Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Hľadáš prácu?


Hľadáš prácu?

Mladí ľudia nemajú prácu... Riešenie?

 

Poďme najprv ku koreňu veci: Prečo chcú mladí ľudia prácu? Aby sa uplatnili? Aby sa mohli na niečom podieľať? Aby boli niekým? Aby mali peniaze a moc rozhodovať? Aby konečne došli do toho pomyseľného "neba" na ktoré ich škola pripravuje? Aby boli samostatní? Aby uspokojili rodičov? Aby sa zlepšili vzťahy s rodinou? Aby niečo znamenali? Aby boli  hodnotní? Aby sa stali plnohodnotnými občanmi?

 

Poďme ešte hlbšie: Prečo mladí ľudia nič neznamenajú? Prečo nie sú hodnotní? Prečo nemajú priestor v spoločnosti? Prečo nemajú priestor podieľať sa, prispieť, niečo zmeniť? Prečo nemajú svoj hlas ani v oblastiach, ktoré sa ich priamo týkajú – ani v školách a školstve?

 

Myslíte si, že keby mladí už niečo v spoločnosti znamenali, že by ich potom už nič nehnalo dopredu? Nehnalo do práce, za uznaním, za peniazmi?

 

Ale teba predsa nemusí nikto hnať... Ty nie si krava, aby ťa bičíkom pobiedzali a maškrtou lákali... Ty sa vieš hnúť aj sám od seba – keď to má zmysel. A len vtedy to bude mať zmysel aj pre spoločnosť.


Peniaze nič nezaručujú. Nezaručujú šťastie. Nezaručujú ani slobodu a samostatnosť... Ani lepšie vzťahy. Peniaze sú len prostriedkami. Ale prostriedky ti vie poskytnúť aj priamo rodina, spoločnosť, zem, na ktorej žiješ... Prečo práve peniaze? Peniaze sú tiež prostriedkom, ako zakryť, že naše medziľudské vzťahy sú v zúfalom stave – ako zakryť, že človek stratil seba, že zlyhal a nenaplňuje svoj život... Chceme byť tými úspešnými dospelými s peniazmi, ktorí si kúpia auto, tablet, oblek, postavenie? Chceme byť tými, čo presviedčajú a klamú okolie, čo sa kryjú majetkom – pretože sami sebe neveria... Stratili sa. Predali sa.

 

Peniaze ťa nevytrhnú.

 

Čo tak sa prestať naháňať za zlatým prasaťom, za tým bohatým "nebom" dakde v budúcnosti...

 

Nemám prácu. Dobre. Možno je to vlastne dobre.


Mám čas.

 

Že čas nemáš? Že musíš to, ono, škola, povinnosti..? V tesnej klietke ide všetko ťažko a pomaly. Všetko je nudné, vyčerpávajúce, zdĺhavé. Niet priestor pre zmenu, pre zlepšenie, pre nádej...

 

Sprav si priestor!


Očisti sa od povinností! Nie si povinný ani vinný. Nemusíš trpieť. Nemusíš vykazovať dobré známky a hrať hru na predstieranie...

 

Áno, niektoré veci spraviť treba – ale ani tieto nemusíš konať z donútenia. Možno v nich nájdeš vlastný zmysel...

 

Sprav si priestor... Čas pre seba, na svoj duševný a duchovný rozvoj. Ty ho máš – tvoj čas je len a len tvoj. Máš čas nájsť sám seba. Máš čas pre druhých, pre medziľudské vzťahy. Toto je veľký dar.

 

Keď ja budem v pohode, keď bude moja rodina v pohode – keď nájdem v živote spôsob sebanaplnenia, spôsob ako sa podieľať na spoločnosti, aby veci boli dobre – potom uznanie príde samo sebou, aj radosť, aj šťastie – a aj peniaze. Možno nie prebytok peňazí – ale dosť nato, aby to stačilo.

 

Koniec koncov, naše chudobné slovensko je bohatšie ako väčšina krajín sveta – vlastne máme všetci prostriedky na to, aby sme mohli zlepšiť svoje okolie... Možnosti sú neobmedzené...


Obmedzujú nás iba naše predstavy...

 

Zmysel života naozaj nie je práca za peniaze. Ani škola, ani vzdelanie z povinnosti...

 

Zmyslom života je rodina, sú to ľudia, vzťahy – je tam aj práca, ale taká, čo ťa napĺňa – nie úplatná práca, ale taká, ktorá má zmysel...

 

S takouto prácou môžeš začať už teraz. Nemusíš trpieť a čakať, kým ťa niekto zaplatí. Nemusíš sa predávať a zapredávať svoj život.

 

Drž si svoj život. Buď sebou. Pomáhaj v svojom okolí – choď za svojimi snami, za vnútorným volaním.

 

Je to ťažké, stojí ti v ceste veľa prekážok, očakávaní druhých, nariadení, predsudkov, nevedomia – ale práve takto sa človek učí... Nie v škole z učebníc a kníh – ale životom – prekonávaním prekážok.

 

Rozširuješ si svoj svet, od svojho stredu – stred si drž, to si ty. Ako celistvý človek môžeš rásť, dospievať a prekonávať svoje hranice.


Môžeš sa spájať s ďalšími v plodnej spolupráci a v spolužití – spoločne môžeme spieť k tým snom v hĺbkach našich duší...

 

A raz si uvedomíš, že svoj sen žiješ :)(Prevzaté z blogu krka vec.wordpress.com)Author: Vlasto Krkavec # WomyKopi07
Ekonomika2014-03-187
-
 50%  ( 6 people voted )
+
Myšlienka pekná, ale bez prachov to v dnešnom systéme fakt nejde, buďme realisti, ak chceme žiť bez peňazí, tak jedine spraviť prevrat a zmeniť systém.

Gyrxiur # TovaGave67
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2014-03-18 18:01:01 50f22128
vsetko je to krasne myslienky ale ked nemas na najomne a na zradlo.tie myslienky su nanic.toto je clanok pre deti zbohartlikov.nie pre deti pracujucich.autor: krk a vec. by sa mal sam seba skontrolovat nakolko podlahol medialnej propaganede. totiz cley clanok je z oblasti oblbovania mladeze. bud spokojny ze nic nemas .hlabne si mysli ze si bohaty a spokojny aj ked umieras od hladu...autor autor.bacha na matrix.bacha.alebo si autor svedok jahodovy?.

cudny autor # QijeXyru64
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-03-18 18:09:34 5b7f207b
autor asi nechcel povedať to, že netreba zarábať peniaze, ale to, že peniaze treba zarábať preto, lebo ich človek potrebuje na to, aby si mohol kúpiť veci, ktoré naozaj chce a potrebuje, nie preto, aby si mohol kupovať veci len preto, lebo ho k tomu tlačí pocit potreby byť cenený v spoločnosti skrz majetok. čiže taký človek zarába peniaze z donútenia. aspoň tak som to pochopil ja
jumka # HexaPeda03
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-03-18 18:53:43 9ffd6832
človek študuje to čo ho nebaví aby robil prácu ktorá je lepsie finančne ohodnotena častejšie ako štúdium niečoho čo ho baví... zrejme pre hodnoty dnešnej doby
Chodec # MejeKube89
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-03-18 19:09:17 4deaf670
Vážení. Dnes v České republice je cca 630 tisíc lidí bez práce. Netýká se to bolestivě jen mladých lidí, ale i lidí nad 50 let. Pokud naši politici nezačnou hájit zájmy nás voličů, ale budou hájit mocenské zájmy některých korporací USA na Ukrajině, a tedy vyhlašovat sankce vůči Rusku atd., můžeme se "těšit", že do konce roku začne nezaměstnanost atakovat hranici 700 000 lidí!!! Soudím, že Slovensko na tom bude podobně. Ve světle vyjádření Billa Gatese (že lidé si neuvědomují, že během 20 let bude jejich práce nahrazena roboty - pro mě velmi reálné!) se domnívám, že většina těchto lidí již dnes nemá perspektivu k nalezení práce. Je mi to velice líto, ale jak to řešit nevím.
To je fuk # PexyWuty28
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2014-03-18 20:04:20 4e50dec2
Ja som autora pochopil tak, že ak niekto nemá prácu, nemá zúfať a byť v depresii, či považovať sa za bezcenného len pre to, že je nezamestnaný. Život nie je len práca. Nikto hľadaním práce pracovné miesto nevytvorí, to len funkcionári z úradu práce si myslia, že pracovné miesta vznikajú tak, že ľudia zbierajú pečiatky. Pravdou je, že rastie technologická nezamestnanosť a stroje a softvér nahrádzajú ľudí viac rok po roku.
Pre niekoho vyzerá lepšia budúcnosť tak, že každý má praácu a pre iného tak, že prácu má ten, kto to chce robiť, vie robiť a má k tomu vzťah. Ideálne je živiť sa tým, čo nás baví. Potom je výsledok win-win. To je ale nemožné. Ale priblížiť sa k tomu dá. Vzdelávanie je len príprava na budúcu profesiu - nie je to o poznaní a taký systém vytvára kvalifikovanú pracovnú silu s úzkou špecializáciou a frustrovanú skupinu tých, ktorí nemajú miesto, alebo musia robiť niečo úplne mimo obor a záujmy.
Ani spomínaný Bill Gates nikdy nepracoval, nie je to cigán a zarába dosťa ešte dokonca asi robí to, čo ho baví.
Beriem článok ako motiváciu pre mladých, ktorí majú problém nájsť robotu, aby to nebrali tragicky a využili situáciu pre svoj prospech a čas takisto. Ich sklamanie pramení z požiadaviek zamestnávateľov, ktoré nemôžu splniť (napr. prax) a očakávaní vlastných aj okolia.

MarianR # JabyXira91
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-03-19 16:34:30 5e88895e
loading...
Nemáš prácu? Chceš svoj priestor,aby si sa necítil stiesnený?Chceš sa očistiť od povinnosti? To potom nemôžeš ležať doma na gauči.Keď ty budeš v pohode,oslobodený od povinnosti ,kto ťa bude živiť? V tom prípade tvoja rodina nebude v pohode! Musela by ťa živiť ona.To sa potom zober niekde na hory ,Tam ti vietor učeše vlásky,Namiesto periny ťa prikryje hmla sivá, čas ti prinesie šaty,miesto postele si ľahneš na kameň a budeš voľný.Tam si môžeš šantiť s vetrom o preteky až do omrzenia.Potom si uvedomíš,že jesť treba.
Myslieť si,že budeš v živote robiť len to čo ťa baví,je skoro šialené.
Mýliš sa autor! V škole sa mládež naučí potrebné veci a až v živote nadobudne skúsenosti.Život ju naučí prekonávať prekážky.
Ešte dobre ,že sme si na dôchodky zarobili.
Slovensko je veľmi krásna krajina,len niektorí nemajú prostriedky(lopaty),aby si po sebe odpratali svinčík.
Veru bolo by dobre zamyslieť sa nad profesiami ,ktoré majú budúcnosť,lebo potom bude každý pán a robiť nebude mať kto!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-03-23 17:51:24 4e621fe7

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyr   sede
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Konečné riešenie poloprázdnych automobilov


Konečné riešenie poloprázdnych automobilov
Všimli ste si niekedy, koľko ľudí cestuje rovnakým smerom alebo dokonca do rovnakého cieľa a pritom každý používa svoje vlastné auto? Auto, ktoré je často z ¾ prázdne. Nebolo by mož...
Jak by vypadal život po lidech: působivá opuštěná místa na Zemi
„Soudruh Dobro“ zasahuje: Vize 2020
Ruská ambasáda v Libyi terčem útoku

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0248 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne