Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Človek ako vykopávka


Človek ako vykopávka

VYKOPÁVKA: ZODPOVEDNÝ
Celú noc hučia autá. Tento spôsob bývania je pomerne nešťastný. Kam má namierené seat? Čo má na práci hyundai aj v hodinu polnočnú? Už viac okien sa zavrieť nedá, jedine zomrieť. Je to o nervy, tento život na turnusy.
A ráno... pridať zvuk na správach takmer naplno. Káva nechutí, jedlo nejde dolu krkom, kto by si užíval ohriatu konzervu v tom randále? Keď potom človek stojí v kolóne na zelenú, priletí dávna spomienka: Kde sú ľudia z ranných autobusov? Kto vyplienil bufety a lahôdkárne plné odhodlaných abonentov popasovať sa s robotou? Kde je človek? Všade, kam oko dovidí, sú len plechové škatule a zámkové dlažby. Toto je ten život?
Každé ráno jazda okolo školy. Autá vypľúvajú žiačikov až takmer rovno do lavice. Už sa nekujú pikle na sobotu, nehrá sa futbal na chvíľu pod oknami, ani sa dievkam nekvapká voda na stoličku. Ešte že sa aspoň opisujú úlohy. Aspoň to! Malinký prejav emócii v tom nudnom šere.
Po škole si ich rodičia odvážajú opäť v plechovej škatuli do bezpečia domácej nudy. Do bezpečia! Lebo to druhé je hrozba zločinu v uliciach, kde číha sloboda a tolerancia.
Mali by z nich vyrásť čestní ľudia... Panebože, kam si chodíme po také výrazy? Sme permanetne v stave dávam-beriem, aj za poondiate miesto na parkovanie sa dávajú-berú úplatky! Zadarmo nie je ani jedna po papuli, do všetkého strká nos právo, lebo aj drobný konflikt sa dá speňažiť. Potom nech zadarmo nie je ani dobrý deň, či maj sa pekne, keď trh, tak do dôsledkov: Prajem ti skoré uzdravenie a faktúru za povzbudivé slová ti pošlem poštou.
Deti si zvyknú na všetko. Najmä ak majú pocit, že preberajú vládu nad rodinou. To ich nakopne: Byť ešte horší, ako otec, zahybať úspešnejšie, ako mama, byť lenivejší, neschopnejší a hlúpejší, ako rodičia. Už ich nesmerujú vlastným príkladom, ale bezpríkladnou apatiou. Veď čím akože majú byť? Zapni markízu, nech sa pozrieme: Zločin, trest, zločin, trest... Všetky profesie sa zredukovali na tie dve. Rodič teda vyšle do sveta svoje ratolesti a má pre nich len jednu radu: Buď tým, čo sa dá speňažiť. Buď jedným alebo druhým.
Kde by zobral sily na riešenie životných otázok, keď je vyčerpaný zo sedenia za volantom, sedenia pred markízou, sedenia v komisii, v jedálni, na návšteve... najmä však zo sedenia so založenými rukami, lebo práca je vzácnejšia od šafránu. Vlastne zamestnanie práca je starodávny výraz. Na každý pohyb v tomto smere treba šušťavé papieriky. Byť v stave zamestnaný vyžaduje najprv peniaze mať, inak z toho nebude nič. Tak už je jasné, prečo náhle všetci platia pri pokladni kreditkou: Hotovosť neexistuje. Platí sa dlhmi, a tie sa nedajú vytlačiť na papier. Jedine že by vznikli ešte jedny peniaze nejaké záporné. Tak, ako pri hypotékach: Dieťa sotva narodené, už je banke dlžné za kočík, plienky, hrkálky za dvere, okná, strešnú krytinu... a než splatí i vrabca na streche, bude mať tridsať, a hurá do života! Vďaka ti, otec, za tvoje dlhy, srdečná vďaka!
Dieťa sotva vyletené má malú úctu ku svojim sploditeľom. A nie je to pubertou. Na ich mieste by nejeden rodič vyplašene zíral: Čo mám, preboha, robiť? Profesie sú zrušené, byť niečím stratilo zmysel. Dieťa sa nakoniec niekam vopchá a akosi existuje, rodič je však z toho vyšinutý: Takto sa zarábajú peniaze, otravovaním ľudí, aby si niečo kúpili? Do kedy ešte? Dlhy onedlho pokryjú všetky finančné transakcie, potom predáš komu čo, dieťa moje?
A dieťa sa vytasí s nejakou krásnou vulgárnou odpoveďou. Na tú chvíľu slušné riešenie. Čo bude zajtra, či o rok... Ozaj, čo bude vo chvíli, keď dieťa bude čakať dieťa? A nadávkami typu fuck sa to nespraví.

Vraj starneme v zmysle ako spoločnosť, ako klienti sociálnej poisťovne. Vláda nás vyzýva: Milujte sa a množte sa! Aby bolo z čoho zaplatiť ten starobinec naprieč republikou. To je taká úvaha, ako po spadnutí z Marsu. Čo sme v stredoveku, aby počet mladých nutne prevyšoval starých, inak hladomor? Alebo sme ešte nezliezli zo stromov? Podľa toho je najvyspelejšia Afrika mládež násobne prevyšuje stárež a ich sociálne poisťovne rozhadzujú prebytočné peniaze ako český večerníček. Klobúk dolu, nobeloví ekonómovia, pred vašou inteligenciou, je tvrdá ako skala, i tak natvrdnutá. Mládež sa vám vybodne, aby sa pechorila kvôli penziám pre starých a nevládnych. Bola by sprostá začínať z nuly a ešte sa aj zadlžovať. Nejeden senior by na ich mieste hľadal radšej azyl u lekára, nech ho oslobodí od zdravého tela. Majú recht: Nech sa flákajú! Nech kradnú a podvádzajú, lebo to druhé je, že budú okradnutí a podvedení. To nie je anarchia voda si iba nachádza cestu, kadiaľ pretiecť korytom.
Potom ale načo sú? Načo sú deti? Je čosi morbídne, keď človek spomenie, že deti sa rodili i počas vojny. Druhá svetová nevyzerala v žiadnej svojej etape ako obdobie so stabilným zázemím pre založenie rodiny. A päť detí bol vtedy normálny počet. Či práve preto aby prežilo aspoň nejaké? A čo detské utrpenie? Zvieratá v prírode sa naopak počas krízy nemnožia. Isto nie preto, aby uchránili mláďatá od ukrutností života, ony len šetria sily. Človek ide do toho po hlave: Najprv sex, potom deti a nakoniec starosti. Či je sviatok alebo piatok, či je sociálny štát s garantom starostlivosti o rodinu alebo anarchia s vládou dobrodruhov, lživých ekonómov a s vojnou na spadnutie na všetkých frontoch. Súložte a množte sa, nech máme čosi do banku hneď teraz, a po nás ani kameň na kameni! Akáže vojna, iba boj proti terorizmu, normálka!
Iba! No áno, každá vojna je taká normálka, čo sa v tichosti vkráda do života. Zodpovedný človek však potrebuje vedieť, či vojna bude alebo nie, aká bude veľká, koľko budov bude zničených, kam sa bude utekať a ako dlho sa bude v utečeneckých táboroch. Že také veci sa neplánujú? Ojoj, mýlite sa, rodina sa plánuje, ešte než zapustíte embryo do lona matky, musíte mu pripraviť potravu a ukázať miesto, kde môže rásť. Zvieratá to robia, tak prečo nie človek? Že budúcnosť sa z princípu nedá plánovať? Potom ako sa môžete množiť, poťažne milovať? Zodpovedný človek chce vedieť, či bude vojna. Inak ani embryo! Ak to neviete naplánovať, musíte zrušiť vojny. V mene zodpovednosti za predchádzanie detskému utrpeniu.
A tých panákov s nobelovkami, čo nevedia inak naplniť sociálnu kasu len množením, treba nakopať niekam a pustiť ich na ulicu, nech že ukážu, ako sa to robí to zarábanie peňazí do plusu.
Je zase noc a večne hučia autá. Kam idú a odkiaľ, a kde berú energiu? Toto perpetum mobile porušuje všetky zákony. Stačilo by tak málo nemrhať energiou. A plusové znamienka by sa na nás začali usmievať zo všetkých strán.Author: doremi # PipuKila85
Svet2014-12-228
-
 76% ( 15 people voted )
+
Palec hore za tento clanok.
Skoda len, ze vsetci placeme na nespravnom hrobe...
pravda sa neoplati # NykuGola60
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-12-23 08:37:45 55f8e984
Isteže situácia je zúfalá. Jediný prameň nádeje a šťastia je stránka http://1meditacia.wz
.sk/


franco # MohaDinu60
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-12-23 16:13:09 5057d10a
Isteže situácia je zúfalá. Jediný prameň nádeje a šťastia je stránka http://1meditacia.wz
.sk/


franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-23 16:13:10 5057d10a
Taká stránka? Nepoznám. Hm, meditácia, lol! Nemal by som sa tam infiltrovať a rozložiť to tam?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-12-23 16:49:33 bc7b649f
pandáš, ty sa tam môžeš infiltrovať maximálne ako guru jára, a môžeš začať s odháčkovaním.
aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-23 17:20:31 b2291089
Taká stránka existuje-volá sa prebudte sa-kde si človek mysli že je-a popri tom nie je v norme!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-23 17:27:54 58d4285f
loading...
Dík, PS-VB. Je to len taká bokovka. Také malé nasratie na okolitý svet.
doremi # PipuKila85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-27 14:44:48 5f66bf18
co k tomu dodat...

https://www.youtube.com/watch?v=L4RWCxEwH_0

a pojem rimsko-katolicka cerkev je hlavolam, teda riadny...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-27 22:31:56 bc707035

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

EU navrhuje monitorovat „netolerantní“ občany							
				EU navrhuje monitorovat „netolerantní“ občany
Děsivý návrh, o němž v současnosti uvažuje Evropský parlament, by nasměroval vlády k monitorování občanů považovaných za „netolerantní“ a mohl by vést i k zákazu veškeré ...
Súkromná autobusová preprava na pravidelnej linke
Feministkou naruby a z donucení
Las Vegas instaluje do osvětlení doplňky „intellistreets“ schopné zaznamenávat konverzaci

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0303 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made