Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Glyfosát z Roundupu nalezen v moči Evropanů


Glyfosát z Roundupu nalezen v moči Evropanů

Toto zjištění vyvolalo rostoucí obavy z úrovně vystavení glyfosátu, který se používá jako zabiják plevele – běžně jej používají zemědělci, orgány veřejné správy a zahrádkáři napříč Evropou. Očekává se, že spotřeba glyfosátu poroste v případě nárůstu pěstování geneticky modifikovaných plodin v Evropě. [výsledky testu]

 

Navzdory jeho širokému používání je v současné době glyfosát málo monitorován v potravinách, vodě a životním prostředí. Je to poprvé, co byl proveden test napříč Evropou na přítomnost glyfosátu u člověka.

 

Mluvčí Friends of the Earth Europe Adrian Bebb řekl: "Většina lidí se obává, že by se mohl objevit v jejich těle. Testovali jsme obyvatele měst v 18 zemích a našli stopy glyfosátu v každé zemi. Tyto výsledky naznačují, že jsme vystaveni glyfosátu v našem každodenním životě. zatím nevíme, odkud pochází, jak moc je rozšířený v životním prostředí a co dělá našemu zdraví."

 

"Naše testy upozorňují na vážný nedostatek akce ze strany veřejných orgánů v celé Evropě a ukazují, že je glyfosát podezřelý. Vlády musí urychlit monitorování a zavést opatření ke snížení jeho používání, to zahrnuje odmítnutí jakýchkoliv geneticky modifikovaných plodin, které zvyšují použití glyfosátu."

 

Friends of the Earth Europe vyzývají Evropskou unii, aby urychleně prošetřila, jak se glyfosát dostává do lidského těla, aby zvýšila úrovně monitorování jeho přítomnosti v životním prostředí a potravinách a aby zavedla okamžitá omezení používání glyfosátu.

Friends of the Earth Europe pověřili laboratoř testováním moči dobrovolníků v 18 zemích napříč Evropou a laboratoř zjistila, že se v průměru u 44% vzorků vyskytuje glyfosát. Podíl pozitivních vzorků se liší, nejvíce jich bylo u vzorků z Malty, Německa a Velké Británie. Nejméně pozitivních testů bylo u vzorků z Makedonie a Švýcarska.

 

Všichni dobrovolníci, kteří poskytli vzorky, žijí ve městech a žádný z nich nepracuje s produkty s glyfosátem. testy byly provedeny mezi březnem a květnem 2013.

 

Glyfosát se používá na mnoho geneticky modifikovaných plodin. 14 nových GM plodin, které jsou modifikovány s cílem používat glyfosát, čeká v současné době na schválení k pěstování v Evropě. Schválení těchto GM plodin by nevyhnutelně vedlo k dalšímu zvýšení používání glyfosátu v Evropské unii.

 

Největším výrobcem glyfosátu je Monsanto, který ho prodává pod značkou "Roundup". Před dvě týdny americké ministerstvo zemědělství oznámilo, že našlo GM pšenici od Monsanta na poli v Oregonu – tato plodina však nebyla schválena nikde na světě. Některé země následně omezily dovoz americké pšenice a začaly s testováním. Zemědělsci v USA začínají podávat žaloby proti společnosti Monsanto. 

 

Ilustrační obrázek ukazuje procenta pozitivních zjištění obsahu glyfosátu v moči u vzorků podle států:

 

 

 

 

Zdroj:

[1] Vzorky moči byly odebrány dobrovolníkům v Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, Kypru, České republice, Francii, Gruzii, Německu, Maďarsku, Lotyšsku, Makedonii, Maltě, Polsku, Španělsku, Švýcarsku, Nizozemí a Velké Británii. U celkem 80 z 182 testovaných vzorků byl zjištěn obsah glyfosátu. Dobrovolníci byli všichni obyvatelé měst a jak na vegetariánské, tak nevegetariánské stravě. Žádné dva vzorky nebyly odebrány ze stejhné domácnosti. Vzorky byly analyzovány Dr. Hoppeem na Lékařské laboratoři v Brémách v Německu.

 

Kompletní výsledky "Stanovení reziduí glyfosátu v lidské moči u vzorků z 18 evropských zemí" z Lékařské laboratoře v Brémách jsou k dispozici online >> [zde]

Překlad článku Weed killer found in human urine across Europe
foeeurope.org/weed-kille r-glyphosate-found-human-urine-across-Eu rope-130613

Zdroj: w ww.freepub.cz/2013/glyfosat-z-roundupu-n alezen-v-moci-evropanu/Author: Free Pub # QemyReny07
Európa2013-06-158
-
 76% ( 19 people voted )
+
ja by som len tolko.GMO potraviny su zbran. vzhladom na to ze plodiny GMo su neplodne ,nevyklicia ak sa na uroda z nich dalsi rok zaseje. ak opelia susedne pole ,ani sadba z opeleneho pola.na dalsi rok nevyklici..takze za nejaky cas polnohospodar zaseje ale nevyklici. bude muset kupit od usa gmo semeno... a stat je v pasci.napriklad usa povie premierovi.daj postavit plynove komory pre dochodcov. inak ti nedame sadbu obmedzime vam tesco. pokapete hladom. viete si predstavit ze opelia vsetky plodiny na svete?. nic nevyklici okrem semen od monsata.?.to je uz rovno kapitulacia statu.

cernosko bubu # FejiWahi61
-
 69% ( 16 people voted )
+
2013-06-15 16:14:31 4e6223a8
Jasné, že sa nás snažia pomaličky a nenápadne likvidovať. To len židovsky prisluhovači, zapredanci a riťolezci s dlhými nosami by popreli aj nos medzi očami neuvedomujúc, že pôjdu dole jedného dňa spoločne s nami... treba sa postaviť týmto démonom na odpor, kým je ešte čas... ľudstvo sa malo uberať iným smerom, než tým, ktorý tu vybudovali démoni a diabli sionisti vrátane všetkých ich prísluhovačov.....
budha # SexuTary76
-
 71% ( 14 people voted )
+
2013-06-15 16:18:24 4e637ec0
viete si predstavit ked vdaka GMO opeleniu si ani zahradkar nevypestuje napriklad zemiak alebo mrkvu lebo mu nevyklici.to uz je totalne ovladnutie sveta. media zatial mlcia ale pokapu bud od haladu alebo od rakoviny aj ti pisalkovia z medii.

cernosko bubu # FejiWahi61
-
 73% ( 16 people voted )
+
2013-06-15 16:19:04 4e6223a8
ale vyklici...co nic nemeni na tom, ze vy traja magori tu kvakate o inom, nez o com pojednava clanok a sice o nadmernom pouzivani herbicidov

Yanath # VepeBeke80
-
 48% ( 11 people voted )
+
2013-06-15 22:08:34 559f68d2
Tak teraz neviem, ja som vedela len o tom, že sa nedajú použiť GMO semená druhý krát. Teda zasadí sa GMO kukurica a z nej sa už nedá vypestovať na ďalší rok kukurica.

Pričom, zároveň mi tomu odporuje minule uverejnený článok, kedy farmár v USA bol žalovaný Monsantom za to, že z úrody GMO zasadenej plodiny na ďalší rok použil jej semená na založenie ďalšej úrody. Súd prehral, pretože bolo rozhodnuté, že použil "vlastníctvo" Monsanta na založenie druhej sejby, namiesto toho aby si kúpil znova semená.

".....ak opelia susedne pole ,ani sadba z opeleneho pola.na dalsi rok nevyklici..takze za nejaky cas polnohospodar zaseje ale nevyklici."

Toto som akosi ešte nezaregistrovala. A akosi mi to nedáva žiadnu logiku. To že prostredníctvom GMO chcú regulovať populáciu a získať absolútny monopol na trhu mi je jasné, ale ako by si potom zabezpečili prísun a tvorbu semien GMO keď ich vlastne získavajú a tvoria manipuláciou bežných osív. No neviem ale rada by som potom o tom vedela viac.

Odsudzujem GMO a používanie a pestovanie týchto plodín, pretože všetko čo človek robí proti prirodzenosti prírode vlastnej, skoro vždy skončilo katastrofou a to skôr či neskôr.


ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-17 10:50:15 57f4de4a
ukulele, píšete, že tomu úplne nerozumiete a potom, že Vám je jasné, čo tým chcú spraviť a ste proti ich pestovaniu.

Zložka žuvačiek proti kazu, karotenoidy, inzulín, biodegradovateľné plasty, interferóny, hemoglobíny, enkefalíny, vitamíny A, E, cytotoxíny...toto všeto je výledok 3. generácie transgénnych organizmov.

Otázka je. "Uškodí Vám to len keď o tom viete, alebo Vám to prospeje, keď si to isté dáte ako bio?"
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-17 19:30:48 57c596fc
loading...
Dr Hujer

Uškodí to či o tom viem, alebo nie, názov BIO predsa nemení skutočné vlastnosti a podstatu produktu. Zrejme narážate na placebo efekt ako u liekov, ale nie som si istá či je to rozumné reálne porovnávať. To, že sa pozastavím nad protichodnými informáciami ja osobne považujem za normálne ak sa pýtam a chcem si to teda ujasniť a dať dokopy informácie v snahe mať ich zaradené správne.

Rovnako ako položím otázku Vám. Nerozumiem 3 generácii transgénnych organizmov a akú majú konkrétnu funkciu a význam keď sú súčasťou žuvačiek proti zubnému kazu. Snáď Vám moja otázka nebude vadiť.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-17 23:46:35 57f4de4a
3g GM sda používa na produkciu látok. Nevyužíva sa samotný GM organizmus
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-18 00:09:17 4e62a9b1

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0286 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage