...
07.07.2025 23:25
Znacifikovaná EÚ chce na Rusko uvaliť najprísnejšie sankcie od vypuknutia vojny na Ukrajine. O pláne informoval šéf francúzskeho rezortu diplomacie Jean-Noël Barrot

Implementácia tohto sankčného balíka bola podľa francúzskeho ministra zahraničia koordinovaná s balíkom, ktorý sa pripravuje v USA a Kongresu bude predložený tento týždeň.


...
07.07.2025 21:00
VIDEO: Rusofóbny chorvátsky premiér Plenkovič aj predseda parlamentu Jandrokovič sa v Záhrebe zúčastnili najväčšieho fašistického zhromaždenia v Európe od druhej svetovej vojny. Na koncerte speváka sympatizujúceho s chorvátskym fašistickým režimom sa skandovali ustašovské heslá, podobné nacistickému pozdravu „Sieg Heil“

Neonacistické hodnoty súčasnej rusofóbnej chorvátskej vlády dokresľujú vyjadrenia chorvátskeho premiéra Andreja Plenkoviča, podporujúceho Zelenského banderovský režim v Kyjeve, ktorý minulý týždeň v stredu obvinil prezidenta krajiny Zorana Milanoviča, že sa stavia na stranu Ruska. Milanovič na utorňajšej tlačovej konferencii s prezidentom SR Petrom Pellegrinim uviedol, že „neexistuje žiadny dôvod prečo neviesť diskusie (s Ruskom)“.


...
07.07.2025 20:30
VIDEO: Von der Leyenová označila obvinenia zo zlého hospodárenia pri riadení tzv. covidovej pandémie a z tajných zákulisných rokovaní so šéfom farmeceutickej firmy Pfizer pri nákupe vakcín za konšpirácie a lži podkopávajúce demokraciu. Šéfka eurokomisie sa bráni útokom a hovorí o snahe destabilizovať inštitúcie EÚ falošnými obvineniami a z vrážania klinu medzi proeurópske a prodemokratické sily v europarlamente

Rumunský europoslanec Gheorghe Piperea z frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR) obvinil šéfku Európskej komisie zo závažných pochybení a nedostatku transparentnosti. Piperea v pondelok 7. júla 2025 počas rozpravy prehovoril ako prvý predkladateľ návrhu na vyslovenie nedôvery.


...
07.07.2025 19:30
Európsky súd pre ľudské práva oznámil slovenskej vláde dve sťažnosti, ktoré podal poslanec za SNS Adam Lučanský. ESĽP skúma, či Slovensko porušilo právo zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského na život a či štát splnil svoje povinnosti chrániť jeho zdravie vrátane prijatia primeraných opatrení na zabránenie sebapoškodeniu v podmienkach väzby

Prípad sa sústreďuje na viaceré incidenty, ku ktorým došlo počas väzby niekdajšieho prezidenta Policajného zbor SR Milana Lučanského. Zvlášť sa skúmajú udalosti z 9. a 10. decembra 2020, kedy došlo k jeho zraneniam, ako aj samotná smrť z 29. decembra 2020. Jeho syn, ktorý je v súčanosti poslancom NR SR za SNS Adam Lučanský tvrdí, že oznámenie jeho sťažností vláde vníma ako významný krok v medzinárodnom preskúmaní toho, ako Slovensko splnilo svoje záväzky v oblasti ochrany ľudských práv.


...
07.07.2025 19:00
VIDEO: Iránsky prezident Masúd Pezeškiján v rozhovore s Tuckerom Carlsonom vyhlásil, že sa ho Izrael pokúsil zabiť. Zopakoval, že Irán sa nesnaží získať jadrovú zbraň a ide mu o mierové spolunažívanie so všetkými štátmi. Izraelského premiéra Benjamina Netanjahua obvinil z podnecovania napätia na Blízkom východe, z diabolského intrigovania v regióne a zo snáh zaťahovať Donalda Trumpa a USA do vojny s Iránom

K pokusu o zabitie iránskej hlavy štátu vraj došlo v júni počas vojny s Izraelom, ktorý 13. júna zaútočil na islamskú republiku. K aktuálnej situácii sa prezident Iránu Masúd Pezeškiján vyjadril v rozhovore s americkým moderátorom Tuckerom Carlsonom, zverejnenom v pondelok 7. júla 2025.


...
07.07.2025 18:55
Vladimir Putin odvolal ruského ministra dopravy z funkcie, ten vraj následne spáchal samovraždu. Roman Starovojt mal údajne ešte ako gubernátor Kurskej oblasti spreneveriť financie určené na opevnenie hranice s Ukrajinou. Následkom jeho konania v predchádzajúcej funkcii sa ruský prihraničný región stal zraniteľnejším voči vlaňajšiemu vpádu vojakov ukrajinskej armády

Pôsobenie Romana Starovojta na ministerskom poste bolo predmetom diskusií už niekoľko mesiacov v súvislosti s korupčným škandálom, ktorý sa týkal finančných prostriedkov určených na posilnenie ruskej hranice s Ukrajinou v Kurskej oblasti.


...
07.07.2025 17:30
VIDEO: Svedectvo vdovy po českom hasičovi o fatálnom nežiadúcom účinku anticovidovej injekcie

Matka dvoch dcér, vdova po profesionálnom hasičovi a niekdajšie pracovníčka farmaceutickej firmy Radka Glubišová v rozhovore pre Nadační fond Svědomí národa, zverejnenom 7. júla 2025, prehovorila o vedľajších účinkoch tzv. vakcíny proti Covid-19, ktorých aplikáciu dodnes podporujú sfanatizovaní vedci a pseudoodborníci, ktorí vedú inkvizičný boj proti ľuďom poukazujúcich na smrtonosné dopady proticovidových experimentálnych injekcií.


...
07.07.2025 17:00
VIDEO: „Rusko si vybojuje slobodu a spravodlivosť, zaistí bezpečnosť svojich hraníc a ruskí občania si budú samostatne určovať svoju vlastnú cestu. Ruský národ predstavuje kolosálnu a nezlomnú jednotnú silu a ruskí vojaci bojujú na fronte za bezpečnú a mierovú budúcnosť našej krajiny,“ vyhlásil Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimír Putin sa v nedeľu 6. júla 2025 zúčastnil na podujatí s názom „Všetko pre víťazstvo!“. Fórum zorganizovalo hnutie Ruský ľudový front. Udalosť je spojená s udelením cien dobrovoľníkom za ich pomoc účastníkom špeciálnej vojenskej operácie, ich rodinám a civilnému obyvateľstvu v nových a pohraničných oblastiach Ruska. Šéf Kremľa vo svojom prejave vyzdvihol úsilie dobrovoľníkov, ich podporu pre Donbas a Novorusko a zdôraznil význam jednoty a patriotizmu ruského národa tvárou v tvár hrozbám zo strany NATO a Západu.


...
07.07.2025 15:00
Slovinský premiér Robert Golob chce vypísať referendum o zotrvaní jeho krajiny v NATO. Dôvodom je plán Severoatlantickej aliancie, aby jej členské štáty zvyšovali výdavky na zbrojenie

Na nedávnom samite NATO v Haagu sa spojenci dohodli, že do roku 2035 zvýšia výdavky na obranu na päť percent HDP.


...
07.07.2025 11:55
VIDEO: Anton Selecký o svojej disidentskej minulosti, o ubúdaní slobody po páde komunizmu & o smerovaní k novej totalite, o prepisovaní dejín, o tom, že kňaz Marián Kuffa je síce hrdina, ale na škodu veci sa k politickému dianiu nevyjadruje, ale aj o úpadku KDH, ktoré po roku 1989 spoluzakladal

Bývalý zástupca šéfredaktora Slovenského denníka, ktorý začiatkom 90-tych rokov vydávalo Kresťansko-demokratické hnutie (KDH), katolícky disident a člen tzv. Bratislavskej päťky (spoločne s Jánom Čarnogurským, Miroslavom Kusým, Vladimírom Maňákom a Hanou Ponickou), momentálne publicista a spisovateľ Anton Selecký v relácii Diskusia na palete, zverejnenej 7. júla 2025, komentoval aktuálne spoločensko-politické dianie.


...
07.07.2025 11:00
VIDEO: Michelko o polčase vládnutia Ficovej vlády a o tom, že vo voľbách v roku 2027 nemôžu hlasy pronárodných strán prepadnúť

Publicista, politický analytik, poslanec a predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) vo svojom videu, zverejnenom 6. júla 2025, komentoval aktuálne spoločensko-politické udalosti.


...
07.07.2025 10:30
Zápis z prvého výsluchu kajúcnika Ľudovíta Makóa sa záhadne stratil

V septembri 2025 to bude päť rokov, odkedy Národná kriminálna agentúra zadržala niekdajšieho riaditeľa kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.


...
07.07.2025 09:25
Štáty skupiny BRICS kritizovali americké útoky na Irán aj Trumpove dovozné clá, ktoré podľa nich poškodia globálnu ekonomiku

Zoskupenie BRICS, pôvodne pozostávajúce z Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Juhoafrickej republiky, sa za posledný rok rozšírilo o ďalšie krajiny vrátane Egypta, Etiópie, Indonézie, Iránu a Spojených arabských emirátov.


...
06.07.2025 21:35
Rusko a US sa podľa Marije Zacharovovej zatiaľ nedohodli na termíne ďalšieho kola rokovaní o normalizácii vzájomných vzťahov

Rusko už 16. júna 2025 oznámilo, že Spojené štáty zrušili plánované, v poradí tretie kolo rokovaní. Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie ozrejmila, že americká strana sa ho rozhodla odložiť, a vyjadrila nádej, že táto „pauza“ nepotrvá pridlho.


...
06.07.2025 09:30
VIDEO: „Bez misie sv. Cyrila a Metoda by nebolo možné hovoriť o kultúrnej a politickej nezávislosti ani o štátnej zvrchovanosti Slovákov,“ vyhlásil premiér Robert Fico vo svojom prejave na hrade Devín pri príležitosti sviatku slovanských vierozvestcov

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SSD) počas príhovoru na Cyrilo-Metodských oslavách na hrade Devín dňa 5. júla 2025 zdôraznil, že napriek vyše tisícročnej absencii územnej, kultúrnej či politickej autonómie si náš národ uchoval dodnes vlastnú identitu.


...
05.07.2025 19:45
Elon Musk oznámil založenie novej politickej strany s názvom Amerika. Dôvodom je snaha rozbiť antidemokratický systém jednej strany, keď sa v USA pri moci strieda iba Republikánska a Demokratická strana

Majiteľ automobilky Tesla, vesmírnej spoločnosti SpaceX a sociálnej siete X ešte v piatok 4. júla 2025 na Deň nezávislosti USA zverejnil na svojej sieti X prieskum s otázkou, či ľudia chcú nezávilosť od systému republikánsko-demokratickej unistrany.


...
05.07.2025 18:50
VIDEO: Emeritný pražský arcibiskup Dominik Duka sa na cyrilo-metodskej púti v Nitre ospravedlnil Slovákom za Čechov, ktorí ich poučujú o demokracii. Vyhlásil tiež, že misiou vierozvestcov sa vytvoril v Strednej Európe priestor, ktorý naďalej nesie jej posolstvo v podobe štátov Vyšehradskej štvorky

Emeritný pražský arcibiskup a primas český, kardinál Dominik Duka celebroval v sobotu 5. júla 2025 v Nitre slávnostnú svätú omšu na národnej Cyrilo-metodskej púti. Oslavy sviatku slovanských vierozvestcov sa dnes konajú aj v Bratislave na hrade Devín. Vyvrcholiť majú večer prejavmi najvyšších ústavných činiteľov.


...
05.07.2025 11:00
VIDEO: Putin je „profesionál“, ktorý sa naučil zvládať západné sankcie, vyhlásil prezident USA Donald Trump

Americkí zákonodarcovia medzitým predložili návrh zákona, v ktorom sa navrhuje 500 % clo na dovoz z krajín, ktoré naďalej nakupujú ruskú ropu a ďalšie energetické produkty.


...
05.07.2025 10:35
Príčinou masívneho výpadku dodávok elektrickej energie v Českej republike sú vraj nemecké fotovoltaické elektrárne a prepätie na tzv. eurosieť

Napojenie Českej republiky na eurosieť a nefunkčný marič elektriny (zariadenie navrhnuté na spotrebovanie prebytočnej elektrickej energie) pri nemeckých Drážďanoch sú podľa nemenovaného zdroja dva hlavné dôvody blackoutu v Českej republike, ku ktorému došlo v piatok (4. júla 2025) na obed.


...
05.07.2025 10:35
Príčinou masívneho výpadku dodávok elektrickej energie v Českej republike sú vraj nemecké fotovoltaické elektrárne a prepätie na spoločnosť Eurogrid, ktorá je jedným zo štyroch prevádzkovateľov prenosovej sústavy v Nemecku

Napojenie Českej republiky na Eurogrid a nefunkčný marič elektriny (zariadenie navrhnuté na spotrebovanie prebytočnej elektrickej energie) pri nemeckých Drážďanoch sú podľa nemenovaného zdroja dva hlavné dôvody blackoutu v Českej republike, ku ktorému došlo v piatok (4. júla 2025) na obed.


...
05.07.2025 09:30
VIDEO: Sergej Lavrov zopakoval, že akékoľvek riešenie konfliktu na Ukrajine musí komplexne odrážať bezpečnostné záujmy Ruska

Rusko dlhodobo považuje rozširovanie NATO na východ za hlavnú hrozbu pre národnú bezpečnosť a ambíciu Ukrajiny pripojiť sa k vojenskému bloku vedenému USA považuje za kľúčový spúšťač súčasného konfliktu.


...
05.07.2025 09:15
Dodávky amerických zbraní Ukrajine zastavil z vlastnej iniciatívy šéf Pentagónu Pete Hegseth, informuje americká televízia NBC

Správy o zastavení vojenskej pomoci USA Ukrajine sa objavili začiatkom tohto týždňa. Medzi dotknuté položky patria raketové systémy Patriot, delostrelecké granáty, rakety GMLRS a iná munícia.


...
04.07.2025 20:30
Zelenskyj sa s Trumpom dohodol na spolupráci pri posilnení ukrajinskej protivzdušnej obrany

Telefonát ukrajinského prezidenta so šéfom Bieleho domu sa odohral na pozadí rozhodnutia amerického ministerstva obrany pozastaviť dodávky niektorých zbraní na Ukrajinu.