Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Jak McDonald’s zneužívá filantropii a cílí na děti							
				Jak McDonald’s zneužívá filantropii a cílí na děti
Nová zpráva organizace Eat Drink Politics poukazuje na to, že charitativní projekt společnosti McDonald’s je marketingovým tahem, který má umlčet kritiky.

Kdo podle vás financuje stovky charitativních center Ronald McDonald House? Společnost McDonald’s, že ano? Bohužel jen částečně. Zatímco firma McDonald’s se těší maximálnímu prospěchu ze značky Ronald McDonald House Charities, na jejich financování se globálně podílí jen z 20 procent. Na lokální úrovni se to blíží pouhým 10 procentům a část těchto peněz pochází z dárcovských boxů v provozovných McDonald’s, tedy od zákazníků.

Překvapuje vás to? Říkáte si, jak může být korporace, která vloni vydělala 27 miliard dolarů, tak skoupá, pokud jde o její vlastní dobročinnost? Nejste sami.

„To, co společnost McDonald’s dává na charitu, neodpovídá její rétorice,“ říká Michele Simon, právnička, která se zaměřuje na veřejné zdraví a je autorkou zprávy „Šaškárna místo charity: Jak McDonald’s zneužívá filantropii a cílí na děti.

Zpráva neobviňuje firmu z toho, že by v rámci tohoto charitativního projektu dělala cokoli ilegálního. Témata, kterými se zabývá, jsou etická. Ve zprávě se například doporučuje, aby společnost McDonald’s celý projekt přejmenovala a aby Ronald McDonald nebyl jeho mluvčím.

Michele Simon poukazuje na obrovský nepoměr toho, jaký zisk má společnost McDonald’s ze svých marketingových aktivit a kolik peněz daruje na dobročinné účely. Ve skutečnosti samotná centra Ronald McDonald Houses uvádějí, že mnoho lidí usuzuje z názvu projektu, že jej McDonald‘ financuje stoprocentně – a že tento „vžitý omyl“ je „naprosto matoucí“.

Jen málo věcí je důležitějších než poskytnout rodinám klidné prostředí, ve kterém mohou v těchto těžkých dobách trávit společně čas. Důležitost této mise a míra, s jakou společnost McDonald’s tuto misi naplňuje nebo ji zneužívá, je důvodem, proč bychom měli být důkladně seznámeni s tím, nakolik se McDonald’s do celého projektu zapojuje.

Ačkoli McDonald’s tvrdí, že hodně přispívá na charitu, realita je jiná. Ze zprávy vyplývá, že firma přispívá o 33 procent méně než ostatní velké korporace a že investuje téměř 25krát více do reklamy než do dobročinných projektů.

Zpráva se rovněž zabývá tím, jak McDonald’s pod rouškou charity cílí na děti ve školách. Například v rámci akcí zvaných McTeacher’s Night učitelé pracují zdarma v provozovnách McDonald’s a rodiče kupují pokrmy společnosti, aby přispěli na provoz škol. Zatímco pro McDonald’s to znamená výrazné zvýšení prodeje, školy z těchto akcí vytěží zhruba 1 dolar na žáka.

Proč bychom se měli dobře posvítit na charitativní akce McDonald’s? Protože tato gigantická korporace využívá charitu jako ochranný štít před kritiky, aby odvrátila pozornost od svých škodlivých obchodních praktik. Během několika uplynulých let naléhali ochránci veřejného zdraví a organizace jako Corporate Accountability International na společnost McDonald’s, aby „poslala Ronalda do důchodu“, neboť tento maskot je využíván k záludnému marketingu zaměřenému na děti. Firma to odmítla, neboť „Ronald McDonald je srdcem a duší projektu Ronald McDonald House Charities“ a působí na školní děti „výchovně“, pokud jde o cvičení a výživu. Tím, že McDonald’s posílá Ronalda do škol, však popírá zdravý rozum (kdo by poslouchal rady ohledně zdraví od klauna?) a porušuje vlastní slib, že nebude propagovat své výrobky ve školách.

Dobročinnost McDonald’s se neodehrává ve vzduchoprázdnu a měla by být podrobena kritickému posouzení vzhledem ke zdravotním rizikům, jimž děti v dnešní době čelí. Charitativní činnost McDonald’s slouží spíše samotné korporaci a má výrazně negativní dopady na veřejné zdraví. Zatímco McDonald’s předstírá dobročinnost, nadále lobbuje proti redukci nezdravé stravy pro děti a navzdory přibývajícím protestům odmítá svým zaměstnancům vyplácet odpovídající mzdy.

Ronal McDonald House z Los Angeles, který patří k největším ve Spojených státech, na svých webových stránkách uvádí: „Ačkoli naše organizace sdílí název se společností McDonald’s, tato společnost přispívá do našeho ročního rozpočtu 2 milionů dolarů méně než 10 procenty.“

Šéfové Ronald McDonald House Charities nicméně tvrdí, že bez pomoci firmy McDonald’s by se neobešli. „Ronald McDonald’s House Charities pomáhají den co den zhruba 12 000 rodinám po celém světě,“ uvedla Sheila Musolino, hlavní provozní ředitelka charity. „Bez McDonald’s by to nebylo možné.“

Překlad: Tomáš Piňos

Zdroj: usatoday.comAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Svet2014-01-153
-
 55%  ( 1 people voted )
+
Článok som nečítal, ale nadpis vo mne evokoval niečo iné. Priznám sa, že ma pred časom veľmi prekvapila informácia - následne podporená i vlastným pozorovaním - koľko detí chce stráviť narodininové odpoludnie v zariadení s obráteným zadkom. Považoval som to za magorizmus, ale keďže za rok navštívim túto výkrmňu z nutnosti 2-3 krát, začal som si všímať zriadené detské kútiky s rodinkam. A skutočne to neboli obyčajné nedeľné posedenia, ale cielené návštevy detských osláv. K tomu majú určené zvlášť špeciálne menu, niektoré aj s programom. Známy mi povedal, že toho sa dožadujú samotní malí oslávenci. Zrejme ide o nový módny trend.
Pandemonium # DaruJete36
-
 65%  ( 7 people voted )
+
2014-01-15 10:47:02 d4254112
tento trend vnímam už dlhšie v západnejších krajinách ako súčasť víkendového relaxu. Macd si proste vychováva budúcich konzumentov. A kedže je to pre mnohé detúrence často krát to najzaujímavejšie čo sa im od rodičov dostáva samozrejme sa tam radi vracajú. Potom v dospelosti znova na miesta svojej mladosti :)
i # KogoTajo77
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-01-15 12:47:56 b06ab9ff

Povinnosťou každého Slovana, je si brať za manželku výlučne Slovanku
a každá Slovanka musí mať za manžela výlučne Slovana
Bohužiaľ dnes to funguje opačne. Čím väčšieho exota sa podarí zvábiť, tým je viac na to hrdá. A je to veľmi smutné, že to takto funguje. Je veľký hriech špiniť rasu, plodiť potomkov- krížencov. Pretože tak sa Slovanská rasa ničí a národ degraduje. Daný skrížený potomok bude mať ďalších potomkov a tak sa budú rozširovať do národa neslovanské gény a tým špiniť rasu. Avšak tu neide len o rasu ale aj dušu. Totiž deti nádorovo zmiešaných rodičov dedia po neslovanskom potomkovi aj jeho duchovné vlastnosti a celý systém duchovného tela. Tak sa aj duchovne ničí národ.
Slovanský národ je duchovne najvyspelejším, najviac ušľachtilejším a najinteligentnejším národom na svete.
Len jedna vec ho trápi – duchovné otroctvo démonickej temnoty kresťanstva.
Nemôžeme si nechať pošpiňovať národ cudzími národmi, aby sme duchovne a inteligenčne nezdegradovali.

Pre viac klikni sem
h
ttp://1meditacia.wz.sk/Cesta_poznania.html


franco # WobaCupa83
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-01-17 21:26:20 5057d10a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Zaměstnavatel versus zaměstnanec


Zaměstnavatel versus zaměstnanec
Malé zamyšlení … Je neuvěřitelné jak obrovské množství lidí nechápe podstatu vztahu zaměstnanec – zaměstnavatel. Zmagoření všemožnými odborovými tlachy si ani neuvědomujeme...
BITCOINOVÁ INFOGRAFIKA
Peníze jsou podvod a další kruté pravdy …
ZMĚNÍ SVĚT FUTURISTICKÁ A POŽIVATELNÁ LÁHEV NA PITÍ? (+VIDEO)

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0232 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles