Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Další obrovský hřebík do rakve dolaru?


											Další obrovský hřebík do rakve dolaru?

Před dvěma lety CME ohlásilo, že umožňuje obchodní spekulace na USD/CNH (a přenos hedgingových rizik) u zámořských čínských Renminbi. Tento týden na druhé straně světa pár gentlemanů, o kterých kdy slyšelo jen málo lidí, podepsalo dohodu s obrovskými dopady pro globální finanční systém. Bylo to Memorandum o porozumění podepsané zástupci Singapurské burzy a Hong Kongské burzy. Cílem – je zkombinovat své síly při nasazení více finančních produktů denominovaných v čínských renminbi. A to je ohromné...

Submitted by Simon Black via Sovereign Man blog,

 

Hong Kong a Singapur jsou dvěma dominantními finančními centry Asie. Roky vázly ve vzájemném konkurenčním boji dost podobném, jaký je mezi New Yorkem a Londýnem. Takže jejich veřejné partnerství je ohromná věc ... je v tom jasný cíl, který před sebou mají.


Souhrnně – finanční ředitelé v Asii v tom vidí nápis na zdi. Vidí, že dolar je v období předsmrtného úpadku a že je jasné, že čínský renminbi začne nabývat ohromného tržního podílu na úkor dolaru. Chtějí si touhle akcí hodně urvat.

 

Renminbi už předběhl euro a stal se 2. nejpoužívanější měnou světa pro obchodní vypořádávání, jak zveřejnila včerejší zpráva Společnosti pro celosvětovou mezibankovní telekomunikaci (SWIFT).

 

Zrovna teď má renminbi podíl asi 8,6% na globálním trhu při vypořádávání obchodů. Ovšemže lví podíl na obchodním vypořádání s více než 80% má dolar.

 

Podívejte se ale prostě na to, jak rychle renminbi vyrostl; v lednu 2012 byl jeho podíl na globálním trhu jen 1,9%. Takže vyrostl téměř pětinásobně za méně než dva roky.

S dnešní dohodou mezi Hong Kongskou a Singapurskou finanční burzou se ten růst nejspíš urychlí.

 

Jak už jsme diskutovali dříve, dolar má unikátní pozici jednoduše proto, že je dominantní světovou rezervní měnou.

To znamená, že když prodejce rýže ve Vietnamu dělá business s brazilským obchodníkem, uzavřou tu dohodu přes vzájemné vypořádání obchodu v US dolarech ... ač ani jeden z těchto národů ve skutečnosti dolary nepoužívá.

 

Takhle tomu je už od II. světové války jednoduše proto, že existovala dlouhá tradice důvěry ve Spojené státy a neustálý příliv dolarů do celého světa.


Avšak tato důvěra rychle vadne, jelikož obchodníci a banky po celém světě hledají alternativy, a to primárně v čínských renminbi.

 

Jelikož tržní podíl dolaru v mezinárodním obchodování klesá, znamená to i konec US finančních privilegií. US už nebudou moci jen tak tisknout peníze, aniž by to přineslo zpětné rázy. A jak už se v tomto tvrdě poučily i jiné národy, když tisknete peníze svévolně a zhýrale, a zadlužíte národ až po krk, má to tvrdé následky, které se musí zaplatit.

 

Krok z minulého týdne mezi Hong Kongem a Singapurem nám poskytuje průhled do této budoucnosti.


Brzy uvidíme více finančních produktů – ropy, zlata, korporátních obligací od firem z Fortune 500 atd. denominovaných v renminbi a obchodovaných v Asii.

 

A jak obchody v renminbi finančních produktech porostou, bude pro dolar blíže a blíže jeho den zúčtování. Za pár let, až se ta hra rozehraje úplně, tak to bude naprosto zřejmé.

Zrovna tak jako po krachu Lehmana v roce 2008 si budou lidé drbat hlavu a divit se: ‚Jak to, že jsem to neviděl přicházet? Proč jsem nepoznal, že je to hloupý nápad půjčovat miliony dolarů nezaměstnaným a mrtvým lidem?‘


No. Úplně to samé. Lidé se v budoucnosti budou ohlížet a divit se, proč neviděli přicházet kolaps dolaru..., proč nerozpoznali, že to byl hloupý nápad pro nejzadluženější národ historie světa, aby současně s tím kontroloval globální rezervní měnu...

 

Varovné příznaky jsou přímo před námi. A dohoda z minulého týdne mezi Hong Kongem a Singapurem je zatím jedním z těch nejsilnějších.


Tyler Durden

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.comAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-12-1511
-
 64% ( 4 people voted )
+
Hej, hej. Len si najprv treba zistiť, kto je Simon Black a nakoľko jeho prognózy sa napĺňajú(jeho prognózy patria medzi najhoršie, čo sa načasovania týka, inak aj slepý vidí, že US-Dolár už nemá veľmi dlhú životnosť). Dovtedy, kým sa rozobratie USD uskutoční, pretečie ešte trochu vody. Dnes Juan zahŕňa cca 8% svetového obchodu, takže klídek. Elity sa ešte trochu pohrajú s USD a Simonom, kým pochovajú dolár.
Fiha # CevyDema75
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-15 19:21:44 5616b18e
akoze simon chce globalnu rezervnu menu bez externeho dlhu krajinu z ktorej mena pochadza?
real name # JufuQecu45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-15 19:54:14 4e639e97
Čo je renminbi?
Pokiaľ viem v Číne je jüan!
Peter Novak # MipeQejy78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-15 20:37:15 5f69fe50
Peter Novak
ked nevies co je renminbi tak chod zavriet sliepky na tých kopaniciach kde žiješ a neprihalsuj sa na internet...resp.nepis prispevky k tomu comu nerozumies...ale k chovu sliepok možeš...

brano # PelaSedo59
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-12-15 22:00:01 4df7e017
brano :-DDDD
Demon z pekiel # NawoNemo23
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-15 22:17:21 4e63939b
Brano, tvoj spôsob vyjadrovania je na úrovni kohútov na smetisku, ktorí sa naparujú, že kto je väčší vták. Tvoj spôsob vyjadrovania ťa pasuje za najväčšieho vtáka.

d # GehuQywa66
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-16 06:40:06 57f4ca0a
loading...
d:-)))
čo už , každý sme nejaký....myslím ale že horšie je to ked niekto mudruje o tom o čom nemá ponatia...a ja takým svojim sposobom reagujem práve na takých...

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-16 07:49:48 c305bafe
Brano nema kazdy titul z ekonomie ako ty!
Takze pre strojnych inzinierov, doktorov a pravnikov:

renminbi je cinska mena, ktorej jednotka je cinsky juan.
preco takto? Neviem, vymyslel to MAO v 48-mom

capko # KivySoke83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-16 09:13:09 5f66aab4
capko...:-)))))
neurážaj ma že mám titul z ekonomie....keby som ho mal tak som vymetený a nerozumiem peniazom...
naštastie mám ten další titul čo spomínaš...:-)))))a preto je pre mna ekonomika exaktná veda...ako kúrenie či chladenie....

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-16 09:38:36 c305bafe
Brano:
"kúrenie či chladenie" hadam nie sme kolegovia?
Mi nehovor, ze si studoval katedru tepelnej techniky na SVST/STU v BA :-)

capko # KivySoke83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-16 10:09:56 5f66aab4
capko
o poschodie vyššie..:-))) chemické sa potr.stroje...ale kúrenie a chladenie sa musí ovládat už na priemyslovke...na tú analogiu chladiaceho ci vykurovacieho media s peniazmi som prisiel úporným rozmýšlaním...:-))))voda prenáša teplo, peniaze ludskú prácu...a obidve veličiny teplo aj práca majú rovnaká fyzikálnu jednotku Joule...a peniaze by mali cirkulovat ako voda vo vykurovacom obehu...a co je to úrok? no že banka /expanzná nádoba/ pri požičiavaní penazi vysaju z obehu viac ako do neho dala? No urobili by strojari taku debilitu?že expanzka ktorá vysáva vodu z kurenia? boli to ale urcite chytrí ludia ..asi strojari...co tupým ovciam nastavili takto systém...a ovce to dodnes nechápu...

P.S. A plukovníka Capka z vojenskej katedry z Ovsišta si poznal?

brano # PelaSedo59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-16 19:57:58 4df7e017

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0544 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne