Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

J. Edgar Hoover – zlý mamičkin maznáčik


J. Edgar Hoover – zlý mamičkin maznáčik

Skoro 50 rokov bol J. Edgar Hoover riaditeľom najväčšieho policajného úradu sveta: FBI. Zneužíval svoj úrad a prebudoval FBI na osobnú tajnú službu, aby denuncoval nepohodlných súčasníkov. Dnes sa vie, že J. Edgar Hoover mal sám jedno veľké tajomstvo. Že bol napoly St. Gallerčanom? Nie, že bol teplým! 2. mája 1972 pred 42 rokmi zomrel J. Edgar Hoover vo veku 77 rokov.

J. Edgar Hoover sa narodil vo Washingtone v roku 1895. Sprvu bol taký "mamičkár", ktorý potom zmutoval na lotra. Býval spolu s matkou až do jej smrti v roku 1938. Jeho matka bola rodenou St. Gallerčankou. (Jej strýko bol honorárnym konzulom Švajčiarska v USA, pozn. prekl.). To už bol medzitým 14 rokov riaditeľom FBI. Už v škole si z neho uťahovali ako z mamičkinho maznáčika. Ako u mnohých tyranov založil sa teda jeho odpor k ľudstvu už v detstve. Hoover zostal slobodným; len s veľmi málo ženami nadviazal romantický milostný pomer, medzi nimi bola Leila Rogers, matka filmovej hviezdy Gingera Rogersa. Jeho úzky vzťah ku svojmu zástupcovi Clyde Tolsonovi nahrádzal manželstvo; Clyde bol jeho milencom, ktorému Hoover odkázal aj najväčší diel svojho majetku. Na verejnosti zastával Hoover puritánske názory o sexe a mnohých ľudí tým vydieral, dokonca aj prezidenta.

V roku 1924 sa stal vedúcim FBI. Hoover sa okamžite chopil reformovania FBI. So svojim veľkým organizačným talentom zaobstaral americkej spolkovej polícii moderné vybavenie. Spolupracovníci neboli len vybavení novými zbraňami, ale aj priebežne školení. Po prvý raz smeli agenti nosiť zbrane. Laboratóriá FBI a iné kriminálno-technologické zariadenia dostali najnovšie technológie pre boj so zločinom.

Hoover urobil zo zle vybaveného spolkového úradu, ktorý bol predtým často využívaný pre súkromné účely politikov, údernú a silnú jednotku. FBI sa povýšili na najväčší policajný úrad na svete. John Edgar Hoover urobil tento úspešný vzostup FBI prostredníctvom diktátorského spôsobu vedenia. Spolková polícia sa stala mýtom, ako najúčinnejší nástroj pre boj so zločinom.

Hoover rozšíril svoju oblasť moci do politiky. Tu mu bola vítaná objednávka od prezidenta Franklina D. Roosevelta v roku 1936, pozorovať a registrovať komunistické a fašistické aktivity. Rooseveltovi išlo pri tom o podvracanie USA prostredníctvom vláde nepriateľských ideológií. Pre arci-konzervatívneho republikánskeho Hoovera bola táto objednávka zároveň dôvodom vybudovať rozsiahly špehovací systém.

Šéf FBI chcel svoju organizáciu etablovať na jedinú celosvetovú spravodajskú službu. Avšak v spolupráci s anglickou tajnou službou budoval William Donovan CIA ako samostatné zariadenie na globálnu zahraničnú obranu. Ako precitlivelú rakciu na to mal Hoover spoluprácu s anglickou tajnou službou prinajmenej odmietať. Tak mal napríklad nevedieť o prípravách na japonský prepad na Pearl Harbour, alebo to zámerne zatajiť.

Vstupom Spojených štátov do Druhej svetovej vojny stúpli aktivity FBI. Počet zamestnancov rýchlo stúpol na 13 tisíc spolupracovníkov. Objavenie nemeckej špionážnej ponorky si pripísal Hoover na vlastné tričko a pritom potlačil pravdu, že veliteľ ponorky sa dobrovoľne vzdal, pretože stál na strane Američanov. Hoover nariadil a schválil počas druhej svetovej vojny nespočetné útočné odpočúvania.

Hoover sa nezľakol ani pred prezidentom Rooseveltom, poprípade jeho ženou. Táto ľavicovo liberálna prezidentova manželka sa angažovala za občianske práva a bola Hooverom sledovaná. Šéf FBI nechal o každom prezidentovi – zažil ich počas svojej skoro 50-ročnej služby pri FBI celkovo osem – a o iných politických prominentoch založiť aktá o ich súkromných a politických aktivitách. Pre Hoovera boli tieto záznamy istým druhom garancie, aby nielen zostal nažive, ale mohol aj bez obáv konať.

Po Druhej svetovej vojne začali v Spojených štátoch za demokratického prezidenta Harry S. Trumana aktivity proti komunistom. Hoover prenasledoval a denuncoval mnohých prominentných sympatizantov komunizmu a získal povesť ochrancu pred komunistickou subverziou. Hoover postupoval aj proti hnutiu za občianske práva čiernych.

Hoci bol rasistom, postupoval proti rasistickým prehmatom v južných štátoch. Postup šéfa FBI proti Martinovi Lutherovi Kingovi, ktorý okrem iného bol podozrivý z nepochybných komunistických kontaktov, dostali ho a jeho úrad do negatívnych titulkov. Tak isto narazilo na odpor aj prenasledovanie študentského hnutia počas Vietnamskej vojny, alebo akademikov, ktorí sa angažovali za mier.

Ťažko sa vytvárali vzťahy medzi liberálno-demokratickým prezidentom John F. Kennedym a Johnom Edgarom Hooverom, pretože ich politické predstavy sa široko rozchádzali. Kennedy sa postaral o oddelenie FBI od Ministerstva spravodlivosti, kde Hoover doteraz dominoval. Sedel však naďalej pevne v sedle, lebo aj o Kennedym založil šéf FBI svoje politicko-súkromné záznamy. U nasledujúcich prezidentov Lyndona B. Johnsona a Richarda Nixona sa vzťahy ku Hooverovi zasa zlepšili.

Ak dosiahlo FBI aj veľké úspechy proti zločinu v Spojených štátoch, tak zostali mnohé intrigy bossa FBI pochybné a nezákonné. Tak poslúžilo nafúknutie komunistickej subverzie zrejme len zachovaniu moci výrazne konzervatívneho Hoovera a jeho obrazu ochrancu USA.

Nakoniec to bol on, ktorý podkopal demokratické hodnoty svojej krajiny. Do jeho subverzívnych aktivít spadajú napríklad aj sledovania študentského hnutia na University of California v Berkeley v šesťdesiatych rokoch, čo vyvolalo veľké pohoršenie.

Ako ďaleko bolo FBI za Johna Edgara Hoovera zapletené do politických udalostí, zamestnáva tlač a súdy až do bezprostrednej súčasnosti.

John Edgar Hoover zomrel 2. mája 1972 vo Washingtone na mozgovú mŕtvicu.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org http://www.protiprudu.org/j-edgar-hoover -zly-mamickin-maznacik/
Zdroj: Seite3Author: Juraj Borsky # HapuPewo81
Spojené štáty2014-07-071
-
 58%  ( 2 people voted )
+
"faktom sa vedecka teroia nikdy stat nemoze, to by vylucovalo prave to slovo vedeckat eoria.
Preto nikdy veriaci nedokaze prehltnut tento obycajny dovod, lebo by si musel priznat svoju porazku, ci aspon nedokonalost vo svojej viere"a co gravitacna teoria alebo teoria relativity?:)
Kedysi vsetci vedci nepochybovali o tom ze Boh je, dokonca vznik modernej vedy uzko suvisel s krestanskym pohladom - svet uz neovladali malicherni Slovanski alebo Grecki al. ini bohovia podla svojich nalad, ale svet Bol stvoreny Bohom, ktory vytvoril prirodne zakony platne vseobecne a mozne skumat ludmi ... Priekopnikmi vedy boli mnisy v klastoroch ...takze sa mylis ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-08 05:20:07 54b11fec

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   j
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ve skutečnosti inkvizice bránila čarodějnickým procesům


Ve skutečnosti inkvizice bránila čarodějnickým procesům
ROZHOVOR Historik Radomír Malý, který se specializuje na církevní dějiny, vysvětluje, že ve skutečnosti inkvizice bránila čarodějnickým procesům, husiti a francouzští revolucion...
Neomarxistický feminismus rozvrací rodiny a plodí bezdomovce
Ján Šlinský – Revoluční bio farmaření
Všetci zarábame málo – učitelia ale ešte menej

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0258 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made