Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dalšie nové ložisko Rského plynu.


Dalšie nové ložisko Rského plynu.

Nové miliardy kubických metrov plynu v ruskej Arktíde

Nové miliardy kubických metrov plynu v ruskej Arktíde

Na ruskom šelfe Arktídy objavili ešte niekoľko desiatkov zdrojov uhľovodíkov. Ako napísal denník Rossijskaja gazeta, podľa predpokladov ťažba iba v jednom z týchto ložísk môže dosiahnuť 16 miliárd kubických metrov plynu ročne. Prvý plyn vyťažia podľa prognóz už v roku 2015.

Ide o zdroje Karského a Pečorského morí. Zvláštnosťou ložísk je ich blízkosť k pobrežiu a malá hĺbka. V Pečorskom mori je to maximálne 26 km od pobrežia a 10 metrov odo dna. Ešte výhodnejšiu polohu majú ložiská uhľovodíkov v Karskom mori. Iba 5 kilometrov od pobrežia, hĺbka – taká istá, ako v Pečorskom mori. Záver odborníkov je jednoznačný: zriadenie možných ložísk a nasledovná ťažba plynu bude stať relatívne lacno. Pre porovnanie: Štokmanské ložisko plynového kondenzátu, ktoré považujú za jedno z najväčších a najperspektívnejších vo svete, je šesť kilometrov ďaleko od pobrežia a leží v hĺbke 340 metrov. V Rusku pokračujú v objavení ložísk uhľovodíkov, a to je dôležité, hovorí expert Konstantín Simonov:

- Rusko získava nové zdroje. Teraz veľa hovoria o tom, že v Rusku dochádza ropa, dochádza plyn. My ale každý rok objavujeme zásoby ropy y plynu, ktoré prevyšujú objem ťažby. To, že sa také objavy robia v arktickej zóne, je dôkazom perspektívnosti skúmania Arktídy.

V Karskom mori už nejeden rok aktívne objavujú a ťažia uhľovodíky. Už sú nahromadené obrovské skúsenosti, tvrdia experti. To, že budúce ložiská sú blízko k pobrežiu, iba uľahčuje úlohu. Existujú technológie vŕtania horizontálnych vrtov na veľkú vzdialenosť, ktoré zaručia rentabilitu osvojenia si ložísk v pobrežných oblastiach Karského a Pečorského morí. Nebudú potrebné ani obrovské platformy – umelé ostrovy. Toto a veľa iných vecí zvyšuje konkurenciu medzi spoločnosťami, ktoré sa zaujímajú o nové projekty. A určite sa nezaobíde bez boja o právo stať sa partnermi budúcich operátorov ložísk, domnieva sa generálny riaditeľ Fondu národnej energetickej bezpečnosti Konstantín Simonov:

- Bezpochyby, bude tu konkurencia. Treba si ale uvedomovať, že dnes nie je až tak veľa spoločnosti disponujúcich finančnými zdrojmi a technológiami: Exxon Mobil, Eni, Royal Dutch Shell, Total. Kandidátov bude dosť. Záujem o Arktídu je veľký. Vieme, že Rosnefť už má spoločné projekty s Exxon Mobil v Karskom mori. Ani sankcie neovplyvňujú tieto projekty.

Podľa odhadu ruských odborníkov podiel ropy zo šelfu arktických morí o 10 rokov môže činiť do 5% celkového objemu ťažby, plynu – do 10%. Záujem cudzincov o projekty v ruskej Arktíde podnecujú a medzinárodní experti. Napríklad, podľa prognóz Americkej geologickej spoločnosti šelf polárnych morí obsahuje vyše 20% neobjavených zásob uhľovodíkov. Ich väčšia časť pripadá na Rusko.
Čítať úplne: http://slovak.r uvr.ru/news/2014_04_11/Nove-miliardy-kub ickych-metrov-plynu-v-ruskej-Arktide-200 3/Author: BMK # SidiHoro32
Rusko2014-04-1310
-
 57% ( 4 people voted )
+
tak ma zaujala správa v novinách, že ukrajine gazprom vyrúbil cenu za plyn na 485 dolárov za 1000m3. ak to veľmi zaokrúhlime tak zhruba 500 dolárov, ak zaokrúhlime ešte viac tak nech je to 500 eur.
a to im do toho zarátal aj dlh za neviemkoľko rokov. ukrajinci tvrdia, že plyn z eu dodaný reverzným chodom, by ich stál menej. možno sú také plány "plynovej princeznej" tymošenkovej.
porovnal som tieto údaje so spotrebou plynu v starom pomerne veľkom rodinnom dome. tam je priemerná spotreba asi 70m3 mesačne, teda ak preženiem, nech tých 1000m3 ročne. cena je približne 2000 eur.
teda plyn pre domácnosti firmy ako ruhrgas , spp, či čez predražujú najmenej 4x, resp. 5x oproti nákupu. plynovody a rozvody sú už dávno splatené v dlhoch rvhp a akciách z.
zisk 400% je riadny. páni novinári zabudli scenzurovať tie údaje, a teraz si môžete vyrátať ako slovákov okráda spp. a to ešte tvrdili, že ceny mali ísť o 25% hore, lebo je to "nerentabilné".
v podstate sme na tom horšie, ako ukrajinci.


aaa # RuxaQija4
-
 65% ( 13 people voted )
+
2014-04-13 16:54:59 b2295f6d
aaa.....a to si zober,že nám teraz Rusi/Gasprom znížil cenu plynu na približne tú cenu,akú mali Ukrajinci pred týmto posledným zdražením a to nám ani do toho nezarátavajú platbu za prenajatie pozemkov na Kryme a neodpočítavaú nám za to 100USD za 1000m3 ako Ukraincom.Teda za ten prenájom im Rusi neplatili nič,ale odrátavali im 100USD z každých 1000m3 plynu. Vtedy bola cena pre Ukrajinu niekde medzi 265 - 285USD.Slovensko by teda teraz aj so všetkými tými poplatkami nemalo mať na vstupe cenu nad 300Euro. To prečo nám zrazu Rusi podstatne znížili cenu je iná otázka.Skúšajú tým našu loajalitu voči EU.No a povedzme si - veškerá loajalita je ta tam.Predpokladám že takú cenu ako Slovensko za Ruský plyn dnes nemá žiadna iná krajina v EU a ktovie či aj mimo EU má niekto pri tak malých odberoch takú nízku cenu.A zrazu sa Slovensko vzpiera reverznému toku plynu na nezištnú pomoc spriatelenému Ukrajinskému ľudu. Tá náhla zľava od Gaspromu náhle zmenila pohlad na celú a najmä tú politickú situáciu na Ukrajine a zdá sa nie len že nepomáha dohováranie EU a Brselu ale aj telefonáty z USA dopadajú na našich politikov ako hrach na senu. Nakoniec nejakým zázrakom Brusel vyhlasuje úplný opak toho čo celú tú dobu tvrdil, že reverzný chd nebude možný!Samozrejme že nebude,Gasprom nám totiž nikdy nedal povolenie na predaj ich plynu dalším stranám,čo sme aj podpísali v zmluve o dodávkach plynu z Ruska.Čo to znamená? Rusko nám na základe platných zmlúv o nemožnosti reverzného toku a následného predaja ich plynu dalšej strane nemuselo vôbec dať žiadnu zľavu,no napriek tomu aby si poistilo že veci pôjdu tak ako Rusi chcú,spravilo tento šikovný a taktický ťah.Tomuto hovorím strategické myslenie a prehlad o situácii.V obraze týchto súvislostí sa mi zdá,že všetko to čo sa od začiatku tohoto roku začalo odohrávať vo vztahoch Rusko-EU,Rusko-USA...atď. má Moskva vo vela veciach navrch,ako sa o tom asi časom budeme postupne presviedčať,ja som o tom z velkej časti presvedčený už teraz.

Grandtour # TuveQemo47
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-04-13 18:44:43 5b7fb22f


celer # HepyDodo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 20:26:58 c16eba68
Koľko, 2000 eur za 1000m3 ? Pozrel by som si cenik SPP na Tvojom mieste na http://www.spp.sk/sk/domacnosti/plyn/pre-domacnost
i/tarify-a-ceny/
aaa Používaš bulharsky meter alebo čo?

celer # HepyDodo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-13 20:42:52 c16eba68
Načo by bolo dobré sa brodiť húštinou cenníka. Dostal pluská, áno, taká je vôľa ľudu, ľud sa nemýli.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 20:54:32 5f670c6d
loading...
celer, lidhja

podľa cenníka SPP vychádza 1000 m3 plynu pre domácnosti okolo 680 € čo je asi 940 USD, tak neviem kto má pravdu?

klifton # GexiSosy84
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-04-14 06:23:13 542f2b2a
Potesujuca sprava pre USA teraz budu este viacej chciet ziskat uzemie Ruska...

fereno # LibaNese72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 10:30:33 4e62c4d7
No ja neviem - tiež som si to pred chvíľou prerátaval a vyšlo mi to na nejakých 504 eury za 1000 metry kockaté plus mínus autobus v tarife D3 bez bulharskej konštanty.. Teda súdruhovia z ukrajiny nech neplačú, som na tom ako odberateľ horšie ako oni. A najviac sa mi páčil článok ktorý hlásal - Ukrajinci neuznávajú cenu plynu...

No tak nech nekupujú...

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 11:21:45 b2283377

Irán chce dodávať plyn do Európy bez toho, aby konkuroval Rusku


© Foto: Flickr.com/World Trade Organization/cc-by-sa 3.0

Mohammad Reza Nematzadeh


Irán plánuje hrať významnú úlohu na svetovom plynovom trhu, konkrétne – na dodávkach plynu do Európy. Súčasne sa Islamská republika nechystá konkurovať Rusku, oznámil vo svojom interview minister priemyslu, baní a obchodu Islamskej republiky Irán Mohammad Reza Nematzadeh prer nemecký denník Handelsblatt.

„Nechceme konkurovať Rusku, povedal Nematzadeh. Pritom vieme, že spotreba plynu v Európe stále rastie a chceme získať svoju časť trhu. Irán sa môže stať spoľahlivým dlhodobým partnerom Európy. Máme zásoby energetických nosičov a plány spolupráce“.
Grandtour # TuveQemo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-14 13:54:53 5b7fb22f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

VIDEO: OHEBNÝ OLED DISPLEJ PŘEDSTAVEN


VIDEO: OHEBNÝ OLED DISPLEJ PŘEDSTAVEN
Firma, která má bohaté zkušenosti s výrobou ohebných solárních panelů, pracovala s OLED panely, aby jim dodala vlastnosti vhodné pro opakované prohýbání a skládání. Displej s ú...
Skrytá tajemství peněz
Kresťanstvo: dokonalé dielo psychologickej manipulácie
QB počítač kontra

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0244 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo