Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KTO NÁM TU NAVYŠUJE CENY?!


KTO NÁM TU NAVYŠUJE CENY?!

Ako programátor som sa počas svojej kariéry stretol s jedným častým a trochu aj komickým javom. V čase návalu práce, tesne pred Go-Liveom, sa začnú na projekte vehementne riešiť neuveriteľne podružnosti. Ako napríklad zmena poradia jednotlivých buttonov na obrazovke. Hoci samotná funkcionalita za danými tlačítkami ešte vôbec nefunguje. Poradie tlačidiel sa teda upraví a projektoví manažéri sú spokojní ako práca úspešne napreduje.

Spomenul som si na tento fenomén, keď som predvčerom čítal na SME článok o nemeckom salámovom kartely. A ako si s ním sociálni projektoví manažéri úspešne poradili.

Ide o nasledovné. Prominentní nemeckí mäsiari sa už niekoľko rokov potajomky stretávajú. A nie že by si iba navzájom porovnávali bratwursty, ako by od Nemcov našinec očakával. Na týchto salámových žúroch si dohadujú spoločnú stratégiu voči nákupným reťazcom. Medzi výrobcami údenín vraj existovali dohody, ktoré stanovovali cenové rozpätie výrobkov. Ak nastane v sektore hospodárstva takýto jav, ekonómia to označuje nepekným slovom kartel.

Sprisahanie mäsiarov nakoniec odhalil nemecký protikartelový úrad. A nekompromisne potrestal hriešnikov pokutou 338 miliónov eur.

K odhaleniu celej nekalosti sa nemeckí vyšetrovatelia dostali na základe anonymného udania. Predstavujem si to nejak nasledovne. Haló? Tam protikartelový úrad? U nás v supermarkete sú nejako podozrivo drahé párky. Nemohla by za tým byť celosvetová konšpirácia? To ste zase vy, pán Rostas!

Podľa článku, dôsledkom salámového kartelu bolo, že zákazníci v supermarketoch za údeniny roky platili vyššie ceny, ako bolo potrebné.

Tak to ma teda podržte. My v dnešnej únijnej, sociálne orientovanej a trochu aj trhovej ekonomike riešime, či za párky v supermarketoch platíme viac ako treba. Ak toto nieje problematika rozloženia tlačidiel na obrazovke v čase úplne rozbitej databázy, tak potom už neviem!

Len tak námatkovo, začo ešte platíme v Európe viac ako treba.

Bežný Európan platí jednoznačne viac ako je nutné za strechu nad hlavou. Pretože úradníci rozdelením pozemkov na stavebné a tie ostatné, zúfalo znížili ponuku stavebných parciel. To navyšuje ceny všetkých nehnuteľností. Splatenie vlastného bývania sa nakoniec stáva tridsaťročným dobrodružstvom, ak nie questom na celý život.

Európan platí za benzín viac ako treba, pretože sa na neho vzťahuje niekoľkopercentné administratívne navýšenie ceny známe ako spotrebná daň. To je dôvod, prečo na starom kontinente jazdíme Renaultkami namiesto SUVečiek ako za veľkou mlákou.

Za každé pivko počas sledovania futbalových majstrovstiev sveta, za každý pohár vínas priateľmi v reštaurácií sme zaplatili viac ako treba z úplne rovnakého dôvodu. Vraj nám to škodí, tvrdia projektoví manažéri.

Cena, ktorú platí európsky podnikateľ za prácu je vyššia ako treba. Lebo na rozdiel od salámových kartelov, ktoré sú zakázané, existujú kartely zamestnancov – známe ako odbory – ktoré sú chránené v zákonoch.

Európan platí jednoznačne viac za potraviny ako je nutné, pretože si farmársky kartel vydupal obmedzenie dovozu lacných potravín z krajín tretieho sveta. Okrem toho si za každú žemľu platíme dvakrát – raz v obchode a druhý krát vo forme dotácií posielaných našim cteným poľnohospodárom.

Priplácame si zbytočne za energie, kvôli forsírovaniu drahých, ale neefektívnych zdrojov. V tomto sú experti samotní Nemci, keď sa rozhodli odstaviť fungujúcu sústavu atómových elektrárni, lebo v Japonsku mali tsunami.

A hlavne! Z dôvodu úradmi stanoveného všeobecného navýšenia cien, takisto známeho pod pojmom daň z pridanej hodnoty, platíme viac ako je potrebné za všetko. Konkrétne na Slovensku má toto opatrenie na rováši zvýšenie cien o 20 percent. Tu sa nejedná o konkrétnu komoditu, respektíve sektor ekonomiky, kde by sa pokútne manipulovalo s cenami. V tomto prípade to postihuje nielen tie nešťastné údeniny, ale aj minerálky, televízory, sedačky, dovolenkové pobyty, autá a domy, zubné pasty a strihanie u holiča, zbytočne priplácame za mobilné služby, alebo návštevu kúpaliska ...

Takže, keď sa nám budú naši sociálni projektoví manažéri zase raz chváliť ako znížili ceny, spomeňme si aspoň na tú DPHčku. Bez ich obetavého snaženia by bolo o 20 percent lacnejšie. Všetko.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2014-07-187
-
 78%  ( 26 people voted )
+
Autor je možno dobrý programátor, ale veľmi zlý ekonóm. Práve zlikvidoval zdroje štátu, ktorý má a musí plniť svoje úlohy v spoločnosti. Rád by som si prečítal jeho prípadné pokračovanie v tomto zmysle, asi by nás to všetkých dobre pobavilo.
Pager # MynuHogo87
-
 53%  ( 5 people voted )
+
2014-07-19 05:56:50 5ee453b7


Z dôvodu úradmi stanoveného všeobecného navýšenia cien, takisto známeho pod pojmom daň z pridanej hodnoty, platíme viac ako je potrebné za všetko.

to nie je preto, to je len a len preto, lebo DPH tvori najvyssiu ciastku prijmu statneho rozpoctu. Najvyssiu a najlahsie vymozitelnu. Preto uniky sposobene odpoctom DPH su sice v nasich ociach obrovske, ale pre stat znamenajuce len maly kusok kolaca, z ktoreho si niekto odtrhol.
Dokonca stat by sa zaobisiel aj bez dani z primu osob,stacilo by mu navysit o par percentualnych bodov DPH a je to.Preto DPH povazujem za najvacsie zlodejstvo, akeho sa moze stat dopustat na obcanoch.

Rafael # BakiQuno09
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-19 08:54:17 59ad5d21
Pager:
Vysvetli men, nevedomému, aké úlohy má a musí plniť štát. (Dokážem pochopiť armádu, políciu a justíciu-ešte ako tak...)

General Guderian # TyroMury04
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-19 14:47:34 55e4d24f
Paiger,
KTORÉ, že a PRE KOHO to tie ÚLOHY, "NÁŠ ŠTÁT" (pobočka nadnárodnej korporácie EUSA) plní ??? Ak máte na mysli, že pre nás občanov, tak "DOBRÉÉÉ RÁÁÁNO" !!! Za Prvé : "NÁŠ ŠTÁT" (vláda SR) Vás bez Vášho súhlasu oberie o cca 30% Vašej mzdy, predtým ako ju skutočne dostanete a bez akejkoľvek záruky na to, ako táto čiastka bude reálne (a efektívne) použitá. (to, je len vôľa "jeho" sponzorov a mecenášov, ktorím spláca svoje volebné víťazstvo). Všetky "ŠTÁTNE" rezorty, ktoré "VLÁDA SR" riadi - (NE)prosperujú a (NE)plnia si (ANI) základné úlohy (ISTOTY) voči vlastným občanom, ktorých následne "NEOBERAJÚ" na každom kuse tovaru a každej službe, poskytovanej AKÝMKOĽVEK (a hlavne neštátnym) dodávateľom o ĎALŠÍCH 20% !!! Títo "SD" (Sociálny Diletanti) Vás oklamali keď vyhlasovali, že pri poklese deficitu "ŠTÁTNEHO ROZPOČTU" znížia DPH späť na 19% !!! Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Za Druhé : A tým čo aspoň trochu rozmýšľajú je jasné, že kolaps tejto "PYRAMÍDOVEJ HRY" (nielen s farebnými papierikmi) je neodvratný. DOMČEK Z KARÁT postavený na spotrebe, pľundrovaní a ovládaní vyšinutou menšinou sa rúca (otázka nie je ČI, ale KEDY) strhávajúc všetky pokrivené piliere MOCI a OVLÁDANIA (prázdne reči, sľuby a tzv. "DEMOKRATICKÉ VOĽBY"). "SÚČASNÝ ŠTÁT" JE KORPORÁTNA PÁSOMNICA zdochýnajúca v SRAČKÁCH, ktoré si sama, svojimi "ŠTANDARDNÝMI POLITICKÝMI STRANAMI" nahnojila.
Kicker # PageJovo44
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2014-07-19 17:36:31 55ede325
Slovensko má najvyššiu DPH na základné potraviny 20%. Všetky ostatné krajiny EÚ majú DPH oveľa nižšiu, zhruba o polovicu. Také Anglicko má len 5%. A všetci dobre vieme, aké sú platy na Slovensku a aké sú platy v EÚ. Nechápem, ako to nikto nevidí a nič sa s tým nerobí, veď nás tu ožobračujú.

ja # TowiSegu37
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-20 08:47:50 b2289b87
Autor BOL kedysi programatorom, ale dnes uz programovat nevie, tak keca do kazdej hovadiny !
A este by si mohol zopakovat slovensku gramatiku.

bbb # FeboFyxi95
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-20 11:29:32 4e63063a
loading...
Autor ma v jednom pravdu. A to, ze na Slovensku su velmi vysoke odvody a DPH. Minuly rok som pracoval pre Slovensku firmu v Norsku, bol som plateny v NOK, ktore mi prevadzali ZO STRATOU na EUR podla aktualneho kurzu. V tom istom roku som bol ale premiestneny na Slovensko, plat mi nastastie ostal nezmeneny.
Ake vsak bolo moje prekvapenie, ked som zistil ze na ucet mi prislo takmer o 20% menej penazi! Pozrel som si vyplatnu pasku a zistil som, ze ak som v Norsku platil 35% dane, tak na Slovensku mi pri udajnej 25% dani na paske ostalo o takmer 700 EUR menej! Totalna zlodejina!
Tato krajina je uz tak rozobrana, ze jediny sposob ako vlada prezije, je totalne okradanie obcanov.

Blast # TotoMeqa28
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-21 11:37:15 05fe85e4

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jede   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Pohanský pôvod Vianoc (článok + dokument STV2)


Pohanský pôvod Vianoc (článok + dokument STV2)
Celý svet je pripravený na Vianoce. Bežný človek v spoločnosti sa ani nepozastaví a nepremýšla nad tým, čo vôbec ide spolu s rodinou oslavovať. Ovplyvnený médiami a tisíckami reklám ...
Pentagonu dělá starosti nová čínská vysokorychlostní střela
Železářství Microsoft
Kdo tady vlastně platí daně ? Nechybí někde někomu miliardy ?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0252 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne