Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Čo vám o hudbe nikto nepovie...


Čo vám o hudbe nikto nepovie...

Toto sú úvodné slová jedného milovníka hudby a ja sa teraz pokúsim voľne pretlmočiť jeho zaujímavý pohľad na hudbu:

 

Vývoj hudby dosiahol svojho vrcholu v období baroka. Hlavným účelom hudobných snáh tohto obdobia bola oslava Boha. Johann Sebastian Bach zvykol napríklad písať na záver svojich notových partitúr slová: Ku cti Božej!

 

A práve tento vysoký a vznešený cieľ, braný na zreteľ autormi hudby pri jej komponovaní stavia obdobie baroka na vrchol všetkých hudobných snáh našej civilizácie.

 

Keď totiž chcel umelec skomponovať hudbu, určenú na oslavu Stvoriteľa, musel sa za týmto účelom predovšetkým vnútorne naladiť. A na každého zvážení ponechávam, kam asi, do akých sfér bol potom umelec schopný nahliadať vo svojom vnútornom zrení počas tvorivej inšpirácie. No a to, čo v týchto sférach videl, vnímal a počul, to sa potom snažil zhmotniť do tónov svojich skladieb.< /p>

 

Takto vznikala baroková hudba. Ak ju vnímavý človek počúva a dokáže sa otvoriť jej posolstvu, môže sa prostredníctvom tónov, do ktorých bolo vložené posolstvo z výšin i on sám vnútorne povzniesť k výšinám. Vo svojom citovom prežívaní sa môže povzniesť k sféram, z ktorých autor v inšpirácii čerpal. Môže zažiť, precítiť a okúsiť, alebo prinajmenšom vytušiť jas velebnej krásy, vznešenosti a ušľachtilosti, ktorý tam panuje.

 

A ak ide o človeka, ktorý sa aj sám vo svojom živote usiluje k Bohu, môže sa mu takýto vznešený druh hudby stať impulzom k modlitbe chvály a vďaky Pánovi, prostredníctvom ktorej vzlietne jeho duša do výšin a tam zažije dotyk ťažko opísateľnej velebnosti a nádhery svetlého jasu vyžarovania Stvoriteľa. A či už veríte, alebo nie, takéto prežitie nemôže nahradiť ani tá najdrahšia dovolenka, ani ten najneuveriteľnejší dovolenkový zážitok, ba ani nič, čo jestvuje a je dosiahnuteľné na tomto svete.

 

A toto je dostupné úplne každému! I tomu, kto nemá peniaze! Nejde to však bez určitej snahy a úsilia smerom k Najvyššiemu. Bez snahy žiť svoj život čestne, ušľachtilo a spravodlivo.

 

U koho takejto snahy niet, tomu nepomôže ani baroková hudba. Takémuto človeku potom zostáva už len zem so všetkým tým množstvom a mnohorakosťou zážitkov, pôžitkov, radostí a drahých dovoleniek, ktoré sú ale iba slabou náhradou toho, čo skutočne veľkého by mohol okúsiť a zažiť.

 

Možnosť tu teda je, ale ľudia ju nevyužívajú, pretože sa stali materialistami. Pretože neusilujú k Stvoriteľovi a nesnažia sa byť ľuďmi čestnými, dobrými, spravodlivými, láskavými a ušľachtilými. Ani navonok, ani vnútorne vo svojom myslení a cítení. Preto v nich niet pochopenia a záujmu o ten najhodnotnejší druh hudby, aký vôbec jestvuje. O hudbu skomponovanú na oslavu Boha! Takáto hudba ich neoslovuje a nemá im čo povedať, pretože s ňou nie sú vnútorne rovnorodí.

 

Súčasného človeka oslovuje úplne iný druh hudby. Druh hudby, ktorej tvorcovia sa vo svojej tvorivej inšpirácii napájajú na úplne iné sféry, aby z nich čerpali.

 

Aby sme pochopili, aké sú to sféry, ukážme si to na extrémnom príklade a síce, na hudbe metalovej.

 

Jej tvorcovia holdujú vulgárnosti, pijatike, fajčeniu, nezriadenému sexuálnemu životu a často i drogám. Do akých asi sfér sa vzhľadom k svojej vnútornej rovnorodosti sú schopní naladiť vo chvíľach svojej tvorivej inšpirácie? Aké posolstvo vkladajú do svojich skladieb?

 

Pre názornosť bol použitý extrémny príklad, hoci samozrejme nie všetci súčasní tvorcovia sú takéhoto druhu. Je však medzi nimi iba málo takých, alebo lepšie povedané skoro takmer žiadny, ktorý by sa snažil svojou hudbou oslavovať Stvoriteľa. Vo svojej tvorivej inšpirácii preto nadväzujú spojenie so sférami, ktoré práve preto určite nepatria medzi tie najvyššie. Takýto druh hudby je však pre dnešných ľudí omnoho prijateľnejší, pretože je s nimi vnútorne rovnorodý.

 

Avšak pravda je taká, že každá hudba, ba každé ľudské snaženie, ktoré nesmeruje k Najvyššiemu musí zostať povrchné a plytké. Povrchné a plytké v porovnaní s tou mierou krásy a ušľachtilosti, ktorú by hudba mohla dosiahnuť, ak by jej tvorcovia smerovali k tomu najvyššiemu, čo vôbec jestvuje. K Bohu!

 

A preto povrchní a materialistickí ľudia dnešnej doby počúvajú povrchnú a plytkú hudbu, ktorá sa im páči, ale ktorá nikdy nepovznesie ich ducha k výšinám. Všetko je až smutne nízke a úbohé v porovnaní s tým, aké existujú možnosti. V porovnaní s tým, čo by bolo možné v hudbe dosahovať a ako vysoko by bola schopná povznášať svojich poslucháčov.

 

A predsa existuje v dejinách hudby tejto zeme jedna veľká, svetlá výnimka! Je ňou obdobie baroka, kedy vznikala hudba vznešená a ušľachtilá, schopná povznášať dušu človeka do veľmi vysokých sfér. Kto o tom vie, počúva predovšetkým túto hudbu.

 

A na záver ešte zopár praktických rád:

 

V zásade býva vždy omnoho hodnotnejšou čistá hudba v jej abstraktnom prejave, priamo oslovujúcom cit poslucháča. Pri opere je to napríklad mnohokrát práve libreto, ktoré znižuje celkové pôsobenie diela v zmysle ťahu k výšinám.

 

Ak sa pozrieme na súhrnnú tvorbu nejakého barokového umelca je samozrejmé, že nie vo všetkých jeho dielach sa mu podarilo dosiahnuť tvorivého vzletu k výšinám. Avšak každý z nich má svoje vrcholné tvorivé momenty, v ktorých sa mu to podarilo. A to už potom stojí naozaj za to! Je to niečo, čo človeka privádza k slzám.

 

Z konkrétnych autorov spomeniem ako prvého Johanna Sebastiana Bacha a jeho Brandenburské koncerty, ale i množstvo ďalších diel.

 

Ďalej je to Georg Fridrich Handel a jeho Vodná hudba, hudba k ohňostroju, či mnohé z jeho Concerto Grosso.

 

A potom sú to Taliani: Vivaldi, Albinioni, Manfredini, Corelli, Torelli, Geminiani a ďalší.

 

Z iných národností napríklad Angličan Purcell (suita Abdelazer), Holanďan Heelendaal, alebo Čech František Benda a ďalší a ďalší.< /p>

 

Všetkým priaznivcom naozaj dobrej hudby prajem podnetné počúvanie.Author: Peter Balaz # LiwuLasa63
Komentáre2013-10-0424
-
 50% ( 14 people voted )
+
Na budúci týždeň opäť cestujem(e) za kultúrou hudobne sa vyžiť...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 64% ( 12 people voted )
+
2013-10-04 12:15:57 d4254112
to autor. boh.boh.stvoritel.presne takto sa vyjadruju svedkovia jahodovi. bez toho nabozenskeho gumovania by to bol hodnotny clanok. ako mohlo tam byt hudba povznasa ducha osobnosti.tym bohom a stvoritelom autor iba ukazal ze je jehovista.fuj.

citam citam # DyfyFura45
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-10-04 12:32:07 5b7f5e89
Naposledy som bol na organovom koncerte. Napadla ma ombinácia vážnej organovej hudby a deathmetalu možno by neurazila ani stvoriteľa ( pre autora stvoriteľ = Jehova ).
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-04 13:07:10 57c596fc
S Autorom musím nesúhlasiť ešte to nieje také zlé s hudbou poznám jeden štýl kde toto "duchovno" je na 1. mieste a je to Trance/Progressive Trance. Na tento štýl (zatiaľ nekomerčný) sú úžasné monumentálne open air šou. Samozrejme nieje Trance ako Trance treba si aj v tomto žánri povyberať tie svoje. Každý DJ/producent má takpovediac svoj štýl skladby/zvukov (napr. Mike Foyle - Inštrumental, W&W-tech Trance, Gareth Emery - vocal trance, Andy Moor mal pred pár rokmi skladby v Trance/world atď).
Anupew # JacaNidy24
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-04 13:15:29 55a3ec92
Pa
ndemonium
, cital som tvoje komentare ....posobis ako clovek co vysoko opovrhuje nerozumnostou, miluje gramatiku, ale hlavne chova neskutocsni odpor voci Dolezite.sk a ludom na tomto portali...to ci som sa trafil mi je uplne jedno.. ale jedno mi proste nedalo : preco tu denne chodis zpochybnovat clanky, komentare, ludi ....preco sa tym vobec obtazujes ? naco ? podla teba je Dolezite.sk obycajne smetisko...preco denne chodis vyvratit vsetky odvazne tvrdenia slepych oveciek, ale nikdy sem nevlozis svoj nazor, svoje riesenie alebo postoj k danemu preoblemu....naozaj by ma zaujimalo co si za cloveka?:)) ....ak by to bolo mozne poprosil by som seriaozne odpovede , ziadne vyhybky alebo urazky diky...

Pindamonium # XomuPyry50
-
 53% ( 9 people voted )
+
2013-10-04 13:37:36 4e6262bc
Na hudbu odporúčam toto :) ..Pobaví
Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-04 14:13:11 57f4c28a
loading...
Anupew: K trancu.. Hudba sa "vyvíja" .. Toto čo ti sem hodím je zatiaľ underground, ale to bolo aj kedysi dnb alebo dubstep a dnes to už hrá aj na rádiach.. Čo myslíš? Aké posolstvo nesie toto? Touto hudbou sa ukončia celé dejiny našej planéty tak ako sa to píše v Biblii
Táto akcia bola na Slovensku, ale v zahraničí to fičí viac: http://www.youtube.com/watch?v=JGZ3-KC6jeg

Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-04 14:22:45 57f4c28a
pohladenie mysle
McJ # QiquTena00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-04 14:58:19 c3a846cc
prezradim ti tajomstvo petko...
barokova hudba je od satana, pretoze vznikala po dobovych sexualnych orgiach, to preto ta tak vynasa k vysinam :)

kucma # FyvaFixa25
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-10-04 15:28:19 c3929699
Nerozumiem, prečo si ten článok spájate so sektou-svedkovia Jehovový.
Je to dobrý článok. Dávam plus.

Matej # WitiVuwo87
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-04 15:57:40 5f6661c4
Pindamonium- toto vreteničie plemeno nenávidí všetkých,vrátane seba samého,nielen návštevníkov tejto stránky.Preto tak urputne bojuje za svoj pripravený podiel vo večnosti.

filip # WyboCeci64
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-10-04 16:43:35 5f67598f
Výborný článok,tiež na mňa pôsobí baroková hudba rovnako,myslím,že dosiaľ nebola prekonaná.
benares # PynuWogy50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-04 19:05:05 bc7b6a6d
http://www.ted.com/ta
lks/michael_shermer_on_believing_strange_things.ht
ml

od deviatej minuty zacina to najlepsie aj ked cele video sadne na tuto celu stranku ako rit na serbel :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-04 20:21:59 55d8c821
Uplifting trance alebo Epic trance

fatima # VamoHura49
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-04 21:57:58 5f66f76f
vyrástol som na BoneyM a neskôr heavy metale, potom Pink Floyd, Yes, Dream Teater, prekladám to jazzom, Beethovenom, Bachom... Ale všimol som si jedno: Na základe Štyroch ročných období tvrdím, že keby Vivaldi žil pred 20 rokmi, hral by v thrash metalovej kapele. Len si všimnite niektoré rify a miesto huslí dosaďte Hannemanovu gitaru...
Tento žánrový mix mi ostal doteraz, vynechávam len folk, blue grass a podobné mne nič nehovoriace žánre.
Sú chvíle, keď so mnou Vivaldi ani nehne a naopak Dream Theater ma zase dostane k Najvyššiemu.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-05 18:35:43 55ede032
ten trance mi príde ako vymývačka.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-05 18:39:27 55ede032
robim si zoznam. vpravo mam hudba od najvyssieho v lavo hudba od najnizsieho.
vpravo: barokova hudnba, pink floyd, dream teather.
vlavo: zatial trance.
poprosim o kompletny zoznam, keby ho nahodou nieko vlastnil...vam tu vazne j.be chlapci...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-05 21:16:11 b2fda314
Marshal záleží na to do koho je Trance je široký pojem každý producent má svoje zvuky ktoré ho charakterizujú. Sú skladby ktoré si proste musíš vypočuť to že tu niekto dá nejakú skladbu ešte necharakterizuje Trance. Skús napr: Solarstone - Seve Cities (Original) alebo Chicane - Saltwater (Original)
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-06 04:47:24 55a3e7e4
*


Seven Cities (Original)Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-06 04:49:47 55a3e7e4
anupew bez sance.
trance je od najnizsieho, v zozname figuruje jasne vlavo.
preto je to len iluzia, ze ta vynasa v vysinam :)kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-06 10:19:43 b2fda314
To je len tvoj pohľad na štýl každý počúva čo chce preto je toľko hudobných žánrov. Každý má svoj druh hudby ktorá sa mu páči, nikoho nenútim ani som nikdy nenútil. Niekoho vynáša k výšinám Hip-Hop, iného Pop, ďalšieho metal a zas ďalšieho dnb... Ale jedine Trance je monumentálne prezentovaný štýl ktorému to aj prefektne pasuje. Iste aj pri orchestriaálnej/klasickej hudbe to tiež ale to nieje hudba tak univerzálna a nieje pre každého. Ešte mi nikto na Trance nepovedal že tú hudbu neznáša (čo vo iných štýloch sa povedať nedá). Na trance sa mi páči aj to že sa nestal životným štýlom tak ako Hip-Hop, Metal, Rock, Punk (tieto štýly výslovne nemám rád pretože sa hrajú na veľkých rebelov, strašne múdrych a ostatný sú u nich len nejaký loosery (aspoň tak mi to ich správanie príde)) v trance sa aspoň neškatuľkuje.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-06 14:35:20 55a3ded6
kucma - Len tak otázka čo to znamená že je na ľavej strane? (to mám chápať ako že má viac protikladov)?
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-06 14:38:11 55a3ded6
nie anupew, to znamena, ze je vlavo a teda od najnizsieho, kdezto barokova hudba jasne dominuje v zozname napravo a teda je od najvyssieho.
hadam nechces spochybnovat slova najvyssieho prezentovane autorom clanku...
mne sa skor paci nieco v style ayla.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-06 15:06:29 b2fda314
bach a ani ziaden iny klasik este z nikoho inteligenta nespravil...
tieto vase prave, lave strany, su len odporne skatule. hudba je vyraz niecoho, tak ako napr. malovanie...
obycajny ludia barokovu hudbu velmi nepoznali, nemohli si to dovolit, oni hrali a spievali ludove piesne, rozne etno styly, na nastrojoch ktore boli pre nich dostupne. myslite, ze si mohli dovolit ucitela z budapesti, viedne? ani noty velmi nepoznali...myslite, ze si pospevovali na svadbe alebo inej slavnosti nejaku nadhernu ariu? sotva, ked nevedeli co je to sopran, tenor...
ludia sa ani neobliekali ako barokovec, ludovkar, to len teraz robi konzum a prikazuje aby boli mladi cool a aby minuli patricne mnozstvo penazi...
hudba je predovsetkym o citeni a potom o prilezitosti.
idem do opery ked...
pustim si trance ked...
vypocujem si jazz ked...
tancujem na svadbe na ludovky, pop...
niekomu pri hrobe hraju madarske halgatovy, lebo...
pri stromceku si ludia pustia koledy...
ked sa opiju spievaju sprostonarodne piesne lebo...
ja milujem klasicku hudbu, jazz, trance(viac uplifting)- hudba ma svoj styl, preto pocuvame raz taku, inokedy onaku, podla nalady.

je niekto hlupejsi ked pocuva trash metal ako ten kto pocuva barokovu hudbu?
je niekto hlupejsi komu visi na stene nejake insitne dielo ako ten, kto ma stene nejaky kubizmus?
je niekto hlupejsi ked nosi koselu s riflami ako ten kto chodi v obleku?

fatima # VamoHura49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-09 23:42:59 5f674f89

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0512 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo