Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KEĎ NEBUDÚ HRANICE PRECHÁDZAŤ TOVARY, BUDÚ ICH PRECHÁDZAŤ UTEČENCI


KEĎ NEBUDÚ HRANICE PRECHÁDZAŤ TOVARY, BUDÚ ICH PRECHÁDZAŤ UTEČENCI

Téma imigrácie vtrhla na Slovensko ako Hulk do sklenárstva. Ak nás pred pár mesiacmi rozdeľoval postoj k homosexuálnym partnerstvám, tak dnes sa už delíme podľa inej deliacej línie. Jedna chce migrantov vítať chlebom a soľou, zatiaľ čo tá druhá pred nimi zamyká dvere.

Ale ani táto téma, ako vlastne všetky ostatné v dnešnom pestrofarebnom svete, nie je čiernobiela. Moderný štát zabudoval do problematiky imigrácie protichodné tendencie, ktoré znemožňujú zaujať jednoznačné stanovisko. Nech by sa vás hard-core fanúšikovia z oboch táborov akokoľvek snažili presvedčiť o opaku.

Ja, ako veľký priaznivec slobody, by som samozrejme chcel, aby štátne hranice boli tak priechodné, ako sa len dá (a nechýbali by mi, keby aj zmizli úplne). Zároveň by som si ale prial, aby boli maximálne rešpektované hranice súkromné. Či už sa jedná o domovy, pozemky, firmy, respektíve peňaženky občanov. Tieto dva aspekty spolu navzájom súvisia.

Bohužiaľ súkromné hranice sú v dnešnej dobe exemplárne prekračované preto je tak nebezpečné zahrávať sa s tými štátnymi.

Dane a odvody ujedajú zo súkromných účtov nadkritické množstvo a na ich využitie už nemá bežný občan v podstate žiadny vplyv. Antidiskriminačná legislatíva predpisuje koho na vlastný pozemok (reštaurácie) musíme pustiť, koho z vlastnej firmy nesmieme prepustiť. A bezpečnostné zložky určené na ochranu aj toho málo súkromia, na ktoré máme ešte právo, fungujú značne neefektívne (jemne vyjadrené).

V tomto svete, ktorý Róbert Fico nazýva sociálny štát (welfare state), sa každý imigrant automaticky stáva nákladovou položkou. Financovanou zo zdrojov vyžmýkaných od starousadlíkov. A vôbec nie je isté, či sa bilancia prisťahovalca preklopí z červených čísel do čiernych.

Systém s takto nastavenými pravidlami sa bez hraničných plotov nezaobíde. Pre mňa osobne je to smutné konštatovanie, ale ja som tu tieto spôsoby nezavádzal.

Dovolím si tvrdiť, že bez nepriechodných hraníc by dnešní európski politici ani nedokázali socializmus predať svojim voličom. Prerozdeľovanie od bohatých k chudobnými dostáva výrazne iný podtón, keď do systému zahrnieme napríklad Afriku. To by ste videli ten masívny úbytok voličov sociálnej demokracie naprieč Európou.

Veľmi dobre to popísal Milton Friedman. Zatiaľ čo v minulosti bol pre Ameriku každý prisťahovalec požehnaním a samotní Američania to doteraz aj tak vnímajú po zavedení sociálnej legislatívy sa stáva ohrozením.

Málo čo dokáže ekonomický prínos pretaviť na stratu tak efektívne ako štát.

Paradoxom je, že prínos pre krajinu predstavuje v dnešnej dobe práve ilegálny imigrant. Ten totiž na rozdiel od legálneho nemá nárok na benefity z prerozdeľovania. A preto sa musí zapojiť do ekonomickej aktivity hosťovskej krajiny najrýchlejšie ako sa len dá. Zväčša v obore, ktorý domáci nemajú dostatočne pokrytý, alebo o neho nejavia záujem.

Dnešní obhajcovia imigrácie (stále sa za neho ešte považujem) argumentujú povinnosťou bohatších štátov pomáhať chudobnejším krajinám.

Podľa mňa práve aktuálna realizácia niečo podobné absolútne nenapĺňa.

Nech by sme prijali akékoľvek množstvo utečencov, a že naše európske možnosti v tejto oblasti už dosahujú limity, ich krajinám to pomôže minimálne. Väčšina obyvateľov Afriky a Blízkeho východu zostane naďalej živoriť vo svojej domovskej krajine, pretože do Európy sa všetci dostať nemôžu. Už len z kapacitných dôvodov.

Dokážeme teda nejakým efektívnym spôsobom chudobným krajinám pomôcť?

Francúzsky ekonóm Frédéric Bastiat vyslovil svojho času nasledovnú myšlienku Keď nebudú prechádzať hranice tovary, tak ich budú prechádzať armády. V dnešnej dobe by sme armády mohli zameniť za prisťahovalcov.

Keď počas priemyselnej revolúcie prechádzali krajiny západnej Európy a Spojených Štátov z agrárnej spoločnosti do industriálnej, trval to aj stovky rokov. Dnes majú krajiny, ktoré chcú tento proces absolvovať, na rozdiel od priekopníkov v osemnástom storočí dve výhody. Vo svete je naakumulovaný kapitál, z ktorého môžu rozvojové štáty čerpať. A využitím uvoľneného medzinárodného obchodu môžu svoje výrobky dostať k množstvu solventných zákazníkov po celom svete a nebyť ak odkázaný na biedny dopyt v materských krajinách.

Či sa podarí prilákať do rozvojových krajín Afriky a Blízkeho východu investície, je čisto v rukách miestnych elít. Medzinárodný kapitál je bez predsudkov a dokáže triezvo zhodnotiť podnikateľské riziko v tom ktorom štáte. Ak sa podarí vybudovať prostredie prajúce podnikaniu, tak si to investori určite všimnú. V juhovýchodnej Ázii, respektíve v Turecku sa to podarilo. Stačí ale len zbežný pohľad do Líbye, Eritrei a vidíme, ako ďaleko tieto krajiny od podobného stavu sú.

Ale čo sa týka obchodných bariér, tu je lopta na našej strane.

Jedným z pozitívnych javov európskej integrácie bolo odstraňovanie prekážok v pohybe tovaru medzi jednotlivými štátmi spolku. Bohužiaľ bariéry sa nezrušili, iba sa z hraníc medzi členskými štátmi preniesli na hranice únie. Uvedomuje si to každý, kto si objednal tovar spoza veľkej mláky.

Odstraňovanie prekážok voľnému obchodu medzi Úniou a rozvojovými krajinami je efektívnejšie riešenie chudoby ako prijatie akéhokoľvek množstva imigrantov.

Podľa starého čínskeho príslovia môžeme rozvojovým krajinám darovať rybu a zasýtiť ich na jeden deň. Ale takéto darovanie rýb nebude mať konca kraja a situáciu nevyrieši. Alebo im venovať udicu vo forme možnosti predávať svoje výrobky na našich trhoch. Bude záležať už len na nich, či sa s ňou naučia zaobchádzať, alebo ju polámu a spália.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Svet2015-08-2013
-
 40% ( 5 people voted )
+
Tá prvá veta ma rozbila zato dávam plné hodnotenie.
frank # VykaPeve56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-21 20:00:38 5f69cbc3
Ono to je to, že požieračom bryndzových halušiek vadí, že sú to moslimovia.
Nevadí, mňa bavili vždy tie kresťanské hodnoty, kresťanská výchova, alebo podobná demagogická dvojslovná tliachanina, už len tradičná rodina. To je tá sračka, ktorú si dávajú ako program do tých ich predvolebných sľubov. Synonymum tých dvoj-slovných sračiek. Podľa mňa obrovské hovädo tupé, čo si predstavuje veci s Putinom a Hitlerom, určite nebude členom príkladnej rodiny, ako si on myslí sám o sebe. To by som chcel vidieť ako funguje taká rodina s prerasteným tupým hovädom ožratým, čo si je schopný ku kroju aj kanady obuť, he? To furt im veria, že žena furt padá zo schodov a ich deti furt narážajú okom do kľučiek? Najvtipnejšie sú tie kresťanské sračky, ako kresťanská výchova a hodnoty a tradície. Je to fraška, tie tupé hovädá si myslia že sú nad vecou, keď nevedia o čom hovoria, celé to ich kresťanské vychovanie je pocit nadradenosti a chodiť v nedeľu po odpustky do ich modlárskej búdy. aby bol pred zápasom zase dobrým kresťanom. A uctievanie vyžratého kléra Tisa. Celé kresťanské hodnoty! Ale zabudli že majú prikázané pomáhať blížnemu svojmu? Ja len tak.
Katolíci, nie len tí, vysekali milióny ľudí! Celý stredovek. Stalo sa aj nedávno, terorizmus v Írsku, čo sa dvaja rovnakí vraždili za to, kto je komu nadradenejší! Robia to aj dnes. Misionári pozabíjali primitívov a vlastne lezú všade s tým ich prekríženým umrelšíkom. Takých primitívov z džungle nenaučili skoro ani genitál si zakryť, ale modliť sa k hnilej modle a ako sa dostať do slumu. Ale teraz sa boja chudákov zo Sýrie. To si všimnite pred kým utekajú. Tupé hovädá kebab-mačeta laktibrady z IS! Ale furt si nemyslím že by člnkári a regulárni alahéri boli násilnejší, ako tupé stredoveké mátohy kapucínske a prerastené vyholené hovädá v súčasnosti. Mne sa len páči, ako sa nabúchaní salašnícky ovcomrdi konceptujú za hrdinov, pri tom chcú robiť to isté, ako laktibrady ....ťavomrdi z IS. Ak sa neposeriem s troch miliónov vyznávačov dvoch trámov s chlapíkom s peknými muchami! Tak neposeriem sa zo 700 moslimov, lebo je ich tu 5000. Čo je to oproti tým 400 000 Cigánov? A ani tých nikto nerieši ako kecali, ani ten pán župan ktorý nosí kanady k oblečíku namiesto zeleného tričíčka, je len ďalší kecálista a rieši totálne sprostosti. Namiesto toho, ako sĺuboval že ich dá kopať na dialnice a pristavia k nim bager, aby sa mohli naň popri tom pozerať. A boľševici to isté, stačí že zavraždili 100 miliónov ľudí. Len kvôli ich fraškovému ideálu. Teraz aj rusofili, to isté, hlavne že sa žiadny Rus neposral s tej 10 percentnej ruskej populácie modlárov lietajúceho koberca doteraz.

Jedna krvilačnejšia modla ako druhá, myslím si že problém je, že sú akurát nevzdelaní a chudobní ( najmä tí africkí utekáči-člnkáči) a nie je za čo sa im pchať do riti! Áno, nie je sa im pre čo pchať do riti. Akurát sú proti chľastu, a to u nás čo uznávame ožranov, stokárov a podobné existencie, ako Meliško, Ruský národ a pod.VypIta placacka # CevePyli42
-
 41% ( 12 people voted )
+
2015-08-21 21:28:17 55d8bc65
Moc dlhý text, je tam dva krát "s" namiesto "z"...
VypIta placacka # CevePyli42
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-21 21:37:46 55d8bc65
Salašnícki ovcomrdi som napísal tiež zle. LOL to je tak nevtipné.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-08-21 21:40:28 55d8bc65
Prepitý uviedol o svojom výplode, že je dlhý, ani som nechcel tomu uveriť. Naozaj, ukrytý, ale dlhý, nečítal som, iba krátko videl a zachytil primitivizmus a zlobu. Nakazil sa zrejme púštnou výbušnou mohamedánitídou, šľahá nenávisť proti kresťanstvu, preto mu je každý pedofilný przniteľ príjemným. Kto nenávidí dobro, vždy víta špinavosti, uráža dobro, nositeľov dobra, ochrancov dobra. Nenávidí dobro a navyše ohovára nositeľov dobra, že nekonajú dobro, pritom ich ani nevníma ako svojich spoločníkov, neteší sa z nich, asi preto, že o nich predpokladá, že by mohli, že by mali byť takými, alebo sa pokúšajú, alebo aspoň tak hlásajú, že chceli by konať dobro, ale sa im nedarí, alebo sa zaštíťujú dobrom, čo on ťažko znáša. Úmysel dobra je pre neho červeným súknom.
Je otázne, či ožranovi moslimáčski surovci dovoľujú dorážať placačku. Aj keď osud piatej kolóny mňa osobne neťaží. Vybral si sám.
Možno namiesto zrýchlenej evakuácie medzi fúzatých divochov ako spiaci agent už vyhľadáva najoptimálnejšie priestranstvo, kde by sa odpálil, a predovšetkým kedy, aby sa aj jemu dostalo potechy zo šóry 72 kusov nenačatého tovaru.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-22 04:25:32 b228a1e1
Prepitý uviedol o svojom výplode, že je dlhý
sprostá luza by nemala mať prístup k internetu. ale žiaľ máme demokraciu, tak to musíme vydržať...
lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-22 11:08:57 5f69ce4b
loading...
Oni neutekajú, oni sa sťahujú do svojich nových domov,...celá migrácia je trójsky kôň, amerika sa bude snažiť pomocou migrantov rozdúchať v EURÓPE VOJNU.
lucifer # FaliQuva33
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-08-22 11:28:18 b91d9c26
Existuje len jediné riešenie, nalodiť ich do AMERIKY. Nech si Američania bojujú doma.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 11:29:53 b91d9c26

Oni neutekajú, oni sa sťahujú do svojich nových domov,...celá migrácia je trójsky kôň, amerika sa bude snažiť pomocou migrantov rozdúchať v EURÓPE VOJNU.

presne tak, už len slepý to nevidí. ale riešením nie je ani poslať ich do USA - treba ich poslať naspäť domov, ako si to žiada Sýria, veď to sú ich branci v najlepšej kondičke, keby ostali doma, mohli by brániť vlasť pred hroznými teroristickými útokmi, čo sa tam dejú. pred vojnou utekajú slabí a chorí, a nie toto....tu je to presne naopak, slabých, chorých, ženy, deti nechávajú doma a mladí, silní, zdraví chlapi utekajú? WTF?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Upr
chliky-neprijimejte-vracejte-je-U-nas-jsou-doma-za
da-vysoky-syrsky-politik-Vlada-tam-pry-bojuje-s-te
rorismem-ktery-se-vali-i-na-nas-383516

lisa22 # HoxiDuna67
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-08-22 14:24:52 5f69ce4b
Hufnejdzl - keby si bol schopny diskutovat bez urazok, mozno by sa ti dostalo aj inych reakcii, ako ignoracie a mazania prispevkov. Najvyssi cas to pochopit. Dnes na teba nemam cas, caka ma jedna svadobna hostina ;)
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-22 14:44:21 58d7436a
"Odstraňovanie prekážok voľnému obchodu medzi Úniou a rozvojovými krajinami je efektívnejšie riešenie chudoby ako prijatie akéhokoľvek množstva imigrantov."
Nie je. Samozrejme, aj prijatie imigrantov je zlé.Odstránenie prekážok voĺnému obchodu, inými slovami globalizácia, pomáha len nadnárodným koncernom a nadnárodnému kapitálu. Vôbec nerieši sociálnu situáciu štátu ako celku, alebo nerieši nezamestnanosť ani vyrovnávanie regionálnych rozdielov.
Jednoduchý príklad . Koncern z USA, čo vyrába mobilné telefóny, presunie výrobu niekde do Číny pre nižšiu cenu práce a možnosť zníženia ceny finálneho produktu v USA.
Koncern može tieto mobilné telefóny predávať za nižšiu cenu aj v Číne, dá zarobiť čínskym zamestnancom, rozvíja priemysel a obchod Číny. Kto teda vyhral ? No predsa ten koncern,(jeho majitelia) vyrába lacnejšie, predáva s vačším ziskom a získal prístup na veľký a perspektívny trh v Číne.Čiastočne získava aj Čína a jej zamestnanci. A kto má čierneho Petra ? No proste zamestnanci v USA, ktorý prišli o prácu a nemajú dosť peňazí, keďže sú nezamestnaní, aby si vôbec ten nový, lacnejší mobil kúpili. Riešia totiž prežitie a nie nový mobil. Ale koncern bude tvrdiť, že týmto amíkom pomáha, pretože si možu mobil kúpiť lacnejšie, pričom pokrytecky nerieši ,že nemajú za čo, lebo skončili nezamestnaní pre presun výroby. A týmto spôsobom dochádza k odlivu výroby v USA, outsourcingu a súčasnej vyše 20 % reálnej, nie tabuľkovej nezamestnanosti. A práve preto, že globalizácia, outsourcing, otvorenie trhu pomáha majiteľom nadnárodným korporácií ešte viac bohatnúť, mať vačší zisk a prístup na nové trhy, tak takáto politika automaticky ničí jednotlivé štáty z hľadiska zamestnanosti a v sociálnej oblasti.
Štáty potom neriešia politiku udržateľného rozvoja a ekonomickej sebestačnosti občanov a rozvoja regiónov, ale naháńajú len zahraničný kapitál do krajiny, pretože majú masy zbedačených ľudí bez práce, ktorý práve globalizácia ničí. Z toho dovodu to nie je dobrá politika pre svet. Pretože nerieši problémy vačšiny ľudí, ktoré automaticky pri globalizácií a takzvanom voĺnom trhu tovarov ,služieb ,ľudí, vznikajú.
Na odstránenie chudoby v Afrike treba toho rozhodne viac ako odstránenie prekážok voĺnému obchodu. Napríklad zabráneniu nadnárodných koncernov kolonizovať africké štáty systémom diktátor dostane za predaj nerastov, surovín, rozkradnutiu krajiny, teda hlavne toho, čo nadnárodné koncerny zaujíma, papieriky USD, ktoré si voľne natlačia a amíci pomožu za tento neokolonializmus udržovať diktátorovi režim, ostatní ľudia nech platia za všetko, za vodu, atď a nech idú do čerta. Alebo vyvolanie chaosu ako v Líbyí, čo bol ekonomicky sebestačný štát s vysokou životnou úrovňou a vykradnutie ich zdrojov. Tak určitým koncernom to pomože, aj ich majiteľom, ale rozhodne toto "odstránenie prekážok voľnému obchodu" už nepomože vačšine zbedačených občanov Líbyie..)
A rovnako, nanútená imigrácia nevzdelaných čiernych náplav z Afriky, ako sa to deje v súčasnosti, nie je žiadne riešenie pre rozvoj Európy, ale jej deštrukciu, zničenie a prechod do ekonomického - sociálneho úpadku a vojny.

michal # RabyFaso02
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-22 15:58:26 b2294bc3
Máte pravdu, ich zámerom je vyvolať tu konflikty a (občiansku) vojnu, aby sa tu ľudia začali zabíjať. Čo by bolo najlepšie riešenie pre Slovensko a tiež pre ďalšie národy Európy? Vrátiť emigrantov naspäť. Okej, súhlasím, lenže je to reálne? Prajú si to naše elity? Zatiaľ to tak nevyzerá. Obávam sa, že útokom a vojne sa nevyhneme. Obávam sa, že ak narušia infraštruktúru, začnú tu byť nedostatky všetkého- jedla vody elektriny plynu palív. Aj tu nám treba dať sa viesť Pánom Bohom, ale nielen preto, že prichádzajú roky temna a život sa zmení.

Stano # CexuWija85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 17:29:38 5057d10a

michal presne tak, článok je zmes protirečiacich si nezmyslov a otvorenou propagandou globalizácie a liberalizácie svetového obchodu a trhu, ktorá s pomocou WTO, Svetovej banky a MMF nahráva obrovským nadnárodným korporáciám, čo už zo samej podstaty ide vždy proti národným záujmom.


@Stano
Okej, súhlasím, lenže je to reálne? Prajú si to naše elity?
keby sme všetci vyšli do ulíc a dôrazne žiadali, nech ich odlifrujú, odkiaľ prišli, tak by sa muselo dačo stať.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-22 17:52:53 5f69ce4b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Genocida bílé populace – reálná hrozba, nebo výmysl radikálů?


Genocida bílé populace – reálná hrozba, nebo výmysl radikálů?
Z posledních statistik Norského statistického úřadu (SSB) vyplývá, že nejpopulárnějším jménem, které rodiče dávají svým novorozeným chlapcům, je Muhammad. Zjištění se týká ...
Do ulíc Prešova sa chystá stovky demonštrantov, alebo extrémistov?
Máme republiku rudou, kradu, kradeš, kradou – Rozkrádání
Definice pravice a levice

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0378 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage