Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Euro likviduje eurozónu


Euro likviduje eurozónu

Čísla jsou neúprosná, společná měna příliš odlišných zemí likviduje eurozónu. Eurohujeři ještě chvíli budou velebit a za naše peníze zachraňovat euro, ale eurozóna nemá šanci v této sestavě přežít. Fakta jsou jasná:

 1. Do zavedení Eura měla každá země vlastní měnu a přes směnné kurzy mohla kompenzovat vznikající rozdíly v konkurenceschopnosti. Když tedy německý dělník potřeboval v roce 1998 na výrobu nějakého výrobku 1 hodinu a měl hodinový plat 10 marek a řecký dělník kvůli nižší produktivitě potřeboval 2 hodiny a měl hodinový plat 875 drachem, směnný kurz nebyl 1 ku 87,5 (hodina dělníka v Německu 10 marek a hodina dělníka v Řecku 875 drachem), ale 1 ku 175 (výrobek v Německu 10 marek a výrobek v Řecku 1750 drachem). Směnnými kurzy bylo tedy možné zohlednit rozdíl v produktivitě.
 2. Při zavedení Eura byly tyto rozdíly v produktivitě (lépe řečeno konkurenceschopnosti) zohledněny v takzvaných konverzních kurzech. Jedno Euro stálo 1,96 marek nebo 340,75 drachem. Přesně zde byl zohledněn rozdíl v konkurenceschopnosti v roce 1999, tedy před 14-ti lety. Jenže za 14 let se svět změnil, co možná soudruhům uniklo.
 3. Dnes potřebuje německý dělník na výrobu výše zmíněného výrobku řekněme, že už jen 40 minut (neboť racionalizace, nárůst produktivity, nové technologie apod.)., Ale řecký dělník potřebuje nadále dvě hodiny (protože siesta, silné odbory apod.). Ve starých měnách by německý dělník nadále vydělával svých 10 marek za hodinu a řecký dělník svých 875 drachem, avšak konkurenceschopnost řeckého dělníka by zajistil nový směnný kurz 262 drachem za jednu Marku (namísto původních 175 drachem za jednu Marku).
 4. To ale při společné měně není možné. Ano, mohl by německý dělník vydělávat za hodinu 15 marek namísto 10, no tomu brání konkurence na trhu práce v Německu a přece žádný zaměstnavatel nebude platit dobrovolně víc.
 5. Také by mohl řecký dělník vydělávat namísto 875 drachem už jen 583, ale tomu brání za prvé mimořádně silné odbory a zadruhé, obrovské množství levných peněz. Společná měna totiž vedla ke společným (a pro jižní země velmi nízkým) úrokům. A tak ztráta konkurenceschopnosti snížila sice stav dělníků, ale z nich se stali zaměstnanci státu či příjemci sociálních dávek a pod. Vždyť peněz na zaměstnání, resp. živení lidí, kteří neměli nic pořádně na práci bylo dost. Stačilo se zadlužit.
 6. A tak nastal fatální vývoj: v Německu průmyslová výroba rostla a roste, na jihu klesá, jak ukazuje tento hrozivý graf:

Euro likviduje eurozónu

 1. Se společnou měnou je Německo uměle konkurenceschopnější než s vlastní markou (to si Němci dříve či později zaplatí přes Target2, což je další konstrukční chyba Eura, ale o tom jindy) a, což je mnohem horší, likviduje původně životaschopný (samozřejmě životaschopný pouze s možností devalvace vlastní měny) průmysl na jihu eurozóny. Právě tento vývoj jednoho dne eurozónu zlikviduje, čím později, tím to bude dražší.

Eurohujeri budou ještě nějakou dobu (nikdo neví jakou, např. socialismus u nás prožil 40 let, i když všem bylo jasné, že dlouhodobě fungovat nemůže) zachraňovat, ale Eurozóna v dnešní sestavě nepřežije. Problém je, že "zachraňování" jižní země v podstatě likviduje, například řecký průmysl se nachází na úrovni 70-jejich let.

Vývoj uvedený v grafu, tedy rozptyl průmyslové výroby trvá prakticky od zavedení společné měny, minimálně 10 let. Tento vývoj byl zpočátku slabě viditelný (i když tehdy poměrně snadno řešitelný), ale dnes i slepý musí vidět, že vývoj je fatální.

Richard Sulík je předsedou SaS, vyšlo na sulik.sk/euro-likviduje-eurozonu /Author: Richard Sulik # HiriNyxi63
Európa2013-08-229
-
 47% ( 5 people voted )
+
čo tu s tým na Dôležité? Vo vláde to mali riešiť. Celé evro aj vstup do EU bola pasca na nezadlžené a relatívne slobodné krajiny. Takže už vieme že prečo nás tak radostne v EU vítali. Neboli zatým teda slzy lásky čo sa z času na čas zablyslo v tom, ktorom globálno-demokratickom oku. To bol utajený smiech. Akí sme sprostí a naivní ...

Ak nemám pravdu, tak sa ospravedlňujem ale tak mi to skrátka vychádza a taký je môj súčasný názor. Celá stará európa dobre vedela ako je na tom ekonomicky. Všetci vedeli, že Goldman Sachs kryje dlhy grécka a že Grécko nikdy nesplnilo kritériá pre vstup. Len my sme o tom nevedeli. Verili sme im a tí hlúpi veria dodnes. Aj keď pravdupovediac, neviem v čo .... Súčasný postoj Slovenska a tých, ktorím nebolo dopriate mať vlastný názor je v štýle babky demokratky z Pasienkov a vyzerá asi nasledovne: Viem že nás EU klame, ale veríme im.

Nuž verme prietelia, veď dáko bude ....

smartang # BohuPyki56
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-08-22 12:21:04 d90c3016
smartag :
Problém je, že všetko cenné je už privatizované a to generuje zisky zahraničným majiteľom. Až by Slovensko odišlo z EÚ a eura, tak to tu zabalia tie montážne firmy, čo tu generujú výrobu a dávajú zamestnanosť a vykradnuté Slovensko padne na hubu s ekonomikou a zamestnanosťou , že si to ťažko predstaviť... Ako druhé Grécko, vrátane bankrotu..
Vlastizradná politika ponorila SR do tohto marazmu..

michal # RabyFaso02
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-08-22 13:08:03 b2297523
je to tak, ale potom,keď to už nedokážeme sami, hľadajme prezieravo, cielene a systematicky spojenectvá a zvažujme potenciálnych "partnerov". Isté je, že s EU ako takou toho moc spoločného nemáme. A to sa nám tak či tak vypomstí ... Majú iný rebríček hodnôt, iné východiská, inú sociokultúru. Ja viem že mlieko sa už rozlialo, ale najhodnejší čas na začatie prehodnocovania vecí je práve dnes. Zajtra bude vždy neskôr ... Sú za to platení ľudia, mám akademikov, politológov, agentúry ... nech premýšľajú.

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-22 13:55:26 d90c3016
Treba brať politikov na zodpovednosť a zistiť, koľko eur Slovensko dostalo z EÚ a kde tie miliardy skončili!

xy # VicuLasi00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-22 13:59:17 5c3419ee
sulikovi da za pravdu buducnost, medzi tym sa ale prepise minulost, aby ludia zabudli ako sa mali kedysi dobre, bude to tak pre nich lepsie...xixixi
kombajn # HydyKuwi36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-08-22 14:25:47 560df8c5
Takže problém není v euru, ale v "silných odborech". V tom Řecku by přece klidně mohli snižovat platy a ceny a tím by se to vyrovnalo.
Milan # NofoCapo63
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-08-23 07:46:30 93fb399f
loading...
problém je ten že nemci majú peniaze,majú produkciu,a chcú mať viac a viac a viac a viac!Tak ako každý jeden podnikaťeľ.Samozrejme aj Nemecko ako štát chce stále viac a viac,lebo bohatšia firma=bohatší štát(dane, menej nezamestnaných a pod.)A tí ostatní sa trasú,slintajú,naťahujú ruky aby si uchmatli čosi z nemeckej prosperity,aj do p.r.d.e.l.e by im vliezli,len aby si mohli odkusnúť čo najväčšie ssto z nemeckého koláča.Následok je ten že:Nemci potrebujú euro kôli tomu aby mali kam vyvážať bez cla,bez kurzových strát,a tí ostatní sa snažia na tom zarobiť(nemecké investície a pod).Takže záujem udržať euro majú obidvaja.Až to praskne a nebude sa dať ďaľej pokračovať.Čo bude porom ťažko odhadnúť,ale asi sa to začne odznova!Euro sa rozpadne ostane nemecko so svojou menou a zase bude dosť tých ostatných ,ktorí sa budú snažiť si nejako odtrhnúť z nemeckého koláča v podobe nejakej únie s nemeckom(spoločná mena a pod)Lenže to zase bude výhodné len pre nemecko,lebo sa zopakuje situácia ako teraz,len v zelenom.Spojiť sa znova s nemcami bude mať za následok prudké posílenie meny a následný dopad na konkurencie schopnosť.Naopak,útek ku vlasnej mene bude znamenať oslabenie meny,náš(grécky,francúzky,španielsky,taliansk
y) tovar sa stane viac konkurencie schopný a naopak nemecký,(drahý ale kvavitný)sa stane cenovo menej dostupný!A tým pádom nemcký tovar sa nebude tak predávať ako doteraz,klesne odbyt,nemcom klesnú príjmy HDP,rast nemeckej ekonomiky spomalí!A z toho majú nemci hrôzu!To je dôvod prečo nemci Euro potrebujú za každú cenu a ako som napísal vyššie preto chú euro aj naši eurohujeri.Ale tade cesta nevedie!Euro músí padnúť!Dôjde do bodu,keď to ďaľej nepôjde a sa to celé rozsype.Jediná cesta je návrat k národným menám.Bude to bolieť,ale niet inej cesty.A až sa štáty dostanú na rovnakú úroveň,čo asi tak skoro nebude,dá sa uvažovať nad spoločnou menou.Ale mentality národov sú rozdielne,takže pochybujem že by sa nikedy v priebehu 1000 r.dostali na rovnakú úroveň Holanďania Španieli,Gréci a Nemci.Tak ako nemôže byť arab narovno s europanom,aj v rámci europy nemôžu byť seberovní severania s južanmi.Zaťiaľ čo severania sú makači,južania sú "siestári"!Užívanie si života,ľahkovážnosť,benevolentnosť,toleranci
a ku korupcii a množtvo ďaľších povahových vlastností bráno tomu aby sa dostali na úroveň severanov,ktorí sa vyznačujú,zodpovednosťou,disciplínou,pracovito
sťou,dodržiavaním zákonov,netoleranciou korupcie a pod
Quasimodo # DesiJoho02
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-23 07:55:26 55ede02a
su mi nasmiech taketo članky ,)
sakra kedy už ľudomdojde že je to riadený krach,a niečenie robotníckej triedy,na čo vam ma kapitalista platiť ťažke ticice za pracu ,ked mu budete robiť za almužnu,nemecko nikda nedobehneme urovnov život,ale nemeck nas dobehne,teda upadne tam kde sme mi je to len otazka času,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-23 09:59:39 55d88d6a
Quasimodo[/
b]


Z lokálneho pohľadu je to tak. Na SRO som tento týždeň počul ako ekonomika nemecka stúpa, štátna pokladnica je preplnená a podobne (alebo to je len prevolebná agitka?).

duan # VujyFowa44
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-24 12:46:20 d5519281

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin nám stresuje


Bitcoin nám stresuje
Medzi vývojármi a celkovo v komunite sa už dlhodobo diskutuje o tom, čo ďalej s Bitcoinom. Pretože jeho používanie narastá a s ním aj počet transakcií. A keďže ťažiari, ktorí sa ...
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Raketový rast miezd

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0307 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo