Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kde skončí multikulturní šílenství? Školka donutila malé děti k účasti na pochodu homosexuálů …


Kde skončí multikulturní šílenství? Školka donutila malé děti k účasti na pochodu homosexuálů …

Jak uvedly švédské noviny Expressen, školka Hagahuset v Göteborgu donutila 120 dětí ve věku 1-6 let k účasti na pochodu homosexuálů West Pride 2015.

Zaměstnanci göteborské školky Hagahuset obhajovali svoje rozhodnutí vysvětlením, že to udělali z lásky a z důvodu, že všichni lidé jsou si rovni. Děti, které pochodovaly v průvody a mávaly duhovými vlajkami skandovaly hesla jako například "Koho smíš milovat? Kohokoli chceš!"

"Děláme to, protože to chceme" říká 3letá Alice Gesaw. "Člověk může milovat koho chce," dodává její kamarád Hugo Beaumont. Vychovatelka Sara Ghazi v rozhovoru s redaktorem novin Expressen Jonathanem Berntssonnem odpověděla na pár stručných otázek.

Pracujete s tímto tématem mezi dětmi často?

Mluvíme každý den o rovnosti mezi lidmi a o tom, že nezáleží na vaší sexuální orientaci nebo barvě pleti. Prosazujeme, že každý má právo na odlišnost, v čemž děti povzbuzujume a podporujeme. Činíme tak 365 dní v roce.

Rozumí tomu i nejmladší děti?

Každý tomu rozumí. Děti rozumí, že lidé mají právo volby. Stává se zřídka, že naše děti poukáží na skutečnost, že ty a já jsme odlišní.

Školka se účastnila gothenburského pochodu West Pride již druhým rokem. "Zeptali jsme se loni dětí, koho můžou milovat," uvedla vychovatelka. "Koho chceme!" odpověděly děti. "Od té doby je to náš slogan," říká Sara Ghazi.

hagahuset2

Valter, Noelle a Bodil skutečně rozumí, jaké akce se účastní? Nejde spíše o indoktrinaci od nejútlejšího věku?

hagahuset3 (1)

Vincent a Ellis s duhovou vlajkou, kterou děti vyrobily před pochodem ve školce. Je zarážející, že ačkoli je Göteborg podle údajů Wikipedie město s velkým počtem přistěhovalců (především ze Súdánu, Íránu, Jižní Ameriky a zemí bývalé Jugoslávie), na novinových fotografiích děti z těchto skupin nenajdeme. Zřejmě především z důvodu, že postoj islámu k homosexualitě je zcela jednoznačný a rodiče, vyznávající islám by své děti v žádném případě na podobnou akci nepustili.

Je zvláštní a těžko pochopitelný ten sluníčkový multikulturní svět ...

ZDROJ: Článek Jonathana Bertssona Förskolan Hagahuset arrangerade pridetåg vyšel na stránkách Expressen.se. Kráceno, český překlad: deliandiver.orgAuthor: DP # WoxyCuwu50
Svet2015-08-04127
-
 57% ( 4 people voted )
+
Inak sú aj teplí kebabovia. Ale aj tak by nešli na dúhový pochod.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-05 12:25:06 b2298b10
1-rocne decko pochodujuce a vykrikujuce hesla, to je pekne sci-fi

rafael # RusyNecu46
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-08-05 12:29:02 59ad961d
presne tak detičky....môžete všetko, čo len chcete....len nie byť normálne. za to budete tvrdo perzekvované, len čo trochu povyrastiete. a vaši rodičia tiež, ak vás nepustia na podobné akcie. samozrejme, pokiaľ nie sú moslimovia. odporná totalita satanských úchylov páchaná na kresťanskom obyvateľstve nadobúda čoraz obludnejšie rozmery. z jednej strany buzerant....z druhej moslim...

ešte treba detičkám dôkladne vysvetliť, že najviac "lásky" im dajú veľkí ujovia a tety, a nech by im niekto skúsil v tom zabrániť! veď my už tie zákony zmeníme, aby si detičky si mohli užívať "lásku" od čo najútlejšieho veku.

takže toto ste chceli aj u nás, Slováci, toto budete čoskoro mať. JDU BLEJT, VELEBNOSTI!


lisa22 # HoxiDuna67
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-08-05 13:00:25 5f69ce4b
esteze zaciatky krestanstva u nas boli take radostne...
Ak opomenieme to stado debilov, ktore tej rozpravke o zidovskom gymnastovi este stale veria, je naozaj diskutabilne, ci pociatky christianizacie v Europe dokazali aspon na chvilu vykuzlit usmev pri tych strasnych krvipreliatiach, ktore sprevadzalo toto vseludove veselie k presvedceniu, aby zacali pribijat prekrizene brvna vo svojich obydliach za odmenu nechat ich dalej zit.
Tym nechcem podporovat myslienky islamizacie tu, ale kedze je to len reciprocita za to, co oni urobili pred 1000 rokmi, prave privrzenci prekrizenych brvien by mali drzat hubu.

rafael # RusyNecu46
-
 44% ( 6 people voted )
+
2015-08-05 13:06:30 59ad961d
samozrejme, aby sa mohli podobné prasárne vôbec diať, prvým a nevyhnutným krokom je vždy zdiskreditovať Cirkev a kresťanstvo ako jedinú odbojaschopnú silu všade tam, kde sú ešte relatívne silné. na tom sa usilovne pracuje už stáročia a od čias globálnych masmédií nie je nič ľahšie ako natrúbiť ich tupým konzumentom čokoľvek, čo je potrebné. nevzdelaná luza nemá páru o skutočnej histórii, a skutoční historici zasa nedostanú priestor v sionistických médiách. tie sa usilovne držia porekadla "stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou". a tak nám to krásne funguje k obojstrannej spokojnosti - priemerný človiečik má svojho "triedneho nepriateľa" - Cirkev - do ktorého si môže s chuťou kopnúť, kedykoľvek ho prepadne frustrácia z vlastnej nechopnosti a životného neúspechu. a "vodcovia" si radostne mädlia ruky, ako sa im krásne darí likvidovať úhlavného nepriateľa, ktorého múdry a prorocký hlas v súčasnosti takmer nikto nepočúva.
lisa22 # HoxiDuna67
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-08-05 13:35:31 5f69ce4b
zacinas beliet od zlosti...

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-05 13:49:20 59ad961d
loading...
Tu nejde o kopnutie si do cirkvi, tu ide o kopnutie hlupakov, ktori sa nechaju v kazdom obdobi ludskej civilizacie ohlupovat fantasmagoriami. Ze sa momentalne ruca vasa a chce ju nahradit ina, nie je predsa chybou tych, co nemaju v laske ani jednu z nich.
Keby totiz ludstvo uz davno sa odklonilo od propagovania rozpravok a mytov, mozno by teraz ziadni islam nemal akukolvek sancu prenikat do Europy.

rafael # RusyNecu46
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-08-05 13:52:59 59ad961d

zacinas beliet od zlosti...

možno ty? mňa vytáča iba tento článok, nie tvoje mainstreamové názory. ja mám svoje a nejaký debatný krúžok na internete ich ani v najmenšom nemôže ohroziť.


Keby totiz ludstvo uz davno sa odklonilo od propagovania rozpravok a mytov, mozno by teraz ziadni islam nemal akukolvek sancu prenikat do Europy.

už väčšiu naivnosť si vyplodiť nemohol :D aj malé decko predsa vie, že keby nebolo kresťanstvo v stredoveku také silné, už dávno tu všetci búchame trikrát denne hlavou o zem smerom k Mekke. pripomínam znova slávnu Bitku pri Lepante v roku 1571 ako jednu z mnohých, kde katolícke vojská porazili moslimov. kým však kresťanská Európa zaspala na vavrínoch, moslimovia nespia. oni sa svojho cieľa dobyť svet bielych nevzdajú - nikdy. a teraz, keď je kresťanstvo v najhlbšom úpadku prakticky od svojho založenia, majú historicky tú najlepšiu šancu.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-05 14:20:59 5f69ce4b
Soravne ano bitva pri Lepante, a ktoru ze vojnu si teraz s laskou spominaju potomkovia domorodcov v Amerike?
Tu kedy krestan Cortes vyvrazdil vsetkych Indianov, ktori nechceli mu dat zlato a prejst na krestanstvo? Aj oni oslavuju bitku pri Lepante?

Naivita z tvojej strany zatienena tym, ze pre prekrizene brvna v oku nevidis suvislosti.
Kedze ale nemas na to, aby si s odstupom a bez emocii porovnavala obidve nabozenstva, rovnako agresivne, rovnako vymyslene, tak nemas ani na to, aby si pochopila obsah mojich slov.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 14:32:31 59ad961d
Hernando Cortés bol obyčajný dobyvateľ vyslaný a podporovaný španielskym kráľom, nie žiadny misionár, tak netrep. kresťanstvo použil len ako zámienku, to však nie je vinou Cirkvi. vždy sa všetko, aj tá najušľachtilejšia ideológia, dá zneužiť na osobné obohatenie a prospech, aj na páchanie najohavnejších zločinov. to však nie je problém ideológie, ale jednotlivcov, ktorí sa tak rozhodnú. kvôli tomu, že takíto hajzli boli aj v radoch kresťanov, ja svoje náboženstvo nezavrhnem, práve preto, že viem rozlišovať súvislosti.

inak ak tu chceš znova siahodlho diskutovať o kresťanstve, Bohu, viere, duši atď, tak sem hoď nejaký článok k téme, toto je článok o indoktrinácií malých detí vo Švédsku agresívnou homolobby. alebo aspoň vyhľadaj nejaký starší.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-05 14:50:20 5f69ce4b
hej mozme znovu podebatovat o dusi, kde si sa tak krasne verejne strapnila.

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-05 14:55:43 59ad961d
lisa22,
rafael má problém hlavne s kresťanstvom, ale čo urobí, až ho moslimovia, imigranti budú nútiť prijať islam ? Kresťania ho nenútia, ale moslimov jeho svetonázorové presvedčenie zaujímať nebude. Celkom by ma zaujímalo, aký postoj asi zaujme, až sa toho dožije...) Aby to nebolo tak, že mnohí ateisti z tohto fóra budú ešte banovať za kresťanstvom, ktoré ich aspoň nenútilo, aby zmenili svoj svetonázor, teda v dobe, v ktorej žijú..)


michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-05 14:56:00 b2295253
michal to, ze mam problem s krestanstvom je dane tym ,ze zijem s ludmi, ktorych tato choroba opantala, keby sem prisiel islam, mal by som problem s islamom.
Ale jedno je iste, ak by teda ta bitka skoncila pri Lepante inak hajili by ste to druhe posahane nabozenstvo a 5 krat denne by ste tento dialog prerusovali mlatenim o kobercek.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:01:42 59ad961d
rafael,
to neviem, či by som bol moslim. Až by islam vtedy vyhral, tak je možné, že by pobil značnú časť kresťanov v Európe. Ale hovorím o tom, že kresťanské cirkvi ma nenútia, aby som k nim vstúpil a nechajú ma na pokoji. To sa netýka dnešného islamu, ktorý sem prichádza. Preto som napísal ten príspevok, na ktorý si nereagoval, ako by si sa zachoval v takom prípade. Že ti kresťanstvo prekáža, to chápem, dovody si viackrát uviedol, že prečo, ale nemyslíš si, že islam by viac ohrozoval slobodu tvojej osoby ?

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:06:00 b2295253
Michal tak ako vyvrazdili krestania tych, co nepresli na ich vieru a dokonca aj tu v Europe pokial islam bol rozsireny v Spanielsku, tak po spolocnom spolunazivani, akonahle sa k moci dostali krestania, vyvrazdili vsetkych moslimov, tak aj tvoji predkovia by prestupili na islam, a ty by si mal kobercek pod pazuchami.
Islam by ohrozoval moju slobodu to suhlasim, ale ak by ludstvo uz davno prestalo verit v rozpravky, tak by nas neohrozalo nic.
To bola alfa a omega mojho prispevku, ktoru prinutil dotycnu prispievajucu zmenit farbu.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:15:27 59ad961d
michal ty si urcite inteligentnejsi diskutujuci a preto ocakavam, ze si aspon trocha pristupnejsi ku kritike akehokolvek nabozenstva, lebo nie si zatazeny krestastvom ako lisa. Preto by si mal ty skor chapat, ze nemoze niekto nadavat na islam ,ak je oveckou podobnej organizacie, ktora pachala presne to iste.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:20:23 59ad961d
rafael,
ak by ľudstvo prestalo veriť v náboženstvá, tak by aj tak existovala menšina, ktorá by chcela parazitovať na vačšine, pretože to je v ľudskej povahe, bez ohĺadu na náboženstvo. Mať sa dobre na úkor iných, vykorisťovať. A tí, čo sú pri moci sú často aj rozni sociopati, psychopati, ktorí kvôli moci vraždia ako nič. Takže nesúhlasím, ohrozovalo, ale inak dík za tvoje vyjadrenie. Čo sa týka mńa, až by ma rodičia indoktrinovali odmalička islamom, asi by som bol moslim i keď s mojím rozumom dospelého človeka, by som musel takú vieru odmietnuť, nakoľko to, čo je napísané v koráne a ako sa správal Mohamed by pre mňa rozhodne nemohlo byť vzorom.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:21:45 b2295253

hej mozme znovu podebatovat o dusi, kde si sa tak krasne verejne strapnila.

ja som sa nestrápnila, zato ty sa strápňuješ takmer pri každej debate so mnou :) len ja to tu nepíšem a nepoukazujem na to, veď to aj tak všetci vidia. inak ak debatuješ s cieľom, aby si "niekoho strápnil", to už samo o sebe svedčí o tom, že máš problém. ja debatujem s úplne iným cieľom, a preto mi neprekáža, ak svojimi argumentami niekoho nezvalcujem. nemám totiž takú potrebu.

mmch pokiaľ ide o dušu, myslím, že je neporovnateľne trápnejšie tvrdiť, že ju nemáš, než byť schopný ju empiricky dokázať. ale toto pochopíš, až budeš starší.... ;)

@michal
presne, oni sa tvária, akoby im kresťanstvo niekto nútil s nožom na krku, ale keď naozaj budú musieť búchať čelami o zem.... to ešte len bude "sloboda"....nehovoriac o tom ostatnom... ale ani tak neuznajú, že jedine silné kresťanstvo ich pred týmto môže zachrániť.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-05 15:22:13 5f69ce4b

Preto by si mal ty skor chapat, ze nemoze niekto nadavat na islam ,ak je oveckou podobnej organizacie, ktora pachala presne to iste.

k tomuto len toľko, že naozaj stačí minimum objektívnosti, aby bolo jasné, že islam je presne opačného zamerania než Kristovo učenie lásky - to, že aj toto mierumilovné učenie niektorí dokázali zneužiť, je síce čiernou škvrnou na tvári kresťanstva, ale podstatné je, že to nie je v súlade s jeho učením.

kým to, čo vyvádzajú fanatici s Koránom v ruke, v súlade s ich učením naopak JE. a toto je ten priepastný rozdiel. to, že ty máš problém s kresťanstvom, ktoré je najdokonalejším náboženstvom, lebo učí láske k blížnemu, milosrdenstvu a odpúšťaniu, je naozaj len tvoj osobný problém.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:29:41 5f69ce4b

...je neporovnateľne trápnejšie tvrdiť, že ju nemáš, než byť schopný ju empiricky dokázať...

než nebyť schopný.....samozrejme.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:31:46 5f69ce4b
rafael,
"
michal ty si urcite inteligentnejsi diskutujuci a preto ocakavam, ze si aspon trocha pristupnejsi ku kritike akehokolvek nabozenstva, lebo nie si zatazeny krestastvom ako lisa. Preto by si mal ty skor chapat, ze nemoze niekto nadavat na islam ,ak je oveckou podobnej organizacie, ktora pachala presne to iste."
Rafael, chápem, ako to myslíš, isteže, že aj kresťanstvo a aj RKC má na svedomí zločiny. A keby sme sa bavili o tom, či islam má vačší rozsah a počet zločinov ako kresťanstvo alebo opačne, tak nevyriešime nič.
Ale s tým nadávaním to zober takto. Každý predsa može nadávať a kritizovať čo chce, až má slobodu názorov. Keby tu píše moslim, tak nadáva na kresťanstvo a križiakov. Nemožeš predsa nikomu zobrať právo nadávať na čo chce. Ty neveríš žiadnemu náboženstvu a čo keby teba začali kritizovať, že ateisti a humanisti len počas francúzskej revolúcie vyvraždili viac kresťanov ako za 500 rokov kresťanskej inkvizície, čo je možné faktami doložiť. A z toho dovodu, že si tiež bez náboženského presvedčenia, ako boli tí humanisti, ateisti za francúzskej revolúcie tak teraz
nemáš právo kritizovať kresťanstvo..) Páčilo by sa ti to ? Okrem toho Líse prekáža to isté, čo tebe. Teba prekážala indoktrinácia malých detí kresťanstvom, písal si o tom. Líse prekáža indoktrinácia a zneužívanie malých detí homo agendou. Je to to isté, len obrátené. Tak sa to snaž tiež pochopiť.michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:32:47 b2295253
lisa22,
v tomto súhlas. Islam má úplne inú doktrínu ako kresťanstvo, tam je v pohode mečom rozširovať islam.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 15:51:53 b2295253
Predtým písali učebnice komunistickí opičiaci a nútili deti mávať na prvého mája, teraz im píšu sexuálne príručky pedofili a nútia deti mávať flitrovým buznám na alegorických vozoch ... Z blata do kaluže
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 17:05:39 509a8ec7

tak mne komunisti púšťali v škôlke Čin Čin, kde všetko fungovalo, ako malo - krásna Činka ženského pohlavia si vzala dobrodruha Čima pohlavia mužského a nikomu ani vo sne nenapadlo niečo iné,

avšak pre notorických velebiteľov komunizmu treba podotknúť, že to opäť nebola žiadna ich zásluha, ani súčasť ich doktríny či výsledok ich indoktrinácie - ale jednoducho pretrvávanie tradičných kresťanských hodnôt, ktoré sa nepodarilo vyhubiť ani "morálnemu kódexu".

paradoxne sa ich však podarilo vyhubiť mocnej ruke konzumu, a to v rekordne krátkom čase.
takže tradičných hodnôt sme sa úspešne zbavili, a teraz tu máme čo? niečo ako nový Babylon...a tak to aj skončí.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 17:46:28 5f69ce4b
aha, takze to neni o ludoch ale o nabozenstve...no rafael, ked tak nato pozeram, asi by si vazne mal byt raz ze nasa uderka je krestanska, inac by ta uz nahanali s macetami v ruke :)))
kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-05 18:02:32 6dec7743
presne tak vilizana
ruka trhu vikopla z krestanskeho slovenska poboznu a rodinne zalozenu boziu kravu do ndr
, kde podla vlastnich slov robi svojej tete love a zvisoka serie na svojich starnucich rodicov abi ich potesila vnucatkami
mimochodom je mi zahadou co potom robia bozi capi na skolach, ze bi bolo treba zvisit pocet hodin ovcieho kurzu na 2 hodini denne, abi porazili tu ruku trhu?
visvetli to , tapa.
a s tim moralnim kodexom je to jednoduche nemal vobec za ulohu nicit nejake krestanske hodnoti, tapa lebo rodina bola v socializme na prvom mieste a vsestranne spolocnostou podporovana
len v kapitalizme sa vsetko premenilo na peniaze este aj do ovcich domov si ovce zaviedli svieckove automati,
zabavne co?

kvak # WypeWewy20
-
 57% ( 32 people voted )
+
2015-08-05 20:07:44 c31c43a9

aha, takze to neni o ludoch ale o nabozenstve...

presne tak.
"...to byly takové ty poslední kapky, které mě utvrzovali v tom, že to není o špatných nebo hodných lidech, a že je to o tom islámu, který naprosto jakoby mění vnímání lidí a mění i chování lidí. že člověk se dostane do takového stavu, že najednou to, co by nikdy neomluvil, co by mu připadalo nějakým způsobem zvrhý, zvrácený, nepřijatelný..."

https://www.youtube.com/watch?v=hCp1MyOSeDw

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 21:12:58 5f69ce4b
ale ale, co to tu zase citam za zabi sliz? Nadavky, pchanie nosa do toho, do coho mu nic nie je, gramaticke chyby a znoska nezmyslov ....
Ze rodina bola v tom rezime podporovana .... Komunisti zaviedli celoplosne potraty, strcili zeny do fabrik ako chlapov, lebo z jednej vyplaty nebolo mozne vyzit a otcov rodin posielali do gulagov alebo do vojny

LenkaB # LyroKomo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-05 21:48:16 58d7436a
nečítajme žabí sliz, fuj.

inak presne ako píšeš - žena v socializme sťaby budovateľka svetlých zajtrajškov s kosákom v ruke, prípadne jazdiaca na traktore, mala predsa svoje deti zveriť "zodpovedným inštitúciám", a nie ich doma vychovávať, to bol predsa buržoázny prežitok. zato trojročná materská, ako asi jediný výdobytok, čo sa týka rodiny, je vážne super a dobre, že pretrvala prakticky dodnes.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-05 22:18:58 5f69ce4b
Komunisti zaviedli, ale až v roku 1958. 10 dlhých rokov boli komunisti proti a pokiaľ by ich Chruščov nedonútil, možno by sa odložili o desaťročia.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 22:22:03 b22885a8
Inkvizícia nie je kresťanskou, ale úradom vyšetrovateľov heretických infiltrácií.
Pokiaľ sa Mižu hlási ku pokoncilovým novoherézam, alebo jednoducho vôbec k ničomu, ale si iba vybral lepšiu a víťaziacu stranu v konflikte porovnávaní, potom vyjadril veľkú odvahu bránením inkvizície. Niečo ako schvaľovanie vraždy ríšskeho protektora v čase, keď už gestapo nehrozí.
Obhajujem inkvizičné súdy, pretože ak by neuspeli, nezadržovali rozmach poblúdencov, aj keď ich pôsobnosť bola časovo a územne obmedzená, tak sa vzbury rozšíria a urýchlia vývoj. Bolo nutné konať a nie je podstatná ruka kata. Ale nikto so zdravým rozumom nepredpokladá, že pokoncilisti by trestom takisto neušli.
Ak ateisti a humanisti vraždili počas revolúcie, tak opäť ich obeťami boli ateisti a humanisti a nie kresťania. Pretože nebyť humanistom znamená byť ako Boh, nebyť človekom, nepretláčať ľudskosť.
Kresťanom nebol ani Ľudovít XVI., zrejme zasvätenec z lóže u 3 bratov vo Versailles, by mal byť automaticky exkomunikovaným kvôli odsúdeniu pápežmi, ale hlas z Ríma bol príliš tichý a už vtedy oplýval nulovou odozvou. Slobodomurári ho poctili tým, že mu umožnili ostať kráľom. Podporoval z výpalného zásterových amerických bratov, aj keď aj Francúzsko predsa len získalo niečo na úkor Britov. Podieľal sa na činnosti slobodomurárskej organizácie, možno iba pôvodnou iniciáciou, ale tá je najzákladnejšou, zasvätením mysle priamo Luciferovi a či dochádza schôdzovať medzi ľudí nie je dôležité, ktorých prevyšoval statusom a nemienil sa zarovnať na ich úroveň, čo by mohlo vysvetľovať jeho vyhýbanie sa spolkovým aktivitám, ale lóže pripravili revolúciu a aj on spolu s nimi, a aj ak by nebol členom, vždy je najväčším spojencom revolucionárov panovník a najmä tupý mozog absolutistu, ktorým si znepriatelil mnohých.
Jezuitov násilím vyhnali z Francúzska a kolónií, ale lóže vôbec, kružidlovia boli úplne všade, obklopovali celú spoločnosť, kto nebojuje proti lóžam, ten ich toleruje, ochraňuje, aj keby nebol členom, je ním priaznivý, pretože proti nim nezasiahol, niežeby som si prial prejav etatistického násilia, iba upozorňujem na pasivitu.
Dôverníčka Márie Antoinetty princezná de Lamballe bola členkou lóže a popravili ju ako „kresťanskú“ mučeníčku?
Kresťana Filipa Égalité tiež zabili ateisti?
Boli vernými slobodomurárskym záväzkom.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-05 23:52:08 b22885a8
Kresťanmi nemohli byť nie iba z dôvodu ich príslušnosti k herézam, ale aj neposlušnosti voči Rímu. Vo Francúzsku existovala galikánska heréza, štátna kráľova cirkev, ktorá uznávala pápeža ako nástupcu Petra, ale iba v duchovných záležitostiach, podriadila pápeža koncilom, uchmatla mu svetskú moc a urobila si z náboženstva kráľovu šľapku a etatisti prijímali zákony a predpisy ohľadom cirkevných záležitostí.
Zbožštili etatizmus a nadutého králika, čo sa povyšoval ako Lucifer nad kohosi, čo stále mal za zástupcu Christa.
Nie kresťania, ale kráľolatristi boli.
Ak platí pápežský primát a neomylnosť, musia byť galikáni vykričanými heretikmi. Prvý vatikánsky koncil priamo rozbil ich učenie, nemôže platiť aj protiklad zároveň, preto boli heretikmi.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 00:11:29 b22885a8
K problematike islamu by som chcel poznamenať: Zdá sa mi, že aj v tomto prípade došlo k odklonu praxe od pôvodného učenia, ako už mnohokrát v histórii. Myslím si, že aj toto (učenie) vzniklo v prvom rade nie ako doktrína na likvidáciu inovercov, ale ako manuál na regulovanie vnútorných a vonkajších vzťahov istej komunity. Veď v prvopočiatkoch jej členovia napr. boli nabádaní k tolerancii k iným vierovyznaniam, na židov a kresťanov nahliadali ako na ľudí Písma a uznávli aj ich prorokov. Samotný Mohamed mal aj židovskú a kresťanskú manželku. Tiež stojí za povšimnutie fakt, že v islamskom prostredí sa pozdejšie začalo velice dariť aj vedám, filozofii a umeniu, o čom dnes nie veľmi radi hovoríme, aj keď ich výsledky sú pevnou súčasťou všeobecnej svetovej civilizácie. Jasnačka, že to všetko išlo ruka v ruke aj s politikou a výbojmi, no a v takom prípade samozrejme dochádza vždy aj k zmene vzájomných postojov a k intolerancii. Pri tom všetkom za teologický bonbónik pre paralelné konfesie treba považovať podľa mňa fakt, že ide tiež o tzv. zjavené náboženstvo pochádzajúce pravdepodobne od toho istého Šéfa. Tak čo fčil ?
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 00:25:45 59ad0cca
Bitkička pri Lepantíčku je zanedbateľná šarvátka, až geopolitický stratég konfliktu civilizácií jej pripisuje apokalyptické rozmery. Pápež a proti nemu sultán, už hneď sa zužuje pole možností dôvodov boja. Ja samozrejme stojím na strane sultána. Čím sa vaše „kresťanstvo“ pozdvihlo, ak zostrelili o niekoľko tisíc nešťastníkov viac? Boli lepšími ako Cortéz, lebo ich zvolal pápež?
Južania, aj to nie všetci, Francúzsko stálo bokom, protestanti už vôbec nie. Istý počet katolíkov, v každom prípade iného náboženstva ako dnešné. Sultán rozširoval osobnú moc, nie islam, na pozemkoch sultána sa rozťahovali protireformátori, ako je to možné?
Sultán je súkromná osoba s vlastnými záujmami, nie komunistický etatista v politbyre s islamointernou, čo by mu záležalo na akomsi islame, čím by sa musel zaradiť po bok svojich nepriateľov v Perzii a buntovníkov v Afrike, len aby ktosi uvidel jednotný džihád. Nanajvýš islam mu ospravedlňoval krutosť, ale prečo by sa cisár východnej veľkoríše mal rozhnevať s obyvateľstvom, keď v dŕžavách Európy a malej Ázie tvorili moslimovia zanedbateľnú časť. Postačilo konvertovať cisára.
Moslimovia nespia a dobyť svet bielych? Semiti nie sú bieli? Ich bratia Hebreji z Izraela áno, pretože nie sú semiti, ale väčšinou árijci z východu. V Turecku je plno árijcov, nemôžu nebyť, predsa žijú na plošinách Frýgov, Lýdov, Chetitov a ostatných. Iba ich jazyk je turkickým. Irán už názvom prehovára, čím je. Paranoidné je tvrdenie, akoby chceli niekoho dobyť a ak posadnutá banda áno, tak oni nepredstavujú ostatných. Ja sa ničomu nečudujem, ľudia čo prežili studenovojnovú propagandu, nedokážu žiť v pokoji, rýchlo do atómového krytu, nasadiť masky, imperialisti útočia spoza hraníc, iba ich mená sa pozmenili.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 01:03:04 b22885a8
Melch

kto nebojuje proti lóžam, ten ich toleruje, ochraňuje, aj keby nebol členom, je ním priaznivý, pretože proti nim nezasiahol

to si dosť protirečíš, nie? ;) ale máš pravdu, a keďže tie lóže sa práve usilujú o zavedenie takých zákonov, aby všade potlačili kresťanstvo a znemožnili praktizovať Desatoro ešte aj vo vlastnej rodine, a to pod hrozbou brutálnych postihov na výstrahu menej smelým, tak mi povedz, akým spôsobom treba proti nim bojovať, ak nie zákonným? inak sa to podľa mňa nedá. lebo ak ti niekto podľa platných zákonov zoberie dieťa, lebo ho odmietaš vystaviť v škole vymývaniu mozgu, potom ti Boh asi nepomôže, neurobí kvôli tebe zázrak. mal si sa totiž starať, aby taký zákon nemohol vojsť do platnosti ešte skôr, než k tomu došlo. z toho vyplýva, že kresťan sa jednoducho musí angažovať v politike a byť občiansky aktívny, vlastne musí byť neustále v strehu.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-06 01:07:12 5f69ce4b

Myslím si, že aj toto (učenie) vzniklo v prvom rade nie ako doktrína na likvidáciu inovercov, ale ako manuál na regulovanie vnútorných a vonkajších vzťahov istej komunity. Veď v prvopočiatkoch jej členovia napr. boli nabádaní k tolerancii k iným vierovyznaniam, na židov a kresťanov nahliadali ako na ľudí Písma a uznávli aj ich prorokov

skôr je to tak, že ich zámery neboli od začiatku zjavné a nie sú ani teraz každému zjavné, presne ako sa to praktizuje v lóžach. konvertiti na islam o tom svedčia, keď hovoria, že im nikto pred ich vstupom k islamu nehovoril o tom, čo to v skutočnosti obnáša, že sa to dozvedeli, až keď už tam boli. dostávali to takpovediac po kvapkách, a samozrejme, od tých najsladších. oni dokonca majú dovolené klamať - hovoria tomu "nepovedať plnú pravdu" - aby budúcich konvertitov neodradili, ale nalákali, čiže klamstvo a zavádzanie je ich bežná prax, presne ako u istých tajných organizácií, o ktorých sa tiež verejnosť dlho domnievala, že ich ciele sú napospol ušľachtilé. islam sa tiež najprv navonok prezentuje mierumilovne, no to len preto, aby prenikol tam, kam chce, a akonáhle tam je, už spievajú inú pesničku. toto je inak v príkrom rozpore s kresťanstvom, ktoré je naopak otvorené a priehľadné a nič z jeho učenia nie je pred svetom utajované.


Pri tom všetkom za teologický bonbónik pre paralelné konfesie treba považovať podľa mňa fakt, že ide tiež o tzv. zjavené náboženstvo pochádzajúce pravdepodobne od toho istého Šéfa. Tak čo fčil ?

v žiadnom prípade. aj keby sa dala nájsť istá paralela medzi "náboženstvom strachu", ktorým je islam, a starozákonným Bohom Siona, ktorý bol tiež strašný a vyžadoval absolútnu poslušnosť a rešpekt, tak už preto nemôžu pochádzať od jedného "šéfa", že sú maximálne antagonistické, a to predovšetkým zo strany islamu, ktorý sa netají tým, že jeho hlavným cieľom je kresťanstvo vyhladiť z povrchu zemského. lenže Ježiš jasne vraví, že "každé kráľovstvo vnútorne rozdelené spustne a nijaké mesto ani dom vnútorne rozdelené neobstoja. Ak satan vyháňa satana, je vnútorne rozdelený - akože potom obstojí jeho kráľovstvo?"


toto jednoznačne vylučuje spoločný pôvod kresťanstva a islamu. aj keď súhlasím, že je to tiež zjavené náboženstvo ;)

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 01:24:34 5f69ce4b
Pochopil som, že galikánska cirkev pretrvávala až do biskupskej prísahy na občiansku ústavu, ale teraz neviem, vyzerá to, že galikánske články zrušili dlho pred revolúciou, neviem, aká bola prax, ospravedlňujem sa, aj tak je čudné, ak si kráľ svojvoľne vnucuje svoju mienku a pritom mu nikto kladivom netrieska po lebeni. Schváli sa, odvolá, pričom išlo o dogmatické veci.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 01:27:14 b22885a8
Melchisedech - "Ja samozrejme stojím na strane sultána."


LOL, niekedy mam pocit, ze ty uz niekedy ani sam nevies, co splietas ... Proste dve na tri, ale v pohode, tvoj nazor


"nečítajme žabí sliz, fuj."


ja len tak, zo srandy :)


"A co ma potom povedat normalny clovek...?"


Ty si akoze normalny clovek, Gejzinho Analstar? My sa pozname? Hodnotim ja snad dookola tvoj charakter, ktory je na bode mrazu? Vyjadruj sa k predmetu temy radsej nez neustale ku mne osobne


"Myslím si, že aj toto (učenie) vzniklo v prvom rade nie ako doktrína na likvidáciu inovercov, ale ako manuál na regulovanie vnútorných a vonkajších vzťahov istej komunity."


Urcite aj to, mozno vzniklo aj koli mocenskym a expanzivnym snaham Mohameda, ze to ucenie nepochadza od Boha a nie je sväte ukazuje napr. existencia krvnej pomsty ako uplny protiklad voci krestanskemu - miluj svojho blizneho alebo ta prilisna sexualizacia ...
Inak k tomu co pises, tesne po vzniku Islamu mali nemoslimovia nizssie postavenie ako moslimovia a vznikol prikaz vystahovania krestanov, zidov a "inovercov" z arabskeho poloostrova a vyhlaseny dzihad, ktory mal mat podobu duchovneho boja, ale prerastol do ozbrojeneho konfliktu ... No a potom vznikli siiti a zacali sa sekat aj medzi sebou. Potom nastalo obdobie reformizmu Islamu prenikanim kapitalizmu a prvkov zapadnej rozvinutej kultury do ich sektarskej spolocnosti a dnes sa asi chce cast vratit do obdobia stredoveku a vytvorit Osmansku risu alias Islamsky stat

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 05:25:42 58d7436a
Melch,
Ty si sa doteraz nepriznal, ku ktorej sekte patríš, takže nemudruj, kde patrím ja a či vôbec niekam patrím.) Čo sa týka inkvizície, tak tam treba rozlišovať. Inštitút inkvizície z podstaty nie je doktrína a učenie RKC z hľadiska vierouky, ale ide o inštitúciu, ktorú zaviedla na začiatku RKC kvôli obrane viery. Takže je to represívny nástroj RKC za istým účelom, nie je to súčasťou doktríny ako napríklad je šária súčasťou učenia islamu. Islamu nemožeš zobrať šáriu, potom to nie je islam. Rímskokatolíckej cirkvi môžeš zobrať inkvizíciu a nič sa nestane ohĺadom jej doktríny.
Ďalej inkvizícia bola spočiatku ako nástroj proti heretikom a snažila sa ich pokojnou cestou, hlavne rozhovormi a dohováraním zmeniť, až to nešlo takto, potom exkomunikáciou alebo vyhnanstvom. Problém však nastáva, že neskor sa schválili iné drastickejšie postupy ,vrátane mučenia, a to už nie je možné obhajovať. Pretože RKC a jej predstavitelia nemali právo mučiť heretikov, Kristus a doktrína RKC nič také nepovoľujú, takže vrcholní predstavitelia RKC išli vlastne proti učeniu a doktríne. Potrestanie zločincov vždy mala riešiť svetská moc a RKC sa nemala zúčastňovať inkvizičných procesov spojených s vypočúvaním a mučením. Okrem toho z hĺadiska inkvizície je najvačšia početnosť obetí na strane protestantských cirkví a ani nie RKC. To len na okraj.Takže aj tu je vidieť, ktoré cirkvi viac besneli v tomto smere.
Čo som písal o francúzskej revolúcií, tak tam vraždili kresťanov vo veľkom štýle francúzski revolucionári oháńajúci sa slobodou, rovnosťou, bratstvom, humanizmom, pričom boli ateisti, s tým nič neurobíš a nevykrútiš to. Že sa obeťmi stali neskor aj iní, dokonca revolucionári na tomto fakte nič nezmení. Radšej si o tom niečo preštuduj, ako masaker vo Vendeé, lebo máš v tom medzery.
Galikanizmus sa netýka francúzskej revolúcie. A tam ide hlavne o to, aby do svetskej moci francúzskeho panovníka nemohol pápež zasahovať.michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 07:52:45 b2296fc9
Aj keď Franckovia do dnes ..keď sa začne hovoriť o "BRATSTVE, ROVNOSTI, SLOBODE" ...začnú sa stavať do pozoru a "mäknejú " na duši , zisťovali a zisťujú , že sú to podhodené "mystiológie" na zmätenie. Samotný obsah týchto MÉT..je však inde...je skoro neznámy, je zmätočný, ťažko definovateľný a málo prírodzený. Pokiaľ niekto detičkám takéto méty vešia , dáva do hlavičiek --je prinajmanšiom ...VADNÝ.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 08:03:58 58d4289b
nemusis mi tu vkladat jutub videa vylizana, mne je jasne, ze keby si od malicka absorbovala mudrosti od mohameda, teraz by si pobehovala po ndr s macetou a chcela koze hlavu odtrhnut :)))
kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 08:36:58 6dec7743
Hufnageľ - kľaješ jak stará cigánka, čo jej na ulici odmietli dať almužnu, s takými idiotmi sa nebavím, sorry. Možno s niekým iným ti to nabudúce vyjde
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-06 08:48:14 509a8ef9
Lenka,
sranda je, že aj ja som takú cigánku stretol na ulici, čo žobrala a nadávala a stále verklikovala svoje naučené fráze, dajte mi peniaze, neublížim vám, keď som jej povedal, že cigáni dostávajú od štátu slušné dávky a podporu, že ich štát lepšie zabezpečuje ako Slovákov, tak nič nechápala a stále opakovala svoje ako verklík..)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 08:51:28 b2296fc9
Gejza,
od rána si nervózny ako besný pes, tak daj si konečne tú tabletku od psychiatra...Hádam nechceš, aby si ťa vzali znova tí silní chlapi a odvlekli ťa do ústavu, kde si stále jednou nohou, ako chronický prípad...)
A založ novú plienku, máš tu starú už zašťatú a zasratú, to ťa znerovózňuje a potom striekaš výkalmi viac ako zvyčajne. Vytiahni tiež harryho, keď nemáš s kým diskutovať. Sám so sebou diskutuješ predsa najlepšie, nie ? A ten ťa vie oceniť..) Ja som zvedavý, kedy do tvojho poškodeného mozgu dojde informácia, že keď chceš, aby na teba niekto reagoval za účelom vedenia diskusie, tak sa nesmieš správať ako pošahaný retard. Ale starého psa novým kúskom nenaučíš. Preto tvoj stav je už chronický a prakticky neliečiteľný. No nič, si taká kuriozita diskusného fóra, vždy sa niečo také nájde na fórach...)

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 09:06:54 b2296fc9
Psycho, veď ti už psychiater dávno prikázal, že keď si z ústavu prepustený na domáce liečenie, že nemáš písať na toto fórum, lebo potom strácaš kontrolu... Tak sa aspoň snažíš zo zúfalstva sám seba a harryho presvedčiť, že tu všetko zúrivo nečítaš. Tak to skús nabudúce napísať so zapnutým caps-lock, že ma nečítaš a aj farebne ..) Možno tomu potom aj skor uveríš. Je jasné, prečo si sa neovládol a musel na mńa regovať, hoci ešte včera si sa držal, pravdepodobne si si nezabudol vziať tú tabletku...Našiel si sa v tej cigánke a tak si neodolal a neovládol si to chvenie v rukách a musel si biť do klávesnice. U teba na 100 % platí, že trafená hus zagága a preto si sa správne a hneď našiel v tej cigánke a spustil si klasický nástrek svojich fekálií. Tak v tom pokračuj, až vyprázdiš hovnocuc voz, a to ešte máš, čo striekať, tak sa možno ukĺudníš...) Ale pochop, že ústavnú liečbu, ktorú zjavne potrebuješ moje slová nenahradia...A, že to s tebou myslím dobre, tak ti nechám aj posledné slovo...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-06 10:13:01 b2296fc9
6 minút a psychogeront, ktorý ma údajne nečíta, okamžite reaguje, no čo na to povedať je to ukážka pre študentov psychiatrie, ako dopadne osoba s veľkým chorým egom a závislosťou na fóre, kde chce byť stále kingom.A to ešte tak rýchlo stihol napriek tomu, že zúrivo montoval hovnocuc hadicu...)
V jeho veku je tá rýchlosť fakt nebezpečná...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 10:34:27 b2296fc9
michal, normálne mi ho je ľúto :((( to je strašné. on si chudák neuvedomuje, že vzbudzuje len šokovaný súcit... a tak tu bolo včera dobre, pekná a inteligentná diskusia....dokonca aj s rafaelom.lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 10:39:07 5f69ce4b
lisa22,
jj, on nedokáže inak diskutovať. Každý vidí, že odháňa diskutérov z tohto fóra.

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 10:41:42 b2296fc9

jj, on nedokáže inak diskutovať. Každý vidí, že odháňa diskutérov z tohto fóra.

práveže každý to nevidí, lebo takých menej zorientovaných dokáže zmanipulovať, hlavne keď má občas lepšie dni. no nič, naozaj smutný koniec kedysi možno váženej osoby, ktorá postupne stratila aj posledné zvyšky ľudskej dôstojnosti.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 10:47:17 5f69ce4b
No máš pravdu, každý to nevidí, ja som automaticky rátal osoby aspoň s priemernou IQ a rozlišovaciou schopnosťou. Tiež máš pravdu, že on je dokonalá ukážka straty ľudskej dostojnosti. A v tomto ho nikto na fóre nepredčí.
michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 10:50:49 b2296fc9
hej lisa zmysluplna debata by to mozno aj bola, ak by si dokazala niekedy prijat argumenty, ktore nekoresponduju s tvojou indoktrinaciou.
kedze v otazke dokazu duse si zhorela ako fakla a nedokazala si reagovat bez emocii, mam este pre teba jednu otazku.
Ako vysvetlis, ze cloveku ,ktory je postihnuty epilepsiou, tak svojho casu robili pokusy takym sposobom, ze prerusili spojenie medzi 2 hemisferami a nasledne clovek mal problemy, lebo jedna ruka robila nieco, a druha jej v tom branila. Skratka vznikli v jednom tele dve osobnosti, samozrejme nie 2 duse a tym padom aj dusa ako nieco, co nema s mozgom nic spolocne je vyvrateny mytus.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 10:51:42 59ad961d

hej lisa zmysluplna debata by to mozno aj bola, ak by si dokazala niekedy prijat argumenty, ktore nekoresponduju s tvojou indoktrinaciou.

začni tým, že každý prijíma také argumenty, ktoré najlepšie korešpondujú s jeho logikou a najdokonalejšie zapadajú do jeho svetonázoru, pokiaľ má nejaký vytvorený - a to robíš samozrejme aj ty, aj ja, aj v podstate každý. pochop, že diskusia nie je ani tak o tom, vnútiť inému svoje argumenty, ale ich prezentovať a snažiť sa ich obhájiť nie preto, aby som druhých zvalcoval a zadupal do zeme, ale proste len ukázal, aký názor zastávam a prečo. pokiaľ ide o to, kto z nás dvoch reaguje emotívnejšie, tak povedala by som, že o tom netreba ani hovoriť :) mne osobne to však vôbec neprekáža, pokiaľ sa dodržujú isté medze.

ja verím, že človek má dušu, absolútne o tom nepochybujem, a to nie preto, že som indoktrinovaná, ale naznačuje mi to množstvo skutočností, ktoré môžem okolo seba pozorovať - napr. že zvieratá nemajú rozpor medzi telesnými a duševnými potrebami, nebudujú civilizáciu atď atď. k tomu ma tak učí moja viera, ktorou som opäť nebola indoktrinovaná, ale som sa ju rozhodla prijať na základe zrelej úvahy. preto samozrejme budem skôr akceptovať také ďalšie argumenty, ktoré toto moje presvedčenie podporujú a neprijímať tie, ktoré mu zdanlivo odporujú (tým skôr, že pokiaľ ide konkrétne o dušu, neexistuje nič, čo by spoľahlivo vyvracalo jej existenciu).

s tou epilepsiou to máš jednoduché - ide o určitú poruchu fungovania mozgu ako v podstate výkonného orgánu duše. sú techniky, ako napr. mind control, ktoré dokážu spôsobiť multiple personality disorder, kedy je v jednom človeku až niekoľko paralelne existujúcich osobostí, ktoré o sebe dokonca nemusia vôbec vedieť. to však je stále len porucha mozgu (môže ísť aj o posadnutie inými duchmi, a vtedy sa v jednom človeku skutočne akoby nachádza "viac duší" - on však má svoju dušu stále len jednu, tie druhé sú votrelci).
kedysi som v diskusii s hufnágelom (keď sa s ním ešte dalo normálne diskutovať) tieto veci dosť podrobne rozoberala, bavili sme sa napr. o senzorických vnemoch a o tom, že mozog ich nevie vždy správne vyhodnotiť atď., som mu vysvetľovala, že práve fakt, že napriek zavádzajúcim senzorickým vnemom väčšinou vieme správne posúdiť, že sú mylné, ukazuje na to, že okrem mozgu existuje akýsi supervisor, teda jemu nadradený orgán, a to je práve duša.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 11:13:40 5f69ce4b

Na zaklade coho si dovolujes tvrdit, ze si katolickou...?

to tu michal veľmi dobre vysvetlil, keď napísal, že ak by aj bol vychovávaný v islame, ako dospelý by ho musel odmietnuť, pretože jeho zásady, ako aj správanie Mohameda by nekorešpondovali s jeho zdravým rozumom (ktorý nepochybné má, a to v hojnej miere). čiže ja som katolíčkou presne pre toto - lebo som sa tak rozhodla na základe zrelých úvah a rozumu. nie preto, že ma tak vychovali, ono totiž síce výchova má obrovský vplyv, ale v konečnom dôsledku nie rozhodujúci, pretože ako dospelý sa aj tak každý sám rozhodne, čomu chce veriť. samozrejme, ešte je dôležité, aby mal na výber, čo práve moslimovia vo svojej kultúrnej izolácii nemajú, napriek tomu sa stáva, že aj oni dospejú k pravde. odporúčam príbeh Malá Arabka.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 11:19:50 5f69ce4b
rafael,
až máš v jednej osobe 2 alebo viac osobností alebo prerušíš spojenie medzi hemisférami, tak z tých reakcií nemožeš odôvodiť, či existuje alebo neexistuje duša. Iste vieš, že už je dávno dokázané, že určité časti mozgu sú zodpovedné za určité životné prejavy a keď ich poškodíš, tak nastane porucha. Príklad, silný úder na okcipitálnu časť hlavy može dokonca vyvolať slepotu. A to ani nemusíš prerušiť spojenie hemisfér mozgu.
Takže teoreticky je možno zjednodušene brať dušu ako software a mozog ako hardware, ktorý keď poškodíš, tak sa ani software nebude správne prejavovať.Pozor, ale tento moj názor nie je žiadny dokaz existencie duše...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 11:25:51 b2296fc9

Takže teoreticky je možno zjednodušene brať dušu ako software a mozog ako hardware, ktorý keď poškodíš, tak sa ani software nebude správne prejavovať

áno, niečo podobné máš napr. pri schizofrénii, ktorá je tiež poruchou mozgu, ktorý v tomto prípade utrpel škodu v dôsledku poruchy obličiek, lebo tie sú zodpovedné za filtráciu produktov emocionálnych vzruchov, čo sú vlastne takisto chemické látky. tieto ak sa z organizmu neodfiltrujú, môžu zapríčiniť také poškodenie mozgu, ktoré vedie k schizofrénii, čiže ako vidíš, táto zdanlivo duševná porucha má čisto fyziologickú príčinu, je to len porucha mozgu aka výkonného orgánu, alebo hardwaru, ako hovorí michal. software teda môže fungovať správne, ale nemá nástroj, ktorým by mohol operovať.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 11:45:05 5f69ce4b
vidis lisa a to je dovod, kedy je akakolvek debata na odbornu temu s tebou uplne neplodna, lebo vyrazy, verim, predpokladam a myslim si nepatria do falzifikacie tvrdenia a nasledne aj dokazu, ze dusa za .nesidli mimo mozgu a za 2. nesidli mimo neho, nakolko ten zakrok to uplne vylucuje.
Tie rozpravky, ktore si po mojej otazke zacala pisat nemaju ziadnu vypovednu a dokazovaciu hodnotu.


rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 11:58:26 59ad961d
ide o určitú poruchu fungovania mozgu ako v podstate výkonného orgánu duše.
blbost na entu, minule si dokaz duse podporovala tym, ze mozog napriek nedostatku kysliku sposobil u cloveka, ze napriek jeho nefunkcnosti si vsetko pamatal...
Lebo vraj dusa sidli mimo mozgu....A teraz je riadiacim organom duse prave mozog....Vidis kam vedu inteligentne debaty s tebou?

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 12:00:42 59ad961d
A samozrejme nejde o poruchu mozgu tym, ze ma clovek rozdvojenu osobnost, nakolko ju pred rozdelenim hemisfer nemal, ale len ako dosledok rozdelenia hemisfer....no stalo mi to za to?

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 12:02:21 59ad961d

to tu michal veľmi dobre vysvetlil, keď napísal, že ak by aj bol vychovávaný v islame, ako dospelý by ho musel odmietnuť, pretože jeho zásady, ako aj správanie Mohameda by nekorešpondovali s jeho zdravým rozumom

aha takze miliardy moslimov rozum nemaju, zato vsetci krestania ano....

rafael # RusyNecu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 12:03:31 59ad961d
este raz k tomu mozgu zabudate, ze clovek pred rozdelenim okrem epilepsie bol v poriadku... takze akykolvek vas nazor, predpoklad, viera, ci cokolvek je scestny.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 12:05:07 59ad961d
rafael,
čítal si ty niekedy vôbec NZ kresťanov dokonca a Korán ? Rozprával si sa s Arabmi, ktorí napríklad študovali v SR, ja áno a dokonca som z jedným aj býval na internáte. Keď sme debatovali o jeho viere, tak tvrdil, že verí tomu preto,že v Koráne sú fakta, ktoré neskor veda dokázala, takže je presvedčený o správnosti, mimochodom aj v biblii sú také fakta neskor potvrdené vedou nachádzajú, nejde teraz o vieru v boha, ale o niektoré informácie v týchto knihách. Pritom však už neriešil správanie sa Mohameda, že mal sex s maloletou Ajšou, jeho názory o ženách a ich postavení v islame, šáriu, ktorá je nedeliteľná súčasť pravého islamu...Mimochodom, trvám na tom, že v 21 storočí žiadať presadzovanie šárie, a to sa deje aj v UK a inde v moslimských štvrtiach je znakom toho, že títo indoktrinovaní jedinci sú natoľko zaslepený svojou vierou, že z môjho pohĺadu nemajú zdravý mozog. Ani ja by som ho nemal, keby som zastával RKC, ktorá by požadovala inkvizíciu s mučením, ako v histórií. RKC, to však už teraz nerobí, pravý islam však šáriu stále žiada a je to súčasť ich doktríny.
Okrem toho v mnohých islamských štátoch ,napríklad SAE je islam tvrdo vyžadovaný štátom a nedodržiavanie pravidiel je spojené aj s príslušnými trestami v ich súdnictve.
Takže jedna vec je indoktrinácia, ďalšie posilnenie je nanucovanie islamu štátom a represie s tým spojené. Nemožeš tak určiť koĺko % moslimov by chcelo túto vieru, keby malo slobodnú možnosť sa bez represií rozhodnúť inak, ale rozhodne by zmenu chcelo vysoké % žien, ktoré majú v islame len podradné postavenie...
Dokonca aj ten Arab jedol s radosťou bravčové paštéty a porušoval nariadenie v koráne o zákaze bravčového masa. Pritom sa smial,že mu to chutí, ale v Jemene by si nič také nedovolil...)
A na záver ešte toĺko, že čo ja pokladám za zdravý rozum je moj subjektívny názor , iný človek može pokladať za zdravý rozum niečo iné. Je to o stupni poznania človeka, výchove, vplyvu prostredia, kultúry, indoktrinácie, atď...

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 12:21:44 b2296fc9
rafael :
"este raz k tomu mozgu zabudate, ze clovek pred rozdelenim okrem epilepsie bol v poriadku... takze akykolvek vas nazor, predpoklad, viera, ci cokolvek je scestny."
Blbosť, nie je, tvoj názor je dogmatický. Prerušenie spojenia s hemisférami mozgu je silný zásah, ktorý ovplyvní činnosť mozgu, teda aj prejavy človeka.
Nedal si argumenty, prečo by ten názor mal byť scestný.


michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 12:27:15 b2296fc9
no a michal ty nevies nic o tom zasahu a dokazujes nedokazatelne.
Chapes ze to nerozoberali na fore a bez pacienta ako ty? Ty si kategoricky vyhlasil svoju dogmu, lebo len tak to pasuje, zatial co lekari videli pacienta pred zakrokom a po zakroku.
Ano rozdelenie henisfer je silny zasah a urobili ho z dovodu aby epilepsia cloveka zasiahla len v jednej polovici, ano ovplyvni cinnost mozgu, nie cinnost vybajenej duse, podla niektorych dokazatelne sidliacej mimo mozgu a to je alfa a omega vyvratenia vasej dogmy o dusi.

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 12:35:40 59ad961d
A na záver ešte toĺko, že čo ja pokladám za zdravý rozum je moj subjektívny názor , iný človek može pokladať za zdravý rozum niečo iné. Je to o stupni poznania človeka, výchove, vplyvu prostredia, kultúry, indoktrinácie, atď...
Spravne michal presne si to vystihol, tak ako ty nemozes kritizovat islam, ateizmus, ci akykolvek iny smer, ktory vytvoril kulturu, ci smer danej civilizacie.
Preto ti odporucam knihu od L.Straussa Strukturalna antropologia a zistis, ze predosly prvy odsek nema pre inu kultury praziaden vyznam, ci dokaz ich chybovania, ako aj nase, ci vase spravanie a kritizovanie ich myslenim.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 12:39:27 59ad961d
rafael,
ja možem kritizovať čo chcem, pokiaĺ neporušujem zákony, tak v tom prípade mi hrozí trest.A chápem, čo píšeš v závere, že pre iné kultúry to nemá význam, lenže ja píšem za seba ako človek so subjektívnymi názormi, ty rovnako môžeš napísať, čo si myslíš o kresťanoch, že nemajú rozum a budeš uvádzať svoje argumenty. A ja ti to zakazovať nebudem. A tiež postneš len svoj subjektívny názor.
Opakujem ten zákrok s epilepsiou a tým pacientom a tvoje vysvetlenie nie je žiadny dokaz, či duša existuje alebo nie .A aj lekári možu tvrdiť, že je to dokaz neexistencie duše a nebude to pravda, len ich subjektívny názor. Vo svete máš spústu primitívnych kmeňov, ktoré nepoznajú žiadne náboženstvo našej civilizácie a predsa veria na existenciu duše, ktorá prežije po smrti, prečo asi ? Aké majú empirické dokazy ?
Ako vysvetlíš napríklad mnoho takých prípadov, že človek v stave klinickej smrti presne vie, čo sa deje s jeho telom, vidí sa, počuje a je akoby mimo svojho fyzického tela, pričom podľa lekárskeho názoru by v stave klinickej smrti nemal nič vedieť, vidieť, počuť a cítiť ?
Ber to tak, že ani súčasná veda všetko o človeku a jeho mozgu nevie.

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 12:48:49 b2296fc9

vidis lisa a to je dovod, kedy je akakolvek debata na odbornu temu s tebou uplne neplodna, lebo vyrazy, verim, predpokladam a myslim si nepatria do falzifikacie tvrdenia a nasledne aj dokazu, ze dusa za .nesidli mimo mozgu a za 2. nesidli mimo neho, nakolko ten zakrok to uplne vylucuje. Tie rozpravky, ktore si po mojej otazke zacala pisat nemaju ziadnu vypovednu a dokazovaciu hodnotu.

rafael, máš veľký problém porozumieť kontextu, pretože čítaš povrchne a reaguješ zbrklo (tipujem, že si Blíženec :)) ja som neuvádzala žiadne dôkazy - ja som sa ti snažila vysvetliť, prečo JA prijímam argumenty potvrdzujúce - aj keď nepriamo - existenciu duše skôr než také, ktoré by túto existenciu spochybňovali (a prečo ty ich naopak neprijímaš). prečítaj si láskavo príspevok aspoň dvakrát predtým, než naň ideš reagovať.

pokiaľ ide o nejaký zákrok, tak som sa ti snažila vysvetliť - čo si opäť nepochopil - že mozog je VÝKONNÝM orgánom duše, nie riadiacim - to duša je práve tým riadiacim orgánom, si to poplietol :D preto nejaké zákroky na mozgu môžu spôsobiť zdanlivo duševnú poruchu - v skutočnosti však ide len o poruchu výkonného nástroja.


aha takze miliardy moslimov rozum nemaju, zato vsetci krestania ano....

to som nikdy netvrdila, ja hovorím o rozdielnych podmienkach - milióny kresťanov majú k dispozícii zjavenú pravdu o jedinom Bohu, ktorú dostali takpovediac naservírovanú na zlatej tácke - a čo s tým urobia, je už vecou ich osobného rozhodnutia. keďže však, ako píše hufnágel, hlavným záujmom väčšiny je uspokojovanie biologických potrieb, len málo sa ich skutočne o tieto zjavené pravdy zaujíma. a tak sú milióny kresťanov, ktorí napriek tomu, že majú oveľa lepšie šance dospieť k pochopeniu pravdy než moslimovia, predsa vôbec nič nechápu, ich viera je len zvyková a pri najbližšej príležitosti sa jej dokážu vzdať, nehovoriac o tom, že vôbec nie sú podľa nej ochotní žiť. a to preto, lebo hoci boli obdarení rozumom, sú príliš leniví na to, aby ho používali. a keď sa rozum nepoužíva, tak upadá a v dôsledku toho upadá aj vôľa, čiže morálka a charakter. preto tí moslimovia či inoverci, ktorí sa úprimne snažia dopátrať pravdy, sa k nej aj dopracujú, Boh ich rozum osvieti pravdou, lebo on odmeňuje dobrú snahu.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:19:07 5f69ce4b
lisa som kozorozec a samozrejme ako vzdy nemas pravdu

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:21:03 59ad961d
a kto cita povrchne som uz napisal aj michalovi, nech sa pozrie na meno Hor a ake ine mena sa popri jeho mene vadzaju, rovnako ako Krisna a ake mena sa popri tomto mene uvadzaju a zistis, ze cela kniha, ktoru tu neustale citujes je len napodobeninou egyptskej a hinduistickej a samozrejme este skorsej sumerskej mytologie.

Mimochodom s tou dusou si sa ako vzdy zamotala, raz vykonny, raz riadiaci raz mimo mozgu, raz v mozgu, klobuk dole, ty si potom co za znamenie,vaha?

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:26:26 59ad961d
rafael, nahodou ja nemam problem so slovom verim...
ak by tu denno denne namiesto klincovania omielali mohameda a niekto by sa im to snazili vyslvetit, ze pockaj, sak to nema hlavu ani patu co trepes, oni by ako rozumni jedinci od toho upustili, verim im :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:26:53 6dec7743
ja nie, koberceky by mali pekne zrolovane pod pazuchou pri kazdej dlhej prechadzke.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:29:31 59ad961d
michal neber veriacim predmet nabozenstva. v tomto pripade vedu :))

zaujimave, ze mnoho tzv. ateistov je veriacich v nabozenstvo znameni :))

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 13:46:00 d9777929
krčma,
radšej veriť, že existuje boh, ako veriť takej hlúposti, že z nevedomia vzniklo vedomie, že všetko zložitosť života a vesmíru vznikla z náhody a z ničoho, že všetko sa samo dokonale zorganizovalo, aby mohol vzniknúť život, ako ho poznáme.
Takže ja neverím, že by si tomu uveril, ty by si radšej pod pazuchou nosil nádobu s bahnom, ktorú by si po celý život mešial, aby si pozoroval aspoň niečo z evolúcie...) A asi aj rafael. Veď predsa by ste obaja čakali ako na godota, kedy vám potvrdí veda vašu pravdu a dosiaľ by ste mešali tie nádobky s bahnom ako placebo efekt..)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:47:30 b2296fc9
A ja ze nepride tisickar

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:47:39 59ad961d
nuz mna by zaujimalo, ako misko vie, ze by sa islamu vzdal a krestanstva nie ked ani jeden pocit nepozna :)))
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:49:39 6dec7743
michal presne tak, zamienat evoluciu s abiogenezoui, koberceky s prekrizenymi brvnami, boziu samozrejmu existenciu ale zaroven popierajuc nemoznost vzniku daleko jednoduchsich organizmov, to chce naozaj silnu indoktrinovanost.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:49:57 59ad961d
Fero,
veď ma poznáš, som tu, aby som sa pobavil..)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:50:12 b2296fc9
rafael,
nezamieňam abiogenézu s evolúciou, mal by si vedieť, že evolúcia tvrdí, že prvé organizmy sa vyvíjali vo vode a bahne, v povodnej prapolievke, preto tvrdím, že by ste miešali to bahno...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:53:44 b2296fc9
misko ale tak daj, v ktoreho boba to veris, nech sme v obraze, je to budha?
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:55:23 6dec7743
krčma,
lebo by to nebolo o pocite, vieš..) Ani v jednom prípade.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:56:28 b2296fc9
toto nevies rafael, hlavne ta evolucia co je popisana v straznej vezi to tvrdi :)))
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:56:43 6dec7743

michal tu nikto asi za inym ucelom nie je. teda okrem deda Jozefa, ale ten je tu tak sinusidne :)

rafael, nevies, ze som vzdy za rohom? :)
inak mozem ti vrelo odporucit komedialny serial, co chodi na viasat explorer "acient mega movers" - staroveki stahovaci. rozoberali tam aj tvoje moai, strasne by si sa nasmial. same lana a brvna a vsetko primitivi. dokonca v tej komedii hrali aj oficialni vedci.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:57:13 d9777929
krčma,
verím, že boh je tvorca života a najvyššia inteligencia, to by ti malo stačiť ...

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 13:57:58 b2296fc9

voala, zistil som ze moj PC ma dusu, ved ma hardware aj software :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:58:00 6dec7743

a aky je problem s dusami buzerantov...? Buzeranti neboli bohom stvoreni na jeho obraz...? Duse buzerantov nie su MADE IN HEAVEN..?

buzeranti majú takú istú dušu ako aj všetci ostatní, ich problém je - teda u tých, ktorí skutočne pociťujú príťažlivosť k rovnakému pohlaviu a ktorých je v skutočnosti len malé percento - čisto psychologický, je to problém identifikácie s vlastným pohlavím, s rolami, ktoré toto pohlavie obnáša atď. na toto existuje normálne terapia s podobnou úspešnosťou ako napríklad pri alkoholizme.
potom sú ešte takí buzeranti, u ktorých ide o sexuálnu zvrátenosť, a tam je to už problém rozhodnutia slobodnej vôle, resp. závislosti, ktorá u nich nastala, keď sa najprv dobrovoľne rozhodli jej podľahnúť. aj tí prví, ktorí majú skutočný psychologický problém, ale rozhodnú sa neriešiť ho, ale podľahnúť mu, sa postupne dostanú do stavu závislosti na homosexuálnych praktikách. a praktizujúci homosexualitu, či už jedného alebo druhého dôvodu, svojím konaním ohrozujú vlastnú dušu, lebo sa dobrovoľne oddávajú hriešnym praktikám, ktoré Boh odsudzuje.

Preco ludia nedostavaju rovnake software-ove vybavenie, ale kazdy bezi dokonca aj na inom OS...?

inteligencia je viacmenej genetická záležitosť, je to schopnosť mozgu, ktorá sa dá cvičením zdokonaľovať - teda je to hardware, no múdrosť = software - je darom od Boha. inteligencia je len produktom mozgu, ktorý umožňuje efektívnejšie riešiť problémy, ale múdrosť je vlastnosťou duše, ktorá umožňuje správne žiť. múdrosť sa získava dobrou vôľou. kto chce poznať pravdu a má k nej kladný vzťah, tomu je vždy umožnené ju poznať, bez ohľadu na stupeň jeho inteligencie. čiže každý môže mať svoj software na takej úrovni, o akú sa usiluje.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 13:58:48 5f69ce4b
Fero ja sa smejem na tisicoch rokoch to mi nadnes staci, znovu si mi to pripomenul a neviem prestat.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 13:59:08 59ad961d

no misko, ale ktory boh? allah?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:00:28 6dec7743
rafael, krčma,
vy ste takí múdri ohľadom vedy,..) tak mi vysvetlite zdokumentované prípady ľudí, ktorí v čase klinickej smrti videli sami seba, vedeli presne, čo lekári hovoria v miestnosti, a to práve v čase, keď boli v stave klinickej smrti. A vedeli presne, čo sa deje v miestnosti a ako ich oživujú. V tom čase predsa zmysly nepracujú. Boli tu hlášky, že v čase hypoxie mozgu, alebo v takom stave klinickej smrti mozog vytvára halucinácie, to neriešim, pretože tí ľudia nemali halucinácie, jasne sa videli a vedeli, čo sa robí v miestnosti. Takže ako je toto možné ? V čase klinickej smrti nebije srdce, zmysly nevnímajú, mozog síce nie je mŕtvy, tak ako, videli mozgom, aj počuli ? Prosím o vedecké vysvetlenie, páni ...)michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:04:59 b2296fc9
ano michal su zdokumentovane pripady a su zdokumentovane pripady, kedy sa to nedeje, a samozrejme aj tebou zdokumentovane pripady neskor mali uplne ine vysvetlenie.
Kedze mozog je najviac klamiaci organ, je zrejme, ze pointa bude uplne niekde inde.
Lenze ja som zabudol na vasu dusu, to je asi ten dovod....

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:07:18 59ad961d

lisa som kozorozec a samozrejme ako vzdy nemas pravdu

hm, to si s najväčšou pravdepodobnosťou teda Strelec....výbušný, so sklonmi k záchvatom zúrivosti....s veľkým záujmom o duchovno a podstatu bytia...hehee :P som si myslela, že si Blíženec, bo mi pripominaš jedného týpka na pokeci, s ktorým sa furt hádame :D


Mimochodom s tou dusou si sa ako vzdy zamotala, raz vykonny, raz riadiaci raz mimo mozgu, raz v mozgu, klobuk dole, ty si potom co za znamenie,vaha?

rafael, rozumieš dobre, aký je rozdiel medzi riadiacim a výkonným orgánom? ja som nikdy netvrdila, že duša je výkonný orgán. mmch, som Vodnár.nezamieňam abiogenézu s evolúciou, mal by si vedieť, že evolúcia tvrdí, že prvé organizmy sa vyvíjali vo vode a bahne, v povodnej prapolievke, preto tvrdím, že by ste miešali to bahno...)

OH NO NOT AGAIN!!!


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:11:29 5f69ce4b
rafael,
nedal si mi odpoveď, to, čo si napísal je len bežné vyhýbanie sa odpovedi. Neriešim zdokumentované prípady, kde sa to nedeje, ale tie, kde sa to deje. Takže, aké iné vysvetlenie, pouč ma ...)
Dušu do toho nepleť, ty predsa na dušu neveríš, takže čakám tvoju odpoveď na základe vedy. U krčmu nerátam, že sa na niečo zmože..)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:11:47 b2296fc9
veda byva v niznom slavkove, opytaj sa jej :) ale ospoved je allah...podla mna
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:13:09 97ece2d6
vidis Rafael, obdobne to mam s milionmi. zabavame sa.
pricom sme obaja vedla, vsetko sa da stohnut v labaku za minuty. ale to treba vytesnit, vsak nam to nesedi.


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:13:10 d9777929
michal nemozem odpovedat na to, co sa neda dolozit, cital som neraz o otom, ako sa dotycny dival sam na seba a pocul co sa vravi v miestnosti, a nakoniec to bolo neskor vysvetlovane tym, ze to pocul az potom.
Kedz&e vychadzam z vlastneho azitku, mam urcite presnejsie informacie ako ty, co taky zazitok nemali.
Lisa nemozem byt Strelec, ked som Kozorozec a to ,ze si raz nazvala mozog riadiacim a potom vykonnym uz neodskriepis.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:15:35 59ad961d
lisa22,
máš trpezlivosť, že reaguješ na psycha..)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:16:26 b2296fc9
Fero spravne ty ked sa pozries dalekohladom na Mliecnu drahu vidis len fragment , my ostatni vidime celu Mliecnu drahu

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:18:13 59ad961d
rafael,
dá sa to doložiť, dokonca kamarátka mojej mamy zažila tento zážitok a presne popísala ako videla pri operácií v čase klinickej smrti, seba a lekárov, ako ju oživovali a čo hovorili. Porozprávala sa o tom s lekármi a potvrdili jej, že to tak bolo. S jedným lekárom, čo ju operoval som sa rozprával, nakoľko som ho osobne poznal. Potvrdil to. Okrem toho sú aj iné, doložené podobné prípady. Takže nemožeš povedať, že to je všetko podvod.
Takže mi to vysvetli.
Taktiež mi môžeš napísať o svojom zážitku, až uznáš za vhodné.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:20:35 b2296fc9
krčma,
"voala, zistil som ze moj PC ma dusu, ved ma hardware aj software :)"
Krčma a zistil si aj, čím sa odlišuješ od tvojho PC ? Alebo to nevieš ?..)
michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:24:54 b2296fc9
michal cital som davno Moodyho, cital som aj odbornikov na mozog, ktori to vysvetlil inak, ba dokonca velmi zalezalo prave na indoktrinacii, co videli vraj ludia pri klinickej smrti, preto sa mne nezjavil ani vas boh, ani boh inej kultury, a preto moj zazitok bol ochudobneny o nejaku fatasmagoriu.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:30:26 59ad961d

Lisa nemozem byt Strelec, ked som Kozorozec a to ,ze si raz nazvala mozog riadiacim a potom vykonnym uz neodskriepis.

dokáž prosím presnými citátmi s tým mozgom :) a to, v akom si akože "znamení", značí toľko, že v akej pozícii zodiaku sa Slnko nachádzalo pri tvojom narodení. tieto pozície sa v dôsledku precesie zemskej osi za posledných 2.000 rokov zmenili, no astrológovia o tom nevedia, bo stále pracujú so starými, už neplatnými údajmi. teda obyčajne platí, že sme každý v skutočnosti to predchádzajúce znamenie, bo ten posun zodiaku na oblohe je takmer o 30 stupňov, čiže približne ten jeden mesiac. takže z toho vyplýva, že ak len nie si na samom konci pôvodného Kozoroha, tak si Strelec :)

máš trpezlivosť, že reaguješ na psycha..)
no, že som milá? :) keď mám dobrú náladu, dá sa sem tam aj také zvládnuť :D

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:30:46 5f69ce4b
no samozrejme ze viem misko, odlisujem sa allahom
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:31:44 97ece0fd
rafael,
no dobre, ty si nič nemal, beriem a chápem, že to nechceš rozoberať, lebo nie je sranda zažiť klinickú smrť, ale ako to teda vysvetľujú odborníci na mozog v prípade, že tí ľudia mali ten zážitok a teraz nemyslím Moodyho a ten svetelný kanál, ale prípad, ktorý som spomínal.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:34:38 b2296fc9
lisam usim ta sklamat stale by som bol Kozorozec

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:36:14 59ad961d
krčma,
vysvetli, prečo s trepeš do diskusií, ktorým buď nerozumieš, alebo robíš zo seba vola a nie si schopný normálne odpovedať. Ber si príklad z rafaela, ten tu reaguje a diskutuje relevantne...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:37:03 b2296fc9
lisa,
myslel som to tak, že nielen si k tomu psychogerontovi milá, ale že mu odpovedáš na jeho "príspevky". Ráno som mu odkázal, že nech si dá tabletku, ale on nie, už domontoval hadicu na hovnocuc voze, na ktorom teraz pracuje, strieka fekálie a dožaduje sa chorobne pozornosti...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:41:59 b2296fc9
misko, akoze nie k veci, tak spajam stav v klinickej smrti s allahom ci nie?
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 14:50:50 55edea2d
krčma,
u teba je problém, že ty nemáš záujem skutočne diskutovať s niekým, kto má od teba odlišný názor v nejakej zásadnej veci, o ktorej si dogmaticky presvedčený, že máš pravdu. Ty sa snažíš takého oponenta len zosmiešniť a preto je diskusia s tebou na také témy zbytočná. Rafael na rozdiel od teba, bez ohĺadu na jeho niektoré emotívne prejavy, má snahu o vecnú diskusiu s oponentom.Aj v prípade zásadných názorových rozdielov. A preto je jeden z málu tu mojich názorových oponentov, s ktorým som mohol na tomto fóre diskutovať. A ja nemám problém diskutovať s niekým z opačného tábora názorov, až vidím, že je diskusia možná . Taký psychogeront toho nie je schopný, začne hrubo, vulgárne, primitívne urážať, tam je to už zbytočné riešiť. Škoda však, že ty na to dlabeš, ale tvoja vec.

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 14:59:25 b2296fc9
misko prepac, ale ja sa vazne snazim diskutovat na temu allaha a klinickej smrti, ale ty tu pleties ostatnych...takze skusme znova. nebyt allaha tak nevznikne z nevedomia vedomie?
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 15:09:20 55edea2d
dokonca som bol za vedou v niznom slavkove, nevie to a ani viera z vysneho slavkova to nevie:)
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 15:11:22 55edea2d

vysvetli, prečo s trepeš do diskusií, ktorým buď nerozumieš, alebo robíš zo seba vola a nie si schopný normálne odpovedať. Ber si príklad z rafaela, ten tu reaguje a diskutuje relevantne...

presne, krčma tu doteraz pokiaľ mi je známe neprezentoval jedinú konzistentnú ideu, je schopný akurát tak komentovať príspevky iných a vyrývať ako puberťák. proste sprosté decko...ignoruj ho.


myslel som to tak, že nielen si k tomu psychogerontovi milá, ale že mu odpovedáš na jeho "príspevky".

no čo...ja som vcelku súcitná osoba...a veľkorysá...nezabúdaj, že som Vodnár :)


rafael, Slnko sa dnes na oblohe reálne nachádza v pozícii súhvezdia Strelca od 18. decembra do 18. januára, ak si sa narodil v tomto rozmedzí, potom si Strelec.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 15:14:23 5f69ce4b
rafael, niektori nevidia ani tak daleko, aby videli, ze zem neobieha okolo Slnka
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 15:16:02 d9777929
lisa22,
jj, veď sa snažím i keď si myslím, že keby krčma chcel, tak by nemusel písať takým štýlom, ako to robí, ale už to beriem tak, že jeho vec.Asi ho to len tak baví..)
Ja som Vodnár tiež, ale pri tom posune už skor Kozorožec...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 15:18:20 b2296fc9
lisa ved vravim ze som Kozorozec

Fero ale to ma netrapi,vysvetli mi tu Mliecnu drahu

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 15:18:29 59ad961d
vylizana, konzistentne idey sa stracaju s takymi prispievackami ako si ty :) presne tak.
kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 15:19:30 55edea2d
mimochodom potom si musis pamatat na otazku, ako vysvetlis to nespravne pomenovanie krvny obeh....

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 15:19:45 59ad961d
koza keby tvoja kamaratka zazila klinicku smrt nekydala by si tolko na allaha, takze vsetko co budes trepat k tejto teme bude len nekonzistenrne bekanie
kucma # FyvaFixa25
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-08-06 15:33:22 97ece3c6
michal, to sme +- 1 den :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 15:34:27 d9777929

lisa ved vravim ze som Kozorozec

no dobre, tak si Kozorožec, to sú najväčší skeptici zasa :D ale páči sa mi na nich, že premýšľajú, a to poriadne do hĺbky, Strelci zas bývaju viac povrchní. inak ak si Kozoroh, tak si sa narodil teda niekedy medzi 19. januárom a 17. februárom, vlastne musí to byť ten 19. január, inak to nesedí... v tom rozmedzí, čo uvádzam, sa potom asi narodil michal :)


jj, veď sa snažím i keď si myslím, že keby krčma chcel, tak by nemusel písať takým štýlom, ako to robí, ale už to beriem tak, že jeho vec.Asi ho to len tak baví..)

došla som na to, že uňho to nie je primárne otázka chcenia heh :P


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 16:09:22 5f69ce4b
Krčma - hovoríš so mnou? To oslovenie .... Pre nekonzistentnosť príspevku som nepochopila pointu, ani adresata ...
Moje vyjadrenie do tlače k danej problematike - čo tak brať si príklad z komunistov?

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 16:10:12 509a8ef9
no to sme dvaja, to druhe zase nechapem ja...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 16:55:46 b2fd9dee
ked tak nad tym rozmyslam, asi by nebolo odveci prehodnotit viacero konzistentnych idei tuna :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 17:00:21 b2fd9dee
misko...k tebe mam este jedno, uz minule som ti vysvetlil, ze neviem ako vzniko z nevedomia vedomie, mozno zato moze spagetova prisera, mozno jezisko, mozno ani jedna z tychto moznosti...tak mi tu nestekaj o tom, kto je tu inteligenty, chapavy, kto si piczu robi z ostatnych...seres si iba do vlastnej krestanskej huby, aj ked to nepriznas...mozno to kohut skor 3x vykikirika nez ty :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-06 21:50:38 b2fd8219
Klidek krcmes, cely cas si s teba robime prdel, ziaden Jezisko neni, mozes byt homosexual :)
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 22:38:05 59cc994c
zenam sa to hovori, ale mat za idola jeziska je pre heterosexualov dost vazny proglem...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 22:43:12 b2fd8219
koza, ale sak my sme si slubili lasku aj bez jeziska a redbullu...co zase skusas?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-06 22:54:30 b2fd8219
No .. "dámové a pánové" .. aby bolo jasné ..ako nám na valale tu pod Tatrami: ked vbehne pes medzi krdeľ husi ..lieta perie, štekot na celý vylal. perie lieta a husi gááágaju --do zošalenia--. Nakoniec majiteľ psa to vyrieší...a akoby sa nič nestalo. Nám to tu v krčmičke včera pripadalo ...keď sme preleteli očami.."zbytočnosti" /niektoré tu vyššie / napíísané.... a tématicky vzdialené...hlavnému ....A vlastne kto vyhral...kto je naj..IN..."v tom boji divokom"...ha?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-07 07:04:34 58d4289b
Klopi, jediný, kto tu gágal bol zas Hufnagel :) Zvyšok pomerne kľudná a zaujímavá diskusia ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-07 08:13:59 509a8e4d
Tak to je riaden humus, takto manipulovat nevinne deti vedia len teroristi a cirkev a uz sa ku nim pridavaju aj statne urady. Ludstvo je cielene degradovane, cloveku sa nechce ani verit ze niekto moze v 21 storoci toto dovolit. Rozum zastava ako sa stado oviec nechava spokojne viest do vlastnej zahuby. Kto ro riadi, kto chce takto vsetkych znicit ? To uz snad nemoze byt nikto taky dement aby si myslel ze je to OK. Uz mi to pride ze nas chcu asi vyhubit mimozemstania :) alebo mimošťanci ako povedala jedna pricmudena utlacana a rasovo diskriminovana inteligentka
MM # SidaSafa91
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-08-07 11:29:12 d94b4912

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
j   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1892 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne