Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Cenová vojna so štátom


Cenová vojna so štátom

Štátny železničný dopravca ZSSK oznámil kapituláciu vo vojne s RegioJetom a ruší niektoré IC spoje na trase Bratislava-Žilina-Košice.

Šéf ZSSK v tom má jasno RegioJet nasadil dumpingové ceny. "Neprimerane nízke ceny majú jediný cieľ, a to prevziať zákazníkov konkurencie. ZSSK sa nemôže správať iracionálne, nemôže sa pustiť do cenovej vojny."

Krása vyjadrenia šéfa ZSSK spočíva v dokonalom obrátení situácie na železnici. Skoro ako keby zabudol, že pred pár mesiacmi štát spustil cestovanie zadarmo. Čo už môže byť viac "dumpingovou" cenou ako 0 eur? IC vlak nie je Shinkansen, jeho konkurenciou sú aj rýchliky. RegioJet nesúperí s IC vlakmi, ale primárne so štátnymi vlakmi ako takými. Paradoxne, bezplatné vlaky ZSSK boli súperom aj pre IC vlaky ZSSK.

Je demonštráciou vitality súkromného sektora, že aj za situácie, keď musí zo svojich daní dotovať štátnu konkurenciu, dokáže jej byť viac ako zdatným konkurentom. ZSSK ale asi dlho smútiť nebude, IC vlaky boli totiž od svojho odčlenenia od dotovanej dopravy každoročne stratové. A táto strata nepadá na plecia nikoho iného ako slovenských daňových poplatníkov. Vedenie ZSSK by si vlastne zaslúžilo za zníženie straty pochvalu, aj keď oni sami sú z toho nešťastní. Otázne však je, čo sa vlastne stane s odstavenými IC vlakmi a či sa zrušenie spojov premietne do nižších strát.

Podobná situácia nastala v autobusovej doprave pred pár mesiacmi. Regionálni politici sa pokúsili znemožniť žltým autobusom prevádzkovať diaľkovú prepravu, s nevysloveným, ale tušeným odkazom na dumpingové ceny.

Pojem dumpingová cena je pritom ekonomický nezmysel. Neexistuje niečo ako "férová cena", cena je vždy len stretom dopytu a ponuky v danom mieste a čase, nenesie v sebe žiadne morálne či etické prívlastky. Neexistuje ani niečo ako "nákladová cena", pretože rozdelenie nákladov na fixné a variabilné (stroj môžete outsourcovať a z fixného nákladu máte hneď variabilný) a ich následné prerozdelenie medzi produkty a zákazníkov je len subjektívnym účtovným rozhodnutím. Baviť sa môžeme len o tom, či RegioJet prevádzkuje vlaky so stratou, tzn. časť vlastného súkromného kapitálu odovzdáva slovenským zákazníkom.

Varovanie pred cenovými vojnami s následným ovládnutím trhu a zvýšením cien je častou chybou ekonómov, ktorí ignorujú dynamickú povahu trhu. Ak nie je verejným sektorom udelená výsada (ako napr. na dotovanú prepravu na stanovených trasách), každý podnikateľ sa musí triasť o svoj trhový podiel, bez ohľadu na to, či vytlačil svojich súperov, alebo nie. Inovatívni konkurenti prichádzajú rýchlo, nečakane a vystačia si často so zlomkom kapitálu. Kto zaspí, prehrá.Author: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Slovensko2015-03-3117
-
 55% ( 1 people voted )
+
"Pojem dumpingová cena je pritom ekonomický nezmysel. Neexistuje niečo ako "férová cena", cena je vždy len stretom dopytu a ponuky v danom mieste a čase, nenesie v sebe žiadne morálne či etické prívlastky."
- Zajisté, ale je dumpingová tam, kde je nějak podporovaná skrze stát (z toho co nakrade berňák).

liziz # JexiMane50
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-01 12:59:43 4e889520
Cenová vojna...hajajáááj ...určite blízko pravdy je liziz50...A ja by som si prial novú vojnu--cenovú--O vlastníctvo , prevádzku a údržbu.. železničnej trate ako takej aj s jej "príslušenstvom".... To sú iné čísla povedal aj v našej krčmičke Feri..."absisten" Žilinskej dopravnej...Nielen " nástoupujte.. na palubu ..zde je kofééé a Fatra..." a za 9 éčka.. do Prahy .../pochôdzkari...ako funkcia...ešte vraj existujú.../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 19:12:37 58d4289b
Je to inde .. manipulácia s dopravou..železničnou.. riešila "optimum " už Tchetcherová cca pred 35 rokmi v GB...Čo má byť štátne a čo "privatizačné" . Štát bez železnice a možných" ešalonoch" nemá šancu... a "privatizovať " sa dá ..raz dva ... všetko...aj "zlaté tehličky" aj samotné prdenie....Železnica za svojej existencie už cca 200 rokov ...má takú "matematiku" ekonomickú , že pokiaľ aj diaľnice budú krížom krážom /ako v GB/ efektivita začína v "bode presne nastavenom"... optimum. bod zvratu ..je funkciou ktorú na VŠD v Žiline sa učili v hlbinách bývalého ..."čosi " okolo inflexného... či Gausového.. a štatistického...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 19:36:43 58d4289b
neexistuje dumping? vy jste snad z Marsu? mam uz dost na tomhle webu prokazatelne nesmyslna tvrzeni a zavadejici clanky. Prestante uz lidi srat.

kid # DuneSypi37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-01 19:58:32 5e716d5c
Ak niekoho začne trápiť to ..samotné prdenie...vo vzťahu k "privatizácií " že všetci nad 18 rokov v bývalej aj tejto republike boli "privaterizéri" Pozor rovnaké štartovné:Ale napr. 10 000 ktoré mal dispozične každý investoval "šturil" do jednej riti alebo do druhej. Dnes už tie rite neexistujú...sú nové rite ktoré sa zákonne pretransformovali a od pol národa nazbieraných...10000 KS sú tá het, alebo usmievaví podnikatelia. A všetko v TEMPE ŚOKOVEJ TERAPIE..My vieme , že " trebalo vedieť"--- že cena akcií ...bude sa radikálne meniť ...PODĹA ROZHODNUTIA MAJITEĽA ..VLASTNÍKA ---zbojníka politického---Už dnes sme inííí aj v našej krčmičke ..vtedy boli pre nás iné problémy...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 19:59:42 58d4289b
Ja si myslím ..kid37..že máte pravdu ... že neexistuje dumping ...a o tom Marsu. Ale určite viete dosť o "dumpigu"... a aby se lidé v budoucnu ne "sráli" vzájemne skúste čosi o tom "dumpingu " a " o sraní lidí " Vysvetlite čosi...ak chcete...alebo keď viete...aby sa predíšlo budúcim možným chybám .
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 20:16:50 58d4289b
loading...
Ja poznám len Emerické pro západné neoliberálne, to čo je v štáte prosperujúce a vie si na seba zarobiť to nám predáte za polovicu alebo tretinu a to čo neprosperuje a nedokáže si zarobiť vám naši špecialisti za poplatok zmanagirujú a socky to zaplatia
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-01 23:17:42 5b7f6e4d
liziz, tak aby si si rozsiril obzory a nebol za vola tak skusim vysvetlit, dumpingova cena je cena za tovar/sluzbu pod jeho vyrobne/obstaravacie naklady, cize dotovana z inych zdrojov, s ponukou a dopytom to ma malo spolocne, peknym prikladom su ceny polnohospodarskych komodit silne zdeformovane dotaciami jednotlivych statov aj celou eu

Yanath # VepeBeke80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-02 12:29:36 559f68d2
Yanath: "pod jeho vyrobne/obstaravacie naklady" Pod ČÍ obstarávací náklady? Každý podnik(atel) může mít přece v závislosti na "konexe" atd. jiné "vstupní" náklady a navíc jak vypočítat PŘESNĚ a se vším všudy (třeba pronájem, jenže to je třeba používáno i pro jiné produkty - takže se to nějak "zprůměruje" nebo co? T už ale není přesné.) A hlavně - žádný produkt ani oblast prodeje v čase nejsou zcela srovnatelné - žádný produkt není úplně stejný (jiná kvalita, metoda produkce, podmínky, atd.) Nemůžeš říct, že pro tento produkt jako takový je obecně, vždy a všude přesně takováto "výrobní cena" správná. To je nesmysl.

Tamp # LicoJewa16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 14:07:43 4e88ad8a
...
Rozdíl je mezi podnikateli - v tom jak moc a dlouho dokáží vzdorovat ztrátám - ti s podporou státu ať už otevřenou nebo skrytou - pochopitelně o mnoho déle (ti ty tebou zmiňované "jiné zdroje" prostě nečerpají ze svého kapitálu, ale jednoduše z toho co berňák nakradl a pak se porcuje na všechny strany a z něj se rekrutujících bolševických band, kteří svým typicky mafiánským způsobem a typicky počítající "zisk" nikoli pro zisk ekonomický (a ne na úkor druhých) ale "politický" - touha po moci - to je jejich SPECIFICKÁ deviace. Ti, co "přesouvají" ze SVÉHO kapitálu tedy jednají fér, ti ostatní "dumpingující" jsou zloději a ochuzují celou společnost "ničením diverzity trhu" zbytečným "ovládnutím" ať už trhu či cokoli jiného (tito státističtí militanti prostě mají ovládání jako vrchnost hodně zažrané pod kůží...)

Tamp # LicoJewa16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 14:10:29 4e88ad8a
Malou sondu do jejich brutální mentality /která není daná působením na svobodném trhu, nýbrž tím kým jsou.../ poskytl s laskavým svolením předřečním PS-VB:
"Dumping, v pripade vstupu konkurencie na trh je vzdy o ovladnuti trhu zavrazdenim konkurencie a ceny po ovladnuti trhu vzdy stupnu na maximalnu moznu udrzatelnu mieru, aby cim skor rekompenzovali straty...! Co tu tlacis za odporne ideologicke kaleraby...? O tom je cele podnikanie, vyzmykat z trhu kolko sa da... Ak raz ovladnem trh, nebudem viac potrevat ekonomicke nastroje na udrzanie si svojej pozicie na nom, uz totiz na tento ucel budem mat k dispozicii nastroje politicke, takze inovativni konkurenti si mozu akurat tak snivat... A ak by sa im nahodou podarilo prist s dobrym napadom, tak im ho jednoducho vezmem... Jedinou pricinou mojej smrti na mnou ovladanom trhu moze byt kompletna strata zaujmu verejnosti o moje produkty... Ale sa predsa sam nebudem monopolne tlacit do takych oblasti podnikania, v ktorych by takato situacia mala sancu kedykolvek nastat, nie...? O tom je ten "volno-trhovy" vseobjimajuci laskavy kapilizmus, moj zlaty agent americkych demagogov, takze si svoju demagogiu laskavo nechaj pre seba..." - Takto zhruba nějak "chápe" a provozuje státní živel - mentalitou bolševik - "svůj krám". A aby učinil zadost svádí to místo na sebe na "kapitalizmus", který ovšem nehodlá respektovat a poznat doopravdy (Opravdu to není o tom čím bolševik straší...Mimochodem straší akorát tím, co sám dělá.)

Tamp # LicoJewa16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 14:17:52 4e88ad8a
Je to tragédie, že se "bolševik stáhl do ústranní a vyčkává" - jak nedávno podsunul jeden článek zde...
Ale právěže vůbec ne! - bolševik se dal na podnikání (samozřejmě jemu blízkými způsoby...přece se nebude přizpůsobovat nějakému "kapitalismu" jako nějaká lůza...Musí být po jeho!) a vytvořil "nekalou konkurenci" všem ostatním v ekonomice (ale je málo takových, které by s ním nebyly donuceni výti...a jak už PS-VB naznačil...tak oborech "okrajových" - v zásadě "odpadních" -které jim bolševik milostivě přenechal ať se tam zabaví a trápí :D Stejně je z ostatních "vstupních odvětví" zásobuje zase kdo jiný..? A podmínky celým oborům činnosti zase překrucuje a manipuluje ve prospěch svých privilegovaných a na úkor ostatního zase kdo?...No ano...)
Tamp # LicoJewa16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 14:19:40 4e88ad8a
Klasika..Baťa v 30-tich rokoch min. storočia..čelil kríze tak ako množstvá ďalších .."aktérov na trhu"...Trh..bol nefunčkčný..peniaze "stáli" ..obchod sa "nehýbal"..aaa ..kríza. A "vybehol " z toho tak /Baťa/ že výrazne znížil ceny svojích tovarov / o cca 50% / pod výrobné náklady...a "zlikvidoval " všetkých "malovýrobcov"--živnostníkov ako konkurenciu.... Dostal sa na istí čas aj on do problémov...ale stratu úspešne vykompenzoval zákazkami aj štátnymi, aj vojenskými. /..povinne by sa to malo učiť ...na školách../ A značnú časť konkurencie "pohltil" .."sfúzoval" "prevzal"....Systém cenotvorby, kalkulácií , štruktúralizovanie cien ...je disciplína podliehajúca politickej manipulácií so zámermi , ktoré sú viac menej "NEZVEREJŃOVANÉ"..často protichodné, agresívne , zákerné.../už Švejk tvrdil.."Vláda která zdraží pivo--padne.."/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 16:15:00 58d4289b
klopi... Jsi tu jeden z mála, který se uchyluje k adoraci státního typu "podnikatele", toto nadšení nesdílím.
Ale díky za doplnění, že existuje ještě jeden druh dumpingu a to právě "hra na jistotu" - věděl, že si může dovolit dočasné ztráty, nebylo to riskování jak to vypadá na první pohled - měl insider státní informace a podpory a zřejmě fascikl "sympatizanty" ("Silou k jednotě.") a proto dovedně proplul masivní krizí ZPŮSOBENOU STÁTNÍMI SEKTORY.

GreatDepresionState # VofuJovu26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 16:30:30 4e88ad8a


komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 18:58:52 542f2119
Nie je to ten ktorý svojou "šikovnou " prácou každodennou...hat kírem... dosiahol 800% zisk..svojích 7/slovom sedem/ ciferných dolárových vkladov . Darmo vie čo je treba "hochnesovať"..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 19:44:15 58d4289b
Princípy....Great-----state26.."nážho" Baťu v zhodnocovacom procese ..aj kapitálovom sú "našske"...prvé postavil byty pre zamestnancov...potom fabriku, dával pôžičky aj mladomanželské svojím zamestnancom..s minimálnym úrokom.. cenotvorba bola "vymakaná" detailne aj psychologický /tých 99 --svetovo../ A sociálny aspekt svojích zamestnancov bol príkladný je do dnes ETALONÓM... Je však pravdou aj to ale... Furt platí vedomosti , schopnosti , známosti....sú základom úspechu ŽIVOTNÉHO..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 19:56:46 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0416 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne