Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ježiš, spasiteľ náš !


Ježiš, spasiteľ náš !

   Aký je to nádherný pocit, že naše dlhy už niekto vyplatil...,  že za naše chyby si to už NIEKTO odpykal... a že stačí tak MÁLO a budeme SPASENÍ.

  Veď stačí len bezvýhradne (a bez zbytočných otázok) uveriť, že milosrdný Boh je taký veľkorysý, že dal svojho jediného syna, aby svojou nespravodlivou smrťou, zaplatil za naše hriechy. Človek je totiž údajne tak slabý a "od prírody hriešny", že by sa "svojpomocne" nikdy nedokázal zbaviť všetkých hriechov a špiny, ktorá je na ňom nalepená.  

   Skrátka a dobre, Boh nás stvoril hriešnych, má teda aj povinnosť nás toho hriechu  zbaviť ....(!)

     &n bsp;   ... a nám stačí málo – len slepo UVERIŤ !

  

 

   Aké je to elegantné a nenáročné riešenie, až sa jeden čuduje, prečo sa ešte stále nájdu ľudia, ktorí majú problém takú výhodnú ponuku priať  ?!?

   ALE (!) nie je toto náhodou práve tá pekná a široká cesta, vedúca v skutočnosti do zatratenia, pred ktorou nás varoval dokonca samotný Ježiš ?!?  

 

    V čom potom ale spočívala Ježišova misia? Prečo bolo potrebné, aby dobrotivý Boh vydelil časť seba samého a obetoval ju za hriešne ľudstvo ? O čo išlo v tomto rozporuplnom príbehu, ktorý zásadne ovplyvnil celú ľudskú civilizáciu ? A kto má v skutočnosti pravdu ?  Tí, čo tvrdia, že Ježiš vôbec neexistoval, alebo tí, čo hovoria, že to bol "len" výnimočný človek ? Či vravia pravdu tí, čo sa striktne držia Biblie (resp. jej "výkladu") a považujú Ježiša za božieho syna? A prečo potom napríklad takí  židia, nevedia Ježišovi prísť ani na meno, veď Starý zákon, kde je Ježiš prorokovaný,  je predsa aj ich (alebo hlavne ich) "manuál"...?!?

 

   Rozporov v tomto príbehu je ale viacero.  Veď čo napríklad všetci tí, ktorí sa o Ježišovi počas svojho života nemohli nijakovsky dozvedieť (resp. boli vychovávaní v inom náboženstve)  a sú teda asi OUT, keďže sa vraví, že jedine skrz Neho a vieru v jeho obeť môžeme byť spasení...?!?

  A čo napríklad taký Judáš, ktorý Ježiša zapredal za 30 strieborných ?  Bol vari iba súčasť božieho plánu a je teda bez viny !? Veď tú špinavú robotu -  rolu zradcu by, tak či tak, niekto musel zahrať, ...či ?!?

   

 

  ...to sú otázky, ktoré by sa mal spytovať a vyjasniť  každý, pred tým než uverí,  že ozaj postačuje tak málo.  Že ľahkovážne uveriť lákavému riešeniu nemusí byť vždy najšťastnejšie riešenie...

 

 

   A čo to vlastne znamená "byť spasený"? Dostať sa do Neba ? Nájsť VEČNÝ ŽIVOT ?  Čo potom budeme robiť celú večnosť ? Budeme v blízkosti Boha  ....a čo ďalej ??? 

   Pojem VEČNÝ ŽIVOT je v skutočnosti prakticky nemožné  pochopiť a naplno precítiť svojím pozemským rozumom, viazaným na priestor a čas. Preto sa aj z rozumového pohľadu zdá možnosť večného života  skôr ako nereálna. Tá možnosť ale EXISTUJE ! Priblížiť sa k nej, teda k precíteniu pojmov ako VEČNOSŤ, ale tiež LÁSKA či PRAVDA, môžeme jedine prostredníctvom našej najvnútornejšej podstaty – nášho nehmotného DUCHA. Nehmotného, ale nie neREÁLNEHO ! V skutočnosti je náš DUCH to najreálnejšie z nás. Je to naša podstata, naša osobnosť, naša ESENCIA ! Je to tiež náš duch, ktorý oživuje naše hmotné telo a pozemská SMRŤ je  len odlúčenie tohto Ducha od tela, v žiadnom prípade však nie aj jeho KONIEC.  Duch totiž nie je závislý od hmoty, skôr naopak.   NEBO je potom vlastne  DUCHOVNÁ RÍŠA, teda nehmotná dimenzia, v ktorej sa Duch  môže vedome a naplno realizovať a trvale BYŤ ŠŤASTNÝ.  V Nebi totiž nie sú zlí ľudia, neexistujú choroby, bolesť ani strádanie. Je tam však nádherná Príroda, ktorá je vlastne predobrazom - vzorom tej našej pozemskej. A ľudskí duchovia tam nie sú žiadne beztvaré obláčiky, ale majú ušľachtilé  ľudské podoby. A tiež aktívne TVORIA,  zušľachťujú okolie, tešia sa s ostatnými z božej blízkosti a radostne užívajú jeho dary.  Sú užitoční pre druhých, pre Stvorenie, pre Boha...a robia to  s láskou a NEZIŠTNE. Lebo o tom je vlastne ľudský život aj tu na Zemi  -  v rámci možností pomáhať druhým a zušľachťovať okolie... a tým aj SEBA. Nečakať vždy okamžitý profit, nekalkulovať, ale pomáhať aj nezištne a z lásky, ako súčasť celku. Kto toto pochopí a prenesie do svojho života, ten už našiel cestu a skutočný ZMYSEL ŽIVOTA...

  

  ...a o tom hovoril  Ježiš, ako aj o mnohých iných dôležitých veciach. Veľa ďalšieho však už povedať nestihol lebo Satan, pomocou  svojich pozemských prisluhovačov,  predčasne ukončil jeho misiu – justičnou vraždou !  PRAVDA, ktorú Ježiš priniesol, tu však ZOSTALA a je pre každého z nás ako univerzálny návod na život a trvalé  šťastie. Je nezávislá na svojom nositeľovi a v dejinách bola ľudstvu od Boha poslaná viac krát , aj prostredníctvom iných poslov. Práve o tom hovorí Ježišovo podobenstvo o majiteľovi viníc (Boh) a  jeho správcoch (ľudia). Majiteľ v ňom pravidelne posielal za správcami viníc svojich poslov s vyúčtovaním (proroci), ale tí ich zakaždým vysmiali a zbili. Nakoniec teda poslal  za správcami svojho syna.... a toho ZABILI.  Pointa však určite nie je v tom, že práve táto vražda  zmierila majiteľa so svojimi správcami ! Preto never širokej a pohodlnej ceste vedúcej do Neba, ale začni poctivo a úprimne pracovať na sebe. Začni aplikovať Pravdu a Lásku vo svojom každodennom živote, jednaj s druhými čestne, pomáhaj, ak je to v tvojej moci, aby z teba mali osoh aj ostatní. Veď si a vždy ostaneš  súčasť celku a nie nejaký nezávislý ostrov.     

  Ježiš, ako boží syn, je zárukou absolútnej  rýdzosti ním prinesenej  Pravdy. Múdrosť a POZNANIE  čerpal priamo zo zdroja, od Boha, dokonale poznal zákonitosti Stvorenia. Preto vedel to obrovské Poznanie vtesnať do jednoduchých viet a podobenstiev, aby skutočnú Pravdu dokázal pochopiť naozaj každý, dokonca aj deti. Teraz je na každom z nás, či túto Pravdu aj aplikujeme vo svojich životoch, alebo radšej budeme veriť tým, ktorí to s nami nemyslia úprimne, ktorým ide len o vlastný prospech a moc nad ostatnými.  Tí nám podhadzujú iba lesklé pozlátka bez skutočnej hodnoty a ponúkajú  jednoduché a lákavé riešenia, aby si takto duchovne podmanili aspoň pohodlných a lenivých ľudí. A je smutný fakt, že mnohí majú tendenciu skôr uveriť  absurdnej teórii, akokoľvek vzdialenej od Pravdy, než aby sa vážne zamysleli nad svojimi životmi a dôsledkami svojich činov.  Preto naša tzv. "kresťanská" civilizácia zažíva taký morálny úpadok , aký možno v súčasnosti vidieť všade naokolo.  Inak to totiž ani nemôže vyzerať v spoločnosti, kde Právo je na strane toho, kto má silnejšie zbrane, kde tí čo majú peniaze si vedia kúpiť pravdu, spravodlivosť, či dokonca verejnú mienku. Ako ďaleko sme sa v tomto vzdialili od Ježišových ideálov, to už nech posúdi každý sám.

        &nbs p;      &n bsp;            

     &n bsp;  Author: Johny # JynaVaso24
Cirkev2014-03-0166
-
 67% ( 17 people voted )
+
Nízko hodnotený príspevok


kucma # FyvaFixa25
-
 32% ( 12 people voted )
+
2014-03-01 23:13:07 6dec7743
Pekne si to napísal Johny. :-)))
No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-01 23:16:06 b228427e
Johny ty si pekne ulietavaš, idealista Ježiš so šťastným duchom, ktorý hlásal pravdu tak aby ju mohol pochopit každý, teda aj tí bez uši a očí,a ktorý veľa ďalšieho povedať nestihol....ale hľadaš Johny a kto hľadá nájde.
i # LumaHeji80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-01 23:45:48 b06ab9ff
Johny takže ako to bude v tom nebi ? Nádherná Príroda,ľudskí duchovia s ušľachtilými ľudskými podobami, tvoria a zušľachťujú okolie, tešia sa s ostatnými z božej blízkosti a radostne užívajú jeho dary. Sú užitoční pre druhých, pre ,,,,...a robia to s láskou a nezištne.

Sladké mámení, tá dá dá dá.. dá dá dá dá dá.. LOL.. :-))
Perfektné nebíčko. A to skade vieš ? :-)))
A na tej fotke čo si sem dal je Ježiš, on tak vyzeral ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-03-01 23:51:26 b228427e
Jezis priniesol posolstvo, ako keby niekto s tymto rozumom co ma teraz, isiel niekomu pred 2000 rokmi vysvetlovat, kto ma ako zit a co robit k spravnemu sposobu zivota. Troska to usmernit, vytvorit skupinu ludi, tak ako ine nabozenstva, nie? Ale ma to opacne vysledky, lebo ako sa teraz zije a co sa robi vo svete... Takze sme len ludia a ti asi nikdy nepochopia, co chce Boh.
Komat # NiduNimu26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 00:57:43 c35b0efa
Podla Kumranskych zvitkov (papyrusov) bol Nazaretsky potulny ucitel a liecitel, prislusnik sekty, obyvajucej jaskyne na brehu Mrtveho mora. Liecil a vzdelaval zaostaly lud vtadajsej Palestiny. No zaroven aj siril myslienky povstania proti Rimu, ktory v tych casoch Palestinu okupoval. Preto ho rimsky miestodrzitel Pilat odsudil a dal popravit.
Za svateho bol Nazaretsky vyhlaseny az cirkevnym koncilom roku 325 n. l. v Konstantinopole (neskor Carihrad, teraz Istanbul).

Petonovak # WakeMace33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 05:39:02 c35b07de
loading...
2Petonovak:
nedrístaj! Chceš vyzerať učene ale trieskaš nezmysly.
Ciao!Zvitok # NeriKulu35
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 05:56:12 25bce5a6
aké nezmyly?
Rozvitok # BopyVoly42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 08:47:32 b229d889
V tom jsem měl vždy nejasno. Tak jak to je? Je to buď dar a stačí víra anebo je to něco jiného - tvrdý marketing, kde se o spasení musíš zasloužit. Teď myslím, že nestačí pouze víra když je v Matoušovi napsáno "Ne každý kdo mi říká Pana, Pane se dostane do Království Božího, anebo příklad se správci a hřivnami (ten co měl jen tu jednu zakopanou měl smůlu), anebo příklad vlažných křesťanů ve Zj.Sv.Jána "Protože jsi vlažný, vyplivnu Tě ze svých úst". Na těchto příkladech vidíš, že nemůže být ani řeči o tom, že stačí věřit. Dokážeš to vysvětlit? ...To že tedy stačí věřit, ale přitom nestačí věřit? Neboť i ďáblové věří, ale třesou se".?

Ruprecht # BujuWave65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 09:05:58 4e9dabc5
Johny veľké plus za článok, bolo povedané opäť to, čop bolo treba, viac k tomu už netreba nič pridávať...)

Sloven # CekoLubo54
-
 61% ( 8 people voted )
+
2014-03-02 09:25:03 5cf505d0
Predsa si nebudem kaziť pekný deň kostolnou tyčkou...!

:-DDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-03-02 09:32:48 bc7b649f
autor chod do pi..ce.aj ztymi fanatikmi co tu jasaju.

jehova # KuwoMywu22
-
 40% ( 5 people voted )
+
2014-03-02 09:35:15 b229a810
Drahý autor článku,

Viera je ako penis. Je dobré to mať, ale nie stále ukazovať na verejnosti.

ahoj # GocoQoda96
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 09:44:55 4e62f7bc
Nečítal som ten článok, pretože hneď v úvode je jedna nepresnosť, a dosť veľká.

Boh nas nestvoril hriešných...Práve naopak stvoril človeka aj všetky ostatné tvory bez hriechu. Adam a Eva boli vedení inštinktom rovnako ako všetky zvieratá, v súčasnosti. Bol to Lucifer, ktorý oklamal človeka a po zjedení ovocia zo stromu poznania dostali dar intelektu - dar myslieť - tvoriť a byť ako Bohom...Potom bol človek zvrhnutý z raja.

Preto každý kto sa narodí dostáva dedičný hriech. Boh ale vedel že by bol nespravodlivý ak by kvôli rozhodnutiu Adama a Evy stať sa bohmi s malým "b" zomreli na veky všetci ostatný. Preto poslal a nechal zomrieť svojho syna aby vykúpil všetky naše hriechy aby človek, ktorý si ho zvolí počas pozemského života, človek ktorý dá prednosť Bohu pred svojím Egom (JA) mohol žiť večne v raji. To je môj názor.

Kukino # SuwaJyla20
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-02 10:05:00 5f6628cb
Petonovak,---So všetkým súhlasím.Konečne jedno vysvetlenie ,ktorému by som verila skoro do bodky.Toto je známe,že rebeloval proti Rímu a preto aj bol Rímskym miestodržiteľom ,Pilatom odsúdený a ukrižovaný.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 10:16:35 b229a6bb
Kukino čo človek to názor. Takže ten Tvoj boh je podľa Tvojej historky najväčší hriešnik a trestá ľudi za to čo sam robi. Vodu kaže a vino pije.. Nech sa sam potresta. :-)


No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 10:19:41 b228427e
Kukino,---Aj Boh bol vedomý,toho,čo Adam s Evou urobia.Veď je všemohúci,vševediaci. Načo potom obetoval syna. A Adama a Evu stvoril aby zaplnili zem.Satan bol silnejší ako Boh?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 10:28:43 b229a6bb
DEDIČNÝ HRIECH, ako to vysvetľujú niektorí kresťania je totall bullshit...

...nechápem, ako môže niekto "zdediť hriech" po niekom, koho skutky nemohol nijako ovplyvniť....

...ako potom môže "zdediť hriech" - niesť zodpovednosť ?!?


Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 10:39:31 c35b0a29
Johny keďže Ťa tu mám.
V článku nabádaš ľudí aby jednali čestne. Nedá sa tým inak iba len súhlasiť.

Odkiaľ vieš že nebo je to čo si napísal a tak to tam aj vyzerá ako si popísal ?
Na tej fotke čo si sem dal je Ježiš, on tak vyzeral ?
To všetko čo si opísal ako holé fakty, píšeš ako keby si to vedel určite..
Odkiaľ to s takou istotou vieš ?

Nezdá sa mi čestné takto magoriť ľudí, teda čakám na Tvoju čestnú odpoveď na moje otázky.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 11:04:32 b228427e
Diablovi bude daná absolútna moc od Boha,ale len na krátku dobu.Mám pocit ,že sa to už deje.
Preto zostúpil medzi vás diabol a je plný hnevu,lebo vie ,že má len málo času.

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 11:39:37 55f814c2
Petonovak...
..V kumranskej jaskyni bolo najdenych viac zvitkov. Zopar starozakonych rukopisov. Potom ostane ktore su historikmi definovane ako " kulticke, vyjadrujuce zasady a nariadenia kumranskeho spolocenstva ". Toto spolocenstvo zilo vo velkom jaskynom priestore. Zilo mniskym zivotom, odlucilo sa od Zidovstva. ty si prijal tvrdenia "Bratstva Essenskych" ktory sa odlucili od vsetkych ludi mali prisne nariadenia ktore museli dodrziavat inak boli z radu vyluceni, takisto mali zasvacovacie obrady. Ale konkretne si ich prijal od skupiny ludi ktory zili v kumranskej jaskyni. Vies pre mna osobne nieje dolezity fakt v ktorom roku bol Jezis vyhlaseny za svateho. Nenasiel som nic v Jezisovych slovach co by bolo v rozpore so spravnymi hodnotami a ludskostou ktore su mne blizke. A som presvedceny ze ak podla nich clovek zije najde zmysel zivota, pokoj a riesenie v kazdej situacii. Nieje to o slepom nasledovani ale o zvazeni si toho co Jezis ponuka. Hrdost ludom brani aby sa otvorili bohu a pravde ktoru priniesol. Ale ak sa clovek pokory najde zmysel vo vetkom co Jezis hovoril. Odporucam.
Kumran # RyliQejy67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-02 11:41:40 c35b0e77
Čím viac tu čítam /alebo viac nečítam/ všetky tie bludy,tým viac si vážim učenie Rímsko-katolíckej cirkvi!!!

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-02 11:45:13 55f814c2
"Diablovi bude daná absolútna moc od Boha,ale len na krátku dobu.Mám pocit ,že sa to už deje.
Preto zostúpil medzi vás diabol a je plný hnevu,lebo vie ,že má len málo času."

nO VIDIŠ A PŘITom kdyby byl tak lstivej jak se povídá, tak by si nenechal dát absolutní moc, ale třeba jen většinovou, pak by měl času habaděj...

Triplkripl # HopyLade54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 11:48:06 4e888ef7
"DEDIČNÝ HRIECH, ako to vysvetľujú niektorí kresťania je totall bullshit...

...nechápem, ako môže niekto "zdediť hriech" po niekom, koho skutky nemohol nijako ovplyvniť....

...ako potom môže "zdediť hriech" - niesť zodpovednosť ?!? "

Dědičná slabost (=hřích) platí jen do třetího maximálně čtvrtého kolene.
("Rodiče pojedli nezralých hroznů a dětem z toho trnou zuby.")

Triplkripl # HopyLade54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 11:51:03 4e888ef7
Diabol je somár! Jeho absolútna pýcha a chamtivosť ho ženie,aby ukázal svoju pravú tvár.
Môže sa to diať aj na príkaz Boha.Diabol je vždy podriadený menu Ježiš.Skrátka je to len taká cvičená opička na gumičke.

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 11:59:22 55f814c2
Johny, UPRIMNE PODAKOVANIE , skutocne kresne napisane ... A CAS TRIEDENIA , SUD , JE TU!!
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 12:59:24 5c39d81a
Johny
DEDIČNÝ HRIECH je v prvom rade super biznis.Robí sa to tak,že vezmeš masu ľudí a obviníš ich,pričom ty si ten ktorý im vie pomôcť.Ako odmenu dostávaš moc a peniaze /oboje v nevídaných množstvách/.Stačí tak málo-vyštudovať teológiu a zapojiť sa .Úprimné vnútorné presvedčenie nie je podmienkou.

benares # PynuWogy50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 14:37:34 bc7b6a6d
Benares,keď ťa to tak trápi,tak choď študovať na vysokú teologickú,sprav si aj nejakú psychológiu a dostávaj 300-350e mesačne.A staraj sa o účty za kostol a faru.

cobra # WykeXala95
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 14:43:29 55f814c2
ides ho, jeruzalemska perforovana matoha, z mojho slovanskeho dvora! kšaaa

kucma # FyvaFixa25
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-02 15:18:28 b2fdac3e
No toto,
...všetko o čom som písal, je moje PRESVEDČENIE....
...cítiš ten rozdiel: viera - presvedčenie ?!?...
...ja nemám vieru, ale posunul som sa ďalej..., nie netvrdím, že mám PRAVDU (!),
ALE všetko mi do seba zapadá a vôbec sa pri tom nepotrebujem odvolávať na NÁHODU,
...lebo všetko má svoj zmysel a príčinu - aj tá zloba, čo sa deje vo Svete...
....občas si stačí len pospájať pár súvislostí a "oddeliť zrno o pliev" (myslím v zmysle informácií akými sme neustále zahlťovaní...)

...ale musíš uznať, že ilustračný obrázok som vybral pekný a dôstojný... :-) :-) :-)...
...ono totiž vôbec nie je podstatné ako Ježiš vyzeral, ani koľko mal bratov a sestier... a ani to či "niečo riešil" s Máriou Magdalénou...to všetko sú informácie pre "bulvárne založených" ľudí :-D

Johny # JynaVaso24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 15:29:17 c35b0b3a
No toto, ak ťa ozaj zaujíma ako skutočne vyzeral Ježiš,tak si pozri odtlačok Turínskeho plátna,alebo obraz Božieho milosrdenstva.Niekto ho už tu v inom článku vo svojom príspevku uverejnil.

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 16:02:35 55f814c2
O tej plesnivej handre vie každý súdny človek svoje. Len kostolné ovce si myslia, že je to rúcho...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-02 16:08:34 bc7b649f
Pandáš,ak sa máš ozaj troch rád,tak aspoň v myšlienkach odpros Boha za svoje rúhanie a urážky, on ti naozaj odpustí.
Máš nejakú životnú traumu s ktorou sa nevieš vyrovnať?..a cítiš potrebu stále Boha urážať.
A nezabudni zas predomnov niekam zmiznúť,ako to máš vo zvyku.

cobra # WykeXala95
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 16:18:42 55f814c2
Cobra ale nehovor.. Co ja viem nikto nema ani paru ako ten Jezisko vyzeral.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 17:50:42 b228427e
Johny
To ma vobec nezaujimalo ci je to Tvoje presvedcenie alebo co, predsa nebudes pisat nieco o com nie si presvedceny.. Zaujimalo ma len jedno - odkial to vieš.. Totiž píšeš veci ktore sa nemáš odkiaľ dozvedieť..
Nemas ma cim presvedcit ked sa nevies postavit ani za to ze mas pravdu.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 18:36:49 b228427e
Duch-Duša ...Lux | 29.01.2014
Takže „kresťanské“ spasenie...
Ako v mnohom inom, sa „kresťanské“ pojmy a dogmy výrazne odlišujú v správnom chápaní od objektívnej reality. Aby vznikli približne rovnaké obrazy musím to rozviesť trochu zo širšieho uhla pohľadu. Zopár „definícii“:
Spasenie = v náboženskom chápaní je to záchrana duše po smrti.
Duša = nesmrteľná duchovná substancia, obdarená intelektom a vôľou. Vo všeobecnosti človek s duchom a telom...životná substancia človeka, imaginárne oddelená od tela i ducha.
V podstate to hovorí o tom, že Vesmír a človek ako Tvorba VM (Vis Maior) je nekonečný a nesmrteľný. Všetko vo vesmíre kmitá – mení sa v čase, ktorý nie je objektívny, ale len vedľajšia etalónová kategória (o podstate ste sa už trochu s udom pobavili). To napr. niektorým extrasenzorickým ľuďom (tí, čo vnímajú neviditeľné dimenzie – hladiny Vesmíru – mimo bežných zmyslov) umožňuje, aby si tzv. „pocestovali v čase“ , pozreli sa do minulosti i budúcnosti, „porozprávali sa“ = vymenili si in-Formácie z bežného života „odídeným“ (zomrelým) človekom apod.
Vo všeobecnosti duša – nie je ani telo, ani duch. Patrí Tvorcovi a je jedinečná so svojou špecifickou misiou na Zemi (ani jeden človek nemá rovnaký osud).
Duch = poľová (netelesná) existencia, ktorá má tesné spojenie s psychikou jedinca. Kolektívny duch – kolektívne biopole = v ezoterike tzv. egregor. Alebo iná definícia: nemateriálna substancia, obyvateľ nehmotného i hmotného sveta, nám prístupný duchovný svet. Nehmotný duchovný svet = kolektívne podvedomie.
Osud = to, čo je človeku predurčené VM (súdené – známe 3 sudičky pri kolíske, lebo to, čo mi vnímame ako 3 komponenty Objektívnej reality je u VM iba jeden...-:) ) v živote na Zemi. Jedinečná Životná cesta, ktorú by mal absolvovať. To je samozrejme mnohovariantná matrica, z ktorej si človek slobodnou vôľou vyberá svoju jedinečnú cestu. Podľa toho, ako sa mu darí triafať Ideálnu životnú cestu predurčenia (plne platí :“ Zisti, kto si a rob to úmyselne.“) sa do Objektívej reality premieta jeho špecifická kvalita života. Keď sa odkláňa od Ideálnej cesty, dostáva negatívne spätné väzby. Tie sú rôznej intenzity: od jemného „tľapnutia po zadku“ – Životom „napísaný“ nejaký nezdar, nejaká ľahšia choroba apod. Ak pokračuje v nesprávnej ceste, prípadne jeho odklon je jednorázovo väčší, alebo jeho zámery do budúcnosti nie sú príliš v súlade s jeho misiou, tak dostáva „silnejší pohlavok“ – nejaký vážnejší úraz, choroba, väčší nezdar pri svojich zámeroch, aby mal nejakú dobu na premýšľanie, čo robí zle. Ak jedinec silne odchádza od misie alebo sa pohybuje na hranici Božieho dopustenia – prichádza „silné zaucho“ v podobe napr. ťažkého úrazu, rakoviny, krachu nejakých blízkych zväzkov, proste sa mu akoby „zrúti svet“. Buď pochopí a prehodnotí svoj život, prípadne poprosí VM o odpustenie a dostane do psychiky Rozlíšenie svojich zlých postupov, alebo už nasledujú ťažké depresie, ťažké psychické choroby, až po fyzickú smrť v rôznych formách.
Spätné väzby často prichádzajú aj cez vlastnú genetickú – rodinnú líniu, ak má jedinec deti, tak najmä cez ne (viď. koľko tragédii je v rodinách tzv. celebritiek, ktoré sa nevedome pohybujú na hrane Božieho dopustenia, lebo ich zodpovednosť za prezentovaný nesprávny obraz života je oveľa vyššia ako u bežného jedinca). Na deťoch rodičia najlepšie môžu sledovať svoje vlastné chyby, ktorých sa dopustili – sú v podstate zrkadlom ich vlastného života!
Človek (jeho duša) by mal komunikovať priamo s VM, bez rôznych sprostredkovateľov ( z drvivej väčšiny to robia v dobrej viere i-dio-ticky nevedome), ktorí jeho podvedomé úrovne psychiky pripájajú nie na VM, ale na rôznych kolektívnych duchov = biopolia = egregory religióznych, či sektárskych alebo ezoterických učení.
Nebezpečie odpadnutie duše od VM možno pochopiť na príklade bežných zdravo mysliacich sedliakov, komunikujúcich s VM cez prírodné javy a obyvateľov miest, ktorí odpadli od prírody a hľadajú komunikáciu s VM v rôznych kostoloch : „Čo mesto, to viera, čo dedina, to miera.“ A z toho vyplývajúce ľudové múdrosti – svojská koncepcia života (zdravý sedliacky rozum – často spomínaný v udových príspevkoch..-:)
Jedným z najväčších „hriechov“ duše je, keď sa napája a podporuje (odovzdáva svoju životnú energiu ako batéria) jednu alebo viac pozemských „duchovných“ hierarchii (kolektívne egregory), bez ohľadu, či to chápe alebo nie. To je základná hriešnosť ľudí, ale najmä obrovský hriech cirkví, lebo hneď 1. prikázanie v judaizme i kresť. cirkvách hovorí: „ Ja som Pán Boh tvoj, nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im kláňal.“ Tvoj otec, ako aj ten Najvyšší, nepotrebuje aby sa mu jeho dieťa kláňalo a prevádzalo často všelijaké morbidné rituály...
Duša má plniť svoj predefinovaný osud a nie ilúziu budúceho života.
Duša je nesmrteľná, nie je teda treba ju SPASIŤ!
Po návrate duše k VM, ten rieši jej ďalší osud (nevylučuje sa, že v osobitých prípadoch sa môže reinkarnovať, ale s najväčšou pravdepodobnosťou len tie z najčistejších, ktorých život bol prerušený VM ako varovanie – napr. deti, alebo nenaplnili z určitých obj. príčin svoju misiu, ale určite nie na spôsob karmy a budhistického prevtelenia!). Drvivá väčšina duší s najväčšou pravdepodobnosťou zostáva v inej agregátnej forme v nejakom biopoli, ktoré dominantne nabíjali. Peklo, očistec a iné cirkevné dogmy v chápaní KSB neexistujú.
Keďže duša je nesmrteľná mal by človek byť pozitívne naLadený (byť v súLade s harmóniou Vesmíru), nemal by si želať zomrieť a mal by byť zbavený strachu z pozemskej smrti ( v mnohých pohanských kultoch i dnes sa zomretie oslavuje – presne naopak biblická civilizácia žiali a trúchli a zvyšuje si stres).
Zmysel života na Zemi = dosiahnutie nezvratného stavu psychiky Človek a pomoc v jej dosiahnutí ostatným ľuďom. Sú slušné analýzy, že pri Človečom s-troj-i psychiky sa daného človeka nedotkne žiadna ne-moc (v podstate strata riadenia nad sebou), nezaútočí na neho žiadne zviera, ani iný „človek“ – zvieratko, zombie, démon, vek dožitia môže dosiahnuť 500 i viac pozemských rokov, otvoria sa mu ďalšie dnes nepredstaviteľné možnosti...t.j. stane sa skutočným námestníkom VM na Zemi ( spolus-troj-ca Ra-ja).
Pýtal si sa aj na pravdivú medicínu. Tak tá úzko súvisí s vyššie uvedeným a výrazne sa v pochopení líši od dnešných všelijakých méde(a)cín..
Ako si uriadiť vlastné zdravie a čo to o farma-mafii snáď zajtra.

Článok je prevzatý z iného zdroja a nie je odomňa , teda mnou vytvorený
orim # MewuTile57
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 22:44:53 c6e4c82a
No toto,

...to čo som použil v článku, to som si "nevycucal z prsta". Tie informácie tu sú z rôznych zdrojov a ja som ich použil, lebo zapadajú do "mojej" koncepcie vnímania Sveta...
....a jednoducho takto mi to tak dáva ZMYSEL !

Dám Ti len malý príklad na margo toho: sú zdokumentované mnohé výpovede - doslova autentické zážitky, ľudí, ktorí prešli klinickou smrťou. Tieto výpovede sa často krát vzácne zhodujú, ALE čo je, myslím ešte podstatnejšie, je že, mnohí, čo tým prešli, radikálne zmenili svoj život, svoje názory, svoju hodnotovú orientáciu...
..nuž a pre niektorých "tiež vedcov" sú to všetko len výplody nedokysličeného mozgu....,
...kým pre mňa je to ďalší "kamienok" , ktorý presne zapadá do mozaiky !

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-02 23:17:59 c35b0e73
Johny viac menej s tebou suhlasim, fajn clanok. aj s tvojim poslednym prispevkom. pridam uz len moj nazor na celu problematiku. Kazdy clovek ma inu cestu k bohu ( k pravde preco tu sme a co bude po ). Nmame rozne zivotne pribehy. Niektory lahsie iny bolestnejsie a tahsie. Jezis je podla biblie spravodlivy. on pozna zivot po smrti. ludia casto hromzia proti bohu kvoli bolesti a trapeniu na zemi. a ja sa im necudujem chcem len dodat boh o tom vie a neodsudi vraha s nevinim. som presvedceny ze kazdy clovek v sebe rozpozna dobro od zla. zalezi nakolko je ochotny a pokorny urobit spravne rozhodnutia. niekto to zvladne skor iny na smrtelnej posteli. zamyslam sa nad tym ako velmi by sa obohatilo ludstvo ak by vimenilo pokoru za hrdost.
moze byt # JyhoQyre32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 01:30:55 c35b05ac
Prečo je Rusko satanisticke.
https://twitter.com/eliefares/status/4400962705277
74720/photo/1


Slovienom a Slovanom zdar!

jan # PukiKyri51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 09:19:34 8d08bdc6
Johny
Kazdy si aj tak vyhladava prave take informacie ake ho zaujimaju. Teda ten kto sa chce utvrdzovat prave v takom presvedceni bude vyhladavat prave take informacie.. Nebude prilis vyhladavat informacie ktore vravia opak.. Mat dostatocny prehlad a vyhodnotit vsetko nezavisle a objektivne, v takom pripade je aj presvedcenie akurat tak na obtiaz.
Vravis - sú zdokumentované mnohé výpovede - doslova autentické zážitky, ľudí, ktorí prešli klinickou smrťou. Svedectva z principu neuznavam. Kazdy zvycajne vidi to co chce vidiet, a tak aj svedci.
Napriklad svedectvo o zazraku by muselo byt aspon tak doveryhodne ako samotny zazrak. Svedectvo o zivote po smrti by muselo byt tiez aspon tak doveryhodne ako existencia posmrtneho zivota a zdokumentované mnohé výpovede to aj tak nezavazi, pretoze to mnozstvo svedectiev je percentualne na pocet klinickych smrti male - akurat sa niekto rozhodol ich zozbierat a dat to na jedu kôpku..
Vo svedectvach - krestania casto vidia krista ci panenku mariu, moslimovia allaha, napriklad nejaki indiani zase svojho sestrukeho bozika ale nikdy sa nestalo ze by sa trebars indianovi ktory veri v nieco ine zjavil trebars kristus.. Tak o com to cele je ak nie o autosugescii, ak su svedectva vzdy len zhodnou vypovedou tej ktorej kultury.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 19:57:02 b228427e
…veď stačí len bezvýhradne (a bez zbytočných otázok) uveriť, že milosrdný Boh je taký veľkorysý, že dal svojho jediného syna,…


"Videl som veľký biely trón a Toho ktorý na ňom sedel. Pred jeho tvárou zaniklo nebo i zem a nebolo viac pre ne miesta. A videl som mŕtvych, veľkých i malých stáť pred trónom. Vtom sa otvorili zvitky. Aj iný zvitok, a to kniha života sa otvorila a mŕtvi boli súdení podľa svojich skutkov tak, ako to bolo napísané v knihe...
General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 20:34:00 55e54541
Johny
A este nieco.. Ani ja vobec neviem a nemozem si byt isty tym co moj mozog vyprodukuje, ake prihody v pripade ak by som bol v klinickej smrti alebo umieral.. Tak aj keby sa mi to stalo, asi by som to ako svedectvo ani nebral, skor by som to povazoval za neistotu - ci to boli alebo neboli halucinacie. Co potom z takych svedectiev, na tom sa neda zakladat objektivne presvedcenie - jedine v pripade ze prave v takom presvedceni sa chces z nejakych pricin utvrdzovat. Moodyho zivot po zivote a ine.. toho je dost.
Pribehy ludi ktori sa vraj presuvali ako duchovia v nemocnici z izby do izby a pod..
Noo - viem ze v jednej nemocnici urobili pokus, dali nejake tabulky zo textami na skrine a cakaju ci sa im nejaky prinavratilec vrati s tym ze si nejaky ten text aj precital.. ZATIAL BEZUSPESNE.
Objektivne presvedcenie - jedine na overitelnych faktoch.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-03 20:45:17 b228427e
ved uz dajte pokoj tomu Jezisovi vy blazni
Lenka B # VireDewo92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 23:47:22 54b11c2b
nepokoj v nepokojných Lenka
i # LumaHeji80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-03 23:58:28 b06ab9ff
jak baby na trhu, co nemaju nic lepsie na praci, len niekoho ohovarat, odsudzovat, len aby sa sami citili ze su lepsie , alebo nieco viac, tak mi to pripada, ked tu raz za cas nakuknem :) a furt ti isti dookola
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 11:57:25 54b11c2b
Pozdravená buď, FC! Poď sa tiež zasmiať, je tu dobrá komédia o nejakom spasiteľovi...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-03-04 12:24:26 d4254112
FC ja tiez len nakukam a zasa vidim, ze si tu...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 12:26:30 59ad5d21
No toto
skus vygooglit ‘‘ pribeh chalila ‘‘.
alebo‘‘ Ian Mccormicc štvorhranka ‘‘
cital som uzasnu knihu o Bruceovi Oollsunovi. skutocny pribeh o belochovi co isiel zit k juhoamerickym indianom Motilonom. Az po piatich rokoch spolunazivania im povedal kto je jezis, lebo nechcel poevanielizovat nasilu. oni sami zili v okultnych ritualoch plnych strachu. nespoznali cirkev ale jezisa neskresleneho. len jeho slova a skutky. predstavovali si ho ako ide s lukom cez les meteršesdesiat tmavsia pokozka zastera cez prirodzenie niake goralky. to bola a je pre nichpredstava jezisa. ale je pre nich takisto priatel a ucitel. a to boli tak negramotny ze ani nevedeli co je kniha. :-)
moze byt # JyhoQyre32
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 00:35:57 c35b04bc
dnes sa uz totiz az priliz pozerame na boha skrz cirkev. povedzte mi ale s uprimnym a cistym svedomim co s toho co dnes ‘‘povazujeme‘‘ za jezisove slova alebo skutky su zle, ktore nestravite a preco. chem aby ste sa zamysleli, nie nad tym preco v neho neverite ale co by vam prinieslo zit podla neho. a zabudnite pritom prosim na vyrazi ako cirkev bekanie ovecky imaginarny a pod. jezis nieje cirkev
moze byt # JyhoQyre32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 00:48:44 c35b04bc
Gejza Hufnagel

Preco rozoberas znalost, neznalost mojej slovenciny ?
Tak velmi sa koncentrujes na moje chyby ze ti unika zmysel mojho prispevku. A jedine na co som sa pytal si vo svojej odpovedi vynechal. Ale dal si mi priklad k mojej zaverecnej myslienke o hrdosti. Uroven mojej slovenciny ma podla tvojho meritka degraduje a svojim sposobom robí nehodnym argumentovat, prejavovať svoj nazor. Nikoho som neurazal vo svojom komente. Ani nenapadal osobne. nechcem nikomu nic vnucovat. Ospravedlnujem sa ak to tak vyznelo.
moze byt # JyhoQyre32
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 12:33:49 c35b051b
Podal som len dovody, ktore mna osobne formovali a ktore ma utvrdili vo viere v jezisa. A dakujem bohu ze ho poznam a ze nieje skryty v kostole ale v mojom srdci 24 hod. denne.
moze byt # JyhoQyre32
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 12:40:00 c35b051b
Moze byt
Pises skus vygooglit ‘‘ pribeh chalila ‘‘.
alebo‘‘ Ian Mccormicc štvorhranka ‘‘

A co s tym vygooglenim pribehov, snad sa nejedna o overitelne pribehy.. Moj zlaty ja zijem svoj zivotny pribeh, preco by som si mal googlit pribehy, a ako by ma mohli ovplyvnit pribehy ktore ani neviem ci sa naozaj stali tak ako ich niekto opisal.. :-))
Ten kto zije podla pribehov inych a nie svoj pribeh ma neviem naco svoj vlastny zivot.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 13:04:21 b228427e
Vyska navstevnosti kin podla toho, ako kladne hrdina zvlada svoju ulohu svedci o pravdivosti vyroku nado mnou. Ludia skratka potrebuju idoly, ktore zvadzaju ich neuspesny boj za lepsi zivot namiesto nich.
A je jedno, ci visi na krizi, alebo na pavucej nitke.

Rafael # BakiQuno09
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-05 13:21:25 59ad5d21
Gejza Hufnagel

preco ma vobec posudzujes ? co o mne vies ? vies ci som slovak ? ci som nebol tyrany rodicmi a preto som skolu nezvladol ? alebo ci niesom disgrafik ?nepoznas absolutne moj zivotny pribeh ale uz v prvom komente sa opovazujes posudzovat moju znalost slovenciny ? ty ovladas materinsky jazyk na 1, ja som teolog. a tiez ta neodsudzujem zato ze nevies kde bolo spisane lukasovo ev. a za akych podmienok. Naopak ty si vosiel do diskusie zaoberajucej sa krestanstvom bez akychkolvek znalosti jezisovho zivota. A mna nazyvas clovekom bez respektu ?
Moze byt # RocoTemy41
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-03-06 00:51:09 c35b0b4c
no toto

ved si pisal ze nevies o cloveku ineho vierovyznania ktory by mal videnie spojene s jezisom. tak som dvoch uviedol. samozrejme kazdy ma zit svoj vlastny pribeh. ze tymto pribehom neveris je uz druha vec. ja som si z nich vytiahol to najpodstatnejsie. a to ze sa ich zivot otocil o 180 stupnov, k lepsiemu. kde bola nenavist prisla laska, kde bola zavislost prisla sloboda, kde strach pokoj. Ja mam jezisa vo svojom srdci, o tom je cele krestanstvo a duch svaty. ked mam strach, ked som sam, ked mam hnev, kedykovek, modlim sa k bohu a on mi vzdy pomoze. ale to je osobna skusenost ktorej mozte, nemusite verit
Moze byt # RocoTemy41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 01:11:41 c35b0b4c
Moze byt
Pri vsetkych tych snahach ktore vynalozili krestanski misionari na presvedcovanie inych to nie je nic nepravdepodobne, ze je su aj pribehy o ludoch z pralesa ktori si predstavovali Jezisa ako ide s lukom cez les, meter sestdesiat, tmavsia pokozka, zastera cez prirodzenie ako si napisal. Akurat ze sa nevolal Jezis, a nemal matku pannu mariu a vlastne to nebol vobec Jezis ale interpretacia Jezisa ktoru sprostredkoval krestansky misionar domorodcom tak aby aspon trochu ten pribeh brali ako realny.. Nakoniec sa pribeh dostal späť do europy , povodca bol uz davno neznamy a Ty mi s nim ides teraz argumentovat..

Tvojej osobnej skusenosti verim, akurat neverim ze to co Ti pomaha je naozaj nieco ako boh - ale skor viera v boha a v to ze Ti pomoze - to Ti pomahat moze. Nakoniec sa z toho nejako das dokopy sam s predstavou ze aj panbozko Ti pomaha .. Ale to je Tvoja vec akeho pomocnika si si nasiel..

Snad nechces odo mna aby som suchal ten isty amulet aky mas na krku Ty.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-06 08:37:52 b228427e
jaaj najviac ma mrzi ze ludia sa pozeraju na boha skrz cirkev. tak vela chyb sa uz porobilo v cirkvy ze ludia nemaju chut poznat boha osobne. veci ako omša, amulet, posvatne predmety atď. vsetko je zbytocne, podla biblie totiz toto vsetko zmenil. tieto veci fungovali v starom zakone. jezis povedal ze po nom pride radca, tesitel, ktory uvedie ludi do kazdej pravdy. to hovoril o duchu svatom. to je ten chram ktory postavy za tri dni. chramom bozim sa po jezisovi stalo ludske telo. ale ludia aj tak stale hladaju amulety a soski panni marie a robia omše a obrady. no toto vsak tu knihu si necital jak vies ako to bolo. ta kniha je prave prikladom ako pomoct barbarskym indianom bez toho aby sa veci nanucovali. oni sami za nim zacali chodit pretoze boli prazdny a jezis vyplnil tu prazdnotu laskou a pokojom pretoze zili v okultizme podobnom voodoo. boli plny strachu. bruce opustil vsetko aby ich spoznal a priniesol im lieky. prisiel sam len s oblecenim stym za sa od nich bude ucit ako prezit v lese. nevratil sa naspat. stale tam zije. vyuzil svoje vzdelanie a ucenos. bojuje za prava indianov v columbijskych lesoch.
moze byt # JyhoQyre32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 01:43:35 c35b092c
Moze byt
Bol tu raz uverejnený jeden videodokument o kmeni indiánov ktorí nemali žiadnych bohov a spokojne si žili.. Žiadneho Ježiša nepotrebovali a kresťanského misionára nakoniec presvedčili svojim životom o tom že žiť sa dá šťastne aj bez Ježiša. Stal sa z neho ateista, pochopil že verí kravinám a tiež tam myslim aj ostal.

Takže príbeh, nepríbeh --- ten Tvoj príbeh nemá u mňa žiadnu váhu.. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 09:36:49 b228427e
Staci sa zamysliet nad tou ktorou hlasanou vierou a poctom jej privrzencov a hned je zrejme, ze pocet veriacich toho, ci onoho nabozenstva je zalozeny na sposobe a povahe jeho hlasania.
Ludia, ktori velmi malo premyslaju nad dogmami, velmi malo kriticky analyzuju a logicky uvazuju, tak tito ludia su najviac ohromeni prave takymto typom viery.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 10:59:12 59ad5d21
Rafael, zase si trafil klinec po hlavicke. poznam istu skupinu, ktora prijma informacie na zaklade zdanlivo vedeckeho podania. je to presne to iste

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 11:19:04 5ab6fb7f
je lepsie prijimat informacie na zaklade(pre niekoho zdanlivo vedeckeho poznania),ako prijimat informacie zalozene len na subj. posudeni, ci mi pasuju do mojej vlastnej (a pravidelne vzdy nevedeckej)skladacky.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 12:10:23 59ad5d21
Fero predpokladam ze prijimat informacie znamena ze ich nasledne clovek aj spracuje a spravi si nejaky zaver.. Prijimat informacie teda nie je nic zle. Osvojenie si informacii bez kritickeho posudzovania vyzaduje od cloveka nabozenska oblast, nie vedecka.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-07 14:17:49 b228427e
no toto
zalezi na tom co ty rozpoznas vo svojom vnutri ako dobro a pravdu a ci ju vies pocut. Vies keby si aj neveril ze niaky jezis pred 2000 rokmi chodil po zemi, uz len zamysliet sa nad tym co hovoril o laske, davani chudobnym, o pravdovravnosti, vernosti, miernosti atd. to je navod na pokojny a radostny zivot. ak si to spoznal vo svojom zivote ze su to činy ‘‘dobré‘‘, a nazyvas to ‘‘kravinou‘‘, potom opovrhujes poznanim spokojnosti kvoli tomu ze neveris zidovskemu podaniu v ev. mna napriklad nepresvedci o pravdivosti vzdelanie a ludska inteligencia ale pocity a hodnoty ktore su pre mna prvorade. nieje to prazdne presvedcit niekoho kto veri v jezisa (teda boha ktory uci pomahat si milovat sa robit dobre skutky, nebyt pisny hrdy, nebyt plny zlosti ale odpustat si) aby opustil svoju vieru len preto ze ja neverim tomuto pribehu ?
moze byt # JyhoQyre32
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-08 01:33:06 c35b042d
moze byt
To čo píšeš nemá dobrý logický základ, používaš logické klamy a preto to čo píšeš nepovažujem za argumenty..Ty jednoducho mylne predpokladáš že ak odmietam náboženské kraviny odmietam všetko dobré vrátanie poznania spokojnosti. Myslím že poznám to dobré a nepotrebujem k tomu práve postavićku Ježiša aby mi to prezentoval, zvlášť ak hovorí rôzne náboženské kraviny.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 01:49:47 b228427e
no toto

definuj nabozenske kraviny. prepac ak to tak vyznelo. ja si uvedomujem ze niekedy sa do toho az prilis vzijem. sam nemam rad nanucovaci sposob prezentovania svojej viery. respektujem ta.
moze byt # JyhoQyre32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 01:56:48 c35b0de3
Náboženské kraviny - všetko čo súvisí s existenciou nadprirodzených bytostí ( bohom, anjelmi, démonmi a podobne) a ich zázrakmi či nadprirodzenými schopnosťami.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 03:56:47 b22876c7

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bolo by nespravodlivé viniť ľavicu


Bolo by nespravodlivé viniť ľavicu
Je v súčasnosti určitý nepokoj v národe, priam predrevolučná nálada. Dôsledky dlhoročnej vlády pravice na Slovensku sa jasne začínajú prejavovať v každodennej situácii väčšiny rod...
Čaká nás bláznivý november?
Nanotechnologie: Nissan představil prototyp automobilu, který nebude potřebovat myčku (+VIDEO)
Obrázek ženy v červeném dušené pepřovým sprejem se stal symbolem tureckých protestů

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1463 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage