Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KEĎ VOLIČI PODLIEHAJÚ “FAKE NEWS” — MEDIÁLNA MANIPULÁCIA AKO HROZBA PRE SPOLOČNOSŤ


KEĎ VOLIČI PODLIEHAJÚ “FAKE NEWS” — MEDIÁLNA MANIPULÁCIA AKO HROZBA PRE SPOLOČNOSŤ

Falošné správy sú sekundárny problém

Verím, že sa všetci zhodneme na tom, že falošné správy generované proruskou, protrumpovou, komunistickou či inou cielenou propagandou s cieľom získať názorovú kontrolu nad obyvateľstvom predstavujú pre demokratickú spoločnosť vážnu hrozbu.

Podstatne menej sa zhodneme na tom, že skutočný problém nie je v samotnom generovaní falošných správ a ovplyvňovaní obyvateľstva (toto sa totiž deje odnepamäti), ale v tom, že ľudia výrazne ovplyvňovaní týmito falošnými správami, majú reálne hlasovacie právo rozhodovať o našej budúcnosti. Osobne nemám teda žiadny problém so zúrivou mediálnou manipuláciou, ktorá na Slovensku neustále prebieha a brainwashuje masy, ale s tým, že tieto ovplyvňované masy majú právo svojím hlasom rozhodovať o mojej budúcnosti. Všetci vytrvalí bojovníci proti falošným správam by si tento dôležitý fakt mali uvedomiť.

Ministerstvo pravdy

Nie, nejde len o víziu Orwellovho románu 1984. V Českej Republike "Ministerstvo pravdy" reálne vzniká. Nazýva sa "Centrum proti terorizmu a hybridným hrozbám". Má skúmať či sa na Internete nešíria dezinformácie. Rozumiem, že pod vplyvom silnej ruskej propagandy, vzniká potreba čeliť šíreniu informácií, ktorých cieľom je podkopávať doterajší politický systém, ktorý je postavený na "demokratických piliéroch".

Je potrebné si uvedomiť, že štát už len z princípu, že háji svoje "proštátne záujmy" (nie záujmy individuálnych ľudí), svoj monopol v oblastiach, kde neznesie akúkoľvek konkurenciu a propagandisticky chŕli neustále nové a nové dôvody na legitimizáciu čoraz viac bujnejúcich plošných krádeží zvaných dane. Z týchto dôvodov prirodzene nedokáže byť nikdy objektívny, a teda schopný určiť alebo definovať, čo je "pravda".

Pravda v slobodnej trhovej spoločnosti

V dobe neustále nových a nových falošných správ, informačného chaosu, neschopnosti odlíšiť, čo je pravdivé a čo nie, nedostatku času na overovanie pravdivosti informačných zdrojov, som presvedčený, že trhový dopyt po pravdivých informáciách rastie a bude rásť. Pravdivé informácie totiž majú reálnu trhovú hodnotu, ktorá zlepšuje a zefektívňuje rozhodovania a znižuje transakčné náklady.

Zvyšovanie trhového dopytu po pravdivých informáciách znamená, že sa tento problém niekomu v budúcnosti oplatí určite vyriešiť. Osobne preto očakávam vznik nezávislých informačných ratingových agentúr, ktoré za vás budú overovať pravdivosť a hodnovernosť veľkého množstva verejne publikovaných informácií. Ich najväčšia devíza bude ich reputácia   ak sa stanú obeťou ovplyvňovania a korupcie, tak ich klienti odídu ku konkurencii s lepšou reputáciou pri hľadaní pravdy. Samozrejme akákoľvek informačná ratingová agentúra môže byť obeťou korupcie a ovplyvňovania   vytvára tým ale automaticky biznis príležitosť pre svoju konkurenciu, prípadne pre nového hráča na trhu. V konečnom dôsledku medializované škandály ratingových agentúr spôsobia len vyčistenie a skvalitnenie trhu na overovanie informácií.

Stojí za zamyslenie či budete viac dôverovať určovaniu pravdivosti a hodnovernosti informácii zo strany decentralizovaného kompetitívneho trhu súkromných ratingových agentúr, kde legitimizácia dezinformácií môže znamenať reálny krach. Alebo monopolizovanému štátnemu Ministerstvu Pravdy, kde prípadná korupcia či schvaľovanie dezinformácií nepredstavuje existenčné riziko, kedže Ministerstvo Pravdy podobne ako akékoľvek iná štátna inštitúcia neprestane po korupčnom škandáli existovať.

Technická realizácia môže vyzerať celkom jednoducho:

 1. Vyberiete si 2 3 nezávisle reputované informačné ratingové agentúry na trhu a zaplatíte si mesačný/ročný paušal.
 2. Nainštalujete si ich plugin do vášho prehliadača.
 3. Pri prehliadaní akýchkoľvek stránok sa okamžite dozviete, či ide o overenú alebo neoverenú informáciu od každej ratingovej agentúry (napríklad hneď vedľa HTTPS ikonky). Principiálne podobná, ale podstatne jednoduchšia služba, ktorá nejde s overením až tak do hĺbky už existuje   WOT (Web of Trust). Plugin pre Chrome.

Otázka z publika : "Čo tie nešťastné neinformované masy ľudí, ktoré jednoducho nebudú mať peniaze na to, aby si za "pravdu" zaplatili?"

Odpoveď: "Ak tieto masy nebudú mať možnosť svojim hlasom rozhodovať o vašej budúcnosti, tak tento problém vás až tak trápiť nemusí. A ak vás mediálna manipulácia más reálne trápi, tak neváhajte investovať svoj drahocenný čas, peniaze a energiu do hľadania a sprostredkovania pravdy masám. Nenúťte do toho ale ostatných.

Odpoveď č.2: "Ak tieto masy nebudú mať možnosť svojim hlasom rozhodovať o vašej budúcnosti, je celkom pravdepodobné, že klesne motivácia generátorov a distribútorov falošných správ uvedené informácie vytvárať a širiť, kedže šírenie falošných správ prestane byť vhodný mechanizmus na ovládnutie spoločnosti ako sa to bohužiaľ deje teraz."

Zhrnutie

 1. Primárny problém nie je v šírení falošných správ a mediálnej manipulácii más. Problém je v tom, že manipulované masy majú v súčasnom politickom systéme právo rozhodovať o vašej budúcnosti.
 2. Najlepší spôsob na hľadanie pravdivých informácií predstavuje decentralizovaný slobodný trh a prirodzená trhová potreba po pravdivých informáciách. V budúcnosti tento problém dokážu elegantne riešiť súkromné nezávisle informačné ratingové agentúry, ktorých jediná devíza na trhu bude ich vlastná reputácia.


Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Svet2017-02-114
-
 45% ( 1 people voted )
+
..och tá zlá "proruská propaganda!...ešteže je tu strýčko Sam so svojimi agentúrami...a samozrejme náš ochranný veľký brat...oni predsa najlepšie vedia, aké informácie sú pre nás "ofčákov" potrebné a aké tabu... .

...bude to krásne... žiť v takomto "brave new world-e"

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-12 14:09:58 5c45c4bc
Janko, nesťažuj si. Do roku 1989 sa tu žilo vo fake informačnej bubline, ovládanej jedinou stranou na pravdu a pod kuratelou veľkého červeného ochranného medveďa. Oni najlepšie vedeli, po akých informáciách občanovi srdce piští a čo mu majú zakázať...lol... Vtedy všetci ako nutnosť vedeli informácie správne triediť a čítaním medzi riadkami oddeľovať propagandu. Dnes treba zas vedieť oddeľovať zrno od pliev v zmysle selektovať konšpirácie od reality. Kto to vedel za boľševika, nemá problém ani dnes...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-02-12 18:02:33 bc7b649f
Zlatusik, teba nie je potrebne dezinformovat, ty si uz dostatocne dezinformovany aj bez akekolvek propagandy ak veris, ze "... masy majú právo svojím hlasom rozhodovať o mojej (tvojej) budúcnosti."...

Masy maju pravo rozhodovat len o tom, ktora banda sluziaca majitelom velkeho kapitalu sa na jedno volebne obdobie dostane k valovom, o nicom viac... V slovenskych podmienkach konkretne o tom, ci si niekedy bude mat sancu schuti zakradnut aj banda hlasiacich sa k liberalnej pravici, alebo im navzdy ostane len nosenie triciek s napismi koho kazdeho jebu a koho kazdeho nemaju radi...? Ak sa teda nenachadzas na poprednych prieckach kandidatky nejakej realne zvolitelnej strany, tvoju buducnost volici urcite nijako neovplyvnia... Beznemu obcanovi je uplne jedno, kto prave kradne vo vlade a jemu pri tom z vysoka serie na hlavu, on tam nechce ziadnych zlodejov, ale ludi, ktori budu hajit jeho zaujmy a toto je mozne dosiahnut len zrusenim kapitalizmu...

Kde budu existovat velke peniaze v sukromnych rukach, tam bude vzdy existovat aj velka korupcia a vsade tam, kde bude existovat moznost pre seba uchmatnut velke peniaze, tam bude vzdy existovat aj velka zlodejina (tunelovanie, dohadzovanie predrazenych statnych zakazok, predrazene statne nakupy, danove podvody atd.)... Samotni lidri velkeho biznisu, mediami pakom ako ty podsuvani ako priklady uspesnosti, predsa otvorene tvrdia, ze kazdeho je mozne kupit... Co tym asi svetu oznamuju, nie nahodou to, ze korumpovanie politikov patri k ich standardnym ekonomickym nastorom na dosahovanie nimi vytycenych cielov...?

Liberalna demokracia bola vymyslena na udrziavanie status quo, teda aby efektivne vylucila moznost, aby sa do vlady dostala nejaka strana, ktora by pozitivne ovplyvnila zivot bezneho obcana (aj teba)... Kazda pozitivna zmena pre bezneho obcana, by totiz zakonite znamenala negativnu zmenu pre elitnych akumulatorov sukromneho kapitalu a toto oni nikdy nedopustia... Uspesny vstup na politicku scenu je podmieneny nemalym kapitalom a medialnou podporou a kto moze poskytnut ten kapital a medialnu podporu...? A poskytne ten niekto niekomu kapital a medialnu podporu bez toho, aby za to ocakaval konkretnu protisluzbu...? No a vsetko je jasne... Skus zaplatit nejakej sukromnej informacnej ratingovej agenture, ci ti tieto informacie potvrdi...? :-DDD

Texty idiotov su vzdy take osviezujuce... Vravis "Osobne nemám teda žiadny problém so zúrivou mediálnou manipuláciou...", teda s tym, ze vsetky nezavisle, motivovane novinarskou ctou a dobrou reputaciou vzdy objektivne informujuce, volnotrhove sukromne media klamu od rana do vecera, ale zaroven hovoris "Osobne preto očakávam vznik nezávislých informačných ratingových agentúr, ktoré za vás budú overovať pravdivosť a hodnovernosť veľkého množstva verejne publikovaných informácií."... Ta ole pale dyg more pupus, tebe vobec nedrbe... Jasne pupus, ak by tie ratingove agentury dezinformovali, tak by tie agentury zbankrotovali, presne tak, ako na volnom trhu zbankrotovali aj vsetky dezinformujuce media... :-DDD

Ale ides spravnym smerom, spravne tusis vyvoj liberalnej demokracie, vsetky socky zarabajuce menej ako 10 000 ‎€ mesacne, treba zbavit volebneho prava, lebo co uz taka neschopna sprosta socka moze vediet o spravnom hlasovani, na zaklade zarucene pravdivych informacii od sukromnych informacnych ratingovych agentur...? :-DDD


ratingovy agenturnik # TiheKani06
-
 57% ( 4 people voted )
+
2017-02-12 20:25:38 5ee77486
Najviac klamu prichadza z medií, ktoré su najvplyvnejsie a najbohatsie. Cest vynimke EURONEWS - tam som vzdy mal pocit - ze robia objektivne spravodajstvo - robili interview Asadom, išli ku Kurdom, ktorí akurát strielali po ISIS a robili online prenos z tureckeho pokusu o prevrat, upozornovali na problemy na Sicilii a isli do ulic do turecka sa pytat kolko stoji cloveka dostat do EU k Merkelovej, boli aj v Banskej Bystrici a robili interview s panom Mariánom.. K.. žial jeho meno je cenzurovane na dolezite.sk clovekom a aj s Romami. - oni robili svoju pracu a robili ju dobre - dnes uz ich vysielanie neviem chytit - lebo ich Madari vyradili z vysielania dali na nejako Hbb Tv či čo - proste mi dost chýbajú.

Fake News # GyseTyni44
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-18 01:14:14 b28f7b70

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Sen o decentralizácii štátnej správy


Sen o decentralizácii štátnej správy
Štát prerastený korupciou a byrokraciou, nefunkčné vymáhanie spravodlivosti, vysoké dane a značná nekompetentnosť väčšiny politických vodcov. Takto definované inštitucionálne ...
Ktorý November by radšej oslavovali komunisti?
Nový fúzní generátor může změnit budoucnost
Vysávače sú dôležitejšie ako migranti

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0274 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made