Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Diablov plán


Diablov plán

"Prirodzenosťou ducha je zdokonaľovať sa a napredovať ku Svetlu. Nemôžeme ľuďom úplne zabrániť, ak sa chcú zdokonaľovať a žiť podľa Božích zákonov, ale môžeme ich cez rozum tak ovplyvniť, že zabudnú na to, prečo sem prišli."

 

"Žiadam od vás toto", povedal diabol:

 

"Otravujte ich myseľ, aby nemali čas myslieť na svojho Stvoriteľa a prestávali s ním udržiavať spojenie. Aby tú energiu, ktorú On vysiela do stvorenia ľudia použili nie pre Svetlo, ale pre nás a tým nás posilnia!"

 

"A ako to máme urobiť?", zvolali jeho démoni.

 

"Sledujte každý ich krok, každú jednu myšlienku, čím sa zapodievajú. Vytvorte im kulty, aby prestali dodržiavať prvé Božie prikázanie. Ovplyvnite cirkevných hodnostárov, aby trvali na tom, že Mária je jediná, cez ktorú sa dostanú do raja. Nech sa k nej ľudia modlia, a vy vypočujte ich modlitby, ale tak, aby pomoc mala krátkodobý účinok. Potom sa budú opäť obracať ku nej a odvrátia sa od svojho Stvoriteľa."

 

"Dajte im Santa Clausa, aby ste ich odviedli od vysvetlenia skutočného zmyslu Vianoc ich deťom. Dajte im veľkonočného zajačika, aby ani nehľadali význam veľkej noci."

 

Predovšetkým ich lákajte aby chodili do svätýň a kostolov, lebo do cirkví sa dostali niektorí z nás a už tam úradujú. Ohlupujú cez rozum aj ducha, a ľudia sú už tak leniví, že nemajú silu začať premýšľať nad tým, čo sa tam hlása. Že nie Pravda ale lož zneje v ich chrámoch. Nech stále oslavujú vraždu Božieho Syna, nech stále uctievajú svätých, ktorí ani nejestvujú."

 

"Vidíte poddaní moji, ani v to, že jediný Svätý je Boh, neveria. Nech si prijímajú hostie, v ktoré veria, že je telo Kristovo. Je to modlárčenie a to my potrebujeme.

 

Pokúšate ich, aby robili hriechy, aby stále chodili na spovede a stále si mysleli, že tým sa im všetko odpustí. Takto nebudú mať ani čas pocítiť, že zhrešením, nebudú mať odpustenie, kým im ten, komu ublížili, neodpusti."

 

"Nech oberajú svojich blížnych o čokoľvek, zdravie, lásku či hmotné. Takto im to bude tiež vzaté a ich duch sa oslabí a bude pre nás dostupnejší."

 

"Hlavne sa snažte o to, aby nepočuli svojho vodcu. On sa im ozýva cez cit. Vymyslite si množstvo možností, ako zamestnať ich myseľ." odpovedal diabol.

 

"Nabádajte ich, aby chodili s každou hlúposťou k lekárom, nech len berú lieky a ochromujú svojho ducha. Dajte im ľudí, ktorí im budú tvrdiť, že prírodná liečba nie je dobrá, je pomalá a neúspešná. Nech prestanú veriť v silu prírody, ktorú im do nej dal Boh. Nech sa dávkujú liekmi a liečia si len dôsledky choroby, ale v žiadnom prípade nesmú začať pátrať po príčine, ktorá vzniká z ich spôsobu života."

 

"Obklopujte ich reklamami a ponukami nech si stále požičiavajú peniaze a nakupujú hmotné veci, najmä neužitočné, aby sa dostávali do dlhov, a aby všetku vinu hádzali na Boha. Najmä cez médiá ich oslovujte. Teraz internetom, televíziou a rádiom žijú všetci. Posielajte deti na stránky nevhodné. Radšej nech sa hrajú násilné hry, akoby sa mali dostať k Pravde. Púšťajte im kanály s nečistými programami, nech sledujú realitishow, kriminálne seriály, ktoré budú vplývať aj na ich deti. A hlavne veľa reklám. Aby mali čas na bezduché, prázdne chvíľky a zabúdali na správny vývoj svojho ducha."

 

"Zaveďte módu, aby ženy prestali nosiť dlhé sukne a tak stratili žensky stud. Ochromte mravnosť na zemi, aby sa ženy obliekali vyzývavo, aby provokovali mužov. Mužom dráždite ich pudy, nech majú nečisté myšlienky a sú neverní svojím ženám. Veď viete, že všetko začína už myšlienkou. Z iných žien spravte mužatky, žena je tá, ktorá má viesť ľudstvo ku Svetlu, a to my nepotrebujeme!"

 

"Pokúšajte ich mužov, aby sledovali telesnú krásu inej ženy a prestali milovať svoje. Nech ich nechránia, lebo žena chránená mužom je silnejšia a skôr sa môže dostať k svojmu poslaniu."

 

Tehotné ženy provokujte k hádkam a vyvolávajte depresie. Nech chodia do barov a kaviarní, fajčia a pijú a nedbajú na cudné obliekanie. Hlavne od polovice tehotenstva, keď sa majú inkarnovať duchovia. Oslabujte ich, aby vytvorili most pre nás. Čím viac vás bude inkarnovaných na zemi, tým lepšie sa bude plniť tento plán.

 

"Pôsobte cez zamestnávateľov, nech si z nich urobia otrokov. Potom budú stále zamestnaní a nebudú mať čas na rodiny a správnu výchovu detí. Budú sa hnať za peniazmi a stratia pojem o čase, ktorý im bol daný pre nápravu a zdokonalenie ducha na zemi. Takto nebudú mať ani poňatia o tom, že ich slobodná vôľa môže byť taká pevná, aby prekonala vaše úsilia."

 

"Toto je plán, ktorý vyjde!"

 

Uspel diabol v tomto pláne? Posúďte sami.

 
Author: Peter Balaz # VimaXabo70
Svet2013-07-1540
-
 63% ( 36 people voted )
+
toto sem dal daky sektar panna maria nas nedostane alebo neprepasuje do raja ale moze za nas orodovat, a pre autara - PETER TY SI SKALA NA KTOREJ POSTAVIM SVOJU CIRKEV.A BRANY PEKLA JU NEPREMOZU
stigd # LybySuli20
-
 47% ( 7 people voted )
+
2013-07-15 21:14:18 4e624360
peter balaz
a co na to tvoj doktor?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 8 people voted )
+
2013-07-15 21:16:29 d991c727
Náhodou, je to dobré, preto psy už brešú...Teraz dávam plus.

Sloven # LeneTula80
-
 74% ( 21 people voted )
+
2013-07-15 21:59:31 c1c89652
To je ako vládny program v spolupráci s NSA. Nezabudni nahlásiť svoj odchod z krajiny, zakáž platbu v hotovosti, odpočúvaj každý hovor, mail atď. No, diabol nezaháľal.
Osvald # TicoRuhe66
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-15 22:05:31 55ede338
casu je habadej, kdyz povesite ty smejdy z bruselu budete mit klid
petr novak # MyduFuqu03
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-07-15 22:23:48 3ef56c6b
pane bože vy ovce...ako sa to vzdelávate a sledujete realitu ked neviete že peter baláž je Milan Šupa....čo tu pod roznymi nickmi píše jeho schizofrenické preludy čo sa mu premietajú v hlave

Pavol Starak # JogeJuly95
-
 50% ( 8 people voted )
+
2013-07-15 22:34:11 4df7e017
loading...
Starak: pointa k článku, alebo len schizof. preludy z tvojej hlavy k autorovi? Tabletočky do gebuľbky a šupky dupky na izbu. A ohoľ si tú dementnú briadku, FBkár. Zajtra dostaneš dávku hneď z rána.
Osvald # TicoRuhe66
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-07-15 22:53:48 55ede338"Na vašej planéte je táto situácia demonštrovaná skôr nepriamo – výrokmi a vierou niektorých ľudských tvorov, že ak by Boh existoval, nedovolil by, aby sa čosi také stalo. Mnoho ľudských tvorov sa takto s obľubou vyhýba prevzatiu plnej zodpovednosti za svoj vlastný život. Musíte teda vyčítať Bohu, že neexistuje, keďže sa dejú také ukrutnosti a ohavnosti. Alebo musíte obviniť Boha, ak existuje, že je krutý a bezohľadný, keď dovolí, aby sa všetky tieto veci diali.“ .........„Duchovný problém tu tkvie v tom, že ľudské tvory sa ešte aj vo svojej terajšej forme stále pokladajú za podobu a obraz Boha. Ak je to tak, aký Boh vám z toho vychádza? Hnevajúci sa, nenávidiaci, zlostný, žiarlivý, trestajúci či kárajúci a občas aj milujúci, láskavý a milosrdný Boh. Máte tu teda rozporuplné ponímanie Prirodzenosti Boha – práve také rozporuplné, akou rozporuplnou je ľudská prirodzenosť, ktorá je fúziou dvoch cudzorodých prvkov. Išlo tu o to, že v záujme ospravedlnenia bytia a existencie takých ľudských tvorov, bolo nutné aj naďalej predpokladať, že ľudské tvory boli stvorené na podobu a obraz Boha.“
„V skutočnosti však ľudské tvory – zo svojej súčasnej pozície – sfabrikovali boha na svoju vlastnú podobu a obraz – premietli naň všetky svoje črty a zároveň ho príhodne urobili zdrojom všetkých svojich problémov, práve tak aj zdrojom svojho šťastia (toho, čo ľudské tvory za šťastie považujú).“
„V tom prípade možno pripísať pôvod negatívneho stavu Bohu a nie nejakému inému zdroju. Ak Boh môže byť nahnevaný, nepriateľský, trestajúci, ničiaci, žiarlivý a krutý a zároveň milujúci, láskavý, múdry, milosrdný a trpezlivý, musí byť teda pôvodcom oboch stavov. Ak sa veci majú tak, negatívny stav je potom definitívne rovnoprávny so stavom pozitívnym, a musí preto zotrvať navždy. Nech by ste robili čokoľvek, vplyvu negatívneho stavu sa nezbavíte.“
„Koniec koncov, ak veríte, že váš život je pod vplyvom Boha, musíte potom prijať fakt, že ste aj pod vplyvom negatívneho stavu – vzhľadom na to, že Boh je zdrojom aj negatívneho stavu. Situácia je beznádejná. Bez ohľadu na to, čo hovoria ľudské tvory alebo Biblia o večnom spasení a o jestvovaní v blaženosti Nebies, fakt zostáva faktom.“
„Boh, v ponímaní ľudských tvorov, má v Sebe negatívne pocity a emócie a ktovie, v akom rozmare sa zrazu môže do niekoho pustiť. Je koniec koncov Bohom a môže Si robiť, čo sa Mu páči.“
„Toto je nevyhnutný záver vyššie uvedenej úvahy. A nezabúdajte, že toto ponímanie Boha je podporované doslovnými výrokmi Svätej Biblie, ktorá je považovaná za Božie Slovo. Kto sa opováži oponovať Božiemu Slovu? Takto sa ľudské tvory ocitajú v pasci negatívneho stavu. Toto je zdroj ich problémov – nesprávne ponímanie Prirodzenosti Boha.“
„Nikto si neuvedomuje to, že v súčasnosti existujúce ľudské tvory predstavujú úplné zdeformovanie a zmrzačenie pravého obrazu a podoby Boha. Je v nich veľmi málo toho, ak vôbec niečo, čo by pochádzalo z toho obrazu a podoby. Počas genetickej fúzie, opísanej v tejto knihe, to bolo zámerne zničené.“
„Keď pseudotvorcovia uspeli v tomto nadmieru devastujúcom a hriešnom úsilí, ľstivo vyhlásili svoje fabrikácie za podoby a obrazy pravého Boha, aby odviedli ľudské tvory od akceptovania pravého Boha a Jeho/Jej pravej Prirodzenosti.
The New Revelation Of The Lord Jesus Christ


peter # NaniDihe23
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-07-15 22:59:54 58d42445
článok obsahuje ako aj pravdivé veci tak aj hlúposti

Hlúpemu autorovi článku by som odporúčal aby sa zriekol vo vieru v pohanské Božstvo v Krista a v pohanskú Božskú trojicu a potom ho Pán Boh snáď len osvieti a bude písať len výlučne rozumné články bez hlúpostí
http://dolezite.sk/Manipulacia
-Biblie-pocas-historie-f4Z6gU.html


Niektorí komentujúci ho tu celkom oprávnene kritizujete

montenegro # NycyQywa82
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-07-15 23:55:39 5057d10a
Viem, že je môj komentár k autorovi tvrdý, ale zo servítkou na ústa by sa ten hlúpy autor nespamätal
Je mi títo, že takto niektorí ľudia spamujú dolezite.sk

montenegro # NycyQywa82
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-07-15 23:58:49 5057d10a
Pozdrav od Petera-Jupitera-Lucifera. U-Kajajte so ovečky a nezabúdajte slúžiť I-H-S (Isis-Horus-Seth), lebo vás Mária s.are. Pozdravuje verný služobníček J.P.II, takmer svätý, tak držte palec a modlite sa zaňho.
M Star # PagiGoco63
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-07-16 00:21:55 55ede338
Čo dostaneš keď kostolná ovca zalternatívnie.

Trápne a ponižujúce kázanie na tému nesprávne porozumených, i keď správnych, princípov.

Takto by bol kázal Konrad z Marburgu ak by mal na to ísť „alternatívne“. (Samozrejme, drahého Konrada cirkev už kanonizovala, veď ako ináč. Bol to jeden z najbrutálnejších inkvizítorov pre tých, komu samotné meno veľa nehovorí.)

„Peter Baláž“, Váš dogmatický, diktátorský a zastrašovateľský prístup je nezhodný s tématikou duchovného učenia, lásky a rastu, ktorú tu zbabrávate a urážate svojou nevedomosťou a nezrelosťou.

Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-16 01:09:09 502f5567
Don´t worry, be happy.
Vlado # BepuHule72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-16 01:41:22 55ede338
Pardón, ale tieto trápne kostolné prekáračky ma inšpirovali, ako aj obrázky vyššie.
Vlado # BepuHule72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-16 01:49:47 55ede338
Láska je, keď na pohlaví nezáleží... :-)
Vlado # BepuHule72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-16 01:58:43 55ede338
To akože povedal diabol? A nebol to "Alan Dalles". Kde je náš trojkrížikový šašo, ten by to vedel vysvetliť!

:-DDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-07-16 09:21:22 d4254012
Už sme dosť toho chudáka autora skritizovali, už by mu snáď aj stačilo

montenegro # NycyQywa82
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-07-16 09:52:57 5057d10a

Stano # HyxaFyjo84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-07-16 10:48:29 5057d10a

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-16 10:48:47 5057d10a

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-16 10:55:08 5057d10a
čakal by som na tejto stránke inteligentnejších ľudí a nie, že jediné čoho sa budete z takéhoto článku chytať budú boh a diabol a pod. a s toho si budete robiť prdel .... Myslím, že autor sa snažil úplne niečo iného povedať, no na to ovečky moje tupé by ste nemohli mať toľko na*ané v tých paliciach.
hh # TefoPori53
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-16 10:57:34 c331bd57
Petrovi upvote a pre stigd: Nikde v biblii sa o žiadnom "orodovaní u Boha" nehovorí, PRETOŽE ORODOVANIE NIEJE NIČ VIAC NEŽ ĽUDSKÝ VÝMYSEL! Boh je predsa (dokon
ca aj podľa oficiálnej Cirkevnej náuky či dogmy
) vševediaci, všadeprítomný a nanajvýš dobrý a On najlepšie vie čo potrebujeme a je už ponechané iba na našej vôli, či ho chceme poprosiť a prijať Jeho pomoc, alebo nie. Pán Boh žiadneho prostredníka pre odovzdávanie našich prosieb nepotrebuje. Naopak Ježiš v biblii hovorí: "proste Otca a on vám dá čo potrebujete" - viď Matúš celá 6.kapitola, Matúš 7,7-11, atď atď atď! A hoci cirkevní hodnostári si pochvaľujú niektoré špiritistické posolstvá - viď gloria.tv, ktoré oklamaní pobôžnostkári vidia vo svojich predstavách pri kontakte s duchmi, ktorí seba nazývajú "Pannou Máriou" nie je to správne. Vieš, prečo to Pán dopustí? Pretože Boh je najväčší demokrat a všetkým nám ponecháva našu slobodnú vôľu, a ak je nám milšie modliť sa ku zomrelým ľuďom a veriť klamstvu, nikto nám v tom nebráni. Keby len trochu uvážiš, aký je to celé výmysel. A sám Ježiš o vymyslenom orodovaní hovorí tu: Pravda o špiritizme a o modlitbe Ave Mária. (nechápem prečo mi nechcelo zverejniť predošlý príspevok)

Stano # HyxaFyjo84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-07-16 10:59:24 5057d10a
nakoľko článok obsahuje zmiešaninu pravdy a nepravdy a napísal ho falošný kresťan, ktorí verí v pohanské božstvo Krista, pôsobí na nás článok veľmi odpudivo a falošne

montenegro # NycyQywa82
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-07-16 11:30:40 5057d10a
Stačí už len hádam dodať,že: Tento exkluzívny rozhovor s diablom vám exkluzívne priniesla TV JOJ....nie?
Bludy,bludy a znova bludy.

cobra # WykeXala95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-16 15:10:44 55f814c2
hh
je jasne ze autor tym clankom chcel vyjadrit nieco ine ako to za co ho kritizujeme.ale treba si uvedomit ze pouzite vyrazi a prirovnania s oblasti nabozenstva pouzil nanajvys nevhodne a moderny zdravo uvazujuci clovek,nezatazeny vierou v niektoreho boha takito vyklad jednoducho nedokaze stravit.
viera v boha a satana je prezitok s minulosti,ktory v modernom svete nema miesto a casom zanikne tak isto ako potreba upalovat ludi na hranici za carodejnictvo,kacirstvo pokrokove a vedecke zmyslanie.....

TNT1973 # HamuQeno04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-16 22:04:37 d991c727
tnt


v bibli sa jasne píše že mnohí odpadnu od viery pred koncom, dokonca aj skalný,budú zvedení a tak aj je.


a je mi nasmiech tvoj predpoklad,že zanikne viera v pánaBoha stvoriteľa neba i zeme§


tak ako mi su nasmiech vedecke teorie a hypotezy.


pritom si pamatam dni kedy veda bola fakt len o dokazoch,ale svet sa vyvíja a meni ako píšeš,a preto už stačia teorie a hypotezy.


ale kam sa vyvíja si odpovedz sam,dnes napr strašne malo ľudi vie čo je česť a dať slovo,tež o tom píše biblia,


nebudu stať svojho slova a zmluv.pred koncom tak ako píše žťe chlapi budu obracať sa na rovnake pohlavie a nebudu im vonať ženy tak ako ženám chlapi mnohym..tež naplnilo sa buzien je čoraz viac a viac,a to všetko preto lebo odvratili sa do viery v PánaBoha stvoriteľa neba i zeme,ale bud kludný je to normalne cvšak veda vam ponukla buznu ,teda vykopanu mrtvolu staru 5000rokov,aby ste uverili,že su to normalni ľudia nie popletení.

333 # RyneRuqu84
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-07-17 22:06:25 55d88d6a
ale nezabudaj bič na konci plieska a ten den daleko nie je.a pochopíte všetci ako ste sa mylili
333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-07-17 22:08:37 55d88d6a
Ó, ty naše číselné orákulum a SVC! Na kedy si orientačne zas stanovil koniec sveta?

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-07-18 01:13:00 bc7b649f
na 2014,to že ste ho mali mať 21,12,2012,je len spupnosť ľudi,ako ty,ktorý neveria v bibli slove PánaBoha stvoriteľa neba i zeme,lebo nik nevie den ani hodinu,


ale o roku nič nepíše sa.tudiž 21,12,2012, bol nezmysel čo si zahrala elitka z ľudmi,očakavali udalosti kapanek skor, ako mali,

333 # RyneRuqu84
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-07-18 11:35:07 55d88d6a
a koniec le len pre tych čo žili ako nemali,aby boli zachranení,tak ako ty presne,joj ako sa teším na koniec roka jak začne byť veselo poniektorým čo si to zaslužia,
333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-18 11:36:44 55d88d6a
Nic nove pod Slnkom, ospravedlnit by mohlo bluznenie SVC len to, ze bol dlho na slniecku.
Ocakavania prichodu konca sveta ako akesi zadostucinenie voci tym, ktori nezdielaju ich fiktivnych tatov , je stare ako ludstvo same.

Lenze tak ako koniec sveta nenastal v pripade inych obdivvatelov inych bozstiev za to, ze sa uz teraz neuctievaju, rovnaky a usmevny osud caka aj uctievacov zidovskeho tajtrlika.

Rafael # BakiQuno09
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-07-18 12:19:34 59ad5d21
Číselník čo to tu melieš za nezmysly, koniec sveta príde, keď posledný krát vydýchneš. Neboj, naša Zem tu ešte bude trvať a zveľaďovať sa ešte milióny rokov, bez ohľadu na predstavy, ktorým veríš. Preto Ježiš okrem iného povedal:

... 31A pošle svojich anjelov s trúbou veľkého zvuku, a shromaždia jeho vyvolených od štyroch vetrov, od jedných končín nebies až po ich druhé končiny. ... 33Tak aj vy, keď uvidíte všetko toto, vedzte, že je blízko, predo dvermi. 34Ameň vám hovorím, že nepominie toto pokolenie, až sa to všetko stane. ... Mat.
24,31-33


Kapito presto, že toto je tiež podobenstvo, ktoré sa napĺňa hneď po našej smrti? Ľudský život je pomerne krátky, a tak je to to isté ako Ježiš obrazne hovorí napr. aj v Z
javení 22
:

10A riekol mi: Nezapečať slov proroctva tejto knihy, lebo čas je blízko. 11Kto robí neprávosť, nech len robí neprávosť ešte; a kto špiní, nech špiní ešte; a spravedlivý nech činí spravedlivosť ešte, a svätý nech sa posvätí ešte. 12A hľa, prijdem skoro a moja odplata so mnou, aby som odplatil jednému každému podľa toho, jaký bude jeho skutok.

Stano # HyxaFyjo84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-18 16:35:15 5057d10a
Michal(333): o casy a obdobia sa netreba starat, na tom sa potkli a potknu mnohi:
"To nie je vašou vecou zvedieť časy alebo jednotlivé doby, ktoré si Otec uložil vo svojej vlastnej moci." mas to v skutkoch

Stano: Nauka o nesmrtelnej dusi je nezmysel prijaty davno po Kristovi ako konsenzus medzi pohanstvom a krestanstvom. Po tom by vzkriesenie nemalo zmysel.

Kazatel:
"Lebo živí vedia, že umrú, ale mŕtvi nič nevedia, a nemôžu očakávať odmenu, lebo ich pamiatka je zabudnutá."
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-18 19:42:53 5ab6fb7f
Fero, vzkriesenie tela má zmysel, ale nie toho nášho vonkajšieho dočasného hmotného, ale duševného a duchovného večného nesmrteľného. To v kazateľovi je pekne povedané ale neznamená to, že duša prestane existovať, ale vzťahuje sa to na ľudí, ktorí sa z vlastnej vôle vzdialili od Boha, a sú teda "duchovne mŕtvi". Ako Ježiš povedal: "Nechajte mŕtvych nech si pochovávajú mŕtvych". A navyše máš na youtub aj svedectvá OOBE z návštevy záhrobných svetov, takže by pre teba nemuselo byť také ťažké prijať vieru v nesmrteľnosť duše. A teda aj náuka v katechizme o nesmrteľnosti duše je správna. Imo najlepšie vysvetlenie od samotného Pána Ježiša:

„Vo všetkých dobách prebúdzal Boh medzi všetkými národmi múdrych mužov, ktorí dávali ľuďom dobré zákony a hovorili im, že je jeden Boh, ktorý všetko stvoril, udržuje a riadi. Tiež ľudí učili, že Boh odmeňuje tých, ktorí jeho zákony zachovávajú a tiež zase trestá tu i na onom svete odporcov týchto zákonov, pretože duša človeka ďalej žije po smrti tela vo svete duchov a podľa svojho konania bude súdená.“ Ev. 8, kap. 17, 3 – 4.

a o tzv. vzkriesení tela pravdivé vysvetlenie tu:
>>> VEJ10/9.kapitola. O vzkriesení tela. <<<
>>> VEJ6/53-54.kapitola. Zmŕtvychvstanie tela. <<<

Stano # HyxaFyjo84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-18 22:44:37 5057d10a
Stano,
slovo duša znamena "živá bytosť" z hebrejskeho nefeš. aj zvierata su v biblii nazyvane dušami. aj ja poznám konkrétny prípad jednej pani, ktora tvrdi, ze ju chodi navstevovat mrtvy brat. nie je ziaden blazon, ale to nie je jej brat, ale niekto kto to zneuziva na podporu falosnej nauky o nesmrtelnej dusi. tato nauka vznikla ako "kompromis" medzi pohanstvom a krestanstvom ako jedna z mnohych pokrutenych. v ezechielovi v 18. kap si precitaj jasne:
"...duša, ktorá hreší, tá zomrie."
nesmrtelna dusa nie je biblicka nauka.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-19 07:52:41 5ab6fb7f
Feri, čo spomínaš že duša "zomrie" neznamená že "zanikne", ale že sa obťažuje hriechmi, "umŕtvuje" (duchovné myšlienky) svojho ducha namiesto (telesných myšlienok) svojho hmotného tela, vzďaluje sa od Boha, stráca lásku a pravdu, svetlo a teplo, zatemnieva sa. Tak to nájdeš spomínané i v celej kapitole 1.Kor.14:

" 35Ale niekto povie: Ako vstanú mŕtvi z mŕtvych? A v akom tele prijdú? 36Blázon. To, čo ty seješ, nebude oživené, iba keď zomrie; 37a čo seješ, neseješ tela, ktoré bude, ale holé zrno, už ako prijde, pšeničné alebo nejaké iné, 38a Bôh mu dáva telo tak, ako to chcel, a jednému každému zo semien jemu vlastné telo. 39Nie každé telo je to isté telo; ale iné je telo ľudí, a iné je telo hoviad; iné telo vtákov a iné rýb. 40A sú nebeské telá, a sú zemské telá; ale inakšia je sláva nebeských tiel a inakšia zemských. "

Učenie o smrteľnosti duše je púhy podvod zakladateľov, správcov a financovateľov "Svedkov Jehovových" (mocibažný sionistický projekt), never im, sú to falošní učitelia, ktorým ide len o ich osobný prospech. Ohlúpnuť dôverčivých ľudí vidinou pozemského raja, kde oni budú tí vyvolení vládcovia. V skutočnosti má byť iba jeden dobrý pastier a jedno stádo, totiž Kristus, a nie tí mnohí vlci, rabbiovia, učitelia, duchovní otcovia a vodcovia. (Mat
.23,8
+)

Stano # HyxaFyjo84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-19 10:41:45 5057d10a
Stano, neboj ucenie Svedkov Jehovovych povazujem takisto za sektarske, nikdy som nebol ich clenom a viem pozadie. su od biblie na mile vzdialeni a je tam mnoho falosnych prorokov. u nich je ta nadradenost obzvlast vysperkovana.

Snazil som sa ti dat text, tak, ako to chapem ja a ten list korintskym tam sedi. aj tak sa to raz ukaze. zamerajme sa skor na dolezite veci, ved kto nie je proti nam je s nami.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-19 10:59:24 5ab6fb7f
Jozef Varga, to sa da samozrejme otocit a ma to presne rovnaku vahu.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-19 11:24:29 5ab6fb7f


Kresťan ktorý sa vyhýba kostolu a svätej spovede? aj pre nich mám jeden odkaz, ak by BOH chcel aby ste si odpúšťali hriechy sami, nechal by mučiť a ukrižovať za vaše hriechy Vás a nie svojho jediného SYNA.
Och ako ľahko vás je oklamať a zasadiť do vašich sŕdc nenávisť a hnev, úplne postačí ak vás démoni pripútajú k materializmu, tak ako ateistov.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-20 15:48:54 55ede030
Zdenko, odpustiť hriech ti môže iba ten, proti komu sa previníš. Teda keď sa previníš proti Bohu, hlasu svedomia, a ak cítiš v srdci výčitky, prosíš Boha o odpustenie. Rovnako ak cítiš že si zhrešil proti inému človeku, potrebuješ toho človeka poprosiť o odpustenie a zmierenie. Boh nikdy nesiaha na slobodnú vôľu žiadnej živej bytosti, preto je nemožné aby nám namiesto ukrivdených odpustil naše hriechy voči nim. Preto nestačí ísť na spoveď a namýšľať si, že ti boli všetky hriechy odpustené. Preto aj povedal:

Matúš 5:23 Teda keby si doniesol svoj dar na oltár a tam by si sa rozpamätal, že tvoj brat má niečo proti tebe, 24 nechaj tam svoj dar pred oltárom a idi, najprv sa smier so svojím bratom a potom prijdi a obetuj svoj dar. 25 Buď dobre smýšľajúci a smier sa rýchle so svojím protivníkom, dokiaľ si s ním na ceste, aby ťa snáď nevydal protivník sudcovi, a sudca by ťa vydal hajdúchovi, a uvrhli by ťa do žalára. 26 Ameň ti hovorím, že nevyjdeš odtiaľ, dokiaľ nezaplatíš aj posledného haliera.

Preto sa ani nikde v biblii nehovorí, že kňaz môže odpúšťať cudzie hriechy, ale len "odpúšťajte si hriechy navzájom" (napr. Efez.4,32 , Kolos.3,13, 1Pet.4,8, ...)

Preto Pán povedal Petrovi a svojim učeníkom a platí to aj pre každého jedného (dobre zmýšľajúceho) človeka, že komu odpustia hriechy (ktorými sa proti nim previnili) budú mu odpustené a komu zadržia zadržané. Ono tzv. zadržanie i odpustenie sa má tiež rozumieť pre dobro toho druhého človeka. A "očistiť sa od svojich hriechov skrze krv Kristovu" môžeš tiež pochopiť celkom jednoducho, že milujúci Otec ti pomôže pri náprave zla ktoré sme spáchali, ak máme záujem. Preto Pán Ježiš hovorí:

Za siedme: konečne vo veci tak zvanej ušnej spovede a siedmich sv. sviatostí, vravím vám a dokonca vás prosím; Nepohoršujte sa nimi, užívajte všetkého spravodlivo a v pravom živom zmysle, tak budete žiť. Lebo žiarlivcovi nieje nič vhod, spravodlivému je však všetko spravodlivé a sväté; ba i hniezdo vtáka vylúdi z jeho srdca chválu, a predsa je to len hniezdo vtáka! Dokážete si tým viac predstaviť, že veci, ktoré tu boli zriadené ku vášmu posväteniu, niesú tu len tak vymyslené, ale záleží vždy len na vás ako ich používate.

Kto sa spovedá a vyznáva svoje hriechy kňazovi, vyznal tým svoje hriechy verejne pred svetom a také vyznanie mu bude prepáčené, ak už viac nehreší. Kto však hreší i po spovedi, ako pred spoveďou, učinil si spoveď pokladnicou hriechov, ktorá mu raz prinesie vysoké úroky k peklu. Preto, kto sa spovedá a koná naozajstné pokánie a naďalej už nehreší, jedná veľmi správne; kto však všetko to považuje za ničotné, ten sa raz veľmi sklame lebo dôjde ku priepasti, ktorú bude môcť ťažko kedy preskočiť.

Ak však poviete: „Keby sme to mali ako za čias apoštolských, potom by sme boli celkom určite inými ľuďmi, pretože by sme mohli vlastnými rukami ( rovnako ako Judáš! ) do misy siahnuť.” Ja však vravím vám, že títo kričia na plné hrdlo o upravenú bohoslužbu a o viditeľný polepšovací ústav ako národ Izraelský o kráľa, zatiaľ čo sa často ako vlci a medvede prišli trhať o svoju večeru.
...

http://www.lorber.szm.com/cesta/cesta_002.htm
http://www.lorber.szm.com/vybrane/him2-182.htm


Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-20 19:14:14 5057d10a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Podle politiků je Země plochá deska, kterou nesou dva sloni


Podle politiků je Země plochá deska, kterou nesou dva sloni
Prvně jsme si mysleli, že Země je plochá deska, která plave na vodě, potom, že Zemi nesou sloni kteří stojí na krunýři želvy, ty potom vystřídal obr Atlas. Hodně to vylepšili Ř...
PRAVÁ TVÁŘ KOMUNISMU
Čo týždeň dal – popapuli 06/2014
V izraelském tisku se objevila mapa útoku proti Sýrii

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0585 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo