnej extrémne veľkej miere prerozdeľovania stále zostáva tak široký priestor pre súkromnú charitatívnu činnosť? Že je stále potrebné zo súkromných prostriedkov pomáhať skutočne potrebným? Prečo toto sociálny štát už dávno nevyriešil?

Ale jemu ani toto nestačilo. Nebolo mu dosť, že veľmi úspešne konkuroval sociálnej funkcii štátu. On sa rozhodol vstúpiť do politiky. Na úspech v politike sú žiaľ dnes potrebné aj peniaze. A on ich mal, pretože mu ich nestačili zobrať. Dnes už vedia, že to bola ich "chyba", že by s tým mali niečo robiť. Pretože tento náš pán podnikateľ vyfúkol lukratívny flek zaslúžilému funkcionárovi, ktorí nikdy žiadny súkromný biznis nemusel rozbiehať. Stačila mu legitimácia správnej strany, ostré lakte a jeho vlastná hlava.

Závisť vyvolávajúce články vám predkladajú preto, že by chceli získať vašu podporu, či aspoň oslabiť váš odpor voči prerozdeľovaniu, ktoré by radi realizovali. Vyslovene vás klamú v tom, že bohatí si tie peniaze snáď zakopú niekde do skrýše a nikomu z nich nič nedajú.

Pravda je opačná: súdruhom vadí práve to, že bohatí by tie peniaze nejako použili. A že tým často konkurujú ich funcionárskemu pohľadu na svet. Bohatí sú veľmi často bohatí práve preto, že dokážu niečo reálne potrebné vytvoriť. Niečo, čo si od nich niekto dobrovoľne kúpil. A preto hrozí, že nebudú ochotní podporovať fantasmagorické projekty pacientov z parlamentov a vlád, ktorí si potrebujú hlavne postaviť nejaký ten pomníček. Mať možnosť sa za cudzie nechať oslavovať ako "ochrancovia" chudobných.

Súdruhom proste vadí najviac to, že bohatí si tie svoje miliardy nezoberú do hrobu, ale efektívne ich použijú aj na to, že chudobní už nebudú tak chudobní a nebudú tak závislí na funkcionárskom svete sociálneho prerozdeľovania.Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Slovensko2015-01-2620
-
 16% ( 40 people voted )
+
som sa pobavil :o)))
autor si nevidí ani na špičku nosa, alebo nechce vidieť.

klifton # GexiSosy84
-
 70% ( 10 people voted )
+
2015-01-26 11:15:35 5b7f1f28
a okrem toho, aj tu si potrebuje úžerník Kiska robiť reklamu, takýmito pochybnými obhajcami?

klifton # GexiSosy84
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-01-26 11:16:50 5b7f1f28
jezismaria to aky vykal sa tu objavil ... som mysleu ze to bude daco racionalne tento clanok. autorovi prajem prijemne pokracovanie iluzii, ja si idem natriet chleba s pastikou ;) dobru chut ;)
kaktus # GosyLebu71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-26 11:33:41 5864aab7
Smrť úspešným, nech žije lúza! :D
VypIta placacka # CevePyli42
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-26 11:46:44 b229e0dd
Takuto pcvn som dlho necital dobre som sa zabavil okrem ineho aj na tom ze Mark Z. patri medzi nabohatsich jedine keby bol fakt neoverena sprava ze v skutocnosti je vnukom jedneho zidovseho bankara neviem preco pri robeni rebrickov najbohatsich nikdy nespominaju 300 rokov stare rodinne klany bankarov hadam mi nechce niekto tvrdit ze ten Mark za par rokov zarobil viac ako niekto kto uz starocia poziciava statom financie na vojny atd chod dpc ty Tibor Pospisil aj s tym vykalom co si tu zavesil strsne to smrdi
mudr land # SixoFane67
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-01-26 11:56:04 c35b0d08
Putavy zaciatok, kde citatel caka co z toho bude ale ked som sa prepracoval po tuto vetu : "Jeden Slovák sa po revolúcii rozhodol, že nebude čakať so založenými rukami a začal podnikať. Jeho splátková firma umožnila mnohým spoluobčanom zabezpečiť si rôzne tovary do domácnosti" som prestal citat....

Toto budovanie kultu osobnosti okolo Kisku mi uz zacina trochu vadit.
hyena # TojoNyxo18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-26 12:16:32 4df7e2cd
loading...
Tibor,
buď si len platený troll, ktorý ani nevie inteligentne trolovať, alebo si hodne značný bezmozog.. Vôbec nechápeš systém prerozdeľovania zisku v korporátnom fašizme, kde žijeme, žiadny kapitalizmus to nie je, len privatizáciu zisku pre elitu a socializácia strát pre ostatných.A sleduj vývoj strednej vrstvy v USA za posledných 25 rokov a spýtaj sa ich, či skutočne zbohatli zhľadiska kúpnej sily a dlhu. Práve totiž túto vrstvu sa snažia elity ruinovať, pretože ich ohrozuje, má ešte nejaké peniaze a inteligenciu...

michal # RabyFaso02
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-01-26 12:26:08 b2296105
Kiskofil.....Ci dokonca sam najvyssi?

Ci jeho podareny synacik? Ten, co vlastni municny sklad, na Morave, ktory vybuchuje, kedy sa mu zachce.

Konecne mame prezidenta, ktory je produktom ala Amerika.
Uz len staci vsetkych presvedcit, ze neexistuju ludia, co maju peniaze a ti chudobni, ale ludia, co ich uz maju a ostatni budu onedlho mat....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-26 12:45:23 59ad0eb9
autor je na totálním omylu, asi je to s největší pravděpodobností propagandistický článek uplaceným trotlem, jinak by byl zralý na vodoléčbu.

Petr # JedyVihy65
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-01-26 14:25:07 5e70c9d9
Vážený autor,
Tí naozaj najbohatší ktorí nie sú na zozname milionárov, určite nezbohatli z poctivej práce a dobrých nápadov. Zbohatli z falšovania peňazí. Pokiaľ by boli bohatí len takí ktorí zbohatli z driny a dobrých nápadov NIKDFY byb sa nemohlo stať že 1% vlastní toľko čo všetci ostatní.

General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-26 20:00:56 55e4d202
no do piči! Tak toto sa mi asi sníva. Tibor Pospíšil bloguje na Sme mnoho rokov, venuje sa ekonomii a politike... Nuž, Tibor, buď tvoj mozog stratil už dávno absorpčnú schopnosť, alebo to robíš za prachy. Neviem, co je horšie.
Ale aspoň sa pokús načrtnúť, odkiaľ získal Kiska kapitál na rozbeh takého geniálneho nápadu, lebo to by naozaj nikoho ani vo sne nenapadlo zobrať si v banke (ktorá nepožičiava obyvateľom) za 10%-ný úrok na to, aby on požičiaval obyvateľom za 20%. Čiže on bol pre banky dôveryhodnejší a menej rizikový ako mnoho tisíc obyvateľov hladných v tej dobe po úveroch. Fakt vynález hodny nobelovej ceny, nielen postu prezidenta.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-26 21:31:15 c35b0e40
Ja nebudem nikoho urážať. Každý má právo na svoj názor. Ja si myslím, že autor patrí do jedného percenta najbohatších a preto tak píše. Ja tam nepatrím. Skúsil som ten odporúčaný "globálny porovnávač bohatsva". Ak som vybral Slovensko a čistý príjem 500 Eur (áno, poznám ľudí s takým príjmom), tak mi napísalo, či som si istý že to je správna suma. Rátať to začalo od 1000 Eur. To by bolo asi tak všetko.

Karol # VejeWupa06
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-27 08:48:20 a3f43eb6
Karol jetli to nebude tím, že je to na ROČNÍ čistý příjem, čili ne 500 eur, ale 6000 eur...
abaxas # JyboWyma42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-27 11:28:59 5ab14b04
karol
funguje to od 580 e pre svk. je to asi odvádzané z min. mzdy, alebo je tam nejaký štatistický filter na abnormálne hodnoty. určite to však neberie čistý plat ale plat s odvodmi a daňami, tj hrubý.
ťažko to porovnať so svetom, lebo niekde niečo ako odvody nemajú, inde nemajú tzv "superhrubú mzdu " a pod.
taktiež to nič nehovorí o tom percente v danej krajine, alebo celkovo vo svete. je to len taká hračka.

peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-27 12:33:25 c350b50d
kdybychom všechny chudé vyhladili byli bychom všichni boháči

Peter Novak # RifiWuqe06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-27 12:50:34 50bcbe02
Citujem autorov nadpis článku: "
"Aj ja som bohaté jedno percento"nie Ty si

"bohaté jedno hovädo"

Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-27 18:36:40 5b7fb5a6
no krčmoví revolucionári, kydajte!!! :-D
X # NysyJyhi90
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-27 21:25:31 bca70939
Čo je na tom zlé? Niekde som čítal, že majetok najbohatšej rodiny sveta sa odhaduje v dolároch na 500 biliónov. Na tom by nebolo nič zlé. Ako tvrdíš. Teraz si predstav, že máš tie prachy ty. Čo by si robil? Toľko dolárov, keby boli aj reálne natlačené, by vytvorilo obrovskú horu papiera. Chceš ich len mať, alebo si ich užiješ? Lenže toľko sa minúť nedá. Ale dá! Sú dve možnosti. Môžeš zaplatiť tie najlepšie mozgy sveta a vytvoríš na zemi raj. Nebudú žiadne vojny, hladomor, choroby, krízy, králi, politici... Alebo vytvoríš peklo. Zaplatíš vojnových štváčov, kráľov, politikov, vojnový priemysel - najväčší biznis na Zemi, farmaceutický priemysel - druhý najväčší biznis ktorý nás napcháva liekmi a dáš prácu aj tým chudákom, ktorí vyrúbu Amazonské pralesy, chemikáliami otrávia pôdu, vodu a vzduch.
Keby sme sa snažili skôr o ten raj, už by tu neboli žiadne choroby. Všetkých by nás to vyšlo lacnejšie. Omnoho lacnejšie. Presne tak. My si to všetko financujeme sami.

milan # PesyMihy72
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-01-28 07:06:07 d4255e2e
fuj autor,riadne si to tu zagrcal!
pre autora ktory asi zija v inom svete ako bezny ludia par postrehov s ulice:
v prvom rade by som bol aj ja zvedavy,kto tomu panovi podnikatelovi pozical podla mna miliony korun na rozbehnutie jeho podnikania,pretoze ziadna banka to aszrejme nebola.napad to bol ale dobry,pan podnikatel bol predtym skoleny v USA a odtial to okukal a asi aj prefinancoval.
ja osobne som bol este pred cca 5 rokmi stredna trieda.definicia strednej triedy jetato:za strednu triedu sa povazuje clovek,ktory ma dostatok financii na to aby si postavil novy rodinny dom,kupil nove auto domacej značky,ktory chodi aspon raz za rok na zahranicnu dovolenku....
to bolo pred par rokmi.dnes je moja situacia taka,ze mam stale dom,len auto uz nieje nove(je stale to iste),na dovolenky uz nechodim,financna rezerva je na kritickom bode....
poznam X dalsich ludi strednej triedy ktory dopadli este horsie ako ja a poznam ludi ktory pred 20timi rokmi v pohode zili vo vlastnych bytoch zo svojich vyplat,chodili na dovolenky po slovensku,ich deti chodili na mnozstvo zaujmovych kružkov....dnes mnohy ty ludia ziju u rodicov z vyplaty do vyplaty,maju problem platit aspon za energie aby ich neodpojili.uz davno zabudli aku krasnu prirodu mame na slovensku,pretoze pracuju na tri smeny 7 dni v tyzdni(ak niesu nezamestnany)....bolo by toho o zhorseni ekonomickej situacie obyvatelstva na celu knihu a preto sa pytam autora kde nabral tie svoje keci ze ekonomicka situacia ludi sa vlastne nezhorsila,ale ostava taka ista ako predtym,len bohaty su este bohatsi???
ci by taketo nehorazne klamstvo povedal aj obycajnym ludom priamo do oči?asi by bol prekvapeny ako ryhlo by prisiel o svoje drahe bielučke porcelanove zuby!


zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-28 07:30:56 d991c738
za kiskom stojí eichler.
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-28 11:25:44 c350b50d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Pod tlakem


Pod tlakem
Nejdůležitějším bodem zářijového zasedání Evropského parlamentu byla sporná smlouva Evropské unie s Ukrajinou. Před hlasováním o ní předseda Evropského parlamentu neváhal ukázat ...
NOVÉ OBJEVY SLADKÉ VODY SKRYTÉ POD OCEÁNSKÝM DNEM. MOHOU ZÁSOBOVAT BUDOUCÍ GENERACE?
Obamova permanentní revoluce
Chce to rozvahu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0443 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne