Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ako jednať s políciou dnešných dní


Ako jednať s políciou dnešných dní

Článok je síce napísaný na americké pomery, ale veľa z neho platí aj u nás. Veď si len spomeňte napríklad na beztrestnú streľbu policajtov na auto so študentmi...

Jedným slovom – nerobte to.

Priateľský policajt je fikcia – zlomyseľná bájka predávaná školákom – ktorí sa tak či onak zanedlho naučia, že akékoľvek jednanie s policajtom je pravdepodobne zlé jednanie. Máte čo do činenia so zrejme najhoršou možnou kombináciou: jednáte s niekým, kto má legálne právomoci voči vám a na ktorého sa uplatňuje iný – omnoho zhovievavejší – štandard, než na vás. A preto máte čo do činenia s človekom, u ktorého je omnoho väčšia pravdepodobnosť, že robí veci – nie pekné veci – než vy, ja alebo iná osoba bez špeciálneho oblečenia a odznaku môže robiť. Koniec koncov, prečo nie? Zvlášť ak je tyran – alebo priamo sadista – a policajná profesia priťahuje práve tento typ ľudí pre jej povahu. Svojím spôsobom, dať tyranovi odznak je ako dať tučnému dieťaťu slobodnú voľbu v cukrárni. Očakávať, že nebude jesť, je hlúpe.

Ale my máme čo do činenia s omnoho horšími vecami, ako je obžerstvo.

stop-and-frisk-picturePolicajt môže:

- Vykonať útok takmer beztrestne. Teoreticky by mohol byť za to vyhodený. Ale s veľkou pravdepodobnosťou nebude. Je ťažké urobiť ho osobne zodpovedným. Jeho výdavky sú riešené oddelením a teda štátom – čo znamená, že dotujete svoje vlastné týranie, aj v prípade, ak by ste na súde uspeli. Policajti sa tešia "suverénnej imunite" vďaka svojej uniforme a odznaku.

- Môže vytiahnuť zbraň a mieriť na vás – a aj na vás vystreliť – bez obáv z toho, aké následky to bude mať na jeho život, ako napr. trestný záznam za všeobecné ohrozovanie strelnou zbraňou. A ešte menej za vraždu. Ale ak by sa stalo, že by niekto z nás zabil policajného psa... Život policajného psa je zákonom považovaný za cennejší, než váš život.

Dnews SSLStandoff14A, samozrejme, ak policajt zastrelí vášho psa...

- Môže sa spoľahnúť na svojich kumpánov a na systém, ktorí budú kryť alebo minimalizovať jeho chyby v úsudku, aj ak zahŕňajú vážne poškodenie nevinných ľudí, ako ste vy. Dôkaz ľahko zmizne – alebo je vyrobený. Oni sú profesionáli – tím profesionálov. Vy ste amatér – a konáte sám za seba.

- Jeho slovo bude považované na súde za dôkaz – zatiaľ čo vaše je považované za podozrivé, neobjektívne – a pravdepodobne bude prepustený po "vypočutí" sudcom.

Jeho osoba je nedotknuteľná.

- Ak vrazíte do policajta, následky sú isté – a závažnejšie. A to aj v prípade ak to urobíte v sebaobrane proti policajtovi, ktorý zneužil svoju už aj tak takmer neobmedzenú právomoc – ako napríklad keď vylomí zlé dvere pri policajnom nájazde.

- Ak je nejakým spôsobom poškodený v priebehu vášho zatýkania, doplatíte na to. Ak ale budete zranení vy – vrátane neodôvodneného zranenia – je nepravdepodobné, že bude nejako sankcionovaný. Možno sa dostane do jeho zložky list s pokarhaním.

Aké je teda poučenie z toho všetkého?

Vyhnite sa polícii.

Nezapájajte sa do rozhovoru. Na každú vašu otázku budú nazerať ako na spochybňovanie svojej autority a provokáciu. Odpovedajte – ak musíte – jednoducho a monotónne. Áno. Nie. Môžem ísť?

Nevyhľadávajte u nich pomoc.

Niečo takéto by mohlo byť výsledkom:

Učte svoje deti, aby sa ich vystríhali. Poukazujte na nich ako na potencionálne nebezpečných cudzincov – čo je presne to, čo sú.

Ukážte známky znechutenia, keď sa na nich niekto odvoláva ako na "hrdinov". Nesledujte modré porno – televízne programy, ktoré obdivujú políciu.

Nikdy im dobrovoľne nepovoľte vstup na svoju nehnuteľnosť alebo vstup do svojho domu. Neotvárajte ani dvere – iba ak musíte. Vždy majte na pamäti, že sú na druhej strane veľmi dôležitej čiary. Bez ohľadu na akékoľvek povrchné zdvorilosti je s nimi aj neosobné, svojvoľné násilie za ich slnečnými okuliarmi.

V stručnosti, robte všetko čo môžete, aby ste zabránili tomu, že si vás všimnú – takže sa môžete úplne vyhnúť komunikácii s nimi.

Zostaňte pri zemi. Robte, čo musíte, aby ste splynuli. Uistite sa, že všetky vládou požadované nálepky sú v poriadku, že nemáte nič – ako napríklad vypálenú žiarovku – aby ste im dali zámienku na kontrolu. Buďte ticho, zalezte hlboko. Aspoň kým sa naše šance nezlepšia. A s každým novým dňom, s každým novým videom vychádza navonok pravda o vzťahoch medzi nami a nimi, s každým novým príbehom je ťažšie a ťažšie pravdu potláčať a odmietať a rovnováha sa posúva stále viac. Nebude to dlho trvať. Do tej doby, čakaj na svoju chvíľu – a drž hlavu dole.

To vás udrží v bezpečí.

Pozerajte sa na policajtov rovnakým spôsobom, ako sa potápač pozerá na žralokov v oceáne. Obaja sú oportunistickí predátori, ktorí môžu udrieť nepredvídateľne a s ničivými následkami. Cvičením superpozornosti – a nikdy neurobte chybu, že budete o nich zmýšľať inak ako o oportunistických predátoroch – môžete výrazne minimalizovať šancu, že sa stanete kámoši.

Preklad: ::prop, www.pro tiprudu.org http://www. protiprudu.org/ako-jednat-s-policiou-dne snych-dni/
Zdroj: Eric PetersAuthor: Eric Peters # QomeBeqe00
Vláda2013-09-097
-
 60%  ( 10 people voted )
+
Ako do hory , tak aj z hory . Ak sa slušne správam na slušné výzvy policajta , verím že sa mi nič zlé neudeje . Stále je podsúvaná udalosť so streľbou na študentov . Policajti vedeli o aké auto sa jedná , len nemohli vedieť kto v ňom sedí . Slušní mladíci mali na výzvu zastať a skromne šuchať nohami a nie unikať ! Buďme radi , že niekto tú prácu za pár šupov robí ! Starí pamätníci spomínali na I . republiku - policajt bol na ulici boh ! Nehrali sa s nikým - ak niekto urobil priestupok , vyrezali ho po ušiskách a bol pokoj , žiadne mimovládne organizácie .... Keby mali dnes tú právomoc , tak s cigáňmi máme pokojné spolunažívanie ! Teraz prosím sa môžete do mňa pustiť ....

mrbean # BagiJehe78
-
 71%  ( 14 people voted )
+
2013-09-09 16:37:56 55d88c3b
keď ich ale poznáš zistíš že vačšina je z vymletých magorov alebo rasistov alebo sociopatov. keď som bol malý skúšali sme ako aj ostatný //samozrejme nie všetcia// toulén. Všetcia zdrhli a ja som sa nebál tak som ostal. Kázali mi rozbiť flašku toulénu, ja že nie lebo je to toxické a bolo to pri rieke. Tak ju rozbili a zapálili to. potom ma nútili v obyčajných čínach a po skle aby som to uhasil. Samozrejme som mal porezané chodidlá a číny a myslíte si že som ich bol udať??? a takýchto príbehov mám desiatky a nebojte sa nie sú v spojení s omamnými látkami. Každý má veď nejakú minulosť a nehanbím sa za to že som si rozšíril obzory experimentmi. Aspoň nemám pocit že by som bol tá naša príslovečná zombie ovečka slovenská. A či bol spomenutý policajný zákrok nutný, určite nie!!! kludne dám ďalšie:: streľba na kamaráta za to že sa kúpal v priehrade po polnoci, vyhrážanie sa zbraňou zato že som nemal občiansky preukaz pred svojim vchodom- opravoval som "bike", následne zaistený na overenie totožnosti,, nemám čas´== sú to svine Prievidza PZ. Teraz tu je relatívny kľud ale prečo? díleri dílujú vačším rybám s konexiami ako je to aj v blave a občas preventívne niekoho zabalia. Ale majú u mňa plus že už neriešia invalida//mňa// za to že si zapálim posratú marišu

karel dvorak # KuliKubi6
-
 46%  ( 3 people voted )
+
2013-09-09 20:34:26 b2292704
mrbean lenze casy ked serif konal podla svojich moralnych zasad a za svoju pracu bol ochotny niest moralnu aj pravnu zodpovendnost su davno prec. Dnes ked sa nedajboze zapleties s nespravnou osobou tak z teba spravia kriminalnika bez mihnutia oka len aby neaky "pan nedoknutelny" neutrpel ujmu na cti.
A je uplne jedno ci si v prave alebo nie .P priklad netreba chodit daleko Su toho plne noviny, spravy a biedny obcan len krci plecami. Plne suhlasim s autorom ze s policiou len ked musim. A tu je dalsich 10 dovodou preco nekuminikovat s policiou http://www.youtube.com/watch?v=6wXkI4t7n
uc


peter novak # SokoPilu03
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-09-09 23:01:07 2e96c0e9
článok je čiastočne pravdivý.Pri prijímaní do radov polície sa musia uchádzači podrobiť psychotestom a mnohých podľa toho aj zaraďujú.Policajti sa netaja tým že napr.kukláči musia mať podobné psychické vlastnosti ako napr.mafiáni.Tam bábovky neuspejú.A keď im ešte dajú imunitu v podobe kukly za ktorú sa ukryjú,v podobe zákona,ktorý ich ochraňuje "pri práci"potom sa nečudujme že to taký vymletý T.l.k veľmi rád zneužije a udrie si kedykoľvek sa naskytne príležitosť a pri zákroku koľkokrát utrpí aj nevinný.Veľmi často utrži nejaké to zranenie niekto kto bol v nesprávny moment na nesprávnom mieste,hlavne pri zákrokoch v krčme,na ulici a pod.To že sa chovajú k ľuďom ako h.o.v.ä.d.á to ani nehovorím.Tykajú im,vrieskajú po nich a pod.(Hovorím o tých ktorí sú naokolo,napr,náhodní návštevníci baru a pod)A niet sa kde sťažovať.Akýkoľvek pokus o odpor(námietka o tykaní a pod)skončí atakom policajta a možným pobytom v nemocnici.A môžte si byť istý že vedenie sa za neho postaví a ho bude chrániť.Veď im nič nehrozí.Ktorý policajt by si to dovolil proti policajnému funkcionárovi.To že strieľali na mládež v aute je dosť jasný signál o stave polície.Auto malonového majiťeľa,teda pôvodný už nemal šancu v ňom sedieť a policajto to vedeli.Napriek tomu ich polícia chráni a chránila by ich aj keby tam niekto zomrel.A keďže ryba smrdí od hlavy,treba to riešiť vo voľbách.Dosadiť do vlády niekoho,pre koho bude občan nad policajtom.Obávam sa že takého politika niet.Aby aj taký kukláč rozlišoval:Grázel-slušný.Sila-pokora.Prísť do baru,zbaliť grázla bez toho aby som obťažoval nevinných,popr. sa im ospravedlniť.A niesť zodpovednosť za ujmu na tele duši a cti nevinných ľudí.To by mali aj kukláči(Hlavne oni)
Pista Hufnagel # FiwiJawu75
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2013-09-10 09:27:45 55ede037
dobra hovadina clanok praveze nabada k absolutnemu podriadovaniu a konfliktu s osobami ktore nemaju sancu postupovat inak. V zivote som sa snazil byt slusne asertivny v takych pripadoch, a to iste som dostal naspat.. Tym nehovorim ze hovada sa nenajdu, ale tie su na oboch stranach. Skor mi vadi ze v pozadi nasej policie je politika a mafia.

firex # PyqyRetu82
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-09-14 20:16:15 54482b73
Osobně se mi stalo že típek u piva řekl že na mě může zavolat policajty je tak, že to jsou jeho známí. Nevěřil jsem mu to. Když ale vzal mobil a začal že byl slovně napaden trochu jsem znejistěl, tak jsem se radši po anglicku vytratil. Kamarád mi druhý den řekl že tam skutečně přijela zásahovka.

Honza # ByxaHoda55
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-09-15 09:07:47 c2e414a0
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evropa blázní! Ve jménu multikulturalismu


Evropa blázní! Ve jménu multikulturalismu
Evropa se svou všeobjímající, láskyplnou a tolerantní politikou vyšplhala na pomyslný Olymp multikulturních výšin. Zeširoka otevřená náruč, porozumění a respekt vůči všemu, co ...
Anarchokapitalismus, díl osmý: Školství
Nikola Tesla: Překvapující fakta o géniovi, které vláda tají
POLITICKÁ DEMAGÓGIA – SOCIÁLNA ZMLUVA

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0791 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne