Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Blud jménem minarchismus


Blud jménem minarchismus

Minarchismus redukuje úlohu státu na ochranu osobního vlastnictví, zastává myšlenku "minimálního" státu a dopouští se tak paradoxu. Přesvědčený státista, který má za to, že bez Státu by lidé nemohli existovat, sice pravdu nemá, ale jeho postoje jsou oproti minarchistovi alespoň upřímné a konzistentní.

Dle minarchisty Stát sice selhává skoro ve všech funkcích, které se pokouší ve společnosti plnit, a proto by měla být jeho úloha zredukována na minimum. Na druhé straně tvrdí, že kdyby Stát neexistoval vůbec, je to také špatně. Minarchistovo řešení? Zbavme stát všech pravomocí a ponechme mu pouze funkci ze všech nejdůležitější tj. "ochranu" osobního vlastnictví. Cožpak nevnímá tu kontradikci? "Ochrana" osobního vlastnictví založená na krádeži majetku těch, které má ochraňovat? Stát říká pod hrozbou násilí mi odevzdejte svůj majetek, abych vás mohl chránit před jinými zloději. Jakoby zloděj tvrdil okradenému: Musel jsem tě okrást, abych tvůj soukromý majetek ochránil před jinými zloději, beze mne bys byl naprosto bezbranný.

Proč si minarchisté myslí, že volný trh je schopen postarat se o cokoli, jen ne o ochranu osobního majetku? (Teď nejde o polemiku, zda je toho volný trh schopen nebo ne, jde jen o snahu pochopit myšlení minarchisty.) Pokud minarchista nevěří, že je Stát schopen občanům zajistit efektivní a spolehlivé doručování zásilek, proč mu věří, že je schopen ochránit jejich soukromý majetek? Nebyla by důvěryhodnější instituce, která by na volném trhu obstála mezi konkurencí nejlépe? Nebyla by přítomnost konkurence přesně to, co je v kvalitě poskytování takových služeb nejpodstatnější? Proč právě v nejdůležitějších službách zajišťovat poskytovateli monopol? Z čeho vychází přesvědčení a kde je důkaz k tomu, že čím komplikovanější a důležitější služba je, tím hůře ji volný trh dodá? Není tomu naopak?

A na jakém principu a z jaké pozice je někdo oprávněn rozhodnout, že občané mohou službu odebírat právě od tohoto jediného dodavatele? A proč by měli všichni za takové služby platit, byť je nepotřebují? Co kdyby někdo o ochranu majetku vůbec neměl zájem? Z jakého morálního principu může být člověk přinucen na stanoveném systému participovat?

Který z následujících postojů dává větší smysl?

Státista: Stát je všemocná instituce zajišťující existenci a rozvoj lidské civilizace proto by se měl ve společnosti postarat o vše.

Minarchista: Stát je víceméně neschopná byrokracie, civilizaci spíše na obtíž, proto by měl mít pouze monopol na "ochranu" osobního vlastnictví.

Evidentní je, že na filozofické rovině neexistuje nic, co by spojovalo anarchisty a minarchisty v boji proti státismu. Lépe řečeno, podpořit minarchismus znamená vzdát se zdravého rozumu ještě před tím, než začneme jakékoliv filozofické principy diskutovat.Author: Premysl Holub # BageQoky59
Svet2015-07-089
-
 38% ( 3 people voted )
+
hnutia a propagandu sponzorujú devianti, a vyššie spomínaní nie sú devianti ale obyčajní hlupáci, ktorí sa dostali na výslnie, dostali plat lebo ich stupídne, od reality odtrhnutú drísty vyhovujú deviantom.
Devianti sú na samom vrchu, nazvi ich banksteri, chlapci ročildovskí, židovskí bankári fingujúci od stredoveku, pokračovatelia šľachtických rodov. To sú ti skutoční devianti, podporujúci hlupákov a karieristov. Keď budeš písať o ponožkách, nedostaneš grant od nadnárodnej korporácie. Ak budeš písať správne a potrebné drísty, grant dostaneš. Sú hlupáci, ale sú zároveň aj pragmatickí, lebo oni na rozdiel od teba alebo mňa nepíšu tie svoje drísty zadarmo

pn # KimaHowo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-08 13:40:32 2e1ea742
Přemysle Holube, otázky jsou to všetečné a potřebné, nicméně trochu mi vadí zmatečné používání a nerozlišování dost zásadně odlišných věcí a to "osobního" a "soukromého" vlastnictví (navíc komplikované ještě tím, že o tom jak s takovým "vlastnictvím" můžeš...respektive musíš nakládat...je řízené státní vrchností přes státní aparaturu..."instituty" a další výmysly. Takže máš potom od každého ještě odstupňovanou míru volnosti vlastního nakládání s "vlastnictvím".)
PS.: Na ty státní trolly nedej, snažej se jen znechutit, nejsou důležití.

re-viry-statnich-banditu # RyteMavy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-08 19:06:06 4e889d2d
"Stát sice selhává skoro ve všech funkcích, které se pokouší ve společnosti plnit, a proto by měla být jeho úloha zredukována na minimum."
- Ono je to trochu ináč... Ne že "selhávají", právě naopak jsou mimořádně agresivně úspěšní v tom, že Systémem státního aparátu KRADOU lidem a společnostem FUNKCE (Jak by řekl agent Smith: "To účel nás stvořil. Účel nás spojuje. Účel nás motivuje. Řídí nás, pohání nás, to účel nás definuje. Účel nás zavazuje. My jsme tady kvůli vám, pane Andersone, abychom vám vzali to, co jste se vy pokusil vzít nám. Účel." /Matrix Reloaded)

re-viry-statnich-banditu # RyteMavy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-08 19:12:22 4e889d2d
"re-viry-statnich-banditu" - problemom nie je stat, ale uzernici, ktori kedysi sedeli na lavickach hanby a dnes ekonomicky a medialne ovladli USA a Europu, vojensky Arabov a disponuju arzenalom zbrani, ktory by bol schopny znicit planetu - tzv. satanova synagoga
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-08 21:41:54 58d7436a
Psychologizovanie iných je v skutočnosti teoretizujúci etatizmus od ľudí, čo nemajú možnosť „liečiť“ druhých.
Je úplne prirodzené pre etatistu zasahovať do každej oblasti života a uväzniť človeka v pavučine nariadení, aj ho podriadiť policajtíkom, ktorí bdejú nad jeho bezpečím, zoštátniť človeka, a povoliť mu bez obmedzení iba rôzne nemravnosti, a práve preto mňa vždy rožčuľovali menší etatisti, čo odvážne napríklad sociálne dávky alebo iné drobné etatistické nástroje pomenovali prejavom sociálneho inžinierstva a pritom sami by chceli v nebotyčnej pýche násilím donútiť každého, aby sa pred ich víziou božstva štátu uklonil.
Ak podľa minarchistov sa štát musí povinne postarať o bezpečnosť, možno ešte neprehĺbili dostatočne svoj postoj, ešte sa zrejme nezamysleli nad každou stránkou, a možno ide o niečo obdobné, že komusi nijako neprekážali buzerantské orgie v súkromí, pretože nebol povinný sa ich zúčastniť, ale ak by sa dostavili na pochod mestom, tak už by jeho trpezlivosť došla a chcel by ich vyhnať, samozrejme násilím, pretože on pochodovať môže, buzeranti už nie.
Ak by muselo ísť o zámer, prečo odmietajú konzistenciu, tak navrhujem sebectvo, alebo štátny sponzoring, alebo kohosi pricucaného na štátne vemeno, čo dáva zmysel, že ich logičnosť sa v istom momente rozlúčila, že musí byť čosi väčšmi ich motivujúce, ak ich odchýlilo od prísneho ideologického nazerania.
Sebectvo za tým väzí, vlakmi nejazdia, preto odmietajú cestovanie zadarmo pre isté skupiny, susedova choroba sa ich netýka, načo je potom spoločné poisťovníctvo.
Boja sa, že sa k nim kadekto prekope a ukradne im uskladnené zemiaky v pivnici, preto by mali všetci potenciálni zlodeji zaplatiť povinne výpalné, aby súdruhovia strážnici ochránili klenoty minarchistov. Vlastne nie iba ich, ale minarchisti si služby etatistov priamo objednali v mene všetkých, na rozdiel od ostatných, čo za ich obavy musia zacvakať, aj keď nepreukázali záujem.
Sú zrejme platení z fondov vojensko–priemyselného komplexu, tajnými službami, tam treba hľadať príčinu ich „nelogičnosti“. Treba zistiť, aké postoje zaujali k teroristickému NATO a zločineckému zabíjaniu zo strany etatistických vlád. Aj propaganda o 11/9 spadá pod kolónku ochrany občanov, ktorú podľa nich má zabezpečovať iba vláda.
Nikto nie je povinný uznávať majetok druhých, má človek slobodnú vôľu, sám spozná podľa skúseností a dôsledkov čo je správne, ak sa oň strachujú, nech si vycvičia psa, alebo nech posilňuje a učí sa strieľať, nie žeby som touto radou ho navádzal, aby v „sebaobrane“ vraždil, ale tak to býva, že so zbraňou by sa cítil istejší.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-08 22:25:33 b228f052
Ako píše Hurvajs, štát nezlyháva, ale je nadmieru úspešný, len zhodnotitelia činnosti štátu očakávajú od ich božstva iné výsledky, čosi v ich prospech, čo sa presunie aj ku nim, aby veriaci udržal vieru a dôverčivosť v božstvo, aj keď viera je absolútna, ale mohol by vymeniť kňazov.
Treba byť seriózny a áno, neúplatnosť istých naivkov v etatistickom kolose by mohla byť pre mnohých niečím úžasným, ako sa nesebecky zhostil právomocí a podporil ľud. Isteže sa tak deje, že závisí od osoby, ako sa vysporiadal s podmienkami a mnohí etatisti predsa vybavili mnohé, ale základom všetkého je nedobrovoľná povinná účasť všetkých a preto neúplatný alebo spolok jeho obdivovateľov, nech sa poskladajú z vlastného a vybudujú svetlú budúcnosť bez participácie ostatných, ktorí sú okrádaní a nemôžu si naplniť ich vlastné osobné túžby, pretože im nezvýšili prostriedky a tiež aj voľnosť nakladania s tým, čo im ponechali je neúplatnými limitovaná.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-08 22:38:26 b228f052
loading...
LenkaB–sa veľmi mýliš, pretože práve štát vlastní arzenál zbraní, ktorým nie že je schopný zničiť, ale zničí planétu. To je známe z Písma. Bez štátu by nebolo možné sústrediť obrovské kvantá peňazí do jedného účtu a veľké výdavky presúvať na vojsko. Veľká moc prináša veľa peňazí, štát monopolisticky využíva silu, aby kradol a nivočil súkromný majetok a je zakázané sa mu brániť. Štát útočí na druhých a úrokári by bez štátu nemali toľké pole pôsobnosti, ich sila a napádanie druhých pramení z právomocí štátu. Čím by boli bez štátu, akú by si zakúpili tieto socky armádu?
Tebe by som aj veril, ak by si bola vladárom menšej prímorskej oblasti, ale problém je etatizmus, keď sa všetci, aj nesúhlasiaci musia povinne nechať okrádať, aby zločinecká vláda strestala dajakého nespratníka, a dôvod sa už predsa davom vysvetlí.
Úroky nepoznali v lepších časoch, ak ľudia odvrhli kresťanstvo, nech platia úroky, popri etatizme práve ich nenásytnosť poháňa tých, ktorých obviňuješ zo všetkých bied.
Čo je zvláštne, ak podnikateľ by „ovládol“ USA. On nemusí a mnohokrát ani nemá kamarátov vo vláde, takže neovládol vládu, ale skôr ovládol zákaznícky priestor. Ak naozaj ovládol vládu, aj tak je to pochopiteľnejšie ako by vláda mala počúvať žobrotu. Vláda nech sa radšej sama rozpustí, aby ju nikto neovládol a nedonútil všetkých jeho, ovládateľa rešpektovať.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-08 23:04:54 b228f052
Ta ludze mojo ja najradšie teraz budzem vystupovac po Harrym, pes harry hav, hav bo gejza Hufnagel už nemožem bo ten starigaň kamarat me pokefoval tak, že my moja Erža poradzela že by ja bulo hav, hav Harry bo mi starigaˇzničel povesc mojej znamej fimy Budar Truhlik s.r..o. z lunika dzevec a teraz už nemožem ani kurizovac platinicky mojej Lenke už Erža my zakazala še ku nej priblizic a hej dajak še scahol moj kamrat z garzonky z petržalky mačiak metalovy bo starigaň aj do neho sebe pysk ucera.

Budar Truhlik sro # DasyTipa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-08 23:16:15 3ec5e27c
 • Lenočka daj sebe pozor na buzeranta Melchisedech bo to buzerat pandemonium mačak metalovy

Budar Truhlik sro # DasyTipa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-08 23:18:58 3ec5e27c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0329 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made