Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Bývalý izraelský voják vedl v Kyjevě bojovou jednotku


Bývalý izraelský voják vedl v Kyjevě bojovou jednotku

Bojovník s přezdívkou Delta vedl skupinu zhruba 40 lidí při násilných střetech s vládními silami.

 

Delta vedl tým tzv. "modrých přileb Maidanu" (celkem 40 mužů a žen) – včetně několika izraelských veteránů – v násilných střetech s vládními silami.


Nazývá své vojáky "modré přilby Maidanu," přestože sám Delta nosí hnědou přilbu. Delta je přezdívka velitele židovské milice, která se podílela na ukrajinské revoluci. Pod svou helmou také nosí jarmulku.


Delta, na Ukrajině narozený bývalý voják izraelské armády (IDF), mluvil ve čtvrtek s JTA pod podmínkou zachování anonymity. Vysvětlil, jak přišel používat bojové dovednosti, které získal u průzkumného praporu Shu’alei Shimshon z pěchotní brigády Givati, aby stoupal po žebříčku kyjevských pouličních bojovníků. Vedl 40 mužů a žen – včetně několika kolegů veteránů z IDF – do násilných střetů s vládními silami.


Několik ukrajinských Židů, včetně rabína Moshe Azmana, jedno z žadatelů o titul vrchního rabína v této zemi, potvrdilo identitu a roli Delty ve stále nedokončené revoluci.


Přezdívka "modré přilby" odkazuje na mírové síly OSN. Jednotka Delty minulý měsíc zabránila davu zapalovat budovy obsazené ukrajinskými policisty, řekl: "Uvnitř byly desítky policistů, byli obklopeni 1200 demonstranty, kteří je chtěli upálit zaživa," vzpomínal."Zasáhli jsme a vyjednali jejich bezpečný odchod."

 

Řekl, že problém byl ten, že by policisté neodešli bez svých zbraní. Delta pro JTA uvedl, že jeho jednotka jednala s davem, aby mohli policisté odejít se svými zbraněmi. "Došlo by jinak k masakru," řekl.


Modré přilby tvoří 35 mužů a žen, kteří nejsou Židé, a kteří jsou vedeni pěti bývalými izraelskými vojáky, říká Delta, ortodoxní Žid po třicítce, kteří se pravidelně modlí u Azmana v Brodské synagoze. Odmítl mluvit o svém soukromém životě.


Delta, který se přistěhoval do Izraele v roce 1990, se vrátil na Ukrajinu před několika lety, pracoval jako obchodník. Říká, že se připojil k protestnímu hnutí jako dobrovolník 30. listopadu poté, co byl svědkem násilí vládních sil proti studentským demonstrantům.


"Viděl jsem neozbrojené civilisty bez vojenské podpory pokořené vojáky, z toho se mi vařila krev," řekl Delta. "Připojil jsem se tam k nim tehdy, začal jsem bojovat tak, jak jsem se to naučil. Lidé mě následovali, ocitl jsem se v čele čety mladých mužů."


Ostatní bývalí vojáci izraelských obranných sil se ke skupině připojily poté, co zjistili, že ji vede Delta.


Jako velitel čety Delta říká, že přijímá rozkazy od aktivistů napojených na Svobodu, ultra-nacionalistickou stranu, která byla často obviněna z antisemitismu a jejíž členové údajně měli klíčové pozice v organizaci opozičních protestů.


"Já nepatřím ke Svobodě, ale beru rozkazy od jejich týmu. Vědí, že jsem Izraelec, Žid a bývalý izraelský voják. Říkají mi ‚bratr’," řekl. "To, co říkáte o Svobodě je přehnané, vím to jako fakt. Nemám je rád, protože jsou nekonzistentní, ne kvůli antisemitismu."

 

Zdroj: http://www.freepub.cz/2014/byv aly-izraelsky-vojak-vedl-kyjeve-bojovou- jednotku/Author: Free Pub # QemyReny07
Európa2014-03-0248
-
 76% ( 11 people voted )
+
To máš na mysli tých rubberových a vzduchovkových ostreľovačov?
A kde asi boli slávne femen Pussy Riot. Či mali nejaké cool vystúpenie v nejakom americkom slobodomurárskom chráme?

cobra # WykeXala95
-
 70% ( 13 people voted )
+
2014-03-02 13:36:53 55f814c2
Ved mu niekto tie obrezane gule odrezie a bude nosit napichnute na palicke, ako trofej...
Hansen # WywyWyjo95
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-03-02 15:25:42 5ec71065
Niekoľko krát som avizoval aj židovské "loby" , či záujmy v Ukrajinskom "diani". Treba siahnúť ašte do čias 19-cteho storočia , kedy po zabitíí Ruského cára boli "pogromy" , výčleňované územné obmedzenia, profesné obmedzenia, a celý rad ďalších limitovaných pôsobení na židoch. Ďalej máloktorý dejateľ v Izraeli , aj inde.. nemal , nemá Ukrajinské korene. Ich odchod z bývalého ZSSR určite nebol len s "15kg-movým batôžkom"! A kompenzácia za "stratu jadrového potenciálu" nepredstavuje zanedbateľnú čiastku -finančnú, zatiaľ nevyrovnanú. Teda prítomnosť "Delta--kov" nie je náhodná./Soros--báčikam-- ešte nie je postihnutý/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-02 15:40:09 58d4289b
Obrezané napichnuté gule nosené na paličke. To sú mi veci. :)))

Dobre. Dobre, takých gulí by sa aj u nás doma našlo ajaj-----jáááááááááááj. Už aj náš klopi potvrdil, že židovské guľky sa chcú za každú cenu gúľať kade tade po svete a beztrestne na seba lepiť bohatstvo národov, to čo im nikdy nepatrilo a ani nepatrí.
ukulele # FogyLoqy46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-02 16:04:35 57f4c47a
akoby ukrainski neonacisti nevedeli o zidoch vo svojich radach. Svedci to len o ochote spojit sa aj s diablom v snahe uzurpovat moc v beztak skrachovanej a vykradnutej ukraine. Alebo je na ukraine nieco co sa este da ukradnut? Snad danove prijmy a pozicky od MMF.......lutujem obycajnych ukraincov.
xxx # GinuXily15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 16:17:08 d597d7c3
loading...
tá vojna neznačí pre nás ani obyčajných ľudí, či už ukrajincov alebo rusov nič dobré. zasa sa nabalí len chazar. ak aj konflikt neprerastie do jadrového ako predpovedala na 2014 vanga, nato bude do ruska rýpať a pre nás to značí odstavenie dodávok ropy a plynu. ide leto, ten plyn hneď nepocítime, ale nie je to tak dávno, čo bol odstavený ropovod a do týždňa mali byť benzínky uzavreté. vláda sr vtedy tvrdila, že palív je dostatok na dva mesiace, ale pravda to nebola. len armáda a polícia, mali špeciálne povolenia na odber palív.
podľa toho si môžete urobiť úsudok, ako to bude v takej situácii. vláda sr bude svojim občanom klamať, že je všeho dostatok, len aby nebola panika. a budú tvrdiť aké je to nutné pre záchranu demokracie. všímajte si aj zdražovanie palív. môžem povedať len za seba, že ak by zdraženie bolo skokové, alebo by som nemohol natankovať, prestanem chodiť do práce. mám to ďaleko.


aaa # RuxaQija4
-
 74% ( 9 people voted )
+
2014-03-02 16:29:05 b22927ac
Nebol Janukovič pred niekoľkými rokmi zámerne otrávený a ledva prežil?
Ktovie kto bol za tým?

cobra # WykeXala95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 16:31:31 55f814c2
Ilumináti?
západná Európa je už dlho čiernou dierou pre kapitalizmus..čo s nou?
ak si rusi chcú udržať Ukrajinu musia sa "vysporiadať" zo západnou Európou...

tibir # TigaSebu46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-02 16:39:57 5b9413af
cobra
to bol juščenko, jeho protivník. obaja sú len bábky. na juščenka použili vtedy dioxín, podobne ako rezešovci na m. nadzamovú. (rakovinové príznaky, zjazvená pokožka...)
týmto by som chcel vyzvať čitateľov tohto blogu, aby si všímali politikov, ktorí žijú v ich okolí a hlavne tých, čo môžu mať nejaké informácie o vývoji tej vojny, či už utekajú do zahraničia, a najmä, či tam nesťahujú svoje deti a vnukov. aj to či sa nepohybujú vojenské a policajné konvoje k východnej hranici. to by značilo, že vojna sa blíži aj sem a treba sa pripraviť. ak zistíte takéto informácie, napíšte ich prosím sem, možno tým zachránite ľudské životy.
a všímajte si aj či v majstrímových médiách sa politici snažia upokojovať situáciu, že "sa nič nedeje", alebo naopak, zamlčujú informácie. to práve značí, že sa niečo dôležité deje. vyberte si z bánk potrebnú hotovosť, ak by ste boli nútení utekať. rozhodnite sa, či nastúpite na prípadnú mobilizáciu, lebo nenastúpenie je dezercia a mohli by vás neskôr za to prenasledovať a pripravte si evakuačný balíček a potraviny. keď nebude palív, dopravná infraštruktúra padne.
všímajte si aj lietadlá na oblohe, či nie je "odklonená" civilná doprava smerom na ukrajinu, a aké vlaky sa tam presúvajú. (aj nato 90%, vjenskej techniky a materiálu presúva vlakmi). najmä nočné vlaky mimo obvyklých a nákladné.
veľa lietadiel nato bude humanitárne bombardovať krym z turecka. tam by mal byť aj tento server. možno bude odstavený. my obyčaný ľudia z eu, ukrajiny ruska ani odinakiaľ nemáme možnosť zabrániť skutkom, ktoré boli dávno rozhodnuté na G8 a valdaji a bilderbergu a rímskom klube. veľa sa zmení, už nebude to čo bývalo. prajem vám veľa šťastia a dobrý život, ak to bude možné. snažte sa ostať ľuďmi, možno to nebude vždy možné.

aaa # RuxaQija4
-
 79% ( 14 people voted )
+
2014-03-02 16:56:43 b22927ac
Ak sa im to naozaj aj podarí, je len otázka času,kedy aj prozápadná prostitútka Tymošenková dostane nejaký svoj záslužný podial za srdcervúcu hladovku.Vedela dobre prečo nemá ešte skapať.
A prečo naše slobodné média nedávajú reakcie aj obyčajných ukrajinských občanov,ale nie tých čo sa tak vehementne snažia pred západnými kamerami?

cobra # WykeXala95
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-02 17:03:48 55f814c2
aaa uvažuješ triezvo,ale kam by sme mali utekať?
MY SME TU DOMÁÁÁÁ !!!
Všetky smetánkové potkany sa budú sťahovať do Ameriky.Ale podľa proroctiev Amerika bude kruto trpieť!

cobra # WykeXala95
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-02 17:11:29 55f814c2
ak si chcú rusi udržať Ukrajinu asi musia zničiť západnú Európu, lebo tá im Ukrajinu inak vezme...už veľa rokov je západná Európa príťažou a teraz majú možnosť ju svetovládači poriešiť...kto vie či sa amíci z rusmi už dávno na takom riešení nedohodli.
tibir # TigaSebu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 17:13:14 5b9413af

Prikladám úryvok z listu od kamarátky z Donecka, v ktorom v krátkosti popisuje situáciu na Ukrajine.У нас тут сложно, еще не тяжело, но уже страшно. Многие люди стоят за эти новые перемены, но мы все на востоке не верим новой власти. Мы знаем, что с ними в Киеве были боевики со всего мира: Ливии, Грузии, Литвы, Сербии, России (даже!), Израиля и переодетые натовские военные, ну и с Западной Украины тоже - как же без них! Эти западенцы, тут их зовут "бендеровцы", вообще маршировали с "Зиг Хайлями" и свастиками по Европейской площади в КИеве. Они устроили факельное шествие на день рождения Бандеры по Киеву. Они обливали "Беркут" коктейлями Молотова. А не наоборот!!!И теперь они у власти. Вы должны знать, что это - нацисты! Они уже обещали устроить геноцид русского населения, и тех, кто с ними не согласен. Но в СМИ никто об этом не пишет. Все лгут!

Ой! Ладно! В это воскресенье в ДОнецке был митинг, куда люди приходили добровольно, как на праздник, я это видела. Был поднят над нашим областным советом российский флаг. ТО же в Крыму, Харькове, Днепропетровске, Одессе, Запорожье.
Есть люди, которые хотели в ассоциацию с Европой, но их мало. Большая часть народа не хотела ни в какую Европу, но об этом никто не говорит. Те, кто стояли на Майдане, хотели изменений, и они наступают. В стране нет денег на зарплаты и пенсии.
А Януковича не любят - это да, но лучше Янукович, чем нацистские бандиты. С понедельника начнется или самое страшное, или что-то новое. Янукович издал приказ как легитимный президент, чтобы все силы военных, милиции и СБУ перешли на его сторону, а также все губернаторы областей. И 3 марта он будет всему этому давать смотр. Он заявил себя как Главнокомандующего. Посмотрим, что будет.
Люди в Украине разные, и всем нам лгут эти продажные СМИ. И вам лгут, всей Европе лгут, США. Всюду. Информационная блокада.
Не хочется, чтобы началась Третья мировая война. От этого страшно.
Пока что у нас нет танков, нет войск, все тихо, мирно. Но все люди везде, на каждом углу обсуждают эту тему.
i # LumaHeji80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-02 17:47:23 b06ab9ff
Netreba šíriť dopredu paniku. Ja si však kladiem jednu otázku v prípade eskalácie krízy na Ukrajine, a to či by naša profesionálna armáda - zocelená cez úplatky na zahraničných misiách - bola schopná zabrániť všetkými prostriedkami vstúpiť utečencom na naše územie. Či by mala dostatok munície a či by mal niekto gule vydať rozkaz, že utečenci neprejdú a ani noha! Tiež by sa preverilo, či plot je dostatočne pevný a vysoký, keď sme už na východnú hranicu vynaložili toľko prostriedkov. Exodus bedače z východu je reálne nebezpečenstvo, na ktorý by sme mali byť pripravení.


:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 14 people voted )
+
2014-03-02 18:02:49 bc7b649f
Pandebilium
ty sk*urveny hajzel kto teba mohol splodit takého kreténa...dufam že aj ty raz budeš utekat pred hajzlami a na hraniciach ta poslu do p iči...ty ludský hnoj odpad hniloba ...dufam že príde aj na teba....neboj sa príroda sa postara aby si zhnil za živa...stoka dufam že nebudeš na tejto zemeguli už dlho smradit..

brano # PelaSedo59
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-02 19:21:00 4df7e017
Tak predsa sa mi podarilo nejakej ovečke pred spaním rozbúriť žlč! Mission: accomplished...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-03-02 19:38:13 bc7b649f
Brano–keď utekali z vášho komunistického raja, tak ste ich v lepšom prípade zavreli, alebo rovno odstrelili, teraz chceš dojímať ľudskými príbehmi utečencov. Si politicky zaslepený chudák.
Prečo vy odporní ľavičiari sa prihorlivo staviate na stranu Ruska, obťažujete Rusko, tvárnite ho na vlastný obraz ako vaši židoboľševickí predchodcovia. Rusko sa môže nazvať ruskom jedine odstránením socializmu a etatizmu, aj heréz a hriechov. Bez nutných krokov ostane iba zhnitou stokou, aká sa tebe veľmi páči.
USA a eú je zložená z úplného etatizmu a socializmu, týchto antichristov si radšej obľúbte, máte bližšie k nim, nešpiňte meno Ruska.Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-02 20:04:14 b228f27a
Bolo ich viac. Z USA, Nemecka, Poľska ale aj Čečenska
http://voiceofrussia.com/news/2014_03_03/BBC-makes
-report-about-Nazi-militants-in-Kiev-7684/

Exorcista # TakiSihi19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 22:19:18 4079836a
Ale je to smutné, že taká Ukrajina - obilnica Európy, priemysel majú, more majú, pekné baby majú...
...a takto ich "spracovali" na úplných žebrákov, večných revolucionárov, vždy len ošklbaných a ohlodaných od kadejakých prašivých hyén...

...môžme si ešte gratulovať, že oproti nim sme na tom ešte "dobre"....,

...aj keď tiež nám nie je moc čo závidieť......

...až na tú VODU a pekné baby :-)

Johny # JynaVaso24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 00:34:35 c35b0e73
... "Připojil jsem se k nim tehdy ,začal jsem bojovat tak,jak sem se to naučil"... jak ste bojovali .............................. !

Anton # NugyJequ25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 00:57:44 c3a0b62c
"Vysvětlil,jak přišel používat bojové dovednosti,které..." jaké bojové dovednosti .......................................!

Anton # NugyJequ25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 01:24:55 c3a0b62c
hebrej vraždí a oni cenzurujú

Anton # NugyJequ25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-03 01:27:52 c3a0b62c
nower
presne to iste zaujalo v tom prispevku aj mna.preco sa toho zucastnili aj srbi?aky srbi?kto ich poslal,alebo pozval na majdan?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 07:24:25 d991c738
nower:
Je ruska ako prevažné obyvateľstvo Donecka. Všade sa tam rozpráva i píše ruským jazykom s ukrajinštinou som sa tam ani nestretol. Zvláštne je že úvádza aj bojovníkov z Ruska (čo zvýrazňuje)! Popýtam sa jej na to. Spomína hajlovanie a svastiky. Taktiež som z našich medií nezachytil že Janukovič ako legitímny prezident vyzval ozbrojené sily ukrajiny a gubernátory provincií, aby sa pridali na jeho stranu a reakcie na jeho vyhlásenia sa očakávajú práve dnes.
Pri všetkej fantázii je možné, že ide o rozohranú spoločnú hru USA a Ruska, podobná možnosť v 89.

i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 07:39:22 b06ab9ff
Pravdepodobne to nieje také čiernobiele ako sa nám zdá. Alebo ide o príslušníkov skupín operujúcich na strategickýc či záujmových územiach ktorý boli stiahnutý ako potrebný "komparz" na inú akciu.
i # LumaHeji80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 07:42:43 b06ab9ff
Sú naši politici dostatočne zvrhlí na to, aby vydali príkaz SK žoldnierom na účasť v jednotkách NATO v konflikte na Ukrajine? Sú dostatočne zvrhlí na to, aby podporili sankcie USA proti Rusku?
Definitiva # MunoLyhi27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 08:29:27 57f4ca0a
i
Tými bojovníkmi z Ruska nemohli byť majdanisti vystrojení ako bojovníci Ruska, tak ako to bolo s tými "ostreľovačmi ukrajinskej armády"?
Pravdou je, že určite to nie je čierno biele. Ale pokúsme sa všimnúť si sled udalostí trošku ináč.

Tesne pred ZOH v Soči je v Rusku riešený problém výbuchov a útokov na civilistitov akýchsi extrémistických skupín. Pozornosť Putina a Ruska sa jednoznačne musela obrátiť na zabezpečenie bezpečnosti priebehu ZOH hier. Je zaujímavé, že do tesnej doby pred ich začatím sa neobjavovali žiadne správy o takýchto problémoch.

Útoky sa stupňovali a tak černokňažník bobama oficiálne ponúkal pomoc Putinovi pri riešení bezpečnosti a bezpečného priebehu hier. Putin o nič nepožiadal a k snahe "pomoci" sa nijakým oficiálnym spôsobom nevyjadril. Všimni si, čo nasledovalo potom. Krátko po tom USA oficiálne deklarovali, že do oblasti čierneho mora posielajú bojovú lietadlovú loď pre """""možnosť rýchlo a účinne zabezpečiť odchod amerických športovcov a turistov zo Soči""""""".

A aha ho... Putin opäť nereagoval a poslal tam taktiež svoju vojnovú loď. Už tu mohol vykrikovať do celého sveta, že je veľmi znepokojený týmto aktom a považuje ho za prejav agresivity voči Rusku. Už tu mohol spustiť nesmierny kolotoč. Riešil to s pokojom a chladnou hlavou. A naozaj netreba opomenúť, že po tomto momente ostalo ticho s extrémistickými útokmi v Rusku. Pričom tieto skupiny posielali e-mailom listy poniektorým vládam rôznych, krajín, že ich športovci budú cieľom ich útokov. Bolo medzi nimi aj Slovensko.

Zrazu vajčatý černokňažník ostal ticho. Tento krok vajčatého černokňažníka je kľudne možné považovať za akt agresie, kedy svojvoľne - zdôrazňujem svojvoľne vyslal túto loď do oblasti čierneho mora, pod rúškou rýchlej evakuácie amerických športovcov a občanov.

Osobne som jednoznačne presvedčená, že EÚ a USA vôbec nerátali pri rozohratí nebezpečnej hry na Ukrajine spôsobom, ako to hlavne USA robí po celom svete, že to bude trvať tak dlho. Puč mal podľa ich predstáv prebehnúť hladko a veľmi rýchlo, čo sa nestalo. Tak teda pritvrdili, v presvedčení že vyprovokujú Janukoviča k pokynu policajným zložkám použiť silu. Ani to sa nestalo. Tak Ruskú pozornosť z diania na Ukrajine odvrátili útokmi u nich, keďže veľmi dobre vedeli, že ako usporiadatelia budú musieť urobiť všetko pre to aby zabezpečili bezpečný priebeh ZOH.

A čuduj sa mi svete. ZOH v plnom prúde, veci na Ukrajine akosi primrzli a nehýbu sa vpred, tak sa zrazu kde sa vzali, tam sa vzali akýsi akože armádny ostreľovači. Pár vlastných postrieľali, vyvolali presne tie vášne ktoré potrebovali a konečne aspoň zrazili Janukoviča zo stolca.

Prvé kroky fašistickej Kličkovej obrezanej melasy boli, že zrušili jazykový zákon, čo bolo jednoznačné, že to povedie k tomu aby v kotly začalo vrieť. Tento zákon, nebol žiadna náhoda, bol to presne premyslený a cielený krok, ktorý zločincov posunul o krok bližšie ku koristi. Okamžite na to nový prezident z Kyjeva z akéhosi prazvláštneho dôvodu ihneď mení veliteľa policajných zložiek na Kryme.

Každopádne, od roku 1991 je tento poloostrov riadne oficiálne uznaný ako zriadenie "autonómna republika", s vlastným parlamentom, vládou a premiérom. Túto autonómnu republiku oficiálne uznali dokonca podpísanou dohodou o jej akceptovaní jej zvrchovanosti aj Rusko, USA a myslím, že Británia, alebo Francúzsko. Ak zvrchovaná republika oficiálne žiada o pomoc niektorú inú krajinu a tá jej vyhovie a poskytne pomoc, nie je to žiadnym aktom agresivity a narušovania suverenity danej republiky. Tak ako to popisujú všetky naše špinavé médiá.

Kyjev tvrdo zasiahol do právomocí Krymu, na čo Krym reagoval žiadosťou Putina o pomoc z obáv o udržanie jeho zvrchovanosti a právomocí vyplývajúcich mu z daného mandátu autonómnej republiky a z obáv, že rozpútané vášne a nálady krokmi Kyjeva voči Krymu sa môžu stať nezvládnuteľné, nakoľko postupne vychádzajú von skutočnosti, kto v skutočnosti boli tí demonštranti používajúci reťaze, zápalné fľaše. Veď ich bolo pár, v podstate ich bola hŕstka.

Neviem, ale ja osobne by som bola rada, keby si sem posunul aj ďalšie informácie ak sa k nim dostaneš.

ukulele # FogyLoqy46
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-03 09:11:58 57f4c47a
Definitiva

Bohužial áno.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 09:12:50 57f4c47a
veľmi rad ukulele, momentálne hľadám stratený kontakt na prozápadne orientovaných Kijevčanov, ako to terez vnímajú oni.
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 09:43:46 b06ab9ff
i

Neviem ako ty, ale čítala som teraz pár nových správ podaných našimi médiami. Je hrozné, ako bezostišne a zaujato sa opovažujú používať v spojení s Ruskom a Putinom pojmy ako - okupácia, Hitler, rok 1968, dokonca sa už nestránia na manipuláciu slovenského obyvateľstva na tvrdo používať veľmi tvrdé výroky, ako prebiehajúce útoky ruskej armády na vojenské základne Krymu. Je mi z toho nesmierne zle. A ja len dúfam, že tento krát Slováci nenaletia a neostanú sa nečinne prizerať ak by rezalo do tuhého tak, ako to bolo v prípade Juhoslávie a """" humanitárneho bombardovania """""" nevinných ľudí agresívnymi američanmi. A rada by som ešte poslala sama za seba jeden odkaz pre tvoju kamarátku ak môžem.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 10:09:58 57f4c47a
Nenechajte sa oklamať. Som Slovenka a rodom, dušou a srdcom patrím k slovanským národom nie k EÚ a USA.


ukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 10:20:57 57f4c47a
Som presvedčený, že 99% ľudí so zbraňou v ruke, obuškom, štítom a slušne chránených ochr . pomôckami by sa inak správalo--keby im nad hlavou svišťala ..REŤAZ..! Aká to musela byť odvaha, sila, pokyn , rozkaz...či vlastné presvedčenie ozbrojencov- NEREAGOVAŤ! Keď sa raz budú spomínať obete Majdanu ..tak TÁ REŤAZ nech bude mementom! /..skoro ako nahé bežiace Vietnamské dievčatko v My-Lai pred Americkým napalmom../
klopi # KyvoWavo40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-03 12:44:08 58d4289b
Presne tak KLOPI.... O tom to je, tak ako píšeš.
ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 12:56:04 57f4c47a
sledujem miestami správy o Ukrajine podávané našimi médiami, ich rétoriku diktujú tí ktorí ich vlastnia. Z nadhľadu si môžeš pozrieť aké sú ich záujmy a aké metódy používajú. Spôsob akými média pracujú niektorý pomenúvavaju aj informačná vojna. Je to záplava lží a poloprávd z ktorých sa vysomáriť dá prácu. Myslím, že v tejto dobe je jedna z najlepších investícii vzdelávanie a to nemyslím len školstvo. Netreba sa nejak zvlášť emočne na tieto prejavy naväzovať a prispievať im.

Tiež som sa zamýšlal nad "zabezpečovaním" OH. Mnoho západných bezpečnostných síl v tej dobe legitímne operovalo na území Ruska..

Žaňa Bičevskaja...:) jáj dobre poznáme a práve od kámošky, ale má aj ino iné skladby.
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 20:17:24 b06ab9ff
i

:)))) Veľmi som chcela nájsť písaný ruský text tejto piesni, aby som si to približne preložila, no nepodarilo sa mi to. Našla som len text piesne Ruskie idut. :))) Problém je, že už neviem dobre počuť ruštinu nie všetko viem sluchom rozlíšiť a tak nie som si istá niektorými časťami.

Včera sem niekto vyhodil tento zaujímavý link. Nieviem kto konkrétne to bol, ale zdá sa mi, že je tam snaha čo najlepšie triediť prebiehajúce informácie z rôznych zdrojov. Za tento link som vďačná. Dám ho sem a možno sa tam sem tam pozrieš. :) Je tam v časovom slede súhrn informácií z rôznych zdrojov za posledné tri dni. Celkom sa to dá utriediť.

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/7302-on-li
ne-aktualni-informace-z-konfliktu-na-ukrajine-krym
-v-ohni/

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 21:51:51 57f4c47a
Na oplátku prikladám link na banskobystricke netradio www.slobodnyvysiel
ac.sk
, možno vám známe, v archíve sa dá tiež všeličo poňúrať. A nejaké tiež pesničku:)
https://www.youtube.com/watch?v=N0Vk6TgzCAo#t=28

i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 22:11:00 b06ab9ff
no nepodarilo sa prilepit odkazako som chcel, pokus č.2
https://www.youtube.com/watch?v=N0Vk6TgzCAo

i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 22:12:35 b06ab9ff
do tretice:)
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 22:13:45 b06ab9ff
prečítal som si ukulele text piesne ruskye idut..uff, v tom je zapleteno mnoho všakovakých emócii..
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 22:53:25 b06ab9ff
aby som bol presnejší, "niekto sa dotkol môjho ega a ja mu to nedarujem" i keď je to pekne zaobalene
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 22:57:18 b06ab9ff
i

To vážne? :))) To ma mrzí, síce som zvedavá čím a prečo, ale nebudem sa pýtať. Keď by som ten text mohla čítať pochopím, ale nedokážem si to nejakú súvisle v kompaktnejšom celku približne preložiť, nakoľko fakt neviem všetky slová rozlíšiť sluchom. Otvorene sa priznám, mňa tá pieseň uchvátila a nesmierne sa mi páči. Keď ju počúvam a dívam sa na to video nemôžem si pomôcť, ale až sa mi slzy tisnú do očí.
Neviem, banskobystrické netradio slobodný vysielač mi nič nehovorí. Ale na ten link sa určite keď budem mať viac času pozriem. :))) Vám so podarilo na tom linku nájsť tie aktuálne informácie z každého dňa?

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 10:56:23 57f4c47a
mmm
nihil # DukuJide70
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 12:33:32 b06ab9ff
Ak ti to ukulele pomôže:


Жанна Бичевская - Русский Марш
Русские идут
Сквозь тьму языческих веков
Русские идут
Сквозь сон поверженных врагов
Русские идут
Освобождая третий Рим.
Русские идут
В небесный Иерусалим

Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Собирает на марш!
Всех! Не уничтоженных войной!
Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Он закончит шабаш.
Тех, кто издевался над страной.

Русские идут
и зажигаются огни
Русские идут
Напомнить Русским кто они!
Русские идут!
Разврат с насильем запрещать.
Русские идут
не только Русских защищать.

Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Собирает на марш!
Всех! Не уничтоженных войной!
Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Он закончит шабаш.
Тех, кто издевался над страной...

Русские идут
и тает нод Россией ночь!
Русские идут
любимой армией помочь!
Русские идут
вперёд сердцами высших проб!
Русские плюют
на власть Америк и Европ!
Русские идут
вперёд сердцами высших проб!
Русские плюют
на власть Америк и Европ!

Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Собирает на марш!
Всех! Не уничтоженных войной!
Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Он закончит шабаш.
Тех, кто издевался над страной...

Русские идут
не испугавшись пуль и ран!
Русские идут
и призывают всех славян!
Русские идут
со стягом Спаса во главе!
Русские идут
по сердцу родины- Москве!
Русские идут
со стягом Спаса во главе!
Русские идут
по сердцу родины- Москве!

Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Собирает на марш!
Всех! Не уничтоженных войной!
Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Он закончит шабаш.
Тех, кто издевался над страной...

Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Собирает на марш!
Всех! Не уничтоженных войной!
Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Он закончит шабаш.
Тех, кто издевался над страной...
Марш! Марш! Марш!
Русский марш!
Он закончит шабаш.
Тех, кто издевался над страной...
Тех, кто издевался над страной...


The Russians are coming
Through the darkness of the pagan centuries
The Russians are coming
Through the dream of fallen enemies
The Russians are coming
Freeing the third Rome.
The Russians are coming
In the heavenly Jerusalem

March! March! March!
Russian March!
Collects on the March!
All! Not destroyed by war!
March! March! March!
Russian March!
He finishes the Sabbath.
Those who mocked the country.

The Russians are coming
and the lights come up
The Russians are coming
Remind the Russians who they are!
The Russians are coming!
Sexual immorality with насильем prohibited.
The Russians are coming
not only Russian protect.

March! March! March!
Russian March!
Collects on the March!
All! Not destroyed by war!
March! March! March!
Russian March!
He finishes the Sabbath.
Those who mocked the country...

The Russians are coming
and melts the gcd of Russia the night!
The Russians are coming
favorite army to help!
The Russians are coming
forward hearts of higher samples!
The Russians spit
the power of the Americas and Europe!
The Russians are coming
forward hearts of higher samples!
The Russians spit
the power of the Americas and Europe!

March! March! March!
Russian March!
Collects on the March!
All! Not destroyed by war!
March! March! March!
Russian March!
He finishes the Sabbath.
Those who mocked the country...

The Russians are coming
not afraid of bullets and wounds!
The Russians are coming
and call all Slavs!
The Russians are coming
with the banner of the Savior in Chapter!
The Russians are coming
at the heart of the Motherland - Moscow!
The Russians are coming
with the banner of the Savior in Chapter!
The Russians are coming
at the heart of the Motherland - Moscow!

March! March! March!
Russian March!
Collects on the March!
All! Not destroyed by war!
March! March! March!
Russian March!
He finishes the Sabbath.
Those who mocked the country...

March! March! March!
Russian March!
Collects on the March!
All! Not destroyed by war!
March! March! March!
Russian March!
He finishes the Sabbath.
Those who mocked the country...
March! March! March!
Russian March!
He finishes the Sabbath.
Those who mocked the country...
Those who mocked the country...

i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 13:20:18 b06ab9ff
i

:))))) Ďakujem, určite mi to pomôže. Konečne tomu budem celému rozumieť. Idem si to preložiť. Pozrela som si video čo si sem priložil, ale tomuto dialektu som v speve rozumela ešte menej. :)))) počula som niečo, napíšem to po slovensky nie v azbuke - maladaja, vymanuli, grajut - ale to bude asi igrajut :))) Môj bože. To by som tiež musela čítať, aby som čo to pochopila. :))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 15:36:24 57f4c47a
Ten dialekt bola ukrajinčina. Taká veselšia narodná pieseň o kozákoch a dievčine Galye
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 21:07:43 b06ab9ff
i

:))) Je mi tak ľúto, že po toľkých rokoch som stratila schopnosť správne počuť túto reč. Je jedno či čistú ruštinu, alebo nejaký podobný regionálny dialekt.

Ešte raz chcem pripomenúť, že ma mrzí ak to, čo som sem dala vyvolalo v tebe nejaké negatívne emócie. Pre mňa sú všetci, ukrajinci, rusi, bielorusi, litovci proste všetci slovania, mojej taktiež slovanskej duši rovnako blízky. :)

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 22:33:08 57f4c47a
To bola len informácia bez emocionálneho podkladu.
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 22:43:57 b06ab9ff

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jede   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

MERKELOVÁ CHCE PROTLAČIT TTIP DO KONCE ROKU


MERKELOVÁ CHCE PROTLAČIT TTIP DO KONCE ROKU
Německá kancléřka Angela Merkel ve čtvrtek řekla, že Berlín má pořád v úmyslu dosáhnout politického rámce pro důkladnou obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy do ...
Vynucovanie práva v slobodnej spoločnosti
EU Čechům zakázala užívat byliny
Čo oči nevidia, srdce nebolí. Ale peňaženku áno!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0957 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles