Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Daňový informačný systém tretí rok kolabuje. Žiadame nápravu.


Daňový informačný systém tretí rok kolabuje. Žiadame nápravu.

Daňový informačný systém | Stalo sa už bežným zvykom, že úradníci na daňových úradoch majú po podaní daňových priznaní nočné mory. Nie zo svojej práce, ale z daňového informačného systému, ktorý, ako inak, nefunguje. Na to, že daňový informačný systém kolabuje

upozorňovala strana Sloboda a Solidarita pred rokom. Dnes na stupňujúci sa problém museli zástupcovia strany SaS poukázať znova. Podľa predsedu liberálov Richarda Sulíka nie je normálne, aby všetko, čoho sa vláda a jej nominanti dotknú, prestalo fungovať. Preto vyzval Roberta Fica, aby prestal kryť kšefty, na ktoré doplácajú ľudia. Jozef Rajtár zase upozornil na skutočnosť, že "to, či sa vyberú a ako sa vyberú dane, je základom fungovania štátu a je za to plne zodpovedný minister Peter Kažimír." Ministra financií preto vyzval, aby sa prestal tváriť, že sa ho problém s Finančnou správou SR, ktorá je zodpovedná za daňový informačný systém, netýka. Zároveň na Kažimíra apeloval, aby súčasného prezidenta Finančnej správy SR Františka Imreczeho vymenil za krízového manažéra.
Daňový informačný systém veľký nedostatok, ktorý ľuďom komplikuje život

Richard Sulík: Takto pred rokom strana Sloboda a Solidarita upozornila na nefunkčný daňový informačný systém. Dnes tu stojíme opäť. Daňové priznania sa majú spracúvať a namiesto toho sa na nás obracajú zamestnanci daňových úradov, že problém s daňovým informačným systémom nielen pretrváva, ale sa dokonca stupňuje. Nie je normálne, aby všetko čoho sa vláda a nominanti Roberta Fica dotknú, prestalo fungovať. A rovnako nie je normálne, aby sme na problém poukázali, na to, že došlo k silnému konfliktu záujmov, kedy dnešný šéf Finančnej správy SR František Imrecze bol predtým šéf spoločnosti SAP a predal Finančnej správe SR drahé licencie na daňový informačný systém. My sme s tým oboznámili verejnosť a dnes to musíme riešiť opäť. Toto má byť upozornenie najväčšej opozičnej strany na veľký nedostatok, ktorý ľuďom komplikuje život, nielen zamestnancom daňovej správy, ale aj daňovníkom, ktorí sa nevedia dopracovať napr. k tomu, aby mohli riadne podať svoje daňové priznanie. Očakávame riešenia, bohužiaľ, tie neprichádzajú. Tie by možno prichádzali, keby na Slovensku nevládla arogancia moci.
Robert Fico by mal prestať hrať šialenú hru s daňovníkmi

Len pripomeniem, že keď pred štyrmi rokmi bol na Finančnej správe SR zavádzaný daňový informačný systém KONS, Robert Fico vtedy ako opozičný politik upadal priam do hysterických záchvatov. Dnes hovorím, že daňový informačný systém KONS nebol síce dokonalý, ale v porovnaní s tým, čo sa deje teraz, by pracovníci daňových úradov ďakovali nebesám. Dovolím si citovať odborníka na daňové systémy z Univerzity Komenského:

"Štandardný daňový informačný systém na platforme SAP je drahé a komplikované technické riešenie. Bola by škoda, keby sa vývoj toho pôvodného daňového informačného systému KONS definitívne zastavil."

Toto hovoria experti. Vyzývam preto premiéra Roberta Fica, aby prestal hrať túto šialenú hru s daňovníkmi. Aby prestal kryť kšefty a zlodejstvá, na ktoré doplácajú ľudia. Keď sa dokáže Robert Fico chváliť daňovou kobrou, ako perfektne vie klepnúť po prstoch rôznym podvodníkom, tak mal by vedieť aj vyriešiť problémy s podaním daňového priznania. Mal by čestne a férovo povedať: "Spravili sme chybu a takto ju chceme napraviť."
Daňový informačný systém Finančnej správy SR kolabuje, zamestnanci sú zúfalí

Jozef Rajtár: Čo viac potrebuje Finančná správa SR na to, aby konečne zabezpečila daňový informačný systém, ktorý bude funkčný a daňový informačný systém, ktorý bude vhodný na správu daňových subjektov? Po podaní daňových priznaní sa na nás začal obracať zúfalí zamestnanci Finančnej správy a zúfalí sú z toho, že daňový informačný systém Finančnej správy kolabuje. Pri najlepšej vôli takýmto spôsobom nie sú schopní spracovávať daňové priznania tak, ako by mali. Podľa ich vyjadrení vládne na daňových úradoch strach a napätie. Spomeniem len niektoré z problémov informačného systému. Zamestnanci sa aj celý deň nedokážu dostať do tohto daňového informačného systému a normálne v ňom pracovať. Ak sa tam aj dostanú, často až po pracovnej dobe alebo cez víkend, tak tento daňový informačný systém je maximálne spomalený. Jednoducho súčasný daňový informačný systém nie je vhodný na správu daňových systémov. Okrem toho, že je pomalý, je aj vysoko chybový a neprehľadný. Možno je vhodný na nabalenie sa smeráckych nominantov, ale určite nie na serióznu prácu s daňovými subjektmi.
Žiadame vznik nezávislej komisie

Ja by som to tak prirovnal ku kolobežke, ktorú sa niekto snaží použiť ako nákladné vozidlo. Chýba tu naozaj koncepčné riešenie, po ktorom má nasledovať systém kontroly. A preto žiadame, aby vznikla nezávislá komisia, kde budú odborníci, ktorí vyhodnotia súčasnú situáciu s daňovým informačným systémom a posúdia, aké riešenie by bolo najlepšie pre vzniknutú situáciu. Vieme, že Finančná správa SR má minimálne dva predošlé systémy, ktoré sú vhodné na správu daňových subjektov. Nie sú to len fakturačné a účtovné programy ako ten, čo používajú teraz.
Je najvyšší čas, aby sa Peter Kažimír prestal tváriť, že sa ho problém s finančnou správou netýka

Keby takáto situácia nastala po prvýkrát, tak vyzveme prezidenta Finančnej správy SR Františka Imreczeho, aby túto situáciu vyriešil. Ale my sa s touto situáciou boríme rok čo rok. Je to už tretí rok, čo daňový informačný systém vždy po podaní daňových priznaní kolabuje. On, samozrejme, kolabuje aj počas roka. Akurát tam ten nával nie je taký veľký, aby to bolo až také badateľné. Zamestnanci sú už tretí rok z tohto daňového informačného systému naozaj zúfalí. Vete, že minulý rok sa obrátili na finančný výbor, na ministra financií Kažimíra, samozrejme, na vedenie Finančnej správy SR, aby zjednali nápravu a dodnes nie, že nebola zrovnaná riadna náprava, ale nedostali ani len jednoduchú odpoveď na svoju oficiálnu žiadosť. Vyzývam teda ministra financií Petra Kažimíra, aby sa priznal k zodpovednosti za Finančnú správu, pretože on sa vždy tvári, že jeho sa Finančná správa SR netýka. Pritom to, či sa vyberú a ako sa vyberú dane, je základom fungovania štátu a je za to plne zodpovedný minister Peter Kažimír. Chceme a žiadame, aby do vedenia Finančnej správy SR konečne vymenoval krízového manažéra, pretože Finančná správa SR, t.j. daňové a colné úrady, sú vo všeobecnej kríze. Nevedia vyriešiť ani len Bašternáka a celkovo im kolabuje spracovávanie daňových subjektov. František Imrecze, súčasný prezident Finančnej správy SR, túto hlbokú krízu organizácie, ktorá mu bola zverená, arogantne ignoruje. Ešte raz, žiadame ministra financií Petra Kažimíra, aby konal, aby vymenil Františka Imreczeho a aby sa prestal tváriť, že sa ho problém s Finančnou správou SR netýka a prevzal zodpovednosť.

Author: sulik # BopyTiqa43
Slovensko2017-04-185
-
 38%  ( 3 people voted )
+

kchazar # HidaBada12
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-04-18 20:25:58 b9891232

kchazar # HidaBada12
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-04-18 20:26:49 b9891232
Tak pošlite žiadosť o nápravu liberálnemu kamarátovi MikLOŽovi vy kok..ti.
Titan # GoxePifo74
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2017-04-18 21:08:42 86d9a541
Daňová problematika. Áno .Špecifikovať problém , následne analyzovať stav, definovať nedostatky , určiť dielčie , jednotlivé ...postupnosti riešenií...aaa stanoviť zodpovednosť..termíny...atd. Tieto metodológie sú známe v každej "managerskej " školiacej inštitúcií. A "náš " ,,Richard SaS" tieto problémy "rieši " "kolobežkovaním", avízovaním "kolapsu", "neserioznosti" "nabaľovaním" atd...Samozrejme degradáciou "osobnosti" súčasnej politickej garnitúry.Je to ale ináč...aj keď možná má istú pravdu..Teda..
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-04-19 20:13:04 58d4289b
Ak sa "pokúša " osobnosť typu R. Sulík riešiť isté problémy "národohospodárskeho rázu" Slovenska , mal by v prvom rade prehodnotiť svoje "možné ambície" . Aj napriek "slušným volebným preferenciám" , odišiel za ľahším "vegetovaním " do EU parlamentu.Finančná "nezávislosť " mu vytvára priestor pre "riešenie " v prvom rade "celosvetových , európskych...a i. globálnych .." no naše "vlastné--SK " sú --len ták ---"heroicky " nasadzované kvôli potencionálnym voličom. Osobnostné postoje nepredstavujú dôveryhodnosť, zodpovedný prístup, serioznosť ...sú v polohe exhibícií ..aj v nemecky hovoriacich krajinách.Aj keby mal 100krát pravdu ---riešenia ním prezentované dostávajú sa do polohy ---"mimo zreteľ", tak ako ON sám sa zbavil príležitosti čosi riešiť únikom TÁ HET.
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-04-20 07:41:28 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   šes
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

KONEC TELEVIZNÍHO ČESKOSLOVENSKA


KONEC TELEVIZNÍHO ČESKOSLOVENSKA
Snaha českých a slovenských televizí vyždímat z televizních diváků a kabelovek co nejvíc peněz a vykolíkovat si národní vysílací prostor likviduje zbytky československého televizní...
Vláda jednorožců
ŠVÉDSKO UPADAJÍCÍ DO ANARCHIE
Rozprávkar, ktorý nepoznal hanbu
Najčítanejšie za týždeň

Nikým nechtění, nikam nepatřící


Nikým nechtění, nikam nepatřící
V posledních letech se čas od času objeví snaha o integraci Cikánů do společnosti. Tyto snahy jsou doprovázeny euforii, odmítáním, znechucením, přeceňování i podceňováním. Jsou ...
Nenápadný půvab buržoasie
ŠVÉDSKO UPADAJÍCÍ DO ANARCHIE
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS

Ricardo a komparativní výhoda po 200 letech


Ricardo a komparativní výhoda po 200 letech
Myšlenka komparativní výhody je nezbytnou součástí intelektuální výbavy každého ekonoma. Na 200. výročí vydání „Zásad politické ekonomie a zdanění“ salutuje tento sloupek úsp...
ČIŇ (SOCIÁLNÍMU) STÁTU DOBŘE, JEN SI PAK NESTĚŽUJ, AŽ SE OCITNEŠ V PASTI
United Airlines - důsledek státní regulace?
KRYPTO 7: CO PŘIŠLO PO SILK ROAD

Vlastnictví, skvělé řešení problémů (2/2)


Vlastnictví, skvělé řešení problémů (2/2)
Systém úplného soukromého vlastnictví ve svobodné společnosti by zajistil mírové prostředí, ve kterém by spravedlnost byla nejvyšším principem a nikoliv výjimkou (jako je tomu dnes...
Rozprávkar, ktorý nepoznal hanbu
Prvé prikázanie regulátora: nezakážeš
Vláda jednorožců

KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS


KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Občas si někdo Kubu idealizuje jako úspěšný model nekapitalistického státu. Minulý měsíc ale výzkumný ústav NORC při Chicagské univerzitě zveřejnil studii veřejného mínění kubá...
Venezuela a Farma zvířat
Vývoj ľudových protestov v juhoamerických štátoch
V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Získává si Trump podporu War Party?


Získává si Trump podporu War Party?
Odpálením pěti tuctů Tomahawků z vojenské základny mohl president “America First” vtáhnout Západ do další války na Středním východě, ve které ne všichni jeho lidé chtějí ...
TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE
TIM ALLEN: PRÁVĚ TEĎ JE HOLLYWOOD ÚPLNĚ JAK NACISTICKÉ NĚMECKO
Muž, který se nestal králem

Ako v Číne kapitalizmus vyrástol


Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Hovoriť niečo všeobecne o Číne je nebezpečné. Je to ako hovoriť niečo všeobecne o Európe, kde vedľa seba žijú Nemci a Taliani, alebo kde fungujú inštitúcie Veľkej Británie a ...
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
Ekonomický příběh naší doby. Autoritářská mašina na růst. Vzdělání

POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?


POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
Desetitisíce Rusů si dodaly odvahy a o víkendu protestovaly proti masivní korupci ve své zemi. Stejně tak vyšli do ulic Bělorusové nespokojeni s domácí hospodářskou situací. Výsledkem ...
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)
RUSKO SE OPĚT PROPADLO DO CHUDOBY

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin nám stresuje


Bitcoin nám stresuje
Medzi vývojármi a celkovo v komunite sa už dlhodobo diskutuje o tom, čo ďalej s Bitcoinom. Pretože jeho používanie narastá a s ním aj počet transakcií. A keďže ťažiari, ktorí sa ...
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Raketový rast miezd

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

10 zajímavostí o českých a slovenských dolarových milionářích


10 zajímavostí o českých a slovenských dolarových milionářích
Pozn. autora: J T Banka iniciovala výzkum zaměřený na záměry bohatých Čechů a Slováků v roce 2015.[1] Samozřejmě je relevantní otázka, zda dotazovaní uváděli pravdivé informace a ...
Helenocka-Mezenocka
Kiska pokecal s Obamom, Cameronom aj princom Charlesom: Sľúbil NATO základňu v Poprade!
Policy Paper – Kryptomeny

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0191 s
Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | good positive news inspirational stories articles | Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Kozmetika Bratislava Chemicky peeling bratislava peeling aha kyselinami Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Cistenie pleti hĺbkové Bratislava Skin scrubber omladenie pleti bratislava regeneracia pleti bratislava ultrazvukove cistenie pleti bratislava mezoterapia bratislava | Chemický peeling v Bratislave aha chemicky peeling v Bratislave Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratisalava