Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Členstvo v EÚ je zatiaľ TRAGÉDIA


Členstvo v EÚ je zatiaľ TRAGÉDIA

Takýmto spôsobom celkom iste. V tesnom referende som nehlasoval. Vtedy mi totiž človek, ktorému som dôveroval, tvrdil, že nás tam chcú len kvôli svojmu profitu.

 

Akoto? Nejde predsa o myšlienku zjednotenia Európy a čo najskoršieho vyrovnania ekonomickej úrovne v rámci celku? Nechcel som tomu uveriť.

Situácia po 10 rokoch členstva v EÚ dáva môjmu vtedajšiemu poradcovi za pravdu.

 

Vypichnem niekoľko príkladov:

 

 V prvom rade ide o znásobenie nášho dlhu. V roku 2004 predstavoval cca 15 mld. eur, dnes vyše 40 mld. eur. Znásobila sa samozrejme aj čiastka, ktorá z nášho rozpočtu každoročne plynie na splácanie dlhu, splácanie úrokov! O to menej môže ísť z rozpočtu do zdravotníctva, školstva, výstavby bytov, zvyšovania dôchodkov atď.!

Nejaké banky si mädlia ruky, jeden ďalší pochabý štát im zrazu robí krásny zisk, oveľa krajší ako dúfali. Na ničom inom sa predsa nedá tak bezpracne bohatnúť, ako na požičiavaní peňazí.

 

Aké ekonomické profity máme z členstva? Za všetko hovorí fakt, že pri našom nízkom čerpaní eurofondov v podstate na EÚ takmer div že nedoplácame. Čiže možno viac odvádzame do spoločného rozpočtu. A v konečnom dôsledku, tým, že sme Západom doslova skúpení, odvádzame (vývoz ziskov) presvedčivo viacej, ako prijímame.

Áno, zopár jednotlivcov na vedúcich pozíciách si tu významne polepšilo. A tí budú všade vrieskať, že členstvo v EÚ je doposiaľ prínosom, naše členstvo je úspešným príbehom a podobne.

 

Po druhé – odliv ľudského kapitálu. Ľudský potenciál, disciplinovaní, vzdelaní, vyučení, bezproblémoví ľudia. Minimálne 150-tisíc mladých, perspektívnych ľudí je dnes na Západe. Nebudete o tom z úst našich politikov počuť ako o strate. Nie, naopak, toto je výhra, naša výhra. Predsa - mladí idú do sveta, naberú skúsenosti, naučia sa reči. Vysťahovalectvo je pre nás dobré. Sme v tomto asi svetový unikát.

 

A teraz to najdôležitejšie. Prínos vplyvu západnej kultúry za posledné desaťročie. Posun vnímania reality našou spoločnosťou, účinné formovanie ľudí televíziou, časopismi, novinami. Nihilizmus, obscénnosť na dennom poriadku - v hlavnom vysielacom čase. Jedným slovom barbarizmus. Zlatí komunisti!!!Author: Marek Brna # CohyJina24
Komentáre2014-02-198
-
 74% ( 29 people voted )
+
ak je niečo už vo svojej podstate postavené na lži a pretvárke, nikdy to nebude fungovať ... takže žiadne zatiaľ ... Bolo zjavne obrovskou chybou predpokladať čestné úmysly zo strany prijímajúcich štátov.

smartang # BohuPyki56
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-02-19 10:43:07 d90c3016
to je take typicke slovenske, hadzat vinu za svoju neschopnost na druhych

1) za narast naseho dlhu moze eu? ne nahodou nase vladne partaje?
2) boli/sme menej rozvinuta krajina ako zapad a teda na eurofondoch sme mohli vybrat slusny balik, tu to znova posrala nasa verchuska, pretoze namiesto uprimneho zaujmu pomoct slovensku a najma menej rozvinutym regionom ich trapilo len jedno, ako cim viac z europenazi ukradnut pre seba
3) odliv ludskeho kapitalu...pan autor bude asi sudruh, ktory by obohnal stat ostnatym drotom a nikoho nepustil prec, to tu niekto naozaj nedokaze pochopit schopneho cloveka, ktory radsej zdrhne na zapad robit za 3-4x vacsiu mzdu nez u nas? duplom, ked vidi ako sa u nas naklada s danami, ktore odvadza?!
4) porovnajme si rakusko a slovensko/csr/cssr, po vojne boli na tom rakusaci horsie, kde sa do 89. dostali oni a kde my?! a ani po 89. sa to tu nezlepsilo, pretoze k moci sa znova dostali len sudruhovia s prevratenymi kabatami a ich pohrobkovia, ano, ti tvoji zasrati komunisti maju najvacsiu vinu na tom, kde sme, ne zapad alebo eu

Yanath # VepeBeke80
-
 53% ( 9 people voted )
+
2014-02-19 11:01:45 559f68d2
Brna až na ten záver celkom realisticky.. Tvoj poradca nech by Ti radil akokoľvek, myslíš že by mohol nejako ovplyvniť výsledok ak tam kde boli proti - mali referendum ešte raz ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-19 11:05:49 b228427e
ja si už pripadám ako tí Rusi v r . 1917 keď po relatívnom blahobyte prišiel hlad a nedostatok a oni vyhlasovali - éto charašo . Tak aj my pri nezamestnanosti , rozkradnutej republiky , žobráckych platoch hovoríme - éto charašo ! Nech žije EU a s EU na večné časy a nikdy inak !

mrbean # BagiJehe78
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-02-19 11:11:44 55d88c3b
Yanath[/co
lor]
má pravdu.
tie dlhy si urobilo slovensko samé, eurofondy, ktoré EU strká slovensku do prdele nevie čerpať slovensko samé, pokiaľ bude slovenská vláda takto gazdovať, tak ľudia budú odchádzať aj naďalej. a polemikovať, či bolo za totality fasa? to bolo dobré keď boli ľudia strkaný do basy za svoju mienku, za pokus prekročenia hraníc ak chceli vidieť svet? ľudia, čo museli pracovať v uránových baniach by ti rozprávali, ako bolo za totality - ty autor. že sa nehanbíš takúto blbosť napísať. ale však sa vám to vráti keď budete aj naďalej voliť zlodejov. V DEMOKRACII IDE VŠETKA MOC OD ĽUDÍ. a tak akí ľudia, taký štát. EU s tým nemá vôbec nič spoločného. ak by si tvrdil, že nemôžeš kúpiť krivé uhorky, lebo sa môžu predávať len normované z EU, tak prosím ale tieto drby. ach bože ten autor musí byť inteligent.

hrochy # FomuPego62
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-02-20 09:18:41 bcc3c63a
Ja sa volieb do euro parlamentu nezúčastním, pretože otázka pri voľbách do euro parlamentu je iba sofistikovaný podvod na voličoch, aby dostali čim viac občanov v Európe k voľbám.

Spojene Štáty Európske už tu mame po páde železnej opony, keď sa prijala aproximácia práva západnej Európy k nám a do strednej a východnej Európy a taktiež, keď bez súhlasu občanov odovzdali politické mafia z NR SR do 70 významných vládnych kompetencií diktátorskému Bruselu, ktorí slúži satanom z FEDU z USA, keď porušili Ústavu slovenskej republiky a vykašlali sa na občanov a Ústavu SR-!!! Ja fašistov auto genocídy občanov strednej a východnej Európy nevolím.
Ratifikáciou Lisabonskej zmluvy v roku 2009 všetky krajiny v EU mali povinnosť z Ústav svojich krajín vykonať referendum vo svojej krajine a spýtať sa voličov, občanov sa či občania súhlasia s odovzdaním do 70 významných vládnych kompetencií Bruselu. Dokonca im o tejto veci média hlavného prúdu ani len neinformovali-!!!

Referenda sa konali len v dvoch krajinách EU a to v Francúzsku a Írsku. Na prvý pokus im to nevyšlo a tak opakovali referenda po masívnej propagande a masírovaní a zastrašovaní občanov v týchto krajinách, aj keď takéto referenda sa môžu po sebe konať až po štyroch rokoch im aj v týchto rebelských krajinách vyšiel plánovaný podvod na občanoch a to nespomínam trvalý euroval, ďalší podvod na občanoch krajín Európy.

Keďže potrebujú vo všetkých krajinách EU legitimovať svoj trestný čin z roku 2009, tak je potrebné čim viac občanov Európy získať k voľbám do euro parlamentu pri otázke či súhlasíte s Spojenými Štátmi Európskymi a dobre pre nich by bolo, keby k voľbám prišlo čím viac ľudí a zázrak pre nich by bol, keby im pri otázke Spojených Šatov Európskych vyjadrilo legitimitu zločinu pri Lisabonskej zmluve pri týchto voľbách do euro parlamentu viac než 50 % občanov Európy.

Aj tak si sami robia čo chcú a tak prečo im sadnúť na podvod legitimity ohavnosti pri masírovaní a ohlupovaní obyvateľstva, obzvlášť v našej krajine ja nemienim sa zúčastniť a odovzdať mandát diktátu.

Ja k voľbám žiadnym nechodím, pretože spoločenský politický systém nie je demokratický v celom svete, ale plný neustálych podvodov na naivných občanoch vo všetkých krajinách sveta.
Satan # MinoWypo97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-20 19:00:35 3ec5e27c
loading...
Pravda o Modernej nepriamej zastupiteľskej parlamentnej demokracii – YouTube

Satan # MinoWypo97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-20 19:03:07 3ec5e27c
Členstvo v EÚ je tragédia od začiatku.A veru zlatí komunisti.To nieje len môj názor.


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 19:14:25 4e625a13

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Rusi Rusov neopustia. Krym - stret mocností


Rusi Rusov neopustia. Krym - stret mocností
Rusi Krym nikdy nestratili ani z neho neodišli. Krym bol vždy pre Rusko významným strategickým územím. Od 18.storočia je prístavom Čiernomorskej flotily. Ukrajina sa stala miestom stretu ...
GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM
VZKAZ VŠEM, CO NEJSOU SCHOPNI PŘIJMOUT SKUTEČNOST, ŽE HILLARY CLINTON PROHRÁLA VOLBY
Drogy jsou nebezpečné, a proto by měly být legální

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0249 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne