Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

HOLANDSKO CHYSTÁ STAVĚT RECYKLOVATELNÉ PLASTOVÉ SILNICE POSKLÁDANÉ DOHROMADY JAKO LEGO


HOLANDSKO CHYSTÁ STAVĚT RECYKLOVATELNÉ PLASTOVÉ SILNICE POSKLÁDANÉ DOHROMADY JAKO LEGO

Holandsko doslova dláždí cestu k daleko trvale udržitelnějšímu světu tím, že v silnicích nahrazuje asfalt a beton prefabrikovanými recyklovanými plastovými dlaždicemi. Z tohoto materiálu pro "PlasticRoad" vytvořeného KWS Infra by nemělo mít prospěch jen životní prostředí, snížil by i množství plastového odpadu, který míří do zavážek.

To znamená, že odpad, který máte v úmyslu recyklovat, by se mohl ve skutečnosti stát podložkou, po které budete uhánět, až se budete projíždět svým autem. Tento "PlasticRoad" by navíc mohl snížit uhlíkové emise oproti alternativě založené na asfaltu.

NBC News sdělila, že tento materiál by mohl vydržet až třikrát déle než konvenční chodník a snášet teploty v rozmezí od 40 (4,5 °C) do 176 (80 °C) stupňů Fahrenheita.

Ke konstrukčním vlastnostem plastových silnic PlasticRoad patří ‚dutiny‘, jichž lze využít pro kabely, potrubí a dešťovou vodu.

Cesty by se stavěly z plastového odpadu různých forem, jako jsou recyklované lahve na vodu a nealkoholické nápoje, stejně jako ze značného množství plastů zamořujících oceány.

Prefabrikované díly by se sestavovaly v továrně a pak převážely na staveniště, aby byly sesazeny dohromady jako kostky Lega. Tato stavební a inženýrská společnost uvádí, že "PlasticRoad" by šlo rovněž snadněji opravovat, jelikož poškozené části by se mohly snadněji vytáhnout a nahradit novými zrovna tak jako stavební panely.

V současnosti se touto myšlenkou velice vážně zabývá holandské město Rotterdam. Plánuje to během tří let otestovat v předváděcí "uliční laboratoři", aby se vidělo, jak dobře si materiály plastové silnice opravdu povedou.

Pokud půjde všechno dobře, mohlo by se to stát inovativní alternativou asfaltu, na jaké výzkumníci pracují, aby vyvinuli náhradu za konvenčně pokládané silnice.Author: ac # VobiBijy89
Technológie2015-08-0710
-
 45% ( 1 people voted )
+
Nechápem, čo sa s ním stalo, ale takisto súhlasím s komentárom Truhlíka nadomnou a dávam plus. Marihuana a plastové cesty? Kde sú tie časy triezvych hláv, tulipánov a drevákov ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-09 13:18:25 58d7436a
Fufnagel ty tomu rozumies ako hus pivu, ale krtko to by si nebol ty aby si sa neukajal pod kazdym clankom.
A co tak pomilovat manzelku miesto pisania sprostosti, aaa len to by si nejaku musel mat ktora hlupana by chcela taku socku ako ty?

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-09 14:10:26 c654f0fe
Ehm, aké jednoduché: Holanďan = zhulenec = narušené myšlienkové pochody. Každopádne šéf vysunutého pracoviska patentového úradu na Dôležitom by mal ešte pozdržať svoj konečný verdikt, lebo však existujú predsa plasty zachovávajúce svoju pružnosť a pevnosť aj pri nízkych teplotách. Z čohože sa vyrábajú lyžiarske baganče, napríklad ?FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-09 16:22:02 59ad0cca
FcKensie,

Z čohože sa vyrábajú lyžiarske baganče, napríklad ?

Z recyklovanych plastovych flias,ty umelec.:}}

P.S. A ak ti to este nikto nepovedal,tak spickovi lyziari si menia skelety kazdu sezonu.Asi preto ze tie plasty maju nekonecne dlhu zivotnost.:}}harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-09 18:05:13 b229ce84
Páni, ak ste odborníci na plasty a zároveň aj na cesty, tak sa hlboko ospravedlňujem, no ak nie, tak v laických súdoch máme rovnaké šance. Na rozšírenie svojho technického obzoru som si vygúglil, že napr. pevnosť v tlaku betónu sa pohybuje v rozmedzí 5 - 50 MPa, kým hodnoty rôznych plastov sú v rozmedzí 8 - 85 MPa. Ostatné by som už nechal na chemický priemysel, špecifické cestárske požiadavky, a v neposlednom rade aj na prepočty rentability a možnosti rozvinúť takýto biznis.

Jasnačka, každý materiál starne, otázka, aká rýchlosť starnutia je rentabilná a úmerná cieľom. Preto lyžiarky zo súťažného športu by som sem neťahal, tam funguje trochu iná alchýmia, aj keď tie plasty samozrejme musia odolávať zníženým teplotám nejaký čas. Usudzujem, preto si asi obyčajný lyžiar nekupuje každý rok novú obuv.

Hm, zápalky na mrakodrapy ? To snáď nie, ale vedel si napríklad, že taký bambus sa už vraj použil ako výstuž do betónu ? To len, aby sme neboli príliš konzervatívni ohľadom nových stavbárskych technológií.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-09 18:51:47 59ad0cca
p.s.

Harry, povedal som snáď, že lyžiarky sa vyrábajú z recyklovaných plastov ? To bola tiež iba všeobecná reakcia (za pomoci príkladu) na všeobecnú konštatáciu tvojho tvojho priateľa, keď píše, že "...detail, ktory vyrazne urychli starnutie plastov a..."


Tak neviem, bol som neadekvátny ?

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-09 19:01:55 59ad0cca
loading...
Prilejem i ja trochu oleja do vašej plamennej diaľnično-plastovo-bagandžovej diskusie. Myšlienka je to zaujímavá, najmä keď deklaruje druhotné využitie plastového odpadu. Nad tým musí každému ekologickému zúrivcovi srdce zaplesať. Ale je tu jeden háčik - teoreticky prevratná novinka nie je dlhodobo odskúšaná v praxi...
Poďme do blízkych končín. Pred časom sa hodne nadšene písalo o konečnom využití strusky z ostravských kovohutí, pre ktorú sa našlo využitie v podobe podkladu pod diaľnice. Ale nechajme citovať správu z najväčšieho reklamačného sporu v ČR: "Podle zhotovitele způsobila problémy nekvalitní struska, která je v podloží dálnice. Ta měla podle projektu pocházet z výroby železa na Ostravsku - jenže začala bobtnat a na povrchu se krátce po slavnostním otevření objevily asfaltové vlny. Avšak kontroloři našli v násypu i stavební odpad..."
Plastové lyžiarky. Sú z plastu, ako napríklad prilby do priemyslu či motorkárov. K nim výrobca deklaruje istú životnosť a dôrazne pripomína, ako a čím ich čistiť a nelepiť na ne reklamné labely. Dokonca je tam vyrazená i doba životnosti, po ktorej by sa mala ochranná prilba, nech vyzerá akokoľvek zachovalo, vymeniť. Pokiaľ si týmto výrobca sám nenaháňa kšeft, tak výrobok z plastu napríklad časom krehne...
P.S.: Ešte k tým diaľniciam. Najlepšie diaľnice staval asi predsa len ten Herr 18 a je to vidieť dodnes...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-09 19:53:31 d405c1fd
Nuž, hej. Tá ich tradičná dôkladnosť...
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-10 01:03:29 59ad0cca
Ak by nebolo etatizmu a pravidelného štátneho lúpežníctva a násilného plánovania aj za účasti vojnových zajatcov, kto by staval autostrády?
Už ste sa išli zdôkladnieť?

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-10 02:43:03 4e62d02c
hura, konecne zas nekdo vymyslel jak si udelat monopol na dalsi segment trhu. je to blbost. ale to je asi ucel takovych zprav.

conc # HyxoLaqo35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-10 13:27:11 5e716566

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
še   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

MERKELOVÁ CHCE PROTLAČIT TTIP DO KONCE ROKU


MERKELOVÁ CHCE PROTLAČIT TTIP DO KONCE ROKU
Německá kancléřka Angela Merkel ve čtvrtek řekla, že Berlín má pořád v úmyslu dosáhnout politického rámce pro důkladnou obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy do ...
Vynucovanie práva v slobodnej spoločnosti
EU Čechům zakázala užívat byliny
Čo oči nevidia, srdce nebolí. Ale peňaženku áno!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.025 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne