Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Evropská unie se chystá podepsat mezinárodní obchodní smlouvu, která dá globálním podnikům neomezená práva nad vládami


Evropská unie se chystá podepsat mezinárodní obchodní smlouvu, která dá globálním podnikům neomezená práva nad vládami
5. 11. 2013
 Účelem Transatlantického obchodního a investičního partnerství je odstranit regulační rozdíly mezi Spojenými státy a evropskými zeměmi. Umožní to velkým mezinárodním firmám porazit u soudů vlády, které se pokusí před nimi ochraňovat práva svých občanů, varuje v deníku Guardian George Monbiot. Umožní tajnému panelu podnikatelských právníků vynutit si rozhodnutí proti vůli parlamentů a zničit právní ochranu občanů v jednotlivých evropských zemích. Evropské vlády však proti tomuto nebezpečí nedělají nic.
 
 

Mechanismus, jímž bude tohoto dosaženo, se jmenuje "řešení sporů mezi investory a státy". V mnoha částech světa se už tohoto mechanismu používá s cílem zlikvidovat předpisy, které ochraňují lidi i živoucí planetu.

Australská vláda po rozsáhlé debatě v tamějším parlamentu rozhodla, že se cigarety v Austrálii budou prodávat v neatraktivních obalech s šokujícím zdravotnickým varováním. Toto rozhodnutí potvrdil australský Nejvyšší soud. Avšak tabáková firma Philip Morris použila obchodní dohody Austrálie s Hongkongem a přiměla zahraniční tribunál, aby donutil australskou vládu zaplatit jí obrovské odškodné za to, co firma Philip Morris označuje jako "ztrátu svých autorských práv".

Během své finanční krize a v reakci na hněv občanů nad rychle rostoucími cenami uvalila Argentina moratorium na ceny energií a vody. Úspěšně ji za to u mezinárodního tribunálu žalovaly globální energetické a vodárenské firmy a donutily jí zaplatit více než miliaardu dolarů odškodného. V El Salvadoru se místním komunitám podařilo zabránit otevření dolu na zlato, který hrozil zničit jejich vodní zdroje. Kanadská firma, která tam  ten důl chtěla otevřít, nyní žaluje El Salvador o 315 milionů dolarů.

Mezinárodní obchodní tribunály, které rozhodují v těchto záležitostech, nemají záruky, jaké očekáváme u evropských nezávislých soudů. Slyšení a rozhodování jsou tajná. Soudci jsou podnikatelští právníci a většina z nich je zaměstnána firmami, v jejichž prospěch rozhodují. Občané, kteří se stávají obětí těchto rozhodnutí, nemají právo na odvolání. Nový systém má možnost zlikvidovat suverenitu parlamentu a rozhodnutí Nejvyšších soudů.

Jak varovalo Centrum pro demokracii, toto je "zprivatizovamný soudní systém, který prosazuje zájmy globálních korporací".

Toto je systém, který postihne i Evropu, pokud budou přijata transatlantická dohoda o obchodu mezi USA a EU. Pozor lidé, chystá se na nás podvod, varuje závěrem George Monbiot. Nadnárodní firmy si budou moci dělat, co chtějí, a nikdo je nezastaví. 

Podrobnosti v angličtině ZDE

- See more at: http://www.blisty.cz/art/70871.html#stha sh.GkuxverJ.dpufAuthor: Luko # LidySesy00
Svet2013-11-056
-
 71%  ( 7 people voted )
+
Nech už rýchlo podpíšu, nech schvália, nech odhlasujú a odklepnú, nech si zarobia za ničnerobenie, nech si chodia vyberať ráno o 7 diéty a potom hybaj domov, nech a nech..

Ale behom.
Klasik by povedal - tik tak,,
Čas sa kráti, hovädá..
Joplins # XuhyDime11
-
 71%  ( 7 people voted )
+
2013-11-05 22:31:12 5e91e48d
ak už TOTO ľudia neprekuknú tak si tú genocídu fakt asi zaslúžia...
Dolan dick # VohyPigy79
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2013-11-05 23:31:25 58d4281c
Spoločenstvo, predchodcu EÚ založili ľudia, ktorí podporovali Hitlera a hájili záujmy chemických svetových monopolov. EÚ je ideovým pokračovateľom ekonomickej kolonizácie národov, ich cieľom je zotročiť a ovládnuť národy. Čo sa nepodarilo Hitlerovi v otvorenej vojne, to sa podarilo EÚ kolosálnym podvodom zvaným demokracia a konzumný kapitalizmus, anglosasko židovská civilizácia ekonomicky kolonizovala Slovanské národy, neposlušných Srbov vybombardovala, poslušných politikov podplatila. Štáty museli odovzdať kompetencie do Bruselu, národné parlamenty musia uzákoniť nezmyselné príkazy z Bruselu, zadĺženosť štátov narastá, náklady na život občana stúpajú, rozvíja sa blahobyt krytý dlhom a nie skutočne vytvorenými hodnotami.

Nemecko je porazený štát, dodnes vojensky okupovaný vojskami USA, dodnes nemá vlastnú Ústavu schválenú parlamentom, má základný zákon nadiktovaný víťaznými mocnosťami. Francúzsko a V.Británia sú víťazné mocnosti, ktoré môžu len to,čo im dovolia USA. Nemecko nechcelo Euro, Francúzsko na nej trvalo a aj si ho presadilo.

EÚ vznikla podvodom, za jazdy sa menili pravidlá tak, aby nebol potrebný súhlas občanov ani národné referendá. Európsku komisiu, tú najväčšiu zbierku hlúpostí z EÚ nikto z občanov nevolil, politici si ju upatlali na svoj obraz a dnes je diktátorským výkonným orgánom EÚ.

Priorita EÚ je zničiť národné štáty, národnú identitu, rodinu ako základ spoločnosti, vytvoriť beztvarú masu občanov EÚ, ktorý budú ako bludári, nevedia kde majú košiar. Občan sa stane ovládateľný a zotročený a bude slúžiť len ako lacná pracovná sila, ako energia potrebná na výrobu výrobkov. Tí, čo nebudú schopnou pracovnou silou, budú mať smolu, asociálov čaká krutá budúcnosť.

Z národov EÚ sa stane masa európanov podľa vzoru američanov a všetko sa bude skloňovať podľa vzoru američan. Svetové finačné korporácie už dnes diktujú politiku pre štáty, ovládajú masmédiá, financujú politické strany, voľby a volebné kampane, štáty sú donútené robiť politiku v prospech korporácií a v neprospech občana, ktorý ani netuší, čo sa deje, lebo má chlieb a hry. Toto spĺňa definíciu fašizmu, dnes sa otvorene hovorí o korporatívnom fašizme.

Slovanská civilizácia vždy bola porazená podvodom, Slovania odmietali kresťanstvo, následkom boli hladomory a vojny a milióny mŕtvych. Slovanom bola nanútená židoboľševická VOSR a socializmus, tie neboli výmyslom Slovanov, ale finančných korporácií židoanglosasov. Socializmus ako systém Slovanom nevyhovoval, museli v ňom žiť až do nástupu Putina na svetový trón. Obe svetové vojny si nevymysleli Slovania, ale finančný kapitál židoanglosasov. Počet Slovanských katastrof za posledných 1000 rokov je veľký, obrovské milióny mŕtvych sú faktom. Dodnes nikto nehovorí o genocíde Slovanov a odškodnení. Genocída Arménov, amerických Indiánov, austrálskych Aborigénov, zotročenie afrických černochov, toto si Slovania nevymysleli. Toto sú produkty anglosasko židovskej civilizácie, civilizácie, ktorá momentálne ekonomicky okupuje územia Slovanských národov. Spočítajte si počet vojen vyvolaných USA a Ruskom /ZSSR/. Zažili ste riešenie svetového konfliktu v Sýrii, jediná mierová cesta vzišla od Putina!

Zobudíme sa? spoznáme pravdivé dejiny Slovanov? Stane sa Mor ho od S. Chalúpku Slovenskou hymnou? Spoja sa Slovanské národy? Kto pozná pravdivé dejiny, ten vie, že maďari majú Slovanské gény. Vedia to slovenskí a maďarskí politici, alebo budú slúžiť otrokárom z EÚ?

Definitiva # MunoLyhi27
-
 76%  ( 11 people voted )
+
2013-11-06 06:13:26 57f4ca0a
Nízko hodnotený príspevok


Peter # RoduByba06
-
 38%  ( 3 people voted )
+
2013-11-06 06:50:50 c350a66f
Je to tak.Štúdiu o tom kolko madarov dnes žije na území madarska si dalo spravit madarsko samotné a to u niekolkých renomovaných pracovísk v USA. Výsledky týchto nezávislých pracovísk na základe skúmania vzoriek DNA potvrdili,že na terajšom území madarska žije asi len 5% obyvatelov, ktorý si skutočne môžu povedať že sú madari t.j. je to len menšina žijúca v madarsku.Najväčšie prekvapenie však prišlo ked sa potvrdilo že majoritné obyvatelstvo žijúce v dnešnom madarsku má slovenskú a českú DNA.Samozrejme nájdu sa aj iné.Záver týchto správ z USA znel : na dnešnom území madarska žije viac ako 80% - ná väčšina obyvatelov Slovanského pôvodu - resp. DNA. Sám som bol z toho viac ako dost prekvapkaný :-) . Ospravedlnte moju slovenčinu :-) . Tak ako to všetko vlastne je a predovšetkým, ako to všetko vlastne bolo? Niekto nás tu stáročia stavia proti sebe a mi pritom len srielame do vlasných radou. Tak to by som nazval zmiešaný pocit. Teda hlavne v prípade obyvatelov madarska čo sa považujú za Echt madarov a nie sú nimi. Samozrejme že sa to snažila vláda madarska utajit pred obyvatelmi, napriek tomu že to bola práve ona kto inicioval a zadal američanom túto dnes už jasnú vec, oni boli totiž presvedčený o opaku a chceli to použit ako politické kladivo na čarodejnice. Upss, nejak to nevyšlo! A to by malo byt ponaučenie aj pre iných, s národom sa dlho vybabrávat nedá!

Grandtour # TuveQemo47
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-11-06 11:17:45 5f660be8
V kapitalizme prirodzene vládnu korporácie a inak to nebude !!! Máte len to, čo ste si vyštrngali.

Persil # LyruJexy11
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-11-06 20:53:48 576ad7e3
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
t   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0265 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo