Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kapitalizmus VS Neosocializmus (vláda korporácií VS vláda ľudu)


Author: SocialMaster # TymaMoxo37
Slovensko2013-09-2979
-
 55% ( 1 people voted )
+
Nadpis je zle. Vlada korporacii je korporativizmus, ktory musi nutne mat podporu statu, tak ako napr. za hitlera, alebo aj teraz. Viz statne monopoly a preferovane podniky statom. A to je samozrejme zle, kedze vlada kradne obcanom cca 60% ich prijmu kazdy mesiac pod hrozbou nasilia, unosu a zavretia.
gif # WaruBydy08
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-29 12:15:09 59ad5076
Výborná téma.
Vieme prečo nefungoval socializmus pred 89 a prečo nefunguje ani kapitalizmus. Vieme, že jediná cesta je iba konečne prechod k vláde ľudu a tá si žiada zásadné kroky.
Čas hraje proti zmenám vzhľadom na to, akých nástrojov na ovplyvňovanie verejnosti sa dnešní feudálni vládcovia dokážu chytať.
Tieto zásadné kroky je možné dosiahnúť len zmenou systému a mnohých deformácií, ktoré svojimi nástrojmi na upevňovanie moci spôsobil. Ide len o to, aby to neprešlo do krvavj vzbúry a vybíjaniu sa navzájom.
Ja si neviem predstaviť takéto veľké zmeny iným spôsobom ako generálnym štrajkom a jednak prebratím toho, čo bolo ľuďom zobrané a nastavením vecí, ktoré sú už aj oskúšané a niektoré dlhodobo vymyslené, len ich zaviesť(ako peňažná reforma). Kroky, ktoré sú na to nevyhnutné sú jednoducho z medzinárodného a teda aj nášho oficiálneho práva nelegálne. To právo je však robené pre potreby vlády korporácii.
Jedine, že by sa odporcovia spoločného generálneho štrajku dokázali s ľuďmi prevádkujúcimi globálny bankový podvod a opantaných mocou diplomatickou cestou dohodnúť, že si moc berieme späť. Budem im v tom osobne držať prsty :). Skôr vidím problém v tom, aby sa Slováci spojili a pochopili že sa to robí pre nich pre detí všetkých. Či už policajtov alebo posledných žobrákov, ktorí sú v drvivej väčšine produktom otrockej mašinérie.
Nám nehrozí vonkajší nepriateľ. Nám hrozí ten vnútorný. Že si budeme nahovárať že to treba nechať ďalej tak alebo že sa necháme oklamať malými krokmi slúžiacimi len na zalepenie očí a získavanie času. A takto vytvárať napätie medzi sebou v hádkach. Nám hrozí len to, že sa nespojíme a budeme bojovať proti sebe. To je jediný nepriateľ.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 12:41:13 4e631487
Stanislav Jurcisin-to,ze tzv.socializmus nefungoval idealne,je pravda.Pravdou je aj,ze vacsina ludi ho nechcela vymenit za kapitalizmus.Stacilo ho doladit.Bohuzial,prehrali sme informacnu vojnu a stali sme sa koloniou kapitalistickeho sveta,ktory sa zabratim krajin soc. tabora zachranil pred kolapsom.Teda,len ho oddialil.Pomocou klamstva a vnucujucej sa propagandy meni pohlad na vtedajsiu dobu a brani nam tak vypracovat alternativu k dnesnemu rezimu.
Esste vzdy si mi neobjasnil,ako by si chcel uskutocnit zmenu systemu bez krviprelievania,ked mnou navrhovanu postupnu pracu cloveka nad sebou si videl len ako iluziu.Neviem,akym sposobom by si uskutocnil co i len generalny strajk,ked ludia myslia sposobom-"nehas,co ta nepali" a nie-"vol nebyt,ako byt otrokom"?Vidim to v svojom okoli.Malo ludi je schopnych a ochotnych sa bavit na inu temu ako Farma,pocasie,handry...Su aj taki,co vidia,ze sa mame zle,ale vinu hladaju vzdy niekde inde,neuvedomujuc si,ze "vinnika" mu ukazali,manipulujuc jeho vedomim i podvedomim.
So zaverom suhlasim.Zalezi na nas,ci sa umorime hadkami,alebo zjednotime svoje ciele a energiu pre spolocne dobro.Tiez suhlasim,ze moc patri ludu.Dodam k tomu len,ze "Poznanie je moc"!:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 13:26:30 6dec7d9e
julo,
s tým prvým odstavcom sa nedá nič, len súhlasiť. Ale v tej dobe sme nemali na to, aby sme také veci čo i len trochu chápali.
Zmena sa dá urobiť spojením sa a hoci aj násilným spôsobom nastaviť iné pravidlá. Násilným samozrejme nemyslím strieľaním, ale jednoducho prebratím zodpovednosti za krajinu a nastaviť zmeny, ktoré v dlhodobom kontexte zabezpečia vládu ľudu. Alternatívna cesta organizujúca generálny štrajk 9.11. má ako hlavný program zmien tri body, ktorých dôkladnou aplikáciou sa dá dojsť k takému prostrediu. Pereto by som nasledoval také niečo. Ja si myslím že ani nič iné nám neostáva a ináč sa to zmeniť dať nebude. Samozrejme súhlas, že ľudia sa majú vzdelávať atd. Lenže vzhľadom na to, že väčšina ľudí netuší v čom spočívajú problémy a ak sa veci nezmenia tak ani tušiť nebude, to je vlastne ďalší dôvod na tlak n takémuto riešeniu.
Asi dôležitou súčasťou zmien by mohla byť aj cirkev a jej snaha o prebúdzanie, keďže ľudia sú na ňu s dôverou napojení.
Musí sa tlačiť na zmeny. Samé neprídu. Systém na udržovanie potrebuje nečinnosť. To je voda na jej mlyn. My sa dosť zhodujeme s problémamy a realitou, avšak ja som si úplne istý že už je čas a nečinnosť môže priniesť len väčšiu apatiu a väčšie konflikty medzi ľuďmi, ktorí ani netušia o zdrojoch problémov a budú si svoje znechutenie a rozhoečenie vybíjať medzi sebou, zatiaľ čo sa tí hore budú smiať a mädliť si ruky.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 13:48:04 4e631487
nefunguje ani kapitalizmus?


skutocne? az budeme mat kapitalizmus a nie korporativizmus riadeny statom, potom o tom mozeme debatovat.
V pripade ze zas budete chciet nastolit socializmus, tak prosim dajte vediet, nech posledny schopny ludia zdrhnu, ludia co z tohoto statneho korporativizmu, co tu mame nezdrhli.
Schopny ludia budu VZDY hladat free market, kde sa mozu realizovat a nie to co im diktuje stat a nie nebodaj nejaky socializmus.

gif # WaruBydy08
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-29 13:48:30 59ad5076
gif,
korporativizmus už len zo svojho názvu je niečo čo nie je riadené štátom, Táto demagógia nebezpečenstva štátu je totálne nezmyselná a nezakladá sa na objektívnych a dôležitých faktoch.
Socializmus nefungoval, lebo dlhodobo niečo, čo je riadené zhora a nie od ľudí (centrálne riadenie a plánovanie a politická diktatúra napojená na niečo vyššie) fungovať nebude. Prinieslo to len neefektivitu, demotiváciu, nekvality, nezodpovednosť a pod.
Kapitalizmus nefunguje, lebo tiež tu niekto ťahá nitky zhora. Hovorí o voľnom trhu a pritom si cez bankový podvod ten trh totálne zdeformoval na korporativizmus, a takto držia v rukách celú spoločnosť. Ake dlhodobé logické dôsledky môžu byť len sociálne rozdiely, väčší počet ľudí na pokrají biedy, či otrocké podmienky. Samotný trh také niečo len zo svojho princípu dopustiť nemôže.
Ako by si ty dával veci späť ináč, ako krokmi späť ku komunitnejšej spoločnosti? Ja si nemyslím že by niekto mohol úplne túžiť po socializme čo tu bol pred 89, azda menej informovaní ľudia, ktorí dnes skončili na ulici ako dôsledok tohto bankového korporativizmu.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 14:00:20 4e631487
loading...
Stanislav Jurcisin-Keby vtedy ludia nepocuvali hercov,ktorym sa zachcelo hollywoodskej zivotnej urovne a studentov zmanipulovanych piatou kolonou,mozno by sa snazili pochopit,co im hovoril Jakes v pamatnej reci na Cervenom Hradku.Pretoze to ludia nedokazali pochopit,museli sme sa vratit do ery kapitalizmu..a vidis,je tu taky gif a on nechape,ze kapitalizmus tu bol pred socializmom a malo by nasledovat nieco ine,lepsie.Mysli si,ze krok spat bol pokrokom.A podobne zmanipulovanych ludi mas u nas habadej.
Raz sa vraj pytali Konfucia,co by urobil prve,keby ziskal moc.Odpovedal,ze by vratil slovym ich pravy vyznam.Ma to podla mna hlboky zmysel.A je to zhodne s tvrdenim,ze jedine Pravda nas oslobodi.A Puskin povedal,ze Pravdu poznaju vsetci.No nie kazdy zvlast,ale vsetci dohromady.Najprv sa nam treba naucit pocuvat jeden druheho,snazit sa pochopit veci aj z inej perspektivy.To je to Poznavanie,ktore nas zjednoti a da nam moc.Nikdy som nemyslel,zeby sme mali pasivne sediet nad knihami...vsetko s mierou:-)
Generalny strajk je podla mna neuskutocnitelny a hlavne nic neriesi.Rovnako ako protesty Gorila bude energia a hnev ludi odvedeny nespravnym smerom.Dokial sa z historie nepoucime,budeme neustale stupat na tie iste hrable.
Na kvalitnu obranu a protiutok by sme mali poznat,akymi prostriedkami nami manipuluju.
Ponukam "6 urovni manipulacie spolocnostou" rusky a pre anglojazycnych aj anglicky:
http://www.youtube.com/watch?v=Qh1c0Hn1jOA
Mozme o tom podiskutovat a hladat riesenie.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 14:59:04 6dec7d9e
{Vlada korporacii je korporativizmus}Tu ide o to, že v kapitalizme budú vždy vládnuť ľuďom korporácie. O tom ten systém totiž je a nezmenia to ani demonštrácie na námestiach. Šéfovia veľkých korporácií totiž získavajú veľkú moc a tú prirodzene využívajú vo svoj prospech bez obmedzení a politici ich musia v kapitalizme brať vážne, pretože je na nich závislé aj fungovanie štátu.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 15:58:29 5be9f92c
vladnut korporacie? Takze ich bude viac? Super! Aspon nebude jeden obrovsky moloch co vyzaduje 60% mojich prijmov, inak ma nasilne unesie a zabasne.
To sa mi totiz u korporacie este nestalo a ani nehrozilo.
Uplne najhorsie co sa moze stat, ze bude jedna velka korporacia a tak nastane tento stav, co mame teraz.gif # WaruBydy08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 16:33:23 59ad5076
Pozri čo dokázal urobiť ten obrovský moloch slúžiaci ľudu na rozdieľ od tých súkromných korporácií, ktoré otročia ľudí a vykorisťujú ich do maximálnej možnej miery:

Žalujem ich za to, že umožnili svojimi prijatými zákonmi, aby sa následne začala likvidácia všetkého, čo slúžilo Slovenskej republike a jej občanom !
Žalujem všetky vlády a parlament NR SR,
.
že dovolili zrušiť jednotné poľnohospodárske družstvá
že dovolili zrušiť štátne podniky ovocie-zelenina
že dovolili zrušiť štátne stavebné podniky
že dovolili zrušiť štátne podniky v potravinárstve
že dovolili zrušiť štátne podniky v priemysle
že dovolili zrušiť štátne kožiarske podniky
že dovolili zrušiť štátne drevárske podniky
že dovolili zrušiť štátne nábytkárstvo
že dovolili zrušiť štátne sklárske podniky
že dovolili zrušiť štátne rafinérie
že dovolili zrušiť štátne plynárne
že dovolili zrušiť štátne elektrárne
že dovolili zrušiť štátne teplárne
že dovolili zrušiť štátne textilné závody
že dovolili zrušiť štátne gumárne
že dovolili zrušiť štátne vodohospodárstvo
že dovolili zrušiť štátne lesy
že dovolili zrušiť štátne meliorácie
že dovolili zrušiť lodnú dopravu
že dovolili zrušiť leteckú dopravu
že dovolili zrušiť železničnú dopravu a opravu
že dovolili zrušiť autobusovú dopravu
že dovolili zrušiť štátne bankovníctvo
že dovolili zrušiť štátne poisťovne
že dovolili zrušiť bezplatné zdravotníctvo
že dovolili zrušiť štátne kúpele
že dovolili zrušiť bezplatné školstvo
že dovolili zrušiť bezplatné materské školy
že dovolili zrušiť učňovské školstvo
že dovolili zrušiť kultúrne centrá
že dovolili zrušiť športoviská
že dovolili zrušiť základnú vojenskú službu
že dovolili zrušiť ochranu hraníc
.
Zdôvodňujem pohľadom prostého človeka, ktorý to vidí a vníma takto:
.
Následky, že dovolili zrušiť jednotné roľnícke družstvá...
ľudia prišli o prácu hlavne na dedinách, vytratil sa chov hovädzieho dobytka, chov ošípaných,
chov oviec a chov husí, sliepok, kačíc.. teda sa zrušila veľkovýkrmňa poľnohospodárskych úžitkových zvierat pre potreby zabezpečenia mäsa do obchodov a následne do domácností a stravovacích zariadení ako i na vývoz do zahraničia.!
Na poliach sa dorábali plodiny pre potravinársky priemysel, ako bola múka, chlieb, cukor, mlieko, syry a pečivo !
Tu nastala reťazová reakcia, kde prišlo o prácu veľmi veľa ľudí čo zabezpečovali výkrm a pestovanie potravinárskych plodín a ich spracovatelia !
Nastala nezamestnanosť po celom Slovensku, hlavne na dedinách. Poľnohospodárske dvory, pekárne, mlyny a cukrovary zívajú prázdnotou ! Polia neobrobené zarastené burinou !
Následne zanikli rôzne kultúrne a záujmové akcie ako na príklad uvediem, dožinkové slávnosti, rôzne súťaže v orbe, družstevné posedenia a tanečné zábavy, rôzne estrádne vystúpenia.... ! Taktiež družstvá pomáhali obciam pri budovaní a skrášľovaní obce ako i pri živelných pohromách poskytovali stroje a mechanizmy, ktoré mali k dispozícii !!!

Následne, že dovolili zrušiť štátne podniky ovocie-zelenina, dedina zásobovala celé Slovensko, zelaninou všetkého druhu, čo sa v našich podmienkach dalo dopestovať, dodávalo sa do obchodov zeleniny, konzervární ako i do verejného stravovania, nemocníc, domovov dôchodcov, škôl, jaslí a škôlok..!
V potravinárstve bolo Slovensko sebestačné !!!
.
Následne, že dovolili zrušiť štátne stavebné podniky, prišli ľudia o možnosti bývania a možnosti vytvoriť si rodinu ako základ štátu..!
V stavebníctve našli prácu: murári, tesári, železiari, vodári, zámočníci, sklári, elektrikári, betonári, stolári, zvárači, konštruktéri a mnoho ďalších profesií...!
.
Boli sme vysporiadaní s neplatičmi a taktiež nebolo bezdomovcov..! Pre každého bolo bývanie dostupné..! Pri podpísaní pracovnej zmluvy, že odpracuje v podniku 10 rokov dostal byt zdarma, keď nechcel podpísať zmluvu, tak boli na to určené pôžičky, že dostal byt za 25.000.-, alebo si ho odkúpil v hotovosti ! Prácu mal každý zabezpečenú a nikto sa nemusel báť, že pôžičku nesplatí, že prácu stratí a bude nezamestnaný, ako sme mnoho krát svedkami teraz ! Všetci čo chodili do škôl už pred skončením školy vedel, kde chce ísť, mal možnosť výberu !
Všetky školy boli zdarma !
Všetky podniky a poľnohospodárske družstvá pomáhali svojim rekreačným zariadením ako
i finančne sa podieľali pri zabezpečovaní deťom desiate v škole ako i školy v prírode !
Následkom predaja a rozkradnutia ľudového majetku občanov Slovenska,veľa občanov prišlo o prácu a tak sa dostali na okraj spoločnosti ba až biedy!
Mnohý musia hľadať živobytie za hranicami Slovenska a opúšťajú svojich blízkych a následne sa rodiny rozpadajú!
V zahraničí sú naši občania zneužívaní na prostitúciu a sú zatiahnutí do obchodovania s bielym mäsom alebo do obchodovania s drogami!
Ľudia zomierajú pri lúpežiach, drogách, prostitúcie a pri inej násilnej kriminalite ako i pri sebevraždách, že nemôžu nájsť východisko !
Občania zostávajú viacej chorľaví, nemôžu si dovoliť konzumovať vitamíny a kvalitnejšiu stravu, lebo na ňu nemajú financie!
Pre deti a mládež sa rôzne športové kluby a ihriská stali nedostupnými! Za všetko sa platí!
Preventívne lekárske prehliadky a očkovanie priamo na školách sa stalo minulosťou, objavujú sa u detí choroby, čo sme tu už desaťročia nemali !
Pracovne činný pracujúci človek odvádzal štátu dane, určite menšie dane ako je tomu teraz, ale na oplátku sa nemusel o nič obávať všetko štát zaňho vybavil. Nato tu bola tá verejná správa a ministerstvá ! Teraz je oveľa viac úradníkov ako tomu bolo, ale človeku sa nikto nevenuje a nič za neho neurobia hoci platí ešte väčšie dane, ako tomu bolo pred rokom 1989 a ešte na dôvažok za veľa úkonov úradníka platí ešte raz !
Pre tento rozkrádačský systém kapitalizmu, ktorý využíva a zneužíva človeka ako nástroj, aby iní mohli bohatnúť !
Odmietam žiť v tomto politickom systéme !

Obviňujem všetky vlády a všetkých, čo im prisluhujú za vlastizradu a na páchaní genocídy na Slovenskom národe !
.
Pavel Olah
Šúrovce


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-29 16:53:54 5be9f92c
@master
mam na teba par otazok, na ktore si nedokazal/nechel odpovedat
ako zlepsis postavenie ludi, ze ich z jednej totality presunies do druhej?
preco kritizujes fasizmus/nacizmus?
co je jednoduchsie: ovladat 150 ludi, ktori maju moc robit zakony a nimi ovplyvnovat 5M ludi, alebo ovladat 5M ludi bez akehokolvek prostrednika?

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 16:57:23 55d8c821
@master
bezplatne skolstvo a zdravotnictvo...a dane si neplatil? alebo z coho to bolo platene?
aspon rozmyslaj, ked nieco pastnes
ozaj sa cudujem, ako mozes byt taky schyzofrenicky...pri vede pouzivas skepticke myslenie a zaroven socializmus nekriticky obhajujes...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 17:00:05 55d8c821
A tu sa pozri čo robí kapitalistický moloch s ľuďmi a politici to samozrejme neriešia, lebo tento moloch extrémne parazitujúci na práci ľudí je dôležitou súčasťou kapitalistického zriadenia a tak si to môže dovoliť.

http://dolezite
.sk/Tyrani-zamestnancu-Samsungu-na-Slovensku-Gmmfm
q.html


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 17:00:10 5be9f92a
@master
takze na slovensku su ludia tyranizovany korporaciami, ale uzasny socialisticky rezim v cine tymto molochom ukazuje prostrednik...
rozum, master, rozum pouzivaj

memory # XifiTasa15
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 17:04:23 55d8c821
{bezplatne skolstvo a zdravotnictvo...a dane si neplatil? alebo z coho to bolo platene?} Bezplatné v tom zmysle, že človek nemusel priamo u lekára platiť a neplatil ani za lieky. Dnes sa platia aj dane, odvody, ale keď človek príde k lekárovi, alebo do lekárne, platí aj tam...

Inak samozrejme, že doslovne to neplatí. Lekári nepracujú zadarmo a potrebujú príjem. Každopádne ja som neprišiel s názvom bezplatné zdravotníctvo. Tento názov sa už roky v našej spoločnosti veľmi často používa v trochu inom význame ako je ten doslovný.

{ako zlepsis postavenie ludi, ze ich z jednej totality presunies do druhej?} Tým, že benefity z automatizácie budeme využívať do veľkej miery spoločne, takže nebude potrebné, aby ľudia pracovali viac ako cca 5-6 hodín denne bez nutnosti robenia nadčasov a zamestnaný bude každý. Jednoducho zamedzí sa extrémnemu vykorisťovaniu ľudí. Dnes benefity z automatizácie užíva pár ľudí a ostatní na to doplácajú, lebo končia na úradoch práce.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 17:08:12 5be9f92c
Faktom je, že za socializmu tu bolo pracujúcim o veľa lepšie, lebo neboli vykorisťovaní parazitmi zo západu u ktorých končí väčšina ziskov z práce Slovákov. Porovnávam socializmus, ktorý sme tu mali s kapitalizmom a je mi úplne jasné, že dnešný režim nemôže konkurovať tomu, ktorý sme tu mali pred rokom 1989. Tu ide hlavne o to, že Slovensko môže byť znovu do veľkej miery sebestačné, nezadĺžené a prosperujúce ako tomu bolo za socializmu, lenže samozrejme by bolo treba urobiť zopár úprav, aby sa nezopakovali tie chyby, ktoré sa robili.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 17:14:01 5be9f92a
Otázka: Prečo v médiách kritizujú zákazy, ktoré sme tu mali za socializmu ignorujúc pozitíva mnohých z nich a prečo vôbec objektívne neporovnávajú životné podmienky, ktoré sme tu mali za socializmu s tými, ktoré tu máme dnes ?
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 17:36:52 5be9f92a
@master
tak to su strasne dristy :)))
bezplatne, naozaj bezplatne? ked si prisiel k doktorovi, nemal si nic vo vacku? :)))
lekarne detto

tak ako nepouzivas doslovny vyznam slova bezplatny je presne to iste ako pouzivas zly vyznam slova kapitalizmus...aby si vedel o com rozpravas, musis pouzivat spravne vyznamy...hovoris o, a kritizujes nejaky "kapitalizmus", ale ten ozajstny tu nefunguje uz 150 rokov...

automatizacia nie je o znizovani pracovneho casu...nemas paru...ak znizis pracovny cas, znizis pocet vyrobkov, znizis zisk, znizis plat/zamestnanost...jednoducha matematika, staci trosku rozmyslat...

za socializmu sa pracovalo lepsie? a kde? to ze rezim spravil z ucitela banika, to je lepsia praca? pracovne tabory, nutena praca v sobotu (bez mzdy)...naozaj skvost neparazitovania na ludskej praci
socializmus, ktory sme tu mali? no super, ze zapadne krajiny, ktore nemali socializmus su daleko pred nami v platoch, korupcii atd...nejak ten socializmus nestihal...fakt skvely rezim
ake upravy chces spravit? socializmus funguje na principe zakazov a prikazov, ked niekomu prikazujes alebo zakazujes, nikdy nebude spokojny

a ako inak, neunuvas sa odpovedat na otazky, vdaka ktorym, by si vyzeral ako idiot aj so svojou obhajobou socializmu

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 17:38:09 55d8c821
A už je to tu. Je potrebná zmena fungovania spoločnosti a ľudia sa nevedia zhodnúť ani na tom, či socializmus, alebo kapitalizmus. Obe ideológie vymyslel sionistický finančný kapitál v USA na to, aby ovládol národy, kontinenty, suroviny a energie. Jedná sa o dlhodobý projekt. Rothschildovci podporovali vždy obe strany vojen, Francúzsko, Anglicko, Rusko. Počas 1. a 2. sv.vojny sa prikláňali k tej strane, z ktorej mali profit.

Židoboľševiká VOSR, vražda cára, nanútený socializmus, likvidácia ruskej inteligencie, roľníkov, ktorí živili Rusko, obe svetové vojny,10 -ky miliónov mŕtvych Slovanov. Toto Slovania nevymysleli, toto sú produkty mlitantného sionistického USA kapitálu.

Genocída Slovanov, zatajovanie a falšovanie dejín Slovanov, likvidácia pôvodného pravoslávia kresťanskou diktatúrou, ktorá bola nanútená mečom a hladomorom , ničenie kultúry, civilizácie Slovanov, fungovania spoločnosti bez otroctva fyzického aj finančného, rodenie, výchova a vzdelanie detí, rodina, rody ako základ spoločnosti, kolektívne vedenie spoločnosti. Toto všetko Slovania zažili a tiež zabudli za posledných niekoľko sto rokov. Samo Chalúpka v básni Mor ho čerpá z pravdivých dejín Slovenska, dnes sú deti osprosťované Cyrilom a Metodom, ktorí zničili pôvodnú Slovanskú kultúru a podrobili Slovanov Rímu.

Zmena systému si vyžaduje zabudnúť a nepoužívať ideológie a -izmy ako napr. socializmus, kapitalizmus, náboženstvá, demokracia, humanizmus, feminizmus, rasizmus, genocída, holokaust, homosexualita ako výchva detí, ...

Demokracia je ideológia, v reále neexistuje, volíte poslancov z politickej kandidátky, na ktorú sa politici sami napísali a finančníci patrične spropagovali cez ovládnuté masmédiá. A takto vyčistené a vymyté mozgy idú voliť politikov a neuvedomujú si, že demokracia je spôsob samoinštalovania sa politikov do vládnej moci cez "demokratické" voľby.

Náboženstvo je ideológia na zotročenie ducha človeka, bráni človeku v poznaní sveta, v používaní vedomostí k lepšiemu životu, zotročený duch je poslušný a nebúri sa. Biblia čerpá z pravdivých dejinných udalostí, ale z dejín bohov a ľudí vyberá len informácie týkajúce sa židovstva, Sumérskych bohov zosobnila do jedného boha, ten určil jeden národ, ktorému je súdené vládnuť svetu. Kresťanstvo je ideológia ovládnutia sveta a kresťania slepo veria a poslúchajú, lebo viera im káže poslúchať a poriadiť sa.

Starovekí Slovania vyznávali vieru zdravého rozumu, poznania, vedomostí a skúseností predkov. Mali kolektívne vedenie spoločnosti založené na rodine a rode, nepoznali otroctvo, peniaze, demokraciu, kresťanstvo a ovládli Euroáziu od Škandinávie po Grécko, Čínu. O falšovaní dejín Slovanov svedčia aj mapy, na ktorých je ríša zvaná Veľká Tartaria, poznali ju aj Gréci a Byzantínci.

Zabudnite na sionistické ideológie a -izmy a použite rozum.

Rozum káže:
-Priame voľby z regiónov, zrušenie politických strán. Island si zvolil vládu z ľudu a prežil to.
-Odvolateľnosť a trestnú zodpovednosť poslancov a vlády. Trestné je, ak poslanci a vláda zhoršujú podmienky života voličov, zadĺženie štátu, zvyšovanie daní, rušenie kompetencií štátu v prospech Bruselu.
-Referendum ako najvyšší zákon na všetky rozhodnutia parlamenntu, na vládne výdaje a príjmy.
-Obnovenie zvrchovanosti republiky. Zrušiť žoldniersku armádu v službách NATO. Zaviesť domobranu ako regulárnu armádu. Zaviesť SK menu. V štáte platia len zákony tohto štátu, zrušiť koloniálnu legislatívu Bruselu.
-Zrušiť súkromné banky, jedine štát zastúpený NBS vydáva národnú menu a určuje jej kurz.
-Vystúpiť z EÚ, NATO, zahraničné vzťahy zabezpečiť zmluvne, voľný pohyb tovaru, služieb a ľudí sú zabezpečené zmluvami ešte z pred r. 1989.

Socializmus nebol ruský, ani Slovanský vynález. Rusko nikdy neokupovalo susedné štáty, Grúzia prosila o vojenskú ochranu, dostala ju, pár sto rokov si užívala zvláštnych výhod a dnes hovorí o ruskej okupácii. Socializmus Slovania odmietali, priečil sa zdravému Slovanskému rozumu, bol vládou cudzej finančnej mocnosti, pozostatkom židoboľševickej VOSR.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-29 17:39:34 55ede327
memory-kedy a kde fungoval ten pravy kapitalizmus,aby sme ho mohli porovnat so spolocenskym zriadenim,na oznacenie ktoreho pouzivame zjednodusene termin socializmus?
-Ja si nepamatam,zeby sme museli mat nieco vo vacku,ked sme isli za minuleho rezimu k lekarovi.Pytal som sa aj rodicov oni mi to potvrdili.Ale su ludia s urcitou moralkou,ktori korumpuju bez ohladu na rezim.
Dokonca ani tvoja predstava totality nesuhlasi so spomienkami pamatnikov.Niektori "nepriatelia ludu" boli fakt nepriatelia ludu.Dnesna sloboda a vtedajsia totalita je z prevaznej casti mytus, bohato ziveny mimovladkami a zahranicnymi mediami.
SocialMaster-pozor na ciernobiele videnie.Samozrejme,minuly rezim mal vela vyhod hlavne pre nizsie casti spolocenskej pyramidy a bol logickym vychodiskom situacie na konci 19.storocia.Vratit sa spat je vsak nemozne.Treba si aj uvedomit,ze system a ideologia neboli uplne spravne,ked dovolili samoznicenie.Je ti dufam jasne,ze zamatova revolucia bola mozna len za podpory urcitej casti nomenklatury.A aj ked bolo skolstvo na dost vysokej urovni (preto ho zacali "reformovat" medzi prvymi),obcania neboli schopni ubranit zapadnej propagande.
Koncom 80tych rokov bola vypracovana Koncepcia Spolocenskej Bezpecnosti a jej sucast Dostatocne vseobecna teoria riadenia.Bohuzial ciele nomenklatury Komunistickej strany boli uz ine,ako blaho ludu.
V r.1995 bol tento material predstaveny v Dume Ruskej federacie a je zjavne,ze Vladimir Putin si ho osvojil.
Ponukam kratke zhrnutie KOB

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 18:29:23 6dec7d9e
{bezplatne, naozaj bezplatne? ked si prisiel k doktorovi, nemal si nic vo vacku? :)))
lekarne detto} Nie, nebolo to treba.

{
tak ako nepouzivas doslovny vyznam slova bezplatny je presne to iste ako pouzivas zly vyznam slova kapitalizmus...aby si vedel o com rozpravas, musis pouzivat spravne vyznamy...hovoris o, a kritizujes nejaky "kapitalizmus", ale ten ozajstny tu nefunguje uz 150 rokov...} Ako som už povedal, ja nie som tvorca názvu bezplatné zdravotníctvo a ja už som ti to vysvetlil... To, že kapitalizmus poriadne nefunguje neznamená, že to nie je kapitalizmus...{
automatizacia nie je o znizovani pracovneho casu} Automatizácia vedie k tomu, že stroje nahrádzajú ľudí v práci a teda výsledkom je, že človek nemusí tak veľa pracovať a v globále to znamená, že nie je treba, aby ľudia pracovali rovnako dlho ako keď tu stroje neboli...
{...nemas paru...ak znizis pracovny cas, znizis pocet vyrobkov} Ak znížim pracovný dobu, znížim ju preto, lebo stroj nahrádza človeka a to znamená, že sa nezníži počet výrobkov. Benefity z toho, že stroje budú robiť veľkú časť práce budeme mať všetci, pokiaľ prejdeme na socializmus. V podstate to bolo vysvetlené aj v dokumente Zeitgeist i keď tam hneď skočili do pozície, kedy všetku prácu za ľudí budú robiť stroje, čo je však dnes ešte nemožné. No podstata je v tom, že to, čo robí stroj za človeka nemusí robiť človek a teda výsledkom bude dostatok výrobkov a nižšia pracovná doba.

{
za socializmu sa pracovalo lepsie? a kde? to ze rezim spravil z ucitela banika, to je lepsia praca?} Stále je lepšie, keď sa stane z učiteľa baník ako keď sa stane z učiteľa nezamestnaný a nepotrebný človek, prípadne človek, ktorý sa dá na cestu zločinu, lebo nemá dostatok financii na platenie účtov. Okrem toho baníci zarábali slušne, pretože je to tvrdá a poctivá práca, ktorá urobila z nejednej rozmaznanej cimprlíny tvrdého chlapa: ht
tp://www.youtube.com/watch?v=UsPJswNkpQk
[/co
lor]


{pracovne tabory, nutena praca v sobotu (bez mzdy)} Trepeš bludy...Aj môj otec bol len robotník a cez víkendy nepracoval+za prácu vždy dostával mzdu.


{no super, ze zapadne krajiny, ktore nemali socializmus su daleko pred nami v platoch, korupcii atd...nejak ten socializmus nestihal...fakt skvely rezim} Sú pred nami preto, že Slovensko je len kapitalistickou kolóniou otrokov pre zahraničných kapitalistov a preto, že politická lúza udržuje zámerne mizériu v našej krajine. Nakoniec aj preto potrebovali zničiť socializmus, ktorý sme mali. Okrem toho hovorme aj o getách, ktoré sa nachádzajú v zahraničí a aj o veľkej nezamestnanosti a o neustále väčšom parazitovaní na pracujúcich, pretože hrozbu socializmu sa im naďalej darí potláčať a môžu si dovoliť zdierať viac. Nemajú sa čoho báť. Keby socializmus u nás neskončil, pracovali by sme denne maximálne 6 hodín a kapitalisti zo zahraničia by nám závideli, ale zároveň by to mohlo vyhovovať aj pracujúcim v týchto krajinách, lebo ich vykorisťovatelia by sa báli, že budú chcieť socializmus a nedovoľovali by si ich tak vykorisťovať.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 18:42:41 5be9f92c
Tvrdí sa, že za socializmu bol napríklad nedostatok mäsa, cukru, toaletného papiera, banánov a podobne, ale už sa nehovorí o tom, že dnes je to napríklad s mäsom podobné a to aj napriek tomu, že sa zvieratá natlačili do malých klietok a do koncentrákov, aby sa maximalizovali zisky a minimalizovali náklady, pretože ak vyradíme úplný bordel a doslova odpad pochádzajúci z veľkochovov, ktorý dnes nazývajú napríklad ľudia z marketingového oddelenia McDonaldu jedlom (http://www.dolezite.sk/McDonalds-zavira-v-B
olivii-vsechny-restaurace-jelikoz-narod-bta6.html[
/url]), alebo mäsové výrobky v ktorých je viac múky, prípadne viac sóje ako mäsa, nezostane toho veľa v obchodoch. Dnes sa akurát vytvára ilúzia dostatku...A ako je to napríklad s toaletným papierom ? Mnohí, ktorí pracujú napríklad v kórejských gulagoch radšej používajú noviny, pretože potrebujú ušetriť, aby mali na zaplatenie účtov. A ako je to s cukrom ? Za socializmu stačila jedna lyžička a mali ste osladené a dnes je treba dať aspoň zo tri...A ako je to s banánmi ? Na tie pracujúci z gulagov aj tak nemajú a vzdelaný človek vie o pestovaní banánov dosť zaujímavých informácií a tak ich radšej ani nekupuje...
Tiež sa tvrdí, že za socializmu ľudia nemohli cestovať do zahraničia, ale už sa nehovorí o tom, že človek pracujúci napríklad v kórejskom gulagu (
http://www
.dolezite.sk/Tyrani-zamestnancu-Samsungu-na-Sloven
sku-Gmmfmq.html
) má problém zájsť aj na toaletu a nemôže si z výplaty dovoliť vycestovať ani do Tatier nehovoriac o tom, že dnes sa mnohí ľudia boja ísť po zotmení aj do centra mesta i keď je tam kamera na každom rohu...


Ďalej tu máme tvrdenie, že komunisti stavali pre ľudí králikárne, ale nepovedia, že dnes v nich bývajú aj mnohí 35 roční spoločne s rodičmi, lebo si nemôžu dovoliť z výplaty platiť účty za podnájom i keď kapitalisti majú z ich práce obrovské zisky a ešte mnohí z nich s drzosťou tvrdia, že nízke platy sú výsledkom ich neschopnosti a nepovedia ani to, že títo mladí ľudia aj preto psychicky trpia. Bývanie s rodičmi v pokročilom veku má negatívne dopady na psychiku človeka a zároveň má taký človek obmedzenú slobodu:
http://tvnoviny.sk/sekcia/dom
ace/byvame-natlaceni-v-bytoch-a-na-jedlo-miname-ma
lo-hoci-je-drahe.html

http://ekonomika.sme.sk/c/6669894/detske-izby
-u-nas-neopustaju-ani-tridsiatnici.html
[/col
or]
Okrem toho sa tie tzv. Králikárne dnes predávajú za ťažké prachy a treba tiež dodať, že za hranicami ľudia nemajú väčšie byty, pokiaľ nehovoríme napríklad o vykorisťovateľoch, ktorí majú obrovské vily s bazénmi na úkor občanov.


A podobne by sme mohli hovoriť o autách na ktoré si väčšina musí požičiavať v bankách a to nemajú mnohí z nich ani len istotu, že budú mať na druhý deň ešte prácu. Hlavne, že tu máme hranolove istoty, že ? Jedinou istotou asi je, že ten si kúpi na vianoce ďalšie hodiny za 5000-10 000 euro.
A tiež sa nehovorí o tom, že za socializmu sme neboli zadĺžení, ale dnes sme a zadĺžený človek nemôže byť slobodný. Môže len v slobodu naivne veriť...
Ďalej by sme mohli hovoriť o neschopnosti a neobjektivite novinárov, o mediálnej deformácií – stupídne reality show a o tom, že dnes tu máme miesto osláv práce každoročné dúhové oslavy buzerantov – (oslavy ľudí s poruchami sexuality).

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-29 18:45:55 5be9f92a
{za socializmu sa pracovalo lepsie? a kde? to ze rezim spravil z ucitela banika, to je lepsia praca?} Byť baníkom nie je hanba a je to užitočná práca, ktorá je žiaľ dnes neocenená...mimochodom dnes chodia robiť niektoré stredoškoláčky do zahraničia kurvy - pardón, chcem povedať hostesky ;-))) a mnohé vysokoškoláčky zas chodia pucovať rite dôchodcom do Rakúska... ;-)))
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 19:03:17 5be9f92a
{za socializmu sa pracovalo lepsie? a kde? to ze rezim spravil z ucitela banika, to je lepsia praca?} Ako som hovoril, kapitalisti neobjektívne hodnotia socializmus a kritizujú to, čo je dnes ešte horšie. Napríklad ani ja nerobím vo svojom odbore a mám fyzicky o veľa náročnejšiu prácu...a to isté sa týka mnohých ľudí. No dnes je to ešte horšie, lebo komunisti aspoň človeku zabezpečili náhradnú prácu, ale dnes mnohí končia na úradoch bez práce, alebo opúšťajú priateľov a svoje rodiny, lebo musia ísť za prácou do zahraničia a tam musia ťažko drieť, pretože s cudzincov sa stáva v zahraničí lacná pracovná sila.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 19:11:44 5be9f92a
{za socializmu sa pracovalo lepsie? a kde? to ze rezim spravil z ucitela banika, to je lepsia praca?} Ako som hovoril, kapitalisti neobjektívne hodnotia socializmus a kritizujú to, čo je dnes ešte horšie. Napríklad ani ja nerobím vo svojom odbore a mám fyzicky o veľa náročnejšiu prácu...a to isté sa týka mnohých ľudí. No dnes je to ešte horšie, lebo komunisti aspoň človeku zabezpečili náhradnú prácu, ale dnes mnohí končia na úradoch bez práce, alebo opúšťajú priateľov a svoje rodiny, lebo musia ísť za prácou do zahraničia a tam musia ťažko drieť, pretože s cudzincov sa stáva v zahraničí lacná pracovná sila.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 19:12:18 5be9f92a
@julo
v USA a Anglicku priblizne do 70. rokov 19.st., do casu, ked zacali prve centralne banky, ktore zacali deformovat menu

ano, mohli byt ludia, ktori nebrali uplatky (alebo dakovne), ale stale bolo dostatok tych, ktori brali...a ano beru aj teraz
aky mytus je terajsia sloboda a vtedajsia totalita? teraz si viac slobodny vo vsetkych oblastiach ako vtedy...vo vsetkych

@master
ak nebolo treba, mal si stastie, stale plati to, co som napisal julovi

ty nechapes, ze kapitalizmus nema so statom nic spolocne? ako moze byt nieco kapitalizmus, ked to deformuje stat? to co tu mame nie je kapitalizmus, nie ze to nefunguje, to nie je kapitalizmus

opat raz vynechavas to podstatne z celej retaze ako funguje zamestnanie a plat zamestnanca...ked znizis pracovny cas, znizis pocet vyrobenych vyrobkov, znizis zisk, znizis plat/zamestnanost, memozes nic vynechat...cela tato retaz by bola dosledkom toho tvojho 5-hodinoveho pracovneho casu...
stroje nerobia velku cast, pri strojoch stale musis mat pracovnika, stroj nemozes nechat bezat bez dozoru, cize ked das pracovnikovi 5h pracovny cas, 5h pracovny cas bude mat aj stroj...alebo kto bude stroju davat suroviny na vyrobu? stale plati retaz co som napisal vyssie, nepas paru o automatizacii

ako moze byt lepsie pracovat to co nevies, co ti prikaze stat a co je zdraviu nebezpecnejsie? teraz kritizujes, ze robia na molochy...v com je ine to, co robi socializmus, ked tvrdis, ze aspon mal taky clovek pracu? teraz nie je dobre, ze clovek nejaku pracu ma? protirecis si...

jasne, sobotna skola a sobotna praca zadarmo su bludy, skus este raz :))

ano, aj pocas socializmu sme boli len kapitalistickou koloniou a preto sme mali mensie platy ako ti nenavideni kapitalisti na zapade? :))

a skusim naposledy, mozno uz odpovies :)
preco kritizujes fasismuz/nacizmus?
co je jednoduchsie: ovladat 150 ludi, ktori deformuju zakonmi prostredie, alebo 5M ludi?

memory # XifiTasa15
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 19:29:21 55d8c821
@master
o banikoch si to opat raz nepochopil
to nie je o tych, ktori chceli byt banikmi, to je o tych, ktorym to socialismuz nanutil, to je o tych, ktorych stat odpratal...

a to, ze si to ludia nemozu dovolit auta je urcite pravda, preto ich je na cestach stale viac a viac :))
a to, ze si na ne poziciavaju/nekupuju kesom je znakom, ze na to nemaju? :))
tvoja logika je prosto uchvatna :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 19:40:30 55d8c821
@master
tvoje porovnanie slobody je tiez uchvatne :)
sloboda nie je o nutnosti, ale o moznosti

predtym nemohol cestovat nikto, alebo len za prisnych podmienok, teraz nemoze cestovat len cast
ale to nie je len o cestovani...
teraz si mozes vybrat skolu aku chces, vtedy ti nariadil stat, alebo ti ju zakazal
teraz si mozes vybrat doktora, vtedy ti ho vybral stat
a takto sa da pokracovat donekonecna...
a este raz opakujem, sloboda je o moznosti volby, ktoru si predtym nemal...a opakujem este raz, nie je to len o cestovani

memory # XifiTasa15
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 19:44:37 55d8c821
{ako moze byt nieco kapitalizmus, ked to deformuje stat?} No ja budem len rád ak sa zrušia všetky tie sociálne záplaty a príde ten kapitalizmus, ktorý nebudú "deformovať" politici, pretože ten nevydrží ani tri mesiace. ;-))) Keby hranol a jeho komplici neschválili rôzne sociálne záplaty, ktoré udržujú tento mizerný režim pri živote, o veľa rýchlejšie by sa to zrútilo. Si myslíš, že prečo cigáňom dávajú byty a sociálne dávky ? Pretože keby nepodporovali tých, ktorých kapitalizmus najviac zrazil na kolená, cigáni by išli stanovať pred parlament a žiadali by to, čo kapitalisti nedokážu vyriešiť a to by viedlo k zmene režimu.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 19:46:45 5be9f92c
@master
tak zapatraj v historii USA a Anglicka v 18 a 19. storoci ako dlho nevydrzal ten kapitalizmus :))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 19:50:43 55d8c821
{sloboda nie je o nutnosti, ale o moznosti} Tu ide o to, že slobodný je dnes len človek, ktorý má dostatok financii.

{teraz si mozes vybrat skolu aku chces, vtedy ti nariadil stat, alebo ti ju zakazal} Je zaujímavé, že mnohí študovali to, čo si vybrali. A aká je situácia dnes ? Dnes školy chŕlia množstvo vysokoškolákov, ktorí aj tak nakoniec nebudú robiť vo svojom odbore, alebo pôjdu pucovať rite dôchodcom do Rakúska. Veď načo nám je "30000" vyštudovaných právnikov, alebo trebárs sociálnych pracovníkov, keď potrebujeme len 10 000 ?...A o tom som tiež hovoril. Kritizujú sa zákazy, ale ignorujú sa ich pozitíva. Regulácia nemusí byť v tomto smere až takou nevýhodou. Práve naopak...môže viesť k tomu, že sa budú snažiť školy vyprodukovať len potrebný počet ľudí určitého vzdelania podľa potrieb spoločnosti.


{teraz si mozes vybrat doktora, vtedy ti ho vybral stat}To nie je zas taký problém a pokiaľ by si mal problém s lekárom, mohol by si to ohlásiť úradom, prípadne by sa mohli v tomto urobiť zmeny, pokiaľ by viedli k väčšej spokojnosti občanov.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 20:00:00 5be9f92a
{to nie je o tych, ktori chceli byt banikmi, to je o tych, ktorym to socialismuz nanutil, to je o tych, ktorych stat odpratal...} A dnes je to o tých, ktorí chcú pucovať rite dôchodcom v Rakúsku ? Čo z toho, že majú slobodu platiť si za vysokoškolské vzdelanie, keď nakoniec skončia kdesi na úradoch práce, alebo kdesi v anglickom fastfoode ?

{a to, ze si to ludia nemozu dovolit auta je urcite pravda, preto ich je na cestach stale viac a viac :))} A preto banky bohatnú viac a preto sú ľudia zadĺžení viac a viac a preto ľudia musia držať hubu v práci viac a viac, lebo keby mali nejaký problém a chceli by viac peňazí, prídu o prácu a zároveň aj o strechu nad hlavou. Hovorím, ide len o ilúziu dostatku. Treba vnímať aj pozadie... Ľudia si kupujú autá za peniaze, ktoré nezarobili. ;-))) Aj človek zarábajúci 330 euro si môže kúpiť auto...nie je problém ;-))) Problém je to auto 20 rokov splácať.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 20:10:41 5be9f92c
@master
pri tvojej definicii slobody nemozes povazovat slobodneho nikoho, okrem komustickych pohlavarov, za slobodnych...ziadna vyhra ani vtedy

ano, studovali, ale len preto, ze boli z komunistickej rodiny...
to, ze dnes studuju nepotrebne odbory je ale opat chybou statu a jeho nastavenia financovania skolstva, ktore plati skolam za kvantitu, nie kvalitu...
takato regulacia moze byt vhodna len z toho, ze tu budu len urcity pocet ludi, a nebudu ludia pracovat v inom odbore, ktory studovali...ale prinesie to opat ovela vacsie negativa...ked bude regulacia poctu studentov na zaklade prikazu, k comu to povedie...no urcite k obalkam vo vacku, aby rodicia zaistili lukrativne miesto svojim detom...a to povedie k comu? ze neschopni a netalentovani ludia budu robit robotu, ktora ich nebavi, ale budu hlavne, ze budu mat zaistene teple miestecko...

preco by takeho zleho doktora riesil stat?
v tvojom systeme by si takeho doktora stat vychoval (mozny priklad vyssie), preco by stat mal platit vychovu neschopneho cloveka a potom by ho riesil? opat viacej problemov ako uzitku...zbytocne vyhodene statne peniaze

memory # XifiTasa15
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 20:20:10 55d8c821
@master
to nie je o ritiach, to je o nastaveni skolstva, ktore stat dotuje podla poctu studentov, nie podla kvality studia

o autach taras...
kupu auta takmer vobec nefinancuju banky, to si riesia automobilky samotne, alebo existuju na to specializovane firmy
cize auto si kupy len ten, kto dokaze splacat auto 3-5 rokov, nie 20...

to nie je iluzia dostatku, ty tie auta k dispozicii mas, vtedy si mal poradovnik, poradovnik je o nedostatku

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 20:25:46 55d8c821
memory-Anglicko a USA do 70tych rokov 19.storocia?A pozrel si sa,ake blaho zazivali poddani jej/jeho velicenstva za tejto "zlatej ery kapitalizmu"?Co genocida Irov,Indianov,Indov,Africanov?Co prekvitajuce otrokarstvo?
Kapitalizmus je system,ktory je postaveny na vykoristovani cloveka clovekom.Je to rast zivotnej urovne centra na ukor vyciciavanych kolonii.
Pri argumentacii ohladom blahobytu Zapadniarov v 20.stor. zabudas,ze do kapitalistickej zony patrila aj Juzna Amerika,a vacsina africkych krajin.Len boli na nespravnej strane penazotoku.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 20:41:08 6dec7d9e
{pri tvojej definicii slobody nemozes povazovat slobodneho nikoho, okrem komustickych pohlavarov, za slobodnych...ziadna vyhra ani vtedy} Zadĺžený človek nemôže byť slobodný. Môže mu byť akurát vytvorená ilúzia slobody a presne to sa dnes robí. Veď tu treba zotročeným hovoriť, že sú otrokmi, lebo si to neuvedomujú sami, pretože je im v dnešnej spoločnosti vytváraná ilúzia slobody.

{ano, studovali, ale len preto, ze boli z komunistickej rodiny...} Študovali aj tí, ktorí nepochádzali z komunistických rodín. Veď komunisti dokonca podporovali aj cirkev a to sa mnohí komunisti moc nestotožňovali s názormi cirkvi i keď sa dnes tvrdí, že veriaci boli komunistami utláčaní, pretože propaganda v kapitalistických médiách bola veľmi účinná.
{to, ze dnes studuju nepotrebne odbory je ale opat chybou statu a jeho nastavenia financovania skolstva, ktore plati skolam za kvantitu, nie kvalitu...} Štát vôbec nereguluje školstvo podľa potrieb spoločnosti a preto mnohí študujú úplne zbytočne. Mnohí z nich skončia kdesi v anglickom McDonalde a budú zarábať ešte menej ako zarábam trebárs ja i keď nemám vysokú školu.
{ked bude regulacia poctu studentov na zaklade prikazu, k comu to povedie...no urcite k obalkam vo vacku, aby rodicia zaistili lukrativne miesto svojim detom...} Keď sa schváli zákon - trest smrti za obálky, bude po probléme...regulácia teda bude záležať od šikovnosti študenta.

{kupu auta takmer vobec nefinancuju banky, to si riesia automobilky samotne, alebo existuju na to specializovane firmy} Človek si na auto môže požičiať peniaze aj v banke...
{cize auto si kupy len ten, kto dokaze splacat auto 3-5 rokov, nie 20...} Chcel by som vidieť robotníka z kórejského gulagu ako splatí z minimálnej mzdy auto za 3-5 rokov, keď nemá ani na to, aby si zaplatil vlastný podnájom.
Žijem v krajine kde zarábajú pracovníci v McDonalde viac ako mnohí lekári, ktorí roky študovali na Slovensku, ale stupídni politici budú ďalej Slovákom tlačiť do hláv ako je im dobre. ;-))) Takže aj keď ľudia majú slobodu študovať to, čo chcú, mnohí z nich aj tak radšej idú do zahraničia a robia kdesi v McDonalde, pretože Slovensko je v podstate len kolóniou otrokov, ktorá slúži západným krajinám.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 21:25:46 5be9f92a
{Žijem v krajine kde zarábajú pracovníci v McDonalde viac ako mnohí lekári, ktorí roky študovali na Slovensku} Oprava: Žijem v krajine kde zarábajú pracovníci v McDonalde viac ako lekári na Slovensku, ktorí roky študovali.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 21:27:18 5be9f92a
@julo
poddani su predsa vsetci :)
nuz neviem ake blaho presne mali, no v druhej polovici si manualne pracujuci dokazali zaobstarat dom so 4 izbami...to asi nebude znakom upadku, ked na zaciatku storocia mali ledva na postele...
akukolvek genocidu, nepravost na ludoch musis pripisat statu, nie kapitalisti, nie majitelia fariem, tovarni ovladali vojsko, policiu...tie ovlada stat
pri odstranovani indianov nebolo nikdy dostatok "sukromnych" osob aby mohli indianov z nejakeho uzemia dostat, vzdy si zavolali na pomoc vojakov...vzdy stat prideloval novu podu, nie samotni "sukromnici"
kapitalizmus nie je postaveny na vykoristovani
ak mas ozajstny kapitalizmus, tak mas dostatok prilezitosti, ak cloveka nezaplatis pojde inde...casto ku konkurencii, je blbost, ze kapitalizmus je minimalizacia nakladov a maximalizacia zisku
a ohladom blahobytu v 20. storoci nezabudam na nic, juzna amerika bola v tom case davno nezavisla, vsetky staty sa oddelili uz na zaciatku 19. storocia...africke staty 10-15 rokov po WW2

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 21:37:48 55d8c821
pamatovy pic

Tvoje nazory na socializmus zjavne pochadzaju alebo z nejakeho zarucene "spolahliveho" internetoveho zdroja, ala mises.cz, mozno hayek.sk, alebo mozno priamo od tvojho frustrovaneho otca, ktory vdaka svojej blbosti, za socializmu ledva ukoncil ZS a po 89 ho napadlo, ze z toho obvini socializmus...?

Citujem:

"...studovali, ale len preto, ze boli z komunistickej rodiny..."

Takyto drist moze napisat len niekto, kto sa narodil v roku 1990, alebo maximalne 1980, nech mas radost...

Za socializmu studovali predovsetkym ti, ktori na to mali schopnosti...!!! Ano, moj zlaty, ak si dosahoval vyborne studijne vysledky, mal si dvere otvorene a nikoho nezaujimalo, ci tvoji rodicia su clenmi nejakej strany...!!!

Ak si bol sedym priemerom, tak si mohol mat problem... Hlavne, ak takych ako ty, sa niekde hlasilo 3x tolko, ako ich mohli prijat... Vtedy rozhodovali tvoje vysledky na prijmackach...

Co sa tyka protekcie, tak urcite, pokial bol niekto synom Husaka, Bilaka, Colotku, Strougala, tak si viem dost tazko predstavit, aby ho na nejaku univerzitu nevzali... Pokial si bol synom krajskeho tajomnika KSS a o studium si sa uchadzal v jeho kraji, tak tam problem tiez urcite nebol... Pokial si vsak bol len synom nejakeho predsedu zavodnej organizacie KSS, tak tam ti to pomohlo asi rovnako, ako keby si bol synom miestneho postara, nestrannika...

Inymi slovami, po stranickej linii sa na skoly dostalo mizive percento ludi... Ovela viac, sa ich tam, nie celkom opravnene, dostalo, vdaka znamostiam, nie s komunistami, ale priamo s ucitelmi, na konkretnej skole... To ale neznamenalo, ze na skolach studovali nejake retardovane opice... Nie, vysledkom bolo, ze ak Palko a Durko reprezentovali sedy priemer a Durkov otec mal na skole, na ktoru sa hlasili, byvaleho spoluziaka a skola mohla prijat len jedneho z nich, tak sa tam dostal Durko... Ak by vsak Durko bol totalne stroskotal na prijimackach, tak by mu ani ta znamost nepomohla...

Zhrnujuc, kazdy, kto dnes narieka, ze komunisti mu nedovolili studovat, je blbec...!!! Nevystudoval z dovodu vlastnej blbosti a nie z dovodu nejakych komunistov... Schopni studenti, mali dvere na univerzity otvorene... Ak si mal studijny priemer do 1.2, mohol si si ukazat prstom, na ktorej univerzite chces studovat a este ta tam aj slavnostne privitali...

A co je najdolezitejsie, skolstvo bolo vysoko kvalitne, studium narocne a studovali sa len take odbory a v takych poctoch buducich absolventov, ako to narodne hospodarstvo potrebovalo...

Ak by som kvalitu studentov zo socializmu, porovnal s kvalitou dnesnych studentov, tak mozno 90% z tych terajsich, by na univerzitach nemalo co hladat...


A takto by som mohol pokracovat ku kazdemu "argumentu", co z teba vypadol... To by vsak bolo len mrhanim mojho casu... Ved aj ten kapitalizmus podla teba urcite existoval len 12 minut, 5 septembra 1859, od 13:42 do 13:54, na dnesnej hranici medzi Utah a Arizona, na rozlohe 120 metrov stvorcovych, nie...? Mam na mysli ten kapitalizmus, ktory spominas, nepostaveny na vykoristovani... :-DDDDDDDDDDDDDDD Tym si to definitivne zabil... :-DDDDDDDD


historik # RakiSewa36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 21:44:57 557126e3
Lekári, robotníci a ďalší vykorisťovaní, je čas ísť do ulíc a povedať stačilo nám, poučili sme sa, ľutujeme to, čo sa stalo v roku 1989 a nechceme viac slúžiť západným krajinám !!!
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 21:45:12 5be9f92a
{co sa tyka protekcie, tak urcite, pokial bol niekto synom Husaka, Bilaka, Colotku, Strougala, tak si viem dost tazko predstavit, aby ho na nejaku univerzitu nevzali... } Dnes je to o veľa horšie. Stačí si spomenúť na to, čo sa dialo na policajnej akadémii...
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 21:48:47 5be9f92a
@master
zase tu definiciu financnej slobody menis, takto sa neda diskutovat :)
najprv hovoris o dostatku penazi, teraz o tom, kto je zadlzeny...tak sa uz rozhodni

ti z nekomunistickych rodin nestudovali, nazvime to, premiove odbory...chcel si byt pravnik, lekar...musel si byt komunista...
stat nikdy nebude regulovat podla potreby obyvatelstva, len pre svoje potreby...tak to vzdy bolo a vzdy bude, stat je obrovsky byrokraticky moloch, ktory kym sa rozhybe, budu davno ine potreby spolocnosti
akreditacia je krasna ukazka...len ten proces trva 5 rokov, dalsich 5 rokov mas, kym vystuduju prvi absolventi...za 10 rokov su uz nepotrebni...
vyska trestu nema na pocet pachanych zlocinov ziadny vplyv, to je dokazane mnozstvom studii...co ma na to vplyv je miera objasnenia a kto bude mat zaujem to objasnovat? prikladom mozu byt staty s trestom smrti, ktorych zlocinnost vobec neklesa

ano, clovek si moze pozicat v banke, ale ked kupujes na splatky priamo v autmobilke, mas tam takmer vsade nulove navysenie, co v banke nikdy nedosiahnes, preto vravim, ze si na to v banke takmer nikto nepoziaciava na kupu auta

preco by si mal robotnik, ktory na to nema to auto kupovat? iba ak by bol debil...to je uplne hlupy argument

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 21:51:17 55d8c821
@historik (zeby sa nam vratil orangutan? :))
vysokokvalitne skolstvo
hlavne tie politicke predmety boli vysokokvalitne :))

pozrime sa napr. na technicke odbory:
ako kvalitne studovali elektrotechnici, ked si ani oni nechceli kupovat teslu, lebo to bol sunt?
ako kvalitne studovali elektrotechnici, ked nevedeli vyrobit procesor a museli ho kopirovat?

este daco porozpravaj o "kvalitnom" studiu za socializmu :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:01:03 55d8c821
{najprv hovoris o dostatku penazi, teraz o tom, kto je zadlzeny...tak sa uz rozhodni} Treba rozlišovať v akom kontexte o tom hovorím a pospájať si súvislosti.

{ti z nekomunistickych rodin nestudovali, nazvime to, premiove odbory...chcel si byt pravnik, lekar...musel si byt komunista...} Toto je akurát propaganda a nie pravda...


{stat nikdy nebude regulovat podla potreby obyvatelstva, len pre svoje potreby...} Štát by mal regulovať podľa potrieb a tak to aj môže byť...Samozrejme sa to nedá úplne presne, ale je dobré určiť aspoň nejaké rozmedzie podľa štatistík a podľa toho akým smerom sa uberá spoločnosť, prípadne vybrať človeku prácu v ktorej môže využiť čo najväčšiu časť svojich znalostí. V socialistickom zriadení je jednoduchšie efektívne využiť vzdelaných, ale aj menej vzdelaných ľudí.


{vyska trestu nema na pocet pachanych zlocinov ziadny vplyv, to je dokazane mnozstvom studii} Blbosť...faktom je, že tvrdé až brutálne tresty za zločiny znižovali trestnú činnosť. Každý si rýchlo rozmyslí, či mu obálka stojí za to, aby mu uťali hlavu. Práve to, že dnes nie sú tvrdé tresty za korupciu je dosť problém. Okrem toho ak bude mať niekto zlý prospech, nebude môcť byť prijatí na vysokú školu a nepomôžu mu ani známosti.


{ano, clovek si moze pozicat v banke, ale ked kupujes na splatky priamo v autmobilke, mas tam takmer vsade nulove navysenie} Tu ide o to, že to auto kupuje za peniaze, ktoré nezarobil a vôbec nemá istotu, že bude ešte o týždeň pracovať...


{preco by si mal robotnik, ktory na to nema to auto kupovat? iba ak by bol debil...to je uplne hlupy argument} To nie je hlúpy argument, ale poukázanie na mizériu. Robotník, ktorý zarába kapitalistom obrovské peniaze si nemôže dovoliť kúpiť ani auto.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 22:03:50 5be9f92a
{ako kvalitne studovali elektrotechnici, ked si ani oni nechceli kupovat teslu, lebo to bol sunt?} Zaujímavé, že ten šunt perfektne roky slúžil mnohým ľuďom a ak elektronici mali problém, mohli navrhnúť lepšie riešenia...Každopádne na to, že sme malá krajina sme si dobre nažívali a dokonca sme svoje výrobky aj exportovali do zahraničia. A pozrime sa aj na dnešnú situáciu. Na trhu je mnoho "šuntov" a to aj predražených...a aj dnes sú na trhu produkty, ktoré by si mnohí elektronici nekúpili.
{ako kvalitne studovali elektrotechnici, ked nevedeli vyrobit procesor a museli ho kopirovat?} A dnes sa robí čo ? Kopíruje sa v každom odvetví... Si myslíš, že ako začínal trebárs Bill Gates ? Tiež kopíroval...

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 22:11:59 5be9f92a
@master
praveze rozlisujem kontext, ty splietas stale o niecom inom

ak je toto propaganda, tak co je potom to tvoje bluznenie o nizkej zlocinnosti za socializmu? :)))

to vobec nie je blbost, taka studia aku hovoris nikde neexistuje, ja ti naopak mozem dat niekolko tych, co tvrdia to co ja, ale verim, ze si ich dokazes najst aj sam...
problem nie je vyska trestov, ani dnes...spocitaj si sam, kolko trestov bolo udelenych a kolko tychto cinov bolo objasnenych, potom zistis, ze ani vyska trestu nic nespravi

ale to je hlupost, ak ma clovek dost penazi na to, aby zabezpecil sam seba, aby zabezpecil rodinu a byvanie a este mu zostalo na auto, ma dost kvalitnu pracu na to, aby si aj v pripade straty zamestnania dokazal najst v rozumnom case ine, tak isto platene...

je to hlupy argument, lebo s kupou auta nema nic spolocne...

memory # XifiTasa15
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 22:12:31 55d8c821
Zbrojný priemysel, strojáreňský priemysel, IT, ...všade sa kopíruje. Veď aj Američania kopírovali od Rusov a používali špiónov, aby získavali informácie o nových technológiách, ktoré by mohli využívať...
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 22:14:35 5be9f92a
{to vobec nie je blbost, taka studia aku hovoris nikde neexistuje, ja ti naopak mozem dat niekolko tych, co tvrdia to co ja, ale verim, ze si ich dokazes najst aj sam...} Nepotrebuješ štúdiu na to, aby si vedel, že sa ľudia viac obávajú tvrdých trestov a to vedie prirodzene k tomu, že páchajú menej trestnej činnosti...to je totiž fakt. ;-))) Stačí si všímať aj našich počernejších spoluobčanov, ktorých deti sú nepostihnuteľné a tak veselo kradnú. Nemajú sa totiž čoho báť.

{ale to je hlupost, ak ma clovek dost penazi na to, aby zabezpecil sam seba, aby zabezpecil rodinu a byvanie a este mu zostalo na auto, ma dost kvalitnu pracu na to, aby si aj v pripade straty zamestnania dokazal najst v rozumnom case ine, tak isto platene...} Tak to pochybujem a okrem toho tu ide o to, že práve mnoho ľudí na to nemá...ťažko dokážu zabezpečiť seba a nie aby mali ešte rodinu+auto+byt. Preto mnohí bývajú u rodičov aj keď pracujú a preto sa mnohí zadlžujú, pokiaľ chcú napríklad auto, alebo dieťa.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:19:28 5be9f92a
@master
ano, aj telefony siemens mnohym fungovali perfektne, mne nevinimajuc, takisto o win ME sa hovori ako o sunte a ja som s nim v zivote nemal problem...ale to predsa neznamena, ze ak par ludom nieco funguje, tak to nie je sunt :)
no nemohli navrhnut lepsie riesenie, lebo to nevedeli :)
ked sa to robi dnes, tak je aj v poriadku, ze sa to robilo aj predtym? to snad nemyslis vazne :)
navyse take kopirovanie ako sa robilo vtedy sa teraz uz nedeje...vtedy technici sedeli pol roka a cumeli do mikroskopu aby okopirovali CPU 1:1, teraz to uz nikto nerobi, kazdy ma vlastnu architekturu, ktoru navyse zverejnuju, aby prave videli, kto co okopiroval :)
co sa kopiruje je dizajn, funkcionalita, nie "creva"

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:20:26 55d8c821
@master
co okopirovali amici od rusov? :))
rusi okopirovali raketoplan, ktory nikdy nevzlietol
rusi okopirovali concorde, ktory mal 3-nasobnu spotrebu...a milion patsto dalsich veci :)

este raz, vyska trestu nema s poctom zlocinov nic spolocne, este raz, pozri si staty s trestom smrti, ci sa znizil pocet trestnych cinov...potom porozmyslaj a potom mozes reagovat :)

ale ked seba nedokazu zabezpecit, preco by mali rozmyslat nad kupou auta? nechapes, ze je to blud?

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:25:52 55d8c821
Tu sa rusom vyčíta, že kopírovali procesory, ale to, že mnohí zahraniční vývojári zbraní kopírovali trebárs mechanizmy legendárneho kalashnikova, to bolo v poriadku...
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:25:59 5be9f92a
Náš obľúbený klaun AsocialOmastek vypotil túto perlu: "Lekári, robotníci a ďalší vykorisťovaní, je čas ísť do ulíc a povedať stačilo nám, poučili sme sa, ľutujeme to, čo sa stalo v roku 1989 a nechceme viac slúžiť západným krajinám !!!" (Dokonca až tri výkričníky, lol!) Náš detinský špenátožrút si myslí, že vývoj spoločnosti je asi nejaká videohra ktorú - keď sa nedarí - môžeme kedykoľvek zresetovať a skúšať ďalej.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-29 22:29:43 bc7b649f
@master
ktora zbran ma okopirovany mechanizmus kalashnikova?
naozaj neviem, pytam sa

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:31:14 55d8c821
{ano, aj telefony siemens mnohym fungovali perfektne, mne nevinimajuc, takisto o win ME sa hovori ako o sunte a ja som s nim v zivote nemal problem...ale to predsa neznamena, ze ak par ludom nieco funguje, tak to nie je sunt :)} Takto môžeme hovoriť o mnohých výrobkoch, ktoré sú dnes na trhu a nie len o tých, ktoré sme tu mali za socializmu. Napríklad ja som si kúpil v zahraničí telefón sony, prišiel som na Slovensko a o nejaké tri mesiace prestal fungovať...z môjho pohľadu to bol šunt, ale z pohľadu nejakého elektronika to bol možno dobrý mobil.

{ked sa to robi dnes, tak je aj v poriadku, ze sa to robilo aj predtym?} Tu ide len o to, že sa často vyčíta komunistom to, čo sa bežne robí v kapitalistických spoločnostiach. Jednoducho ide len o snahu ohovoriť bývalý režim...


{vtedy technici sedeli pol roka a cumeli do mikroskopu aby okopirovali CPU 1:1, teraz to uz nikto nerobi} Vtedy sa to robilo aj na západe a netvrdil by som, že sa dnes nekopírujú "črevá" i keď veľa toho už majú odkopírovaného a odlišujú sa len v detailoch. Napríklad už len keď si zoberieme firmy AMD a Intel, tie sa vzájomne vykrádajú do dnes a neustále prebiehajú rôzne súdne spory, ktoré často končia nevyriešené.


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:34:52 5be9f92a
{co okopirovali amici od rusov? :))} Kopírovali sa napríklad mnohé mechanizmy zbraní...


{rusi okopirovali raketoplan, ktory nikdy nevzlietol} A čo ako ? Nie vždy je kopírovanie úspešné...
{rusi okopirovali concorde, ktory mal 3-nasobnu spotrebu...} A nebol náhodou aj výkonnejší ?...

{este raz, vyska trestu nema s poctom zlocinov nic spolocne} Ale má a dokazuje to aj kriminalita u rómskych detí...tresty smrti jednoznačne viac odradia ako keď sú tresty nízke.
{ale ked seba nedokazu zabezpecit, preco by mali rozmyslat nad kupou auta? } Vtedy treba vyjadriť nespokojnosť, pretože ak niekto pracuje a vytvára obrovské zisky kapitalistovi a nemá ani na to, aby si kúpil auto, je tu problém, ktorý treba riešiť.SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:42:42 5be9f92c
{ktora zbran ma okopirovany mechanizmus kalashnikova?}Napríklad The GSG Kalashnikov...každopádne ide o to, že vývojári zbraní sa často inšpirovali legendárnym kalashnikovom podobne ako sa zas tvorca tejto zbrane zrejme inšpiroval inými. Kopírovalo sa v minulosti a kopíruje sa aj dnes...
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 22:50:57 5be9f92c
memory-pokial je mi zname,tak v kapitalizme rozhoduje kapital.A ten vacsi rozhoduje.Aky bol stat,ktory pachal genocidu,v zaujmoch?A vobec,americke kolonie boli zalozene obchodnou spolocnostou s certifikatom od Koruny.A opiove vojny viedol kto?Napadlo ti,zeby kapital ovladal stat na spinavu robotu a zdanie legitimity?
Nezavislost USA je podobna iluzia ako nezavislost J.Ameriky,Afriky,ci Indie v 20.storoci..alebo nakoniec aj nasej sucasnej suverenity.Suverenne sme predali svoje hospodarstvo do cudzich ruk,lebo sme uverili reciam o kapitalistickej slobode.Poznali sme,ze to je sloboda pre tych,co maju kapital.No niektori este vzdy ziju vo virtualnej realite.
Dufam,ze mas nejake statistiky objasnenosti zlocinov za sociku a teraz.S rozdelenim na obete ideologie a skutocnych kriminalnikov.
Co sa tyka technologii,tak Amici este dnes kupuju ruske rakety,aj napriek iluzii o pokrocilych kozmickych technologiach.
Ale socialisticky system nebol idealny.Tiez nebol jednoliaty a jednotlive ideologie a klany bojovali o moc.Trockisti prebrali moc pucom v r.1953 a odvtedy koncepcne spolupracovali so Zapadom.Viac v materialoch KOB.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 22:53:19 6dec7d9e
{vtedy technici sedeli pol roka a cumeli do mikroskopu aby okopirovali CPU 1:1} Dnes tu máme zákony, ktoré to zakazujú, preto to nie je zas také jednoduché i keď kopíruje sa stále a súdnych procesov pribúda. Vtedy to bolo vnímané inak...v podstate len Rusáci využili to, čo využiť mohli a rovnaký prístup mali aj Američania a snažili sa okopírovať to, čo považovali za výhodné. Keby s tým prišli Rusi ako prví, neverím tomu, že Američania by toho nevyužili. Rusáci nemuseli uznávať nejaké americké patenty a američania im v tom nemohli zabrániť...
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 22:57:15 5be9f92c
A okrem toho načo Američania mali špiónov ? Len na to, aby zistili, čo zamýšľajú nepriatelia ? Nie len na to, ale bola samozrejme snaha získať informácie o technológiách, ktoré by mohli využiť a to, že možno nemali od Rusov veľa čoho okopírovať a že Rusom sa podarilo toho okopírovať možno viac je len o tom, že Rusáci viac získali týmto spôsobom "boja". Faktom však je, že snaha kopírovať nebola len jednostranná...
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 23:04:29 5be9f92a
{Náš detinský špenátožrút si myslí, že vývoj spoločnosti je asi nejaká videohra ktorú - keď sa nedarí - môžeme kedykoľvek zresetovať a skúšať ďalej.} Nežijem na dedine, ale v metropole štátu, ktorý nebudem menovať...netreba zbytočne prezrádzať veľa informácií.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 23:07:52 5be9f92c
No na dnes toho bolo už dosť. Zajtra musím do práce, takže si idem ešte robiť desiatu. Prajem dobrú noc hlavne vám havlovskí disidenti, ktorí bojujete za režim v ktorom sú miesto osláv práce dúhové oslavy ľudí s poruchami sexuality... ;-)))
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 23:21:48 5be9f92a
Jaký tajný agent,,"že žijem v metropole štátu ktorý nebudem menovať" no len by si sa neposral..
Ty trkvas, stačí si vyhladať tvoju IP adresu a server ukaže v ktorej "metropolo a v ktorom štáte robotuješ..
ty agent..

:-DDDD

Joplins # XuhyDime11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 23:22:52 5e91e48d
{Ty trkvas, stačí si vyhladať tvoju IP adresu a server ukaže v ktorej "metropolo a v ktorom štáte robotuješ..} Nie som agent, ale nie je v mojom záujme zbytočne vykrmovať informáciami ľudí, ktorí by miesto toho, čo je dôležité riešili ešte aj miesto môjho pobytu. Okrem toho skús si vyhľadať moju ip, ale IP sa tu už nezobrazujú a keby sa ti to aj podarilo, prišiel by si na to, že používam proxy. ;-)))
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 23:27:27 5be9f92a
pamatovy pic

citujem:

"vysokokvalitne skolstvo hlavne tie politicke predmety boli vysokokvalitne :))"

No prave tie politicke predmety boli jedine, ktore zaostavali... Ak by boli byvali vyucovane spravne a spravnymi ludmi, ziadne strnganie klucmi, by sa v 89 nekonalo... Prave preto, ze tieto predmety boli na akademickej pode viacmenej len ticho trpene, nikto ich nebral vazne a to sa v 89 ukazalo byt chybou...

Presne to, ako tieto predmety totiz charakterizovali kapitalizmus, sa nam uz 24 rokov potvrdzuje v praxi... Zaujimave, nie...?

Ak by som mal komunistom nieco vycitat, toto by bolo jednou z tych veci. Podcenenie vyznamu spravneho a urovnoveho vysvetlenia socialistickej ideologie odputanim sa od predvojnovych dogiem a prikladov z 19. storocia a sustredenie sa na realne priklady a analyzy z konkretnych dekad 20. storocia...


citujem:

"ako kvalitne studovali elektrotechnici, ked nevedeli vyrobit procesor a museli ho kopirovat?"


Myslis, ze Gordon Moore, Robert Noyce a ich inzinieri z Intel, studovali na nejakej specialnej skole...? A myslis si, ze Jerry Sanders a Edwin Turney z AMD, kedze svoj prvy procesor ukradli Intel-u, museli nutne studovat na tych slovenskych "ubohych" univerzitach...? Ak by si v hlave mal este aj nieco ine, okrem pilin, mozno by ti jedneho dna doslo, o co tam islo...?

Poviem ti len tolko, ze ak by sa ku mne do prace hlasil elektrotechnik, ktory ukoncil svoje vzdelanie na Slovensku najneskor v roku 1989 a elektrotechnik, v rovnakom veku a s rovnakou praxou, ktory studoval kdekolvek na zapade, bez rozmyslania vezmem Slovaka, lebo tam by som mal istotu, ze beriem skutocneho odbornika...


historik # RakiSewa36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 23:35:22 557126e3
Tak teraz si mi nakládol, bočnice mi roztlačilo, retiazka roztrhnuta, péra preobratenje naopak,,a 25-ka na trojke dymí po rovine..

:-DDDD

Joplins # XuhyDime11
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 23:41:32 5e91e48d
{Tak teraz si mi nakládol, bočnice mi roztlačilo, retiazka roztrhnuta, péra preobratenje naopak,,a 25-ka na trojke dymí po rovine..} Teraz neotravuj, zašívam si nohavice...do boha, teraz by sa mi zišla nejaká feministka i keď tie asi radšej robia krompáčmi a lopatami...
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-29 23:45:22 5be9f92c
Davo, nielen ze IP adresa je zobrazovana nadalej, ale na rozdiel od minulosti, je zobrazovana cela...

91.233.249.42
T-N Media
Dortmund

Ale ja som bol vzdelavany v tych ubohych socialistickych skolach, takze nemam ponatia, ako sa to robi a urcite ani nikto v tesle...


historik # RakiSewa36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 23:53:47 557126e3
Kur-va to som teda riadne povyšíval...Vyzerá to ako keby som pred tým vypil flašu vodky. Bez žien je nám chlapom veru ťažko, ale aspoň sa viem teraz trochu viac vcítiť do pozície buzerantov, ktorí nemajú ženy a nemá im kto kvalitne nohavice zaplátať. Majú to ťažké. ;-)))
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-30 00:03:00 5be9f92a
Nestazuj sa a vysivaj dalej... Dnesna moderna dievcina, by to s najvacsou pravdepodobnostou, nedokazala ani tak, ako ty... :-DDDDD


historik # RakiSewa36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-30 00:10:19 557126e3
{Dortmund} Po Nemecky neviem ani pozdraviť, takže v Dortmunde by som nemal šancu uspieť ani na "konkurze za hajzelbabu".
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-30 00:11:00 5be9f92a
Pozdravit po nemecky ta mozem naucit... "Heil Hitler" A hlavne nahlas a zrazit pri tom opatky... To je hadam najpopularnejsi nemecky pozdrav...? Takto zdravit je vhodne, najma pri vstupe du nejakej synagogy...

historik # RakiSewa36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-30 00:16:59 557126e3
{Dnesna moderna dievcina, by to s najvacsou pravdepodobnostou, nedokazala ani tak, ako ty} Ak je to pravda, treba zrušiť zrkadlá, foťáky a facebook, lebo inak nás nečaká dobrá budúcnosť a skončíme podobne ako tí dúhoví, ktorým nemá kto nohavice plátať. ;-)))
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-30 00:21:34 5be9f92c
PROLETÁRI SLOVENSKA, SPOJTE SA !!! JE TO VAŠA JEDINÁ MOŽNOSŤ AKO SI VYBOJOVAŤ LEPŠIE PODMIENKY V SPOLOČNOSTI.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-09-30 20:31:38 5be9f92c
Rozosmieva ma tvoja infantilná naivita. Myslíš, že keď svoj anachronický revolučný štek usmolíš veľkými písmenkami, tak urobíš dieru do sveta?


Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-30 20:46:45 bc7b649f
Veľké myšlienky treba písať veľkými písmenami, alebo nie ? ;-)))
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-30 21:12:26 5be9f92a
Nudím sa...kapitalisti kde ste ? V krčmách ?
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-30 21:15:19 5be9f92c
1. Volebné právo len pre Slovákov
2. Ďalšie špeciálne privilégia výlučne pre Slovákov
3. Vystúpenie z NATO, EÚ, OSN a MMF
4. Zničenie úrokového otroctva a zavedenie bezúročného bankovníctva
5. Vybudovanie domáceho hospodárstva a 100%-né clo pre zahraničie
6. Právo na prácu
7. Politika uzavretých hraníc
8. Priama demokracia do politiky a pracoviska
9. Riešenie cigánskeho problému a maďarskej hrozby
10. Osobná zodpovednosť politikov a všetkých funkcionárov
11. Zákon o vlastizrade a poprava vlastizradcov a parazitov
12. Znárodnenie strategických odvetví, pôdy a ukradnutých majetkov
13. Znárodnenie televízií
14. Beztriedna nacionalistická spoločnosť
15. Nový školský systém
16. Nový zdravotný systém
17. Nový volebný systém
18. Odpustenie štátnych, osobných a podnikových pôžičiek a dlhov
19. Horná hranica majetku, maximálna mzda a 100%-né reinvestovanie alebo zdanenie
20. Zákaz úžer a špekulácií a vymietenie korupcie
21. Podpora slovenských rodín
22. Slovakizácia kultúry a oživenie tradičných hodnôt
23. Pakt o ochrane a podpore s Ruskom

Ak sa niekomu páči navrhovaný program a chce založiť revolučnú stranu ktorá ho uskutoční, nech napíše komentár a zanechá v ňom mailový kontakt.

Mike # QefaVybu50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-06 11:49:31 5c343273
Tento program má viacej chýb. Jeho navrhovateľ ani približne nevie ako by sa mal program realizovať! No ešte horšie je že niečo také tu už bolo a volá sa to FAŠIZMUS!

Verím, že to by nikto nechcel!

Jan Jedlicka # LykeHihy95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-07 07:00:04 57c58580

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   še
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Prezliekaci tyzden pre deti 10 LGBT shit # SanoNoce66
“Umenie” košických vandalov 7 Sandokan # NuweVuka96
Satanizmus na Slovensku 22 Lovec Satanistov # HufuWido35
Zlociny bielej rasy 6 Rom-y # TysaLita86
Automatizacia - STOP BAGRISTOM V ... 5 schizofrenicky bagrista # LetaLibu05
Rasizmus na Slovensku 15 Dejvi # XitiDuwy95
Socialista Vasky 16 Roxor # RajuVyfi27
Paranoja a davová psychóza: Smatana 8 MB # VuwySoby92
Štefan Harabin vs Kiska 6 mit # QityKyny95
Kotl*ba spasiteľ Slovenska 37 shild # LeraHety07
Šialené besnenie SMERáckej mafie 1 shild # LeraHety07
Kauza Norbert Lichtner a peniaze 27 lado # NudySeta68
Zamyslenie na tento mesiac 4 Jan Jedlicka # LykeHihy95
Za záchranu slovenskej zeme 10 Sloven # CekoLubo54
email reminder na dolezite.sk 6 one # KeneGydu10
Ešte bločková lotéria 19 Jan Jedlicka # LykeHihy95
Predseda Ľudovej Strany Naše Slovensko... 14 Jan Jedlicka # LykeHihy95
Nepoužil som nadávka aj tak ma to ... 7 Jan Jedlicka # LykeHihy95
"Slobodni obcania", preco ste nas ... 4 neslobodny obcan # JabuDawy24
Trest smrti (odstrel) pre dealerov drog 3 SocialPower # HatoNyva63
Potrebujeme politikov ? 16 J Kravcik # FuciVypi71
Súdruhovia sa vracajú 9 Jan Jedlicka # LykeHihy95
Kapitalizmus VS Neosocializmus (vláda ... 79 SocialMaster # TymaMoxo37
Slovensko v piesňach 5 Sloven # RijiDese27
Poručíčka Katarína Svrčeková je š... 7 Oskar Dobrovodsky # LakuGogo17
1 |

Vytvor nové vlákno  

Back
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bubliny, všade samé bubliny


Bubliny, všade samé bubliny
Pochybuje ešte niekto o tom že žijeme v bublinovej ekonomike? V tejto chvíli v Spojených štátoch sme svedkami bubliny akciového trhu, dlhovej bubliny vlády, bubliny firemných dlhopisov, ...
Vieme to napraviť?
Jak porozumět kvantovým počítačům
Návrh dohody o Translantickom obchodnom a investičnom partnerstve

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1372 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage