Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Bločková lotéria – Ficove labúžo


Bločková lotéria – Ficove labúžo

Politické riešenia zjednodušene delíme do dvoch kategórii. Riešenia, ktoré sa páčia väčšine, no pritom sú zároveň pre tú väčšinu škodlivé, a riešenia, ktoré sa väčšine nepáčia, no zároveň sú pre tú istú väčšinu prospešné. Typickým príkladom prvého opatrenia je minimálna mzda a ako príklad druhého by sa dalo považovať povedzme zrušenie dotácií na zvyšovanie "zamestnanosti".

Rovnakým prípadom politického opatrenia ako minimálna mzda je aj bločková lotéria. Ľuďom dáva pocit, že môžu niečo bezpracne a bez nákladov získať. Teda politik získava obľubu bez ohľadu na to, že zároveň tým istým opatrením zvyšuje odvodovú záťaž najproduktívnejšej časti obyvateľstva a nepriamo zvyšuje nezamestnanosť (a tým škodí celej spoločnosti).

Nejdem teraz riešiť to, či je nastavený model samotnej lotérie správny, či sú v nej chyby, alebo ako dopadla lotéria v iných krajinách. Ani to, že aký honorár získala z verejných prostriedkov Eva Máziková a koľko celá tá sranda stála. Dokonca ani to, že ako to celé nakoniec dopadne a či je to efektívne. To je úplne nepodstatné a Fica to ani nezaujíma. To prenechám radšej diskutérom na smečku.

Bločková lotéria je ekonomický nezmysel a totálny prejav arogancie vládnej moci. Pozerám sa na veci principiálne a preto aj keby mi za každý zaregistrovaný blok mali padať z neba pečené holuby rovno do huby, tak sa do toho nezapojím. Človek ktorý pristúpi na hru, v ktorej za fašistickú kontrolu svojho okolia má takpovediac od svojho farmára šancu získať naspäť časť z vlastnej (ukradnutej) produkcie, je len obyčajným prejavom jeho totálnej podriadenosti.

Takzvaný výpadok DPH, ktorý verejnosť naivne považuje za niečo, čo je stratené a chýba "nám" v ekonomike, je v podstate ekonomicky prospešné. Tieto peniaze predsa zostávajú produktívnemu sektoru, ktorý ich znovu točí vo svojom biznise a vďaka týmto prostriedkom zamestnáva nových ľudí. No ak tieto "chýbajúce dane" nakoniec odvedie, skončia napr.  v nádrži tryskáča SMERom do Petrohradu. Preto najlepšia cesta ako obmedziť rozkrádanie, je obmedziť objem potenciálnej koristi. Napríklad tým, že sa do balíka koristi (štátny rozpočet) dostane čo najmenej.

Nie je to vôbec o Ficovi. Ficovi sa len podaril zas a znovu geniálny ťah. Ukradol pravici bod z volebného programu, čím im zobral vietor z plachiet. Ak by sa snažili kritizovať podstatu systému, špinili by si tým do vlastného hniezda. Z toho, že práve liberáli navrhli do svojho programu tento autoritársky hnus (a nenavrhli radšej znižovanie DPH, ktorú máme ako krajina jednu z najvyšších v regióne), sa musí Orwell točiť v hrobe ako vrtuľa.

Ficovi sa v podstate podarila:

 • spokojnosť verejnosti (podľa modelu chlieb a hry)
 • spokojnosť úradníkov, ktorí majú novú činnosť
 • spokojnosť dodávateľov služby ako potenciálnych budúcich, resp. bývalých sponzorov (nová zákazka)
 • spokojnosť samotného navrhovateľa (nárast preferencií...)

Nakoniec sú všetci šťastní a opozícia nemá šancu toto šťastie nijak prekaziť. V tomto skutočne obdivujem Fica, bez akéhokoľvek sarkazmu. Je to geniálny politik. Veľmi rýchlo zistil o čom je politika, o čom je získavanie popularity a venuje sa už len tomu. Samozrejme musí mať za sebou kvalitný a dobre platený tím, no napriek tomu bez vlastnej šikovnosti a zručnosti by to nikdy nezvládol. Ostatní politici by mali začať viac trénovať, aby tohto majstra svojho remesla dokázali poraziť. Dovtedy si bude Fico ako jednohubky vychutnávať naivitu svojich politických oponentov a samotnej verejnosti.

http://www.menej statu.sk/blockova-loteria-ficove-labuzo/Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2013-09-308
-
 50% ( 14 people voted )
+
Inac povedane vsetko co fico urobi je zle. Autor, nema ponatia o com pise....netreba za vsetkym hladat sprisahanie...
markoo # GojoVibo86
-
 53% ( 9 people voted )
+
2013-09-30 15:14:05 58d42838
Ta ja neviem... Ale keby aj tieto "srandy" vymyslel Fico...tak začína byť múdrejší ako skoro celá JV -Ázia... Lebo tam kdesi --tíííí ekonomicky tigry... to tam majúúúúúú už "das dosc dluho" aj v prevádzke,aj odskúšané aj ..aj ..aj.. A len my sme --"totu ceplu vodu..". A že vraj v Bratislave..znajú všetko ..cakom pikom .. čím ďalej na východ..tým menej a menej roboty a..viacej ..a viacej... sa rozumne myslííííí.. A preto sú aj vlaky v piatok a v ..nedeľný nočák... z východu...furt... ťažko....dostupné..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-30 17:19:20 58d4289b
Ten ˇvýrazový prostriedok"...Majstre ..Martin Bulak.....bločkova je .."EKONOMICKÝ NEZMYSEL" dáva Vam "príznak " hodnotenia ktoré je vzdialené ekonomickému vzdelaniu , objektivite ,je tendenčne. Ak by ste navrhol čosi na zvýšenie discíplíny v daňových povinnostiach Vaše "prezenty" by čosi znamenali...inák ... len čosi o" nejakom " Ficovi...čo on nevymyslel...
klopi # KyvoWavo40
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-30 18:47:05 58d4289b
klopi, preco by niekto vymyslal nieco na zvysenie discipliny pri vypalnom? To je ako pomahat mafii aby ludia im nacas platili a neulievali pred nimi peniaze.
gif # WaruBydy08
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-30 18:55:44 59ad5076
Lístočková lotéria ma nezaujíma. Nie som švagrom riaditeľa Tiposu, aby som vyhral auto. Ale veľmi sa mi zapáčil nápad, ako zabaviť a zamestnať jednoduchých ľudí. Revolúcie chtivá pouličná luza aspoň zabudne, že si chcela niečo brať 17. novembra a s vidinou bezpracného zisku bude zbierať lístočky. Pekný koníček. Tak je to správne, tak to má byť...!

:-DDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-10-01 08:44:13 bc7b649f
p.Bulak v akom regione podľa vás mame najvyššie DPH?Poľsko 23,Maďarsko 27,ČR 21,

Dph # KuneWoby87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-01 09:10:23 58d4289d
loading...
blocky v loterii->dane statu->prerozdelovanie(aka. kradnutie)->chudoba
blocky bez loterie->cast dani v sedej ekonomike->zrychlenie vymeny a zlepsenie ekon. sit.->teraz
blocky s 5% DPH, ziadne dane fyz. os.->vacsina penazi medzi ludmi->brutalne zrychlenie vymeny->prosperita

chceme vase peniaze, priatelickovia, tak platte, my si ich prerozdelime :D aka. blockova loteria

peter novak # NikiCosu69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-01 17:32:36 4e01a779
Špekulanti s DPH kritizujú bločkovú lotériu. Mne sa nepáči daňové zaťaženie u nás celkovo. Ja, ako konzument, DPH zaplatím a nepomôžem si. Takže toto je len výkrik malej skupiny majitľov krčmičiek, že si nemôžu kúpiť nový Mercedes za uliatu DPH (kúpia si ho skorumpovaní štátni zamestnanci a ich kamaráti).
Nechcem pôsobiť nenávistne, len nemám rád "podniky", úcta k platiacemu zákazníkovi je u nás mnohým cudzia - česť výnimkám, radšej si kúpim pitie v hypermarkete, i keď to je zas iná kapitola.
p.s. lotérie sa nezúčastňujem

R # PomyCapy07
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-13 12:12:26 d949158d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0304 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles