Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Deflácia je zlo!


Deflácia je zlo!

Presvedčiť  ľudí o tom, že klesajúce ceny ich poškodzujú, je väčšia marketingová výzva, než spraviť z nefalšovaného intelektuála prezidenta.


 

No politikom a ich ekonómom sa to nakoniec podarilo. Že deflácia je zlá je dnes nespochybňovaná svätá "pravda". V priebehu minulého týždňa požiadali tri rôzne médiá troch analytikov INESS o komentár ku "hrozbe" klesajúcich cien pre európsku ekonomiku. Ani jedno naše výroky popisujúce aj pozitívne stránky deflácie, v ktorých chýbala mystická "deflačná špirála", nepoužilo.

Pokles cien môže mať rôzne príčiny, medzi ktorými je pri strašení neposlušných detí radno rozlišovať. Napríklad rast produktivity. Takáto cenová deflácia je prirodzeným a žiaducim javom. V prostredí klesajúcich cien prebehla priemyselná revolúcia a ceny v USA medzi 1775 a 1913 medziročne klesli skoro každý druhý rok. Ďalšou príčinou cenovej deflácie je pokles množstva peňazí v obehu.Buď z dôvodu bankrotu bánk alebo scvrknutiu objemu dlhu v ekonomike.Táto deflácia je ale vrodenou genetickou chybou zlých štátnych monopolných peňazí a nočnou morou ekonómov v centrálnych bankách. Deflačná depresia je siamským dvojčaťom manického bublinového optimizmu vyvolaného infláciou. Ak na párty expanzívnou monetárnou politikou pozveme jedno, nemôžeme sa čudovať, že príde aj druhé.

Kým inflačný Jánošík berie veriteľom a dáva dlžníkom, deflačný Alibaba berie dlžníkom a dáva veriteľom. Poklesu cien sa preto ako čert kríža boja najmä najväčší dlžníci - štáty a banky. Štátna banka je tak v bojis defláciou ochotná urobiť s našimi peniazmi naozaj čokoľvek. Inflácia, po ktorej sa opätovne siaha, ale nie je riešením. Kombináciou dvoch negatívnych ekonomických javov nedostaneme jeden pozitívny. Začarovaný cyklus treba zastaviť. Stačí zobrať centrálnej banke z rúk jej moc manipulovať peniaze a v bankovom sektore vyvolávať manio-depresívne inflačno-deflačné cykly.


http://www.iness.sk/stranka/9 419-Deflacia-je-zlo.htmlAuthor: Juraj Karpis # QoqiPinu50
Slovensko2014-03-1916
-
 53% ( 5 people voted )
+
Akcia a reakcia - každý pohyb cien či platov vyvoláva vratný efekt a niekde sa to vráti. Chceme vyššie platy ale to chcú aj ostatní a ceny ich služieb a výrobkov tým pádom porastú a nastáva inflácia. Asi to bude nejak zle nastavené a "nevieme", kto to tak zariadil. Na zmene ceny čohokoľvek sa dá zarobiť bez ohľadu na to, či ide o rast alebo pokles ceny. Preto existuje burzda (vlastne burza) a iné nástroje .

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 15:01:54 5e88895e
"Začarovaný cyklus treba zastaviť. Stačí zobrať centrálnej banke z rúk jej moc manipulovať peniaze a v bankovom sektore vyvolávať manio-depresívne inflačno-deflačné cykly."

Pan Karpis, vcelku Vas chapem. Ale neponukate ziadne riesenie. Co to znamena zobrat centralnej banke moc z ruk ? A komu ju dat ? Ako chcete riesit nekonecne tvoriace sa dlhy v ekonomike ?

Ved prave taketo reci ze deflacia neskodi, sposobili recesiu. FED to jednoducho posral. Pred krizou zdvihol urokove miery z 1% v roku 2004 na 5,25% v roku 2006.
Tu je historia urokovych mier: http://fpc.state.gov/documents/organization/112465
.pdf
Co sa stalo ? Uroky na hypotekach narastli tak prudko, ze to sposobilo krach hypotekarneho trhu a globalnu svetovu krizu. Okamzite uroky klesli na 1% v roku 2008 ale sposobene skody, ktore to napachalo, vyzadovali miliardove injekcie mnohym bankam.

Bez inflacie nebude motivacia, ani snaha poziciavat si z bank. Tym sa zamedzi prilev novych penazi do ekonomiky, co sposobi scvrkavanie sa penaznej zasoby a zastavi sa ekonomicky rast.

Cely svet je tak zavisly na prileve novych peniazi. Ako drogovo zavisly, bez drogy bude mat triasku a zimnicu, rovnako globalna "ekonomika" bez inflacie a nizkych urokov. A akesi sibnutie prutika tu neexistuje. Iste je to cele zle, a cely financny system musime prekopat, ale najskor treba realne riesenie, nie len populisticky hovorit zoberme moc centralnym bankam.

Ja by som bol za financny system bez monopolu bank. Bez akehokolvek povinneho platidla. Ked chce stat svoju menu, nech si ju vydava, ale nech ma na vydavanie svojej meny pravo uplne kazdy. Nech su bitcoiny, litecoiny, ake len chcete coiny. A trh nech rozhodne, ktora mena je najspolahlivejsia.

Napr. Ja budem pracovat za stravne listky restauracie, ktora mi zabezpeci obedy. Alebo za poukazky na benzin od slovnaftu. Preco by si slovnaft nemohol vydavat svoje peniaze kryte svojou produkciou benzinu ? No nie su to tvrdsie meny ako papiere z bank ? Nekryte absolutne nicim ? Staci uz len vytvorit burzu tychto sukromnych mien, aby sa vytvorili kurzy a mozme fungovat. Rovnako moze vzniknut statna mena, za ktoru si kupime napr. policajnu ochranu, alebo sudne sluzby. Vsimnite si ze mnohe firmy to uz aj robia, pretoze vidia ze to pomaha. Namiesto penazi, alebo zlavy, dostanete poukazky na nakupy tovarov. Alebo akesi body za ktore si potom nieco u nich kupite. To su naznaky naozaj prvych sukromnych penazi.

Pekny den prajem.


Anarchy # MefeCydi35
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-19 16:34:45 bc7b6e2a
Anarchy, páči sa mi Tvoj entuziazmus, ale také jednoduché s tými úrokovými mierami a cyklami to nieje. FED môže dočasne manipulovať a upravovať úr. miery, ale v konečnom dôsledky tým len zvyšuje priepasť do ktorej takto upravovaná, stimulovaná(feťácka-zvyšovanie dávok) ekonomika padne, aj so zadlženými ovčanmi. Pozri, čo sa deje v Číne, dochádza k defaultom korp. dlhopisov, a ak to PBOC bude zachraňovať zničí ešte viac, ako keď to nechá na trhové riešenia, pretože takto len vytvorí ešte väčší dlh(štátny), zatieni problémy a podvody v tieňovom bankovníctve a dofúkne bublinu, ktorá musí nevyhnutne prasknúť.
Fresh # CohuLesy98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 16:58:34 55ede33d
A takto sa vytvárajú dlhy(nielen, ale v prvom rade štátne, dopad centrálneho riadenia), bubliny a inflácia.
Fresh # CohuLesy98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 17:01:36 55ede33d
Anarchy, Myslím, že máš na mysli niečo ako anarchokapitalizmus, alebo aspoň čiastočne. Teoreticky to vyzerá ako obstojná alternatíva, ale vidím v tom možnosti zneužitia.
Zhodneme sa že centrálne banky, MMF a medzinárodné meny sú nanič a väčšina riešení je lepšia ako súčasný stav. Najväčší problém je vždy prechod, teda ako prejsť z neželaného stavu do stavu želaného. pokiaľ tu bude pyramidálna hierarchia, nič sa výrazne nezmení.

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 17:26:14 5e88895e
Fresh. Len problem je v tom, ze cela ekonomika je bublina. Peniaze vzniknu, len ak sa pozicaju. Peniaze su dlh. Ak nebudu dlhy, nebudu peniaze. Ak Cinske dlhopisy zacnu krachovat, vytvori sa korekcia, co je spravne, aby sa spravne ocenilo riziko, mozno skrachuje zopar firiem, ale to nie je to iste ako sa dialo v roku 2008. Co ak by boli na tieto dlhopisy nabalene dalsie derivaty ? Problemom su a budu obrovske derivaty, ktore pre nedostatok pravidiel, vytvorili sukromne banky. Na kazdy pozicany dolar do realnej ekonomiky, pozicali dalsich 100 do virtualneho sveta financneho gamblerstva. Preto nie je riesenie nechat to cele padnut. Banky by urcite mali niest podstatnejsie riziko za svoje hazardovanie a za obrovske zisky, ktore im toto prinieslo, ale bolo im to umoznene, a oni to len vyuzili. Vzdy je to otazka miery, (musime davku postupne znizovat) nemozme to cele nechat tak. Ja som za trhove riesenia, len ked tu nemame trh 100rokov, ale 100 rokov budujeme ekonomiku z cecku FEDu, okamzite zavedenie trhu by sposobilo katastrofu. Ako napisal MarianR - najvacsi problem je prejst z nezelaneho stavu do zelaneho. Ako vytriezviet aby sme nemali opicu sa asi neda, ale aspon si vezmime aspirin. A hlavne sa poucme a zmenme to cele od zakladov. Len ako si tuto svoju vysadu pustia bankari, ked politici ktorych financuju im to umoznili ?

Anarchy # MefeCydi35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 18:14:04 bc7b6e2a
loading...
Objem derivatov
http://www.crunchthenumbers.net/crunch-the-numbers
/2012/6/22/how-big-is-the-derivatives-market.html

Preco skacu bankari z okien ? http://voxxi.com/2014/02/20/jp-morgan-suicides/
Take straty by som pred akcionarmi nechcel zehlit...

Anarchy # MefeCydi35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 18:26:49 bc7b6e2a
Asi najmenej bolestivé riešenie je niečo ako paralelný systém. Bez boja proti tomu aktuálnemu vytvoriť alternatívu ako druhú súbežnú cestu a postupne ak to bude fungovať a bude to lepšie, tak prirodzene si každý vyberie. Takto sa to dá odtestovať. Znie to jednoducho, ale je to len základná idea. Prirovnám to k človeku v kóme na prístrojoch. Keď sa preberie nemusí ničiť prístroje lebo ich nepotrebuje, len sa od nich odpojí a nabehne na prirodzený režim. Ak to ide, tak prístroje už nepotrebuje. Trocha blbý príklad, ale nech.
Súčasný ekonomicko-politický systém je vrastený do všetkého, čo nás obklopuje a tvorí jeden jediný celok. Uťať hlavu drakovi je ťažké, ale nechať ho zdochnúť hladom je istejšie.

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 19:21:47 5e88895e
Áno, Anarchy, v podstate sa zhodneme všetci traja. Niekoľko poznámok: to, čo sme videli na trhu s bývaním(prioritne) v USA bol len začiatok. Kríza s touto bublinou neskončila, ani zďaleka, tzv. oživenie trhu s bývaním je vytvorené dočerpaním likvidity, teda odkupovaním zlých úverov FEDom a zároveň tokom nahromadeného špekulativného kapitálu, ktorý len málokedy sedí so založenými "rukami". Keďže zúženie QE FEDu stiahlo meny hlavne z rozvojových ekonomík, tie stiahnuté meny chceli logicky kdesi zaparkovať. A skúsme hádať, kde by to asi tak bolo, keďže USD je stále jedinou svetovou menou a nehnuteľnosti v USA prešli korekciou a navyše FED podporoval tento trh s nehnuteľnosťami. Súhlasím, že náhle odobratie dávky môže spôsobiť šok a vo viacerých prípadoch smrť. Jeho predlžovanie a centrálne riadenia ohrozuje trh ako celok, pretože tento nie je schopný vytvárať prostredie výrobcom a spotrebiteľom vzhľadom na na regulácie, dane, stimuly a neprestajne sa meniace legislatívne rámce. Toto všetko znásobené netransparentnosťou, korupciou, diskrimináciou na trhu a pod. V podstate by som navrhoval postupnú, ale zato kompletnú decentralizáciu, tak politickú ako aj ekonomickú.
Fresh # CohuLesy98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 19:31:03 55ede33d
vždy sa pobavím ked trollovia trollujú o peniazoch....ci uz článkom alebo v diskusiach....

ale záver článku je dobrý...nechápem ako k nemu mohol Karpiš príst ked neustále tliacha sprostosti...

Stačí zobrať centrálnej banke z rúk jej moc manipulovať peniaze a v bankovom sektore vyvolávať manio-depresívne inflačno-deflačné cykly.
SÚHLAS!!
brano # PelaSedo59
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-19 19:48:23 4df7e017
Už som sa zľakol, že táto vecná diskusia sa zaobíde bez humoristov, vitaj brano.
Fresh # CohuLesy98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 19:52:15 55ede33d
Záver článku zhrnul do jednej vety to, čo bolo popísané v detailoch naprieč celým článkom...

Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 20:24:18 5f66f754
Brano som rad, ze sme ta pobavili.

Sucasny system sa da uz len s problemami udrziavat pri zivote.... 1% urokmi. No s takymi astronomickymi dlhmi zachvilu budu na nule, inak secko krachne. A tomuto hovoria vyspela zapadna ekonomika :)

Fresh - Suhlas, FED zachranil zopar spriatelenych bank. No co nie sme medzi vyvolenymi... Ale problem sa nevyriesil, len sa nabalil dalsi dlh. Ta decentralizacia je zivotne dolezita, len sa musi spravit spravne.

MarianR - mas pravdu súčasný ekonomicko-politický systém je vrastený do všetkého, čo nás obklopuje a tvorí jeden jediný celok. Bankari s politikmi nas postupne okradaju o bohatsvo a skupuju nam za bezcenne natlacene papieriky realne hodnoty az kym nebudeme uplny otroci vo vlastnej zemi.

Paralelny system je najrealnejsia cesta na zmenu. Peniaze nemozu byt dlhom ako teraz. Musia byt kryte realnou produkciou a teda 100% vymenitelne v urcenom case a objeme u ich vydavatela za tovar, alebo sluzbu. Peniaze vzniknu ako prislub buducej produkcie, a zaniknu pri ich vymene za tovar od vydavatela. Podla mna lepsie riesenie ako zlate peniaze, alebo uplny krok vedla - bitcoin.

Tot moj navrh.

Anarchy # MefeCydi35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 21:19:31 bc7b6e2a
Anarchy
aj na teba platí co som napísal...:-)))
Vysvetli mi prosím vetu co si napísal.."Musia byt kryte realnou produkciou a teda 100% vymenitelne v urcenom case a objeme u ich vydavatela za tovar, alebo sluzbu."

Trepeš frázy co si niekde pocul...a nerozumies o com točíš...:-)))ale takých je tu vela...

To akože Centralna banka by Ti pri donesení penazí mala ich vymenit za tovar?:-))) ved sa prosím Ta kontroluj co píšeš za chochotiny....

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 22:06:38 4df7e017
Bertold
celý článok je samá fráza a chochotina...iba posledné dve vety su ok..preto mi nejde do hlavy ako k takému dobrému uzaveru po tolkých chujovinách mohol prist Karpis.

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 22:10:23 4df7e017
Branko ty si mi taky mudry ako radio. Tarat to ti ide. Ja rozumiem velmi dobre o com tocim, to skor ty nie. Ale vysvetlovat takemu arogantnemu cloveku to nemienim.

Anarchy # MefeCydi35
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-20 12:04:46 bc7b63bd

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
ť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.041 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne