Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Americká ropa a zacházení s ní


Americká ropa a zacházení s ní

To, že export surové ropy je ve Spojených státech zákonem zakázán zřejmě řada čtenářů ví. V roce 2013 přitom Spojené státy exportovaly rekordní množství ropy. Zákaz exportu se totiž vztahuje pouze na export surové ropy, nikoliv na export zpracovaných ropných produktů.

 

Objem exportu byl rekordní za posledních 30 let - téměř 1,4 miliardy barelů ropných produktů. Přepočítáme-li to na absolutní částky, dostáváme se na stovky miliard dolarů. O téměř třetinu exportu se stejnou měrou podělily Mexiko s Kanadou, čtvrtina pak šla do Jižní Ameriky. Export do Kanady jsem nečekal, když se pořád mluví o tok, jak Kanada těží množství ropy z písků v provincii Alberta.

 

Kdyby jen to, najdou se i jiné zajímavosti. Třeba Kalifornie musí ropu dovážet ze zahraničí. Proč? Protože ji nemá jak získat na domácím trhu. Ne, že by je jiné státy (Texas, Aljaška) neuměly vytěžit, ale není jak ropu do Kalifornie dopravit.

Ropovodů je málo. To mě nepřekvapuje, jejich stavba není nic jednoduchého ani levného. Zvláště v době NIMBY přístupu, kdy se občané brání jakékoliv průmyslové stavbě ve své blízkosti.

 

Netušil jsem však, že je problém i s přepravou tankery. Je snadnější najít tanker na dovoz ropy třeba ze Saúdské Arábie než na dovoz ropy z Aljašky.

 

Může za to zákon z roku 1920, kdy pro plavby lodí mezi dvěma přístavy na americkém území platí přísná pravidla. Musí jít o lodě fyzicky vyrobené ve Spojených státech, plující pod americkou vlajkou, vlastněné americkým občanem a posádku kterých tvoří výhradně američtí občané. Takových tankerů je málo a jejich kapacita je nedostatečná.

 

Trh s ropou ve Spojených státech není vůbec jednoduchý.

 

Původně vyšlo na proinvestory.czAuthor: Jan Dvorak # VatoSeco65
Svet2014-04-2012
-
 58% ( 2 people voted )
+
Ved ked ti primitivi maju zakony z 18 storocia alebo este starsie a nema ich kto zmenit, tak im treba. Hlavne ze si sucasna vlada s Ustavou US doslova vytrela rite
Hansen # WywyWyjo95
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-04-21 15:03:00 5430d092
Príklad toho, ako naftová loby v USA ovládla parlament a prijímanie zákonov. Tu je vidno ako sme sto rokov za o.pic.ami, lebo našu politiku a parlament ovládla kapitalistická súkromná moc korporácií len za posledných 20 rokov. Ten socializmus u Slovanských národov zavedený židmi po Židoboľševickej VOSR v Rusku bol predsa len menej životaschopný ako kapitalizmus. Socializmus aj skrachoval skôr ako kapitalizmus, ktorý v USA a v EÚ krachuje len teraz.

Oznamujem cenzorovi, že časť slova písaného bodkami označuje živočíšny rod cicavcov, že to slovo sa deti učia v škole a opakujú si ho vždy, keď sú v ZOO. To slovo s bodkami poznajú aj malé deti a nikdy ich nenapadne stotožniť ho s nadávkou do teplých krajín začínajúcou na p...končiacou na ...a.
Vážený cenzor, aj keď zakážete všetky slová, človek bude rozprávať ďalej, len bez cenzora na dolezite.sk.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-04-21 16:20:42 5faaebfb
Ono tento vladny system je rovnaky vo vacsine sverta, korporatna mafia a zaujmove skupiny maju kupene vlady a ti ako masiarski psi za kus masa urobia vsetko, co im je rozkazane. Nezalezi, ci to je USA< alebo Slovensko. Vsade je to rovnaka cvarga. Nema to rozhodne spolocne s demokraciou vôbec nic, lebo demokracia konci hned po vobach. Pred nimi je to uzko nadiktovana skupina dvoch troch kupenych uplatnych panakov, z ktrych je na vyber To je cele.
Hansen # WywyWyjo95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-21 17:57:42 5430d092
Hansen
Veľmi správne, v skutočnosti celý chaos vytvára jedna pyramída zapredaných duší, ich neuvidíš na titulkoch novín, dokonca ani v politických stranách, politici sú pre nich ľudia ktorých dokážu ľahko nahradiť, dokonca ani poniektorý netušia akému účelu slúžia, nemajú šajnu alebo dokonca ani neveria komu a čomu slúžia.
Všímaj si svet, vytvárajú chaos a prostredie pre narušenie pokojného života, ich jediným cieľom ťa nieje zotročiť ako sa všade píše, to sa ani nedá, ich jediným cieľom je ťa dostať do pekla, možno tomu neveríš, ale ak otvoríš oči, všimneš si, že všetko nastavujú presne tak, aby si konal proti BOŽIEMU desatoru.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-21 18:33:24 b228e2a6
Ti zmrdi v Americe už si vozí i černochy z Keni,aby měli nějakého prezidenta.Už ani tuto funkci nechtějí anglosasové dělat.A zrovna na tom černochovi je vidět,že i když získá vzdělání,pořád je to jen černý chuj.Totálně neschopný penis,který možná není ani schopen uspokojit tu děvku,co má za manželku.

Peter Novak # NidiNabi08
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-04-21 19:03:23 558704f2
Internet priblížil občanom nešťastníkov s psychickými chorobami, ale liečba nikde.
Teba mám za tupého negra, čo nepozná rodinné pomery u Obombu, ale ako poľahky nadobudol dojem, že by mal poučovať, presnejšie podľa manuálu, čo mu odoslali synovia Kaina.
Závistliví gójovia poznajú nenávisť, lži, urážky, výsmech, len pokračujte, istotne vaše postavenie v spoločnosti stúpne.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-21 20:29:19 b22884a7
loading...
Korporátna mafia? Predpokladajme možnosť, že vaše výhovorky, ktorými ospravedlňujete vlastnú bezútešnosť, sú pravdivé. Čo ste podnikli kvôli zmene vášho statusu? Ako lenivci len hromžíte, a prácu pre prevrat a obrat by mal vykonať niekto namiesto vás. Potom je prirodzeným vyústením, že rozhoduje ten rozhodný a rýchly a neúnavný a vytrvalý. Lenivci by chceli demokraciu (teda narušenie prirodzenej harmónie spoločnosti), prehlasovať druhých, ale niekto iný by opäť mal vykonať rozhodnutie ich prehlasovania. Lenivci, zodvihnite sa a makajte.
Vaše reči sa opakujú celosvetovo dlhé roky, ak sa situácia nezmenila, ako presviedčate, tak asi nič nerobíte, alebo ste nekonečne neschopní, a nechcem vás uraziť, ale asi si nezaslúžite nič viac.
Prečo by mali zmeniť zákony? Lebo sa nevedia etatisti bez nich pohybovať? O ich znení by mal zrejme rozhodnúť súdruh, čo nikdy nepracoval v povolaní, čo sa čo i len zdiaľky približuje naftárstvu.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-21 20:42:22 b22884a7
pre Peter Novak
nesuhlasim s tebou, lebo Obama nebol vybrany preto ci je alebo nie je schopny. On bol vycviceny nato, aby hral ulohu prezidenta, je to len herec a nie prezident. Co si myslis, na Irak dal prikaz zautocit prezident? Ved usa prezident je obycajna babika na povrazku, za nitky tahaju majitelia Fedu.
Pre Lidhja tvoje ekonomicke nazory som parkrat videl, si totalne mimo realitu, ale ze si sa zastal Obombu je od teba take mile. Lebo Obomba je chudacik herec, nezasluzi si aby ho obvinovali za to, ze plni prikazy ako vojacik na vojne.
Peter Novak # MipeQejy78
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-21 20:56:43 2e1ea741
Kapitalizmus? Kde presne ho možno spozorovať, hneď vedľa yetiho a neanderthálca?
Je pravda, že ste 100 rokov ešte pred tými zakázanými tvormi, pretože toľko úzkosti u človeka, ktorý sa nehanbí vedome klamať je znakom niečoho pravekého a zatuchnutého.
Socializmus sa nemusel takisto rozsypať, záleží na ľuďoch, pokiaľ sú chamtivci, zlodeji zo štátneho, tvrdohlaví dozorcovia, čo odmietajú vývoj, tak sa rozliali, ako sa dalo čakať. Ale ľudia sú rôzni a jedineční, a pokiaľ by neporučníkovali ideologickí geronti, ale priebojní osvietenci, tak aj v rámci socialistickej tyranie a nejestvovania súkromného vlastníctva by bolo možné dospieť k rozkvetu. Socializmus v ZSSR prepukol až koncom 20. rokov, takže nie po VOSR.
Čo dnes má akože krachovať, súdruhovia? Pred čím opäť strašíte? Tak sa konečne zmierte s tým, že ste sa neodvážili vrhnúť do podnikania a preto ste bez groša, nikto kvôli vám nebude zavádzať rovnostárstvo, takže krachujete vy, krachuje etatistická vláda, čo nemá prostriedky na ulahodenie ľudu, sama nič nevyrába, ani sa nesnaží, ale plytvá priehrštím, len aby sa udržala pri koryte čo najdlhšie.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-21 20:58:30 b22884a7
Lidhja: Co nazyvas kapitalizmom?? Kde jr to zriadenie?? Taky system dnes neexistuje, iba ak mozno v tvojej fantazii. Dnes existuje KLEPTOKRACIA S NADYCHOM KAPITALIZMU a velkymi znakmi komunizmu. Kleptokracia, preto, ze kazdy kradne hlava nehlava, nezalezi na kvalite, ale na mnozstve. nezalezi ze koho alebo co okradnut, ale hlavne je, ze okradnu. Znamky kapitalizmu su stale, lebo mozes podnikat, aj ked ta stat popri tom zdiera z koze, aby mohol plnit komunisticku funkciu, cize kradnut pre vladnu cvargu, pre ciganov a povalacov. A hlasat, ze su socialny stat. Vysvetli mi, ako moze byt SOCIALNA EU, ked je vsade kapitalizmus?? Ako moze mat kapitalisticka EU vo vedeni SOCIALISTICKU partaj?? SIjes v omyle, svet sa kompletne v rit zmenil...
Hansen # WywyWyjo95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-21 22:56:14 5430d092
Definitíva vypisuje ako krachuje kapitalizmus, jemu adresuj, že má vidiny, jeho obťažuj. Nespájal som dnešok s kapitalizmom.
Znakom kapitalizmu je podnikanie? Aj v otrokárstve sa podnikalo, aj komunisti dovolili súkromné podniky, družstvá, aj keď drobné. Kapitalizmus je pomenovanie novšieho hospodárskeho obdobia, po utlmení významu poľnohospodárstva za predpokladu voľné rozhodovania sa o vlastníctve výrobných prostriedkov.
Súkromné vlastníctvo, ale nad ním dozoruje vláda, kedy som tvrdil opak?

Lidhja # JojaVime40
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-04-22 02:26:35 b22884a7
Lidhja, ty demagóg. Skončila doba keď ty a tvoji siví súkmeňovci zahmlievali a krivili obraz sveta. Prebudenie bielych nastalo. Do vtedy sa chodí s krčahom po vodu, pokým sa parazit nezabije.Kto klame, má veľký nos.

Murkoslav # JakeHoxu21
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-22 08:30:07 bca7da95

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   še
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Obyčejný Američan je dnes bohatší, než byl před sto lety John D. Rockefeller


Obyčejný Američan je dnes bohatší, než byl před sto lety John D. Rockefeller
The Atlantic vydal článek, který ukazuje, jak Američané žili o století dříve. V porovnání s dnešními standardy středostavovského obyvatele Spojených států to byl nepohodlný život...
Slušný komunista? Nesmysl.
Ohavná tajemství jezuitů odhalena!
Bločková lotéria alebo automaty?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.028 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage