Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Hlavolam Bitcoin


Author: Stanislav Jurcisin # LimoGage46
Svet2013-12-1433
-
 50% ( 0 people voted )
+
Na vysvetľovanie okolností a princípy fungovania tejto novej meny sa najčastejšie stretávame s takýmito vecami(stiahnuté zo stránky www.bitcoins.sk):

Bitcoin je virtuálna mena a zároveň decentralizovaná sieť, prostredníctvom ktorej je možné vykonávať peňažné prevody kedykoľvek a kdekoľvek na svete bez čakania a bezkonkurenčne nízke poplatky.

Bitcoin pracuje na princípe vzájomne prepojených klientských aplikácií, ktoré sa starajú o bezpečné prevody a predvídateľnú tvorbu nových peňazí. Na fungovanie systému nemusí dohliadať banka, ani žiadna iná inštitúcia.

Projekt vznikol v roku 2009, kedy jednotlivec alebo skupina jednotlivcov, vystupujúci pod pseudonymom Satoshi Nakamoto zverejnil dokument popisujúci fungovanie novej virtuálnej meny, spolu s prvouverziou aplikácie, ktorá uvádzala jeho myšlienky do praxe. Krátko na to sa o projekt začali zaujímať ďalší vývojári a technologickí nadšenci. Okrem nich sa o bitcoin zaujímajú aj obchodníci a investori.

Ide o tzv. kryptomenu, keďže overovanie transakcií a tvorba meny závisí od komplikovaných matematických výpočtoch.

S na­ším fi­nan­čným sys­té­mom nie je nie­čo v po­riad­ku. To však nie je no­vin­ka, ale zná­my fakt. Nech už bo­li prí­či­ny krí­zy ho­ci­ja­ké a rie­še­nia aké­koľ­vek efek­tív­ne ale­bo nee­fek­tív­ne, je tu pries­tor na hľa­da­nie lep­ších fi­nan­čných nás­tro­jov. Je­den z no­vých prís­tu­pov vy­chá­dza z li­ber­ta­rián­ske­ho prís­tu­pu k eko­no­mi­ke a z fun­go­va­nia peer to peer sie­tí. A má veľ­ké am­bí­cie — nah­ra­diť tra­dič­né nek­ry­té (fiat) me­ny vy­dá­va­né štát­mi ale­bo sku­pi­na­mi štá­tov nie­čím no­vým.


Na úvod by som chcel upozorniť na veľmi častý jav pri argumentácii opodstatnenosti a nevyhnutnosti vytvárania alternatívnych mien. Je to fakt, že mena vydávaná štátom sa ukázala ako chyba a na základe toho dnešný finančný systém nefunguje a v podstate celý systém kolabuje. Tento predpoklad je v rámci kapitalistickej ekonomiky posledných storočí nepravdivý. Vydávanie meny je v rukách súkromných inštitúcií a kontrola jej množstva úplne nechaná na fakt, koľko si subjekty od týchto inštitúcií požičajú.

Teda už v základnom predpoklade, pomocou ktorého sa táto mena argumentuje ako niečo, čo má za úlohu napraviť dnešný systém sa jej zástancovia mýlia.

Jednou z výhod tejto meny používaných na argumentáciu jej opodstatnenia sú nízke poplatky, ktoré ani zďaleka netvoria podstatu problémov dnešného peňažného systému.

Ide o menu, na fungovanie ktorej nie sú potrebné banky a má nahradiť dnešné meny (zrejme v záujme záchrany systému).

Tvorba nových bitcoinov je ponechaná napospas nejakého zázračného programu.

Tvorba nových peňazí a vykonávanie transakcií závisia od komplikovaných matematických výpočtoch.

Ako si niekto predstavuje vydávanie nových bitcoinov do systému? Na akých princípoch funguje tento zázračný programovací kód, ktorý sám od seba dokáže predvídať potrebné množstvo nových bitcoinov?

Ako dokáže niekto takýto program vymyslieť, keď ani samotný človek nedokázal ešte dostať poctivú menu do systému(mám na mysli novodobú kombináciu fyzických a digitálnych peňazí)? Takže ešte to nedokázal urobiť človek pri používaní nejakých priamych rozhodovaní, ale už dokázal vymyslieť program, ktorý to dokáže sám???

Už ak by sme vymysleli zázračný program, ktorý na základe nejakých zložitých matematických výpočtoch dokáže nahradiť človeka. Ako sa bude táto mena dostávať do systému??? Cez koho pôjde? Ako vlastne vznikajú tie dnešné bitcoiny? Ak kúpim nejaké bitcoiny, doláre za ktoré ich kúpim okamžite zaniknú? Lebo ak nie, potom si môže niekto dobrovoľne priamo zvyšovať peňažnu masu a vieme čo to v skutočnosti znamená... ? A ak zaniknú, kto má také oprávnenie aby sťahoval oficiálny výmenný prostriedok z obehu?

Posledné správy hovoria, že s bitcoinmi začínajú spolupracovať banky, dokonca predstavitelia FEDu sa vyjadrujú o jeho veľkej budúcnosti. To zrejme nie je až také prekvapenie, avšak tu by sa mohli dať ďalšie otázky. Ako budú banky do systému dávať nové bitcoiny? Budú ich požičiavať z ničoho? Čo sa zmení oproti tomu dnešnému systému k lepšiemu?

Kto je to vlastne Satoshi Nakamoto? Pri kapitalistickej skúsenosti sme mohli pochopiť, že ten, kto ovláda vydávanie a kontrolu peňazí v obehu je schopný ovplyvňovať naše životy a riadiť celé prostredie ako sa mu zachce. To skutočne chceme dať oprávnenie riadiť túto nevyhnutnú zložku spoločnosti nejakému anonymovi, ktorý nám povie, že celé fungovanie meny závisí od komplikovaných kódov, nie je napojený na dnešný systém aj keď vo svojej podstate ide o to isté?

Na základe týchto zvláštnych skutočností je na mieste otázka. Ako mohol vôbec niekto dovoliť nejakému anonymovi v rámci krajiny vydávať platobný prostriedok? Vieme si predstaviť, aký podvod môže byť za týmto netransparentným projektom a to nie len voči tým, ktorý ho začnú používať a čelia nejakým rizikám z pohľadu volatility jej ceny, ale hlavne voči ostatným?

Ešte donedávna som ani ja nepovažoval vytvorenie viacerých paralelných mien za niečo nebezpečné a považoval som to za súčasť slobody. Avšak keď sa hlbšie zamyslím nad týmto projektom (otázkami sa snažím možno naviesť aj iných)čo sa nejakým zaujímavým zázrakom dostáva do celého sveta, začínam byť presvedčený, že alternatívne meny nemôžu byť dovolené(samozrejme rád by som počul konečne nejakú odbornú argumentáciu tohto projektu u pohľadu dodržiavania základných menových princípov a na to je vytvorená aj táto debata). Dať niekomu do rúk vydávanie oficiálneho platobného prostriedku(aj keď v našom prípade ide o zázračný program) je predsa to isté čo tu máme a sme tu mali. Ibaže systém, ktorý sa riadil tým, že peniaze vznikli na základe aspoň nejakého oficiálneho dopytu po nich, odteraz budú môcť vzniknúť na základe programu, aj keď rozumnejšieho ako je človek sám, ktorý ale vymyslel človek. Teda génius Satoshi.

Čo môže byť za menou, ktorá
- Je vydávaná nejakým zázračným programom a jej fungovanie je argumentované komplikovanými matematickými výpočtami
- V podstate je po krátkom čase dovoľovaná po celom svete
- Absolútne nerieši problémy dnešnej meny, iba ak ich zvyšuje
- Jej fungovanie je niekoľkonásobne netransparentnejšie ako fungovanie dnešného finančného systému, ktorý spoločnosť doviedol do totálneho rozkladu????

Mne nejde na tento projekt zatiaľ nič iné povedať, ako keď niekto chce robiť niečo čo najkomplikovanejšie a najnetransparentnejšie a to je voda na mlyn špekuláciam, ktoré dostali už tento dnešný systém a svet do totálne slepej uličky. Chceme to vymeniť ešte za prešpekulovanejší systém, do ktorého bude vidieť už len ten programátor? Nemali by peniaze slúžiť ako prostriedok výmeny a nie ako prostriedok zotročovania?

Mám ohľadom tohto projektu veľké pochybnosti a už prinajmenšom preto, že sa to môže samozrejme dotknúť aj mňa a mojej rodiny, rád by som predostrel takéto otázky.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-14 07:38:19 4e630abc
Stanislav, platobný prostriedok si môže vyrobiť hocikto. Chalanisko sa pohral, vymyslel a používateľom sa to páči. Nieje to nič iné, len zábavný priemysel.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-14 08:23:31 4e625075
Dr. Hujer
Tu nejde o to, či si nejaký programátorko vymyslel kód, resp. počítačovú hru. Tu už ide o to, že táto hra je rôznymi oficiálnymi organizáciami všeobecne akceptovaná ako mena. Tu ide o možný neuveriteľný podvod na všetkých, nie len na tých, ktorí sa rozhodli si hru zahrať. Toto nemôže byť uznané ako mena a banky to akceptovať, to je predsa jasný oficiálny podvod.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-14 10:48:35 4e630abc
Aki ste vsetci chytri.
Autor clanku by si mal zistit ako Bitcoin funguje a co to vlastne je, skor ako vypusti do sveta taketo zbytocne uvahy. Len tak zbezne:
citacia: Čo môže byť za menou, ktorá
 • - Je vydávaná nejakým zázračným programom a jej fungovanie je argumentované komplikovanými matematickými výpočtami
 • - V podstate je po krátkom čase dovoľovaná po celom svete
 • - Absolútne nerieši problémy dnešnej meny, iba ak ich zvyšuje
 • - Jej fungovanie je niekoľkonásobne netransparentnejšie ako fungovanie dnešného finančného systému, ktorý spoločnosť doviedol do totálneho rozkladu????

1. tie "komplikovane" vypocty skutocne nie su komplikovane a vlastne cela vasa otazka je irelevantna. Odporucam si pozriet nieco o "proof of work".
2. Ano, uchovavatel hodnoty/mena, ktora je pristupna kazdemu na svete a kazdy ju moze ziskat principom "kto skor pride, ten skor melie", tak takato mena je dobra. To ze preco, to je snad kazdemu jasne a ak nie, nech sa zamysli a pride na to.
3. Bitcoin velmi dobre riesi problemy dnesnej meny. Napr., dolar za poslednych niekolko desiatok rokov stratil 80% kupnej sily aj vdaka sialenemu tlaceniu penazi (dlhy obcas niecim treba splatit). Dokaz si vygooglite. Dalej, Bitcoin riesi problem transferu penazi medzi krajinami. Skuste poslat $10 z USA do Gronska. Viac zaplatite na poplatku za transfer. Dalej, riesi aj ostatne problemy, ale tie si vygooglite.
4. Posledny bod netransparentnosti je snad najvadsi ukazovatel autorovej nevedomosti. Nebudem rozoberat preco jeho naznacenie netransparentnosti BTC je obludne nespravne, kto chce vediet viac, nech si vygoogli "bitcoin blockchain".
Zaverom: Preco?! Preco su na svete ludia, ktori sa musia vyjadrit ku niecomu, o com zatial nic nevedia? Bitcoin je komplexna tema a neda sa pochopit/naucit za tyzden. Nehrajte sa na politikov a populistov, ktori sa verejne vyjadruju ku veciam o ktorych nemaju paru. Zistite si pravdive informacie (a ze o BTC ich je neurekom, nie je to ziadna netransparentna pochybna vec) a nasledne piste vase nazory. Odporucam si precitat toto: https://en.b
itcoin.it/wiki/Myths
a aj toto: https://en.bit
coin.it/wiki/FAQ
a samozrejme aj uplne ine zdroje.
Read more: http://dolezite.sk/Hlavolam-Bitco
in-bAt5FL.html#ixzz2nRZLj6cF
Non # TegoPuvy19
-
 68% ( 9 people voted )
+
2013-12-14 11:42:25 2582e385
Non
Skúsim sa s Vami baviť na úrovni základného chápania peňazí. Viete, peniaze a ich fungovanie samo o sebe nemajú až také zložité princípy fungovania, aby ste ich nedokázal pochopiť, keďže sa javíte ako zdatný technik.
Spomeňte si na to, ako sa používali peniaze v stredoveku. Boli vydané panovníkom, povedzme v podobe zlatých mincí. Dal ich do obehu a tak sa začala ekonomická výmena, ekonomický kolobeh. Slúžili ako prostriedok výmeny, boli ťažko falšovateľné, keďže zlato bolo asi všetko použité na výrobu tých peňazí. Potom prišli ďalšie problémy, zlato sa opotrebávalo a tak sa začali peniaze kryté zlato, avšak to už je ďalšia debata.
Čo ak sa v takom ekonomickom procese panovník rozhodol vydať ďalšie peniaze(povedzme na vojnu)? Vydal trebárs aj strieborné mince. Čo sa nastane následkom takéhoto kroku??? No jednoducho nepriamo okradne všetkých a zobierie si daň, ktorou financoval tú vojnu. Dúfam že takéto procesy vzhľadom na Vašu technickú zdatnosť pochopiť viete.
A čo sa stane ak niekto uzná ďalšie peniaze v systéme za pravé? Ako sa vlastne táto problematika rieši v rámci bitcoinu? Podľa toho ako ho dobre poznáte, asi budete vedieť odpovedať na základné otázky vzniku a fungovania tejto meny.
Ja som vo svojom prvom príspevku dal základné otázky, ktoré sa týkajú problematiky meny. Viete, už ten dnešný peňažný systém je úplne netransparentný podvod na ľuďoch. Ak by ste aspoň tušil aké má medzery, však? Bitcoin je hyper netransparetný, vysvetľujú ho ľudia ako vy, ktorý sa tu oháňajú odbornými technickými znalosťami a nemajú ani potuchy o princípoch fungovania peňazí. Vy pred tým, ako si naštudujete programovacie jazyky, aplikácie, kryptomeny, a podobné vymoženosti, začnite sa zamýšľať čo sú to peniaze, na čo majú slúžiť, aké sú s nimi problémy dnes, v čom klolabuje celý systém a potom sa snažte na základe Vašich technických znalostí vyjadriť k takejto problematike, na ktorej chyby v systéme dnes umierajú denne tisíce detí, milióny sú bez strechy nad hlavou a miliardy ľudí po celom svete trpí. To Vaše vysoké ego si nechajte pre niekoho iného a nesnažte sa robiť s jednoduchých vecí zložité, pretože mnohým škodíte. Okrem iného aj mne a preto sa samozrejme ozývam. Pokiaľ neviete odpovedať na jednoduché otázky, ktoré viacmenej dokazujú hyper podvod za týmto projektom, je lepšie sa venovať vytváraniu počítačových hier, napríklad zlepšeniu FIFI. Potom si ju kúpim aj ja, keďže mám rád futbal a už dlho som ju nehral.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-14 12:11:48 4e630abc
bitcoin je skôr komodita, ktorú niektorí používajú ako menu. menou by som ju nenazval
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-14 12:57:04 4e625075
loading...
@Stanislav
Bitcoin funguje na principe Perfect market (ok, nie 100% ale velmi) http://en.wikipedia.org/wiki/Perfect_market
Tato tema nie je technicka, vacsina ludi tu to vie vstrebat.
 • No jednoducho nepriamo okradne všetkých a zobierie si daň, ktorou financoval tú vojnu.
Suhlasim. "Vytvori hodnotu z nichoho", tym ze povie, ze "tento kov ma takuto hodnotu" alebo "vsetky ruzove fazulky maju onaku hodnotu". Pri crypto menach sa deje nieco podobne. Tu si mozete pozriet asi 45 cryptomien, ktore vznikli http://coinmarketca
p.com/

Je na jednotlivcovi, ci uveri nejakej mene. Vo vysledku, niektore meny nepreziju (niektore su priamo podvodne, kedze su na 99% uz natazene jednym clovekom). Kazdopadne, Bitcoin a Litecoin su povazovane za najstabilnejsie a najperspektivnejsie - su prve a maju pod sebou schopnych vyvojarov (so zachovanim si necentralizovanosti), nie spekulantov.
Trh (trh je tu mozno chapat ako demokraticku volba vacsiny ludi, ktora je motivovana vyhodnostou pre tych ludi) rozhodne ktora mena ma buducnost. Chceli ste niekto priamu demokraciu? Mate ju mat. Zatial v kabate decentralizovanej meny.
Suhlasim, ze dnesny system je netransparentny pe vacsinu ludi. Ked sa nan pozrieme blizsie, uvidime sofistikovane okradanie obcanov a ine svinstva. Co sa ale tyka BTC, ten je zlozity technologicky. Ale je maximalne transparentny a priamy co sa tyka zakladnych myslienok. Principy alebo "bezpecne vyhlasenia" o BTC sa daju zhrnut do par odrazok, na internete je to popisane X-krat. Kazdy z tychto principov je viac ako slub. Su to sluby, ktore sa porusia s pravdepodobnostou takou malou, ze to je tazko predstavitelne. A to vsetko za pomoci matematiky/kryptografie. Podla mna ovela lepsie ako spoliehat sa na autoritu (banka, stat, uradnik,...).
Chcem tym povedat toto: ludia nemusia vediet tehcnicke principy BTC, staci aby poznali "sluby", ktore BTC garantuje (s velkou pravdepodobnostou - tym myslim skutocne skutocne skutocne velkou). A kto tomu neveri, nech si to overi - a sme pri ultimatnej transparentnosti! Pomaly kazdy detail okolo BTC je vela krat popisany a prevereny kryptologmi/matematikmy/informatikmi a ustoji aj otazky sedliackeho rozumu bezneho cloveka.

Non # TegoPuvy19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-14 14:33:00 4f86eac8
 • A čo sa stane ak niekto uzná ďalšie peniaze v systéme za pravé? Ako sa vlastne táto problematika rieši v rámci bitcoinu? Podľa toho ako ho dobre poznáte, asi budete vedieť odpovedať na základné otázky vzniku a fungovania tejto meny.
Ktokolvek moze vydat vlastnu kryptmenu. Ale nikto ju asi nebude chciet.
Bitcoin ale nie je mozne vydavat, ako sa komu zachce, rychlost vydavania (tazenia) je fixne dana a to aj v pripade, ze o BTC bude extremny zaujem. Ma to vlasnosti zlata (stale sa tazi menej) je to lepsie ako zlato. google it.


Non # TegoPuvy19
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-14 14:38:29 d9730a83
Non
viete kedy by bol jednoduchý peňažný systém poctivý? Vtedy, ak by sme mali zlaté mince, nemožnosť ťažiť nové zlato a zlato by sa k tomu neopotrebovalo. Akonáhle by niekto ťažil nové zlato, urobil by si nové mince, tie staré by znehodnotil a ostatní by chudobneli, keďže ceny by stúpali.
Tak isto je to aj s dnešnými peniazmi, aj keď žijeme v sofistikovanej dobe. Dnešný systém funguje tak, že sa peniaze od bánk požičajú a potom sa musia aj s úrokom vrátiť. Takto sa automaticky zvyšuje dlhové bremeno ekonomických subjektov voči bankám.
Moja základná otázka ohľadom tejto alternatívnej meny je to, ako možno pustiť do obehu ďalšiu oficiálnu menu(keďže to jasne smeruje k jej akceptácii) bez toho, aby sme neznehodnotili ostatné peniaze v obehu? To asi sám uznáte, že to možné nie je. Preto alternatívna mena nesmie byť pustená do systému.
Je pekné, že sa obraciate na zložité matematické výpočty, avšak celé čo vám chcem naznačiť, že pri menovej problematike zložité matematické výpočty potrebné nie sú. Je potrebné uvedomenie medzi vzťahom množstvo peňazí v obehu, ceny, spôsob ich vzniku a uvedenia do obehu. To je celé čo potrebujeme. Ak majú nové peniaze vznikať, tak iný spôsob nie je ako sledovať buď rast produktu, niektorí hovoria o raste obyvateľov, aj keď ja som osobne za tú prvú alternatívu. Na zvyšovanie ich množstva je však potrebné ľudské rozhodnutie. Nie rozhodnutie programovacieho kódu, ktoré nejakým zázrakom dokáže vycítiť potrebu množstva nových peňazí.
V mojom prvom príspevku som dal ďalšie základné otázky meny. Spôsob ich udania do obehu.
Ak tomu dobre chápem,. dnes bitcoiny vznikajú na základe nejakých výpočtoch aplikácii alebo nejak tak, niekto si ich kúpi(vznikne nejaká cena na trhu) a potom ich môžte používať. Skúste sa zamyslieť ešte nad faktom, čo je s tými peniazmi, za ktoré si bitcoin kúpite?
Tu nejde ani o to, že množstvo nových bitcoinov je bezpečne kontrolovateľné(na základe super kódu, ktorý to sám vycíti) Tu ide o to, že vôbec takýto jav existuje. Také niečo ani nesmie byť, lebo je to obyčajné okrádanie ľudí. To predsa nemôže byť až tak ťažké pochopiť. Dal som na to aj v predošlom príspevku príklad s panovníkom, možno to Vám pomôže.
Netreba porovnávať bitcoin so zlatom. Bitcoin je digitálna mena. Zlato je fyzická vec, ktorá má svohu hodnotu vzhľadom na svoju obmedzenosť a trvácnosť. Preto sa používalo ako mena. Avšak vzhľadom na možnosť nekontrolovateľnej ťažby tiež mala svoje muchy. K tomu aj peniaze kryté zlatom neboli tiež ani zďaleka kontrolovateľné. Hlavne ak ich vydávanie mali v rukách súkromné banky a dávali peniaze za úrok. Teda ako dnes, princíp sa zachoval. Ale chcel som dospieť k tomu, že aj ťažba nového zlata, ktorej množstvo sa nedalo kontrolovať a automaticky prinášala peniaze len tým, čo ich nájdu, destabilizovala peňažný systém.
Čo chcem naznačiť, že z pohľadu problémov dnešného fiunančného systému princíp fungovania bitcoinu nič nerieši. K tomu je stál viac považovaný za menu a akceptovaný aj finančnými inštitúciami, čo je absolútny podvrh a nie je možné, aby také niečo v rámci finančného systému vôbec vzniklo. Chápať toto Vám ušetrí čas zaoberať sa fantastickým kódom, ktoý dokáže produkovať nové bitcoiny.
Skúste sa pozrieť na stránku www.penaznareforma.sk. Skúste sa poriadne zamyslieť nad faktorom peňazí a pochopiť návrhy na tejto stránke. Aké je to v skutočnosti jednoduché a ako sa to dá v dnešnej dobe už perfektne pripraviť. Môže Vám to dať aj všeobecný prehľad fungovania toho dnešného finančného systému.
Ja sa s Vami nechcem hádať, lebo tu fakt nie je o čom. Dal som základné otázky smerujúce k fungovaniu tejto meny a tam sa končí moje pátranie. Nemá to nič spoločné s poctivou a transparentnou menou a už jej spôsob presadzovania nemôže byť akceptovateľný. Ak by sa takéto veci ponechali len na internetových dílerov, išlo by o pyramídovu hru, na ktorú tí poslední doplatia. Ak však začínajú finančné inštitúcie túto hru presadzovať do praxe, tak sa proti tomu ohradím aj ja, lebo okrádajú aj mňa.
Na chápanie meny netreba zložitú matematiku ani zložité výpočty. Peniaze majú byť dané do obehu, nikto nesmie mať právo svojvoľne vydávať nové(ani zázračný program) a banky musia pôsobiť iba ako sprostredkovatelia. Vydávať nové peniaze môže mať len celá spoločnosť a musia ísť pre všetkých, aby s toho mal každý roovnaký diel. Všetko ostatné destabilizuje finančný systém. Teraz sa zamyslite nad tým dnešným bordelom a nad tým, čo vlastne vyrieši bitcoin.
Peniaze sú vec, ktorú ľudia potrebujú. Majú slúžiť na fungovanie ekonomiky. Majú však určité pravidlá, ktoré zneužívali už v stredoveku a vieme o tom. My sa ani dnes nechceme poučiť? Prečo z toho robíme zbytočnú netransparentnú vec, ktorá je len voda na mlyn okrádaniu a zotročovaniu? A ja zatiaľ za bitcoinom nič iné nevidím, jeho spôsob presadzovania dokonca dáva veľký varovný prst...

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-14 16:48:34 4e630abc
 • Akonáhle by niekto ťažil nové zlato, urobil by si nové mince, tie staré by znehodnotil a ostatní by chudobneli, keďže ceny by stúpali.
-> Bitcoinov bude max cca 21 mil. Dotazi sa o cca 20 rokov, da sa to urcit s presnostou na 2 tyzdne. Treba povedat, ze polovica BTC je uz vytazena a kazdych zopar rokov sa zpolovicni odmena za overovanie tranzakcii/tazenie o polovicu. Je to podobne ako pri zlate alebo rope, ked v buducnosti je tazba neefektivnejsia. Ja v tomto vidim idealnejsi penazny system ako dnes.
 • ako možno pustiť do obehu ďalšiu oficiálnu menu(keďže to jasne smeruje k jej akceptácii) bez toho, aby sme neznehodnotili ostatné peniaze v obehu
Podobne ako ked niekto vymeni svoje fiat uspory za nehnutelnost alebo zlato. Jednoducho pripise hodnotu niecomu inemu ako fiat usporam. Nutne to hned neznamena, ze fiat meny sa znehodnotia, pretoze potrva este dlhu dobu, kym sa bude dat platit v obchodoch v EURach (lebo stat). Skor to bude tak, ze obchody zacnu akceptovat BTC a BTC sa ustali na akejsi hodnote EUR.
 • Je pekné, že sa obraciate na zložité matematické výpočty,
Nie, nepochopili sme sa. Ziadne zlozite matematicke vypocty pri BTC nie su. Obraciam sa na pravdepodobnost, ze mi niekto ukradne BTC vdaka "smole". Ja riesim zakladne principy BTC - preco je vobec bezpecny a lepsi! A ta pravdepodobnost je mensia, ako ze do zeme trafi meteorit a znici ju (to je priblizny priklad, nemam presne porovnanie). Naopak, pravdepodobnost, ze stat Vam zoberie uspory, je celkom velka (Cyprus, Euroval, ...). Pravdepodobnost, ze vas okradne skorumpovana autorita je isto vacsia ako "smola" v celom systeme BTC.
 • Ak majú nové peniaze vznikať, tak iný spôsob nie je ako sledovať buď rast produktu, niektorí hovoria o raste obyvateľov, aj keď ja som osobne za tú prvú alternatívu. Na zvyšovanie ich množstva je však potrebné ľudské rozhodnutie. Nie rozhodnutie programovacieho kódu, ktoré nejakým zázrakom dokáže vycítiť potrebu množstva nových peňazí.
Pozrite sa. Bitcoin je dizajnovany na 8 desatinnych miest. tj, 0,00000001 je atomicka ciastka. Namiesto toho, aby **autority** tlacili peniaze (vid USA), nie je lepsie urobit to po vzore zlata, ktore sa neda tazit prilis rychlejsie? A to, co ludia mozu ovplyvnit **demokraticky** bude HODNOTA BTC? Predstavte si, ze zlato sa tazi/nachadza uz v malych minciach, sikovnych na vymeny. Ak priznate, ze taketo zlato su lepsie peniaze ako fiat, tak ste potvrdili, ze BTC su lepsie peniaze ako fiat.
 • Ak tomu dobre chápem,. dnes bitcoiny vznikajú na základe nejakých výpočtoch aplikácii alebo nejak tak, niekto si ich kúpi(vznikne nejaká cena na trhu) a potom ich môžte používať.
Nie, BTC idu do obehu ako odmena pre tych, ktori su ochotni prevadzkovat/overovat BTC tranzakcie. Nijak inak sa BTC vyrobit nadaju. Bodka. Ked sa vsetko vytazi (o 20 rokov), odmenou pre tych, ktori overuju tranzakcie budu tranzakcne poplatky (dnes su tiez a su smiesne male).
 • Skúste sa zamyslieť ešte nad faktom, čo je s tými peniazmi, za ktoré si bitcoin kúpite?
Uprimne mi je jedno co je s peniazmi, ktore zamenim za BTC. Take peniaze, ktore neustale stracaju hodnotu nepotrebujem vdaka rozhodnutiu zopar ludi, nepotrebujem.
 • Tu nejde ani o to, že množstvo nových bitcoinov je bezpečne kontrolovateľné(na základe super kódu, ktorý to sám vycíti) Tu ide o to, že vôbec takýto jav existuje. Také niečo ani nesmie byť, lebo je to obyčajné okrádanie ľudí. To predsa nemôže byť až tak ťažké pochopiť. Dal som na to aj v predošlom príspevku príklad s panovníkom, možno to Vám pomôže.
Skutocne?! Neviem si predstavit ako niekto moze byt okratnuty, ked vie, v akom case bude kolko BTC vytazenych. Je to nastavene fixne, neda sa to menit! Co sa meni, je NAROCNOST tazby. A to preto, aby sa stale ROVNAKO rychlo tazilo, s tym, ze odmena sa kazdych par rokov spolovicni. Pravidla su transparentne.
 • Netreba porovnávať bitcoin so zlatom. Bitcoin je digitálna mena. Zlato je fyzická vec, ktorá má svohu hodnotu vzhľadom na svoju obmedzenosť a trvácnosť. Preto sa používalo ako mena.
Hlupost. Zlato ma hodnotu, lebo ludia mu hodnotu pripisuju. Nie preto, ze je ziarive a zlate. Bitcoin je este lepsie obmadzeny a este viac trvacny ako zlato. Bodka. Navyse, je ovela ovela lepsie prenostitelny - ci uz cez internet, alebo cez **kus papiera**, alebo subor na CDcku. A spominal som, ze BTC sa neda duplikovat/falsovat?
 • ťažba nového zlata, ktorej množstvo sa nedalo kontrolovať a automaticky prinášala peniaze len tým, čo ich nájdu, destabilizovala peňažný systém.
BTC ma pevne urcenu rychlost tazby (odmeny za prevadzkovanie tranzakcii). Ak zacne tazit viac ludi, zvysi sa narocnost ale viac BTC sa nevytazi.
 • z pohľadu problémov dnešného fiunančného systému princíp fungovania bitcoinu nič nerieši. K tomu je stál viac považovaný za menu a akceptovaný aj finančnými inštitúciami, čo je absolútny podvrh a nie je možné, aby také niečo v rámci finančného systému vôbec vzniklo.
Vyvratil som vam vsetky domienky o BTC, tato cast teda nie je podlozena. Kym si nieco neprecitate o BTC, nebudete vediet o BTC a budete mat nespravny nazor.

Este chcem vyzdvihnut kontrast akejsi statisticko-kryptografickej "istoty" a ludskej autority - bud nechate moc autorite, alebo sa uspokojite s kryptografiou a statistikou. Ina moznost neexistuje (aspon ja o nej neviem).

Skutocne, principy pouzite v protokole Bitcoin su velmi pekne a funkcne. Rozlozenie moci nezavyslim ludom, spravodlivy princip "kto skor pride, ten viac ma", demokraticke rozhodnutia vacsinou. Vsetko je to v protokole, v sposobe ako funguje jadro BTC. A podobne principy sa uplatnuju aj na volnom trhu okolo BTC.


Non # TegoPuvy19
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-12-14 19:27:06 25daf4d5
 • Peniaze majú byť dané do obehu, nikto nesmie mať právo svojvoľne vydávať nové(ani zázračný program) a banky musia pôsobiť iba ako sprostredkovatelia.
Ak ja nemam pravo vydat si vlastne peniaze, ktore nebudem nikomu nutit, vy nemate pravo vydavat vase clanky, ktore nikomu nebudete nutit.
 • Vydávať nové peniaze môže mať len celá spoločnosť a musia ísť pre všetkých, aby s toho mal každý roovnaký diel.
To neviem v akej spolocnosti zijete, aby vam "spolocnost" davala novovytlacene peniaze.
 • Teraz sa zamyslite nad tým dnešným bordelom a nad tým, čo vlastne vyrieši bitcoin.
BTC vyriesi rychlost tranzakcii, falsovanie hodnoty, autoritativne tlacenie penazi, ... BTC e pokrok, tak ako email je pokrok voci poste.
 • Peniaze sú vec, ktorú ľudia potrebujú. Majú slúžiť na fungovanie ekonomiky. Majú však určité pravidlá, ktoré zneužívali už v stredoveku a vieme o tom.
Bitcoin ma pravidla, ktore ZIADNA autorita alebo jednotlivec nemoze porusit (napr. vytlacit si pre seba viac). Principialne. Ak mate rad stredovek, chodte do muzea.

 • My sa ani dnes nechceme poučiť? Prečo z toho robíme zbytočnú netransparentnú vec, ktorá je len voda na mlyn okrádaniu a zotročovaniu?
My sa ideme poucit z nevydarenych, nekritych papierokov. Ku netransparentnosti vidte body vyssie.. Okradanie a zotrocovanie,..verim, ze uz si nemyslite, ze ste mali pravdu...

Non # TegoPuvy19
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-14 19:40:14 d45390b4
Non
napada mi vam povedat jeden priklad co som pouzil pri rozhovore s jednym chlapcom. Ak sa chce nejaky ziacik ucit nasobilku, potrebuje najprv vediet co su to cisla. Potrebuje vediet ze jeden je menej ako dva a dva su menej ako tri. Vy ak nemate predstavu o dnesnom systeme a mate velmi malu prestavivost na co sluzia peniaze a ake su ich zakonitosti, tazko je sa asi snazit. Len tolko. Nehnevajte sa na mna, ale tu niet co dodat. Nevediet si predstavit ze nove peniaze v systeme bez stahovania starych znehodnocuju menu a v podstate okradaju aj keby ten vas btc riadil sam duch svaty a davat chybu lebo stat je toho dokazom. Drzte sa a snazte sa zamyslat nad podstatou veci aby ste da nedostaval do zbytocnych mixov v hlave a nakoniec nemal ani najmensiu predstavu o com rozpravate a pisete. Drzte sa
stanislav jurcisin # HobiSawo51
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-14 20:25:37 4e6327e4
 • Vy ak nemate predstavu o dnesnom systeme a mate velmi malu prestavivost na co sluzia peniaze a ake su ich zakonitosti, tazko je sa asi snazit. Len tolko.
Bludy.
 • Nevediet si predstavit ze nove peniaze v systeme bez stahovania starych znehodnocuju menu a v podstate okradaju aj keby ten vas btc riadil sam duch svaty a davat chybu lebo stat je toho dokazom.
Bavime sa snad o vyhodach BTC, nie o dopade na ine meny. Ale ako som uz povedal, BTC v dohladnej dobe neohrozi fiat meny natolko, ze budem mat problem kupit si za EURo chlieb.

Vy mate problemy pochopit zakladne veci nielen o BTC ale aj o peniazoch vseobecne. Podme spolu uvazovat; ak bude popularita BTC rast, obchody budu akceptovat BTC, viac ludi bude BTC chciet, stane sa to, ze kurz BTC/EUR sa zvysi. Poklesne IBA hodnota EUR voci BTC.

Hodnota USD/EUR sa zrejme nezmeni. Hodnota chlieb/EUR sa zrejme nezmeni. Hodnota byt/EUR sa zrejme nezmeni. Ani hodnota beznych veci za EURa sa zrejme nezmeni. A preco? lebo BTC bude stale alternativna mena, nie oficialna a teda nicim negarantovana/nerucena/neviem co este robia autority.

Nejaky cas (asi dlho) sa bude BTC prepocitavat na EUR (tak ako dnes) a podla toho budu na vyrobkoch ceny v BTC. EURo bude prvou menou, nie BTC! Spominate si na nastup EURa na SR? Bude to podobne, ibaze namiesto 30,1260 budeme mat ustalenu trhovu cenu BTC. Az v tomto momente to zacne byt zaujimave. Odpoji sa BTC od EURa? Ja tipujem, ze ano, ak bude BTC dostatocne nevolatilny.
Odporucam si pozorne precitat moje odborne protiargumenty, vela sa o BTC naucite. Vy ste mi doteraz ziadne argumenty neposkytli.


Non # TegoPuvy19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-14 21:40:08 42120cc5
Je až údesné sledovat ako dvja tupci...jeden vacsí /Non/ a jeden trochu menší/Jurčišin/ rozprávaju či lepšie povedané kecajú o tom čomu vobec nerozumeju a myslia si opak...
majú o peniazoch úplné sračky v hlavách...na ich siahodlhé debility rozumný clovek ani nemože reagovat...

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-12-15 00:27:25 4df7e017
brano, "argumentovanie" aki sme blbci << "moje srackove argumenty a nazory". fuck off & die | vysvetli mi to

Non # TegoPuvy19
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-16 02:04:17 1fac1e01
brano, co tak pochopit (myslim tym skutocne sa vyznat vo) BTC a vsetkym nam ukazat preco mame uplne sracky v hlavach?

Non # TegoPuvy19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-16 02:08:16 1fac1e01
Stanislav a Non, je zaujimave sledovat vasu diskusiu. Stanislav, vam by som odporucil ak chcete zacat serioznu debatu o nejakom artikly, bolo by vhodne si dokladne artikel nastudovat, lebo inak bude kazda takato diskusia plna nedorozumeni a mylnych predpokladov. Mali by ste si zistit aj akym sposobom BTC vznikaju ale aj to aky postoj maju k tomuto artiklu banky. Vskutocnosti su mnohe internetove zmenarne BTC bankami sabotovane. Nevidim dovod preco by sa mal FED tesit z takejto "meny", kedze BTC je deflacna mena a dolar je hyperinflacna mena a usa su najsilnejsou ekonomikou v podstate najma preto ze nutia cely svet obchodovat s dolarom ktory sami tlacia podla lubovole a marnomyselnych potrieb (zahranicna politika) o com svedci aj astronomicka a suverejne najvyssia vyska ich zadlzenosti.
S novymi menami, je to ako s novym tovarom na trhu, je to o ponuke a dopyte, tie urcuju jeho cenu vycislenu v inych penaznych jednotkach. A priznajme si, castokrat sa predavaju aj veci s nulovou alebo minimalnou hodnotou nakladov. Napriklad dusevne vlastnictvo, alebo tovar viackrat predany z ktoreho si kazdy uleje kusok pre seba. Tento druh trhu je presne taky isty virtualny druh tovaru akym je aj bitcoin. Davam peniaze za tovar ktory vznikol "z nicoho" a existuje len elektronicky. Cena BTC ako cena akehokolvek ineho tovaru reflektuje na ponuku a dopyt, ktora urcuje jeho cenu.
Vobec sa necudujem ze vznikla myslienka vytvorit menu ktora sa bude riadit pevne danymi pravidlami a nebude podliehat autoritam, pricom sa nebude dat ani falsovat. Najma v dnesnej dobe ked dolar a euro nezdravou a skazenou politikou centralnych bank poskodzuje zaujmi obcanov a jednotlivych krajin. Ked sa totiz zamyslime nad principom dnesnej meny, kde poniaze vznikaju ako poziadavka na uver, plus objem vsetkych penazi sa navysuje o ciastku uroku, tak cely tento system je na principe piramidovej hry. Kazda pozicka navysuje objem penazi v obehu a znehodnocuje menu. To nehovorim o americkej vlade ktora si na vojenske a ine zalezitosti "poziciava" peniaze ktore im FED casto tlaci za nulovy urok. V europe sa staty stale viac zadlzuju a europska politika ich k tomu este nuti, nedovoli im zbankrotovat (cim by poskodili banky, veritelov) ale musia sa este viac zadlzit nez boli. Viacere krajiny v EU maju vacsi dlh nez sami dokazu zarobit. Slovensko vdaka politike Bruselu uz dnes dlzi sumou okolo 7000eur na kazdeho slovaka. Da sa povedat ze dostavame sa do situacie ked uz prestavame patrit sami sebe a stavame sa sami artiklom. Stat svojich obcanov uz predal aj s gaťami. To je viac ako dokaz ze sucasny financny system riadeny autoritami je nezdravy, lebo moc a peniaze korumpuju aj tie najvyssie autority.

jardob # RigiFiri64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-20 19:29:38 5b7fbf92
Jardob
Musím priznať, že som sa snažil vyjadrovať k niečomu, čo som nemal úplne naštudované. Teda okolnosti vzniku a dávania do obehu, čo bolo pre mňa priznám sa veľkou neznámou resp. lámal som si hlavu nad tým, ako je to v rámci tohto projektu vyriešené. Vyjadroval som sa k niečomu, čo som mal naštudované do takej miery, aby som s istotou vedel, že z pohľadu riešenia dnešných problémov finančného systému je to úplne slepá ulička a vlastne úplny nezmysel. Táto debata mi pomohla trochu viacej objasniť o čo ide a dnes si myslím, že je to veľmi nebezpečná vec, ktorá by sa mala zastaviť skôr ako bude neskoro. Ak by som osobne videl v tomto projekte skutočnú snahu o riešenie dnešných problémov, potom by som sa do toho lepšie pozrel, verte mi. Avšak dnes už sú pripravené odborné menové projekty, ktoré môžu vyriešiť tieto deformácie prostredia, ktoré urobili vlastne z celého systému a spôsobu fungovania v tzv. kapitalistickej spoločnosti jeden hyper primitívny zlodejsko úžernícky spôsob fungovania, kde si s nami robí niekto doslova čo chce a projekt bitcoin môže zjavne pomôcť v pokračovaní ich snáh a bohužiaľ môže ísť o posledný klinec do rakvy akejkoľvek snahe o poctivý a spravodlivý spôsob fungovania spoločnosti.


Mali by ste si zistit aj akym sposobom BTC vznikaju ale aj to aky postoj maju k tomuto artiklu banky. Vskutocnosti su mnohe internetove zmenarne BTC bankami sabotovane. Nevidim dovod preco by sa mal FED tesit z takejto "meny", kedze BTC je deflacna mena a dolar je hyperinflacna mena a usa su najsilnejsou ekonomikou v podstate najma preto ze nutia cely svet obchodovat s dolarom ktory sami tlacia podla lubovole a marnomyselnych potrieb (zahranicna politika) o com svedci aj astronomicka a suverejne najvyssia vyska ich zadlzenosti.


Ďakujem za radu. To, akým spôsobom bitcoin vzniká mi trochu ozrejmil Non a považujem to za pekný vtip, ktorým chcú natiahnúť ľudí na používanie a participovanie na tomto projekte. Má to podobné znaky ako tzv. kapitalistické pyramídové projekty napr. finančných skupín založené na multimarketingových spoločenských hrách, kde sa hrá na strunu všeobecného spoločenského egoizmu a snahe predvádzania sa. Tieto hry sú platené v podstate nepriamo zlodejským finančným systémom a dávajú do spoločnosti tak akurát špekulačný nádych a vytláčajú reálnu ekonomiku. Tento projekt je avšak na drzovku platený novými peniazmi, o ktorých sa dá zopár informácii typu neexistencie autorít, nemožnosť falšovať či vytvárať nové peniaze a my na to skočíme.
Ďakujem aj za informácie ohľadom snahy o sabotovanie z mnohých strán. Je to dobrá správa, ktorá potvrdzuje, že na svete je mnoho ľudí, ktorí využívajú dobre poukladané mozgové závity a cítia aj určitú zodpovednosť voči spoločnosti a nenechajú sa kúpiť a predať do úplného otroctva. To je pre mňa povzbudzujúca správa, avšak aj ja som si všimol mnoho inštitúcií, ktoré už začínajú upozorňovať na tento projekt.
Predstavitelia FEDu sa pomaly začínajú verejne vyjadrovať v prospech tohto projektu. Jeho okolnosti a podstata môžu výrazne pomôcť v pokračovaní zlodejstva a zotročovania, ktoré je na ľudstve dlhodobo nastavené a preto si myslím, že snahy o jeho presadzovanie budú a môžu byť rôznym spôsobom zakrývané. Napríklad dá sa predpokladať, že pokiaľ sa tento projekt poriadne nerozšíri a nedostane pod kožu systému, budú obrovské snahy o udržiavanie inflácie a jej tlačenie dole, čo sa vzhľadom na stupeň zotročenia spoločnosti cez monopolné postavenie firiem zjavne napojených na monopolné inštitúcie spravujúce dnešný finančný systém, dariť bezproblémovo môže. Potom sa jednoducho môžu nastaviť ukazovatele tak, aby sa ukázala chyba dnešného systému a veselo si brnkotať o tom, ako nás projekt bitcoin zachráni. Teda sú na to mnohé nástroje, ako sa dá v dnešnej dobe cez tú najvyššiu moc (kapitál) presadiť tento posledný klinec.
BTC je deflačná mena. Musím s Vami súhlasiť. BTC je mena, ktorou niekto sľúbil vyriešenie dnešných problémov finančného systému. Každoročne vzniká rovnaké množstvo bitcoinov, ktoré sa veselo dostávajú do systému a začínajú fungovať ako platidlo. Má to ohraničenie a presne sa vie, koľko BTC má za aké obdobie vzniknúť a potom prestanú v vznikať. Takto sa má pomaly a nenápadne táto mena do systému dostávať. Čiže vznikne napríklad 20 mld BTC a potom stop a koniec. Vznikať nemôžu a to vy považujete za parádnu vec, lebo dnes vznikajú peniaze z ničoho a má to inflačné účinky. Ak by sme si predstavili, že konečná podoba BTC, ktorá má vzniknúť napríklad za 20 rokov, by dnes úplne vymenila dnešné peniaze, dalo by sa to považovať za dobrý signál, keďže by sme mali platobný prostriedok, ktorý nemôže vzniknúť len tak z ničoho. To napríklad urobil prezident Lincoln v polovici 19. storočia. Takto hodil do obehu nové peniaze, volali sa Greenbags. Fungovali len niekoľko rokov, lebo ho za to stretla guľka v hlave, avšak bolo to pevne stanovené množstvo výmenného prostriedku. Nie sú správy o tom, aké to malo následky na cenovú turbulenciu. Bolo to obdobie, keď sa výrazne zvyšovala úroveň produktivity a produkcie a ekonomika sa dostávala doslova do chodu. Ani neviem, či na základe zvyšovania produkcie a produktivity zvyšoval aj množstvo peňazí do obehu, aby to nemalo deflačné tlaky. Trvalo to však len zopár rokov a je možné, že k takémuto niečomu ani nedošlo a nestihlo ich to ešte pritlačiť.
Ak ponecháte v obehu rovnaké množstvo peňazí ako je to v úmysle projektu BTC a produkcia a produktivita sa zvyšuje, automaticky to musí mať deflačné tlaky. A to je vlastne aj dôkaz o tom, ako je projekt BTC nepripravený, neflexibilný a vlastne dá sa predpokladať, že za jeho vznikom boli zjavne iné záujmy ako riešenie problémov dnešného finančného systému.
Dolár je hyperinflačná mena. To je trochu prehnané tvrdenie, avšak beriem ohľad na to, že to môžete myslieť obrazne. Ani nie tak dolár, ale spôsob jeho vzniku a vlastne princíp fungovania dnešného finančného systému. Môže to byť zpríčinené viacerými faktormi. Dlhodobo sa cez finančný systém ťahajú obrovské zdroje, ktorými si potom určité skupiny získavajú vplyv nad spoločnosťou a prakticky krok za krokom okrádajú 95 percent obyvateľstva. Peniaze vznikajú na dlh a musia sa vracať aj s úrokom, čo spôsobuje nárast dlhového bremena a aj týmto spôsobom zvyšovanie otroctva. Tieto a mnohé ďalšie faktory súvisiace s následnou vytvorenou pyramídou, v ktorej sú zainteresované obrovské monopoly a mnohé štátne nástroje spôsobujú, že v obehu je potrebné stále väčšie množstvo peňazí, bez ktorých by tie najnižšie články pyramídovej hierarchie nemali ako fungovať aj keď s tým, že sa im žije stále ťažšie a je stále ťažšie prežiť. Celý tento primitívny systém má dlhodobo takéto nastavenie a povedzme, že má automatické inflačné tlaky. Teda finančný systém má tieto nevyhnuté tlaky.
Keďže ste tak pekne napísal o tom, ako má BTC deflačné a dolár hyperinflačné tlaky, viete si teraz predstaviť fakt, aké tlaky má mena, ktorá vzniká na základe ničoho(za pochodu obrovskej manipulácie, ktorú som trochu opisoval aj v predošlom príspevku pre Nona) popri tej dnešnej, podľa Vás hyperinflačnej dolárovej alebo systémovej mene? Že to zdravý rozum nemôže dovoliť takéto niečo už len z pohľadu menovej politiky a nehovorím tu ešte o skrytom doslova priamom zlodejstve, ktoré slúži na zapájanie a rozširovanie tejto komodity? Že vlastne nič inflačnejšieho ani nemôže byť, aj keď ako som písal skôr, dá sa predpokladať obrovská manipulácia so štatistikami alebo priamo z cenami(keďže priestor na to dnešné monopoly určite majú) v zmysle neukázania takýchto nebezpečenstiev?
Príčiny astronomickej výšky zadĺženosti som spomínal vyššie a na tom sa vlastne zhodneme a nebudeme si ani odporovať. Dolár sa tlačí doslova z ničoho, ale s BTC to iné nie je a ja chcem poukázať na fakt, že takýmto spôsobom nemôže byť mena zavádzaná.

S novymi menami, je to ako s novym tovarom na trhu, je to o ponuke a dopyte, tie urcuju jeho cenu vycislenu v inych penaznych jednotkach. A priznajme si, castokrat sa predavaju aj veci s nulovou alebo minimalnou hodnotou nakladov. Napriklad dusevne vlastnictvo, alebo tovar viackrat predany z ktoreho si kazdy uleje kusok pre seba. Tento druh trhu je presne taky isty virtualny druh tovaru akym je aj bitcoin. Davam peniaze za tovar ktory vznikol "z nicoho" a existuje len elektronicky. Cena BTC ako cena akehokolvek ineho tovaru reflektuje na ponuku a dopyt, ktora urcuje jeho cenu.

Osobne by som bol veľmi opatrný rozprávať o trhu v rámci mien. Mena má slúžiť na vytvorenie prostredia, kde sa stretávajú záujmy a ľudia si môžu vymieňať svoj prínos do spoločnosti. Mena je niečo, čo má slúžiť ľuďom. Nie je to niečo, čo má slúžiť na špekulácie, ako je tomu v posledných storočiach v rámci nášho systému a vlastne táto skutočnosť dostala spoločnosť do totálneho rozkladu. K tomu chcem povedať, že pri BTC je dopredu určená ponuka a cena závisí len od dopytu. V preklade, do čím viac sa týmto záujmovým špekulačným skupinám podarí manipulátorskými informáciami presadzovať tento projekt a ukazovať v ňom možné riešenie, tým vyššia bude cena. BTC je špekulácia skupín, ktoré skôr majú záujem špekulačne bohatnúť na spoločnosti ako riešiť podstatu problémov. Teda v ničom od svojej podstaty sa nelíši od dnešného finančného systému. A ak by za tým boli skutoční menoví analytici a ekonómovia, mysleli by na základné problémy, ktoré sa pri tomto projekte ukazujú. Nemožnosť a inflačné tlaky zavádzania takejto paralelnej meny, totálna neflexibilita aj keby to vymenilo dnešnú menu, úplne nepremyslený spôsob fungovania systému ak by táto mena mala v budúcnosti vymeniť tú dnešnú. Avšak existencia tohto projektu môže byť aj v záujme záujmových skupín stojacich za dnešným finančným, ale aj celkovým systémom. Viem, že to môžete ťažšie znášať, ale bohužiaľ. Také sú fakty a jasné indície. Špekulácie a vytláčanie reálnej a výrobnej ekonomiky nás dostali do ťažkej situácie. BTC a spôsob jeho fungovania a zavádzania môže byť dobrý nástroj na doslova úplné zničenie. Preto by som s pojmom trh bol opatrný. Ja trh vnímam ako priestor na výmenu tovarov a služieb a peniaze majú byť nástroj alebo mazivo na jeho fungovanie. Len je potrebné urobiť dobrý a poctivý finančný systém a BTC to zjavne nebude.

Vobec sa necudujem ze vznikla myslienka vytvorit menu ktora sa bude riadit pevne danymi pravidlami a nebude podliehat autoritam, pricom sa nebude dat ani falsovat. Najma v dnesnej dobe ked dolar a euro nezdravou a skazenou politikou centralnych bank poskodzuje zaujmi obcanov a jednotlivych krajin. Ked sa totiz zamyslime nad principom dnesnej meny, kde poniaze vznikaju ako poziadavka na uver, plus objem vsetkych penazi sa navysuje o ciastku uroku, tak cely tento system je na principe piramidovej hry. Kazda pozicka navysuje objem penazi v obehu a znehodnocuje menu. To nehovorim o americkej vlade ktora si na vojenske a ine zalezitosti "poziciava" peniaze ktore im FED casto tlaci za nulovy urok. V europe sa staty stale viac zadlzuju a europska politika ich k tomu este nuti, nedovoli im zbankrotovat (cim by poskodili banky, veritelov) ale musia sa este viac zadlzit nez boli. Viacere krajiny v EU maju vacsi dlh nez sami dokazu zarobit. Slovensko vdaka politike Bruselu uz dnes dlzi sumou okolo 7000eur na kazdeho slovaka. Da sa povedat ze dostavame sa do situacie ked uz prestavame patrit sami sebe a stavame sa sami artiklom. Stat svojich obcanov uz predal aj s gaťami. To je viac ako dokaz ze sucasny financny system riadeny autoritami je nezdravy, lebo moc a peniaze korumpuju aj tie najvyssie autority.


Samozrejme netreba sa čudovať, že prichádzajú snahy o nápravu dnešného, na dlhu založeného systému, prostredníctvom ktorého sa určitým skupinám podarilo zdevastovať spoločnosť a urobiť z ekonomického systému totálny bordel založený na okrádaní, vydieraní a úžerníctve. To je však voda na mlyn možnostiam ďalších pyramídových zlodejstiev a projekt BTC spĺňa všetky predpoklady takéhoto tvrdenia. Skúste sa pozrieť napríklad na navrhovaný spôsob fungovania peňažného systému na stránke www.penaznarefo
rma.sk
. Všimnite si akým jednoduchým spôsobom je vymyslený spôsob jeho fungovania a dáva otázky na základné menové problémy, ktoré projekt BTC nemá v sebe ani trochu zahrnuté. Prečo sa spôsob, ktorý je navrhnutý na spomínanej stránke nešíri vo verejnosti aj keď je zjavne jednoduchý a urobený menovými odborníkmi a tento amatérsky pokus takýmto spôsobom rozširovaný??? No skúste si na to odpovedať sám.
Dnešný nulový úrok FEDu nemá veľký vplyv na snahu o požičiavanie nových peňazí, na ktorých by záujmové bankárske skupiny nebohatli. Dnes sa peniaze požičiavajú priamo od súkromných bánk, ktoré si ich čarujú a určujú svoj úrok. Teda nie som si úplne istý, ale nemyslím si, že vláda USA požičiava priamo od FEDu za nulový úrok. Môžem sa tu ale mýliť, ale aj tak bohatnutie týchto skupín cez pôžičky vláde USA za dôležitú časť ich bohatnutia a zvyšovania vplyvu sa považovať už dnes nedá. V podstate ich vplyv sa počas storočí tak zvýšil, že už skôr ide o jeho udržiavanie a možno rôzne iné kroky v otázke manipulácie spoločnosti.
Máme v podstate rovnaké záujmy v otázke riešenia bordelu. Ja Vás chcem ubezpečiť, že za neho môže doslova podvodné systémové nastavenie a nie autority(k tomu žiadne štátne autority v oblasti finančného systému nie sú podstatné). A k tomu Vám chcem vysvetliť, že projekt BTC je hyper podvod na celej spoločnosti(nevravím, že mnohí sa do toho zapájajú s dobrými úmyslami) a na jeho presadzovanie sa využíva práve situácia a nálady spojené so zvyšujúcim sa vedomím ľudí ohľadom základu všetkých dnešných ekonomických a spoločenských problémov – stáročným podvodom skrytým za fungovaním peňažného systému v rámci kapitalistickej spoločnosti.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 15:57:35 4e631207
Jardob
Musím priznať, že som sa snažil vyjadrovať k niečomu, čo som nemal úplne naštudované. Teda okolnosti vzniku a dávania do obehu, čo bolo pre mňa priznám sa veľkou neznámou resp. lámal som si hlavu nad tým, ako je to v rámci tohto projektu vyriešené. Vyjadroval som sa k niečomu, čo som mal naštudované do takej miery, aby som s istotou vedel, že z pohľadu riešenia dnešných problémov finančného systému je to úplne slepá ulička a vlastne úplny nezmysel. Táto debata mi pomohla trochu viacej objasniť o čo ide a dnes si myslím, že je to veľmi nebezpečná vec, ktorá by sa mala zastaviť skôr ako bude neskoro. Ak by som osobne videl v tomto projekte skutočnú snahu o riešenie dnešných problémov, potom by som sa do toho lepšie pozrel, verte mi. Avšak dnes už sú pripravené odborné menové projekty, ktoré môžu vyriešiť tieto deformácie prostredia, ktoré urobili vlastne z celého systému a spôsobu fungovania v tzv. kapitalistickej spoločnosti jeden hyper primitívny zlodejsko úžernícky spôsob fungovania, kde si s nami robí niekto doslova čo chce a projekt bitcoin môže zjavne pomôcť v pokračovaní ich snáh a bohužiaľ môže ísť o posledný klinec do rakvy akejkoľvek snahe o poctivý a spravodlivý spôsob fungovania spoločnosti.


Mali by ste si zistit aj akym sposobom BTC vznikaju ale aj to aky postoj maju k tomuto artiklu banky. Vskutocnosti su mnohe internetove zmenarne BTC bankami sabotovane. Nevidim dovod preco by sa mal FED tesit z takejto "meny", kedze BTC je deflacna mena a dolar je hyperinflacna mena a usa su najsilnejsou ekonomikou v podstate najma preto ze nutia cely svet obchodovat s dolarom ktory sami tlacia podla lubovole a marnomyselnych potrieb (zahranicna politika) o com svedci aj astronomicka a suverejne najvyssia vyska ich zadlzenosti.


Ďakujem za radu. To, akým spôsobom bitcoin vzniká mi trochu ozrejmil Non a považujem to za pekný vtip, ktorým chcú natiahnúť ľudí na používanie a participovanie na tomto projekte. Má to podobné znaky ako tzv. kapitalistické pyramídové projekty napr. finančných skupín založené na multimarketingových spoločenských hrách, kde sa hrá na strunu všeobecného spoločenského egoizmu a snahe predvádzania sa. Tieto hry sú platené v podstate nepriamo zlodejským finančným systémom a dávajú do spoločnosti tak akurát špekulačný nádych a vytláčajú reálnu ekonomiku. Tento projekt je avšak na drzovku platený novými peniazmi, o ktorých sa dá zopár informácii typu neexistencie autorít, nemožnosť falšovať či vytvárať nové peniaze a my na to skočíme.
Ďakujem aj za informácie ohľadom snahy o sabotovanie z mnohých strán. Je to dobrá správa, ktorá potvrdzuje, že na svete je mnoho ľudí, ktorí využívajú dobre poukladané mozgové závity a cítia aj určitú zodpovednosť voči spoločnosti a nenechajú sa kúpiť a predať do úplného otroctva. To je pre mňa povzbudzujúca správa, avšak aj ja som si všimol mnoho inštitúcií, ktoré už začínajú upozorňovať na tento projekt.
Predstavitelia FEDu sa pomaly začínajú verejne vyjadrovať v prospech tohto projektu. Jeho okolnosti a podstata môžu výrazne pomôcť v pokračovaní zlodejstva a zotročovania, ktoré je na ľudstve dlhodobo nastavené a preto si myslím, že snahy o jeho presadzovanie budú a môžu byť rôznym spôsobom zakrývané. Napríklad dá sa predpokladať, že pokiaľ sa tento projekt poriadne nerozšíri a nedostane pod kožu systému, budú obrovské snahy o udržiavanie inflácie a jej tlačenie dole, čo sa vzhľadom na stupeň zotročenia spoločnosti cez monopolné postavenie firiem zjavne napojených na monopolné inštitúcie spravujúce dnešný finančný systém, dariť bezproblémovo môže. Potom sa jednoducho môžu nastaviť ukazovatele tak, aby sa ukázala chyba dnešného systému a veselo si brnkotať o tom, ako nás projekt bitcoin zachráni. Teda sú na to mnohé nástroje, ako sa dá v dnešnej dobe cez tú najvyššiu moc (kapitál) presadiť tento posledný klinec.
BTC je deflačná mena. Musím s Vami súhlasiť. BTC je mena, ktorou niekto sľúbil vyriešenie dnešných problémov finančného systému. Každoročne vzniká rovnaké množstvo bitcoinov, ktoré sa veselo dostávajú do systému a začínajú fungovať ako platidlo. Má to ohraničenie a presne sa vie, koľko BTC má za aké obdobie vzniknúť a potom prestanú v vznikať. Takto sa má pomaly a nenápadne táto mena do systému dostávať. Čiže vznikne napríklad 20 mld BTC a potom stop a koniec. Vznikať nemôžu a to vy považujete za parádnu vec, lebo dnes vznikajú peniaze z ničoho a má to inflačné účinky. Ak by sme si predstavili, že konečná podoba BTC, ktorá má vzniknúť napríklad za 20 rokov, by dnes úplne vymenila dnešné peniaze, dalo by sa to považovať za dobrý signál, keďže by sme mali platobný prostriedok, ktorý nemôže vzniknúť len tak z ničoho. To napríklad urobil prezident Lincoln v polovici 19. storočia. Takto hodil do obehu nové peniaze, volali sa Greenbags. Fungovali len niekoľko rokov, lebo ho za to stretla guľka v hlave, avšak bolo to pevne stanovené množstvo výmenného prostriedku. Nie sú správy o tom, aké to malo následky na cenovú turbulenciu. Bolo to obdobie, keď sa výrazne zvyšovala úroveň produktivity a produkcie a ekonomika sa dostávala doslova do chodu. Ani neviem, či na základe zvyšovania produkcie a produktivity zvyšoval aj množstvo peňazí do obehu, aby to nemalo deflačné tlaky. Trvalo to však len zopár rokov a je možné, že k takémuto niečomu ani nedošlo a nestihlo ich to ešte pritlačiť.
Ak ponecháte v obehu rovnaké množstvo peňazí ako je to v úmysle projektu BTC a produkcia a produktivita sa zvyšuje, automaticky to musí mať deflačné tlaky. A to je vlastne aj dôkaz o tom, ako je projekt BTC nepripravený, neflexibilný a vlastne dá sa predpokladať, že za jeho vznikom boli zjavne iné záujmy ako riešenie problémov dnešného finančného systému.
Dolár je hyperinflačná mena. To je trochu prehnané tvrdenie, avšak beriem ohľad na to, že to môžete myslieť obrazne. Ani nie tak dolár, ale spôsob jeho vzniku a vlastne princíp fungovania dnešného finančného systému. Môže to byť zpríčinené viacerými faktormi. Dlhodobo sa cez finančný systém ťahajú obrovské zdroje, ktorými si potom určité skupiny získavajú vplyv nad spoločnosťou a prakticky krok za krokom okrádajú 95 percent obyvateľstva. Peniaze vznikajú na dlh a musia sa vracať aj s úrokom, čo spôsobuje nárast dlhového bremena a aj týmto spôsobom zvyšovanie otroctva. Tieto a mnohé ďalšie faktory súvisiace s následnou vytvorenou pyramídou, v ktorej sú zainteresované obrovské monopoly a mnohé štátne nástroje spôsobujú, že v obehu je potrebné stále väčšie množstvo peňazí, bez ktorých by tie najnižšie články pyramídovej hierarchie nemali ako fungovať aj keď s tým, že sa im žije stále ťažšie a je stále ťažšie prežiť. Celý tento primitívny systém má dlhodobo takéto nastavenie a povedzme, že má automatické inflačné tlaky. Teda finančný systém má tieto nevyhnuté tlaky.
Keďže ste tak pekne napísal o tom, ako má BTC deflačné a dolár hyperinflačné tlaky, viete si teraz predstaviť fakt, aké tlaky má mena, ktorá vzniká na základe ničoho(za pochodu obrovskej manipulácie, ktorú som trochu opisoval aj v predošlom príspevku pre Nona) popri tej dnešnej, podľa Vás hyperinflačnej dolárovej alebo systémovej mene? Že to zdravý rozum nemôže dovoliť takéto niečo už len z pohľadu menovej politiky a nehovorím tu ešte o skrytom doslova priamom zlodejstve, ktoré slúži na zapájanie a rozširovanie tejto komodity? Že vlastne nič inflačnejšieho ani nemôže byť, aj keď ako som písal skôr, dá sa predpokladať obrovská manipulácia so štatistikami alebo priamo z cenami(keďže priestor na to dnešné monopoly určite majú) v zmysle neukázania takýchto nebezpečenstiev?
Príčiny astronomickej výšky zadĺženosti som spomínal vyššie a na tom sa vlastne zhodneme a nebudeme si ani odporovať. Dolár sa tlačí doslova z ničoho, ale s BTC to iné nie je a ja chcem poukázať na fakt, že takýmto spôsobom nemôže byť mena zavádzaná.

S novymi menami, je to ako s novym tovarom na trhu, je to o ponuke a dopyte, tie urcuju jeho cenu vycislenu v inych penaznych jednotkach. A priznajme si, castokrat sa predavaju aj veci s nulovou alebo minimalnou hodnotou nakladov. Napriklad dusevne vlastnictvo, alebo tovar viackrat predany z ktoreho si kazdy uleje kusok pre seba. Tento druh trhu je presne taky isty virtualny druh tovaru akym je aj bitcoin. Davam peniaze za tovar ktory vznikol "z nicoho" a existuje len elektronicky. Cena BTC ako cena akehokolvek ineho tovaru reflektuje na ponuku a dopyt, ktora urcuje jeho cenu.

Osobne by som bol veľmi opatrný rozprávať o trhu v rámci mien. Mena má slúžiť na vytvorenie prostredia, kde sa stretávajú záujmy a ľudia si môžu vymieňať svoj prínos do spoločnosti. Mena je niečo, čo má slúžiť ľuďom. Nie je to niečo, čo má slúžiť na špekulácie, ako je tomu v posledných storočiach v rámci nášho systému a vlastne táto skutočnosť dostala spoločnosť do totálneho rozkladu. K tomu chcem povedať, že pri BTC je dopredu určená ponuka a cena závisí len od dopytu. V preklade, do čím viac sa týmto záujmovým špekulačným skupinám podarí manipulátorskými informáciami presadzovať tento projekt a ukazovať v ňom možné riešenie, tým vyššia bude cena. BTC je špekulácia skupín, ktoré skôr majú záujem špekulačne bohatnúť na spoločnosti ako riešiť podstatu problémov. Teda v ničom od svojej podstaty sa nelíši od dnešného finančného systému. A ak by za tým boli skutoční menoví analytici a ekonómovia, mysleli by na základné problémy, ktoré sa pri tomto projekte ukazujú. Nemožnosť a inflačné tlaky zavádzania takejto paralelnej meny, totálna neflexibilita aj keby to vymenilo dnešnú menu, úplne nepremyslený spôsob fungovania systému ak by táto mena mala v budúcnosti vymeniť tú dnešnú. Avšak existencia tohto projektu môže byť aj v záujme záujmových skupín stojacich za dnešným finančným, ale aj celkovým systémom. Viem, že to môžete ťažšie znášať, ale bohužiaľ. Také sú fakty a jasné indície. Špekulácie a vytláčanie reálnej a výrobnej ekonomiky nás dostali do ťažkej situácie. BTC a spôsob jeho fungovania a zavádzania môže byť dobrý nástroj na doslova úplné zničenie. Preto by som s pojmom trh bol opatrný. Ja trh vnímam ako priestor na výmenu tovarov a služieb a peniaze majú byť nástroj alebo mazivo na jeho fungovanie. Len je potrebné urobiť dobrý a poctivý finančný systém a BTC to zjavne nebude.

Vobec sa necudujem ze vznikla myslienka vytvorit menu ktora sa bude riadit pevne danymi pravidlami a nebude podliehat autoritam, pricom sa nebude dat ani falsovat. Najma v dnesnej dobe ked dolar a euro nezdravou a skazenou politikou centralnych bank poskodzuje zaujmi obcanov a jednotlivych krajin. Ked sa totiz zamyslime nad principom dnesnej meny, kde poniaze vznikaju ako poziadavka na uver, plus objem vsetkych penazi sa navysuje o ciastku uroku, tak cely tento system je na principe piramidovej hry. Kazda pozicka navysuje objem penazi v obehu a znehodnocuje menu. To nehovorim o americkej vlade ktora si na vojenske a ine zalezitosti "poziciava" peniaze ktore im FED casto tlaci za nulovy urok. V europe sa staty stale viac zadlzuju a europska politika ich k tomu este nuti, nedovoli im zbankrotovat (cim by poskodili banky, veritelov) ale musia sa este viac zadlzit nez boli. Viacere krajiny v EU maju vacsi dlh nez sami dokazu zarobit. Slovensko vdaka politike Bruselu uz dnes dlzi sumou okolo 7000eur na kazdeho slovaka. Da sa povedat ze dostavame sa do situacie ked uz prestavame patrit sami sebe a stavame sa sami artiklom. Stat svojich obcanov uz predal aj s gaťami. To je viac ako dokaz ze sucasny financny system riadeny autoritami je nezdravy, lebo moc a peniaze korumpuju aj tie najvyssie autority.


Samozrejme netreba sa čudovať, že prichádzajú snahy o nápravu dnešného, na dlhu založeného systému, prostredníctvom ktorého sa určitým skupinám podarilo zdevastovať spoločnosť a urobiť z ekonomického systému totálny bordel založený na okrádaní, vydieraní a úžerníctve. To je však voda na mlyn možnostiam ďalších pyramídových zlodejstiev a projekt BTC spĺňa všetky predpoklady takéhoto tvrdenia. Skúste sa pozrieť napríklad na navrhovaný spôsob fungovania peňažného systému na stránke www.penaznarefo
rma.sk
. Všimnite si akým jednoduchým spôsobom je vymyslený spôsob jeho fungovania a dáva otázky na základné menové problémy, ktoré projekt BTC nemá v sebe ani trochu zahrnuté. Prečo sa spôsob, ktorý je navrhnutý na spomínanej stránke nešíri vo verejnosti aj keď je zjavne jednoduchý a urobený menovými odborníkmi a tento amatérsky pokus takýmto spôsobom rozširovaný??? No skúste si na to odpovedať sám.
Dnešný nulový úrok FEDu nemá veľký vplyv na snahu o požičiavanie nových peňazí, na ktorých by záujmové bankárske skupiny nebohatli. Dnes sa peniaze požičiavajú priamo od súkromných bánk, ktoré si ich čarujú a určujú svoj úrok. Teda nie som si úplne istý, ale nemyslím si, že vláda USA požičiava priamo od FEDu za nulový úrok. Môžem sa tu ale mýliť, ale aj tak bohatnutie týchto skupín cez pôžičky vláde USA za dôležitú časť ich bohatnutia a zvyšovania vplyvu sa považovať už dnes nedá. V podstate ich vplyv sa počas storočí tak zvýšil, že už skôr ide o jeho udržiavanie a možno rôzne iné kroky v otázke manipulácie spoločnosti.
Máme v podstate rovnaké záujmy v otázke riešenia bordelu. Ja Vás chcem ubezpečiť, že za neho môže doslova podvodné systémové nastavenie a nie autority(k tomu žiadne štátne autority v oblasti finančného systému nie sú podstatné). A k tomu Vám chcem vysvetliť, že projekt BTC je hyper podvod na celej spoločnosti(nevravím, že mnohí sa do toho zapájajú s dobrými úmyslami) a na jeho presadzovanie sa využíva práve situácia a nálady spojené so zvyšujúcim sa vedomím ľudí ohľadom základu všetkých dnešných ekonomických a spoločenských problémov – stáročným podvodom skrytým za fungovaním peňažného systému v rámci kapitalistickej spoločnosti.

Ešte sa vrátim k tomu môjmu vyjadrovaniu na základe nepoznania podrobných okolností. Život mi ukázal, že ľudia sa vo všeobecnosti pri snahe o poctivosť v dnešnej dobe dostanú najskôr ak tak na ulicu, lebo také niečo nie je v súlade s nastavením systému. Ten tlačí všetkých do úplne opačného správania aj keď si to možno ani neuvedomujeme. Pocítil som tieto skutočnosti viackrát na vlastnej koži a to už mnohými spôsobmi a aj toto ma možno trochu viedlo k začatiu sa zaoberať v čom to všetko spočíva. Realita je krutá a sme pekne okrádaní a ožobračovaní. Robí sa to pomocou perfektne premyslených manipulácií. Keď som sa začal vyjadrovať k niečomu, tak to bolo už s istotou, že toto zjavne riešením nie je a mal som veľké obavy, že za tým môžu byť dokonca zlé veci, ktoré sa viacmenej potvrdzujú.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 16:32:12 4e631207
brano má pravdu v hlavách máte sračky, vy viete o monetárnej politike veľké ....

haha # MowuQexa12
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-02 22:29:58 5c343273
Non,
V prvom rade po určitom čase sa Vám chcem poďakovať za zaujímavú a celkom dobrú školu a vysvetlenie problematiky ohľadom bitcoinu. Prinútilo ma to jednak na internete si o ňom niečo viac nájsť a jednak Vaše vysvetlenie svedčí o tom, že do problematiku mechanizmu fungovania tejto meny vidíte, ba čo viac, vo Vašom prípade je to spojené aj s faktom, že tomu úprimne veríte, že ide o riešenie dnešnej situácie a teda je to z môjho pohľadu nejde u Vás o úmyselnú egoistickú snahu o skočenie na ďalšiu perfektne pripravenú pyramídu, ktorá opäť len zhorší celkové prostredie a môže v tomto prípade mať fatálne následky na spoločnosť. Aj keď malá snaha o pochopenie úplne základných otázok spojených s menou môže byť zapríčinená určitou formou egoizmu. To ma presvedčilo pozrieť sa lepšie na bitcoin a viacmenej aj vy ste mi dal nejaké odpovede, ktoré mi to v skutočnosti ešte viac ozrejmili a ja sa Vám budem snažiť povedať, o čo v skutočnosti ide z pohľadu menových pravidiel a problematiky peňazí.
Ako som lepšie pochopil, bitcoin je fantastický v tom, že na rozdiel od iných virtuálnych mien je decentralizovaný a nerozhoduje o ňom autorita. Čiže pravidlá sa bez toho, aby sa na zmenách zhodli viacerí zainteresovaní, ktorí sa spolupodieľajú na funkčnosti celkového mechanizmu, zmeniť nemôžu.
Ďalšou zaujímavosťou je fakt, že bitcoiny v podstate vznikajú vopred určeným spôsobom. Teda je dopredu určené koľko nových bitcoinov vznikne. Cena je potom daná zrejme dopytom po nich. Tým, ako ho ľudia chcú.
Nové bitcoiny automaticky získavajú ľudia, ktorí participujú na fungovaní meny. Túto otázku som si dával a nejako mi nešlo, komu idú. Toto ma skoro zrazilo na kolená.
Bitcoiny, ako som spomenul už v mojom úvodnom príspevku, sa argumentujú tým, že dnešný finančný systém je chybný a chyba je v tom(a na túto vec ste dosť natiahnutý aj vy osobne), že o menovej politike rozhodujú štáty a akési autority, ktoré vy vidíte ako príčinu zneužívania resp. nefunkčnosti či deštruktívnych účinkov dnešnej meny.
Budem sa Vám snažiť oplatiť Vašu prednášku a poviem Vám niečo o tom, ako tie peniaze v skutočnosti vznikajú.
1. ŠTÁT A VYDÁVANIE PEŇAZÍ
Celý proces vzniku peňazí v rámci systému, v ktorom fungujeme, majú na starosti súkromné firmy. V praxi ich voláme aj banky. Sú to jednoducho osoby, ktoré v podstate rozhodujú o tom, ako peniaze vzniknú a komu sa budú alokovať. A k tomu majú doslova neobmedzenú moc tlačiť nové peniaze. Tento fakt by ste rád vyriešil aj vy v rámci ťažby bitcoinu, ktorá je naplánovaná na určité obdobie a môže vzniknúť len ich určité množstvo. Tu by som samozrejme potvrdil fakt, že by boli lepšia alternatíva ako dnešná mena. Nedá sa však súhlasiť so spôsobom ich vzniku, alokácie a tým, že v podstate v dnešnej dobe existujú. A to aj napriek vynikajúco premyslenému programu, ktorý ako vy uvádzate, dokáže zabezpečiť bezpečnosť a nemožnosť falšovania. Toto nie sú ani zďaleka veci, o ktorých som sa ja s Vami bavil a aj mne je jasné, že toto dnešné informačné technológie dokážu. K tomu ja sa Vás budem snažiť ubezpečiť, že reálny život potrebuje zjavne niečo flexibilnejšie, čo môže byť spoločnosťou transparentne kontrolované a bude fungovať ako skutočné mazivo pre funkčnosť ekonomiky.
Prejdem však späť k tomu štátu. V podstate dnes existuje iba asi 5 štátov na svete, ktoré majú v rukách vydávanie a kontrolu peňazí do ekonomiky. Všade inde to majú pod kontrolou súkromné inštitúcie, ktoré rozhodujú o základných otázkach. K tomu pre tieto inštitúcie je výhodné, ak si ľudia viac požičiavajú, pretože majú väčšie zisky. A toto platí v rámci dnešného systému už niekoľko storočí. Hádam uznáte aj vy, že dostatočne dlhý čas na to, aby sme si to konečne všimli už keď sa chceme vyjadrovať k tomu, ako by sa dal dnešný systém opraviť, resp. čo by mohlo fungovať. To nie sú dva-tri dni. To sú storočia...
Ešte pred tým, ako spadli za veľkou mlákou také dve vysoké veže, bolo týchto krajín viacej. Presne o dve. Potom sa stali také zaujímavé vojny, keď v jednej krajine si jedna armáda robila turistické túry a strieľala ľudí v jaskyniach s tým, že hľadajú tých nebezpečných teroristov a v druhej krajine sa tiež našli nebezpečenstvá, ktoré by mohli ohrozovať medzinárodnú bezpečnosť. A potom po tých vojnách bolo tých krajín zrazu o dve menej. To píšem len tak na okraj pre lepšiu predstavivosť čo sa deje v rámci určitých geopolitických vecí z pohľadu problematiky problému štátu pri funkčnosti peňažných systémov.
Asi najväčšia krajina, ktorá dnes drží v rukách svoju menu, je Čína. Možno ste počul niečo ohľadom problémov, ktoré nastali pri jej mene. Aby som Vám priblížil jej fungovanie aspoň z takého hrubého pohľadu. Ich mena je tiež ničím nekrytá a bola dávaná do systému v záujme naštartovania ekonomiky a systému. Aby sa systém jednoducho rozhýbal. Chyby z tohto pohľadu mohli byť jednoducho robené aj s dobrým úmyslom a už len to, že na vydávaní meny do systému nebohatnú žiadne súkromné osoby, je dosť dôležitý faktor na zastavenie určitých spoločenských tlakov a vplyvov, ktoré môžu viesť k rôznym nešťastiam, alokácii majetku v určitom smere a v rámci nášho systému aj vzniku veľkokapitálu a monopolizácii prostredia, ktoré úplne zničilo akýkoľvek trh či normálne zdravé prostredie a doslova rozvrátilo spoločnosť.
Teda aj v tej Číne nastávajú vzhľadom na to, že mena bola takto tlačená do systému, problémy. Dokonca som počul také fámy, že Čínske banky to dotiahli až do takého extrému, že v prípade neschopnosti splácať dlhy spôsobené neúspešným projektom na ktorý boli vyčlenené, dlhy sa dokonca vo veľkom bezproblémovo odpúšťali. Tu sa dá teda predpokladať, že išlo skutočne o snahu podporiť rozhýbanie ekonomiky, avšak k peniazom sa mohli dostať nejaké záujmové skupiny, čo môže byť nebezpečné. Myslím ale, že už len nemožnosť bohatnutia na mene z pohľadu určitých subjektov je fantastická vec. Ale v tomto prípade môže byť netransparentné a zneužiteľné aj to, že o veciach sa nerozhoduje úplne demokraticky. Uznajte však aj vy, že s nebezpečenstvom nášho systému sa to porovnávať nedá.
Čína je komunistická a každá absolútna moc má svoje dôsledky. Ľudia sú len ľudia a táto skutočnosť môže na ich správanie zanechať stopy. Avšak nedá sa spochybňovať snaha o progres už len zo strany ekonomických opatrení. Snaha o zavedenie trhových princípov a už len snaha o držanie meny v rukách štátu je jasným dôkazom. Teda aj tam sa v konečnom dôsledku vytvára vrstva superbohatých a vrstva tých chudobnejších. Avšak takou väčšou analýzou Vám chcem jednoznačne ukázať, že ten náš systém, ktorý sa doteraz šíril len pyramídovým spôsobom a to uchmatnúť čo najrýchlejšie čo ešte ostalo(všimnite si situáciu a trendy u nás od Nežnej revolúcie a nakoniec aj podstatu fungovania samotného bitcoinu, ktorý v konečnom dôsledku úplne spĺňa tieto kritéria natiahnutia ľudí na egoistické zbohatnutie na iných s tým, že rozprávať o tom, že ide o nejaké riešenie finančného systému je teda dosť naivné) je v tomto pohľade niekoľkonásobne horší a oproti spôsobu fungovania Číňanov sme v skutočnosti vlastne sto rokov za opi cami. Aj keď nepochybne problémy sa vyskytli aj tam.
Nechcem Vám tu veľa vypisovať ohľadom toho, kto má pod kontrolou celý systém, ale chcem Vám naznačiť, ako môže ten fiktívny nepriateľ štát za situáciu, v ktorej sa nachádzame. A ak peňažný systém má svoje muchy, tak vedzte, že tou prvou je to, že ho majú pod kontrolou súkromné osoby a nie štát.
Teraz Vám to porovnám z bitcoinom. Bitcoin riadia tiež len nejaké súkromné osoby. Riadia ho ľudia, ktorí sa spolupodieľajú na jeho fungovaní. Je decentralizovaný práve preto, že žiadna osoba ho sama nemôže ovplyvňovať. Avšak nové bitcoiny idú len tým súkromným osobám. Tieto osoby sú takto motivované spolupodieľať sa na funkčnosti celého mechanizmu. Dokonca sa dá povedať, že takto ťahajú ľudí do mechanizmu, ktorí sa môžu o tieto bitcoiny biť. To by som uviedol ako prvý predpoklad jednoznačne pyramídovej hry, ktorá je za celým projektom.
Bitcoin sa teda od toho dnešného systému z pohľadu držania peňažného systému v rukách spoločnosti veľmi nelíši. Jednoducho je vytvorený súťaživý mechanizmus, ktorý ľudí do projektu ťahá a tí jeho vopred určené nastavenie aj tak nemôžu zmeniť.
Uznávam, že ide o dobre premyslený projekt, avšak slúži jednoznačne na iné účely ako vytvorenie poctivého finančného trhu. To by týmto spôsobom do systému vstupovať nemohol.
2. PROBLEMATIKA VZNIKU NOVÝCH PEŇAZÍ
V minulých príspevkoch som Vám dal otázku, či si uvedomujete, že ak dať nové peniaze do systému len tak nie je možné. Teda že to možné je, ale ide o jasný podvod na celej spoločnosti. Vy ste mi na to odpovedal v zmysle, že Vám je to v podstate jedno. Keďže asi nie ste schopný zamyslieť sa nad touto problematikou, napíšem Vám to polopate.
Vy necháte vzniknúť novú menu len tak z ničoho. Samozrejme zaujímavá propaganda, ktorá je za celým projektom a ako vyššie uvádzam je založená na už totálne zlých predpokladoch a má jednoznačne manipulačné a nič neriešiace argumenty typu decentralizovaného zázraku a vytvorenie pocitu nevyhnutnosti vzhľadom na nefunkčný finančný systém, vytlačí dopyt po tejto komodite a teda aj jej cenu. Potom si niekto od jedného z programátorských guru tento zázrak kúpi a to za cenu, ktorú v tom čase vytvoril dopyt. Povedzme 1000 EUR. Celý manipulačný proces samozrejme vytvára aj miesta, kde sa táto mena dá uplatniť a ceny v obchode vznikajú zjavne tiež na základe vytvorenej ceny tejto kryptomeny a sú vzhľadom na volatilitu tiež meniace. Čo sa stalo v systéme? Jednoducho v tomto momente si niekto vytvoril z ničoho niečo, čo môže použiť na výmenu v rámci výmenného procesu a to za hodnotu 1000 EUR. Vy jednoducho úplne bezproblémovo vytvorením 1 BTC okradnete celú spoločnosť o tovary a služby, ktoré majú hodnotu 1000 EUR. Chápete konečne??? Že takýmto spôsobom dávať niečo do systému je ešte horšie ako tlačenie ničím nekrytých peňazí, keď súkromník z banky nás oberie o percentá, ktoré predstavujú výšku úroku pri ich vzniku? Že vy týmto zázrakom tlačeným zjavnou manipulačnou propagandou bezproblémovo a surovo okradnete spoločnosť oveľa horším spôsobom ako to robia banky??? Že takéto niečo absolútne nemôže byť akceptované a to, že to tlačia do užívania FED a rôzne banky je len dôkazom, čo je za tým?

V rámci skoršej komunikácie som sa vyjadril, že poctivá mena bude vtedy, ak ju bude do systému dávať spoločne kontrolovaná inštitúcia a novovytvorené peniaze pôjdu všetkým rovnako. Vy ste nevedel pochopiť ako také niečo môže byť. Môže to byť prostredníctvom prevodu peňazí na účet štátu a využívanie týchto peňazí na štátne výdavky. To je úplne jednoduchý a jediný spôsob ako novovzniknuté peniaze rozdeľovať.

Upozornil ste ma, že je veľmi zlé ak sa vyjadrujem k veciam, do ktorých vidím málo. Ja som vtedy robil záver na základe vecí, ktoré sa ohľadom tejto meny tu stále omieľajú a predstavujú základné informácie. Vlastne Vám ďakujem, že som sa na to lepšie pozrel, už len z dôvodu dlhodobejšieho nepoužívania angličtiny a teda určite mi to niečo dalo. Ak som si pred niekoľkými mesiacmi nemyslel, že pustenie alternatívnych mien je nebezpečné a v rámci slobodného prostredia by to mohlo byť umožnené, pochybný spôsob presadzovania bitcoinu ma trochu presvedčil o možných nebezpečenstvách a dnes po dôkladnejšom preštudovaní princípov jeho fungovania Vám môžem povedať, že môj pohľad sa zase trochu zmenil. Myslím si, že ľudí, ktorí participujú na tomto projekte spolu s inštituciami spolupomáhajúcimi jeho presadzovanie, by vzhľadom na skrytý podvod na celej spoločnosti mohli v pohode považovať za kriminálnikov(len teraz ide o to, či si okrádanie aj uvedomujú) a takto s nimi zaobchádzať. Myslím, že spoločnosť by to mala urobiť skôr ako bude neskoro.
Ja som Vám tiež navrhoval pozrieť si novonavrhovaný spôsob fungovania princípov peňažného systému, ktorý je na stránke www.penaznarefo
rma.sk
. Ide o systém, ktorý nové peniaze bude automaticky dávať všetkým a ich tvorbu bude mať na starosti len jedna, spoločnosťou transparentne kontrolovaná štátna inštitúcia. To, že niekto dokáže fantasticky premyslieť bezpečnosť takéhoto projektu ako je bitcoin Vám chcem predostrieť ako jasný dôkaz, že sme v dobe, keď pomocou technológii sme konečne schopní vytvoriť perfektne a poctivo fungujúce mazivo, bez ktorého žiadny ekonomický systém fungovať nemôže, peniaze. Že je to úplne jednoduché a že to spĺňa najprísnejšie kritéria, aké kedy boli pri fungovaní akéhokoľvek peňažného systému použité. A trochu Vám to môže aj objasniť spôsob fungovania toho dnešného finančného systému, lebo ako som už skôr spomínal, bez toho, aby ste poznal jeho zákonitosti a chyby nemôžte si ani pri najlepšej vôli urobiť predstavu o možných pascách a nebezpečenstvách, ktoré na nás môžu číhať. A potom možno skôr pochopíte prečo bitcoin nie je v žiadnom prípade cesta z dnešnej situácie vo finančnom systéme. Teda dúfam že aj vy na oplátku konečne otvoríte to, čo Vám navrhujem ja na ozrejmenie si problematiky.
Naša konverzácia sa v podstate skončila záverom, ktorým ste ma ubezpečil ako ste mi všetko vyvrátil a bolo by lepšie z môjho pohľadu používať zdravý rozum. Resp. povedal ste to nepriamo spôsobom, ako ustojí sedliacky rozum. Teda v prvom rade, tento projekt práve ten sedliacky rozum neustojí, napriek tomu, že sa za ním hlásia matematici či informatici. Teda aby som to vysvetlil ako to vidím ja a čo ma viedlo k záveru nepokračovať v tom momente v konverzácii, v ktorej sme sa zbytočne dostali do obludného kruhu a samozrejme nič by nepriniesla, len by sme pri nej strácali čas. Poviem Vám na to jeden príklad, ktorým sa budem snažiť ozrejmiť skutočnosť. Ak ste na matematike pri písomke riešil trebárs kvadratické rovnice. Už v prvom riadku urobíte chybu a Vaše predpoklady sú úplne zlé a učiteľ si to všimne. Nemá viacmenej záujem kontrolovať ďalší spôsob riešenia. Tak je to aj s Vami a stým, prečo sa mi doslova nechce zatiahnúť do nastaveného obludného kruhu, z ktorého rozumný výsledok nedostanete. Povedal som hneď v úvode totálne zlé predpoklady, ktoré sa používajú pri tomto bitcoin projekte. A tou je chyba štátu pri finančnom systéme a následný odpor voči nejakým autoritám, ktoré podľa Vášho úsudku nás tu okrádajú. Následne som sa Vás snažil upozorniť na fakt, že ak vytvoríte z ničoho nejaké peniaze, ktoré sa akýmsi manipulačným spôsobom uznávajú za menu, spôsobujete rozkrádanie spoločnosti a nie je možné niečo také pripustiť. Skúšal som Vás na to naviesť cestou otázky, čo sa stane s peniazmi, za ktoré nakúpite bitcoiny. Opýtal som sa či zaniknú, aby to nebol totálne neakceptovateľný akt. Vy ste mi na to povedal, že Vám je to jedno čo sa stane s tými nekrytými, bezhodnotnými peniazmi. Tieto manipulácie, ktoré na Vás okolie hádže v smere nerozmýšľať, majú teda na Vás dobrý účinok. Takto vytvorené nové peniaze, ktorými nejakí chlapci s úsmevom na tvári zvýšia množstvo peňazí v obehu a to navyše si hodia do vrecka za peknej podpory kruhov, ktorými tento projekt môže zjavne vyhovovať, je primitívne okrádanie. Plus som Vám dal najavo, že považovať chyby finančného systému za chyby nejakého štátneho aparátu je pre mňa už dávno prekuknutá deformácia v hlavách a že sa mi ňou už zaoberať nechce. Na tieto dva úplne najpodstatnejšie veci, ktorými sa dostávate do mylného kruhu ste mi odpovedal len jednym slovom. Bludy. No tak sa poriadne zamyslíte nad faktorom používania zdravého rozumu. Ja za zdravý rozum v živote považujem aj fakt, že ak má niekto záujem sa hádať a bez rozmýšľania strieľať slepými nábojmi, nechce sa mi s ním strácať čas, lebo tú stratenú energiu môžem využiť na proaktívnu činnosť a to povedzme aj v rámci rozmýšľania ako by sa dala zaviesť poctivá mena. Musím ale povedať, že po dôkladnejšom prečítaní si Vašich komentov som dospel do presvedčenia, že to možno myslíte úprimne a možno si aj úprimne myslíte, že bitcoin projekt môže dať spoločnosti vyriešenie stáročného problému meny a peňazí, ktorý doviedol spoločnosť do rozkladu.

Ohľadom toho, že buď sa budeme spoliehať na autority alebo na štatistiky a počítačovú techniku. Tu si treba dať skôr takú otázku. Buď ponecháme kontrolu nad otázkou peňazí autoritám, ktoré si ich môžu akokoľvek tlačiť a čím viac do systému dajú, tým majú väčšie zisky, alebo to dáme pod kontrolu autoritám, ktoré sa budú snažiť kontrolovať množstvo peňazí v systéme pod celospoločenskou kontrolou za pomoci štatistík a počítačovej techniky. Je na to ten najvyšší čas a už sa to bezproblémovo dá, čoho nepriamym dôkazom je aj projekt bitcoin. Ak si myslíte, že človeka nahradí úplne počítač, potom Vám odporučím namiesto strategických počítačových sieťových hier ktoré hrávate, zobrať si s kamarátmi loptu a ísť si zahrať futbal a trochu prevetrať hlavu. Možno by Vám to pomohlo zamyslieť sa nad celkovou problematikou. V menovej otázke, základe kapitalistického a celospoločenského problému, sú na mieste iné otázky ako riešite vy.


Viete, ekonomický priestor je niečo, kde si ľudia majú vymieňať svoje schopnosti alebo jednotlivci dávať spoločnosti to, čo dokážu a dostať za to adekvátnu odmenu. V dnešnej dobe je zjavné, že dokážeme vyprodukovať bezproblémovo toľko, že sa môžeme mať v podstate všetci dobre. Jedinou prekážkou takéhoto medziľudského fungovania je odlev zdrojov cez špekulácie a to spôsobuje deformácie prostredia, ktoré potom nedokáže vytvoriť takéto rovnovážne a pre všetkých prospešné prostredie. Na to, aby tento priestor mohol fungovať sú peniaze nevyhnutné. Napriek mnohým idealistickým snahám o vysvetlenie ako peniaze ničia spoločnosť a bolo by lepšie ich zrušiť, ich opodstatnenosť je jednoznačná. Iba že by sme sa vrátili niekoľko tisícročí dozadu. Fungovanie peňazí však má svoje pravidlá a práve na nedodržiavaní týchto pravidiel sa vytvoril tento dnešný prešpekulovaný spôsob fungovania, ktorý ničí spoločnosť zvnútra. Touto reakciou by som Vám chcel aj ukázať, že dnes sme schopní bezproblémovo zaviesť poctivý a pre všetkých prospešný finančný systém, ktorý bude slúžiť všetkým. A k tomu naviesť na to, že projekt bitcoin v skutočnosti bude slúžiť na ďalšie okrádanie ľudí, ktorí dávajú do nášho reálneho prostredia tie skutočné hodnoty.
So špekulačným spôsobom fungovania musíme jednoducho prestať. Ja som v posledných mesiacoch pracoval na jednom projekte, ktorý som uverejňoval aj na tomto webe a ktorého cieľom bolo, aby priniesol to poctivé prostredie pre všetkých. Mal by v sebe zabudované aj prevencie k rizikám, ktoré sa ukazujú napríklad v Číne. Je založený na peňažnom systéme, ktorý som uviedol vyššie a na kooperatívnom spôsobe fungovania podnikov, ktorý je na základe dlhodobých skúseností jednoznačne najefektívnejší spôsob vytvárania organizácií. V podstate sa nenašli skutočné protiargumenty a do dosť veľkej miery je, myslím si, tento projekt zhruba obhájený, resp. bude obhájený. Skôr či neskôr (v kontexte niekoľkých mesiacov)bude k tomuto projektu podaný spôsob transformácie so snahou o jeho presadzovanie. Možno by Vás to zaujímalo, keďže nepochybujem že ste inteligentný človek hľadajúci nejaké riešenia. Možno videnie súvislostí z takého širšieho kontextu Vám môže trochu viac objasniť veci. Základné linky a info nájdete tiež na tomto fóre pod názvom Projekt kooperativizmus.


Záver
Existuje mnoho indícií, ktoré smerujú k tomu, že na svete existuje určitá skupina ľudí, ktorá sa snaží o totálnu kontrolu nad svetom. Je to skupina ľudí spájaná práve s riadením a kontrolou peňažných systémov. Nie je to žiadna skupina ľudí, ktorú môžete spájať s riadením a priamym fungovaním akéhokoľvek štátu, avšak prostredníctvom neobmedzených zdrojov získaných kontrolou spomínaného peňažného systému a využívaním ekonomicko-politického systému známeho pod názvom kapitalizmus, dokáže postupne viac a viac vplývať na spoločnosť. Vytvorenie rôznych disproporcií v rámci ekonomického systému, nefunkčnosť akéhokoľvek trhu či poctivého podnikateľského prostredia, zvyšovanie rozdielov medzi chudobnými a bohatými, zvyšovanie počtu žobrákov a ľudí žijúcich na pokraji biedy, to všetko je dôsledok existencie tohto faktu, ktorý sa nazýva dlhodobá kontrola peňažného systému súkromnými podnikmi, ktoré poznáte pod názvom súkromné banky. Táto skupina ľudí dlhodobo rozširuje vplyv prostredníctvom fantasticky premyslených manipulačných techník, ktorých základom je využívanie egoistickej túžby ľudí zbohatnúť na úkor iných a tento atribút spĺňa do bodky aj projekt bitcoin.
Jeho presadzovanie spĺňa všetky predpoklady manipulačných techník spojených s doslova vydieraním spoločnosti čím skôr sa na projekt napojiť ak chceme prežiť(plus využívanie faktora ľudského egoizmu), či doslova podsúvané klamstvá a využívanie strachu v spoločnosti. Jeho spôsob vzniku a doslova princípy existencie predstavujú popri tomu dnešnému systému zlodejstvo na celej spoločnosti, ktoré je ďaleko vyššieho rangu ako v rámci existencie vzniku peňazí na dlh za úrok(dnešný finančný systém).
Bitcoin je teda v podstate výrobná firma, ktorá si vyrába peniaze a na základe viacerých skutočností v rámci chýb a nálad v spoločnosti dokáže ich presadzovať do praxe. Môžu za ním byť dobré úmysly mnohých ľudí, a dobrí a zjavne veľmi kvalitní programátori, avšak v takom prípade ide o zjavne zlých ekonómov. Dôležité však je, že tento projekt môže v rámci dnešnej situácie v konečnom dôsledku pomáhať určitým skupinám, ktoré dlhodobo držia celý proces vzniku a fungovania peňazí v rámci nášho systému v rukách, k presadzovaniu ich záujmov.
Bitcoin sa teda presadzuje na základe faktov ako je decentralizovanosť a fakt, že vymení dnešné peniaze za niečo ako bolo zlato a teda nikto si ich nebude môcť samovoľne vyrábať. Decentralizovanosť som spomínal už skôr a tá v kombinácii s rozdeľovaním týchto nových peňazí ľuďom, ktorí sa snažia o riadenie tohto projektu je skôr manipulačná technika využívaná pri podstatnej časti systémových pyramídových nástrojov na vytváranie čo najprešpekulovanejšieho prostredia a vytláčanie reálnej a výrobnej časti ekonomiky. A fakt, že sa chcú peniaze vymeniť za niečo, čo si nikto nebude len tak vyrábať je dobrá myšlienka. Avšak takýmto spôsobom sa to jednoducho urobiť nemôže a nesmie. K tomu chcem dodať, že reálna ekonomika potrebuje aj určitú flexibilitu v oblasti zvyšovania či znižovania peňazí v systéme a v kombinácii so spoločným prerozdelením sa to dá nastaviť na presadzovanie transparentného a spravodlivého prostredia. V dnešnej dobe informačných technológii je to bezproblémovo aplikovateľné.
Bitcoinom však môže skupina ľudí držiaca tento systém prostredníctvom získavania času a predĺžovania tzv. kapitalistickej agónie doviesť spoločnosť do oveľa väčšieho nešťastia ako sa jej to podarilo doteraz. Môže mať aj cieľ takýmto spôsobom vytvoriť jednotnú globálnu menu, pomocou ktorej si získa totálnu kontrolu nad celosvetovým finančným systémom a teda nad celým ľudstvom.
Týmto Vám chcem dať aj dôkaz, že neexistuje iná cesta vyriešenia problémov dnešného finančného systému ako prebratie celospoločenskej kontroly nad vydávaním peňazí a urobením reorganizácie v rámci tohto dnešného systému a dnes používaných peňazí. Tento spôsob presadzovania alternatívnej meny je ešte jednoduchší podvod, aký tu bol po stáročia.

Vrátim sa k jednej Vašej reakcii, ktorá bola vypluskovaná a mnohým čitateľom sa zdala ako určitý typ protiargumentácie, aj keď mne to teda vzhľadom na Vašu odmietavosť zodpovedať na tie najzákladnejšie problémy tak nepripadalo.
Aki ste vsetci chytri.
Autor clanku by si mal zistit
ako Bitcoin funguje a co to vlastne je, skor ako vypusti do sveta taketo zbytocne uvahy. Len tak zbezne:
citacia: Čo môže byť za menou, ktorá

- Je vydávaná nejakým zázračným programom a jej fungovanie je argumentované komplikovanými matematickými výpočtami - V podstate je po krátkom čase dovoľovaná po celom svete - Absolútne nerieši problémy dnešnej meny, iba ak ich zvyšuje - Jej fungovanie je niekoľkonásobne netransparentnejšie ako fungovanie dnešného finančného systému, ktorý spoločnosť doviedol do totálneho rozkladu????
1. tie "komplikovane" vypocty skutocne nie su komplikovane a vlastne cela vasa otazka je irelevantna. Odporucam si pozriet nieco o "proof of work".
2. Ano, uchovavatel hodnoty/mena, ktora je pristupna kazdemu na svete a kazdy ju moze ziskat principom "kto skor pride, ten skor melie", tak takato mena je dobra. To ze preco, to je snad kazdemu jasne a ak nie, nech sa zamysli a pride na to.
3. Bitcoin velmi dobre riesi problemy dnesnej meny. Napr., dolar za poslednych niekolko desiatok rokov stratil 80% kupnej sily aj vdaka sialenemu tlaceniu penazi (dlhy obcas niecim treba splatit). Dokaz si vygooglite. Dalej, Bitcoin riesi problem transferu penazi medzi krajinami. Skuste poslat $10 z USA do Gronska. Viac zaplatite na poplatku za transfer. Dalej, riesi aj ostatne problemy, ale tie si vygooglite.
4. Posledny bod netransparentnosti je snad najvadsi ukazovatel autorovej nevedomosti. Nebudem rozoberat preco jeho naznacenie netransparentnosti BTC je obludne nespravne, kto chce vediet viac, nech si vygoogli "bitcoin blockchain".
Zaverom: Preco?! Preco su na svete ludia, ktori sa musia vyjadrit ku niecomu, o com zatial nic nevedia? Bitcoin je komplexna tema a neda sa pochopit/naucit za tyzden. Nehrajte sa na politikov a populistov, ktori sa verejne vyjadruju ku veciam o ktorych nemaju paru. Zistite si pravdive informacie (a ze o BTC ich je neurekom, nie je to ziadna netransparentna pochybna vec) a nasledne piste vase nazory. Odporucam si precitat toto:
https
://en.b

itcoin.it/wiki/Myths
a aj toto: https:/
/en.bit

coin.it/wiki/FAQ
a samozrejme aj uplne ine zdroje.
Read more:
http://dolezite.sk/Hlavolam-Bitco
in-bAt5FL.html#ixzz2nRZLj6cF

Že z pohľadu komplikovaných výpočtoch otázky meny nie sú v skutočnosti komplikované, s tým s Vami súhlasím. Ide skutočne o jednoduchú vec, na ktorú je potrebné trochu logiky a dá sa vysvetliť matematikou základnej školy. Tie komplikované matematické výpočty nie sú však z mojej hlavy. Táto vec je predkladaná dosť pravidelne práve bitcoin podporovateľmi a týmto ho argumentujú.
Na Váš bod 2 sa mi nechce veľmi reagovať. Ak vzniknú nové peniaze, tak zjavne majú ísť všetkým a nie len tým, ktorí sa chcú na spoločnosti obohacovať. Vlastne ide o to isté čo tu máme dnes a čo nás dostáva do stále horšej situácie so strany o snahu o poctivé fungovanie a presadzovanie špekulačno zlodejských praktík.

Tvrdenie, že bitcoin veľmi dobre rieši problémy dnešnej doby je trochu znakom toho, že ste sa nesnažil pochopiť fungovanie peňazí či už z histórie alebo súčasnosti a potom skočíte na prvý odborne vyzerajúci argument. Viac som toho opísal vyššie. Pokladať transfer medzi krajinami ako výhodu je síce dobre myslené a dobré, avšak dúfam že už aspoň trochu chápete, že sa treba najprv snažiť vytvoriť funkčný finančný systém, ktorý bude riešiť dnešné problémy meny a fungovať pre potreby ľudí a nie na ich zotročovanie a okrádanie. Transakčné náklady meny sú skutočne veľmi malý dôvod na to, aby sa to tu nechalo s takýmito chybami a nezmyslami, ktoré to v sebe má.

Otázka netransparentnosti. Myslím, že niečo netransparentnejšie ako je bitcoin sa vlastne ani vymyslieť nedá a to môže dávať mnohé indície. Nehnevajte sa, ale nič iné ma nenapadá. Tento projekt vlastne nerieši nič, z netransparentného, špekulačno zlodejského prostredia robí ešte netransparentnejšie a špekulačnejšie.
Už skôr som si skúšal prečítať Vaše odporúčané veci, avšak žiadne podstatné vysvetlenie alebo nejaký náznak snahy o riešenie podstaty finančných a kapitalistických problémov aj napriek mnohej predstavenej a pokrútenej teória tam nie sú.

A prečo sú na svete ľudia, ktorí sa vyjadrujú k niečomu, o čom zatiaľ nič nevedia? Na základe celej našej debaty a snahy o to, aby sme sa dostali hlbšie do základných problémov a nemožnosti navedenia Vás na podstatné veci si myslím, že mám na to z pohľadu chápania možno väčšie právo ako vy(aj keď to právo máme mať všetci rovnaké), keďže o problematike peňazí ani z histórie ani zo súčasnosti nemáte veľkú predstavu a aj keby ste mal nabyflené všetky veci čo nám o bitcoine predkladajú a vedel by ste tu strieľať jak z kanóna, zdravý rozum nepustí. K tomu sa zjavne nachádzame vo veľmi kritickej dobe a dotklo a týka sa to aj mňa, čo má na svedomí hlavne dlhodobý problém fungovania peňazí. Možno preto sú na svete ľudia, ktorí sa vyjadrujú a budú vyjadrovať už pri jasných náznakoch nezmyselnosti, už len kvôli svojmu čistému svedomiu, že to povedali.

Viete, hovoriť o bitcoine v súvislosti s tými zopár predloženými výhodami a nebrať do úvahy fakty typu ich vzniku z ničoho, absolútne nepremyslený spôsob fungovania v budúcnosti a pod. problémy, to je ako vysvetľovať výhody kapitalistického systému a vysvetľovať ako dôležité pre spoločnosť je pôsobenie trhu, vysvetľovať akú máme slobodu a pritom nebrať do úvahy to, že na problematike vzniku a fungovania peňazí tu dlhodobo niekto nekontrolovane bohatne, kúsok po kúsku okráda spoločnosť a robí si s ňou čo chce. A bez brania do úvahy úplne najzákladnejšie dlhodobé fakty dávať závery, ktoré ak by sme zobrali tie najpodstatnejšie veci, boli by vlastne úplne odlišné. Takto vlastne namiesto slobody žijeme v tak premyslenej a veľkej diktatúre, že už len predstaviť si to je veľmi ťažké. A takisto bitcoin namiesto riešenia už zjavných problémov spoločnosti prináša akurát zhoršenie celkovej situácie.

Nedávno som sa náhodou dostal k názoru, že za celým týmto projektom je skupina študentov, ktorí sa snažili niečo s finančným systémom urobiť. Je to dosť možná verzia, keď skupina mladíkov na internáte na základe zopár manipulačných a neúplných informácií ohľadom problematiky meny typu vymeniteľnosti peňazí za zlato, problematika centrálneho bankovníctva a autorít atd., ktoré v skutočnosti vlastne centrum problému nie sú, skúsila vytvoriť túto stratégiu. Jednoducho za týmto projektom odbornosť nie je a možno aj táto skupina mladíkov to myslela dobre, len sa nad tým nedokážu do hĺbky zamýšľať. A byť programátor a vedieť nastaviť takúto stratégiu je niečo iné ako sa vedieť zamyslieť nad funkčnosťou finančného systému, na ktorom sa rúca celý kapitalistický systém a privádza ľudstvo po stáročia do čiernej diery.(všimnite si ľudí, ktorí navrhli stratégiu alebo sú zástancami na stránke www.penaznarefo
rma.sk
). Aj ja som býval na internáte s informatikmi a niekedy bolo zaujímavé sledovať tie ich vecičky o ktoré sa pokúšali. Preto aj táto vec je určite zaujímavá, ibaže môže byť tak trochu pre spoločnosť nebezpečná.
Ešte ma napadá jedna zaujímavosť ohľadom tohto projektu a jeho presadzovania. V pamäti mi utkveli “skvelé informácie“, že nejaká britská kráľovská inštitúcia prostredníctvom svojich odborníkov(predpokladám že s nejakou Nobelovkou) vyhlasuje, že táto mena je spojená už so zlatým krytím. No ak sa zamyslíme, že vlastne celá mena je v podstate založená na jednom programe(teda že nemôže si hocikto vytlačiť len svoje peniaze, ale vstupujú do systému len cez jeden mechanizmus) a že celý program je vlastne založený na tom, ako je nemožné tlačiť nové bitcoiny(čo je vlastne skvelá vec, ktorá sa dá využiť na formovanie normálnej meny), a cena tejto komodity je formovaná prirodzeným dopytom po nej a udávaná v oficiálnych menách, ako môže ešte niekto kombinovať v takom prípade krytie zlatom?? A na čo to vlastne je, ak technológie zabezpečujú nemožnosť nejakého (v tomto prípade nad vopred určenú mieru) rastu? Čo je to za správu a na čo má slúžiť? Keďže Vy sa javíte ako bitcoin odborník, možno budete vedieť lepšie vysvetliť túto pre mňa nepochopiteľnú kombináciu a jej fungovanie v praxi.

Informačné technológie nám priniesli mnohé dobré veci. Pretavili finančný systém(následne aj celý ekonomický) do takej primitívnej hlúposti, že rozumný človek si môže urobiť obraz o tom, akí ľudia ho držia v rukách a s ním manipulujú. Ak niekto vraví, že ide o inteligenciu, tak sa dá súhlasiť len s tým, že o takú sebeckú a to myslieť len na seba a na to, ako druhých okrádať a devastovať prostredie a vlastne všetko okolo seba. Tento dnešný primitívny systém vzniku a fungovania peňazí spojený s možnosťami manipulácií špekulácií je dôkazom toho, že sa netreba nechať ovplyvňovať ľuďmi snažiacimi sa o jeho obranu (myslím obranu celkového systému) rôznymi pravidelne opakujúcimi výsmešno-vydieracími frázami typu skúšajte sa starať sami o seba, prečo čakáš od všetko od štátu(aj keď samozrejme vplyv štátu na trhové prostredie nie je veľmi efektívny, jeho úlohou je ale to trhové a férové prostredie vytvoriť) a pod. Toto globálne zlodejstvo je jednoducho vopred nastavené a nedá sa z neho vyjsť iným spôsobom, ako prostredníctvom štátnej moci a vytvorení rozumných, transparentných a férových pravidiel. Pretože tento systém je zjavne o niečom inom ako o rovnakých možnostiach, prirodzenom súťažení, trhu či dlhodobej perspektíve pre potreby ľudí a ďalších generácií. Tento systém je o netransparentnosti, vytláčaní reálnej ekonomiky špekulačnými hrami, okrádaní, zotročovaní a totálnej devastácii prostredia. Ak toto ešte v dnešnej dobe niekto, kto si dovolí obraňovať a snažiť sa argumentovať tento primitívny spôsob fungovania nechápe a dokáže sa zapájať do takýchto presadzovaní toho, čo tu máme natiahnuté, je tak trochu neschopný pochopiť tie najzákladnejšie veci a to v mnohých prípadoch aj napriek oháňaniu sa matematikou či štatistikou. Nefungujúce veci majú jednoducho svoje jadrá problémov a takisto celý dnešný systém má jadro problému vo finančnom. Ale je potrebné ho aspoň trochu pochopiť či už s histórie alebo súčasnosti. A súčasnosť je už skutočne aj vďaka IT založená na jednoduchej super hlúposti.
Mnoho ľudí v mladosti hráva priveľa sieťových strategických počítačových hier a potom im zrejme chýba taký zdravší duch, ktorý sa dá získať prírodou či športom a výsledok takéhoto spoločenského javu môže byť aj bitcoin projekt a malá snaha zamyslieť sa nad skutočnými problémami alebo aj možnými následkami ich krokov.
Nakoniec Vám poviem tú najlepšiu správu. Sme konečne schopní zaviesť poctivú a transparentnú menu a dôkazom toho je aj to, ako niekto dokáže premyslieť a zaviesť túto bitcoin hru. Jednoducho sme schopní dať do obehu určité množstvo peňazí a vytvoriť transparentné systémy na ich správnu alokáciu, kontrolu, a vlastne to, aby slúžili pre život ľudí a jeho rozvoj a nie na ich zotročovanie a okrádanie. To je ako keby ste dali v stredoveku do obehu 1000 zlatých mincí, nebolo by viacej zlata na ich razenie a nikto by ich nemohol len tak falšovať. To sa dá považovať za dobrý systém. S tým, že dnešné technológie dokážu vytvoriť aj možnosti vyrábania nových peňazí na základe určitých potrieb. Jednoducho je to vlastne paráda že máme tie technológie, aj keď sa vyskytujú určité negatívne externality, ktoré ale treba zobrať ako súčasť celkového rozvoja ľudí.
Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-01-14 20:54:32 5b8d0058
Stando...máš jednotku.
Na Bitcoin potrebuješ virtuálnu peňaženku, na vytvorenie virtuálnej peňaženky potrebuješ čip a čip potrebuje človeka. A do prdele si ten čip určite proti krádeži nestrčíme:DDDDDD

lucifer # FaliQuva33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-14 21:11:49 b91d9c22
Stanislav Jurcisin - dakujem za skvele prispevky, aj ked pravda, dlhe ako cesta do roboty :-) ... Nie, vazne, dakujem za to, ze ste ma zorientovali v menovej problematike a specialne bitcoin. Boli casy kedy som sa vazne zamyslal nad investovanim zopar volnych penazi prave do bitcoin. Vidim, ze som dobre spravil, ze som sa neunahlil.. Aj ked prednedavnom publikovane astronomicke zhodnotenie bitcoin "cez noc" bolo na prvy pohlad lakave...
troglodyt # WopoDago38
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-29 16:23:28 d55186fb
http://tech.sme.sk/c/7124474/hackeri-obrali-dalsiu
-burzu-o-vsetky-bitcoiny.html

tak som rád že konečne prišlo na vsetkých tu prítomných debilov čo sa nám rozumným ludom snazili vysvetlit aký je bitcoin "fasa".... tak už mate tu váš bitcoin...tupci

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 13:22:54 c305bafe
pre bitcoinových imbecilov

tzv, otec bitcoinu Satoši Nakamoto odmietol svoju účast a podiel na tvorbe bitcoinu...:-))))
idioti ako LordX a další degeši čo ste sa tu vystatovali ako rozumiete bitcoinu :-)))a aký je btc super ...ja byt na vašom mieste tak sa od hanby už na tomto portáli ani neukážem...chuji

http://www.infox.ru/accident/crime/2014/03/07/Nazv
annyyy___otcom_b.phtml

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 05:39:29 4df7e017
Bože...a ked si teraz pozriem tie siahodlhé tliachania Jurčišina o bitcoine tak vidím čo je to za debila....

čím dlhší príspevok dokáže vypotit tým vacsie kxkxtiny sú v nom...to je neuveritelné ako si možu ludia takto naplnit hlavy sračkami....a snažia sa vyzerat ako inteligenti...ja ked som aj hulvát ale aspon nemam v hlave sračky ako Jurčišin a další čo kecali o BTC a nevedeli ani co to je....grc z takých ludí...

brano # PelaSedo59
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-07 05:44:54 4df7e017
Non a ostatní kxkxti...dufam že vám už nic nemusím vysvetlovat a pochopili ste prečo máte sračky v hlavách

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 05:48:45 4df7e017
Velmi coool bitcoin má zdá sa, problémy. Je to hlavne o peniazoch a špekuláciách kto na tom zarobí. Neviem či nejaký bežný občan vôbec môže, alebo vie čo má robiť s bitcoin peniazmi.
pagac # WemeSeqo03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-27 20:10:44 c16eba7e
brano, argument, ze hackli bitcoin burzu a preto je bitcoin zly je argument vlastny 10 rocnemu dietatu.
- z obchodu ukradli jedlo, preto je jedlo zle?
Satoshi Nakamoto je internetova identita. Clovek za nou (alebo skupina) vytvoril Bitcoin. Satoshi Dorian Nakamoto o ktorom hovoris je clovek v USA, ktory iba zdiela meno s internetovou identitou "Satoshi Nakamoto". Dovol mi teda otazku, si troll alebo k.okot?

Non # TegoPuvy19
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-01 10:59:37 4a780f96
pagac, kazda mena je o spekulaciach, vid kurzove spekulacie - bitcoin je v tomto presne rovnaky. Lisi sa ale tym, ze nie je velmi rozsireny a ludia nevedia co s nim, ako si povedal. Toto ale nie je principialny problem - ak by bol bitcoin rozsireny, urcite by nesluzil iba na spekulacie, ale podobne ako EUR na platenie. Kedze BTC je lepsia mena ako fiat meny, (za predpokladu elektriny lepsia ako zlato, vid vyssie prispevky), casom sa bude stale viac presadzat. Davam do pozornosti http://www.coindesk.com/companies/startups/

Non # TegoPuvy19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 11:35:01 d9730a86
Non, evidentne ste zástancom bitcoinu a je Vám jasná jeho svetlá budúcnosť. Ak Vám uverím a stanem sa užívateľom tejto meny, potom potebujem odpovede na nasledujúce:
- kto mi zaistí neodobrateľné doživotné právo na pripojenie k internetu;
- kto všetkým zaistí, že internetová sieť bude v každom kúsku sveta, jednoducho kam sa kto pohne;
- kto zaistí, že vstupovať do siete nebude môcť NIKTO so svojimi šmírovacími pazúrmi a že mi za neposlušnosť alebo nelojálnosť k režimu nevymaže konto;
- kto mi zaručí (inými slovami predchádzajúca otázka), že ak budem platiť práve ja cez akési prístupové kódy napr. za jedlo, predávajúci mi ho aj predá - že nebudem na nejakej čiernej listine, teda nebude síce zablokovaná cena mojich peňazí, ale bude zablokovaný celý zvyšok sveta, aby ich nemohol prijať a mňa tým prinútia k poslušnosti (desivá predstava, že by to niekto mohol urobiť elektronickou cestou);
- kto zaručí, že ani na pol dňa (maximálne) nedôjde k výpadku elektriny nikdy a nikde (hlavne, kde ja práve budem) ?


Povedali ste veľa kladov v prospech novej meny, odpoviete mi aj na tieto otázky?Luko # LidySesy00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 16:23:50 c3a87f42
@Luko
- kto mi zaistí neodobrateľné doživotné právo na pripojenie k internetu;
Bitcoin je mozne pouzivat aj bez pripojenia na internet - trebars si vytlacite bitcoin adresu a niekomu ju date, alebo jednorazove casacius mince: https://www.casascius.com/
Pracuje sa aj na bitcoin platobnej karte, ktora cez radiove vlny komunikuje s blizkym pristupovym bodom ku bitcoin p2p sieti (ten je pripojeny na internet), nazov si nepamatam, ale da sa vygooglit. Staci aby niekde v okoli bol takyto vysielac/prijimac a internet mat nemusite.
Ak by vypadol internet globalne, dopady by nebol horsi ako pri platobnych kartach - bitcoiny vam nikto neukradne na rozdiel od bank. Opat, bitcoin, lepsie povedane adresu, na ktoru sa viaze zostatok, je mozne dat niekomu na CD alebo kusku papiera (samozrejme v takomto pripade budu "vlastnit" zostatok obe osoby, bez bitcoin siete sa neda zrealizovat klasicka tranzakcia). davam do pozornosti: https://bitcointalk.org/index.php?topic=135769.0
V niektorych krajinach maju obcania telefonne cisla a internet zdarma - v buducnosti s internetom problem zrejme nebude.

- kto všetkým zaistí, že internetová sieť bude v každom kúsku sveta, jednoducho kam sa kto pohne;
Zrejme pouzivate mobilny telefon a netrapi vas, ze v niektorych castiach sveta nie je pokrytie, preco by vas malo trapis pokrytie internetom? Ked sa chystate do strednej Afriky, bitcoiny si pred odletom vymente za nieco, co budu poznat aj tam. A ak nie, vygooglite si internetove balony od spolocnosti Google.
- kto zaistí, že vstupovať do siete nebude môcť NIKTO so svojimi šmírovacími pazúrmi a že mi za neposlušnosť alebo nelojálnosť k režimu nevymaže konto;
bitcoin je transparentna siet - kazdy vie zistit stav kazdej jednej adresy a kazdu tranzakciu. Ak chcete byt anonymny, je potrebne nikomu neprezradit to, ze adresu A vlastnite vy. Ak sa to prezradi, existuju "mixer" sluzby, ktore premixuju BTC s inymi a poslu vam nahodne BTC na vasu novovytvorenu adresu.
NIKTO vam nevymaze bitcoin konto, pretoze ziadne konto bitcoin nepozna. Rovnako ako vam NIKTO neukradne vase bitcoiny, pokial mu to nedovolite. Bitcoin je decentralizovana siet bez autority.
- kto mi zaručí (inými slovami predchádzajúca otázka), že ak budem platiť práve ja cez akési prístupové kódy napr. za jedlo, predávajúci mi ho aj predá - že nebudem na nejakej čiernej listine
Bitcoin tranzakcie sa nedaju vratit spat - ale prakticky to nie je problem a je to aj uzitocne. Pokial kupujete dnes nieco cez internet, poctivy (znamy) predajca vas zrejme neoklame, pretoze si nechce kazit reklamu. Nie je to o Bitcoine, ale dovere v obchodnika. Bitcoin ale navyse pridava vlastnost nezvratitelnosti tranzakcie a teda chrani obchodnikov pred anonymnymi zakaznikmi.
- kto zaručí, že ani na pol dňa (maximálne) nedôjde k výpadku elektriny nikdy a nikde (hlavne, kde ja práve budem) ?
Nikto to nezaruci, rovnako ako nikto nezaruci, ze nevypadnu bankomaty, elektrina v obchodoch, ktore pouzivaju platobne karty. V porovnani s virtualnymi peniazmi v bankach (tie su ale skutocne virtualne, pretoze su vymyslene), je bitcoin favorit. V porovnani s kesom v pripade vypadku internetu je favorit kes. Pre take pripady ale odporucam zlato.

Non # TegoPuvy19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-23 16:27:39 5518d775
a pokial ide o platenie v BTC medzi ludmi, je to podobne ako s kesom - uskutocnim tranzakciu, do 2 sek predavajuci vie zistit, ze tranzakcia bola uskutocnena. Ak predajcu osobne poznam alebo tranzakcia ma malu hodnotu (10€ alebo 100€), mozme sa rozlucit. Ak sa nepozname alebo kupujem nieco drahe, napr. dom, je dobre pockat aspon 10 min (pri dome 60 min, alebo viac). Toto su dosledky, a ak chcete vediet principy, da sa vyhladat kvantum informacii o "bitcoin confirmations".

Non # TegoPuvy19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-23 16:41:23 5f820959

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Výstava obetí súčasného ... 6 Pyrotechnik casovanych min # CacaPefo48
Porieseny "diplomat" v Rusku 5 Kanagon # TocuCoka53
Fico nalozil Lipsicovi ako malemu ... 33 Sme ro D # HybeNywi38
Online petícia Britov môže byť sfal... 6 KADER # NifaKiwe47
Sametovy podvod - bez nas o nas 1 Jirka # QejeFuje13
AKO PUTINOVYCH 200 RUSOV NAMLATILO ... 18 Traktorista # MiwoXibi68
Ako si pravicový politik nechal naloži... 2 Kali # TedoJasy48
Hliadky vo vlakoch a hliadky rodicov 14 Abdul # WodyRisi01
Peter Stanek - Globálna kríza a ... 2 Slovak # KohiRyxy16
Peter Staněk: USA chcú odstaviť EÚ ... 21 Slovak # KohiRyxy16
Ked lovec sarlatanov nelovi 10 Abdul Kabel # LoloXydo44
Kapitalizmus vo Venezuele zlyhava 3 Coca-cola z Venezuely # CiveXeny45
Komunisticke prasata 20 Dejv # MyjeDini41
Good idea - ako ojebat Slovakov o 80 ... 3 Ocean a zahrada # PoqaRyno15
Ondrej Durica - Testo_steron pre ... 29 Sledge Hammer # CiguLaha56
Pracujeme aj zadarmo, bez nároku na vo... 3 Vaclav Havel # JydeMoma88
DOLEZITE:CENZURA NA DOLEZITE.SK 54 qqq # SekuDuta03
Štúdia potvrdzuje, že sexistickí mu... 6 lisa22 # HoxiDuna67
verejná reklama na sektu priamo od ... 7 oscarrasco # WyfuDedy01
Marián Kuffa referendum 4 Ladislav J # QugeLohe51
Odluka cirkvi od štátu... 4 Oscar # PaweFixi66
Projekt kooperativizmus 1 Stanislav Jurcisin # LimoGage46
zákaz sekty hare krishna na slovensku 17 peter # DugoHuro61
Hlavolam Bitcoin 33 Stanislav Jurcisin # LimoGage46
Projekt kooperativizmus 7 Stanislav Jurcisin # LimoGage46
Máte právo oslavovať v uliciach ... 10 SocialMaster # TymaMoxo37
Stupídne reality show - (mediálna ... 2 MrProper # JewuQowo48
Chaos bločkovej lotérie 1 Jan Jedlicka # LykeHihy95
Bločková lotéria 8 Jan Jedlicka # LykeHihy95
Slovensko bez politikov fantázia, alebo... 6 Jan Jedlicka # XebiFaxe41
hrdina Daniel (†35), ktorý zahynul v ... 10 Jan Jedlicka # LykeHihy95
Povodne 14 Jan Jedlicka # LykeHihy95
1 |

Vytvor nové vlákno  

Back
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evropská unie zakázala igelitky – a tím nařídila otravy jídlem


Evropská unie zakázala igelitky – a tím nařídila otravy jídlem
Evropský parlament 28. dubna 2015 schválil v tzv. raném druhém čtení směrnici „o omezení spotřeby lehkých plastových nákupních tašek“. Tato směrnice zavazuje členské státy př...
Nejen Dojče Bánk, ale i jú-es-ej
Platit bance za to, že si do ní smím uložit peníze?!
Historia bitcoinu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1059 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made