Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Investičné stimuly sú dedičná choroba socializmu.


Investičné stimuly sú dedičná choroba socializmu.

Maďarská vláda v roku 2011 poskytla Nokii investičný stimul vo výške 12,2 mil. USD na vytvorenie 224 nových miest. Tento týždeň sa Nokia rozhodla, že zruší svoju maďarskú fabriku v Komárome, kde pracuje 1800 ľudí, z toho 700 zo Slovenska. Kdepak asi udělali soudruzi chybu?

Politika investičných stimulov je jeden z atribútov socialistickej ekonomickej politiky, ktorá trestá úspešných (zdaňovaním) a odmeňuje špekulantov alebo neúspešných (dotovaním). Socialistický plánovač tvrdí, že trhová ekonomika zlyháva a preto ju musíme "opravovať" napríklad aj podporou súkromných investícií, ktoré prinesú nové pracovné miesta. Podľa neho zlyháva spontánny mechanizmus alokovania zdrojov do efektívnych odvetví – to jest zlyhávajú tisíce podnikov - investorov. Naopak, tým že "on" vyberá vyvoleného investora, ktorému dáva štedrý príspevok (v Maďarsku to bolo 55 tisíc USD na jedno pracovné miesto), paradoxne pasuje seba do role neomylného a vševediaceho.

To, že to tak nie je, vidíme na poučnom, ale smutnom príbehu z Maďarska. Socializmus (ako forma spoločenského zriadenia) zlyhal práve na sérii podobných ekonomických experimentov, ktoré vyústili do neefektívneho alokovania zdrojov a následného spoločensko-ekonomického zaostávania za ekonomikami, ktoré viac spoliehali na neviditeľnú ruku trhu a férovú konkurenčnú súťaž.

Že už nežijeme v socializme? Omyl. Socializmus celosvetovo paradoxne rastie. V bankách (centrálnych aj komerčných v podobe bailoutov a tlačenia nekrytých peňazí), v štátnych monopoloch (regulované ceny a zákaz konkurencie), mnohých nadnárodných spoločnostiach (bailouty a stimuly). Tento hybridný socializmus funguje vďaka "dojnej krave" – daniam od obyvateľstva a malých podnikov, ktoré sú príliš malí a slabí na to, aby sa daniam legálne vyhli. Hybridný preto, lebo sa aplikuje iba selektívne. Socializujú sa straty vyvolených, ale zisky sú už privátne, aj keď ide častokrát o ten istý subjekt.

Ak si myslíme, že maďarská Nokia sa nás týka iba tými 700 nezamestnanými z južného Slovenska, sme na omyle. Slovensko minulo na investičné stimuly od roku 2002 už viac ako 1,4 mld. eur. Čoraz častejšie sa už aj u nás sa už objavujú správy typu "vláda poskytne podporu na zachovanie pracovných miest".

Neriešenie systémových problémov v ekonomike je dlhodobé. Veľmi málo ministrov za posledných 12 rokov našlo odvahu niečo zmeniť. Predstavme si, koľko "reforiem" by sa dalo vyriešiť za spomínaných 1,4 mld. Školstvo, súdnictvo, zoštíhlenie samospráv a štátnej správy.Author: Ivan Sedliacik # LujaTalu40
Slovensko2014-07-2511
-
 41% ( 12 people voted )
+
GAY-ZA, odveci ako vzdy. Uz peknych par rokov sa nedaju od seba odlisit previciari od laviciarov. Socialna politika je ako mor. Greci uz na to doplatili a ani si to neuvedomuju. Nas to este len caka. Demokracia ukazala svoju slabinu a to (podla Paretovho pravidla) 80 percent nekompetentnych volicov, ktory naletia na sluby o nejakych istotach. Kapitalizmus aktualne trpi na tzv. keynesovstvo a to je celosvetova filozofia. To je dovod momentalnej krizy lebo sa vyzaduje, aby stat kecal uplne do vsetkeho.
ironma # VyluVexi39
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-07-25 21:45:01 5b7f4ebf
Gejza keby si predsa len rozdaval zlate sosky, ( je mi jedno aké ) tak nedbam aj ja mam zaujem.
Lenze Ty zase len kecas a kecas. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-25 22:09:12 b228409d
Iniciatívny hlupák je horším ako triedny nepriateľ. Práve na angažovaných hlupákov sa zameriavajú hlásne trúby vyhnívajúcich dogmatikov ako gayza, pretože ak znemožníte hlupáka, môžu zaznieť slávnostné zvony a návrat k starým časom je istý. Myslím, že autor je nasadený súdruh. Používa frázy o socializácii strát a súkromných ziskoch, aké som čítal jedine u kovaných boľševikov, ktorí ani neskrývali kam patria. Alebo, že dane platia malí podnikatelia a veľkí pažravci ich doja, ako ináč, triedny boj je poznávacou pečaťou súdruhov. Zavádza a všetky stimuly prisudzuje veľkým podnikom, pričom chudáci drobní podnikatelíkovia ako jediní musia platiť dane, asi sa rozplačem nad ich údelom. Autor chce riešiť problémy v hospodárstve, takže je sociálny inžinier, čo by chcel zavádzať prípustné dogmy postupu ako komunistickí dinosauri. Alebo mienka, že zdaňujú sa úspešní a neúspešných dotujú, čo nie je pravda, jedine ak triedna pravda, pretože sa musia uchádzať a mnohí nie sú neúspešní v biznise, len sa prihlásili o korisť. Keď sa to vezme z hľadiska praktického, vždy lepšie ak etatisti prispejú schopným ľuďom ako zbytočným a večne zlyhávajúcim, ale autor si myslí, že za dotáciami behajú iba nemotorníci. Lenže ak oni vedia, ako sa prihlásiť k žiadosti o dotácie aj keď sú v podnikaní neschopní, kto potom autorovým obľúbencom, malým podnikom bráni sa vyhnúť plateniu daní? Nevedia obchádzať systém, nedokážu sa zorientovať, tak potom musia platiť, hlupáci nech platia.
Investičné stimuly sú dedičná choroba socializmu. Názov je pravdivý, ale gayzu mätie, že sa rozdáva z výpalného pre súkromníkov a teda ako je možné také zriadenie nazvať socializmom. Veľmi jednoducho, socializmus vo svojom význame znamená spoločný, teda zo spoločného majetku sa niekomu pridelilo, súkromnej osobe učiteľovi, súkromnému podniku, pretože videli účelné prispieť s určitým zámerom. Podstatou je, že súdruhovia prispievali nie z vlastného, ale nakradnutého, mysliac na budúce voličské hlasy alebo sponzorské všimné, preto sa jedná o socializmus. Výberové príspevky.
Malé podniky sú malé, aby sa daniam vyhli? Ak veľký dane neplatí vôbec, tak to neoprávňuje malé ryby, aby sme aj im vyhoveli, malý znamená zanedbateľný, svojvoľný, oni nedokážu ani obchádzať zákony, prečo by sme mali vyhovieť? Sú neschopní, takže nie sú vhodní na ústretové kroky, chceli by sa iba nacucať na príklade veľkých, aby sa zaviedlo rovnostárstvo, že ak sa jedným ponúklo, tak hneď všetkým. Autor malých zvelebuje, ale pritom by ich mal karhať, pretože ak nemienia platiť dane, čo vykonali, aby ich neplatili? Ženy rozprávajú, psychologizujú o všetkom bez hodnotného výsledku, nemajú sa k činu, sú tí podnikatelia ženy, čo sa radi ohnú pred silou? Potom je ich stav úplne logický.

Lidhja # JojaVime40
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-07-26 02:44:54 b228dfa4
Kde sa podel kapitalizmus? Zavraždili ho a kaliku trhových prvkov nazvali jeho menom. Ako popri Božej Cirkvi, svätom pravosláví, ktoré odmieta všetky novoty a herézy, nazývajú kresťanmi aj "odborníci" aj všakovaké bludárske sekty, ako by bývali rovnocennými pravde, čo je ešte väčšmi rozšírené. Dokonca pravoslávnymi sa nazývajú novokalendárnici a iní odpadlíci, kvôli oklamaniu ľudí, čo nemajú prehľad a nesledujú trendy, odchýlky, je pre nich nejasné a nejednoznačné, čo presne sa pod označením myslí, keďže ľudia sú „znalcami“ a „špecialistami“, tak prečo by nemohli vtesnať pod jeden termín aj 50 protichodných definícií, predsa v demokracii má každý právo na rozšírenie zmätkov. Termíny postrácali pravé významy, pretože pomenovaniami šermujú samozvanci.
Kto zvíťazil v studenej vojne? Kto boli bojovníci? A kto sledoval a kto sa ľahostajne nezúčastňoval na vládnom štvaní? To bol istotne nepriateľ amerického sna.
Bojovali súdruhovia na oboch stranách, slovne, mimo Európu s miliónovými obeťami, lepšie povedané vraždami zo strany teroristických a komunistických USA, čo ako odhodlaní súdruhovia zo žiarlivosti nemohli dopustiť, aby sa niekto rozvíjal podľa svojho rozhodnutia, alebo dokonca sa pridružil ku konkurenčným súdruhom.
Jediným víťazom je osadenstvo oslobodeného koncentračného tábora, ktoré sa mohlo po rokoch poroby čerstvo nadýchnuť, aj keď rôzni amerikanoanálovia pretláčajú, že zvíťazili americkí súdruhovia, ich nové idoly a politickí stroskotanci tvrdia naopak, že prehrali, ale vinou zrady Gorbačova. Tým uznávajú, že vojna prebiehala, a na nej sa priamo podieľali a našli aj vinníka za porážku.
V studenej vojne nezvíťazil nikto, pretože slovné hašterenie nie je vojnou, studená vojna neprebiehala, mimo Európu síce áno, ale kde niet bojov, niet vojny. Pozostalými sú amerikanoanálovia, čo sa nevedia nabažiť slávobrány pred „víťazmi“, čomu žiaľ boli dlhé roky vinou ich eštebáckych rodičov ukrátení, keď museli radostne a s pôžitkom holdovať vodcom svetového proletariátu.
Potom porazení sú stalinisti, oni bojovali a prehrali. Ešte vykúkajú ideologickí fanatici, čo bojujú oneskorené bitky, ale takí sú skôr obyvateľmi špecifických zariadení, ako seriózni pozorovatelia. Kto nebojoval, nemal prečo prehrať, a kto si myslí spomedzi amerických súdruhov, že vyhral, nech predstaví úlovok, ale svoj vlastný, osobný, alebo aspoň jeho milovanej komunistickej americkej vlády, ale nijakého niet. Studená vojna je prízrak ako aj kapitalizmus, má meno, ale nikto ju nestretol, iba mimo Európu, vlastne CIA terorizovala aj v Európe, ale nešlo o pravú vojnu, aj keď amerických extrémistov, čo by si vyskúšali zbraňový potenciál bolo požehnane.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-26 03:37:19 b228dfa4
To vážne myslel autor o investičných stimuloch ako o" dedičnej chorobe " nejakého socializmu?To vážne neexistovali "investičné stimuly " v minulosti? .../ napr. Čínsky múr--obranný, podpora Napoleona --presadenie sekularizovanej spoločnosti-- jeho "občianský zákonník"--prvý v dejinách, Suezky prieplav...obchodné "drancovanie " Indie a JV Ázie... a vôbec .. všetky vojny aj dnes Ukrajina! A pojmy " neviditeľná ruka trhu či férová konkurenčná súťaž" ...vzbudzujú dnes už úsmev na tvári --možná aj samotnému Adamovi Smithovi v hrobe! Gejza Hufnagel 51 ..sa najviac blíži pravde! Investičné stimuly ...majú pramálo spoločné s nejakým ---izmom---! Sú aktivované zámerom , cieľovosťou, zištnosťou, životným záujmom, či ---"šantením"podnikavcoch....!
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-26 05:46:00 58d4289b
Socializmus pre korporácie, kapitalizmus pre masy-to je typický príznak fašizmu ktroý postupne zachvacuej celú EU a už zachvátil USA. Korporácie boli vytvorené falšovanými peniazmi natlačenými centrálnymi bankami za ktoré vybrané podniky skúpili konkurenciu a vytvorili mamutie monopoly. Tie si kupujú politikov ("darmi" na volebné kampane apod...) politici ako dosadené bábky vyjadrujú svoju vďačnosť odhlasovaním zákonov v prospech korporácií. Súkromné monopoly skúpili štát a ten ím zobe z ruky, rozdávanie "stimulov" je len jeden z mnohých príznakov. V konečnom dôsledku to skončí tak, že bude jeiný monopol na všetko, bude vládnuť štátu a nebude mať komu predávať svoje produkty pretože všetci ostatní budú nezamestnaní. Definitívny krach príde približujúc sa tomuto stavu...
General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-26 09:55:13 55e4d24f
loading...
Kde je ten Hufnagel. Ako vidím adepti na ocenenie sa mu tu pomaly zbierajú.. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-26 14:13:52 b228409d
Davo ľutujem ťa ale si úplne mimo misu. Uvedom si konečne že milionára z teba nikto druhý nespraví a ani zo Slovenska nespraví 2. švajčiarsko voľajaký spasiteľ z vesmíru...dokiaľ si toto neuvedomíš a nezdvihneš zadok z prípecku v rodnej dedine nik ale absolútne nik ti nepomôže.
General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-26 17:24:58 55e4d24f
Ja si myslím..NoNo No toto 71.., že Váš prínos teraz tu /a vôbec/ je príznačný. Samý "logicky" a nehovorím o " intelektuálnom reprezentatívnom " ukážkovovvovov zdokumentovanom východisku , je závidenia-hodný! Nič a len nič ste vo svojích invektívach nezačal , nezdokumentoval! /prdieť do korýtka s múkou je Vašou silnou../ Ak by ste mlčal-nepísal možná by si Vás aj niekto.....toto...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-26 18:24:57 58d4289b
socialisti žili z toho čo vyrobili a predali do zahraničia a štát si nemusel požičiavať...to dnešný kapitalistický podnikatelia nedokážu, tak sa preorientovali na vyciciavanie štátu...a štát je donútený si požičiavať

socialistický plánovači boli lepšími kapitalistami, než dnešný podnikatelia...dokázali zo sveta dostať viac financíí bez požičiavania si.

Any # KoloRifu20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-26 20:40:21 5b9419f8
Ako je to do piči možné, že existuje niekto, kto sa takto kardinálne myli a ešte o tom napíše článok??? Nejedná sa náhodou o syna byvaleho ucitela politickej ekonómie na UMB BB, vtedajšej FESCR? Čo ti tato hovorí na tieto hlúposti?
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 11:57:26 55ede32a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Cesta z pekla. Do (daňového) ráje


Cesta z pekla. Do (daňového) ráje
Daňovým peklem nedělá zemi jen prostá výše zdanění, ale také vedlejší náklady na správu daně. Jejich výše je daná především složitostí a proměnlivostí legislativy. Obojí je ...
Povinné zdravotní pojištění "Obamacare" v USA není zatím schopno ani přijímat přihlášky
The Arrived - Časť 1 - Všetko je najtemnejšie pred úsvitom (SK titulky)
Nové INT o slovenskom súdnictve

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0528 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo