Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Jak zastavíme řádění socialistů?


Jak zastavíme řádění socialistů?

Nezaměstnanost v ČR a SR stále stoupá a není naděje na pokles. Proč tomu tak je? Pracovní síla v ČR a SR je drahá a líná. Úřední moc šikanuje a terorizuje podnikatele. Soudy vynášejí rozsudky odpojené od reality, které vedou desetitisíce lidí do ekonomické ilegality. Stát platí desítky miliard úroků za zbytečné a nesmyslné půjčky.

 

 

Každé zvíře ve volné přírodě se musí snažit přežít. Pokud se nesnaží, zemře, nebo je uloveno. I ten ptáček musí od rána do večera shánět potravu, jinak ho najdete na zahradě mrtvého. Pouze zvířatům v zajetí chovatel nasype zrní, nebo granule, prasátka dostanou do korýtka, nemusí pracovat, ale po krátkém čase šťastného a bezstarostného života jdou na jatka.

 

Jsme svobodné bytosti, nebo jsme vykrmováni do jatek? Pokud se cítíte být svobodnými bytostmi, musíte si uvědomit, jak jste okrádáni.

 

Vy, co pracujete, jste brutálně a nesmyslně zdaněni a navíc je vše nastaveno tak, že si to ani nemůžete uvědomit. Začíná to demagogií nad výplatní páskou. Tam se dočtete, co je váš čistý plat, kolik je daň, a tzv sociální a zdravotní pojištění. Zbytek pojištění prý platí váš zaměstnavatel. Ha ha ha. To si platíte přátelé sami ze svého, pouze se to tak nenazývá. Zaměstnavatel ze svého nic neposílá, posílá to z vašich mzdových nákladů. Přepočteno na čistý plat, pokud vyděláváte 10000 čistého, pak vaše mzdové náklady jsou 18100 kč a stát vás obere různými platbami o 8100 kč. (na Slovensku velmi podobné)

 

Jinými slovy – pokud by nebylo státu, měli byste o 81% větší čistý plat a zboží v obchodech by bylo levnější o 21%. Stát vám snižuje životní úroveň na polovinu. Navíc snižuje vaši konkurenceschopnost na světovém trhu práce, do toho trhu jste díky globalizaci zapojeni, i když si to patrně neuvědomujete.

 

Co stát s těmito penězi dělá?

 

Vydržuje si své nezaměstnané a chudé na váš úkor, protože jen tak si socialisté zajistí, že budou opět zvoleni. Zdravotní pojištění se ztrácí v nákupech léků, kdy ceny jsou určeny státními úředníky, nikoliv trhem. Žádného podnikatele v ČR nesmí ani napadnout, že by snad vesměs levné chemikálie nakoupil v Indii a u nás zabalil do krabiček jako generické léčivo. Za léky platíte jako mourovatí, a zbytečně.

 

Z daní si platíte armádu úředníků, kteří jsou opevněni ve svých úřadech a brání se razítky, povoleními, potvrzeními, zákazy, příkazy a úřední blbostí, která v našich končinách dosahuje výšin ionosféry.

 

Platíte si gripeny, pandury, pistole a padáky, které nepotřebujete.

 

Platíte si lobbysty a jiné darebáky, platíte si zbytečné politické strany, které vás pouze podvedou volebními sliby.

 

 

Co s tím? Nejdříve musíte pochopit, že jste okrádáni. Pak musíte pochopit, že zdaněním, škrtáním a blbnutím národní banky se prosperita nedostaví. Ta se dostaví jenom prací, svobodnou a konkurenceschopnou. Takovou ovšem vytvoří pouze svobodní jedinci, nezatížení zákony, daněmi, úřední blbostí a darebáctvím politiků.

 

Všimněte si, že Rusko je opět světová velmoc, které se ani slavná Evropská Unie nemůže postavit. Všimněte si, že Čína je světová velmoc, které se ani USA nemůže postavit. Čím to je? Rusko vyváží reálné, existující přírodní bohatství. Čína vyváží reálnou lidskou práci. Evropská Unie vyváží dluhy a USA vyvážejí válku. Co je správnější?

 

 

ZDROJ: Vladimír BalharAuthor: Vladimir Balhar # VyjiGyda20
Slovensko2014-03-3146
-
 64% ( 18 people voted )
+
Ďakujem za dobrý článok....Realita dneška.

Bertold # FuliXuju84
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-31 16:18:23 4e633763
Ale na druhej strane musím podotknúť a opýtať sa autora či to "kapitalista" nerobí tiež...Daň z príjmu, odvody - je to zásade to isté a rozdiel je možno pár %, ale v zásade žiadny podstatný rozdiel.

Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-31 16:27:51 4e633763
Bertold:
Hovori ti niečo pojem konkurencia?
(Hayekov zákon: Ak presunieme štátnu službu do súkromného sektora klesne cena služieb-produktov na polovicu alebo ešte nížšie…)

General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-31 18:40:14 55e54541
1. Pochopil som, že som okrádaný.
2. Zdanením a škrtaním sa prosperita nedostaví - chápem, musíme pracovať.
3. Štát mi z môjho zoberie 81% a tovar predražuje o 21%, treba ho zrušiť - a tu mám s chápaním problém:
Stáročia sa tu hráme na štát (monarchia, republika) a dane sa platili vždy. Štát mal a má sakramentsky dobré nástroje, aby neplatičov prinútil platiť. Z toho mi vychádza jediný záver - zrušme štát aj s celým jeho aparátom.
Tak, pán Balhar, neponúkate žiadnu novú hru, ako ďalej? Nepochybujem o Vašom dobrom úmysle, upozorniť na dnešný špatný stav štátu a politiky, ale máte nejakú novú alternatívu?
Vtáčik síce celý deň zháňa potravu (pre seba, max. pre mláďatá), ale o starých, chorých, odkázaných a pod. sa nestará, pretože tých zoslabnutých spoluvtáčkov uvedomelo necháva ako potravu mačke. Ani si ho neviem predstaviť, že by budoval armádu, staval cestu k nemocnici, ...
Buď však vtáčikovi všetka česť, nezožerie sám potravu už z budúcej úrody sebe a ešte aj svojim zatiaľ nenarodeným vtáčatám, to máte veľkú pravdu!
(Ale keby vedel, kto vie ...?) -:))Luko # LidySesy00
-
 59% ( 7 people voted )
+
2014-03-31 19:08:30 c3a87f42
Súhlasím s Bertoldom. Článok kritizuje štát a je to presne tak, ako je uvedené, ale ani kapitalizmus nie je raj. Bohužiaľ kapitalizmus je vykorisťovanie človeka človekom tak, ako socializmus je vykorisťovanie človeka štátom.
Ja neviem, čo je Hayekov zákon, to musím priznať a teraz si to nebudem zisťovať, ale už sme toho štátneho presunili dosť (energetika, telekomunikácie a podobne) a akosi to ten Hayek neustojí s tými polovičnými cenami.
Ono vlastne nad tým prebujnelým štátom stojí predátorský kapitalizmus a štát je preň len špeciálny typ vysávača.
Desaťročia jedni kritizujú kapitalizmus a vychvaľujú socializmus a druhí kritizujú sicializmus a obhajujú socializmus. Ale už boli aj takí, čo uvažovali o pozitívach jedného aj druhého a navrhovali tretie riešenie. A inou možnosťou je začať uvažovať o tom, že je tu tretie tisícročie a oba systémy sú zastaralé a ich piliere sú v dezolátnom stave a držia svet len silou vlastnej vôle a strachu občanov.
To, že kapitalizmus je tá správna cesta nám tvrdili od 89-teho a ........................... Nie je kapitalizmus ako kapitalizmus. Ekonomický systém sám o sebe nie je dobrý ani zlý, záleží od mnohých súvisiacich oblastí ako bude fungovať.

MarianR # JabyXira91
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-31 19:08:36 5e88895e
Luko:
pokial by sa zrusili vsetky superprerazene tendre nahravajuce ksefty "sponzorom", politickym podnikatelom co zapricinuje samozrejme stat na chorych a tych ktori nemali v zivote vela stastia by sa urcite naslo dost penazi aj zDPH (po zruseni dane z prijmu a odvodov)
Marian:
...nad tým prebujnelým štátom stojí predátorský kapitalizmus ..
To uz ale nie je kapitalizmus ale korporativizmus ak chces korporatny fasizmus. Uplne ina kategoria.


...systémy sú zastaralé a ich piliere sú v dezolátnom stave a držia svet len silou vlastnej vôle a strachu občanov…
Navrhni co s tym-aspon pribliznu viziu.


...záleží od mnohých súvisiacich oblastí ako bude fungovať…
Suhlas, byvaleho papeza som moc nemusel ale pravdu mal v tom ze dnesna kriza je kriza moralky.
Pokial by ludia boli ako anjeli, moze byt aj kapitalizmus aj socializmus. Problem je ze to by si musel vymenit 90 percent ludi...

General Guderian # TyroMury04
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-31 20:15:43 55e54541
loading...
Luko–si zabudol na prírodu, nebyť boľševických úradníkov, tak by už bola celá vyklčovaná, skrášlená ťažkými kovmi a lesy vyrúbané, a nebyť polície, tak by sa rozmohli lúpiace ozbrojené bandy.
Starých, chorých, odkázaných zneužívaš na utuženie komunistického etatizmu. Sám si im mohol pomôcť, ak by údajne pomoc nevyhnutne potrebovali, lenže ty radšej hádžeš zodpovednosť na bedrá občanov, ktorí pod hrozbou násilia musia platiť výpalné, aby chudáčikovia staručinkovia dostali liečiky. Byť starým nie je choroba, mnohí sú činorodými, stále v pohybe.
Jedine slobodná vôľa môže úprimne pomôcť, nie vládny teror.
Kto podporuje NATO, fica, kisku si svoje postavenie zaslúži, nech trpí, nech žije v biede, nie je povinnosťou nikoho ich ľutovať, pretože na nich aj tak dopadol trest za ich nenávisť voči blížnym.
Budoval armádu, ty si riadny exemplár, banda žoldákov nech sa hrajká na vojačikov za vlastné.
Vieš si predstaviť, že by vláda učila ľudí ozajstnej morálke? Túto zbytočnosť by si zrejme vyhnal mimo jej pôsobnosť.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-31 20:42:02 5f66e78c
Predražené tendre a prilacné predaje, ako ináč, ihneď sa dostavia cenoví odborníci. Koľko sa vyplytvá na šport, kultúru, mestá a všetko ostatné obchádzajú, lebo iba politickí sponzori im ďobajú oči.
DPH, úžasné.
Prečo nie korporátny nacizmus? Korporácie mnohokrát ani nevyužívajú výhody od štátu, dokázali zhohatnúť výlučne reklamou, stačí sa sústrediť na prevýchovu masy, pretože ovce sú takmer všetci. Že malí podnikatelíkovia závidia svedčí iba o ich nedostatku sebakritiky, koľká nespravodlivosť, že sa práve im nedarí, tak prihodia do pľacu politologickej pavedy nové hesielka.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-31 20:54:34 5f66e78c
Takze pan homosexual vladko balhar (bordel v hlave znamena tiez bordel v nohaviciach), co ste dokazali ze ste pri tej uvahe o zvieratkach kde ste ale nedopovedal ze niektore uchylne zvieratka aby znasobili svoju pazravost si vytvaraju rozne homosexualne spolky ako ten co sa vola ekonomicka skola (a maju rozne noblesne nazvy) kde potom spolu mozu vykoristovat bezne zvieratka, parazitovat, ci manipulovat ich ako vy.

------
zavadzate menej schopnych jedincov. Existuju 2 sily ktore vytvaraju system a to je stat a financie (korporacie, uzernici atd.) ktore su proti sebe. To co ste napisali v clanku o state je mozno pravda. Ale co tym chcete povedat? aby sme zrusili stat? a kto potom zastavy buzerantov ako ste vy? otroka robi z cloveka nielen stat ale aj uzernik ako vy. Hovorite ze stat nas brutalne zdanuje. Ano. Ale kolko len penazi z mojej prace si uleje do vacku buzerat pod pojmom zisk ci divedendy? Ani sa to len nedozviem na vyplatnej paske. Inymi slovami - keby mali buzeranti nariadene 100% zdanenie dividendov ak by ich nereinvestovali, mal by som 10x vyssiu vyplatu pri rovnakych cenach v obchodoch. A co taky buzerant robi s mojimi peniazmy co mi nedal na vyplatu ale sam sebe do vacku? kupuje si luxusne auticka a stava nove vily ktore su pre mna nedotknutelne cize asi take uzitocne ako tie grippeny v clanku. Platime armadu buzerantov vo financnych instituciach a ekonomickych skolach, ako pan balhar.

na zaver: Co s tím? Nejdříve musíte pochopit, že jste okrádáni.

PS: nemam nic proti cestnym homo a proti tomu ak sa 2 homo maju radi a lubia. Ale som proti homo ktory sa spolcuju aby mohli utocit na normalnych ludi!
radiator # HuheWoly33
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-31 21:02:04 3ec5c401
to je prirodzená snaha kapitalizmu spadnúť do anarchie...vždy, ked sa kapitalistom nedarí, tak by zrušili všetky zákony v nádeji, že sa im polepší.

tibir # TigaSebu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-31 21:09:26 5b941837
Balhar je ctitelom eugeniky a genocidy ?

Chudak sprosty , vobec nechape suvislosti .

krt # TynyJepu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-31 22:01:37 bc79b747
General Gubernian,
Tak len približná vízia, ako si chcel:
Veľké problémy sa riešia rozdelením na drobné, ktoré sa naprávajú jednotlivo v súvislosti s celkom. V každej krčme je pár ľudí, čo vedia všetko napraviť. A kto aj príde s niečím realizovateľným, čo dáva zmysel, dočká sa väčšinou najprv posmechu, potom napádania a tak ďalej. Tak to býva s novými myšlienkami v ktoromkoľvek obore. Ale nevadí, svoj názor môžem stručne a zjednodušene predstaviť:
 • Problém 1. - CENTRALIZÁCIA MOCI - Dosiaľ bol svet organizovaný a riadený v hierarchickej štruktúre symbolizovanej pyramídou a toto sa stupňuje globalizáciou. Riešenie - DECENTRALIZÁCIA - Aj pri zachovaní národov môže byť územie rozdelené na menšie správne jednotky, ktoré nebudú podliehať inej moci. Celky o veľkosti okresov až regiónov budú mať záujem na budovaní sebestačnosti, podpore domácej produkcie a iných hodnotách. Tieto celky môžu spolupracovať vzájomne na základe vzájomných dohôd v záujme zúčastneých strán. Správa celku môže byť výrazne personálne redukovaná. .....................toľko stručne.
 • Problém 2. - POLITIKA - Malé územné jednotky sú transparantnejšie a politické strany nie sú v riadení prospešné. RIEŠENIE - Takýto región by mali riadiť ľudia - odborníci bez viazanosti k organizovaným skupinám súvisiacim s politikou, so zodpovednosťou, bez imunity a s odmeňovaním na základe výsledkov.
 • Problém 3. - ZLOŽITÁ LEGISTLATÍVA - BYROKRACIA - Celý súčasný systém je komplikovanou sústavu niekoľkoúrovňových zákonov, predpisov atď. Problémy sú jasné asi každému. RIEŠENIE - minimalizovaná legistlatíva v podobe jednoznačných zákonov zorzumiteľná priemerne inteligentnej bytosti bez potreby pravidelnej aktualizácie a dlhodobého štúdia - niečo ako prirodzené právo.
 • Problém 4. VZDELÁVACÍ SYSTÉM - dosiaľ bola škola a štúdium prípravou na budúce povolanie. RIEŠENIE - Vzdelávanie vo vyváženej podobe obsahujúce všeobecné vedomosti aj odborné znalosti v širšom zábere = širšia špecializácia. Škola ako príprava na život podporujúca kreativitu a originalitu bez predpísaných osnov - slobodnejší vzdelávací systém. Podpora vzdelávania aj v produktívnom a poproduktívnom veku.
 • Problém 5. SÚKROMNÉ VLASTNÍCTVO PRÍRODNÝCH ZDROJOV - Človek by mal vlastniť, len to čo vytvoril - teda nie prírodné zdroje. Vytvorením nedostatku zdrojov je možné kontrolovať a vykorisťovať obyvateľstvo. RIEŠENIE - Bez komentára
Tak len toľko v stručnosti. Ak človek vie:" Toto je naše a budeme sa o to starať a rozvýjať pre náš prospech", potom mu záleží na celku. Nie všetci sú ochotní pracovať a nikdy nebudú, ale tí aktívny dokážu vytvoriť a udržať samostatné územie v stave životaschopnosti.

MarianR # JabyXira91
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-31 22:32:08 5e88895e
Nie Gejza v socializme ludsky faktor nezlyhal, socialisticky ludsky faktor nikdy nikde neexistoval. V socializme zlyhal ten šialený nápad (utopistická idea).. Aj najzarytejší socialista sa napokon voči ostatným prirodzene správa ako kapitalista. Nič také ako socializmus nemôže nikdy nikde poriadne prirodzene fungovať. Je to človeku neprirodzené.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-31 23:18:35 57f4eb6d
no toto, nemyslim si ze socialne spravanie je neprirodzene. komunisticka idea ze vsetko je vsetkych je velmi sialena. ale co takto prirodzena pohostinnost, pomoc bliznemu a pracovitost?
one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-31 23:23:19 58cf1ff9
radioatore:
"Existuju 2 sily ktore vytvaraju system a to je stat a financie (korporacie, uzernici atd.) ktore su proti sebe."

To je právě ten "stereotyp", který byl schválně vypracován a je neustále udržován novými a novými falešnými "příklady" v chodu. Právě to si má lid myslet (dle korpomedií a užitečných idiotů...), že (korpo)stát a korporace jsou jakože PROTI sobě. To ale neodpovídá povaze věci ani jejího vzniku...
Jsou to jen dvě ruce téhož. Každá jen má jinou roličku.

manipulovatsenevyplaci # WuvuRyti45
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-31 23:35:45 4e88aa56
One nech tu budeme akokolvek polemizovat, kazdy system by mal odzrkadlovat ludsku prirodzenost a povahu človeka.. Teda ak píšeš o pohostinnosti, pomoci blížnemu hovoríš o slobodných rozhodnutiach človeka a tom ako sa slobodne chová v určitých situáciach.. Sociálne spravanie jedinca nie je socializmus pretože sa jedná o dobrovoľné správanie ktoré jedinec koná podľa svojich kritérií a aj podľa svojej situácie.. A realizuje ho odlišne, prípad od prípadu, človek hodnotí ku komu sa bude sociálne správať a ku komu nie a v akých situáciách... Nie je to pravidlo ktoré sa dá zaviesť a vyžadovať systémovo tak aby nedošlo k devastácii týchto prirodzených ľudských hodnôt.. A už vôbec sa takéto správanie nedá vyžadovať zákonom bez toho aby to bolo ešte prirodzené, ak je to nariadené prirodzenosť sa tým vytráca . Keď sa bavíme o prirodzenej pohostinnosti, pomocu blížnemu alebo pracovitosti bavíme sa o slobodných rozhodnutiach.. Na tom sa nedá stavať žiadny systém veľkého spoločenstva ľudí, slobodné rozhodnutia sa tak stávajú vynucovanou normou.. V malej skupine ľudí je to celkom prirodzené a žiadne sociálne zákony nie sú potrebné aby to fungovalo.. Vo veľkej skupine ľudí sa jedná o skupinové otroctvo a devastáciu prirodzenosti človeka.. Ty totiž dobre vieš komu povieš áno a komu nie a aj pri Tvojom sociálnom cítení - odmietaš byť zneužívaný. Ak je to teda na Tvojej slobodnej vôli, potom je všetko v poriadku.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-31 23:52:23 57f4eb6d
no toto, presne ako vravis. cize treba co? treba umoznit ludom slobodne sa rozhodovat. vo vsetkom. je v tom velka zodpovednost. a malo statu, velmi malo statu a regulacii. a to stat nechce. nechce zomriet, chce rast. chce nas seckych zozrat. cim viac bude rast, tym vacsi socialny tlak budeme citit az kym to niekde nevybuchne...
one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 00:29:59 58cf1ff9
Pripájam sa k názoru, že s0calizmus v podobe, ako sa navonok prezentuje, nemôže dlhodobo nikdy reálne existovať. Dá sa však pomerne dlho udržať pod dobre štrukturovanými mocenskými zložkami. Už samotná myšlienka rovnosti (hlásanej ako sociálna) je scestná, neprirodzená a zbavuje samotný systém schopnosti prirodzene sa rozvíjať a akcelerovať. Ideologicky každý vlastní všetko, všetci majú dohromady nič a všetko čo sa vybudovalo postupne chátra, upadá. Časom ľudia zlenivejú a v konečnom dôsledku si každý zvykne len natŕčať paprču a brať si všetko a nad limit zadarmo. (viď asociálna troska Dávidko z Revúcej) Boľševická ideológia plazivo a cieľavedome zdegeneruje myslenie občanov a zbaví sa zdravej konkurencieschopnosti i sama voči sebe. Napokon systém nevyhnutne skrachuje, no stihne z vlastnej neschopnosti ešte obviniť iných. Zanechá po sebe spústu naiviek vychovaných v duchu hesla, že štát je dobrá víla, ktorá nakŕmi zadarmo všetkých. Takto to nefunguje... Niečo pozitívneho síce nájdeme i tu, ale v konečnom dôsledku po dobrom zvážení pre a proti buďme radi, že už je to minulosť. A, ako hovorí poetka Sapfo, "čo do minulosti raz zašlo, to už nenavráti vzdych." Ani nostalgické lamenty starých socialistických reinkarnátorov nad spadnutou penou. Nedokonalosť súčasného režimu je menšia, než toho predošlého...

P.S.: Môžete nesúhlasiť, ale to je asi tak všetko...


:-DDD.


Pandemonium # DaruJete36
-
 63% ( 9 people voted )
+
2014-04-01 00:32:53 bc7b649f
A este doplnim Pandeho,
vyvoj ide dopredu, naozaj sa mozeme obratit a pozriet na minulost ale reinkarnovat ju nerobi dobrotu. Dnesny system je lepsi ako ten stary ale to neznamena, ze je dobry. Funguje ako-tak uz dlho ale konsekvencie ma strasne a destrukcia je obrovska, preto nam treba skusat dalsie a nove riesenia pre lepsie vyuzitie zdrojov, slobodnejsie spoluzitie a stastnejsi zivot. Bohuzial stat ako ho pozname v tejto roli zlyhava coraz viac a preto treba vyskusat aj ine alternativne cesty socialneho vyvoja. Stat ako supermoc sa sice bude stavat na zadne, pretoze to oslabuje jeho moc ale nakoniec sa presadia aj alternativy statu, verte mi ;).

one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 00:39:42 58cf1ff9
Však "jedna ruka netleská" - proto musí být jak korporace tak korpostáty (ty fungují jako "průtokáče" - tedy hospodárnost by byla proti jejich účelu).

korpoLidhja # NofoHeqo18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 02:04:58 4e88aa56
PS.: S nějakými ideami "socialismu"(=pracovník je zároveň podílníkem, který výrobní prostředky a jejich užitek přímo kontroluje, nepočátalo to tehdy s parazitickými "mezičlánky", atd.), "kapitalismu", "komunismu" atd. to vůbec nesouvisí (a ty zase pramálo souvisí s "politikou", "právem" a vnucenými korpo"zákony"), protože ty byly všechny původně koncipovány jako bez korpostátu se obejdoucí (a tedy i bez monopolistických mafiokorporací).

KrkyKr # MykiTyfo75
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 02:13:57 4e88aa56
skoda len, ze tento narod zanika, stava sa obycajnou bandou individualistov...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 06:26:19 b2fdaf0a
Ak budeme stále uvažovať, či je lepší benziňák alebo diesel, tak asi nikdy nebudemejazdiť na vidík, elektrinu alebo niečo iné. Taj je to aj so spoločnosťou. Mentálna lenivosť a istota status quo nás drží na mieste a oni to dobre vedia. Príklad : gulagy - nepotrebovali ploty a nonstop stráže ak široko ďaleko bola len prázdna Tajga a trestanci uprednostnili istotu gulagu pred neistotou divočiny. Rovnako otroci neboli na reťaziach, lebo útek z otroctva bol pre nich nebezpečný ale život v otroctve dával istoty.
Myslím, že stojí za to pozrieť sa na pár vecí. Zaujímavý je systém Rusov a asi aj ostatných Slovanov (neviem ktoré obdobie) nazývajúci sa SAMODERŽAVIE. Tiež myšlienky J.FRESCA, ktoré tu na Dôležité už niekto spomínal a ide síce len o technickú štruktúre spoločnosti v konečnej podobe bez vysvetlenia prechodu, ale mnohé veci sú poučné. Ešte spomeniem zaujímavé projekty týkajúce sa SLOBODY V PRÁCI A ŠKOLE. A niekedy dá vzor aj sama príroda, len ho treba správne dekódovať.
Vo filme Apocalypto bola v úvode jedna myšlienka asi citát v tomto zmysle: Zánikom civilizácií predchádza ich vnútorný rozklad. Časť ľudstva si uvedomuje, že už sme vo fáze toho rozkladu. Aby si to niekto nevysvetlil zle, zánik civilizácie neznamená vyhynutie ľudí, ale rozpad celého systému.
Prešli sme socializmom v praxi (ktorý teoreticky nie je zlý) , sme v kapitalizme v praxi (ktorý tiež v teoretickej podbe nie je zlý) a ešte chceme uvažovať, kde sa vrátiť a čo naprávať, namiesto toho aby sme identifikovali nedostatky , pripravili riešenia a realizovali ich.
Existuje softvér, ktorý optimalizuje počítač a operačný systém a vytvorili ho ľudia a je smiešne myslieť si, že nevieme optimalizovať spoločnosť. Bránia v tom len dve veci : Ich moc a náš strach.

MarianR # JabyXira91
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-01 07:56:21 5e88895e
Poznámka: Nedivte sa, že počet článkov obhajujúcich kapitalizmus a kritizujúcich štát v poslednom období vzrástol. Podávali sa daňové priznania a mnohí si pomysleli ako dobre by sa mali, keby všetko skončilo v kapse a nie v štátnej kase. Hlavne takí, čo vyštudovali za štátne ....................atď.

MarianR # JabyXira91
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 08:09:01 5e88895e
marianR, keby to bolo nastavene bez dani a deb.ilnych poplatkov, tak by mali moji poctivo pracujuci rodicia dost prostriedkov na to, aby mi skolu zaplatili. takisto v urcitom veku som zacal vyuzivat svoje vedomosti na vytvorenie kontinualneho prijmu z ktoreho som spolufinancoval svoje vysokoskolske studium.
koli deb.ilnemu statu sme tam kde sme. mam ti dat priklad alebo to radsej nechces citat?

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 09:16:04 58cf1ff9
One,
Môžeš dať príklad, ale ak si myslíš, že ja sa zastávam štátu, tak sa mýliš. Možno som sa celkom nevyjadril správne. Ak chceš, tak si prečítaj iné moje príspevky.
 • Odvody považujem za blbosť vrátane poisťovní, ktoré len prerozdeľujú peniaze.
 • Dnes štát existuje a preto sú aj dane. Ak by bol menší štát, čo do počtu štátnych zamestnancov boli by menšie dane a ak by bol menší aj do počtu obyvateľov boli by menšie dane. Myslím decentralizáciu nie depopuláciu.
Nie kôli štátu sme tam, kde sme, lebo štát nie je nejaké božstvo alebo epidémia ale niečo, čo sme my vytvorili a čo držíme pri živote. Ak by sme boli na vyššom stupni vývoja, nepotrebovali by sme desaťtisíce zákonov a predpisov, nepotrebovali by sme žiadnu nadriadenú inštitúciu. Ja si myslím, že štát ani nepotrebujeme, len sa musíme preniesť cez tú bariéru. Ale ani nepropagujem anarchokapitalizmus. Možno by som preferoval anarchiu, ale to slovo má úplne iný význam, ako si ho takmer každý vysvetľuje a predstavuje. Niekedy existovali mestské štáty a verím, že to bol celkom dobrý systém aj s daňami, pretože niektoré služby zabezpečovalo mesto-štát.
Ak je štát náš a pre nás (skutočne, nie ako že) potom nie je problém. Ak je štát ako obchodný partner, ktorý poskytuje primerané služby za primerané dane, ak je štát ako náš vlastný poistný a sociálny fond, potom je to dobrý štát. Ale taký štát nepoznám.
Daj ten príklad, nemaslím, že by sme amli až tak protichodné názory.

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 09:57:53 5e88895e
USA už se defakto "státu" jakožto instituce zbavují...Trvá to mnoho generací takový "přechod" a ve výsledku je jasné, že korporace přebraly funkce státu...


anijednoanidruhe # SeqyWofu95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 15:39:23 4e88ae01
Rusko s Putinom na cele je najvacsim zastancom trhovej ekonomiky
http://politicalvelcraft.org/2013/12/29/president-
putin-defends-capitalism-rejects-rothschilds-socia
lism-karl-marx-employed-by-rothschild-family-to-wr
ite-centralizing-doctrine-for-banks/

Apropo. Karl Marx bol naozaj pribuznym Rothschilda. Je to na wikipedii
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 16:24:14 6bb22333
Najefektivnejsie to riesia na Sardinii. Ti okrem samostatnosti sa chcu pripojit ku Svajciarsku. Hovoria ze uz nechcu byt pokusne kraliky. Vyzera to ze sme si vybrali zle vstupom do EU a NATO
http://thelocal.ch//20140226/campaign-launches-to-
sell-sardinia-to-swiss
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 16:38:28 6bb22333
jedini rozumni nazor tu predniesol hufnagel, ale blazni si to nikdi nepriznaju,
pre pandebila, je zvlastne ze vecsinou pise bezcenne prdi, jedine v pripade ked treba ubezpecit ako je to teraz dobre tak sa zmoze na nieco na pohlad seriozne a zmislu plne.skutocne to stoji na zamislenie.

kvak # CyboLuqa19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 19:31:06 c3a873d1
Že vraj platí ne-socialisti tvoria, produkujú,nadobúdajú , vytvárajú hodnoty ---a socialisti to roz...bzikajú! Hajajááááj ! To kto vymyslel taký --prrrrd---Ak socialisti sú neschopný tvoriť, produkovať, vytvárať hodnoty... tak čo sa privatizovalo, čo sa do dnes roz -kradá..A ,,Balhar..20.. konštatuje , že nevie o možnom riešení... a furt len novinárske drizdy---nekonkrétne v návrhoch na riešenie , ani odborné, ani konkrétne..!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 19:39:49 58d4289b
A kedy napíše niečo zmysluplné a hlavne bez chýb žabiačik...?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-04-01 19:44:50 bc7b649f
Eva,----Keby sa pripojila Sardínia ku Švajčiarsku,to by ešte bola samostatná?Že sme si vybrali zle vstupom do EÚ ,to tak nevyzerá,to je pravda.---Iné ma zaujalo. Autor zas píše -No--- zas sa na mňa vrhne one,tak nedokončím,čo.
[pokud by nebylo státu, měli byste o 81% větší čistý plat a zboží v obchodech by bylo levnější o 21%.]No niesú to bláboly? Čo by bolo ,keby nebol štát? V ktorom zriadení by sme nemuseli platiť dane?


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 20:02:16 5b7f0455
Jambo, keby nebol stat, vsetky sluzby by sme si platili.
Nie, nezrusili by sa detske domovy, lebo ludia by tak, ako to robia aj teraz, prispievali na ich chod. Len by bolo ovela viac prispievatelov, lebo by ludia mali ovela viac penazi.
Nie, nezrusili by hromadnu dopravu ale by normalne jazdila, len ceny by boli vyssie a platili by ju len ti, ktori ju realne pouzivaju.
Nie, nezrusili by nemocnice ani skoly ale platili by ich ludia a mali by na to, lebo by im neukradol polovicu stat.
Ano musela by si sa postarat o rodicov na stare kolena a veru tak by to malo byt. Alebo by si ich supla do domova, kde by postupne umreli. Ale mala by si na to.
Platila by si si policajtov, ktorych by si poznala, vojsko, ktoremu by si doverovala(alebo aj nie) a kazdou platbou kdekolvek by si vlastne volila. Volila by si co ma a co nema byt. A co by ludia nechceli by nebolo a co by chceli by bolo. Ziadne medzinarodne vztahy medzi krajinami, boli by len vztahy medzi ludmi a firmami. Ziadne bailouty, ziadne ksefty korporaciam, proste keby si s niecim nesuhlasila tak by si na to nedala ani korunu.
Ano korunu, lebo by sme sa museli vratit k lokalnym menam a nechat ich nech si ich ludia spravia sami. Presne tak ako vznikaju momentalne v Brne, Bystrici a vlastne vsade po svete. Boli by meny lokalne a regionalne, mozno aj globalne ak by niekto prisiel na to ako na to ale ak by sa ludom znepacili, prestali by ich pouzivat a hotovo.
Akoze da sa o tom pisat riadne zosiroka, skus si to nastudovat, na nete je materialov azaz. Fakt sa da zit bez statu, len ludia su este sprosti a zaspati, volia vselijakych Kiskov a Ficov ale nechapu, ze tamade cesta nevede...

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 21:47:03 58cf1ff9
Gejza, vyjadril si to naozaj výstižne a jednoznačne. Máme svoje hodnoty, ktoré sú takmer identické a týkajú sa primárnych a sekundárnych potrieb a na tom má stáť charakter spoločnosti. Ostatné je súčasť života, ktorá môže mať akúkoľvek podobu, ak sú uspokojené základné potreby.

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 21:54:45 5e88895e
No nie Gejza Hufi..51.. Treba si predstaviť že Vaše veľmi správne a múdre konštatovania, napísané veci , sú Vaše - vami vyslovené! Dovolím si to ale "znegovať" na úroveň HLASU ĽUDU! Totiž takéto vyjadrenia aj čelných "mudralošoch" k veciam súvisiacím s ekonomickou prosperitou, ľudským šťastím, úspešnou perspektívou je nutné naplniť konkrétnymi krokmi a oni to nevedia ani len vyjadriť. Vám sa to darí!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 22:24:30 58d4289b
jambo: "V ktorom zriadení by sme nemuseli platiť dane?"

V takovém ve kterém by ostatním nevadilo, že si vytváříte nadbytek...
Což v korpostátech rozhodně vadí (zájmům korporací a jejich privliegovaných drábů - úřednictva a spol. chycených na vějičku pohodlí, drobků "pokroku" a umělého postavení ve společnostech.), nebť byste při takových rezervách mohli začít přemýšlet jak s nimi naložit a mohli byste se s dostatkem prostředků zmoci na konkurování dosavadní monopolní mocenské a hospodářské struktuře...A hlavně byste už nemuseli tolik pracovat pro ty vysávající vampíry...

zmoci # VeqiCipe89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 23:05:47 4e88b4f1
Jednoduše je to zařízeno tak, aby Vám ani nemohlo zbýt o nic víc než je nezbytně nutné k regeneraci pracovních sil (práce pro ně a ne na Vašem!).

zmoci # VeqiCipe89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 23:07:22 4e88b4f1
Jambo. Skus oddelit informaciu od nazoru. Co sa tyka Sardinie tak sa chcu oddelit od skorumpovaneho Rima. Nejaka skupina ziada Rim aby ich predali Svajciarsku. Znamenie doby: Ludia v socialistickej EU su nazlosteni a pristupuju k radikalnym rezom
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 08:02:19 6bb22e76
Fyzicke osoby neplatia dane na Bruneji, Guernsey a Bermudach. Lowtax.net
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 08:15:49 6bb22f0f
stoji za precitanie
http://lowtax.net/blogs/the-countries-with-the-low
est-tax-rates-are-the-ones-with-the-least-debt--57
1610.html
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 08:28:48 6bb22f0f
Brunej je socialisticky raj na zemi
http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Brunei
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 08:36:27 6bb22f0f
No,zaujimavy nazor na svet a zivot okolo seba Balhar.

K debate.Stale sem tahame nejake -izmy.Treba pochopit,ze zakladom je dobre a kvalitne spravovana spolocnost,bez privlastkov. Vynutitelnost prava a doraz na respektovanie pravidiel,osobna zodpovednost kazdeho kto pracuje s cudzimi prostriedkami.Taktiez vynutitelna.

Navrat moralky/No toto nekomentovat ako Smartanga prosim/ a slusnosti medzi ludi.

Kedze toto je pri tvorovi zvanom clovek veeelmi problematicke,kedze preferencie a chute kazdeho z nas su kua odlisne,bude treba ludom prislapnut krk.Nie tot tou demokraciou,ktorej obsahu uz nik ani nerozumie,a barsjako si ju vysvetluje,ale asi aj jemne totalitkou.U ludi je problem,ze malokto vie so svojim zivotom narabat,a aj si zan zodpovedat.

A toto este urcite struktury ktore vedia ako nas rozlozit,vedia vyuzivat a tvoria tomu zivnu podu.

Buducnost je v mixe vsetkych izmov,v uskromneni sa a v empatii.Inak amen tma.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 10:05:33 5b7f017d
Ak mate dobry zivot, teda zdrave chutne jedlo, prijemnych laskyplnych ludi okolo seba, pracu, ktora vas naplna, deti, ktore vas tesia, zijete v prirodnom krasnom prostredi, netreba vam ku stastiu mercedes, dom za milion euro ani cetky z ciny, sto parov bot a drahe nausnice. Je ovela lepsie zit v relativnej chudobe ako v prilisnom nadbytku aj ked oba tieto terminy su kontextualne.
Ziaden system zvrchu prinuteny a nariadeny Vam toto neprinesie. Stastie vyplyva z osobnem slobody, pricom sloboda = zodpovednost, aj ked niekomu sa to nemusi zdat ale je to tak.
No a ked milujete ludi okolo seba, oni to citia. A ten pocit je ovela prijemnejsi a krajsi ako pocit, ze na vas kazdy kasle a zije si svoj individualny zivot. Potom mame tolko ludi, ktori doma kukaju telku a su osameli a nestastni. Pritom staci zacat davat. Lasku. Ziaden system nam potom nebude treba.

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-02 10:34:37 58cf1ff9
same izmy, zame izmy...ja osobne som tiez proti spolocnosti bez privlastkov, podporujem neatributizmus :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-02 17:28:33 b2fdaf0a
''Musíte pochopit, že vedoucí bolševici, kteří převzali nad Ruskem moc nebyli Rusové. Nenáviděli Rusy. Nenáviděli křesťany. Taženi etnickou nenávistí mučili a zmasakrovali miliony Rusů bez špetky lidského svědomí. Nelze to přeceňovat. Bolševismus spáchal největší lidský masakr všech dob. Faktem je, že většina světa je neznalá ohledně této skutečnosti, což je důkazem toho, že globální média jsou v rukou pachatelů.''
-Aleksandr Solzhenitsyn
voloda # WedeBixa26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-03 09:59:46 5b7f2560

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ropa bude dražší a svět lepší


Ropa bude dražší a svět lepší
Těžaři doufají v růst ceny ropy na 55 dolarů za barel. I když to zní nepochopitelně, měli bychom jim fandit. Sice to znamená poněkud dražší surovinu než za aktuálních zhruba 47, 6 ...
Už nikdy nebudu pracovat ve státní správě
Babiš a Telička: ANO, buď nám lezte do prd*le, nebo běžte do p*če
KONEC RUSKÉ MASOVÉ HALUCINACE

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0947 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne