Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť


Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť
"O veľkosti víťazstva sa rozhoduje pri prenasledovaní porazeného nepriateľa". Autorom tejto vety je Carl von Clausewitz, autor najslávnejšej knihy o vojenskej stratégii "Vom Krieg" (O vojne). Táto veta platí aj dnes na Slovensku. O tom, aké veľké je naše prezidentské víťazstvo a aká veľká je Ficova porážka, sa ešte len bude rozhodovať pri Ficovom politickom prenasledovaní. Ak teraz poľavíme a dáme mu čas na lízanie rán, môže sa spamätať a bude nám ešte niekoľko rokov znepríjemňovať život. Naopak - ak budeme teraz dôslední, môže Ficov definitívny koniec prísť skôr ako si myslíme.


Pred tromi mesiacmi som písal o tom, že Ficova prezidentská kandidatúra je jeho Stalingradom - pozri tu. Porážka Nemcov pri Stalingrade bola síce katastrofálna a Rusi sa začali stepou valiť na západ, ale neboli pri prenasledovaní dôslední a za chvíľu ich geniálny stratég von Manstein dokázal zastaviť a pri Charkove aj poraziť.

Našťastie, Fico nemá po svojom prezidentskom Stalingrade v zálohe žiadneho geniálneho stratéga. V skutočnosti už nemá žiadne zálohy. Vsadil všetko na jednu kartu v prezidentských voľbách a všetko stratil. Pozviechať sa môže iba našou nedôslednosťou a iba vtedy, keď budeme robiť chyby.

 

Čo teda máme robiť?

1. Musíme žiadať okamžité predčasné parlamentné voľby

Ľudia v referende odmietli, aby Fico viedol túto krajinu. Fico už nemá žiadnu legitimitu. Nemá právo robiť žiadne zásadné politické kroky, ľudia mu vzali mandát. Slovensko si nemôže dovoliť dva roky údržbárskej vlády.

2. Musíme demaskovať Ficovo zotrvanie na čele vlády ako krytie "poslednej veľkej žranice".

O nič iné Ficovi a jeho kamarile ani nepôjde. Iba o to, ako využiť čas, ktorý im ešte zostáva, na poslednú veľkú žranicu. Čiže rozkradnutie toho, čo sa ešte dá ukradnúť a schválenie nových zmlúv, ktoré tento štát zaviažu na desiatky rokov k platbám oligarchom a finančným skupinám za nové mýta a PPP projekty.

3. Musíme Fica politicky izolovať a ostrakizovať

Nemýľme sa, prezidentské voľby neznamenajú len koniec Fica ale aj blízky koniec ďalších politických dinosaurov - najmä strán Ficovej pravice. Preto Ficovou ostrakizáciou musíme zabrániť potenciálnej zrade KDH, Mostu alebo SDKÚ, aby si nemohli dovoliť v "záujme štátu" spojiť sa po parlamentných voľbách so Smerom.

 

Prvou príležitosťou, kedy môžeme pri Ficovom prenasledovaní oslobodiť od Smeru ďalšie územie, sú eurovoľby. Naše víťazstvo v prezidentských voľbách je významené, ale Fico ešte stále neprehral celú vojnu. Aj po veľkej porážke v parlamentných voľbách 2010 sa dokázal víťazne vrátiť. Keď však porazíme Smer aj v eurovoľbách, stane sa z jeho prehier nezvratný trend.

Doprajme si v eurovoľbách ďalšie víťazstvo. Verte mi, na víťazstvá sa dobre zvyká.Author: Marha # VuleVybi89
Slovensko2014-03-3144
-
 31% ( 51 people voted )
+
len sa neposer
peter smerovsky # BaraKiro93
-
 59% ( 22 people voted )
+
2014-03-31 21:08:23 b070b771
Ty si teda dobry drbo.Ja hranola nezastaval ale 900 000 tisic ludi ho skoro volilo,tak netrep chujoviny.ma stale obrovsku podporu na slovensku.kisku som osobne volil drzim palce.ale pravicovy zlepenec to su hovnaci.jak aj ty
ty si dobry yebo # FiwoPoni71
-
 75% ( 22 people voted )
+
2014-03-31 21:29:46 b28feecf
toto nebola porazka.vela ludi si to praje a ako sa hovori topiaci sa aj stebla chyta.myslim teraz kdh,sas a tak.
oni by velmi radi videli jeho pad ale este neprisiel cas.

gofy # FaqeSaly14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-31 21:34:18 5b942ad4
Nebude to take lahke , draha :.... FIco len tak skoro nepojde , Bohuzial :(
Pablo # MeweBexu58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-31 21:35:32 bca7245d
Hovoríš v mene akej sekty? Vaše prezidentské víťazstvo? Ty si tiež vyhral? Lízatko? Alebo balónik?
Smejem sa z vás ovce, čo seba úplne suverénne a s radosťou radíte do stáda, akoby „úspech“ jedného sa rozlieval ku každému príslušníkovi posluhovačov a parazitov, aj to dodatočne sa pricucaných.
Ľudia nemajú nijaký mandát, preto ho nemajú ani komu prideľovať a odnímať, sú nestáli a chvíľkoví, zajtra budú nadávať tým, ktorým dnes pochlebujú, presne ako včera.
Najviac kradnú práve ľudia, čo neznesú, ak by si fico prilepšil. Prečo aj nie, vy ľudia ste etatisti, vy si žiadate, aby vláda všetko riadila, do všetkého zasahovala, a potom aj všetko zorganizovala, uzákoňovala a zaplatila, ale keďže nemáte projekty a odvahu sa pretlačiť s PPP návrhmi vy, tak žiarlite na rozbeh ficových sponzorov. Ste nepružní, preto vás predbehli, ale sponzori mohli nanajvýš rozkradnúť už ukradnuté výpalné, ale podľa vás je krádežou všetko, čo neputuje k vám.
Podľa neúplného počtu vymenovaných strán zrejme autor patrí k hulíkovcom, alebo obyčajným stroskotancom.

Lidhja # JojaVime40
-
 70% ( 17 people voted )
+
2014-03-31 21:41:17 5f66e78c
Aj na tejto stranke sa po vitazstve Fica hodne diskutovalo o tom ,ze byvitaz mal galerku podozrivych z trestnej cinnosti a z prepojenia s mafiou (pitovci , kocnerovci, sykorky) ako Sulik ,Dzurinda, Miklos , Malcharek , Palko , Figel , Hrusovsky a spol. zatknut a zacat vysetrovat .

Bohuzial v zaujme udrzania politickeho pokoja na Slovensku sa to nestalo . A ukazuje sa ze na velku skodu demokracie , spravodlivosti a pravneho statu .

V tom pripade by si tazko dovolil uzernik a zlodej kandidovat na prezidenta za pomoci statnych medii , ktore vitazi velkoryso darovali reprezentatovi zlocineckych politickych zoskupeni.

K dispozicii su stale 2 roky na to aby sa zacala ocista od politickeho zlocinu reprezentovany zlocineckymi gangami KDH , SAS , SDKU .
Aj s ucastou uzernika - noveho najomcu Grassalkovichovho palaca , ktory velkohubo vyhlasoval, ze mu o ocistu politickeho zivota na Slovensku ide na prvom mieste .

Ako vsak vieme , prvou povinnostou scientologa je klamat !

Ved cas ukaze, kto naozaj kope za organizovany politicky zlocin .

krt # TynyJepu41
-
 52% ( 11 people voted )
+
2014-03-31 21:45:23 bc79b747
loading...
Otrasny članok, ake referendum? aka poražka smeru, ake prenasledovanie? Kiska je prezident Fico je legitimny premier z prevažnou väčšinou...parlamentné volby ak prídu dnes fico vyhra zas..doprajtemu tie dva roky, každej vlade počas vladnutia klesaju preferencie, čím dlhšie tam bude tým menej ludi ho bude voliť.

Filip N # KogaBupe53
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-31 22:39:38 d5d75c93
Marha ty si banan teba treba doraziť.
hogofogo # XemoPusi94
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-04-01 01:03:36 542f1b5d
Tak tento článok je výplodom totálneho politického embrya alebo horšie, provokatéra.
Predčasné voľby? A videl autor v akom stave sa nachádza terajšia tzv. opozícia. Hlavnou príčinou víťazstva Kisku je skutočnosť, že ľuďom sa z politických strán už chce grcať. A prečo rovno nezorganizovať nejaký majdan v Bratislave? Zopár náckov-snajperov a je to. Tupec jeden! Zaujímalo by mňa kdo ťa sponzoruje aby si plodil takéto nezmysly. Tipujem nejakú dobrú mimovládku, ktorej naozaj záleží na "demokracii" na Slovensku!

Karol # WiquKeha84
-
 73% ( 12 people voted )
+
2014-04-01 03:32:24 adfed844
Marha-v preklade z Madarskeho jazyka znamena Teľa

vystizne meno pre autora a mozno aj indicia odkial vietor fuka!

TNT1973 # HamuQeno04
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-04-01 07:57:36 d991c738
Ešte šťastie, že tento "Marhov" názor nie je želaním nikoho, kto o čomkoľvek rozhoduje. Je to cesta do pekla alebo inými slovami - čím horšie, tým lepšie! Otrasné, že takýto blábol dá niekto na papier a zverejní.
Luko # LidySesy00
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-04-01 08:23:54 c3a87f42
Ten kto to sem dal by mohol aspon udat zdroj odkial to skopiroval:
http://krajniak.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=352795
LordX # KyqaBume96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 08:32:45 4e662655
Marha je po maďarsky hovädo!

Čo viac k tomu dodať?

adam # GebaXata89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 08:43:14 c3a0b62a
velmi zvlastna retorika sa tu spusta ... "utrpel debakel" ... pomerovo a prenesene na sportovy vysledok prehrat 2:3 mi nepride ako debakel. O bludoch ze prezidentske volby boli referendum o vlade sa ani vyjadrovat nebudem. Dotycny pan asi vynechal svoju pravidelnu pilulku a teraz bluzni ...

hyena # TojoNyxo18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 08:52:15 bca7fae1
jedno velke divadlo skoncilo a vy tu svojimi prispevkami tlieskate a robite im mexicku vlnu...
a vy chcete slobodu? prosperitu? nezasluzite si to.

one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 09:01:56 58cf1ff9
Prečo idú ľudia do politiky:
-potrebujú trestno právnu imunitu,
-ich jediným cieľom je sa "nabaliť",
-sú to psychopati, ktorí si myslia, že oni jediní vedia, čo je pre ľudí správne a čo ľudia potrebujú, čo je v priamom rozpore s tézou že základom spoločnosti je rodina. U Slovanov rodina určuje charakter spoločnosti, u anglosaso židov štát určuje charakter rodiny.

Z takýchto ľudí sú formované politické strany, tie sú zase ovládané finančnými skupinami. Finančníci vlastnia aj masmédiá, Slováci slovenské, Američania svetové a aj slovenské, včítane TV. Masmédiá majú presne stanovenú informačnú líniu, zavádzať, klamať, zahmlievať pravdu, držať spoločnosť v takom informačnom šume, aby boli masy ľudí spokojné, ovládateľné, aby volili politikov, ktorí sú na politickej kandidátke.

Finančníkmi ovládané politické strany riadia štát v záujme svojich mecenášov a nie v záujme svojich občanov. Žiadna súkromná spoločnosť nie je viazaná zákonom konať dobro pre ľudí a nikomu nič nesľúbila. Ak politik neplní objednávku finančnej loby, musí z politiky odísť. V USA sú aj demokrati aj republikáni ovládaní finančnými záujmami do takej miery, že sionisti verejne vyhlasujú, že je jedno kto vyhrá voľby, sionisti svoj interes v parlamente presadia vždy. Finančníci ukradli americký štát Američanom, štát robí politiku proti občanom. Skutočná vláda je skrytá, je reprezentovaná viacerými spolkami, AIPAC, CFR, Bilderberg, Rímsky klub..., tam sa robí svetová politika, ktorú bábkové vlády ako je Obama, Hollande, Merkel musia plniť. A malé štáty v Európe dostanú príkaz, na výber nemajú. Preto padla železná opona, preto sme v NATO, preto nikdy nebudeme neutrálnym štátom. V tomto rámci si politici robia svoje kšefty, alebo šalejú za lepšiu budúcnosť občanov.

Pre tieto veci nikdy žiadna kriminálno politická kauza vyšetrená nebola, ani nebude, všetky politické strany sú rovnako rozožraté neschopnosťou, korupciou, neefektívnymi nákladmi štátu.

Preto treba skoncovať s politickými stranami a je treba zaviesť občiansku spoločnosť, štát musí riadiť úradnícka vláda odborníkov pod kontrolou parlamentu s plnou trestno právnou zodpovednosťou. Úradníci musia mať minimálne kompetencie, štát musia riadiť občania cez referendá, tak ako vo Švajčiarsku. Švajčiari majú neutralitu, ale tú si nevybrali, tú mali určenú víťazmi.

Voľby sú jediným zákonným prostriedkom na zmenu režimu, aj u nás, aj v na Kryme, pán Kiska. Na Kryme zákon porušený nebol. Ste prezident, ktorý v predstihu sklonil hlavu svetovej moci a hlási sa k ľuďom, ktorí nerešpektujú zákon.

Prestaňte voliť politikov z politickej kandidátky, na ktorú sa sami napísali.
Zaveďte priame voľby z okresov do parlamentu.
Referendum na každé rozhodnutie parlamentu a investičné výdaje štátu, o výške daní a spôsobe použitia daní, lebo vlastníkmi daní je platca daní a nie štát.
Zrušte súkromné banky a zriaďte štátnu banku pod kontrolou parlamentu s vlastnou menou.
Vráťte štátu suverenitu, ktorú politici odovzdali do Bruselu. Dotácie z Bruselu sú naše dane!
Zriaďte domobranu ako regulárne vojsko.

Demokracia je ideológia na ovládanie más. V starovekom Grécku mali demokraciu, ale nesmeli voliť kriminálnici, cudzinci a idiotés - ľudia, ktorí nemali záujem o spoločenské dianie a nezúčastňovali sa na dianí v spoločnosti. Využite demokraciu, kým vám ju svetovláda nezruší.


Voľba menšieho zla v dlhom slede za sebou znamená neustály kompromis v prospech veľkého zla. Naša politika je toho príkladom. Chceli sme menšie zlo, máme veľmi veľké zlo.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 61% ( 13 people voted )
+
2014-04-01 09:32:06 5faaebfb
Marha # VuleVybi89: Hmmmmm asi si daco slahas do zily. Ale pravda je ta ze Fica treba dat dole no najskor o 2 roky.
Orieszkowicz # WyruFoky39
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 10:28:24 d94b4972
ako už poznamenal LordX je to skopírovné z blogu o autorovi článku viac napr. tu
vana # XeduNaqe18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 10:44:25 bca78951
http://moje.hnonline.sk/node/13292/print
vana # XeduNaqe18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 10:45:10 bca78951
Nerád sa zapájam do tejto diskusie /a vôbec do diskusií na Dôležité.sk./, lebo je okrem príspevku od "Definitiva", úplne od veci. Nikto s diskutujúcich, okrem neho, nepochopil a nezamyslel sa nad podstatnou myšlienkou tohto, síce ukradnutého, článku. A to je veľmi smutné. Pripadá mi to, akoby sa sem prichádzali "frustrovaní" diskutéri odreagovať /najmä za pomoci vulgárnych výrazov/ a je jedno či k danej téme alebo "len tak", aby niečo napísali. Skúste sa zamyslieť nad hlavnou myšlienkou článku, diskusným príspevkom Definitiva a potom zaujmite stanovisko. Inak sú to iba jalové reči okorenené vulgarizmami.
bohus # NoreNode39
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 11:55:06 4e631bf5
bohusi nie som ficofil, ale nemyslim si, ze autor clanku ma pravdu.
Nema vyznam porovnavat prezidentske volby k parlamentnym a uz vobec ich ponat ako diskvalifikaciu prehrateho vo volbach.
To by sme teda museli prijat aj to, ze vsetky ostatne parlamentne strany dosiahli taky vysledok v nominacii svojho kandidata, ze by sa uz v vobec nikdy nemali zucastnit parlamentnych volieb nakolko ich kandidat zhorel ako fakla.

Lebo mnohi Ficovi volici sa rozhodli aby ich milacik bol nadalej premierom, nakolko prezident robi len vratnika pri navstevach, ci sa sam necha pozyvat a jeho pravomoci su teda absolutne bezzube, takze Ficovi volici sa rozhodli mu ponechat dolezitejsiu funkciu, aj ked to mnohych prekvapilo, preco sa rozhodol kandidovat na vratnika.
Otazkou len ostava, preco to Fico urobil. Preco kandidoval na taky menejcenny post?
Uznavam, ze moznost prekrocit deficit statneho rozpoctu po vzniku novek vlady je odpovedou, ale aj tak....


Rafael # BakiQuno09
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-04-01 12:07:36 59ad5d21
Ano Fica treba doraziť urýchlene ale jedine s lepšími alternatívami určite nie z dôvodu - že ideme doraziť Fica.. Takže autor mohol začať a skončiť tými alternatívami, nemusel hneď ísť na to takto primitívne.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-01 12:37:25 57f4eb6d
No, s tým Bútorom, či čútorom ho iste nedorazíte! Skôr mu dodáte duhú "mízu", páni...

Peta # PokoWemi93
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-04-01 13:15:14 d551b84e
Pre objektívnosť --ako to už bolo hodnotené...je potrebné sprezentovať kto všetko začal " ryť rypákom" pri "páde", ďalej platí pravidlo "druhý najlepší" je vždy prvý náhradník! A pre komplexnosť pri "likvidácií " náhradné riešenie pokiaľ nebude najmenej raz tak dobré tak predchádzajúce --tak zbytočne prepriahať...išlo by len o rekorytaryzáciu..prasprostú!
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 13:42:17 58d4289b
Jediný kto prehral voľby tak ako vždy sú voliči (ale aj nevoliči). Len si treba priznať porážku.
"Krále dnes popravili. Ať žije král!"

MarianR # JabyXira91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 14:17:39 5e88895e
Autor sa mýli. Ficovi dalo mandát skoro 900 000 ľudí,preto má legitimné právo podieľať sa na riadení štátu.Žiaľ ľudia sa dali zmanipulovať a presne ako sa tu píše,ľudia zvolili väčšie zlo.Ospevovať budúceho prezidenta ,ešte pred uvedením do funkcie je predčasné.


Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 15:09:50 5b7f0455
Prispevok od Definitiva treba okamzite vytlacit a vhodit do kazdej schranky ..
martintrue # DikoWeqi90
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 15:10:28 c35b071e
Nízko hodnotený príspevok


Rudolf Vasky # HyjiMifa60
-
 35% ( 13 people voted )
+
2014-04-01 17:42:19 4a2bc59d
Pozrel som si Vaského príspevok, jeho poznám už dlhší čas! Trebárs, ešte keď bol v zahraničí, mal debatu s historikmi, vtedy bol známy tým, že neovláda slovenčinu, ale snaží sa Slovensku, jeho dejinám pomôcť, ale čo sa z neho stalo po príchode nazad na Slovensko, tomu nerozumiem! Veď sa z neho stal nekontrolovateľný delostrelecký náboj! On si nekontroluje jazykové výrazivo, stáva sa z neho Hulvát prvého rangu! Ale, napriek výhradám mojim, musím konštatovať, že vo veľa veciach má krutú pravdu!!!

Interbulo # HacoSyfi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 19:01:00 58d42498
Ten Vasky uz zacina byt nebezpecny aj sam sebe :D.
one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 19:03:33 58cf1ff9
Rafael, ten článok je zmätočný, v tom máš úplnú pravdu. Ale treba sa nad ním zamyslieť, a nie rovno z brucha naň sypať „múdre“ reakcie. Ten citát Carl von Clausewitza je pravdivý!
V prezidentských voľbách sa konečne otvorene pomenovali prešľapy /zlodejstvá, klamstvá, arogancia/ nielen súčasnej vlády, ale aj predchádzajúcich vlád, a to je veľmi dôležité. Tu je naozaj potrebné využiť situáciu a tlačiť na dôsledné vyšetrenie týchto káuz. Pomenovať vinníkov a vyvodiť trestno – právnu zodpovednosť. Doteraz sa všetko zahmlievalo, „zametalo pod koberec“, „to nie my – to tí pred nami“ a pod. Nikto nikdy nebol za nič zodpovedný, taká je, žiaľbohu, naša politická reprezentácia a kultúra. Ak sa to neudeje teraz, po čase sa na to zabudne a uhrá sa to do stratena. Aj toto sa dá vyčítať v podtexte článku.
Žiadať okamžité predčasné voľby je úplný nezmysel. To by súčasnej vláde hralo „do kariet“ – vieme prečo /dlhový deficit, vyrovnaný rozpočet a pod./. Práve naopak, je nutné, aby táto vláda dovládla pri dôslednej kontrole jej vládneho programu a sľubov. Je potrebné prísne kontrolovať ďalšiu činnosť vlády a nedovoliť nevýhodné privatizácie, zmluvy, reprivatizácie a pod. Dokonca existuje možnosť, že vláda podá demisiu a dosluhujúci prezident ju bez „mihnutia oka“ prijme. Nemusia sa ani vyhlásiť predčasné parlamentné voľby a poverí predsedu SMER-u, ako víťaza volieb v r. 2012, vytvorením novej vlády. Tak to by bola totálna katastrofa! Môžu začať odznova bez akýchkoľvek záväzkov. To znamená neobmedzené čerpanie nových pôžičiek a pod.
Prezidentské voľby jasne ukázali, že väčšina voličov má už „plné zuby“ nielen SMER-u, ale aj ostatných politických strán. Je to úplne samozrejmé – žiada si to zmenu. Nielen generačnú vo vedení politických strán, ale aj programovú. Ľudia jasne ukázali, že sa už nenechajú oblbovať a nechcú iba „ťahanie medových motúzov popod nos“, ale chcú hmatateľné výsledky.
Keď som spomenul Definitiva, tak z toho dôvodu, že z 90 % má pravdu. Nechcem teraz hodnotiť celý jeho príspevok, lebo to je na niekoľko strán. Musíme si uvedomiť, že demokracia v ponímaní našej ústavy a zákonov nadväzujúcich na ňu, je pokrútená, pokrivená a je to vlastne „kvázi“ demokracia. Prečo? Poďme napr. k nášmu volebnému zákonu. Tvrdí sa v ňom, že voliči si „demokraticky“ volia svojich zástupcov /poslancov parlamentu/, aby ich zastupovali pri spravovaní tejto krajiny. To vôbec nie je pravda. Volič volí politickú stranu, ktorá poverí svojho člena /môže byť aj nečlen/, aby zastupovala jej program v parlamente. Čiže nie je rozhodujúce čo chce volič, ale to čo chce politická strana, ktorá v predvolebnom boji sľúbi aj nesplniteľné.
Pri priamej demokracii je to úplne inak. Kandidáti na poslancov môžu a nemusia byť členmi politických strán. Predstavia svoj program priamo v diskusiách s voličmi. Voliči sa rozhodnú pre konkrétneho kandidáta, ktorý spĺňa ich požiadavky a dajú mu svoj hlas. Kandidát, ktorý vyhrá voľby v danom okrsku /okrese/sa stane poslancom s tým, že voliči ho môžu odvolať ak nebude plniť to čo im sľúbil. Tomu sa hovorí DEMOKRACIA. Ale to je iba sen! Veď kto by schválil takúto zmenu volebného zákona?! Ale aj tak Ti držím palce.
Veď „vlastniť“ politickú stranu je obrovský biznis. Na založenie stačí 10 000 podpisov, kým na vyhlásenie referenda treba 350 000 podpisov na petičný hárok. Pri voľbách do parlamentu a komunálnych voľbách stačí aj 1 %-ná účasť voličov, ale pri referende je potrebná účasť nad 50 % zo všetkých voličov. To je zaujímavé. Nijakú politickú stranu ešte nenapadlo navrhnúť v tomto bode zmenu Ústavy. Ale zakotviť tam zmeny, ktoré sú obsiahnuté v iných zákonoch – áno. Politická strana môže aj podnikať. Popritom dostáva na svoje fungovanie nemalé príspevky zo štátneho rozpočtu /rozumej našich daní/:
1. Príspevok za hlasy získané vo voľbách – 1 % z priemernej mzdy za každý hlas
2. Príspevok na činnosť ´= príspevok za hlasy získané vo voľbách
3. Príspevok na mandát – 30 násobok priemernej mzdy na 20 mandátov a 20 násobok priemernej mzdy na každý 21 a ďalší mandát a to ročne /čiže 4 krát za volebné obdobie/
No nie je to super biznis. Bez akejkoľvek zodpovednosti za spôsobené škody a plno iných výhod. A niekto tu chce, aby sa to zmenilo. Tak to určite... To potrvá tak 2 generácie /1 generácia cca 20 rokov/.
„Otázkou len ostáva, prečo to Fico urobil.“ Lebo je chytrý, či ho máme radi alebo nemáme, to sa mu nedá uprieť. Sčasti si si odpovedal sám – áno je to aj o deficite štátneho rozpočtu. Vie si zrátať, že jeho popularita nebude trvať večne a veľmi dobre pozná mienku a názory občanov. Lepšie ako rôzne inštitúcie zaoberajúce sa prieskumami verejnej mienky. Argumentácia, že mnoho jeho voličov ho nevolilo za prezidenta, lebo ho naďalej chceli vo funkcii premiéra, neobstojí. Nikto z rozhľadenejších ľudí neveril tomu, že funkciu prezidenta bude vykonávať ako nestraník. Naďalej by riadil svojho nástupcu /bieleho koňa/ ako predsedu vlády. Sám najlepšie vie čo všetko sa udialo za jeho vládnutia. A vie aj to, že časom to všetko vyjde najavo. Preto potreboval obsadiť aj prezidentské kreslo. Veď jediný, kto podľa Ústavy môže udeliť amnestiu, je prezident.

bohus # NoreNode39
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 19:03:47 4e631bf5
Tiež mi pripadá možno nejaký provokatér , alebo čo ? Nezdá sa mi ani s tým že by boli tie prezidentské voľby nejaké až zlomovo významné ako to niektorý hovoria , teda hlavne nie u smeru , lebo tomu by som tipoval pomerne veľa stabilných voličov , aspoň podľa dojmu .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 19:03:59 d5d75caa
Však tomu roxorovému anarchistovi aj hneď do pár sekúnd zbalili to vimeo, lol! Ktovie, čo v ňom bolo, ale určite nejaká sprostosť...

:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-04-01 19:19:23 bc7b649f
A keď si podajú ruky--- skoro !zbytočný!-- "prezidentský funkcionár" s rozhodujúcim lídrom na SK scéne- predsedom vlády.. a furt sa bude len zvyšovať...oné toto... jak sa to povie ohľadom životnej... ?Tak hotovo , ešte aj skandovaný potlesk "čelným predstaviteľom" niektorí nezabudli!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 20:01:57 58d4289b
Pandemonium
však si to video rozbaľ, zbalili ho Kisko voliči ktorých som označil za k-k-tov ! hehehééééé !!!


Rudolf Vasky # HyjiMifa60
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 20:19:11 4a2bc59d
Vasky pravda
Marco # CevuRila46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 20:47:46 5f662d03
Ak ste ..R. Vasky 60 -.. "blízko" tak otázka : to Vaše video...končí streľbou do zátylku...Nestačilo by tu " naša " Klietka v Levoči na dlhodobé očúravanie-chrchle? Vaša morbidnosť, výrazové prostriedky súvisiace s pastierom svíň nedávajú mimoriadnú záruku o serioznosti! Ale nemožno povedať že sa s Vami nedá súhlasiť!
klopi # KyvoWavo40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-01 20:53:55 58d4289b
No, aby bolo jasné! Tento človek, menom Vaský, je zlý človek. má rád iba seba a skoroprezidentovú! Takýmito výrazmi sa žiadny Slovák nevyjadrí!!!

Interbulo # HacoSyfi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 22:12:24 58d42498
bohus ja nekritizujem citat autora ani jeho mnohe vety, s ktorymi sa da suhlasit.
Mne len nedalo nespomenut, ze to co autor pise na Fica, plati na vsetky politicke strany a aj Kisku nevynimajuc.
On mal len to stastie, ze ho ludia nepoznali dostatocne, nakolko media ho vykreslili prave tak ,ako potreboval.
Skratka ludia naleteli na to, ze je nestranicky(???) a ze je filantrop. Ved to slovo je az zarazajuco pertraktovane odkedy zacal kandidovat, az tomu uverili takmer vsetci.
Ja som rad, ze prezidentom nie je politik, ci dokonca byvaly komunista, ale preco prave takehoto musime mat?
To naozaj sme tak zufalo neschopni zvolit nejakeho normalneho, nekontroverzneho, inteligentneho cloveka?

Takisto suhlasim, ze je potrebne tuto bandu co kradne 25 rokov potrestat. Ale volbou prezidenta sa to neuskutocni, lebo za prve nema na to kompetencie a za druhe to tento clovek neurobi ,aj keby mal, lebo by musel sediet s nimi.
Ved je az zarazajuce, ze z uzernika, sa stane tzv. filantrop, pritom neuveritelne prave na tej uzere zbohatol. Pokial si precitas jeho podnikanie, tak sa mu zacalo darit prave az vtedy, az zacal poskytovat pozicky, dovtedy nas uspesny podnikatel len paberkoval.
A myslim si, ze prehanas, ak mas dojem, ze vacsina ludi ma dost politickych stran. Sila medii ich vzdy privedie na tu cestu, ktoru im vytycia.
Su lahko manipulovatelni, coho vysledkom je aj zvolenie Kisku, ktoreho pred rokom nik nepoznal.
Preto tu ani tak nejde o volbu ludi, ale o to, co vlastnici medii a to sa slobodnym rozhodnutim nazvat urcite neda.
.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 09:49:33 59ad5d21
bohus co sa tyka druhej casdti tvojho prispevku, hovoris dobre, hovoris ako si aj ja myslim. Je to zlocin najhrubsieho zrna, ze na zalozenie politickej strany, ci volbu prezidenta je potrebnych tak smiesne malo hlasov a na vyhlasenie referenda priam nijako nesplnitelny pocet. O to im ale islo a nikto s tym nic neurobi.
V susednom Cesku sa o to snazi Okamura, rovnako proti nemu media, ktore ho nezabudnu pri kazdej prilezitosti zosmiesnit. Asu preco?

Tu je vidiet, ze 25 rokov tzv. demokracie sa zmenilo na parlamentu demokraciu, ktora je pre ostatnych, co nie su v parlamente diktaturou. Lenze oni tak nastavili zakony(a my sme ich to tak nechali urobit),ze sa o tie zakony opieraju a vyhovaraju. A hlavne im vyhovuju.
Je totiz uplne jedno ci tam sedi 150 poslancov, alebo len 8,ak rozhodujucim faktorom je hlasovat podla toho, co chce ta, ktora strana. To klise, ze hasuju podla svojho svedomia a vedomia je az oplzlo nechutne a poburujuce.
Ale tato zmena, ako aj kazda ina sa skor udeje niekde inde, aby sme to pochopili ako masa, ze si to mozme urobit aj my. Sme skratka spolocnost s malou doverou v samu seba a to sa neda zmenit tak rychlo.
Preto si nemyslim, ze zvolenmie nepolitika z&a prezidenta je prvy krok.
Az budi chciet vlastnici medii a budovatelia verejnej mienky zmeny, tak sa udeje, ale zospodu, teda volbou sa to neuskutocni.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 09:59:33 59ad5d21
Bohus,---V prezidentských voľbách sa konečne [otvorene pomenovali prešľapy /zlodejstvá, klamstvá, arogancia/ nielen súčasnej vlády, ale aj predchádzajúcich vlád, a to je veľmi dôležité]Aj budúcej vlády.Zahmlievalo sa aj teraz.Čas ukáže.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 15:10:54 b229d2c7
''Musíte pochopit, že vedoucí bolševici, kteří převzali nad Ruskem moc nebyli Rusové. Nenáviděli Rusy. Nenáviděli křesťany. Taženi etnickou nenávistí mučili a zmasakrovali miliony Rusů bez špetky lidského svědomí. Nelze to přeceňovat. Bolševismus spáchal největší lidský masakr všech dob. Faktem je, že většina světa je neznalá ohledně této skutečnosti, což je důkazem toho, že globální média jsou v rukou pachatelů.''
-Aleksandr Solzhenitsyn
voloda # WedeBixa26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-03 09:58:46 5b7f2560
Voloda! Absolútny súhlas! Len toto ma hnevá, čo s touto sračkou urobiť!?

Interbulo # HacoSyfi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-03 14:20:26 58d42498
Zrod demokracie a pravá obyvateľstva v právnom demokratickom štáte:

1. Právo na občiansku tvorbu Ústavy ich krajín, kde ústavu môžu meniť len občania a nie politici, politické strany.

2. Právo na občiansku tvorbu volebného zákona s imperatívnym mandátom pre všetkých ústavných činiteľov či volených alebo dosadených vládou, prezidentom, parlamentom. Volebný zákon by mohli meniť len občania a nie politici či politické strany.

3. Právo na občiansku tvorbu zákona o vykonávaní referenda. Zákon o vykonávaní referenda by mohli meniť len občania a nie politici či politické strany.

Dzurinda # ToqaVyme67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-06 13:14:21 3ec5e27c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
os   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

O meditácii a zmysle života


O meditácii a zmysle života
Meditácia má dnes veľkú krízu. O túto krízu sa postaralo hlavne kresťanstvo, stáročná radikálna kresťanská diktatúra. Naši slovanskí predkovia boli majstri v meditácii – ...
PEKÁR Z OČOVEJ UZATVORIL NEVÝHODNÚ ZMLUVU. ŽE VÁS TO NEZAUJÍMA?
DOBRO JE ZLO, ZLO JE DOBRO
Incident ktorý som si vypočítal.

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0861 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made