Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ako sa globálne útočí na právo odmietnuť existenciu Boha


Ako sa globálne útočí na právo odmietnuť existenciu Boha

Ateisti a humanisti sa čoraz viac stávajú terčmi ako odlišujúce sa menšiny v "nenávistných kampaniach" po celom svete. Tvrdí to nová správa, ktorá zistila, že náboženskí a politickí vodcovia stupňujú rétoriku proti tým, ktorí neveria v Boha.

Správa tvrdí, že "nenávistné prejavy" proti ateistom nepochádzajú výlučne od spiatočníckych alebo radikálnych náboženských vodcov, ale čoraz viac aj od politických vodcov a to vrátane hláv štátov.

Správa o slobode myslenia, zverejnená Medzinárodnou humanistickou a etickou úniou (IHEU), tvrdí: "V roku 2014, dodatočne k takým zákonom, ktoré sa zameriavajú na "odpadlíctvo" a "rúhanie", sme videli značný nárast v konkrétnom zameriavaní sa na "ateistov" a "humanizmus" ako taký, v ktorom sa tieto pojmy používali vcelku správne (používatelia vedeli, čo hovoria), no s úmyslom jasne zrodeným z nevedomosti alebo intolerancii voči týmto skupinám."

Správa vyberá Nadžíba Razáka, premiéra Malajzie, ktorý nazval "humanizmus a sekularizmus, rovnako ako liberalizmus, úchylnou hrozbou" pre islam a štát. Počas príhovoru pre "Zhromaždenie recitovania Koránu" Razák povedal: "Nebudeme tolerovať žiadne požiadavky alebo právo na odpadlíctvo u moslimov."

Saudská Arábia je kritizovaná za nový zákon, ktorý dáva "ateizmus" do rovnosti s "terorizmom". Celkom prvý článok jej nových "teroristických" obmedzení zakázal: "Výzvy na ateistické myšlienky v akejkoľvek podobe, alebo spochybňovanie základov islamského náboženstva."

Sekulárni kritici egyptského prezidenta Abdela Fataha al-Sisího, generála, ktorý zvrhol islamistického prezidenta Mohameda Mursího, sa ocitli na muške kvôli tomu, čo správa nazýva "organizovaným odporom voči mladým ateistom".

Od mládežníckeho povstania v roku 2011, ktoré viedlo k zosadeniu Husního Mubaraka, sa začali mnohí mladí Egypťania otvorene hlásiť k ateistickému presvedčeniu, čo značne znepokojilo náboženské inštitúcie v krajine.

Nuamat Sati z egyptského ministerstva mládeže oznámil kampaň na šírenie povedomia o "nebezpečenstvách ateizmu" a dôvodoch, prečo je "hrozbou pre spoločnosť". Touto kampaňou by chcel dať mladým ateistom ktorí sa čoraz viac ozývajú na sociálnych médiách "šancu na opätovné prehodnotenie svojich rozhodnutí a návrat ku svojmu náboženstvu."

Egyptské autority zadržali mladých ateistov, ktorí sa objavili v televízii a videách na YouTube, kde hovorili o svojom práve na vyjadrenie ateistických názorov.

V novembri došlo k vývoju, nad ktorým správa vyslovila obzvláštne znepokojenie. Kresťanské cirkvi v Egypte povedali, že spájajú sily s Al-Azhar prominentným centrom vzdelávania sunitských moslimov, aby spolu bojovali proti šíreniu ateizmu v krajine.

V Saudskej Arábii, kde sa stále viac mladých ľudí tajne hlási k ateizmu, môžu byť následky vážne. Raíf Badawí bol vo veku 30 rokov obvinený z ateizmu, pretože na webovej stráne "Slobodní saudskí liberáli" vyzval na slobodnú diskusiu o ostatných verziách islamu okrem wahábizmu. Badawí bol v júli 2013 odsúdený na sedem rokov vo väzení a 600 rán bičom.

Správa ďalej zistila: "Aktuálny rok bude poznačený prudkým nárastom fenoménu, keď štátni úradníci a politickí vodcovia agitujú proti nenáboženským ľuďom len preto, lebo nemajú náboženské presvedčenie. To by sa normálne spájalo s nenávistným prejavom alebo sociálnym prenasledovaním etnických alebo náboženských menšín."

Správa o slobode myslenia, ktorá hodnotí každú krajinu na svete za antiateistické prenasledovanie, zistila, že takmer všetky krajiny diskriminujú osoby bez náboženského vyznania, v niektorých prípadoch prostredníctvom náboženského privilégia alebo právnej výnimky.

Aj Škótsko bolo kritizované kvôli nábožensky privilegovanej pozícii poskytnutej trom "náboženským predstaviteľom", ktorí majú byť podľa zákona vymenovaní do všetkých 32 vzdelávacích výborov miestnych autorít.

Tieto pozície vyžadujú aspoň jedného predstaviteľa Rímskokatolíckej a jedného predstaviteľa Škótskej cirkvi, ale neveriaci sú vylúčení. Správa tiež zvýraznila rozdielnosť vo vzdelávaní o pohlaví a vzťahoch a náboženskom vzdelaní medzi školami Rímskokatolíckej viery a ostatných vier v Škótsku.

Správa uvítala kroky zo začiatku tohto roka, keď Škótska cirkev a Spoločnosť humanistov Škótska začali spolupracovať na nahradení povinného "náboženského dodržiavania" vše zahŕňajúcim "časom na uvažovanie".

Správa zistila, že naj netolerantnejšie krajiny odmietajú vydávať neveriacim občianske preukazy, niekedy odoberajú deti ateistickým rodičom alebo odsudzujú "odpadlíkov" na smrť.

Douglas McLellan, výkonný riaditeľ Spoločnosti humanistov Škótska povedal: "Táto správa je včasným pripomenutím, že humanisti a ateisti sú vo svete často obeťami štátneho násilia a zastrašovania a i v mnohých západoeurópskych krajinách čelia humanisti a ateisti diskriminácii. Mnohí komentátori v Škótsku stále nedokážu spomenúť humanistov alebo ateistov bez toho, aby k tomu pridali pojem "militantní" alebo "agresívni". Dúfam, že kvôli tejto správe sa zamyslia nad tým, aké je to bolestivé pre milióny Škótov, ktorí túžia viesť etický a naplňujúci život bez odkazovania na náboženstvo."

Antisekulárne hrozby

Malajzijský premiér Nadžíb

"Nazývajú to bojom za ľudské práva, kde sú ústredné hodnoty založené na humanizme a sekularizme rovnako ako liberalizmus. Je to úchylné v tom, že to oslavuje túžby človeka samotného a odmieta akýkoľvek hodnotový systém, ktorý obsahuje náboženské normy a etikety. Robia to na základe boja za ľudské práva. Nebudeme tolerovať nijaké požiadavky alebo právo na odpadlíctvo u moslimov."

Nuamat Sati, zodpovedný za egyptskú kampaň na ministerstve mládeže

"Kampaň má dva ciele. Prvým je šírenie povedomia týkajúceho sa nebezpečenstiev ateizmu a toho, ako vytvára hrozbu pre spoločnosť, rovnako ako kontroverzných tém, ktoré môžu tlačiť mládež k ateizmu. Druhým je pristupovanie k tomuto fenoménu prostredníctvom dialógu s ateistami a tým, že dostanú šancu na opätovné prehodnotenie svojich rozhodnutí a návrat ku svojmu náboženstvu."

Ahmed al-Tajeb, egyptský veľký imám a vodca Al-Azhar

"Trend ateizmu je v arabskom svete a Egypte nový. Je žalostné, že niektorí mladí ľudia sa teraz otvorene vychvaľujú tým, že sú ateisti."

Preklad: zet, www.protiprudu.org http://www.protiprudu.org/ako-sa-globaln e-utoci-na-pravo-odmietnut-existenciu-bo ha/
Zdroj: The Independent

Poznámka redakcie:
Mnohí ateisti sa svojím fanatizmom dokážu bez problémov vyrovnať aj ultra radikálnym veriacim. Ešte máme dobre v pamäti doby, keď "slobodná šestina sveta" za náboženské presvedčenie zatvárala, mučila a popravovala. Obe strany si nemajú príliš čo vyčítať. Aspoň ich radikálne krídla.Author: pp # WadaWawu12
Svet2014-12-122
-
 43%  ( 4 people voted )
+
1. poznamka redakcie coho?
2. spajat ludi, tuziacich po centralizacii moci trestanim veriacich s ludmi, ktori neveria v boha je ucelove, pripadne je to nasledkom lobotomie autora.
3. aby som to uviedol na spravnu mieru, musim poznamenat, ze tak ako kedysi vladna vrstva tzv. komunistickeho bloku(co je objektivny nezmysel, ale aspon vieme o com sa bavime) trestala a prenasledovala veriacich nereprezentovala humanizmus, tak ani to, ze nejaka vladna vrstva skryvajuca sa za nabozenstvo a cirkevnikov prenasleduje ateistov nereprezentuje pokojne hodnoty ukryte v ezoterickom centre vacsiny tychto nabozenstiev.
.
rozdiel medzi ateistom a veriacim je len v tom, ze veriaci o sebe hovori ze nasleduje nejaku vieru, teda sa snazi ostatnych presvedcit o tom, ze sa identifikuje s konkretnou myslienkou, zatial co ateista nic take nevyhlasuje a tak neviete s akoum myslienkou sa identifikuje on. pretoze navzdory vseobecnemu chapaniu pojmu ateista, tento sa tiez vacsinou identifikujes nejakou ideoua teda je veriaci.
jedini skutocne neveriaci ludia su hlboko duchovne bytosti v zmysle tom, ze vedia, kto su, kedy su a kde su a pristupuju k tomu s respektom a s uctou a povedzme si ajs uskrnom na tvari a iskrou oku ;)

lolo # TinuPoku32
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2014-12-13 19:57:25 55a215d4
Je to uplne jednoduche. Najvyssim duchovnym uz dochadzaju argumenty. A ludia maju stale viac otazok, na ktore im nedokazu odpovedat. Tak sa rozhodli zaviest drasticke riesenia. Bud sa pridas k nabozenstvu alebo si terorista, odpadlik
VlckoSK # VaguJudo12
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-12-14 21:54:20 56a79f12

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   dv
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

INFEKCE NOVÉHO SOCIALISMU


INFEKCE NOVÉHO SOCIALISMU
Za socialismu se říkala anekdota o návštěvě amerického symfonického orchestru v Moskvě. Americký dirigent debatoval s moskevským kolegou. Ten se chlubil, že u nich neexistuje ...
Čína a Německo podepsaly pakt o vyrovnávání v yuanech a Obama odletěl do Saúdské Arábie
EVROPA IGNORUJE VAROVÁNÍ SVÝCH TAJNÝCH SLUŽEB
O tom, čo platí "štát"

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0289 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made