Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

FENOMÉN MELIŠKO


FENOMÉN MELIŠKO

Bolo dvadsiateho druhého a zomrel Ladislav Meliško. Dúfam, že v ten deň aspoň múmia mumácka mala doma cibuľu.

Ešte pred tým, ako sa pokúsim zrekapitulovať fenomén Meliško, treba pripomenúť dve veci. Nie som kovaný Meliškológ. Určite nemám napočúvané všetky jeho výstupy a ani neviem citovať z Mravcov, Cibule a ďalších skvostov. Nikdy som nenaháňal kráľa Šumavy po Prievidzi a ani som si nekupoval jeho náklonnosť panákmi v Papuči. Preto niektorý fakt z majstrovho života možno bude nepresný.

A po druhé. Treba spomenúť, že reálny život s Lacom Meliškom bol skutočné peklo ako akékoľvek iné spolužitie s agresívnym alkoholikom. Trápil svoju ženu, syna a v podstate celé osadenstvo paneláku.

Na druhej strane, keby sa Meliško nestal celoslovenským internetovým fenoménom, na tomto fakte by sa nič nezmenilo. Bol by to rovnaký alkoholik a život s nim by bolo rovnaké trápenie ako keď ho máme zmapovaný na youtube. Takže nejaké moralizovanie na adresu poslucháčov je zbytočné.

Ak Meliška nepoznáte, tak asi nemá význam, aby ste si čítali tento článok. Laco bol radový ochlasta z Prievidze, ktorého jeho susedia nahrávali cez bytové jadro. Internetom sa k nahrávkam dostalo široké publikum, ktoré si Meliško získal svojim šarmom a verbálnou kreativitou.

Na prvé počutie sú Meliškove nahrávky len reťazcom vulgarizmov na adresu svojej rómskej manželky Etely (Márie) a množstvo poslucháčov si ich popularitu nevie vysvetliť. A na druhé počutie je to prekvapivo rovnaká smršť sprostých výrazov bez hlavy a päty. Čo teda spravilo z Meliška taký fenomén? Prečo sú Meliškove skeče vtipné?

Pokúsim sa odpovedať na túto otázku, aj keď moje odpovede budú subjektívne. Čo Meliškofil, to iný uhol pohľadu na majstrov humor.

Podľa mňa je kľúčová autenticita. Meliško nie je komik, ktorý si napíše vtipné lajny a potom ich odrapká na pódiu. Meliško svoj humor žije. A preto je samotná iracionalita jeho hlášok vtipná. Keď si jeho krajšia polovička neplnila povinnosti domácej panej, tak Laco pripomenul, že cibuľa chýba v ľadničke práve dvadsiateho druhého. Tento fakt je vtipný iba v prípade, že za celou situáciou je realita. Čiže skutočný pán Meliško, ktorý by bol ochotný lajdáckosť odpustiť napr. dvadsiateho prvého, ale dvadsiateho druhého je to nepredstaviteľné.

Takýchto momentov je v Meliškovom diele množstvo. Príde domov o trištvrte na desať a ona po desiatej tam varí! je situácia, ktorá Lacovi stojí za ďalší emocionálny výbuch. Situácia naberá na obrátkach, keď sa dozvieme, že vari 20 minút kolienka, zatiaľ čo bežné cestoviny zvládne aj menej skúsený kuchár za 10 minút (!). Tato autentická iracionalita tvorí podľa mňa základ Meliškovského humoru.

Ďalším vtipným momentom je majstrova až konšpiračná paranoia asi najlepšie vyjadrená vetou ja dám každému pokoj a tu ti len do prieku robia furt! Meliško si vysvetľuje každú nepriazeň osudu ako cieľavedomé konanie tretích osôb proti jemu samotnému.

V skeči Nos sa majster v noci vráti v podguráženom stave domov, podktne sa a zraní si nos (roz.ebau som si nos). Meliško za danú situáciu neviní svoju neohrabanosť, respektíve alkohol, ale neštastnú Etelu (Máriu), ktorá mu prikázala (!) zhasnúť svetlo.

Tu prvý krát vystupuje ufrflaný a nekritický Meliško ako pravý syn svojho národa. Spomeniem si na neho vždy, keď počujem o tisícročnom útlaku pod maďarským jarmom a iné protivenstvá a polená hodené pod nohy holubičiemu národu.

A v neposlednom rade je faktorom Meliškovho úspechu majstrova verbálna pohotovosť a invencia vo vytváraní slovných zvratov. Spomeniem napríklad mravce, ktoré sa navzájom pohlavne stimulujú (honia sa), respektíve klasická majstrova vyhrážka celému paneláku (za.ebem plyn). Tá už v podstate na Slovensku zľudovela.

Meliško mohol dokázať svoje rétorické kvality, keď si ho Jano Gordulič zavolal do Silných rečí, show venovanej stand-up komikom. Celý výstup bohužiaľ poznačila nervozita (alebo nepripravenosť?) moderátora. Lacovi treba priznať, že po počiatočnom oťukaní a následnom natankovaní (štamprlík borovičky) mal jednoznačne navrch. Prievidzká krčma porazila bratislavskú kaviareň na body.

Podobnú situáciu som raz zažil v priamom prenose. Vo východoslovenskej krčme na samej ukrajinsko-slovenskej hranici bolo výrazne počuť skupinu českých trampov. Vyfintení v drahých outdoorových značkách dávali celému miestnemu osadenstvu naznámosť svoju svetáckosť a chytrosť. Až si k nim prisadol jeden miestny sváko, rovnako ako Meliško, v pokročilom stave alkoholizmu. Po pár trefných reakciách lokálneho rétora na rýpavé poznámky našich západných bratov sa v krčme čeština pomaly vytrácala (a že ju bolo počuť pred pár minútami riadne). A nahradila ju bizarná kombinácia rusnáčtiny a hutorenia. Nacionalizmus mi je cudzí, ale málokedy som cítil takú hrdosť na našincov ako v tej chvíli.

Meliškove nahrávky v sebe obsahujú určitú správu o Slovákoch a slovenskej krčme. Ako teda vyzerá slovenská spoločnosť na začiatku tretieho milénia cez šachtu prievidzkého činžiaku?

Treba si priznať, že v centrách slovenských sídlisk a dedín nenachádzame žiadny vínny sklípek, záhradnú piváreň (bier garten), či inú trendy inštitúciu. Meliško, rovnako ako naši starí otcovia pije borovičku a brzdí ju pivom. To má výrazný vplyv na atmosféru slovenských pohostinstiev.

Alkoholizmus a s ním spojená agresivita je dávny slovenský neduh. Pranierovali ho už Štúrovci. Aktuálna situácia sa dá pozorovať počas víkendových večerov na námestiach slovenských miest. S agresivitou, ktorá panuje v piatok v noci na bratislavských uliciach sa podľa mňa človek nestretne v iných európskych mestách. Ani v tých, ktoré majú výrazný podiel problémových menšín.

Ďalšou Meliškovou ochrannou známkou je až absurdná vulgárnosť vyjadrovania. Už dlhšie si v našom malom stredoeurópskom regióne robím prieskum početnosti používania expresívnych výrazov v hovorovej reči. V porovnaní s Čechmi, Poliakmi a Rakúšanmi sa vyjadrujeme jednoznačne najzemitejšie. Maďarov som bohužiaľ do analýzy nemohol zahrnúť, pretože pre autora článku je jazyk Petőfiho a Máraia absolútne nezrozumiteľný. Toľko výsledky prieskumu založeného na úplne subjektívnych pocitoch bez použitia štatistiky a porovnávacích metód.

Témou, ktorá má tiež celoslovenský presah je Meliško a rasizmus. Podľa výrazov, ktorými častuje svoju rómsku manželku (ku.va čierna patrí k tým miernejším) by ho nejeden ľudsko-právny aktivista označil za nenapraviteľného rasistu. Nedokázal ale Laco absenciu predsudkov, keď si zobral Rómku za manželku, vychoval s ňou spoločného syna (vychoval je asi silné slovo) a žil s ňou v jednej domácnosti?

Klasický aktivista ráno docestuje na východné Slovensko. Obviní miestnych, ktorým Rómovia pravidelne kradnú úrodu, z rasizmu. Večer sa vráti naspäť do bratislavskej kancelárie a spraví o tom celom sugestívne video. Otvorenosť svojej mysle potom dokazuje počtom rómskych priateľov. Na facebooku (!). Zatiaľ čo rasisti zostanú v susedstve rómskej osady a musia sa spolu naučiť žiť.

Odsudzovať Meliška je v podstate ohŕňanie nosom nad tou chudobnejšiou, menej vzdelanou a menej úspešnou časťou slovenskej spoločnosti, ktorú Anglosasi nazývajú pojmom working class. Táto sociálna trieda má svojskú kultúru a Meliškovský spôsob vyjadrovania. Sú ale legitímnou súčasťou našej spoločnosti a ich spôsob života nemá význam odsudzovať, ale ani adorovať.

Zatiaľ čo stredná vrstva nad maniermi robotníckej triedy vždy ohŕňala nos, ľavicoví intelektuáli sa ju už minimálne sto rokov snažia kultúrne povzniesť. Komunisti postavili v každej slovenskej obci kultúrny dom, aby miesto Senzusu a ručiacich jeleňov na čistinke pod mesiačikom upriamili ich pozornosť k Majakovskému a Picassovej holubici. Sonda do domácnosti Ladislava Meliška nám mimo iného dáva na známosť, že ich snaženie nebolo veľmi úspešné.

Myslime na majstra z Prievidze vždy, keď bude opäť niekto chcieť kultúrne povzniesť ľudové vrstvy proti ich vlastnej vôli. Meliškovci si vo voľnom čase nikdy nebudú trilkovať na piane, ani recitovať verše. A my si zase nemyslime, že sme lepší ľudia, len preto, že chodíme do divadla a vieme sa učene vyjadrovať. Pretože v Septime sme si nakoniec aj tak všetci rovní.

http://www.menejstatu.sk/feno men-melisko/Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2013-12-2714
-
 39% ( 8 people voted )
+
Ty si dobry qoqot,ze si si dal pracu s takymto clankom
melisko # TiheWoma10
-
 48% ( 11 people voted )
+
2013-12-27 19:07:19 55ede578
Nechce sa mi to čítať. To je článok o tom mentálne zdegenerovanom a amorálnom ožranovi z ktorého urobil hlúpy slovenský národ internetovú celebritu ?
RussianGenius # MipeFydo44
-
 43% ( 11 people voted )
+
2013-12-27 19:11:12 439f05f2
da sa klesnuť ešte nižšie?


da,ale tento ujko to dokazal,fest hlboko klobuk dole,dufam že to cele bolo od počiatku dobre premyslene ,a hrane,neverím že nie,lebo potom tento meliško umrel chudobny niielen duchom,a nemusel,mohol dobre zarobiť na odškodnom za porušenie prava na sukromie,jeho


skusil som popočuvať jeho boj o cibbulu,nevydrža som to ani minutu,klobuk dole že slovakom začina mnohým aspon podla tvrdenia medi,že je to hviezda tak malo na umenie,

333 # PuhaMyca3
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-12-27 19:48:09 55d88d6a
Nahodou, tento ujko bol sympatickejsi ako vacsina vselijakych falosnych ksichtov, ktore sa pretrcaju v TV od rana do vecera vo vselijakych primitivnych shows. Jeho hlasky skombinovane s videami z reklam alebo serialov ma niekolkokrat vynikajuco pobavili.

Ogrgel # XojeNypy07
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-12-27 23:21:03 542f1dec
nuž, ja by som radil namiesto vyvodzovania záverov o živote, vesmíre a vôbec, radšej sa z Majstrovho slova poučiť - svedkovia Majstrovi už našli nemálo skrytých významov a inotajov, proroctiev a ponaučení, ba miestami priam zenových kóanov (napr. momentálne aktuálny: Ako ťa môže mŕtvy oj*bať?)

majstrov ucenik # CisiTete38
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-28 00:22:20 511cc136
majstrov učeník..42! :-)


Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-28 00:28:48 5f667853
loading...
Ogrgel # XojeNypy07


od malička mám averziu na vulgarizmy ,ako občas aj mne uleti ale toto ,,,alebo v každej vetejedno je pre mna moc,
aj ked riťmus sa ma snažil naučiť ich počuvať stale endokažem a mam určitu averziu na ľudí čo dokažu vypušťať priliš vulgarizmy do eteru,


a tak isto nepochopím ako može niekto považovať riťmusa a jemu podobných za umelcov,
umenie musí mať vždy určitu uroveň,to že židia zo sionu ju tlačia do bahna ešte neznamena ,že tomu ej tak a že musíme to prijať ako umenie,i ked je to už o umeni zjavne nie,

333 # JodaLefa86
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-28 08:16:56 55d88d6a
Melíšek, Melíšek... Nie je to tá prepitá komediálna celebrita jednoduchej luzy, ktorá si svoju pochybnú slávu založila na oplzlostiach? Ak sa v tomto kabarete venuje široká publicita blbému ježiškovi, potom zádušná óda za tohto tĺka je na mieste.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 56% ( 6 people voted )
+
2013-12-28 12:06:43 5b7f8829
Netušil som, dedo, že to bol tvoj brat. Ale kultúru prejavu máte pokrvne podobnú. Tak teda úprimnú sústrasť!

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-28 18:03:28 5b7f8829
Tupý Slovenský národ si najprv vytvoril celebritu z tmavej papule spievajúcej o baraních varlatoch, potom prišiel po podobných idiotoch na scénu notorik Meliško a nakoniec retardovaný cigáň recitujúci o cicinách s krížikom na krku a nosatá amorálno-liberálna Banášová, ktorá tiež nemá problém deformovať mentalitu detí a bude ešte horšie. Tomu hovorím kultúra slovenského národa. Kto je tu naozaj chorý ? Ja ako tu tvrdia fanatickí ochrancovia hlúpych slovákov neschopní vyjadriť kritiku v obave, že by stratili podporu hlupákov, ale väčšina slovákov, ktorí považujú za vrchol umenia napríklad trápne pesničky o pohlavných orgánoch ?
RussianGenius # MipeFydo44
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-28 19:10:54 4a3f708b
Uprimnú sústrasť politickým mafiam vo vládach a NR SR, hlavne prostitutkám kanlov TV na slovensku, že maju hlupe ovbce čo ich stale pojdu voli, kým ja by som ich odoslal ako vzorných slovenských riťolezcov židovských oligarchov do USA nech si tám damy najdu lesby a pani panov a NECH SI TAMžiju na jednej hromadke so židmi, ktorý zavrchli Boha. vieš Pandemonium, že vy tlsťaci, mečar a Ty idiot Pandemonium bY ste tam pasovali jedná radosť_ DDD
pupi # XywaHaqe09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-28 20:16:13 3ec5e27c
Trocha ucty.. zomrel velky Clovek, vy marhy cierne!
LordX # KyqaBume96
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-28 21:05:28 5b7f1d99
LordX,---- V čom spočívala jeho veľkosť? Nevšimla som si!A moderátor?Tiež som si pozmenila o ňom mienku.

Jambo # QybuGebe01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-28 21:51:00 4e636aa9
vacsina z vas co tu v komentaroch drista si ten clanok bud vobec neprecitala alebo nepochopila

Yanath # VepeBeke80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 15:23:03 559f68d2

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Lasery bleskurychle rozpálí hmotu víc, než je teplota uvnitř Slunce


 Lasery bleskurychle rozpálí hmotu víc, než je teplota uvnitř Slunce
Přinejmenším teoreticky. Nově navržený postup vychází z materiálu tvořeného specifickou kombinací iontů a slibuje 10 milionů stupňů Celsia za 20 kvadriliontin sekundy.
EU: Impotentní instituce, která není schopna řešit a vést
Stát a jeho apetit
Anarchokapitalismus, díl sedmý: Kultura

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0406 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo