Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Armáda.


Armáda.

Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.

V Južnej Kórei sa ďalej nachádza Druhá pechotná divízia - brigáda špeciálnych jednotiek, ktorá sa skladá z 19 700 vojakov. Sklady USPACOM s vojenskou technikou, muníciou, palivom a potravinami pre zostatok 8. armády sa nachádzajú v Japonsku. Americká tichooceánska flotila (USPACFLT) pozostávajúca z 3 lietadlových lodí, 4 nosičov vrtuľníkov, 9 krížnikov, 25 torpédoborcov a 26 ponoriek, ktoré sa nachádzajú v Pearl Harbore a San Diegu, sú špeciálne pripravené na operácie v juhovýchodnej Ázii.

Z druhej strany čínske námorné jednotky prešli za posledné desaťročie radikálnymi zmenami a v danej chvíli disponujú modernými prostriedkami (vyrobenými medzi rokmi 2004 a 2012) a sú orientované ako na obranné operácie, tak aj na útočné akcie. Čínske námorné jednotky sú schopné zničiť každý cieľ v Japonsku a Kórei. Efektívnou flotilou disponuje aj Vietnam: 7 torpédoborcov, 18 fregát a dve ponorky.

Agentúra Reuters, s odvolaním sa na zdroje pri Pentagone, tvrdí, že americký minister obrany Chuck Hagel má v pláne zefektívniť základňu Fort Greely na Aljaške, ktorá by tak mohla čeliť Severnej Kórei.

Jedná sa o propagandistické opatrenie, keďže trajektória medzikontinentálnych balistických rakiet Severnej Kórey sa nachádza za hranicami dosahu amerických protirakiet.

Čo sa týka odročenia invázie USA do Severnej Kórey: aj popri všetkým provokáciám Pchjongjangu, USA do šikovnej pasce Číňanov nepadnú. Spojené štáty musia v prvom rade premiestniť svoje vojská z Japonska a Havajských ostrovov na Kórejský polostrov. Čína medzitým získa voľný prístup do japonských vôd a Rusi na miesto bez otáľania pošlú 36 nadzvukových bombardérov TU-22M3, ktoré sú schopné zostreliť strategické bombardéry B-52 patriace leteckej základni Anderson na ostrove Guam.

Administratíva USA vydáva nekryté nové doláre, aby mohla financovať občianske vojny, alebo invázie svojich vojsk. Vďaka vykrádaniu zdrojov z iných krajín sa Bielemu domu darilo kryť deficit aj bez nekontrolovateľnej tlače nových bankoviek, zostatok
peňazí šiel do vreciek spoločníkov v administratíve. Dané pravidlo, ktoré fungovalo od konca druhej svetovej vojny, sa zmenilo v roku 2000 s príchodom Georgea Busha. Jeho chamtivosť vyvolala to, že krytie deficitu sa začalo vykonávať pre to, aby sa obohatila jeho rodina a politickí komisári MMF a vďaka invázii do Iraku a Afganistanu sa im podarilo nahromadiť obrovský dlh.

Ce-min Ťiang a Vladimír Putin spolu v roku 2001 podpísali Dohodu o dobrých susedských vzťahoch a priateľskej spolupráci. Rozhodnutím o spoločných krokoch zvýšili Rusko s Čínou svoje šance na úspech v odpore trom silovým centrám (USA, Japonsko a EÚ). Rusko a Čína spoločnými snahami realizovali metódu "čínskych kvapiek", ktorá je v nasledujúcich rokoch schopná zničiť obrovský americký vojenský potenciál.

Dlh USA presahuje 16 biliónov dolárov, čo tvorí viac než 100% HDP krajiny. Čína vlastní veľkú časť dlhopisov USA v hodnote približne 2 biliónov USD, čo sa rovná trojročnému americkému rozpočtu na obranu. Ak by si Čína vzala späť svoje pôžičky, americká ekonomika by padla ako domček z karát.

Vladimír Putin v roku 2005 zaviedol novú stratégiu pre stimuláciu rastu ruských zlatých rezerv. Rusko sa stalo hlavným kupcom zlata na svetových trhoch a za 5 rokov svoje zlaté rezervy zdvojnásobilo. Rusko sa teraz nachádza na piatom mieste a každomesačne nakúpi zlato za 500 miliónov amerických dolárov.

Číne zase padol zrak na 8133 ton zlata, ktoré sa nachádza v bankách USA a ktoré spolu predstavuje 74,5% objemu menovej rezervy krajiny. Čína si na zlato kvôli americkému dlhu robí nároky a chce taktiež (Čína) zahájiť emisiu novej meny, ktorá by bola alternatívou americkému doláru a bola by krytá zlatom. Za týmto účelom si Čína začala domov sťahovať svoje zlato zo Švajčiarska, Londýna a New Yorku.

Peking podpísal s viac než 20 krajinami dohodu, podľa ktorej dané krajiny (Argentína, Austrália, Brazília, Spojené arabské emiráty, Japonsko a iné) uznávajú čínsky jüan ako oficiálnu menu pre medzinárodný obchod, čo doláru škodí. Pre americkú menu tento krok znamená, že tá bude musieť opustiť časť medzinárodného finančného trhu.

Zo situácie USA neexistuje žiadne východisko a jediné, čo môžu spraviť, je odďaľovať očakávaný záver. Aj pri škrtoch v rozpočte sú Spojené štáty teraz nútené zvýšiť svoju vojenskú prítomnosť v juhovýchodnej Ázii. Preto musí Pentagon v danom regióne rozmiestniť jednotky aj z druhých útvarov (nielen z USPACOM).Author: Grandtour # TuveQemo47
Svet2014-03-124
-
 64%  ( 4 people voted )
+
??
Grandtour # TuveQemo47
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-03-12 15:35:12 4e639c37
Takze to pre SSA znamena urobit si dalsie biliony dlhov. Otazka je, ako si ich urobi, ked uz Cina ani Rusi dhopisy nechcu a dokonca som cital vcera v nasich novinach, ze dlhopisy uz nechce nikto. Ani europske. Takze jedna a jedna su dva a bankrot sa blizi neuveritelnou rychlostou. SPor okolo Ukrajiny tomu jedine prospeje ko urychlovac. Neverim, ze Unia aj SSA preziju rok 2020 v podobe ako je dnes.
Hansen # WywyWyjo95
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2014-03-12 18:31:14 5ec71065
Krym je vabank pre NATO. Rusko planuje obist ukrajinu cez cierne more ako je cez balticke. Zapadna europa nesuhlasi lebo by im zostal cierny peter= Ukrajina
Eva # KeciNeca34
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-03-13 05:42:45 6bb22689
Obist energeticke zily
Eva # KeciNeca34
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-03-13 05:43:54 6bb22689

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0241 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo