Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dlhová kríza Spojených Štátov Amerických a jej vplyv na Bitcoin


Dlhová kríza Spojených Štátov Amerických a jej vplyv na Bitcoin

Záchrana na poslednú chvíľu

Pred pár dňami, doslova na poslednú chvíľu americký kongres odvrátil katastrofe, ktorá mohla uvaliť svet do ďalšej krízy. Po dvoch týždňoch "bojov" medzi republikánmi a demokratmi, ktoré na vlastnej koži pocítil celý verejný sektor v podobe dočasného uzavretia vlády, konečne došlo k dočasnej dohode medzi oboma stranami. V poslednej hodine sa vláde podarilo dôjsť ku dočasnému riešeniu, umožniť vláde znovu otvorenie, znovu začatie si platenia svojich účtov. No toto obdobie "mieru" trvá len do januára budúceho roku.

Ale čo by to znamenalo pre bitcoin ak by sa nedohodli?

Hrozba samotná, že sa takáto situácia zopakuje je príliš vysoká, aby sme sa ňou nemuseli zaoberať. Či už je to problematika zdravotnej starostlivosti alebo "Obamacare" ako to niektorí republikáni nazývajú, ktorá by mala podľa všetkého byť štartérom nových nikdy sa nekončiacich rokovaní.

Teraz sa pozrime, čo sa nastane s bitcoinom, ak sa táto situácia zopakuje. Prakticky existujú dve možnosti, ako sa situácia vyvinie.

Po prvé, môže nastať situácia, kedy USA technicky dôjdu peniaze, ale zo všetkých svojich síl a možností sa bude pokúšať v prvom rade uspokojiť zahraničných veriteľov. A mohla by uprednostňovať zahraničné dlhy pred vlastnými vnútroštátnymi investíciami ako sú programy pre pomoc sociálne slabším skupinám. Aj keď by sa problémy nemuseli ukázať hneď, vzrastajúca chudoba by sa mohla javiť ako prvou tichou tikajúcou bombou. V každom prípade, USA nemôže viesť takúto politiku navždy. Preto raz by prišiel moment, kedy by USA muselo prestať platiť svoje účty. "Ale ak tieto podozrenia o budúcnosti USA sú oprávnené, tak svet má väčší problém, ktorého by sa mal obávať ako o bitcoiny" tvrdí John Matonis, výkonný riaditeľ nadácie Bitcoinu a redaktor v CoinDesk. "O bezpečnosť a jedlo budú väčšie obavy" dodal.

Čas pre Bitcoin aby zažiaril?

Zvyčajne, keď nastane hospodárska kríza, ľudia začnú najviac dôverovať doláru. Tak, ako to bolo aj v roku 2008, hoci USA bolo z veľkej časti príčinou finančných problémov. Aj po začatí krízy, sa zdal dolár ako bezpečný. Ale ak by krajina, ktorá spôsobila ekonomickú kízu, stratila platobnú schopnosť vo svojej vlastnej mene, dolár by sa stal oveľa menej dôveryhodnou menou. Takže otázkou ostáva, ak teda sa podobný problém vyskytne znova, o pár mesiacov, budú ľudia prechádzať skôr na bitcoin ako na alternatívu?

Pravdepodobne nie. Ak by v najbližších 3 az 5 rokov nastala kríza, veľa by to pre bitcoin neznamenalo. Musíme si prvorade uvedomiť že Bitcoin nie je až taký známy pre spoločnosť nato, aby mu mohli začať dôverovať. Preto, ak sa teda rozrpávame o kríze v najbližších rokov, je veľmi reálne očakávať presun skôr na švajčiarský frank alebo japonský Yen, taktiež zlato a striebo by boli veľmi reálne možnosti.

Na to, aby sme mohli očakávať prudký vzrast dôvery voči Bitcoinu v kritických situáciách ako je napríklad hospodárska kríza, musí byť bitcoin omnoho viac zaužívaný. Jedine tak, že sa dostane do povedomia širokej spoločnosti, jedine tak že bude flexibilný na každodenné použitie.

V každom prípade, Bitcoin je stále riskantné aktívum v porovnaní so zlatom. "Bitcoin, aj keď zdieľa mnoho vlastností so zlatom, stále mu chýba to najdôležitejšie. História, a dlhotrvajúce pôsobenie", tvrdí expert na problematiku Bitcoinu Erik Voorhees, ktorý predal SatoshiDice za takmer 12miliónov dolárov  na začiatku roka.

Roger Ver, prezident bitcoinstore.com a člen investičného tímu BitAngels, sa domnieva, že Bitcoin by nemohol byť masívne ovplyvnený americkou politikou. " Nemyslím si, že by to malo okamžitý, krátkodobý vplyv" povedal. "Bol by to len ďalší príklad toho, prečo potrebujeme oddelenie peňazí od štátu, ktorú Bitcoin tak predstavuje."

Nedostatok znalosti Bitcoinu je jedným z dôvodov, prečo Bitcoin nebude ovplyvnený politikou USA. Na druhej strane je nedostatok veľkosti Bitcoinu.

Peter Blaha

Zdroj: coindesk.com http://www.hayek.sk/dlhova-k riza-spojenych-statov-americkych-a-jej-v plyv-na-bitcoin/Author: Peter Blaha # BokoTate53
Ekonomika2013-10-3127
-
 57% ( 4 people voted )
+
vzhľadom na to, že majú byť "nejaké bankomaty" na nákup bitcoinu (ak to nie je hoax), a vzhľadom na to ako "ekonomicky vyslovene divne" bojuje elita s bitkoinom - tak asi celý bitkoin je len príprava ovcí na bezhotovostný finančný systém.
teraz tu máme Fiat meny, ktoré sú založené na viere ovcí v ich hodnotu, a budeme ti mať úplne rovnaký oj eb a podvod ako súčasné počítačové Fiat peniaze.
Bitcoin je špekulačný podvod, ale pripúšťam že elita ho podporuje ako experiment na zmenu myslenia ovcí. Kým nebudú ohraničené peniaze, ktoré budú podporené fyzickými hodnotami ekonomiky, a kým budú kontrolovať peniaze súčasní bankári - všetky peniaze budú len oj eb a podvod
peter novak # FynuHuxa28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-10-31 19:48:19 2e1ea741
peter novak, prepac ale ty tym peniazom vobec nerozumies. tak ja ti to vysvetlim. peniaze nikdy neboli nicim kryte. to je odrb na tvoju psychiku. "hodnota" penazi sa urcuje doverou ludi, ze si za ne nieco vymenia. ked je dovera vysoka, peniazom sa "dari", ked nizka, tak sa im "nedari". pozri si to na hocijakom priklade vo svete a uvidis.

co sa tyka bitcoinu, chcel by som vidiet ako by z neho nejaka "vyssia autorita" spravila fiat menu. prosim vysvetli mi to ak tomuto rozumies, lebo ja ne.

one # KeneGydu10
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-31 20:53:15 6d3c4198
zlato a striebro boli peniazmi, lebo boli ohranicene. a teda boli jednoznacne z praktického pohladu ekonomiky kryté.
Sice by sa dalo povedat, ze boli kryte nie ekonomicky, ale taktiež psychologicky - lebo boli vseobecnou dohodou urcene ako platidlo. Preco bolo na zaciatku ekonomiky urcene ako platidlo zlato neviem, ale akceptácia zlata sa tiahne tisicrocia a mozno dlhsie dozadu - zlato sú resp. boli kryté peniaze.
Z bitcoinu sa nestane Fiat mena, lebo bitcoin nikdy menou nebude. Maximalne ohranicenym alternativnym platidlom, aj to docasne. Ja ale pokladam bitcoin za skúšobný výstrel, ktorý elita svojím divnou "vojnou" proti nemu v podstate ticho podporuje, aby videla reakcie ovčanov na bezhotovostný druh peňazí.
A ja hovorím o koze a ty o voze. Tvrdím, že kým sa peniaz nestanú "pripútané" k reálnym fyzickým hodnotám, vždy budú odrbom nezávisle od toho, ako sa nazývajú. Jediné čo sa vymyká z tejto mojej rovnice je zlato, ale to je manipulované a ovládané rovnako ako Fiat.
A nikde som nepísal, že bitcoin sa stane Fiatom. Ja som písal, že bitcoin je rovnaký podvod ako Fiat.
Takže si dobre prečítaj čo hovorím a ako to hovorím, lebo tvoje vývody sú zbrklé a zakladajú sa nie na mojich tvrdeniach ale na tvojom rýchlom a zbrklom uvažovaní.
Takže ak to mám povedať lopatisticky, tvoje reakcia na môj príspevok nebola reakciou na môj príspevok, lebo ja o koze a ty o voze. To nie je urážka, vôbec ťa nechcem uraziť, len píšeme o rozličných aspektoch. A ty niečo povieš a tvrdíš, že som to povedal ja. A to nie je pravda.
Takže ak by v diskusii si bol mojím oponentom, tak by som povedal, že tvoj príspevok je štandardná manipulácia - lebo vkladáš mi do úst svoje a nie moje vyjadrenia. Ale z tvojho príspevku vidím, že nie si môj oponent, tak nech sa ti darí a pekný deň zajtra aj pozajtra.

peter novak # FynuHuxa28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 21:59:36 2e1ea741
-zlato aj striebro sa tazko tazia a obe sa spotrebovavaju, cize ich ponuka rastie pomaly. takisto ako bitcoiny. dokonca paralela je aj v nazve a sposobe ziskavania, lebo bitcoiny sa tiez tazia. takze ziadne fiat money.
-tvoje tvrdenie ze zlato su kryte peniaze je zaujimave. cim je teda kryte zlato? zlatom? zlebo zlate peniaze su kryte zlatom? to nedava zmysel. to ako keby si povedal: som sam sebe dobry bratm, kryjem si chrbat.
-z bitcoinu sa nestane fiat mena lebo bitcoin nemoze nikto len tak "natlacit"
-bitcoin uz teraz menou je, pretoze vsetko co ludia prijali za platidlo, cize vymenny prostriedok je mena. mozes bitcoin nazvat trebars barterovym platidlom, ktorym sa kvantifikuje hodnota tovarov a sluzieb, ktore si ludia vymienaju medzi sebou ak chces. ale to je podla mna definicia meny, vychadzajuca zo slova menit, vymienat.
-ako to myslis, priputane k realnym fyzickym hodnotam? ved ony su priputane, mozes si za ne vymenit chleba, zuvacky, topanky aj automobil :D. zas to mas popletene, prepac. tu nejde o to, ci zaviazeme bitcoinu na nohu zlatu alebo striebornu gulu ale o to, ze sa neda umelo produkovat. v kontraste so vsetkymi ostatnymi menami. ostatne meny sa dau natlacit, bitcoin nie.
-dalsia vec je, ze bitcoin je anonymny. tie tvoje elity si mozu ist akurat tak piskat, lebo moja penazenka ma svoj pekny hash kod a nikto nevie ze je moja. mam ju pekne na extra mobile kery neni napisany na mna aj s cislom kere neni napisane na nikoho. a je to. uz ti to dochadza? mozem prijat penaze od hocikoho a dat ich hocikomu kto ma taku penazenku (ale s inym hashom samozrejme). skus to cez banku, tam ti uspory zdania(jako na cypre nad 100000ecok), zablokuju(exekucia), zoberu, nedaju. a okrem toho si tie papiere tlacia hlava nehlava. a tvoj omyl, ked drzis eurace v ruke ze su to fyzicke peniaze to je iba tvoj omyl nic ine.
-to ze zlato je manipulovane vieme davno a dlho uz nebude lebo nikto na to uz nema prachy. to sa za chvilu zruti a zlato si splhne. takze o cenu zlata sa neboj. 1g je 1g. to je vyhoda, ze ano.
-to ze si pisal ze bitcoin je rovnaky podvod ako fiat to mi dovysvetli. ukaz paralely, porovnaj, posud, to ma zaujima ako rovnake to podla teba je.
-ostatne nebudem komentovat. su to len obvinenia a dohady. davaj fakty, sup sup.

one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 22:27:48 6d3c4198
Bitcoin je pokus z prdu urobiť kuličku, ak by ohrozoval zaujmi bankárov tak spravia xy ďalších takýchto mien a Bitcoin zakážu a zakážu jeho propagáciu a na Bitcoin uverím až si v krčme za ne zaplatím za pivo, do auta natankujem plnú nádrž a v Hipermarkete kúpim fľašku Janka chodca až potom ma môžete presviedčať že Bitcoin za niečo stojí!!!

Najživotaschopnejšia paralelná mena bola ta vo worgli ale ta bola istená šilingami a v Amerike mena krytá striebrom ale deda zavreli za peňazokazectvo a striebro zhabali, ostatné je podľa mňa len pokus z prdu urobiť kuličku :DDDDDDDDDDD


Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-31 22:38:57 5b7f5e5b
Inak pred casom som toto iste vysvetloval nejakemu chudakovi, kery nepochopil burzu a musel som mu vysvetlit, ze ked nakupil za 160$ bitcoiny a teraz su 140$ a nikto ich nechce, tak to neni podvod a pyramidova hra ale proste nakup a predaj a cena sa meni a burza je riziko. obvinil ma z neviem coho ze tomu nerozumiem atp. Teraz je bitcoin 200$ cize na jednom by pri predaji zarobil 40$. no juchuu. uz to neni podvod? uz to neni pyramidova hra ked zarabame? ludia su taki velmi (s)prosti... chodte si nastudovat problematiku kym zacnete prispievat. a ak prispievate, ocakavajte, ze nie vsetko comu verite moze byt pravda. budte otvoreni a normalny pana beka.
one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 22:41:37 6d3c4198
loading...
ivanko, a ja mam zas dojem ze sem na dolezite prispievaju hlavne ludia keri si to chcu po sebe precitat, nezalezi na tom co je to :D. ocenujem tvoju druhu polovicu prispevku, fakt ze som sa pousmial. ta prva polovica je klamstvo alebo neznalost(rozumej ignorancia). teraz neviem co je horsie...
one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 22:44:26 6d3c4198
ABCone[/
url] Bitcoin ma netrápi a ignorujem ho a až sa budú za neho dať priamo zaplatiť mnou spomínané komodity, benzín, pivo, wiska, potom možno začnem mať záujem(ak sa to dá tak potom sa ti ospravedlňujem), ja si zatiaľ vystačím s € a ak mám nejaké extra € ktoré chcem odložiť na dlhšiu dobu tak si kúpim za € zlatú mincu(mince) a špekulácie s Bitcoinom ma nechávajú chladným!!!

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 22:59:16 5b7f5e5b
:) a dobre robis. a ano daju sa za to kupit aj spominane komodity
peter novak # NikiCosu69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 23:56:54 6d3c4198
viem len toto: ak by bol bitcoin pre FED nebezpecny, tak uzdavno neexistuje. Toto je zakladna axioma, ktoru nie je potrebne skumat a treba pri dalsom skumani problematiky z nej vychadzat.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 08:34:59 5b7f699c
peter novak bol som tankovať na pumpe a opýtal som sa ich že keby som chcel zaplatiť bitcoinom že ako? A oni že nech nezdržujem a zaplatím keš € alebo kartou a nejako na mňa divne pozerali!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-01 10:15:56 5b7f2cb1
Celý ten virtuálny peniažtek je len taká hračka, zábavka predhodená večným nespokojencom, ktorí si naivne myslia, že presíkajú zabehnuté spôsoby. Platby v budúcnosti budú určite iné, ale my sa s tým v reálnom časovom horizonte vôbec nemusíme zaťažovať.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-11-01 10:40:02 bc7b649f
Z toho si nic nerob, oni ti pumpari nevedia, aky chaos mas v hlave z tych dolezitych udalosti na dolezitom....
Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-01 10:44:48 59ad5d21
Zase bičkoin. Pravý, zlatý .... a s pekným logom. Náhody mávajú zvláštny zmysel pre humor ...

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 12:34:24 4e636f35
Smartang,musia ist na to takto.Lebo ak by bol obrazok cisto biely,kde by bolo znazornene velke NIC, co je vlastne bickoin,tak by to pracujuci lud nemusel pochopit,co to vlastne ten bickoin je.:}}
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 14:22:45 5b7f3ea7
ivan, skus na pumpe platit rublami, asi sa k tomu postavia rovnako...
pande, ja viem ze budu ine ale o to sa ty starat nemusis, ty sa toho uz nedozijes, to je fakt :D.
harry, suhlasim, ze ked sa na peniaze, co je aj bitcoin, ze ano, peniaze, ked sa na ne pozeras takto, ze oddelis vsetko a v hladaciku mas len peniaze, tak ti pridu ako nic. aj dolar je nic. dolare ked mas v ruke, co mas? nic. papiere. mozes si s nimi zalozit ohen, vraj dobre horia. su suche. nesmies ich mat mokre, pravda. v tom su bitcoiny pozadu. ziaden ohen. ovsem ak mas euro, mapriklad dvojeurovu mincu, mozes si s nou oskrabkat vyherny tiket, co je zasa len oplastovany papier. alebo sa mozes poskrabat na uchu ale to mozes aj prstami ak nejake mas. alebo palickou. len nesmies ist moc hlboko...
takze o com tu tocis harry?
ak je problem ze si myslite, ze bitcoiny sa nedaju utratit za tovary a sluzby tu je link s obchodmi:
https://www.spendbitcoins.com/places/
Okrem oficialnych obchodov(ktore prevadzkuju firmy v systeme) sa daju bitcoiny utratit na ciernom trhu, co je vlastne seda ekonomika. takisto si ludia, aspon co ja poznam, vymienaju kese v bitcoinoch aby im to neslo cez ucty. Ono je to stale v zarodku ale pojde to, rozrastie sa to jak podhubie. Najlepsie na tom je ze nikto vase peniaze nemoze sledovat, nemoze ich zablokovat a nemoze vam ich zobrat.. o tom to je. a okrem ineho ich nemoze ani zdanit. a menej statu = viac slobody.

one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-01 17:11:00 6d3c44a6
Chlopi takze si to zhrnme. Da sa nimi platit na ciernom trhu a je to vsetko nezdaneme. A na toto sa akoze centralne banky a vlady budu len smutne pozerat. To fakt na toto niekto verí?

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-01 17:41:15 4e636f35
a co urobia? zatial ich to neohrozuje, objem transakcii je primaly. ale ked uz bude privelky nikto s tym nist nespravi.
jedine co ma napada je pomaly kupovat za nizke ceny, potom nakupit vela nech sa to vyskrabe hore a potom predavat a takto toym kyvat. ked sa to prilis rozkyva ludia to nebudu chcet pouzivat ako platidlo. lebo jak to raz zacnu ludia pouzivat jako platidlo uz to nezastavia nijak.

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 20:23:00 6d3c44a6
one
a čo je to ten bitcoin. vieš mi ho popísať? je to niečo ako čestné pionierske slovo na sieti v podobe 1 a 0?
lebo čítal som
http://www.
soom.cz/aktuality/1323--Silk-Road-uzavrena-Ulbrich
t-zatcen-Bitcoin-klesa


ešte som ten bitcoin nevidel, ani mi ho nik neponúkol. načo to teda je dobré? aj keď sa to nedá zdaniť, čo mám z toho keď si to môžem kúpiť len za už zdanené peniaze z výplaty?
ozaj, dá sa s tým robiť napr. obchody s krajinami na ktoré je embargo? keby napríklad irán začal donáškovou službou predávať barely benzínu do eu bez 60% štátnej dane? myslíš, že to by prešlo? kažimu by vyschol mydlík.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 07:45:46 b22931c0
No otazka ,ze na co je dobry bitcoin,je na mieste.

One,rada pre teba,precitaj si proto.koly,vela veci ohladom bičkoinu pochopis.

Bickoin nie je somarina,princip ma logicky.Akurat ta one chcem upozornit,ze VRAJ americka armada a Prislusne zlozky VRAJ uz pracuju s kvantovymi pocitacmi,ktore dokazu prelomit akukolvek sifru.A ze dokonca aj na Tore.

Nechcem ta strasit,ber to tak,ze to sa sepka len u nas v senku.A VRAJ dokazu /neviem ci priamo NSA/ kompletne monitorovat aj neprelomitelne sifry.

A do toho pride neprelomitelny Bitcoin.Od neznameho vyrobcu.Ach jaj.harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 08:42:42 5b7f1030
harry - vykonne kvantove pocitace by mohli ohrozit bitcoin protokol tak ako je postaveny teraz, ale nie je to take cierne ako sa zda - existuje sposob ako konvertovat dnesnu BTC siet na taku ktora je bezpecna aj voci kvantovym algoritmom a nikto by o svoje BTC neprisiel. Kazdy by si vsak musel stiahnut noveho bezpecneho klienta a svoju BTC penazenku prekonvertovat na novu kryptografiu (nie je pravda ze kvantove pocitace dokazu prelomit akukolvek sifru, iba niektore typy sifier, existuju aj kvantovo bezpecne sifry). Ak NSA uz ma kvantovy pocitac, tak sme v prdeli (co je vsak velmi nepravdepodobne), ale ak by sa o vyvoji kvantoveho pocitaca vedelo s predstihom niekolkych tyzdnov, bolo by dost casu siet na to adaptovat. Niektori navrhuju spravit to preventivne uz teraz.

Tu je o tom celkom zaujimavy clanok:
http://bitcoinmagazine.com/6021/bitcoin-is-not-qua
ntum-safe-and-how-we-can-fix/

LordX # KyqaBume96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-02 10:04:12 5e71a63b
LordX[/colo
r]
nedávno som čítal v science world že kanadská firma dodala kvantoví super počítač NSA, bolo to cirka tak pol roka dozadu

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 11:04:22 5b7f6514
d wave quantum computing company

http://www.dwavesys.com/en/dw_homepage.html
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 11:19:30 5b7f6514
D-Wave Systems, Inc. is a quantum computing company, based in Burnaby[
/url],
British Columbia. On May 11, 2011, D-Wave System announced D-Wave One, labeled "the world's first commercially available quantum computer," operating on a 128 qubit[/url
] chip-set
[1] using quantum annealing [2][3][u
rl=http://en.wikipedia.org/wiki/D-Wave_Systems#cit
e_note-qa4-4][4][5] to solve optimization problems. In May 2013 it was announced that a collaboration between NASA, Google[/u
rl] and the
Universities Space Research Association (USRA) launched a Quantum Artificial Intelligence Lab using a 512 qubit D-Wave Two that would be used for research into machine learning, among other fields of study.
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 11:22:10 5b7f6514
http://en.wikipedia.org/wiki/D-Wave_Systems
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 11:22:51 5b7f6514
LordX takže kvantové počítače sú a ako prvá vždy dostane najlepšie PC(supercomputer) aký sa dá zohnať, CIA(NSA) na prelamovanie šifier a potom výskum jadrových zbraní, tak to je už v USA od WW2
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 11:33:10 5b7f6514
Pokial viem D-wave pocitac nie je schopny pocitat vsetky kvatove algoritmy, iba uzku skupinu optimalizacnych problemov. Ten Bitcoin nedokaze ohrozit. Zatial sme este dost daleko od takeho kvantoveho pocitaca ktory by bol schopny prelomit sifru Bitcoinu.
LordX # KyqaBume96
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 14:59:06 5e71a63b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Pozor, anarchista!


Pozor, anarchista!
Fiktivní rozhovor mezi mainstreamovým novinářem a anarchistkou. Co ve skutečnosti anarchismus znamená, jakou má ideologii a filosofii? Proč je v této oblasti tolik předsudků?
FILIPÍNY: Geneticky modifikovaná zlatá rýže bude zřejmě schválena
Nově objevené megalitické ruiny v Rusku obsahují největší kdy objevené kamenné bloky
Svitanie pre Bitcoin

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0613 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage