Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Čo nájdeme v rozpočte na rok 2017


Čo nájdeme v rozpočte na rok 2017

Tento rok vláda vyberie o dve miliardy eur viac, ako si pred dvoma rokmi naplánovala, no verejný deficit bude vyšší oproti pôvodnému plánu. A to rovno o jednu miliardu. Plán bol totižto vyrovnaný rozpočet. To znamená len jedno vláda premieňa veľkú časť neočakávaných príjmov na výdavky.

Celkovo tento rok vláda plánuje minúť o skoro 3 miliardy viac ako bolo naplánované minúť za minulý rok 2016. V ktorých oblastiach sa môžeme tešiť na kvalitnejšie služby? Veľká časť tohto balíka pôjde na zvyšovanie miezd vo verejnom sektore a to až 500 mil. eur. Na splácanie úrokov z dlhu pôjde o 120 mil. viac ako minulý rok a rovnako viac nás bude stáť aj spolufinancovanie projektov z EÚ o 136 mil. eur. Pritom však zároveň poklesne medziročne plánovaný transfer do Sociálnej poisťovne o 133,9 mil. eur a odvod do rozpočtu EÚ o viac ako 50 mil. eur.

Pozrime sa ale teraz podrobnejšie na jednotlivé ministerstvá. V prípade ministerstva práce medziročne poklesnú všetky výdavky na sociálnu inkluziu (t.j. sociálne dávky, podpora a poistenie) o asi 15 mil. eur. Napr. pomoc v hmotnej núdzi poklesne až o 50 mil. eur. Vzrastú však zdroje venované na politiku zamestnanosti a to až o viac ako 90 mil. eur. Väčšina týchto peňazí však pôjde z rozpočtu EÚ.

Na ministerstve dopravy pôjde na cestnú a železničnú infraštruktúru o 130 mil. eur viac. Rovnako skoro o 190 mil. eur viac pôjde do Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorého rozpočet na rok 2017 tak dosiahol 348 mil. eur. Medziročne si tak polepšil o 115 %.

V školstve narástli medziročne plánované výdavky o viac ako 200 mil. eur. Z toho 70 mil. eur ide na zvýšenie platov učiteľov, skoro 50 mil. eur na šport (tzv. štadióny), o viac ako 40 mil. eur na projekty EU a ich spolufinancovanie a na záver o 25 mil. eur viac na vedu a výskum.

Do ministerstva zdravotníctva pôjde o 120 mil. eur menej ako sa plánovalo rok dozadu. Pričom tieto zdroje budú "ušetrené" predovšetkým na poistení platenom štátom za študentov, dôchodcov, či nezamestnaných. Ministerstvo však zároveň plánuje navýšiť zdroje na investície o 70 mil. eur.

Veľký nárast prostriedkov zaznamená ministerstvo životného prostredia, kde vzrastie rozpočet až o 350 mil. eur. Väčšina z týchto zdrojov pôjde z fondov EÚ a pôjdu na vodné a nízkouhlikové hospodárstvo. O 100 mil. eur viac pôjde viac na obranu a armádu. Mierny nárast zdrojov nastane aj u ministerstva financií, kde pôjdu skoro dvojnásobné zdroje na Informačné technológie (80 mil. eur).

V hodnote 50 mil. eur sa bude investovať a zvyšovať rozpočet aj na ministerstve spravodlivosti predovšetkým vo väzenskom systéme a v súdnictve. Na ministerstve hospodárstva sa plánuje ušetriť skoro 50 mil. eur neopakovaním plynových vratiek, tieto peniaze sa však minú na dotácie vo výskume a inováciách. Ministerstvu hospodárstva sa tak rozpočet nemení. A na záver ministerstvo kultúry minie skoro o 30 mil. eur viac a to predovšetkým na inštitucionálnu podporu jeho rozpočtových a príspevkových organizácií. To je medziročný nárast o 30%. O viac ako polovicu rozpočtu si polepší aj dotačný systém MK SR. Dostane 16 mil. eur.Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Slovensko2017-02-071
-
 50%  ( 2 people voted )
+
Pripravte pre Fica gilotínu.
Komunistickí teroristi ukradnú o 2 miliardy viac, veľká sláva a z toho prepychu by mohli skvelým súdruhom plánovačom za ich predvídavé predpovede navýšiť odmeny a vytvoriť nové oddelenie, aby vychovávali ďalšie kádre, aby sa v súdruhizme rozvíjali osvedčení odborníci.
Odbornícky socializmus znie úžasne a kto je najväčším odborníkom, ktorý jediný dokáže spravodlivo rozdeliť násilím uchmatnutý úlovok?
Neustále je to málo. Práve preto Ficokalif a jeho komunistická upracovaná tlupa osočuje nezamestnaných z lenivosti.
Áno, nezamestnaný čerpá dávky a podpory a prevzal iné výhody pre seba, tým sa presúvajú veľké položky, odsúvajú do súkromných rúk a tým vyschýňa žriedlo pre ficokomunistov.
Sám neplatí, len sa vezie, a nie sú dostatočné zdroje na experimenty.
Každý nezamestnaný okráda Fica a parazitov okolo neho, namiesto, aby sa zamestnal a zamestnával, platil výpalné, on prijíma, on údajne zneužíva komunistický systém, lebo poberal, ale neposkytoval. Čím viac získajú nezamestnaní, o to menej môže Fico rozkradnúť.
Preto treba zaviesť jasné pravidlá organizácie práce a určiť, kto by smel na ktorej škole študovať a potom súdruh vláda vyplní umiestenku a pošle „záujemcov“ na nástup do kórejského gulagu. Alebo k tomu váženému americkému občanovi z arabskej púšte, s ktorým Fico podpisuje, nakradnuté sľubuje a aj tak saracén utiekol.
Čím viacej zamestnaných, čím vyššie platy, väčšmi sa naplní rozpočet, a Ficoboľševici môžu pravidelne nakradnúť miliardy. Vyššie HDP, nakoniec najvyššie štádium socializmu, vyššie rozdávanie pre ficovoličov a viac eštebákov a viac kontroly.
Čo by nasledovalo, ak by nezamestnosť úplne vyprchala? Rozpustia sa ficokomunisti, keďže stratili zámienku pre existenciu a zmiznú navždy? Zrušia ministerstvo a všetky úrady, čo prišli o dôvod jestvovania? Sotva, ambiciózni naprávači sveta nezmizli ani v USA a vôbec nikde.
Socialisti všetkých smerov sú zaslepení a podvedení ako islam, je nereálne, že by otvorili oči, treba ich vyhladovať k smrti a drviť zo zákulisia. Etatizmus treba odpáliť dynamitom.

Claythorn # DycoDiva76
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-02-08 02:49:16 5f663a61

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0186 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne