Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ekonomika SK očami obyčajného občana


Ekonomika SK očami obyčajného občana

Mám potrebu opísať stav našej ekonomiky a pokúsiť sa aspoň trochu korigovať správy, ktoré národu podsúvajú politici a ekonómovia.


Politici slovenských občanov podľa mojich pozorovaní najčastejšie mätú komentovaním zadlženosti štátu. Opierajú sa výlučne o vyjadrenie dlhu ako pomeru k HDP (hrubému domácemu produktu). Vyhýbajú sa zmienke výške dlhu nominálnej - vyjadrenej v peniazoch.
Výška dlhu v eurách je momentálne už takmer 42 miliárd. V 98. roku to bolo približne 12 miliárd dolárov.


A teraz pozor. Predseda vlády bude napríklad tvrdiť, že aj v tomto roku sa znižuje dlh. Má síce pravdu, lenže iba vďaka vyjadreniu percentuálneho podielu dlhu k HDP. Napríklad z 53,6% na 53%. Síce ide o pokles, ale výsledkom tohoto poklesu bude zároveň nárast v nominálnom vyjadrení z 42 miliárd eur na 42,3 miliárd eur. Ha! Takže, vážení občania, nárast dlhu je vlastne pokles dlhu.


Potom príde k tomu, že sa začnú politici oháňať nejakým argumentom. Veľmi často je to ten, že - však pozrite, všetci sa zadlžujú, však my sme takmer najmenej zadlžení v celej EU. Pozrite na Rakúsko, Nemecko.
Tento argument kríva. Nemecko má síce veľký dlh, ale je zároveň celosvetovou špičkou v priemysle, má bohaté obyvateľstvo - poriadnu strednú vrstvu, je na popredných priečkach v hodnote zlatých rezerv.


Prichádzam k záveru. Otázka: Aký veľký by sme museli mať dlh v pomere k HDP, aby sme sa im vyrovnali?Author: Marek Brna # CohyJina24
Ekonomika2015-08-1917
-
 46% ( 3 people voted )
+
Autor tejto úvahy o ničom. Otázka nie je o tom nezmysle, ale o tom, v čom je problém, prečo sa Nemecku nevyrovnáme. Tak ti napíšem pár základných bodov, aby si pochopil rozdiel.
1.Nemecko si nepredalo do zahraničia strategické podniky, ktoré generujú zisky do Nemecka a zlepšujú rozpočet ako aj životnú úroveň Nemcov.
SR predalo strategické podniky do zahraničia, preto keď spláchneš hajzel, tak zarába nejaký koncern zo zahraničia, keď zapneš elektriku, to samé, keď dáš peniaze do banky, taktiež...A keď štát predá svoje strategické podniky do zahraničia, aby generovali zisk do zahraničia, tak zostane navždy len kolóniou.To sa presne týka SR.
2.Nemecko si nezlikvidovalo priemysel, poľnohospodárstvo a vedeckú bázu ako SR.
Výsledkom je, že SR zostane len kolóniou a montovňou, pokiaľ sa zahraničný kapitál nepresunie inam a v tom prípade môžeme zavrieť krám a posledný nech zhasne.. To montovanie umožňuje SR živoriť. Ale vzhľadom na to, že zisky , napríklad z automobilovej výroby odtekajú do zahraničia, tak nie je možné čakať nejaký dlhodobý, skutočný rozvoj SR.
3.Politika SR je založená na tom, že láka zahraničný kapitál na nízke mzdy a rozne výhody. Sme krajina lacnej pracovnej sily a montovňa, ktorá ponúka len to.Nemecko je ako jeden z hlavných svetových exportérov v úplne inom postavení.
4.Politici SR nebránia záujmy drobných a stredných podnikateľov, čo je kostra ekonomiky napríklad v Rakúsku. Skor je tu zavedená likvidačná politika a štát uprednostňuje hlavne nadnárodné koncerny a zbytok rozpočtu sa rozkráda.
Pri súčasnej politike nemáme šancu sa priblížiť západným ekonomikám, môžeme len spomaľovať náras dlhu, ktorý z dlhšij perspektívy spolu s cigáňmi a budúcimi imigrantami SR pochová.
Jedinou pozitívnou prognózou je úplná zmena politiky, ktorá odstráni súčasný stav a problémy.
Ale vzhľadom na obmedzenosť ľudí a masírovanie mainstream médiami, ako je vidieť aj na názoroch autora , tak sa toho, ktovie kedy dožijeme...) A pravica nám tie problémy nevyrieši, to už sme videli na práci modrých, Mikološa a Dzurindu, ktorí teraz "privatizujú", pre nadnárodné koncerny, Ukrajinu.michal # RabyFaso02
-
 70% ( 13 people voted )
+
2015-08-21 14:33:33 b229681c
Sice neviem preco michal,ale tento tvoj vyrok ma neskutocne pobavil.

1.Nemecko si nepredalo do zahraničia strategické podniky, ktoré generujú zisky do Nemecka a zlepšujú rozpočet ako aj životnú úroveň Nemcov.
harry # PahoLenu00
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-08-21 14:42:45 b229d4ab
michal, skvelý príspevok, aj keď po jeho prečítaní nemám vôbec dobrú náladu :///


Jedinou pozitívnou prognózou je úplná zmena politiky, ktorá odstráni súčasný stav a problémy.

v týchto veciach sa skoro vôbec nevyznám, je vôbec ešte nejaká možnosť odkúpiť tie strategické podniky späť do vlastníctva štátu (ktorý tu je práve na to)?


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-21 17:45:19 5f69ce4b
lisa22,

odpoviem za michala.

Je.

Mam este dve volne motyky.Za dve eurykoruny su k dispozicii 24 hodin.

Ak ta dostatocne bude boch/:}/ milovat,tak za nejakych 450 rokov by si mohla nakopat krumpiel na odkup tych strategickych podnikov.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-21 18:15:17 b229d4ab
mne šokovalo, jako cizího státního příslušníka, že největším zaměstnavatelem na Slovensku je štát.


Co produkuje ?

mne sokovalo # CetoMaxa02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-21 18:36:17 4faafecd
Co mohu získat od Slovenského štátu ?


Asi tak maximálně pokutu za rychlou jízdu, špatné parkování....

mne sokovalo # CetoMaxa02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-21 18:37:13 4faafecd
loading...
Známý z Trenčína měl asi pravdu. Sem mu to nevěřil. 300 000Slováků je v ČR, 300 000 imigrantů všude po světě, na Slovensku zůstali jen policajti, důchodci a politici.
mne sokovalo # CetoMaxa02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-21 18:39:20 4faafecd
lisa22,
samozrejme, že dá. Ale už to bude iba drahšie pre SR a komplikovanejšie.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 15:20:35 b2294bc3
myslíš ako, že tie firmy, čo sú teraz väčšinovými vlastníkmi, by ich niekedy pustili? obávam sa, že toľko, čo by za to chceli, aby sa im to oplatilo, nemáme a ani mať nebudeme...
lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 18:01:11 5f69ce4b
lisa22,
v prvom rade má niečo také význam vtedy, keby existovala vláda v SR, ktorá má záujem na rozvoji Slovenska. Tu však taká nie je. Pretože riešiť nezamestnanosť a biedu v SR tým, že uplatíme nejakého zahraničného investora, ako teraz voči Poľsku, aby tu investoval, nie je systémové riešenie. Bolo by nutné prerátať, ktoré prirodzené monopoly - strategické podniky sú absolútne zásadné pre zlepšovanie životnej úrovne v SR a pracovať na ich opätovnom získaní. Samozrejme, že máš pravdu v tom, že zahraničný vlastník len nerád predá takýto podnik, ktorý mu generuje neustále zisky pri minimálnych nákladoch a je mnoho takých monopolov a práve tie sú vždy v záujme privatizácie do zahraničia. Pretože to je podstatné, vlastniť niečo, čo pri nízkych nákladoch generuje stabilné, každoročné zisky, a to je cieľ privatizácií, vysávať takto ekonomiku nejakého štátu zo zisku a obohacovať sa na jej úkor. Preto existuje v neoliberálnej ekonomike vždy centrum - periféria aj v rámci štátu a centrum - neokolónia v rámci skupiny štátov. Je to nevyhnutnosť takého ekonomického modelu, niekto musí vždy mať Čierneho Petra. Tiež je pravda, že bez zoštátnenia sa niečo také nedá rýchlo realizovať a zoštátnením by sme sa stali vyvrheľmi a zažili ekonomicko - politickú blokádu a intervenciu. Samostatne, bez účasti okolných krajín, ak by toto SR robilo, by to bola asi samovražda každej takej vlády.
Ale v dlhšom merítku je možné, aby štát pracoval na navrátení určitých prirodzených monopolov, ktoré sa privatizovali. Ale, aby tieto monopoly mohli skutočne generovať zisk musela by byť súčasne vláda v SR, ktorá by šla tvrdo proti korupcií. Okrem toho by sa to stretlo s krikom západu, pretože pre nich je životne doležité, aby tu mohli ovládať ekonomiku v bývalých krajinách socializmu. Až by nemohli, tak sa dostanú do hospodárskych a ekonomických ťažkostí, pričom by sa niektoré už položili. Teraz im zisky od nás, keď každoročne vysávajú z našej ekonomiky milióny EUR zisku, predlžuje ich život a vplývajú na zmenšovanie rastu ich zadĺženosti.
Proste zmeniť situáciu je vážny politicko - ekonomický problém a pri súčasnych judášoch v politike to fakt nie je ružové. Chýbajú aj politické strany, ktoré by mali na to erudovaných odborníkov a mysleli to so SR čestne. Je málo morálnych, čestných a odvážnych ľudí, ktorí by sa na niečo také dali a ohrozili svoje životy a aj životy svojich rodín. Pretože ten boj nie je len v rámci štátu, ale medzinárodný. Niečo také si možu dovoliť len silné veľké štáty alebo bloky štátov.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 18:29:05 b2294bc3
Môj sedliacky rozum mi hovorí, že dobré by bolo pre Slovensko obnoviť družstvá, dopestovať obilie, zeleninu, dochovať hydinu a dobytok. Vlastníkmi družstiev by boli obce. Pri predaji dopestovanej zeleniny, obilia a mäsa by DPH bola iba 3%. Ľudia by kupovali lacnejšie a získané peniaze z predaja by išli do kasy obce. Taktiež by klesla nezamestnanosť, lebo mnoho ľudí by sa zamestnalo na družstvách.

ja # QapuMike71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-22 20:06:04 b228b28c
ja ty bolsevik jeden...teda ty teda ja teda bolsevik :)
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 20:31:57 6dec7743
michal, dík za podrobné vysvetlenie, vidno, že sa vyznáš (si ekonóm? :)) podľa toho, ako si to opísal, jediné riešenie vidím vo vystúpení z EU. prípadne založení celkom inej únie?
lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 20:55:10 5f69ce4b
ja
ano urcite treba zacat obnovovat polnohospodarstvo na obecnej urovni.ale ma to niekolko ALEv prvom rade obce uz nevlastnia skoro ziadnu polnohospodarsky vyuzitelnu pôdu.ta je v sukromnych rukach a podla mojich najnovsich zisteni slovensku pôdu vo velkom odkupuju rozne financne skupiny ako napriklad Penta alebo JaT.takze ak by chcela obec hospodarit na svojom muselo b sa zacat znarodnovat,pretoze pochybujem ze sucastny velkopestovatelia by boli ochotny vstupit do druzstva a tym prerozdelovat svoje zisky

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-23 09:34:40 d991c738
no napr. SPP uz odkupili ... Problem na SK je otazka diverzifikacie priemyslu a silna orientacia na automobilovy segment trhu - montazna dielna ... V pripade krizy automobiloveho priemyslu nastane chaos ... Slaba podpora zivnostnikov, malych a strednych podnikatelov na ukor zahranicnych korporacii
LenkaB # LyroKomo25
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-08-23 12:39:54 58d7436a
lisa22,
povolaním nie som ekonóm. Isteže, možnosti sú, ako riešiť situáciu, ale realizácia je v praxi v súčasných pomeroch ťažká.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-23 19:21:56 b22964cc
no napr. SPP uz odkupili ...

áno, máš pravdu....minulý rok, som aj zabudla na to. hneď potom začali dosť neférovým štýlom pripomínajúcim podomových obchodníkov zvaných šmejdi skúšať presvedčiť ľudí, aby s nimi uzavreli zmluvy na dodávku nielen plynu, ale aj elektriny. doslova podvodom sa nám snažili tú zmluvu podstrčiť. nemám rada takéto spôsoby, tak sme na to nepristúpili a vedenie som upozornila na nekalé praktiky, ktorými si kazia dobré meno. aj keď možno to len my sme mali smolu a natrafili na príliš agilných agentov...ale aj známi mi hovorili, že majú podobnú skúsenosť, tak neviem. značne to vtedy podkopalo moju dôveru v nich, čo je škoda.

mmch, ten podiel sa tuším štátu podarilo odkúpiť hlavne preto, že bol stratový...ale nie som si istá.


povolaním nie som ekonóm. Isteže, možnosti sú, ako riešiť situáciu, ale realizácia je v praxi v súčasných pomeroch ťažká.

ako vravím, v prvom rade sa zbaviť Únie....


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-23 22:32:36 5f69ce4b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Odhalen podfuk s vakcínami: Vakcíny jsou konstruovány tak, aby selhaly, říkají virologové od Merck


											Odhalen podfuk s vakcínami: Vakcíny jsou konstruovány tak, aby selhaly, říkají virologové od Merck
Ve Spojených státech zažívají spalničky a příušnice obrovský návrat, ale doktoři a žurnalisté dělají kritické chyby, když hledají proč. Obviňují jako příčinu „rodiče, ...
Pôžička a pôžičky
Občania navrhujú zníženie poslaneckého platu na minimálnu mzdu.
Free banking II: Jak to dříve (ne)fungovalo

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0412 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made