Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Je mi z toho zle


Je mi z toho zle

Slovensko. Bohaté dejiny.

Na rozlohe 49 035 km2 sa nachádza 700 slovenských hradov, zámkov, kaštieľov, panských sídel a pevností. Každých 70 km dejinná udalosť! Objaviteľ Ameriky sa narodil v roku 1451. To už Kremnická mincovňa(1328) viac ako 100 rokov razila mince! V roku 1380 sa začalo s výstavbou Dómu sv. Alžbety v Košiciach, ktoré v roku 1290 nadobudli práva mesta.

Slovensko. Kultúrny národ.

Bohatý folklór a zvykoslovie. Každá oblasť, mesto alebo obec mala svoj vlastný charakter, svoj vlastný folklór. Kroje, hudba, piesne, architektúra, zvyky, tradície, tance a nárečia. Žili sme v úzkom spojení s prírodou. Naše tradície, tie z predkresťanských čias sa viažu na prírodné cykly. Novodobejšie sú spojené s kresťanstvom. Naša reč je výrazovo jednoznačná na rozdiel od anglofónnych jazykov. Nikdy v histórii sme neviedli dobyvačné a okupačné vojny.

Slovensko. Múdry národ.

Majster Pavol z Levoče, Ján Jessenius, Matej Bel, Štefan Banič, Milan Rastislav Štefánik, Pavol Dobšinský, Pavol Országh – Hviezdoslav, Ľudovít Štúr, Anton Bernolák, Alexander Dubček... V každom momente, každej dejinnej epochy mal tento národ osobnosti hodné svetového uznania. Stačí nezáväzne surfovať na internete a budete prekvapení, kto sme. Pred dvadsiatimi rokmi sme boli jedna zo siedmych krajín sveta, ktorá vedela postaviť jadrovú elektráreň.

Slovensko. Pracovitý národ.

Novodobé dejiny nám ukazujú obrovské možnosti a snahu tohto ubitého národa. Od vzniku 1.ČSR sme do roku 1989 dokázali vybudovať plne sebestačný industriálny štát. Mali sme vysokorozvinuté hutníctvo, strojárstvo, stavebníctvo. Chemický alebo textilný priemysel nám mohla ktorákoľvek krajina na svete závidieť. Vyrábali sme kvalitnú obuv. Poľnohospodárstvo a potravinársky priemysel bola naša pýcha, uživili sme sami seba a vyvážali sme. Toto lenivec nedokáže, lebo lenivec je lenivý v ktoromkoľvek režime.

Je mi z toho zle čo sa deje okolo.

Pozerám ako Američania slávia svoje dejiny. Ako držia ruku na srdci a spievajú hymnu. Pozerám, ako Nemci alebo Švajčiari kupujú výhradne výrobky vyrobené u nich doma. Pozerám ako Francúzi hovoria o udržaní domácej zamestnanosti rušením pracovných miest v PSA Slovakia. Pozerám, ako cudzia moc a slovenská politická mafia rozkradla a naďalej beztrestne rozkráda štát. Pozerám ako mocní tejto zeme rozobrali všetko, čo tento národ dokázal. Pozerám, ako sa vytratila z tohto národa morálka. Pozerám, ako tento národ padá na kolená s pocitom beznádeje.

Myslím, že sme si nechali zobrať sami seba. Nie svetské statky ale ducha. Poslovia cudzej moci nám nahovorili, že sme malí a bezmocní. Že údelom takých je neustále niekomu pochlebovať, pred niekým sa klaňať. Niekomu slúžiť. Valí sa to na nás z každej strany. Nedá nám to dýchať. Že nemáme dejiny, že sme pijani, že sme holubičí národ, že sme nič.

Čítam v 150 ročných protokoloch o pláne. O temnom pláne vyvolených. Niet vety, ktorá sa nekoná. Veľa napísaného sa splnilo. Veľa sa plní a boh nás ochraňuj ak sa plán zdarne ukončí. Temnota ovládne naše duše. Už nebude návratu. Príliš ľahkovážne sme vymenili Človeče nehnevaj sa za Monopoly. Odmietli sme hovoriť pravdu, odmietli sme ľudskosť a cit. Uznali sme lož miesto pravdy. Daň bude ale vysoká, lebo toto nie je Pán prsteňov. My sme totiž za mamon a bohémsky život vymenili aj Gandalfa aj Froda. Už niet nikoho, kto by zdvihol za nás zrak a hlas...

Čo bude ďalej.

Netuším. Viem však jedno. Aby sme sa pohli ďalej musíme prestať hrať hru s pravidlami, ktoré sa volajú protokoly. Musíme sa pripraviť na ten najťažší boj, ktorý zvedieme sami so sebou. Ich plán má medzery, musíme ich využiť. Využíva naše slabosti, preto sa prestaňme naháňať za bohatstvom a majetkami. Dôverujme rodičom tak, ako chceme aby verili deti nám. Nenechávajme bremeno výchovy detí na nich. Združujme sa. Oblasť záujmu môže byť rôzna, dôležitý je osobný kontakt. Vytvárajme komunity. Študujme históriu alebo súčasnosť, čítajme povesti. Je v nich veľa návodov ako z kaluže von. Odmietnime klamstvo ako pracovnú metódu. Spisujme a archivujme zlodejiny politickej mafie. Budú potrebné v Deň zúčtovania. Keď nemôžeme okoliu pomôcť, neublížme mu. Pomáhajme si navzájom. Nájdime stratenú vieru v seba, vieru v dobro.

 

Jeden známy opilec kedysi povedal "Pravda a láska zvíťazí nad zlom a nenávisťou". Zamyslime sa nad tou vetou. Lebo je to odkaz. Odkaz, že boj ešte nezačal...

 

Z úctou a pokorou.
Autor HJG, www.pro tiprudu.orgAuthor: Doda # GoxyXycy6
Slovensko2014-02-22142
-
 87% ( 43 people voted )
+
Dobrý článok. Ako z blata ven ? Dluhy, úroky, úvery, úžer. Štátny dlh nevyrešíme, svoje dlhy áno. Sobestačnosť, úspory, samozásobiteľstvo.

Sebestačné domy.
Zdarma voda, elektřina, topení. maso a zelenina - to jsou soběstačné domy. Mít soběstačný dům, je dnes, v době "hroutící se civilizace", stále častější sen všech lidí. Civilizace se přímo nehroutí, jen stát přestává fungovat, mění se demografie, přibývá lidí,ubývá zdrojů.


http://www.jakbydlet.cz/clanek/481_sobestacne-domy
.aspx

Peter Novak # WituBexi52
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-23 12:20:20 d970a622
Peter Novak # WituBexi52
Spam - skrytá reklama - nezasieraj to tu---hlavne ten odkaz na tvoj WEB...

Bertold # FuliXuju84
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 12:34:34 4e639871
autor článku. Vcelku pravdivý článok.
Len nikto nevie akým spôsobom zvíťazí pravda a láska,nad lžou a nenávisťou.Lož a nanavisť už má prevahu!

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 12:34:40 b229fedf
Ale má krátke nohy. Boj proti lži musí byt plánovany dlhodobo bez vidiny skorého úspechu.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-23 13:33:11 55ede027
Myslienky Itzhaka Freya o Hornum Uhorsku
xxx # WefiPipy88
-
 53% ( 7 people voted )
+
2014-02-23 14:48:25 b229bde7
Díky za článok, ozaj máme byť, my Slováci, na čo hrdý....
...až na jeden zo symbolov štátu...
...neviem, ja totiž nijakovsky nemôžem byť hrdý na symbol PREZIDENTA a na to akí slizkí, nechutní, egocentrickí hadi sa tam striedajú....
...z toho mi je ozaj na grc !Johny # JynaVaso24
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-02-23 15:54:13 c35b04be
loading...
a ked na to príde, tak aj strieľať jeden po druhom vieme, tak ako to predvádzajú ukrajinci...však sme slovania...nie západný, ale vlastný podnikatelia ožobračili svojich vlastných rodákov..

tibir # TigaSebu46
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 15:59:53 5b94120b
Naši dedovia nemali tak kvalitne vygumované mozgy ako dnešny priemerny gojim. Vedeli, kde je nepriatel:

http://www.saske.sk/cas/archiv/2-2008/03-Sisjakova
.html

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 16:03:11 55ede027
Nízko hodnotený príspevok


ivanp # KadyNuxa86
-
 33% ( 11 people voted )
+
2014-02-23 16:29:14 5b7f8c38
jak z toho ven? :))))
Každý musí sám za sebe.
Žádná pravda nezvítězila ještě nad lží. Vždy to byli pejzatí, kdo řekli dnes je lež pravdou a pravda lží. To oni tisíce let určují směr a když se rozhodnou ho změnit o 180°, změní ho a nikdo nic nezmůže. Proč ho mění? Protože jich je málo a nemohou podchytit absolutně vše. S čím dnes svádíme závod o čas je hlavně pejzatými ovládaná elektronika. Ta jim dodá to co jim chybí do počtu.

Lidi v historii masově nikdy nemohli být uvědomělí, neboť neměli čas myslet. 90% robilo na poli od svitu do mrku.
Dnes máme takovou produktivitu práce, že stačí pracovat jen pár hodin, volný čas se můžeme vzdělávat a zajímat. Navštěvovat se. Peníze co nedáme na daních pejzatí nepoužijí proti nám. Tím si koupíme čas. Možná i zjistíme, že nepotřebujeme chodit s přenosem-bonzákem po venku. A že ho lze vypnout po příchodu domů. nebo používat voip telefon místo mobilu

Stačí jen zajít za šéfem a požadovat pracovat kratší čas. Vím, že se zde bratři a sestry ze Slovenska na mě zesypou, že na SK je taková bída,že se v březnu zasadí zemjaky a v dubnu se vyhrabávají ven bo není co jest. Přesto si neodpustím tvrdit, že cesta vede tudy. Jedině tudy. Zaměstnáni(prací) lidi nemají čas a energii ze sebou nic udělat.
Kdo takto začne myslet, osvobodí se sám.

V ČR je 600 000 lidí bez roboty. Je jasné, že práce není pro všechny. Proč bych to nemohl být právě já? Žít z dávek se oplatí. Někdo kdo je zoufalý má práci místo mne a raduje se. Kdybych chtěl robit, tak určitě někoho z pracovního trhu vytlačím. O to se nebojím. Ale někdo by zaplakal. Já tu práci nepotřebuji a stačí mi málo.
A v ČR nezmám moc lidí, co by bečelo že má málo. I tady jsou chudí. Ale nejméně 70% Čechů by mohlo pracovat méně. Nekupovali by pivo, čipsy, nestle výrobky(daní se ve ŠVýcarsku).
Takoví horníci. Mají v průměru 20 000kč čistého. Na jídlo pro 3členou rodinu stačí 7000kč. Energie 2000kč/měsíc. Na ošacení a horší časy 3000kč. = 12000kč. Proč robí 40h týdně, místo 24h? Tedy 3 dny. 2dny by mohli robit lempli(různi vysokoškoláci humanitních oborů) z úp.

Nájem neuvádím. Předpokládám,že slušný člověk již bydlí ve svém nízkonákladovém domě, nebo k němu alespoň směřuje

Alojs Novak # TyhaPebe76
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 16:33:17 5d992412
ivanpe
Autor to sice píše divným patetickým stylem asi jak psali obrozenci v 19.stol., kdy se opěvovala každá louka. Nicméně tak jako Slováci ztratili Prahu, my ztratili krásnou přírodu Slovenska. Zejména Tatry. Dodnes když se projíždíš údolími podtatranskými, vidíš ovce na stráni, louky, hory... zemský ráj to na pohled. Samozřejmě že jsou i jiné místa na Světě, kde je krásně. Buďme ale sví. Vězme to, že jsou krásy i jinde. Ale nebuďme maloměšťáky tím, že odsuzujeme co máme jenom proto, že cizina....

nechť se díváme přes "plot" k sousedům, co mají dobrého či lepšího. Klidně se i inspirujme. A povznesme své dílo na ještě vyšší příčky.

Čeští obrozenci vykonali inspirující dílo tím, že vypiplali český národ ze synonyma podkoního němců na světovou úroveň.
Pravda, rakušáci neutiskovali čechy zdaleka tolik jako maďaři Slováky. Slováci nesměli mít ani vlastní školy. Proto po vzniku bylo zapotřebí českých učitelů. Že mluvili česky? Zdá se být logické.

Dnes nikdo naše národy neutiskuje spůsobem krutým jako to bylo na SK za Asiatů. Máme tedy možnost navázat na ono inspirující obrození. Každý sám za sebe

Alojs Novak # TyhaPebe76
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-02-23 16:48:16 5d992412
Mašinéria košer médií valcuje naplno ničí tých , ktorí to so Slovenským národom chcú dobré. Pracujú - valcujú podľa scenára, ktorý vypracovali zion mafia z IVO a podľa monitoringu mimovládky a tretieho sektoru, kde parazituje cez 20 000 deštruktívnych parazitov a ktorí sú platení z našich daní.Ich cieľ - úloha odstrániť terajšiu vládu a dosadiť tých z gorilieho brloha KDH, ktorí cez tunel Branisko a sorošové nadácie vyrabovali národný majetok,priemysel, poľnohospodárstvo, plynárne, elektrárne, telekomunikácie kultúru a morálku. Ostala len pitná voda, pôda, lesy a vzduch a oni korupčná pravicová mafia z brloha gorily KDH a ich odnôž sú pripravení aj to posledné vyrabovať pre svojich chlebodárcov
kocalek # RuqoLahe76
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-02-23 16:54:14 c31c4b12
Posledná možnosť pre Slovensko je legalizovať trávu ako v USA štáte Colorado a zisky z nej investovať do turistického ruchu(cyklotrasy, turistické chodníky, kúpele, penzióny, krčmičky, reštaurácie,... ) a do malého biofarmárstva spojeného s poskytovaním ubytovania alebo ako reštaurácie a do infraštruktúry (chodníky, námestia, záchody, smetné koše,...)
xxx # WefiPipy88
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 17:06:45 5b7f52bf
Legalizovať drogy? Aby sa z krásnej krajiny stala turistická drogová nora, ako sa to stalo z Holandska? Tam sa narkomanské brlohy maskujú názvom čajovňa, tu by to boli čo? Salaše?

Pandemonium # DaruJete36
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-02-23 17:10:56 542f34af
Alojs Novak,---
[Vím, že se zde bratři a sestry ze Slovenska na mě zesypou, že na SK je taková bída,že se v březnu zasadí zemjaky a v dubnu se vyhrabávají ven bo není co jest.]
Keď vieš,že Slováci sa na teba zesypou,prečo píšeš sprostosti?Rómov ste vyhnali na Slovensko,každý štvrtý Róm u nás mluví.Možno,že je to práve ich práca,tie vyhrabané zemiaky v dubnu.Ty sa len staraj o svojich bratov Čechov.
No a s tým domom nízkonákladovým ,čo ho stále spomínaš ! Ty ho už asi máš a nepomohlo ti to.
K tým Českým učiteľom na Slovenských školách--- Po vzniku prvej ČSR boli Česi nielen na školách. Boli všade na lepších miestách.Boli tu četníci.
ivanp,---Kde všade si bol na Slovensku obdivovať krásy našej prírody?Iba malomeštiak sa chvasce,že bol v Taliansku a inde.


Jambo # CapuSuxo47
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 17:15:43 b229fedf
Ja viem ešte je aj iná cesta pre Slovensko, Amazon sklad s dotáciami pre investora a EU dotácie na všetko s korupciou ako, ako, ako na Slovensku, pozdravujte v lepších časoch!!!
xxx # WefiPipy88
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 17:16:08 5b7f52bf
Jambo je to od teba také HejSlovenské, dobre hovorí chalan, ak nejaký turista nedopatrením(omylom) zavíta na Slovensko tak sa väčšinou už nevráti, iba do Bratislavy sa výrastkovia za ku..ami a chľastom sa opätovne vracajú ale počul som že teraz nefrčí Bratislava ale frčí Praha!!!
xxx # WefiPipy88
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 17:20:39 5b7f52bf
Nuž,to je tá odvrátená tvár. Inde je všetko O.K.?Ja viem,že u nás je aj tak.Žiaľ.Nejaký turista sa "omylom "dostane do Bratislavy a robí tam doslova bordel . To je tiež pravda.Len mne je smutno,že Slováci ,ktorí možno sami robia na Slovensku neporiadok ,nadávajú a chvália cudzie.

Jambo # CapuSuxo47
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-23 17:39:15 b229fedf
Jambo jambo
Tyto řeči nikoho neposunou nikam. Začni u sebe a přesvěč aspon dva lidi. A pokud i ti naverbují 2(každý, takže 4), už jsi vysvobozaná. Můžeš si říct, že jsi udělala krok správným směrem. A můžeš naříkat jak Polák.

Je opravdu s podivem, jak se jedna a ta samá věc(migrace cigánů za lepším) vykládá v různých zemích jinak. Všade v česku kde byly poslední dobou proticigánské nepokoje, všade místní říkají, že problémy dělají hlavně nově příchozivší cigáni ze Slovenska. A že ti starousedlí cigáni ani tolik ne. A slyšelem v TV(ta má dycky pravdu, to tady všeci na doležitem.sk víme), jak na cigoše z SK nadávají i ti místní, starousedlí cigáni. Jestli byli nějací repatriováni, pak zřejmě ti noví, kteří zjistili, že se proti nim zvedla vlna nevole obecného charakteru. I obyčejné staré babičky podávaly vodu pochodujícím v tom horku. Jsem velmi potěšen, že se někdo vrátil domů.

Co se týče mého domu, nekážu vodu abych pil víno. Jde to si našetřit a nezadlužit se. Ale chce to chtít.
Nepochopil jsem, co mi nestačí? Za teplo platím. Asi 20kč/24h při tomto lehce nadnulovém počasí. Mám i vodu ze studny. Na pití a praní užíváme z vodovodu. Dělá to měsíčně asi 2000 na platbách. Komu by šel nájem? Někomu kdo by to hodil na konto a tam by to akorát rostlo. Komu bych platil za teplo? pejzatým. Komu bych platil za plyn? Pejzatým. Komu bych platil za vodu? Pejzatým. Uvědoměle se chovejme

Alojs Novak # TyhaPebe76
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-23 18:43:07 5d992412
Alojs,---Ja Rómov do jedného vreca nehádžem.U nás samotní Cigáni hovoria,že im bolo za socializmu lepšie. S neprispôsobivými sú problémy všade.V rôznych zemiach sa o Cigánoch píše inak,ale aj samotní Cigáni sa vedia a aj musia prispôsobiť.Správy v TV nepočúvam vôbec.Neviem ako u vás ,ale na Slovensku si Cigán postaví dom,sami Rómovia závidia .
O tom tvojom dome. ľudia,ktorí majú vlastné rodinné domy ,akosi nechcú pochopiť,že nie každý si to môže dovoliť.Nie si sám.Je tu takých príspevkov veľa.V paneláku sa to nedá.Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 19:46:57 b229fedf
Opravím...Neviem ako u vás,ale na Slovensku,ak si Cigán postaví dom zo statočne zarobených peňazí,aj takí sú u nás,sami Rómovia mu závidia.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 19:53:01 b229fedf
jakto že všichni nemohou mít své meškaní? OK, 100% lidí možná ne. Opilci a bezdomovci budou dycky. Ale normální lidi za 24let, co už není snadné od státu dostat byt, si mohli pořídit vlastní bydlení. VČR bydlí ve svém pouze 50% lidí. Na SK to bude podobné. Mě je to jedno. Chtěl jsem, pracoval jsem(nemám bohaté rodiče), postavil jsem, směju se. Že všichni nemohou mít? To neuznávám.

Znám se s cigány, kteří jsou absolutně normální. Dá se říct, že jsme s většinou kamarádi. S některými jsme pracovali spolu. Jeden mi řekl, že svou dceru, která byla v té době na vdávání, by nikdy nedal ciganovi, co nerobí. Dá jí věno jak prase, ale jen pokud ženich bude robit. Pokud si takového nepřivede, tak ji nedá nic. TAkže jsou tací, co jsou normální. Ti si zaslouží náklonost "bílých". Není jich zase tak málo. Mohu prohlásit, že takových znám 8 a není to jedná rodina.

Ale mám s nima takovou historku. Raz jsem se ocitl na ciganské "akci". Zřejmě 90% bílých by volalo cajty za rušení nočního klidu. Ale většina okolo byli cigáni, tak nevolal nikdo.
Přišel jsem raději pěšky(do vedlejší čtvrti). A už z dálky na mě volali "bacha pičo, gadžo de" smějící se lišácky. Donesl jsem nějaké klobásy na oheň. Padla zmínka o psovi co proběhl kolem a že prý "musím zkusit". Nechtěl jsem, ale prdlplatné, jeden z cikánov už měl ruce od krve a stahoval psa z kůže. To nekecám. Maso umyl v barelu s vodou (u ryny). Nakráli to trochu a už to bylo na roštu. Za chvíli mě už přesvědčovali, že "jak nejsi rasista, že okusím cikánskou pochoutku". Nechěl jsem rázně, ale za minutu už mě drželi a byli neoblomni. :D A tak jsem kousek snědl. Kupodivu to nebylo špatné. Ti hajzli se smáli na celé kolo a z poza lávky vytáhli kuřecí stehna a dali si to na gril. Ptám se jich, jestli oni nebudou pejska? Prý že "to oni nejí, to žrali cigáni za Mikeše(kocour v botách)" :D :D Nasrali mě, co budu povídat. No a samozřejmě kytara se celou dobu nazastavila. Do 4 do rána. Málem mě tam i oženili :D Ale byli jsme už nalití a tak se na to nějak zapomnělo. Naštěstí.

Alojs Novak # TyhaPebe76
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 21:45:46 5d992412
dig more si to zožral aj zo svalovcom, ak to nebolo poriadne prepečené, dig more obohatení svalovcom :DDDDDDDDDDDD

Svalovec # XusiFofu32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 22:11:45 5b7f52bf
svalovče. pes není kočka. jasně že to bylo upečené jak normální maso. syrové je to naštěstí nenapadlo žrát

Alojs Novak # TyhaPebe76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 22:39:02 5d992412
psie klobáse a svalovec z Brodského celkom známa vec a na svalovca potrebuješ dlhšiu dobu piecť a na vyššej teplote, takže grilovanie nie, ale dusenie alebo pečenie v trúbe(ako divú sviňu), dig more obohatení o svalovca :DDDDDDDD už ti gadžo lozia svalovce v mozgu, v očiach, v srdci a svaloch, dig more obohatení multi kulty :DDDDDDD
Svalovec # XusiFofu32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-23 22:58:09 5b7f52bf
Pepane zapiť ti to mohli dať nejakou špecialitkou z Likérky Drak a obohatenie by bolo kompletné :DDDD
Svalovec # XusiFofu32
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-23 23:29:52 5b7f52bf
Jambo
napisala si ze majitelia domov akosi nechcu pochopit ze nie kazdy si to moze dovolit.

kazdy asi nie,ale aspon kazdy druhy urcite ano.mas panelakovy byt v meste?ak ano tak ho predaj a kup si dom na dedine.naozaj nic zloziteho na tom nieje.iba sa netreba bat!
ja som tak urobil pred osmimi rokmi a bolo to jedno s mojich najstastnejsich rozhodnuti v zivote.pomali si ho prerabam-vsetko v hotovosti ziadne pozicky.chovam domace zvierata,pestujem si ovocie a zeleninu.denne som na cerstvom vzduchu,komunikujem zo susedmi,to som v panelaku nepoznal.kupou domu som okrem seba pomohol aj dalsim trom byvalim majitelom mojho domu-tym ze som kupil ich rodicovsky dom si oni mohli zrekonstruovat tie svoje a zit kvalitnejsie.moje deti vyrastaju v zdravsom a hlavne bezpecnejsom prostredi ako je sidlisko a kopa dalsich vyhod.
ak chcem ist do meste tak sadnem do auta a za 10 minut som tam.
okrem tychto vyhod som zistil dalsiu mozno najpodstatnejsiu vec:tym ze si vychovam a vypestujem som ciastocne potravinovo sebestacny a stravujem sa zdravsie.tym usetrim cast penazi.v zime okrem ustredneho kurenia kurime este aj v krbe drevom ktore si v priebehu roka podonasam zadarmo.dalsia uspora!dal som si navrtat studnu a s nej polievam zahradu a splachujem zachod.dalsia uspora!a zistil som ze tymito uspornymi opatreniami usetrim kopu penazi a nemusim sa denno denne driet v praci.mam viac volneho casu ktory travim so svojou rodinou.
tych vyhod je ovela ovela viac ale nechce sa mi tolko pisat.
a Jambo aby sme nezabudli na ten moj uvod.za tym vsetkym bolo iba moje rozhodnutie ze chcem zmenit svoj zivot.a ako som uz pisal netreba sa v tomto pripade bat neznama.ani netreba mat velke oci ked chce niekto hned poschodovy,alebo nebodaj novy dom za svoj panelovy kamrlik.po dedinach vsade na slovensku je velmi vela opustenych domov ktore cakaju na svojich novych uvedomelich majitelov ktory chcu zacat naozaj zit.
je to jednoduche,predaj byt a v tej istej cene kup dom ktory ti bude najviac vyhovovat.potom uz staci iba vyhrnut rukavy.........a zivot je hned krajsi

TNT1973 # HamuQeno04
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-02-24 07:54:36 d991c738
TNT - keby to spravili ešte ďalší blaváci, tak by sa museli postaviť ďalšie príjazdové cesty do mesta...
Nie každého uspokojí tvoj spôsob a nie je na tom nič zlé. Aj mesto má svoje čaro.
Dokonca ani byť súčasťou systému nie je nič zlé. Je to normálna deľba práce, sme dosť vyspelí na to, aby si nemusel každý sám vyrábať jedlo pre seba, je to neefektívne. Problém je riadenie a ovládanie systému, tam treba popracovať - na informovanosti ľudí, aby videli, kto ich okráda, kto ničí medziľudské vzťahy, kto robí z bielych ľudí jediných rasistov, pričom sám je najväčší rasista... Identifikovať nepriateľa a eliminovať. Ak to neurobíš, neujdeš pred ním ani na vidiek - iba dočasne.
Takto to bolo za našich dedov, keď ešte ľudia nemali tak vymleté mozgy a vedeli, odkiaľ fúka:

http://www.saske.sk/cas/archiv/2-2008/0
3-Sisjakova.htmlmarsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 08:15:47 b229f9d9
marsal
ano suhlasim ze su aj taky ludia ktorym mestsky zivot vyhovuje.a myslim si ze minimum blavakov by chcelo odist s mesta,pretoze v blave sa okrem mestskej spiny,hluku a smogu zije este relativne dobre.ja som mal na mysli ine mensie mesta kde tie pracovne prilezitosti aj tak niesu a clovek v panelaku si nevie nijak ekonomicky prilepsit.
ano vyrabat si jedlo je neefektivne,pretoze si ho vies kupit lacnejsie v obchode.ale otazka je akej kvality.a dalsia vec je ta ze v dnesnej dobe nepracuje v kazdej rodine kazdy a vzdy je niekto doma kto ma cas na zahradu alebo na zvierata.dost podstatna vec je aj ta,ze moje deti zjedia rocne napr. tonu jahod,ceresni atd. co vela mestskych deti nema,pretoze rodicia na to nemaju financie.
pises ze treba identifikovat nepriatela.....eliminovat.. mojim nepriatelom je system taky ako je.a proti tomu aj bojujem svojim sposobom zivota.zivot v meste podporuje system,pretoze si na nom priamo zavysli,keby sa tento moj sposob robil vo vecsom meradle a kazdy by bol aspon na 50% potravinovo a energeticky sebestacny system by zrutil.
ja som na vidiek neutiekol.odisiel som preto aby som skvalitnil svoj zivot.dari sa mi to perfektne a odporucam to kazdemu kto sa neboji pracovat.ale nieje praca ako praca.ja pracujem sam na seba a na svoju rodinu.a hlavne na svojom!aj tak postupne prevladne trend,ze sa ludia s miest zacnu stahovat spet na vidiek,pretoze narastajuce naklady na mestsky zivot na ktory uz teraz 50% s nich nema ich k tomu donutia


TNT1973 # HamuQeno04
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-02-24 08:44:29 d991c738
TNT1973
Palec hore. Jsem rád, že je více takových. Ono těchto lidí je poměrně dost, co jsou částečně nezávislí. Akorát se jim o tom nechce moc referovat, ať nevzbudí závist. Líbí se mi u tebe, že uvažuješ spůsobem "ménší potřeba peněz=menší potřeba žít v práci= více času pro rodinu". Respekt za to, i kdybychom se v jiných tématech v budoucnu neshodli :)

Každopádně lze názorně vidět reakci Zukova, který počínání lidí chtít být nezávislejší(100% být nezávislý není možné dosáhnout ve střední E.) bagatelizují, hledají proč by to nešlo(příjezdová cesta do Blavy by se musela rozšířít).... Nakonec ještě budou(někteří) tvrdit,že jsme paraziti a že nepřispíváme společnosti.
Není to závist, co je motivuje k tomuto. Je to jejich pocit vlastní neschopnosti. A protože oni neví jak takto žít, nebo nemají odvahu to zkusit, tak se cítí sami před sebou neschopně, trapně, nemožně. Někdy se takto cítí před svým okolím, se kterým se o tom baví. Proto radějí, místo aby "zabojovali", nebo to nechali být, budou chtít ty uvědomělé stáhnout zpátky do řady, aby nevyčnívali,nebyli na očích a na obdiv. Protože čím více pitomců co to tu živí, tím lépe pro ně. Mají pocit, že kdyby to UDĚLALI VŠICHNI, oni jediní by zůstali těmi pitomci.
Toto chování je popsano v mnoha knihách o psychologii skupiny. Chovají se tak i zvířata(andulky, psi, opice aj.)

Marsale Zukove
Nabízím ti pomocnou ruku při uvědomění a dosažení vlastníh bydlení. Máš-li zájem, dosáhneš toho. Nemaš-li zájem, pak o těchto věcech nekontruj.
(nejsem finanční poradce ani nenabízím fin.produkty)
TNT opravoval svůj nový domov mnoho let postupně
My si nejprve našetřili a pak za 2roky postavili(částečně svépomoci, a povětšinou dodavatelsky.jen hrubou stavbu jsme měli celou od jedné firmy)- úspora nejméně 1M kč.

Svalovec
Je to cca 9let a žádné komplikace. Čiže štěstí....

Alojs Novak # TyhaPebe76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 08:54:15 5d992412
TNT1973,---- Už som to tu niekde písala,že viem ako sa žije na dedine.Tam som prežila detstvo. Len zas zabúdate,že z dedín sa ľudia sťahovali za prácou do mesta.Presne tak ako teraz. Tam dostali ,neskôr kúpili byt a tam aj zostarli.Aj bývanie na dedine nemá len výhody.Dnes kto býva na dedine,musí mať auto a bývať nie príliš ďaleko od mesta ,aby mohol cestovať za prácou.Hlavne musí byť ešte relatívne mladý.Kedysi si ľudia na dedine pomáhali. Nájdu sa aj dnes takí?Aj na dedine musíš za služby zaplatiť.Neidealizujte život na dedine. Tam vidím výhodu v zdravšom prostredí(niekedy aj nie)a že si vypestuješ zeleninu a ovocie.Inak, peniaze-penize-peňeži ,vraj niesu všetko ,ale sú véééééľmi potrebné.Také drevo na kúrenie tiež nieje lacné.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 09:39:32 b2299705
Lojzo Novak
"ménší potřeba peněz=menší potřeba žít v práci= více času pro rodinu"
To všetko je úplne normálne, žiadny nový vynález.
No neviem na čom si to šťastie zakladáš.. Ty už nič nechceš v živote dosiahnuť ani dokázať ?
Nemáš chuť ísť niekde, vidieť svet, urobiť niečo z čoho je osoh nie len pre Teba ?
Alebo čokoľvek iné, čokoľvek čo by malo zmysel..
Vravíš o čase ktorý máš a ktorý si nijako nevyužil, len tak sa motáš po dome..
Ono Ťa to časom prejde a budeš si niečo hľadať pretože to o čom tu píšeš je úplne normálny a po čase aj nudný život.
.

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-24 09:58:20 b228427e
Doda

:))))) Ďakujem. Až mi duša spievala.


ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 09:58:46 57f4c47a
Alojs Novak,----Neviem kde si vyrastal.Nazývaš ľudí,žijúcich v meste pitomcami. Zabúdaš,že tí pitomci ti zabezpečujú ostatné . Firma ,čo ti postavila dom,určite nemá sídlo na dedine.Ostatné je vysvetľovať zbytočné.Opýtaj sa ľudí na Východnom Slovensku,na ktorých sa od 89 roku úplne kašle ,ktorí musia cestovať za prácou do zahraničia,načo im je dom na dedine!Možno sa tam vrátia ,keď pôjdu do dôchodku ,a bude sa mať kto o nich postarať v staršom veku,lebo keď sa nič nezmení,práca pre mladých nebude,tak sa mladí budú vždy sťahovať z dedín ,v lepšom prípade no menej vzdialeného mesta ,v horšom do Bratislavy a za lepším zárobkom do zahraničia.Starí zostanú na dedine sami. Aj teraz sú dediny,kde žijú len starí ľudia.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 10:04:36 b2299705
Jambo

Vari si vždy, keď bolo ťažko, alebo na prvý pohľad prišla bezvýchodisková situácia vari si vždy nezdvihla hlavu? Určite áno. Ak by si mala choré dieťa a lekár by mu nevedel pomôcť, nešla by si s ním nesúc ho na rukách k inému lekárovi, lebo by si stále mala vieru, že je možné ho vyliečiť? Šla. A tak je to aj s národom.

Kto ak nie vy, ktorí ste pred rokmi tvorili hodnoty, spolu s nami, ktorí sme sa ocitli v tomto podvodnom kolotoči ? Len je potrebné spojiť životnú múdrosť, ktorej máte viacej vy s presvedčením, odhodlaním a vierou nás, že vždy je aj iná cesta, iný spôsob ako sa dajú veci postupne napraviť ako to čo sa nám tu snažia vnútiť aby nás udržali v okovách.

Čo mal Štúr k dispozícii? Pár rovnako zmýšľajúcich ľudí, svoje skalopevné odhodlanie, vieru a cieľ, ktorý nespúšťal po celý čas z očí. Tak to bolo aj s ďalšími významnými dejateľmi a historickými osobnosťami nášho národa.

Nepotrebovali kapitál žida, korporátnika ani bankára. Dejiny menili svojim oduševnením sa, odhodlaním a tvrdošijným sledovaním toho čo chceli dokázať. Neustálou prácou a osvetou, k prebudeniu národa. A toto je tá sila, ktorú nikto nevie ovládať, nemôže si ju kúpiť, ani ju absolútne zničiť. Stačí, že v každom Slovákovi sa prebudí jeho vnútorná sila, zapáli iskru nepoddajnosti a bude ju svojimi skutkami, myslením a presvedčením uplatňovať vo svojom živote.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 10:11:45 57f4c47a
Ukulele,---Teraz čo? nadávaš mi ,či chváliš?
[Stačí, že v každom Slovákovi sa prebudí jeho vnútorná sila, zapáli iskru nepoddajnosti a bude ju svojimi skutkami, myslením a presvedčením uplatňovať vo svojom živote.]To som celý život robila.Teraz je rad na vás,mladších.Ja vo svojom veku môžem jedine, tak nadávať na ľudí,ktorí si nevážia Slovensko a kde môžu ,naňho ešte NAKYDAJÚ.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 10:26:10 b2299705
Ukulele,tak neviem ci sem tahat slovansu/slovensku/ dusu,ale inak K+.
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 10:47:44 b229f3cc
Jambo - vidíš to správne.
TNT + Novák, Novák, Novák, ...: presne ako jambo píše - priemyselné výrobky aj materiál na tvoj dom, nedodávajú dedinské firmy. Na dedine nemáš žizdnu kultúru okrem krčmy, za všetkým musíš jazdiť do mesta. Mne sa podarilo postaviť dom v okresnom meste. Drahé ako sviňa, ale viem si popestovať zopár plodín, vrátane aj mnou obľúbených jahôd.
Bojovať proti systému je čo za nezmysel? Ako porazíš systém tým, že takto žiješ? Aký systém? Ty chceš poraziť systém deľby práce a vzájomnej pomoci na báze vzájomnej výhodnosti? Každý si má všetko robiť sám? Veď to je choré! Kam to potom má podľa teba dospieť?
Za všetkým je človek. Aj za systémom. Nemáš bojovať proti systému, ale proti ľuďom, ktorí systém zneužívajú pre seba a proti tebe (nám). Systém je dobrý, treba od kormisla odstaviť psychopatov a to je náročný a tvrdý boj. Akýkoľvek iný systém zavedieš, vždy sa to budú snažiť ovládnuť psychopati vo svoj parazitický prospech. Bude to neustály boj.
Ak nebudeme bojovať spolu, dobehnú aj teba na dedine, zdania ti aj tie tvoje krásne červené sladké jahody a budeš sa kukať. Pôjdeš potom do hôr kradnúť medveďom lesné plody?

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-24 11:09:32 57c5a734
Jambo

:))) Nie, vôbec som na teba nenadávala. Chcela som tým len poukázať na to, že nikdy sa netreba nechať zlomiť.

A hlavne, ak chceme dosiať trvalé, hodnotné zmeny, je nevyhnutné aby sa "vysoký vek" - múdrosť a jeho skúsenosti spojili s "mladosťou" - zápalom, odhodlaním, bojovnosťou, ktorým chýba niekedy rozvaha a životná múdrosť. To som tých chcela hlavne povedať. Ja osobne to tak vnímam už dlhé roky. Naši predkovia veľmi dobre uplatňovali životnú múdrosť úzkym spojením s mladšími generáciami, podávaním ich životných skúseností a príbehov. :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 11:16:53 57f4c47a
pardón

dosiať - dosiahnuť trvalé, hodnotné zmeny

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 11:18:07 57f4c47a
Žukov
Lojzovi Novakovi to budeš asi vysvetlovať zbytočne.
Z jeho príspevkov je cítiť že v súčastnosti nevidí ďalej ako po vnútornú stranu plotu ktorým sa ohradil..
Jeho svet je príliš malý, o veľkosti pozemku na ktorom žije. Je dobré byť sebestačný no sebestačný sám pre seba to už je ako keby žil niekde zakopaný. Ale aj to by bolo v poriadku, každý nech žije ako chce.
Horšie je keď taký krátkozraký zakopanec dlhodobo vidiaci len svoju malú záhradku začne spoza svojho plotu vykrikovať dookola hlúposti mysliac si že rozumie celému svetu..
No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 11:45:05 b228427e
maršale - takto som sa na to nikdy nepozeral a asi máš pravdu, zdaneniu neunikneme ani na dedine.
TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 11:52:07 57c5a734
Ukulele,----To je dobre. Pozeráš sa na svet podobne ako ja.Tvoja generácia ešte môže veľa zachrániť,keď bude chcieť niekto počúvať.Dúfam že áno.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 12:08:16 b2299705


Nezávidím tým naším malým južným susedom z turkomongolských magyar hord, ktorí k nám pricválali na malých poníkoch v 9 storočí že sa museli teperiť až do ďalekého Izraela , aby im tam staručký Itzhaka Frey uhladil myšlienkou blaženosti. a tak ich genetický komplex malosti ako cudzieho elementu v našich stredoeurópskych priestoroch sa aspoň na chvíľu vytratil. Lebo vždy boli len nadejníkmi chazárov a šľachty z Horného Uhorska. Poľska a Nemecka.Lojzíku N. u vás vždy bola tradícia domečky na kolech - maringotky.

pepanek # WasoRoba41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 12:20:32 c31c4b12
marsal
ty si admin?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 15:09:12 d991c738
niekto tu v mojom mene pise prispevky.to o tych daniach som nepisal ja,ale niekto iny s mojho nicku

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 15:11:25 d991c738
uz sa vam stalo nieco podobne?to je riadny bordel,ked si tu admin pise v mene niekoho ineho co chce!

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 15:13:54 d991c738
Jambo
....Len zas zabúdate,že z dedín sa ľudia sťahovali za prácou do mesta.Presne tak ako teraz. Tam dostali ,neskôr kúpili byt a tam aj zostarli.....
to bolo v 60tych a 70tych rokoch a v byvalom rezime kde mal pracu kazdy a byty boli zadarmo,alebo sa dostavali ako podnikove za odpracovane roky.
ale to je minulost.dnes su v mestach prehnane drahe byty a prace stale menej
TNT1973 # HamuQeno04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 15:24:57 d991c738
TNT1973,-----Súhlasím. To ja viem. Práve preto to dnes mladí ľudia majú horšie.Preto píšem,že nato aby išiel človek bývať na dedinu,musí mať tých30- 40- rokov. Obyčajne si kupujú ,alebo stavajú domy na dedine,ktorá je od mesta vzdialená 20 km.Aby mohli v meste pracovať.Zabudli sme ešte,že si musia zobrať na dom hypotéku.Inak nemajú šancu,lebo oni nemajú ČO v meste predať.Jedine,že im v meste zostane byt po rodičoch .To potom môžu.Veľa mladých si hypotéku nemôže zobrať,nemali by ju z čoho platiť. Čerstvým dôchodcom sa ešte vyplatí,kúpiť na dedine starší dom , ktorý si ešte musia upraviť podľa svojich predstav.To tiež nieje lacné. Starým sa na dedinu sťahovať nevyplatí .Nie z lenivosti.Tí by už nezvládli prácu okolo domu,o ktorý sa tiež treba starať.Ak máš na dedine dom a chceš bývať dôstojne,musíš doňho čas od času investovať.
Takto ja vidím bývanie na dedine.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 17:17:40 b2299705
ano zo situaciou mladych s tebou suhlasim.aj s investovanim do domu.
ale o predaji bytu a kupe domu som pisal v suvislosti s takymi ludmi ktory byty vlastnia.ja byvam na dedine 70km od BA a v poslednych 5tich rokoch sem prisli byvat viacery bratislavcania.s jednymi som sa aj rozpraval,pretoze som im prerabal dom.v BA predali dvojgarzonku.za tu si u nas kupili velky dom s 6 miestnostami a 10a pozemkom aj garazou.hned si kupili aj auto a este im vraj na ucte ostala este pakna niekolkomiestna suma

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 17:25:46 d991c738
TNT 1973

:)))) Je tu pár týpkov, čo to robia a považujú to za normálne. To čo ma zarazilo je, že pri použitom tvojom nicku sedel aj tripkód. To by malo byť to za tvojim nickom a mriežkou. Pri tvojom nicku je to

TNT1973 # HamuQeno04,

Čo ale nesedí je na konci číselná kombinácia s písmenami s príspevkom o zdanení na ktorý si upozornil. To je asi IP adresa.

Skúsim to ja zo svojho počítača. Hodím tam tvoj nick a všimni si všetky tie údaje. Ja sama som zvedavá čo to spraví. Dúfam, že sa nenahneváš, ale podpíšem sa do textu.ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 17:52:49 57f4c47a
To som ja ukulele. :))) Robím si ten testík. Darmo, zvedavosť ma nepustí.
TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 17:54:12 57f4c47a
TNT 1973

Jasné, určite si to všimneš. Ak niekto zneužije tvoj nick, zistíš kto to je podľa kombinácii čísel a písmen na konci za časom. To sa podľa tohto vždy zhoduje so skutočným odosielateľom.

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 17:56:45 57f4c47a
parada ukulele
tak toto by ma nenapadlo.asi som prilis velky poctivec :D uz som tym bol tak znechuteny ze som chcel na dolezite skoncit.tu IP na konci som si v rozculeni nevsimol :D

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 18:01:31 d991c738
TNT1973

Do kelu. Prepáč ten príspevok z 17:56:45 57f4c47a je môj. Zabudla som si vrátiť meno. :))))) Darmo, zvyk je železná košeľa.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 18:03:42 57f4c47a
v pohode,to som pochopil ze si to stale ty :D

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 18:04:34 d991c738
Prepacte pani a damy ze Vam vbieham do debaty. Nie je to len ledajaka kombinacia cisel ale priamo IP adresa odosielatela v hexadecimalnom tvare.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 18:06:57 b228427e
TNT1973

Ja som tiež na to prišla náhodou už na starom dôležitom, keď diskutujúci použil cudzí nick a vyjadroval sa spôsobom, ktorý nijakým spôsobom nesedel na skutočného používateľa nicku, ani názorovo, kontextom, alebo spôsobom vyjadrovania sa. Keď si zapamätáš, alebo zaeviduješ ku komu patria tie nemenné znaky za časom, vždy prídeš na to, kto to v skutočnosti s tebou hovorí. :)

Aj mňa takéto veci značne rozčuľujú, ale rozhodla som sa, že ma neznechutia a nenechaj sa znechutiť ani ty. :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 18:09:46 57f4c47a
No toto

:)))) Samozrejme, že prepáčime, ja som rada, že mi to niekto jednoznačne a jasne potvrdil, pretože to pre mňa do teraz bola len nepotvrdená domnienka. Takže vďaka, že si vbehol do debaty. :)

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 18:12:40 57f4c47a
Jambo

Ja verím, že sa nájdu tí, čo budú ochotní počúvať a porovnávať. Dokonca verím, že ich bude pribúdať a bude ich stále viac a viac. Bez vzájomnej podpory starších mladším a rešpektovania sa, čím sa vytvára priestor na vylepšenie a doriešenie niečoho čo je potrebné riešiť to nepôjde. Mali by sme pochopiť, že je sa čo učiť od starších. A tí starší by zas mali s trpezlivosťou usmerňovať, ak sa mladosť rúti niekam do záhuby. Ale musí to byť vzájomne vyrovnaný a rovnocenný dialóg. Tak sa podľa mňa dajú robiť divy.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 18:24:37 57f4c47a
Ukulele.
Osoba ktorá falšovala - Tak takú istú IP adresu mal aj Maršal Žukov ktorý sa bavil s TNT1973 hneď v príspevku vyššie.. Na to reagovala a odpovedala tá istá osoba sama sebe - TNT1973 ktorý sa bavil s maršálom... Pekná schíza.. :-)))


No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-24 18:30:47 b228427e
No toto

Veď hej. Ten TNT čo sa ozval a položil otázku je ten pravý. :))) Toto je choré. Pochopíš to? Nechápem, kto je taký úbohý, že to robí. Nie je to dobré absolútne na nič, jedine ak sa chce niekto špinavo zabávať. Ale na to je veľmi dobrý recept. Ak niekto túži po špine, nech si strčí doma hlavu rovno do záchodovej misy, alebo v kadibúdke do diery. Nie???

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 18:50:05 57f4c47a
No toto
tak sme sa k tomu falosnemu prispevku spolocnymi silami dopracovali.porovnal som IP adresi a bol to marsal zukov.

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 18:52:26 d991c738
Nepochopila som ako to môžete zistiť.Ja viem na 100% ,že som písala tie články a nemám na konci rovnaké číslo.vyššie sú iné čísla.Vlastne sú tam na konci písmená.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 19:03:17 b2299705
Jambo je to preto že máš dynamicky prideľovanú IP adresu a tá má určitú časovú platnosť.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-24 19:09:42 b228427e
ďakujem ...No toto.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 19:23:22 b2299705
No toto

A to od kedy sa dynamicky prideľujú IP adresy ??? O :)

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 19:37:25 57f4c47a
ukulele
mne to na marsala tiez nesedi.celkom sa mi pacia jeho nazori a vyjadrenia a tiez som sa hned zamyslel nad tym ci by on take nieco urobil

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 20:24:43 d991c738
Gejza Hufnagel

Ešte raz, keď si sama do kolonky nezadám svoj tripcode (odporúčané) tak sa pod moju identitu podšije hocikto?

Neviem, ale mne stačilo pri skúške napísať len názov nicku do kolonky tripcode som nepísala nič a hodilo mi to tam presne to isté ako je tripcode TNT1973, jedine IP adresa poukazovala na mňa.

To, že ak je to niekto iný, kto zneužije niekoho nick tak tam nenájdeš predchádzajúce príspevky skutočného prispievateľa to som jasne pochopila. Mňa v tomto prípade zarazilo, že napríklad minule keď niekto použil tvoj nick, však vieme kto, tak identický bol len nick a tripcode s IP adresou bol iný.

Čiže ak by som tomu mala správne rozumieť, tak ak si ja a aj TNT1973 dá nejaké heslo do tripcode, tak niekto iný, kto bude chcieť zneužiť napríklad môj nick síce napíše ukulele, ale v tripcod FogyLogy46 spolu s IP adresou bude iný? Preto mi hodilo ten istý tripcode pri skúške TNT1973 rovnaký ako ho má pri svojom nicku stále a štandardne automaticky?

K tomu maršalovi mi to tak či tak nesedí, naozaj si nemyslím, že on by sa takto zhovädil.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 20:58:37 57f4c47a
TNT1973

Neviem. Sám vidíš, že každý z nás má svoj nenapodobiteľný spôsob prejavu, jednania a prezentovania názorov a postojov. Ja osobne zatiaľ tomu neverím, že by to bol fakt on. To je ako náš Gejza, všimni si, som si istá, že keby si ho poznal dlho a z viacerých diskusií tak by som ho nevedela napodobniť svojim prejavom tak, ako to je príznačné pre neho. :)))) To platí aj o ostatných.

Každopádne zneužitie akéhokoľvek nicku a niekoho identity považujem za chrapúnstvo najväčšieho zrna. Je to absolútny hnus.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 21:06:33 57f4c47a
Ukulele dynamicky Ti IP adresu prideľuje tvoj poskytovateľ internetových služieb. Môžeš mať aj statickú IP adresu v prípade ak si si ju predplatila.

Tvoja súčasná IP adresa je 57F4C47A to je 87.244.196.122
Môžeš si to overiť na www.mojaip.sk :-))Ak by si chcela statickú adresu tak by si si ju musela u objednať u svojho poskytovateľa..


57f4c47a
57f4de4a


No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 21:23:08 b228427e
Ukulele a na Tvoju veľmi zaujímavo položenú otázku
A to od kedy sa dynamicky prideľujú IP adresy ???
Je asi taká odpoveď..

DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) bol prvý krát definovaný v októbri 1993 ako rozšírenie k
BOOTP (Bootstrap protocol). Motiváciou pre rozšírenie protokolu BOOTP bolo, že BOOTP vyžaduje ručný zásah pri pridávaní informácie o konfigurácii pre každého klienta, a neposkytol mechanizmus pre rekultiváciu nepoužívaných IP adries. To znamená, že pripojenie počítača k internetu bol manuálny proces.

Takže odvtedy.. Od októbra 1993 sa to začalo zavádzať do praxe.

Dúfam že Ti táto informácia bude stačiť. :-)))))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 21:53:13 b228427e
No toto

Snáď ti to nebude vadiť, keď sa teraz budem pýtať. :)) Povedz mi, aké to má opodstatnenie, alebo význam po nejakom čase meniť užívateľom internetu IP adresy. Nie sú to pre prevádzkovateľa zbytočné úkony, súvisiace s nejakými reálnymi nákladmi?

A ak by som si to číslo z webovej stránky, ktorú si sem dal chcela overiť priamo u seba v počítači, ako to môžem urobiť? A ešte ma zaujíma, v akých časových intervaloch sa dynamicky menia IP adresy.

Však sa nehneváš, že sa pýtam??? :)))))

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 21:55:35 57f4c47a
No toto

Že by si mi to skúsil vysvetliť ešte raz ??? :)))) Sorry, ale hodil si to sem v čase, kým som reálne písala svoje otázky aby som uspokojila svoju zvedavosť.

:))))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 21:58:55 57f4c47a
Ukulele význam to ma taký že keď pripojíš svoj DSL modem k poskytovateľovi internetových služieb, v tom momente Ti server poskytovateľa priradí náhodnú IP adresu z momentálne voľných nepoužívaných adries. Ak sa odpojíš Tvoja IP adresa je voľná a môže ju použiť iný užívateľ. Celkovo je v sieti IPV4 k dispozícii 4 294 967 295 IP adries z rozsahu 00000000 až FFFFFFFF.
Pre prevádzkovateľa to nie sú zbytočné úkony, je automatický proces ktorý zabezpečuje práve ten DHCP protokol. IP adresa sa dynamicky mení vždy keď odpojíš alebo vypneš svoj modem, alebo v časovom intervale ktorý máš v modeme zadaný..
Ak chceš previesť to hexadecimálne číslo na IP adresu stačí Ti k tomu kalkulačka v Tvojom PC kde hexadecimálne číslice v tvare NN NN NN NN prevedieš na decimálne čísla.
Robí sa to tak že si zapneš kalkulačku prepneš na programátorskú a použiješ prevodové funkcie HEX a DEC. Prepneš na HEX zadáš prvú dvojicu číslic z rozsahu 00 až FF a prepneš na DEC.. Potom druhú dvojicu tretiu a štvrtú a získaš tak svoju IP v decimálnom tvare ddd.ddd.ddd.ddd..

Nevadí, kľudne sa pýtaj čo potrebuješ vedieť.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 22:14:31 b228427e
Ukulele
A ak si chceš to číslo ktoré som sem dal overiť priamo u seba v počítači..

Tak to si neoveríš pretože Tvoj počítač má pridelenú inú IP adresu takisto dynamicky..
Priradil Ti ju Tvoj modemu. Teda Tú adresu si môžeš pozrieť jedine ak vlezieš na stránku svojho modemu, tam ju nájdeš. Je to vlastne vonkajšia IP adresa tvojho modemu.


No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 22:22:38 b228427e
No toto

Čo ??????? Tak teda neviem, ale skôr mi na servise vysvetlia prečo palubný počítač obmedzí výkon motora a zablokuje otáčky motora do určitej výšky a čo je toho príčinou, ale toto. Ešte sa mi nestalo, že by som sa v podstate nevedela pýtať. :))))) Ani neviem čo by som sa mohla opýtať, na toto moja predstavivosť nestačí. :))))) Tu treba evidentne iné myslenie. :(((
Pre mňa je zrozumiteľnejšie vysvetlenie, prečo nefungujúce čerpadlo močoviny má priamy vplyv na spínanie turba v nákladnom vozidle. Ale toto. :(((

Ja by som sa teda rada pýtala, len v tejto reči ničomu nerozumiem. Musel by si mi to asi vysvetľovať trochu ináč, ani si neviem predstaviť k čomu by si to mohol prirovnať a tým mi vysvetliť ako to v podstate funguje, aby som to vôbec bola schopná nejakým spôsobom aspoň v základnom princípe poňať.

Aj tak mi stále uniká, prečo by si ten modem, nemohol pamätať moju IP adresu aj keď ho odpojím. Aj tak si myslím, že v tom čísle sú pre človeka ktorý tomu rozumie, nejaké v podstate lokalizačné informácie a menia sa možno nejaké koncové čísla a kombinácie dajme tomu 4-6 čísel. Niečo ako keď napríklad pracuješ s bankovými účtami a z číselných údajov si dokážeš vyčítať v ktorej pobočke si urobil vklad, na ktorej kase a poradové číslo transakcie pridelené systémom. Alebo vyčítať z čísel systém označovania faktúr u rôznych dodávateľov, alebo odberateľov, ale toto.

Ale ak by si mi to vedel povedať nejako ináč, tak akosi polopatisticky v reči bežného človeka, bola by som rada. :)

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 22:38:00 57f4c47a
No toto

No dobre, a ako to potom môže fungovať, keď modem má inú IP a počítač zas inú. To sa nejako niekde musí predsa zosynchronizovať nie?

Aj tak. Tá adresa ťa predsa nejakým spôsobom identifikuje, a tie zmeny pri dynamickom pridelení IP musia byť predsa v tom systéme niekde zaznamenané. To je v podstate predsa niečo také ako ŠPZ vozidla. Obrazne povedané. :))) Či ???

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 22:45:50 57f4c47a
Ukulele dobre skúsim jednoduchšie.
Dynamická IP adresa je ako lístok s telefónnym číslom ktorý si si vytiahla z klobúka, v ktorom je kopec lístkov s rôznymi telefónnymi číslami. Toto číslo je pre Teba platné len dovtedy kým telefonuješ a keď dotelefonuješ lístok vrátiš do klobúka aby ho mohli používať iný ľudia.
Ak sa naša komunikácia skončí, Tvoje meno môžeš zahodiť pretože je zbytočné..

Ak budeš so mnou komunikovať nabudúce tak

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 23:38:39 b228427e
Ukulele pardón - tie dve vety na konci neplatia.. Chcel som Ti to názorne vysvetliť s príkladom s nickami a zabudol som to zmazať.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-24 23:42:58 b228427e
Ukulele a keď sa tak na to pozerám tak Ty sa pýtaš na veľa rôznych vecí naraz..
Skúsim ešte raz, ináč.. Ale neviem či sa mi to podarí Ti to rozumne podať tak aby si to ľahko pochopila.

Ty vlastne žiadnu IP adresu nepotrebuješ ak nekomunikuješ. Potrebuješ ju len vtedy ak nadväzuješ spojenie a následne komunikuješ. A keď komunikáciu skončíš tak ju zase nepotrebuješ. Je to ako ten nick ktorý si môžeš meniť každý deň keď sem prídeš podebatiť. Nikoho nemusí zaujímať že raz debatíš ako ukulele a inokedy ako jankohraško pretože sa jedná o komunikáciu medzi počítačmi, a nie o komunikáciu medzi ľuďmi ktorí majú pevne pridelené mená.

**** Aj tak mi stále uniká, prečo by si ten modem, nemohol pamätať moju IP adresu aj keď ho odpojím.
-- Pretože to nie je Tvoja IP adresa ktorá by Ti fyzicky patrila. Patrí Ti len dočasne. Tvoj modem získal náhodnú(dynamickú) IP adresu od Tvojho poskytovateľa internetových služieb len na účely komunikácie. Ak Tvoj modem nekomunikuje a je vypnutý tak už žiadnu IP adresu nepotrebuje.
Ak bude komunikovať nabudúce kľudne môže používať inú IP adresu pretože všetky komunikačné spojenia sa už skončili, tak si ju vôbec nie je potrebné pamätať.

**** Aj tak si myslím, že v tom čísle sú pre človeka ktorý tomu rozumie, nejaké v podstate lokalizačné informácie a menia sa možno nejaké koncové čísla a kombinácie dajme tomu 4-6 čísel.
-- Nie sú tam žiadne lokalizačné údaje. Tvoje lokalizačné údaje pozná len tvoj poskytovateľ internetových služieb - uvedom si že to robí automatický stroj(počítač) ten poskytovateľ - a ten pomocou softvéru pridelil IP adresu tvojmu modemu úplne náhodne. Samozrejme že si to aj niekde eviduje že v danom čase pridelil túto IP adresu práve Tvojmu modemu ktorý rozoznal podľa Tvojho prihlasovacieho mena a hesla ktoré sú v modeme, takže je možné Ťa pomocou tejto adresy a času vyhľadať v databáze..

**** No dobre, a ako to potom môže fungovať, keď modem má inú IP a počítač zas inú. To sa nejako niekde musí predsa zosynchronizovať nie?
-- Poskytovateľ internetových služieb poskytol IP adresu Tvojmu modemu.. Tvoj modem pomocou tejto IP adresy komunikuje zo servermi na internete. Každý server na internete má svoju pevnú IP adresu.

Adresu ktorú poskytovateľ internetových služieb poskytol Tvojmu modemu nazvime adresou(A). Takisto má Tvoj modem aj druhú IP adresu ktorá je na vnútornej strane Tvojej siete napríklad Adresa(B). Teda ako vidíš sú tu zrazu dve siete a dve sieťové adresy.. Internetová sieť a Tvoja domáca sieť(intranetová).

Ak pripojíš Tvoj počítač k Tvojmu modemu, tak Tvoj modem sa zase správa podobne ako keby bol poskytovateľom internetových služieb. Teda Tvoj modem pridelí Tvojmu počítaču nejakú IP adresu..
Nazvime ju Adresa(C). Ako vidíš Tvoj modem je len ďalším poskytovateľom sieťových služieb, a chová sa úplne rovnako ako poskytovateľ internetových služieb. Pridelil Tvojmu počítaču dynamickú IP adresu.

Ak Tvoj počítač komunikuje s modemom tak pozná svoju adresu(C) a adresu modemu adresu(B).
Modem zase pozná svoju adresu(B) vnútornej siete a adresu(A) vonkajšej siete. Všetko čo Tvoj počítač posiela von na internet k nejakému servru tak posiela cez modem. Teda modem to prijíma na adrese(B) a vysiela to pomocou adresy(A).. Naopak všetko čo má prísť z internetu k Tebe tak Ti modem prepošle..
Teda prijíma to na adrese(A) a vysiela to pomocou adresy(B) na adresu(C) k Tebe....
No a to je cely zazrak.

*** Aj tak. Tá adresa ťa predsa nejakým spôsobom identifikuje, a tie zmeny pri dynamickom pridelení IP musia byť predsa v tom systéme niekde zaznamenané.

Ano sú zaznamenané. Minimálne dátum a Ip ktorú Ti pridelili..
A takisto všetko čo sa tu švitorilo z Tvojej IP aj mojej IP adresy sa dá ľahko dohľadať. :-))))

Snáď som Ti to nejako rozumne vysvetlil.....

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 02:09:23 b228427e
No toto

:)))) Huráááááá ! Pochopila som. Urobil a vysvetlil si mi to veľmi dobre. Myslela som si, že sa to zrozumiteľnou rečou nedá vysvetliť. :))) Teda dúfam, alebo si to zatiaľ aspoň myslím. :)

Teda, v zásade je vztyčným nemenným bodom medzi poskytovateľom internetových služieb a mojím počítačom IP adresa modemu - B, ktorá vytvára fungujúci medzičlánok ako vnútornú sieť s počítačom a zároveň s vonkajšou sieťou? Prostredníctvom tejto IP-B adresy modemu, je pri komunikácii priradená náhodná dinamická adresa môjmu počítaču do doby, kým sa nepreruší sieťové pripojenie?

Ako mám presne rozumieť pojmu - "prerušenie sieťového pripojenia" ? Čo konkrétne spôsobí prerušenie sieťového pripojenia? Vytiahnutý kábel zo zariadenia, dočasne vypadnutá elektrická energia, vypnutie počítača, alebo čo konkrétne ?

Lebo ak vypnem počítač, modem je stále pripojený v sieti a v stave pohotovosti kedykoľvek opäť sprostredkovať komunikáciu medzi počítačom a vonkajšou sieťou poskytovateľa internetových služieb. Nie?

A ešte mám jednu prosbu, Gejzu som sa vyššie pýtala ako to tu funguje s tým tripcode, ale pravdepodobne nemal čas odpísať, nevysvetlil by si mi to zatiaľ ty? Teda ak môžeš a máš čas. A za trpezlivosť ešte raz ďakujem. :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 10:25:27 57f4c47a
Ukulele "prerušenie sieťového pripojenia" medzi modemom a počítačom nie je to isté ako "prerušenie sieťového pripojenia" medzi modemom a poskytovateľom internetových služieb..

Teda vytiahnutý kábel z počítača, vypnutie počítača - môže zmeniť adresu(C)..
Vytiahnutý kábel z modemu ktorý ide k poskytovateľovi, vypnutie modemu - môže zmeniť adresu(A)..
Tvoja verejná IP je adresa(A).. Takže len vvpnutie modemu alebo odpojenie modemu zmení Tvoju verejnú IP adresu. Ak vypneš len počítač a znovu ho zapneš, Tvoja verejná IP adresa sa nezmení.

S tripcode nech Ti pomôže Gejza mňa už naháňajú do roboty tak niekedy nabudúce. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 10:44:24 b228427e
No toto.Dik

Tak toto som fakt nevedel.

Ale neboj Ukulele,aj ked je IP adresa pohybliva,aj tak si dokazu najst co si tu vypotila 17,9,2011.To som spomenul len pre istotu.

Inak len pre materialistu si dovolim postnut toto,to len aby vedel kto ho pase.Aj ked on vie ze ho nepase nikto.:}}

ABChttp://www.mises.cz/cla
nky/poznejme-nepritele-anatomie-fedu-i--871.aspx[/
url]

Inak Piko,aj tie dalsie clanky stoji za to precitat.Ale o to sa nebojim ,Tebe to neda.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 11:10:24 5b7f248e
No toto

Vďaka za vysvetlenie.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 11:26:14 57f4c47a
harry

:)))) Tak ja sa tomu nebránim. Občas každý vypotí, ale či to bolo naozaj potenie musela by som vedieť o čom konkrétne hovoríš. Plánovací kalendár v hlave nemám. :)))

Ale keďže tu ten dátum jednoznačne udávaš muselo to byť pre teba veľmi iritujúce, keď si to sem vyhodil. :)))

Osobne ma to netrápi, koho by len zaujímalo, kto tu čo "vypotil"... :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 11:32:06 57f4c47a
Ukulele,datum bol uplne z hlavy.Ved vies ze ide o principy.Toto Ti nedoslo?
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 11:37:03 5b7f248e
harry

:))) mrchavec. O tom potom. Z princípu si si zo mňa urobil naťahovaciu gumu. Pekne. Nevadí. Tých princípov sa u seba neobávam, ale budem obozretnejšia. Zapamätám si, že harry už z princípu občas niekoho natiahne. :))))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 12:20:27 57f4c47a
robím to približne po stý krát, prosím všetkých prečítať si Vaského Neoliberalizmus, všetky 3 časti. To je presne ten prípad, keď niekto trafí klinec po hlavičke. Môže sa to stať aj bláznovi, aj šašovi, prečo nie Vaskému?marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 13:30:10 57c5a734
Z Vaského Neoliberalizmu vyberám:

Rasizmus Národného Socializmu v ekonomike.
Zdokonaovanie a oisovanie rasy sa chápalo, nie len v rovine fyzickej krásy, zdravia a dokonalosti, ale -predovšetkým v rovine obsahu morálky a etiky v charaktere Árijcov. Práve preto, že miešaním árijskej rasy zo židmi a negrami dochádza ku degenerácii zmyslu pre morálku a etiku v charaktere Árijca, si kladie Národný Socializmus za úlohu zabrániť tomuto miešaniu a tým degenerácii morálnych a etických hodnôt árijskej rasy.
By čisto Árijskej rasy- znamená by človek nielen biely, krásny a perfektný fyzicky, ale na prvom mieste to znamená, že Árijec je človek s nadpriemerným a vynikajúcim- božským charakterom, v ktorom jasne manifestuje vynikajúca, dokonalá a excelentná morálka a etika. Árijec manifestuje vo svojom charaktere dispozíciu mysle Ježiša Krista! Či práve Kristus narodený nepoškvrneným počatím, totálne oddelený od židovských génov, nebol čisto Árijskej rasy ?- vysoký, modré oči, biely a blond vlasy? Charakter Árijca je zbavený morálneho kreténstva, podlosti, malichernosti, sebectva, chamtivosti, excesu, a ostatných nerestí ad infinitum.
Znak pánskej, morálnej a etickej nadradenosti Árijskej rasy, je prijatie horného limitu osobnej spotreby.
V ekonomických vzahoch táto čistá Árijská rasa už nepotrebuje na umravnenie excesu, luxusu, prepychu, chamtivosti a ovešiavania sa diamantmi „neviditenú ruku voného trhu” Adama Smitha, ktorá je aj tak nefunkčná v modernej veľkovýrobe, ale stačí vrodená „neviditeľná ruka”čistoty Árijskej Pánskej rasy, ktorá manifestuje svoju superioritu v nadpriemernej, superiórnej morálke a etike.
Táto vyššia, superiórna Árijská morálka a etika sa prejaví v ekonomike tak, že Árijec čstej - superiórnej rasy, teda nadradenej rasy, príjme ako absolútnu samozrejmosť limit na svoju osobnú spotrebu- aj keď výsledný efekt bude ten, že sa nebude môcť vyvaľovať v nadpriemernom excese, luxuse, prepychu a jeho manželka sa nebude môcť ovešiavať pravými diamantmi ako princezná Henrieta von Hohenzollern.marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 13:39:05 57c5a734
Vaský sa vyjadruje príliš expresívne, ale väčšina veľmi múdrych ľudí má strapaté vlasy a neobliekajú sa podľa módy... Možno Neoliberalizmus nenapísal on, ale to je jedno - ako pri Protokoloch je jedno, čo boli pravé, alebo ľavé...
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 13:43:52 57c5a734
marsal
ospravedlnenie primam.
v prvom rade sa nesnazim od sveta odrezat,to v ziadnom pripade.iba sa snazim minimalizovat moje napojenie na tento nepodareny system.ano asi mas pravdu v tom ze keby takto ako ja chceli zit vsetci,tak by si elita nasla paky ako mi zdanit este aj tie jahody a vzduch ktory dycham.ale lepsi sposob ako bojovat proti tejto svetovej spine nepoznam.pisal si ze treba hladat vinnikov...vinnici su jasny a identifikovany,ale co teraz s tym?kto odvola vladu?kto zrusi centralne bankovnictvo?.....a ako?pre mna je realnejsie zit ako zijem,ako keby som mal snivat ze raz niekto pride a vsetkych zlych da do basy.... inak sa branit neviem,ako takto.a je to nieco konkretne nie iba sny a mozem to praktizovat ihned.mam 41 rokov.bol som v 89tom na namestiach.dnes vieme ze to bol iba dalsi podvod.bol som aj v 93tom v juhoslavii.vtedy som bol na UN hrdy.dnes kazdy pluje na ameriku za bombardovanie a vojnu v juhoslavii kvoli rozdeleniu moci.pri zmene penazi som strazil banky a vela dalsich veci.a to vsetko ako bábka v rukach mocnych bez toho aby som sam mohol nieco s toho diania zmenit.a preto som sa rozhodol pre dedinsky zivot co najmenej zavisli od systemu ktory sa mi vobec nepaci a ktory odmietam.a konecne mam pocit ze teraz prvy krat robim nieco skutocne aj pre seba a svoju rodinu.ak zo sucastnymi svetovymi problemami vie niekto nieco realne urobit,nech drzim mu palce.ja uz pracujem iba na tom aby som v starobe neskoncil ako bezdomovec a aby moje deti zili dostojny zivot


TNT1973 # HamuQeno04
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-25 14:42:31 d991c738
Gejza Hufnagel

Teda. Ďakujem za odpoveď a pre mňa samotnú prekvapivé info o tom, čo sama neviem a to že mám statickú IP adresu viazanú priamo na modem a pre mňa podľa toho čo píšeš neplatí čo písal No toto.

Štyri vrabce, osem čvirikov, ako si to, kde si to do kelu vyhrabal? Aj ja to chcem, kde sa to naučím? :)))))

Tá zmena bola opodstatnená, nabehli ku nám chlapci, že niečo robili ohľadom servera a musia niečo upraviť aby sme to mali v pohodke. Neviem ja tomu nerozumiem, ale dosť mi to vadilo a vôbec nemám pocit, že by internet bol rýchlejší a signál stabilnejší. :)))) Tak teda neviem.

No pekné veci sa ja dozvedám. Ani netuším s kým to mám dočinenia. :)))) Do kelu, kde a ako sa také veci ňúrajú ? Každopádne je to zaujímavé, ale to by som musela asi veľa halušiek zjesť, aby som si mohla vôbec prečítať niekde niečo bližšie ako čo funguje, ako sa dá s tým pohrať čo?

Čo sa týka toho tripcode - rozumiem. Len to nie je asi nič pre mňa, pretože si neviem predstaviť, že vždy pred odoslaním príspevku by som tam mala písať nejaké heslo, alebo sa to nezadáva potom pri každom príspevku?

Ale ináč vďaka aj tebe, za vysvetlenie a trpezlivosť. Niektoré tvoje odpovede mi potvrdili to čo som si myslela už dávnejšie.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 15:33:23 57f4c47a
Gejza.a totok si mam ja ako maly slovensky krtko ako vysvetlit?

teoreticky, lebo kazdy kod sa da prelomit)


To si mam vysvetlit tak,ze aj ten Bitcoin je prelomitelny?Alebo ako?


Ukulelel,chystaj s tym svojim drevo.A poctivo kur.Lebo cim viac informacii sa k Tebe dostane,tym horsie pre Teba.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 17:04:44 5b7f248e
Gejza Hufnagel

Aj mne sa moje FogyLogy46 páči :))) Demokraticky som sa teda rozhodla, že nič riešiť nebudem. Kto ma z diskusií pozná a zvykne premýšľať, verím že si ma nepomýli s niekým, kto by ho zneužil. Ta ňe ???

Čo sa týka toho štúdia, ak sa o niečo zaujímam ako o koníček, ktorý dáva priestor na upokojenie zvedavosti zvyčajne to nebýva pre mňa ťažké a náročné. Už dávnejšie som premýšľala, že by som o IT technológiách skutočne chcela vedieť niečo viac, len vôbec neviem a netuším kde a ako začať. :)))) Ak by som to mala povedať ináč, ktorý je ten najzákladnejší a najjednoduchší krok, aby som sa postupne naučila dobrému základu, od ktorého sa dá potenciálne odraziť.

Aj keď musím sa priznať, informácie aké mi podal No toto v prvom príspevku by ma evidentne rýchlo uzemnili, ale som presvedčená, že keď sa ide od najjednoduchšieho základu, postupne by sa to mohlo dať zvládnuť. Našťastie ste mi to obidvaja vysvetlili v ľudskej reči. :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 17:40:45 57f4c47a
harry

:))) neviem či som z dnešného stresu príliš unavená, ale nedoplo mi. Daj prosím ťa trochu ináč, lebo fakt netuším o čom je reč. :)))))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 17:43:29 57f4c47a
Gejza a ukulele - založte si niekde novú diskusiu na tému IP (istý pich):-)

TNT - presne to je naša slabina, ktorú si tí hajzli uvedomujú: každý sa stará o svoju rodinu. Rozdeľuj a panuj, viem, otrepané, ale platné - zatiaľ.
Zľakli sa vreca zemiakov v BBSK, čo vyhralo voľby župana, teraz sa boja Mezenskej, lebo má reálne šance. Focus a Medián sú nútení viackrát týždenne podávať vymyslené čísla, aby všetci išli voliť Kisku. Prečo? Lebo od SIS dobre vedia, že Ficovi hrozí, že sa nedostane ani do 2. kola a to jeho povestné vrece zemiakov mu padne rovno na hlavu ako bumerang. Preto si vymysleli Kisku, aby aspoň ten bol v 2. kole a preto mu agentúry dávajú toľko % preferencií. Už teraz sú pokakaní, už im to tečie po stehnách pekne do topánok. Samozrejme, že Mezenská nie je záruka ničoho, ale ona a Jurišta sú TERAZ jediné osobnosti, ktoré z pozície prezidenta môžu efektívne:
- zúčastňovať sa rokovaní parlamentu
- zúčastňovať sa rokovaní vlády
- ale hlavne: mať svoju reláciu vo verejnoprávnych médiách!!!
Toto sú prvé náznaky možnej cesty smerom k informovaniu verejnosti z TV, ktorej ešte stále verí príliš veľa voličov. Informovaný volič je to najhoršie, čo môže stretnúť tých parazitov. Netreba vyjsť do ulíc, ani rozbíjať výklady, ale vedieť, kde je sever. Dá sa vyhrať aj cez voľby, keď voliči budú vedieť, aký má byť ich kandidát, tak ten kandidát sa nájde. Nečudujem sa takým, čo sú schopní a odhodlaní, ako napr. Vitkovič, že sa im do toho nechce, keď je priemerný volič taký sprostý, ale rýchlo sa to mení.
Samozrejme, že sa zase na tribúnu budú tlačiť Kňažkovia a Budajovia, ale teraz ich už budeme vedieť identifikovať.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 19:01:20 57c5a734
Gejza,ze Ty nemas o mne ziadnu velku mienku.Ved ja som s tym Bitcoinom len spasoval.A Ty si sa hned chytil.

No len kukam.

Ukulele,drz sa svojho muza.Ja uz neviem ako Ti to napisat.Proste jednoduche veci su tie spravne.To len Idi Vas ucia ze nie.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 19:16:55 b229bc06
Naivná ovečka s maršalskými výložkami - tá vaša sliepočka by sa vám veru vykakala chodiť na zasadania vlády a parlamentu. Tá by v kuse iba meditovala a nasávala energiu z vesmíru. Pravda, vo verejnoprávnych médiách by tá šarlatánka mala svoju reláciu, ale ako veštica, ktorá by vám vykladala svetlú priamodemokratickú budúcnosť rovno zo sklenenej gule. Našťastie nemá šancu, ale pobavil si ma.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-25 19:21:49 542f34af
Ale inak mám osobne radosť z krachu tej detskej meny. Bitkoníky - či ako to volali - aj na tomto fóre ešte nedávno zasvätene odporúčali zaručení "odborníci". Ešte aj ten pre nich vzorový skrehnutý Island si ju chcel oficiálne zaviesť, lol! Ale ako sa ukázalo, aj s touto neexistujúcou menou možno hrať dobre pyramídové hry. Pre nadšených hlupákov kryptomeny zostali len zmazané stránky, pred časom zas búchali dôchodcovia palicami na mreže kancelárií nebankoviek. Sláva rozumným, čo sa nenechajú nachytať na každú sprostosť a čo najväčšie krokodílie slzy pre podvedených.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-25 19:58:01 542f34af
bitcoiny nekrachli a nekrachnu, to je len zbozne prianie tupcov a zastancov statov, politikov, ci bankarov.
Tak ako torrent nekrachol, tak bitcoin nekrachne.
jedine co sa stalo je, ze mtGox zmizlol. To je tak zle asi ako keby zmizol bittorrent,com alebo ina stranka.

Ak milujete euro, drzte sa ho. Ja prevadzam vsetok svoj dostupny eurovy majetok na bitcoiny. Vela stastia pri tlaceni papierikov

ccd # MajaCeru19
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 20:50:22 59ad7815
oh, btw, na rozdiel od pandemonia a spol, ja som cital, precital a pochopil ako bitcoin funguje.
nepoznam nikoho, kto by bol proti bitcoinu, po tom, co pochopil presne do detailu ako funguje.
Naopak, stal sa velkym zastancom a podporovatelom.

ccd # MajaCeru19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 20:56:18 59ad7815
Ďalší, čo bude v budúcnosti v Hnutí oklamaných prosíkať vládu o odškodnenie. Obráť sa potom, ccdéčko, na virtuálnu vládu, tá ti pomôže!

:-DDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-25 21:00:37 542f34af
marsal
ani jeden s tych kandidatov na prezidenta sa mi nepaci.a najmenej prave Frco a Kriska.vyssie je clanok ako sa falsuju volby.podla preferencii ma Frcko stale okolo 40%hlasov.ale ja osobne nepoznam nikoho kto by ho chcel volit(alebo ma vsetci klamu).tak odkial ma tolko hlasov?ved keby robil anketu medzi svojou najblizsou rodinou tak by nedosiahol 40%!takze statistika musi byt zmanipulovana.a budu aj volby a nezalezi na tom koho budeme volit.
ta mrzenska sa mi pozdavala az do doby ked som si pozrel to jej ezotericke video a poviem ti uprimne,ze ak nebola sfetovana tak potom asi nieje normalna.
no ale prejdem k pointe.ak tam aj je niekto kto by chcel aspon spociatku urobit nieco aj pre ludi,tak si ho bud kupia alebo skompromituju.ale jedno je iste:tymto sposobom prostrednictvom volieb sa nikdy nic nezmeni.kazdy ma svoju cenu a zaujmove skupiny su velmi stedre.
ono by to chcelo kompletnu zmenu systemu.mozno nejake zastupitelstva na okresnych urovniach bez prislusnosti k politickym stranam.a tie zastupitelstva by boli volene obcanmi daneho okresu,ktory osobne poznaju charakter a skutky svojich zastupcov.
ale ako na to???

TNT1973 # HamuQeno04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 21:04:50 d991c738
ccd
pochopil si akurat to,co chceli aby si pochopil ohladne BTC.a ze zmyzlo cca 740.000 BTC to je pre teba nic?
asi si ich nemal ulozene prave na tom serveri

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 21:08:33 d991c738
dobra pyča je vždy cennejšia ako bitcoin.
aaa # RuxaQija4
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 21:44:43 b229008f
TNT - Lukašenko, Putin, Chávez... koľko ešte chceš príkladov? Tí sa ako dostali k moci? No predsa voľbami. Tie kecy, že voľby nemôžu nič zmeniť, pochádzajú od prevádzkovateľov tohto systému. Im VYHOVUJE dezilúzia a strata nádejí, nesmejú sa nám do xychtu len tak, ale preto, aby nás položili na kolená, aby sme stratili aj zvyšky nádeje. Nemyslíš?
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 21:54:47 57c5a734
Hmmm ano tebou spomynany vyhrali volby,ale urcite za tym tiez stali urcite zaujmove skupiny.nic nieje nahoda!

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 22:00:11 d991c738
Pandemonium, o teba sa nebojím, ty sa nestratíš v žiadnom systéme a ani ti nemám za zlé, že sa niektorým diskutujúcim vysmievaš z idealizmu, alebo naivity. Bez ideálov je život ťažší, v tom sme my naivky na tom lepšie, ako ty. Viem, že to nemyslíš zle. Ako osvieženie sú tvoje príspevky celkom fajn.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 22:06:41 57c5a734
Pandemoni
um
, ja vladu nebudem prosikat o nic. Od vlady nechcem nic a nikdy nic nebudem. To oni odo mna chcu. 60% toho co zarobim. Bez toho by nemali co kradnut.
Este raz: ked niekto pochopi ako funguje bitcoin, tak sa stane jej velkym podporovatelom.
To je pointa. Je vela materialov na internete, vzdelavajte sa, pomaha to. Zaslepeny vie byt kazdy.

ccd # MajaCeru19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 22:17:14 59ad7815
TNT - kto stál za Hugom? Ktorým záujmovým skupinám oplácal víťazstvo vo voľbách?
Komu spláca víťazstvo Lukašenko? A Putin?
Aj Stalin najprv hral s nimi aby im neskôr prerástol cez hlavu, ale dostali ho. Putina zatiaľ nie, on mal asi viac skúseností z KGB, aj skúsenosti zo Stalinovej doby... Tých talmudských grázlov, čo od nepamäti ničia Rusko, nemôže samozrejme poraziť jedinec. Putin má okolo seba svorku, ktorá ťahá za jeden povraz a samozrejme, že majú veľa peňazí, lebo bez toho by nemali silu. Ale podarilo sa mu na rozdiel od Stalina prežiť. Možno s grázlami aj obchoduje, možno vymení časť Ukrajiny, lebo ZATIAĽ si ju nevie udržať celú...Pre mňa sú toto vysoké veci, kam nerúbem, do toho nevidí ani antikrist. Vidím to, že má za sebou svoj národ, tak ako Lukašenko a aj Orbán. Choď sa pozrieť do Maďarska. Priemerná mzda nie je vyššia ako na Slovensku, ceny nie sú nižšie ako na Slovensku, je tam tiež chudoba, ale tam nie je "blbá nálada". Prečo? Lebo národ vidí a cíti, že ten, kto je na ich čele, cíti väčšinu vecí podobne ako oni, že pomenúva veci pravými menami, že pracuje pre nich a podporujú ho a trpezlivo čakajú na výsledky, nečakajú hneď zázrak...


marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-25 22:19:47 57c5a734
ccd
....Zaslepeny vie byt kazdy. ...

pravdaze,ty si tomu zivym prikladom.
ked zacal BMG masirovat ludi na vklady,tak som znamich uz aj vtedy upozornoval na rizika.a nedali si povedat aj ked v tej dobe boli v bankach na terminovanych vkladoch uroky az 18,5% a je to tu zasa,oba ze trochu sofistikovanejsie.ale kto chce kam......

TNT1973 # HamuQeno04
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 22:30:27 d991c738
marsal
neviem ktorym zaujmovym skupinam,na to som mali pan.ale urcite nejake boli alebo este aj su.a sam si si aj odpovedal ze nejake su tym popisom nizsie v prispevku.
putinovi drzim palce,lebo on je jeden s tych co aspon navonok robia nieco aj pre ludi.
dalsi s nich je orban o ktorom pises.sledujem situaciu v madarsku dost pozorne.maju tam dost vyhranene zmyslanie voci byvalim krajinam uhorska,ale pre vlastnych ludi robi orban co moze

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 22:39:18 d991c738
marsal Zukov

Sú určité hranice, kde nepoznám srandu. Nabudúce lepšie zváž svoj úmysel srandovať.


harry
Tento krát zracionalizuj svoj uhol prezentovaného pohľadu. Urob to seriózne a zodpovedne, k mojej rodine sa ani zo srandy nepribližuj a nikdy na jej účet nechci žartovať.


ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 23:14:16 57f4c47a
TNT1973
, kto tu hovori o nejakych vkladoch, ci slube zisku?
Ja hovorim o SLOBODNEJ mene, ktoru nikto nemoze tlacit, tak ako eura.
Ale naist dovod preco nie je asi jednoduchsie ako prestudovat si ako presne funguje bitcoin.

ccd # MajaCeru19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 23:22:04 59ad7815
ukulele - mňa by to nenasralo, keby to mne niekto spravil a ako vidíš, nenasralo to ani téentéčko.
Vždy sa snažím konať tak, aby to nebolo niečo, čo by mne vadilo.

ht
tp://www.youtube.com/watch?v=n5jzG3M6ZQMmarsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 00:26:55 57c5a734
ccd
ty hovoris o slobodnej mene ktoru nemozno zneuzit,ale paradoxne bola zneuzita a zmanipulovana X krat
tak o akej slobodnej mene to hovoris???

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 06:58:47 d991c738
marsal Zukov

Trošku to upresním. Pozrela som si video, nie je dôvod s mnohým z neho nesúhlasiť. Ale aby som to dala na správnu mieru, ak by sme sa držali prezentovanej filozofie v ňom, tak tento krát sa ti to zrejme trošku vymklo z pod kontroly. Tvoja akcia si vyžiadala moju reakciu. Keďže nie som osobou uplatňujúcou danú metódu je prirodzené, že som reagovala a to z jedného jednoduchého dôvodu. Za prvé, som žena a za druhé to, že občas tu s niekým srandujem, naťahujem sa, alebo na odľahčenie trepem aj somariny, v žiadnom prípade neznamená, že ktokoľvek si môže dovoliť prekročiť určité hranice.

V tomto prípade o to viac, že som sa normálne pýtala a bavila s diskutujúcimi, kde som sa seriózne pýtala na niektoré veci ako to je a ako fungujú, na čo som dostala normálne odpovede. Potom mi z toho vychádza jedno, ak by som sa držala filozofie metódy z videa, ten kto mal vnútorný problém z prebiehajúcej komunikácie si bol ty, nie ja. Nemyslíš? Vieš maršal ja mám fakt rada srandu, aj na tvojom známom výroku sa pobavím, ale bezdôvodné vyjadrenie typu: *****Gejza a ukulele - založte si niekde novú diskusiu na tému IP (istý pich):-)**** je prekročením hranice mojej tolerancie. Možno sa ti to zdalo vtipné a predpokladal si, že to bude prijaté s nadhľadom, ale musíš rátať s tým, že to čo je prijateľné a zvládnuteľné s nadhľadom pre teba, nemusí byť pre ostatných. O tom to celé je. Verím, že v budúcnosti sa nikomu z nás vzájomne nepodarí nejaké takéto nezmyselné srandovanie, ktoré by sme si tu potom nejako vysvetľovali.
ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-26 09:00:02 57f4c47a
ukulele
bež sa bavit s babami ked nerozumieš chlapskej srande......nikto tu nie je zvedavý na tvoje feministické reči...a blábolenie...

nechcem urážat sliepky, preto ich v suvislosti s tebou ani nebudem spomínat...

brano # PelaSedo59
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-26 13:12:43 c305bafe
ukulele - nebudem tvrdý ako brano, ale tvoja reakcia na takýto bežný ftípek je fakt prehnaná. Pôvodne som si myslel, že si sa nasrala na to, že som napísal príspevok pod cudzím menom, ani som netušil, že ťa vytočila takáto banalita. Ešte som nestretol ženu, ktorá by sa na toto urazila a to sa nebavím s bacharkami.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 15:21:29 57c5a734
marsal Zukov

Ak si čítal čo som písala s TNT tak máš v tom jasno. Okrem toho si sa k tomu priamo postavil a si to vysvetlil. Bacharka nie som, napriek tomu takéto "banality" jednoducho neakceptujem, u mňa je to za hranicou srandy. Nemá zmysel to ďalej rozoberať, verím, že máme v tom jasno a v budúcnosti budeme vedieť komunikovať tak ako to bolo do teraz. Jednoducho stačí, ak tento bežný vtípek pri mne nebudeš používať. Tým je všetko vyriešené. :)

ukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-26 17:06:14 57f4c47a
brano

To až do teraz si ešte stále nepochopil ??? Pripomeniem ti, čo si minule nepochopil, opakovanie je matkou múdrosti a tak teraz na druhý krát ti to konečne možno dôjde. Na konci ti aj to krásne video pripojím, aby ti konečne doplo, že aj tie zvieratká sú pri tomto tvojom správaní pre mňa cennejšie ako tvoje zakomplexované, malé a primitívne výlevy, ktoré tu dosť často bezdôvodne sypeš na diskutujúcich.**************************************************
**************************************************
*******************************


:)))) Nesklamal si. Jednoznačne si predvídateľne nepochopil.

Sliepočkám sa v každom prípade ospravedlň, zaslúžia si to, sú to užitočné zvieratká. Ale ospravedlniť sa im musíš nie za to, že si ich porovnal s ukulele, ale za to, že tvoja malosť si ich vzala do huby. To je urážkou pre užitočné sliepočky, že si ich niekto, kto nemá v sebe základné morálne hodnoty si ich berie do svojich úst.

A teraz bez urážky, niekedy máš tie ústa zbytočne plné nadávok a nezmyselných invektív. To ti určite nepomôže tak poľahky a za každú cenu chcieť niekoho urážať a zhadzovať.

Pravdou je, že kým sa neopodstatnene správaš takto, nemáš žiadnu šancu ma uraziť. Na to aby si ma mohol uraziť by si v mojich očiach musel mať aj nejakú reálnu morálnu váhu a hodnotu, tým pádom aj určitú autoritu. Musel by si byť niekým, koho som ochotná akceptovať aj keď má iný názor, alebo pohľad. Ale takto sa ti to nikdy nepodarí. :)))))

http://blog.autobazar.eu/video-sliepky-a-mercedes-
clanok1102.htmlukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-26 17:20:16 57f4c47a
Gejza Hufnagel

Asistentka ti už zariadila letenku na ARUBU. Taxi ti už priviezlo príručnú batožinu zábavy pred dvere a tvoja manželka mi spokojná s výbavou, ktorú preverila zavolala, že môžeš vycestovať.

Takže ak tie spartakiadky si môžeš pribaliť do príručnej batožiny. Ja tvojej manželke kým budeš na radostnej ceste zatiaľ vysvetlím, ako funguje tá protitanková päsť z kadibúdky. Už si so mnou dohodla termín stretnutia, kým budeš na ceste. Tak neviem. :))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 20:13:38 57f4c47a
ukulele - navrhujem nasledovné: keďže ftipné narážky s jemným sexuálnym podtónom vadia len tebe, tak sa dohodnime tak, že vopred na to upozorním a ty si tú časť textu proste neprečítaš. OK?
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 20:44:51 57c5a734
upresním - žena si musí myslieť, že má pravdu. Treba pravidelne cvičiť pregĺgací sval.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 07:41:27 57c5a734
ja osobno predpokladám že ukulele je velmo skaradá a neforemná ženská...kerá sa potrebuje realizuvat tunáka mezi chuapama lebo inde hu nikdo nesce ani sa s nú vyprávjat...

Lidhja # FipeTysy27
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-02-27 08:18:12 c305bafe
Gejza Hufnagel

Tá neviem, ale čo by som potom robila v našom hnojacom biznise. Kreatívec ako by chýbal.

Dobre teda, pani manželke na kávičke vysvetlím, že som si návod síce prečítala, ale všetko som zabudla. Musím ho znova nájsť zo svojej kadibúdky, len nie som si istá, či ho ešte nájdem. Ale, ty si budeš dávať pozor a budeš mimoriadne obozretný pred letmi na Arubu. Lebo v konečnom dôsledku, nerada by som aby nakoniec prišla s tou päsťou odpáliť mňa, kým sa budeš tešiť na služobnej ceste.

Predsa to nebude len tak zadarmo. :)))

Potrebujem ešte jednu inštruktáž. Keďže viem, že ty to vieš a ja nie, vysvetli mi prosím ťa, ako mám sem vložiť video tak, aby ho bolo možné priamo spustiť v príspevku. Lebo ja sem viem len skopírovať tie adresy a aj to ich väčšinou nejde otvoriť priamo, ale musí sa otvoriť nové okno, tam skopírovať adresu aby sa to dalo pozrieť.

Keď ma to naučíš, budem ticho. :))))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 09:17:14 57f4c47a
marsal Zukov

:))) Je to ešte jednoduchšie. Ak budeš so mnou komunikovať, vôbec na nič ma nemusíš upozorňovať. Jednoducho pri vtipných narážkach vynechaj "jemný sexuálny podtón" a všetko bude OK. No a ak s takýmto podtónom budeš diskutovať s inými diskutujúcimi ženami, to mi nevadí ak to im neprekáža je to v poriadku. Ja ťa určite za to nijakým spôsobom buzerovať nebudem. Len nie pri mne. :)))) Vtipkovať kľudne môžeme, s tým nemám problém, aj somariny trepať.


ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 09:47:05 57f4c47a
Lidhja

Jasné, trafil si do čierneho. Neviem ako si to vyňúral, ale teraz musím s pravdou von.

Som 150 kg basa, s obrovským kufrom v zadu, polofunkčnými airbagmi, hnátmi so šiestimi prstami, sem tam aj siedmimi. Bola som teda obdarovaná skoro za dvoch. Posiata bradavicami ako bradavičník, to si matka príroda tiež mohla odpustiť. A ešte som zabudla na svoj veľký hrb a krivý nos. Zub sa tiež objaví len sem tam, to som mohla mať radšej menej prstov a viac zubov. Takže tak je to so mnou.

Uznaj, čo z toho života mám. Tak mi nekaz radosť, že aspoň takto sa so mnou vôbec niekto baví a rozpráva, tiež som len živý tvor.

A ináč, ty si na tom ako ???? Možno prežívaš také isté trápenie ako ja, keď si ma tak jednoznačne identifikoval a odhalil. Konečne by som mala sebe rovného kamaráta. Budeš sa so mnou hrať ?


ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 09:55:32 57f4c47a
balalajka s tou nickovou aferou prestane? tak adresu vloz tu:

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 10:18:08 5cf504d8
kucma

:)))) ani by som nečakala, že moje struny, ktoré nemáš rád ťa popchnú k pomoci. :))))

Každopádne ďakujem. Ale básničky si nebudeme písať však?

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 10:42:07 57f4c47a
brano

Skoro som na teba zabudla. Ako správna feministka som konečne pochopila, prečo ťa tak dráždim.
Žiaľ musíš uznať, že jednoducho je to tak zariadené a dané, že toto k mužom nepatrí a nemôžem za to, že si sa to ešte nenaučil a potom si tu na mne vylievaš zlosť. Ja ako žena - feministka to mám dané zvládať od prirodzenosti, ty sa to musíš naučiť a výcvik je občas tvrdý.

Tak veľa zdaru v cvičení a keď sa ti to konečne podarí, možno pochopíš, že za to nemôžem a nebudeš sa už na mne za svoj neúspech búriť. :)))

Tu je to inštruktážne video, ktoré ti môže výrazne pomôcť v tvojej snahe.ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 10:50:02 57f4c47a
Do kelu. Však som triezva. Nepodarilo sa mi to. Tak veľmi chcem potešiť brana a nejde mi to :((((((
ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 10:51:30 57f4c47a
ja ze nemam rad tvoje struny? ved naposledy (aj ked sotva pamatam pri akej teme) sme takmer otvorili basnicky kruzok :)
a dokonca sa mi mari ze aj gejza sa pokusal don vstupit...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 10:51:59 5cf504d8
Nie Gejza keď to tam vložím tak mi červenými písmenami vypíše, že obrázok alebo video nie je rozpoznané.

čo sa s tým dá ešte urobiť?

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 10:58:20 57f4c47a
kucma

Na tú tému sa už ani ja nepamätám, ale to už bolo veľmi, veľmi dávno. Vtedy sme si dosť intenzívne prečistili básnické črevá. :))))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 11:00:21 57f4c47a
netrapte sa s videom.....
tie sliepočky som videl ...su velmi inteligentne...a udržuju pekne stabilnu polohu....

na rozdiel od niektorých sliepočiek bez peria mozno maju aj vysšie IQ

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 11:15:21 c305bafe
ukulele
priznám sa teda...dráždi ma to že sa chceš robit inou než si....dá sa to vycítit...v reále, na rozdiel od tohto virtuálneho sveta PC....by sa ti to ale nadalo hrat...tam sú herecké výkony volným okom pozorovatelné.....tak to skúšaš tu...to je celé...už ti dám pokoj...

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 11:18:59 c305bafe
brano

Nepomôžem si, ale som ti ešte niečo dlžná, takže tú inštruktáž si neodpustím. :)))

Mimochodom poviem to sprosto - vieš veľké *h---o---v---n---o* o tom kto som a už vonkoncom nevieš aká v skutočnosti som.
Podľa toho ako tu často krát v podstate bez dôvodu brízgaš a nadávaš aj iným diskutujúcim je znakom toho, že máš možno problém komunikovať ak niekto s tebou výslovne nesúhlasí. Braňo ale takto sa veci nerobia. Nikdy som nebola aktérom útokov a atakov na teba. Dokonca jeden čas som aj niektoré veci uznala čo si písal, ale to by si evidentne musel mať lepšiu pamäť. Ten, kto bezdôvodne atakuje si tu ty, nie ja a to bez toho, že by som ťa oslovila, alebo nejako na teba reagovala. Už ma prešla trpezlivosť.

Ak sa chceš s ľuďmi baviť na normálnej úrovni, ktorá bude prínosom pre nich a možno aj pre teba, zmeň svoj prístup a nikoho tu bezdôvodne nezhoväďuj.

Ak ma aj v budúcnosti budeš oslovovať len pod zámienkou provokácie, alebo aby si mi pre nič za nič nadával a prirovnával ma k sliepočkám a ktovie akým zvieratkám, tak mi určite daj radšej pokoj. Ak sa budeš chcieť a mať v úmysle so mnou baviť normálne a slušne, nemám problém s tebou diskutovať.
ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 11:51:13 57f4c47a

Gejza Hufnagel
ďakujem za pomoc, ten návod na použitie na protitankovú päsť určite zabudnem a som si istá, že ho nenájdem.

Domov môžeš pricestovať bez pocitu ohrozenia. :)))) Sľubujem a svoje slovo dodržím.ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 11:54:02 57f4c47a
Gejza Hufnagel

Presne toto som už dávno chcela vedieť. Že ma to nenapadlo opýtať sa skôr.ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 12:43:29 57f4c47a
Gejza Hufnagel

Vysvetľuješ veci polopatisticky a veľmi dobre, takže to bolo pre mňa zrozumiteľné a pochopiteľné. Pri prvom som bola trošku pomalšia. Ale sliepočky mi už išli v pohode, len som bola chvíľu mimo počítača preto si mal dojem, že možno podvádzam. :))) Nepodvádzala som. Poctivo a pravdivo si ma to naučil a aj to viem. Pekne hlásim. :)

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 16:47:09 57f4c47a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jede   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Vládní SWAT týmy útočí na „zvrhlé jedince“, kteří si pěstují své vlastní jídlo a vyrábí elektřinu							
				Vládní SWAT týmy útočí na „zvrhlé jedince“, kteří si pěstují své vlastní jídlo a vyrábí elektřinu
Snem mnoha Američanů je dostat se ze shonu a tlačenice každodenní trudnosti města. A jaký lepší sen mohou mít než vystěhovat se s rodinou mimo městské obvody na venkov tak, aby si mohli...
Sexuálne menšiny
Budování komunismu v Evropě
Učil se pravěký člověk od vlků?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.2011 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made