Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ako /ne/funguje slovenská polícia


Ako /ne/funguje slovenská polícia

Po zverejnení môjho článku Ako nefunguje slovenská polícia sa mi pripomenul jeden známy a porozprával mi pár zaujímavostí zvnútra našej polície a justície. ---------------------------------------- ---------------------------------

Na úvod by som rada napísala jednu vec. To, že ten článok bol o /ne/funkčnosti polície, je čistá náhoda. Naozaj. Ten incident z ihriska bol veľmi čerstvý, asi preto bol prvý práve tento článok. Lebo keď som ho zverejnila, mala som už nachystaných viac článkov, ktoré som zatiaľ z rôznych dôvodov nezverejnila. O čom boli? O nechutných praktikách daňového úradu. O tom, ako miestny úrad Ružinov spolu s pánom starostom prehliada jasnú korupciu, o ktorej im napíšem. O tom, ako ma chcel zazmluvnený doktor odrodiť s vyvolávačkou z dôvodu aby stihol lyžovačku /toto myslím úplne vážne, bol to jeden jediný dôvod na vyvolávačku/, ako pár rokov na to ma ten istý dr. poslal do p.dele /no dobre, "iba" domov/ v 8. týždni tehotenstva s krvácaním, vraj na čo sa tam trepem najedená /2,5 hodiny po jedle/, keď ma nemôže operovať /o bábo som prišla ešte v tú noc - doma/.

Spomínaný článok si prečítal aj môj známy policajt čerstvo vo výslužbe a poskytol mi pár zaujímavých postrehov z prostredia polície a justície:

Policajti, ktorí slúžia na ulici sú na spodku hierarchie a ich nadriadení im môžu poriadne osladiť život, ak chcú. Napríklad plat, policajt na ulici zarába okolo 620 € čistého. 100 € z toho je za nerovnomerné rozdelenie služby. Ak nadriadený chce, policajt slúži každý deň od 7:30 do 15:30 a je bez príplatku, má 520 €.

Ak to nestačí, dá sa nájsť nejaká maličkosť, napríklad porušenie interného predpisu. Vychádza ich ročne aj 200, policajt porušil interný predpis spred troch rokov, takže môže prísť o 15% platu na 3 mesiace. Náš policajt, ktorý má hypotéku, dve deti a manželku na materskej, zarába 442 €.

Prečo? Napríklad preto, lebo si dovolil vypísať pokutu za parkovanie majiteľovi BMW X5, ktorí sa kamaráti s politicky dosadeným šéfom susedného obvodu, alebo s politikom, ktorý tam toho šéfa pretlačil. Pretože hrubokrkí spoluobčania sa často kamarátia s rôznymi politikmi a policajtmi, ktorých si tí politici dosadili na rôzne úrovne.

A toto nie je žiadna eventuálna možnosť, ale realita policajtov na spodku hierarchie.

Keď mi toto rozprával, spomenula som si na jednu príhodu, ktorú som počula pred pár rokmi. Inštruktor z autoškoly mi rozprával, ako bol na skúške, kde, keby nezasiahol, dáma zabije min. troch ľudí. Vodičák dostala. Policajt jej to podpisoval s trasúcimi sa rukami, utieral si pritom pot z čela, ale dal jej to. Dôvod? Žiadny výstrih a la Pamela Anderson, tomu policajtovi to prikázal šéf, jemu jeho šéf a skončili sme pri istom veľvyslancovi.

Sama som zažila politický vplyv na políciu pri vlastnej autonehode.

Veľmi pozoruhodná je aj štatistika v PZ. Keď mi o tom tom porozprával, hneď som si spomenula na Churchillov výrok, že "verím iba štatistikám, ktoré som sám sfalšoval." Verte alebo nie, toto je ďalšia realita v PZ. Naši ministri sa radi chvália, ako znižujú kriminalitu a nehodovosť a štatistiky to potvrdzujú. Realita je nasledovná: keď je napr. málo vypátraných osôb, vyrobia sa umelo nezvestnosti. Alebo keď treba znížiť majetkovú trestnú činnosť, rieši sa to priestupkami, teda nastavia to tak, aby škoda nepresiahla 266 eur a škoda sa upravuje. Trestný čin vznikne až vtedy, ak poškodený trvá na tom, že škoda bola vyššia a doloží to vyčíslením. V opačnom prípade policajt musí získať vlastné vyčíslenie a snažiť sa, aby to nepresiahlo 266 eur, inak má problém. Za tieto "vynikajúce" výsledky berú policajní šéfovia odmeny.

Rovnako veľkým problémom /ak nie najväčším/ je justícia. Práve tá veľmi často marí a likviduje snahu a skutočné výsledky polície. Ak potrebujú niekoho prepustiť /z rôznych dôvodov, ktoré asi všetci poznáme/, "vyrobia" nejaké pochybenie a dotyčného pustia.

Spomínaný známy tiež viackrát videl, ako sudca pojednáva opitý, že mal problém odísť po vlastných.

Polícia je prakticky závislá od prokuratúry, a tá keď nechce, páchateľovi sa nič nedokáže /asi si všetci spomenieme na nejaké prípady, keď sme si prečítali v novinách, že veľká ryba nepôjde pred súd, lebo "skutok sa nestal"/

Za tejto vlády sa zdá, akoby sme smerovali späť k socializmu. Je to problém celej verejnej správy, ale u polície a všeobecne u silových zložiek je to výraznejšie, keďže nadriadení majú z princípu väčší vplyv na svojich podriadených.

Hráme sa tu na demokraciu, ale konštruktívna kritika sa neberie ako podnet na zamyslenie a zlepšenie, ako štandard, ale ako niečo, za čo sa trestá.

Chce to zmenu. Tak súdnictvo ako aj policajný zbor /vlastne úplne všetko, ja osobne by som nevedela nájsť jedinú vec, čo v tomto štáte funguje/. Problém je iba v tom, že okrem nás voličov to nikto nezmení. Väčšine politikov a im blízkym ľudí aktuálna situácia veľmi vyhovuje, mnohým sudcom takisto, niektorým policajtom možno nie, ale tí keby sa ozvali, mali by problém. A to seriózny. Podľa slov spomínaného známeho polícia potrebuje podporu občanov, tí musia povedať, že polícia nepatrí do rúk politikom. Rovnako ako by mali byť nezávislé súdy, ani polícia by nemala byť v rukách politikov.

Chce to aktívny prístup nás všetkých /pozor! lajkovanie na facebooku neznamená aktívny prístup/, lebo kým bude len pár ľudí naháňať štátnych zamestnancov, aby robili to, za čo sú platení, veľa sa toho nezmení. Ale keď to bude väčšina ľudí požadovať ako štandard, ktorí si zaplatili z daní, možno sa veci pohnú dopredu.Author: Timea Axamit # FonoWani54
Slovensko2015-08-2617
-
 79% ( 14 people voted )
+
Timea,prečo teda ako vravíš ten chudák policajt z ulice,ktorý zarába 520e ide horlivo mlátiť ľudí,ktorí sa na demonštráciach a protestoch ozývajú v mene pravdy a často krát aj v mene tých policajtov???
Myslím,že Ko-tle-ba by vedel o tom dlho a krásne vyprávať.
Či si potrebujú na niekom vybiť vlastnú flustráciu?

paco # HubiGedu22
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-08-27 00:35:36 55f814c2
všetko chce aktívny prístup, všetko je v prvom rade o systéme a zároveň o konkrétnych ľuďoch, aj polícia. aspoň taký maličký svetlý bod: predvčerom poobede nám ukradli psa; do večera sme ho mali späť a chytený bol aj páchateľ. trochu som vďaka tejto nepríjemnej príhode (ktorá sa našťastie skončila dobre) mala možnosť nahliadnuť do zákulisia ich práce. musím im vyjadriť obdiv a vďaku - nebyť ich, psa už v živote neuvidím. v tejto konkrétnej záležitosti sa teda pozitívne prejavil ľudský faktor, keďže v podstate o nič nešlo. keď sa však jedná o závažnejšie prípady, tam už úraduje systém, ktorý občas núti konať v rozpore s predpismi, povinosťou aj so svedomím. a to je potom jednoznačne chyba systému, ktorý je taký, aký je, lebo sme to dovolili. takže zmena je možná jedine na základe aktívneho prístupu, presne ako sa píše v článku.
lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-27 01:21:59 5f69ce4b
vilizana
skoda , ze neukradli teba aspon bi si videla akop funguje sistem obchodnikov s ludmi,
jeden z vidobitokov krestansko kapitalistickej demokracie

kvak # CiraSaxe04
-
 46% ( 3 people voted )
+
2015-08-27 06:31:32 c31c43a9
holt, žabiačik je vidobitok boľševického vzdelávacieho systému, v hlave ma nasratý jedine marxizmus-leninizmus ... a neznášanlivosť voči kresťanstvu ... Nič viac sa do tej malej zelenej kotrby nevošlo ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 47% ( 5 people voted )
+
2015-08-27 08:53:38 509a8e3f
nejde mi do hlave ten vidibitok.....
rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-27 11:03:12 59ad961d
rafik
to bude zrejme tim, ze mas problemi s ocami

kvak # FexyMyno43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-27 19:10:05 c31c43a9
loading...
Keby sa ten debilny policajt lepsie ucil, nemusel by dnes so zenou a dvoma detmi zarabat 440 euro, ze?? Kedze vacsina su idioti, presne ako za sociku, tak nech si slapu svoje chodniky. Pritom su otravni viac ako ti za sociku. Vsetko je o vzdelani, navyse dnes ma kazdy moznost podnikat, takze to, ze ma fízel 440 euro, je ciste iba JEHO PROBLEM>
Hansen # WywyWyjo95
-
 46% ( 3 people voted )
+
2015-08-28 03:13:21 b2ccb356
Hansen-Tebe asi pribuchli dvere pred rozumným uvažovaným-že! každý podniká-nik nepracuje-čo sa bude jesť!Jedlo nerastie na strome-nevieš?

ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-28 18:31:42 58d4285f
Hansen, už teraz je plno tých "vzdelaných", ktorí sa lepšie podľa Teba učili ako ten spomenutý policajt a napriek tomu zapĺňajú úrady práce ako nezamestnaní! Čím to bude? Žeby tým, že vzdelanie nie je všetko? Že Ti nezaručí vždy dobrý flek a lepší zárobok?
Smutné je to, že sme sa v spoločnosti nechali dlho rozdeľovať a s pohŕdaním sa pozeráme na upratovačku, pastiera oviec, či stavbára alebo smetiara, no títo ľudia musia spraviť tiež potrebnú robotu lebo u Teba /aj mňa/ problém s odpadkami končí pri kontajnery pred domom a čo ďalej? Kto ho odvezie a zlikviduje?
Takže všetko nie e o vzdelaní, pretože ak budeme všetci vzdelaní podľa Tvojich predstáv, tak naozaj nebude mať kto robiť, pretože pre to vzdelanie to bude pre každého ponižujúce, či?

nemvacko # CagiFijy97
-
 64% ( 4 people voted )
+
2015-08-30 19:14:33 d5b582fe
Policia sudnicstvo astatna sprava su banda skorumpovanych zlocincov niciacich zivot slusnych ludi.Tu to skusenost ktore mam z mnoho sudnych sporov a osobnych skusenosti .Slovaci zobute sa stratili ste vsecko na com v zivote zalezi.Ja som bojoval sam a odchadzam spat tak si to tu uzite PRACI CEST?????
rebel # HafaNucu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-31 08:19:04 b2124446
rebel, normálny človek čo nemá spory so zákonmi nemá ani súdne spory, takže?
Dobré ráno stará mama....

nemvacko # CagiFijy97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-31 14:29:08 d5b582fe
Nemvacko: nechcem ta urazit ale nehodnot co nepoznas!Slovensko je ttotalita a len srab nema. Problem tak utekaj ako tto robis cely zivot!zidam srabov aby nehodnotili co nepoznaju nech mapisu svoje pometene rad si ich precitam.
rebel # HafaNucu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-31 17:56:45 b2124446
rebel, Ty si fakt len rebel! Takže srabi sú tí, ktorí nemajú problémy so zákonmi a orgánmi činnými v trestných konaniach? Nuž potom som srab, pretože zákony dodržiavam. Každá spoločnosť má svoje zákony a tam kde nie sú tiež vládne zákon - zákon silnejšieho, zákon džungle.
Ale ubezpečujem Ťa, že celý život som neutekal, neutekám a nemienim utekať. Ak bude treba, bez problémov sa postavím ak to bude mať zmysel. Žil som počas dvoch režimov a stále budem tvrdiť, že dobre už bolo. Ale človek sa vie prispôsobiť aj tej demokracii, ktorou sa veľa ľudí oháňa mysliac si, že môžu robiť všetko čo chcú. A preto žijem v pohode, súhlasiť s tým nemusím ale väčšina si vybrala a nechala sa vtiahnuť do štrngania, nuž som to akceptoval ale neplesám, žijem slušne, poctivo a s čistým svedomím - pokojne. A takí, čo chcú stále niečo meniť a v jednom kuse sú v rozpore so zákonmi a predpismi sa väčšinou realizujú drsnými príspevkami na webe pod anonymnými pseudonymami ale ako vravia bratia Česi -"SKUTEK UTEK...!". Skrátka veční rebeli!
Pre takých je totalita všetko čo nekorešponduje s ich vlastným a samozrejme jedine správnym názorom! Prejem Ti pevné zdravie, nech Ťa to všetko čo najdlhšie škrie!

nemvacko # CagiFijy97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-01 13:08:03 d5b582fe

Vsetko je o vzdelani, navyse dnes ma kazdy moznost podnikat, takze to, ze ma fízel 440 euro, je ciste iba JEHO PROBLEM>

no si poriešil....čiže policajti, učitelia, poštári, kuchári, krajčíri, predavačky, šoféri, zdravotné sestry, upratovačky atď atď choďte všetci podnikať, aby ste mali z čoho žiť, veď my ostatní sa už bez vás nejako zaobídeme? logika ako vyšitá.


rebel, normálny človek čo nemá spory so zákonmi nemá ani súdne spory, takže?
nemvacko, to ešte nič neznamená, do sporu sa môže človek dostať aj nie vlastnou vinou...


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-01 13:36:21 5f69ce4b
lisa 22, samozrejme mi je to jasné ale podľa vyjadrení rebela som presvedčený, že on na tom podiel má, že mal problém so súdmi a fízlami.
Ale ak som vtiahnutý do sporu niekym iným, tak nenadávam na výkonnú moc ale na debila čo ma do toho vtiahol....
Pekný zvyšok dňa.

nemvacko # CagiFijy97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-01 14:15:08 d5b582fe
nemvacko-netreba nadávať na druhého-on je vtom nevinne keď sa dám vtiahnúť na špinavosť- zvaný kriminál-zato je zodpovedný každý sám za seba!

ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-09-01 14:25:45 58d4285f

Ale ak som vtiahnutý do sporu niekym iným, tak nenadávam na výkonnú moc ale na debila čo ma do toho vtiahol....

tak to súhlasím....u nás však je zvykom vždy nadávať len na "tých hore", pričom si málokto uvedomuje, že aj ich prístup je často daný naším vlastným, t.j. keď sa niekto správa ako nesvojprávne decko, tak sa aj k nemu budú správať ako k nesvojprávnemu decku....preto treba opäť súhlasiť so záverom článku, ktorý hovorí, že:

"...kým bude len pár ľudí naháňať štátnych zamestnancov, aby robili to, za čo sú platení, veľa sa toho nezmení. Ale keď to bude väčšina ľudí požadovať ako štandard, ktorí si zaplatili z daní, možno sa veci pohnú dopredu."

ja tomuto verím, bo aj moje skúsenosti mi to vravia. rebela ani jeho skúsenosti si však posudzovať netrúfam, nakoľko ho nepoznám. pekný deň aj tebe :)

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-01 14:44:01 5f69ce4b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0387 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles