Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kdo jsou vlastně sluníčkáři?


Kdo jsou vlastně sluníčkáři?

Co vede některé lidi, aby bez rozmyslu podporovali imigrantskou vlnu, která se žene do Evropy? Co je vede k tomu, aby pomáhali i bez ohledu na důsledky? Těch důvodů může být mnoho, od pocitu viny, přes neschopnost analytického myšlení, až po ztrátu smyslu života ve své společnosti.

Pomáhání druhým se pak stane samo o sobě smyslem, a je jedno, jaké následky to bude mít. Těmto lidem jde pouze u ukojení svého ega, které jim dá pocit, že jsou hodní a konají dobro. Pomáhat někomu samozřejmě není samo o sobě špatné. Důležitý je ovšem aspekt rozumu.

Představte si, že vás soused požádá o finanční pomoc, protože se dostal do nějakých nečekaných potíží. Co uděláte? Když na to budete mít, tak mu zřejmě pomůžete. A teď si představte, že vás o finanční pomoc požádá soused, o kterém víte, že svou výplatu každý měsíc nahází do hracího automatu. Půjčíte mu? Zřejmě ne, protože zvažujete důsledky.

Každá pomoc nemusí být zákonitě prospěšná. Ne nadarmo se říká, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Chápu, že mnoho sluníčkářů to asi myslí dobře, jenže člověk musí reflektovat i realitu. Když už i švédská ministryně zahraničí přiznává, že Švédsku díky uprchlíkům hrozí kolaps, asi bude někde nějaká chyba v Matrixu...

Israeli rescue workers are seen at the site where a rocket fired from southern Lebanon hit the northern Israeli city of Haifa Sunday Aug. 13, 2006. Hezbollah fired more than 250 rockets into Israel on Sunday, the worst barrage against northern Israel since the fighting began more than a month ago, the army said.Photo by Flash90  *** Local Caption *** èéì àù ùøéôä îëåðéåú çéôä ø÷èä

Když už se oficiálně přiznávají vysoké počty znásilnění od přistěhovalců, opět tady něco hapruje. Když už i tajné služby Německa varují, měli by se všichni ti "pomáhači" alespoň zamyslet. Když dochází ke znásilňování dětí, žen i homosexuálů přímo v azylových centrech, mělo by se sluníčkářům rozblikat červené světýlko v hlavě: ,,Neděláme náhodou něco špatně?"

Pomáhat chtěl kdysi i král Husajn v Jordánsku. Ten poskytl pomocnou ruku (azyl a peníze) palestinským běžencům, kteří prchali před terorem "zlých" Izraelců. Uprchlíci se králi Husajnovi odvděčili tak, že se ho pokusili zavraždit. Dlužno dodat, že král Husajn se s nimi nepáral, nějaká lidská práva teroristů jej nezajímala a s Palestinci zatočil ještě brutálněji, než Izrael. Celý problém se pak přesunul do Libanonu.

Země, které se do 70. let říkalo "Švýcarsko Orientu", se během několika let proměnila z demokratické, sekulární a bezpečné země v kůlničku na dříví a zemi zmítanou genocidami a občanskou válkou. Původní Libanonská křesťanská maronitská většina byla po příchodu palestinských uprchlíků, samozřejmě infiltrovaných teroristy (OOP, Fatah, atd.), přečíslena a stala se ve vlastním státě minoritou.

Palestinci se spojili s místními organizacemi (Amal) a začali křesťany utlačovat. Křehká sekulární společnost, kde měli jak křesťané, tak sunnité, tak šíité rovnoprávné postavení se rozpadla a vypukla občanská válka, trvající několik desítek let. A dlužno dodat, že po "vyřešení maronitské otázky" se šíité a sunnité pustili do sebe.

Nevidím jediný signál, který by naznačoval, že se v Evropě nebude opakovat stejný scénář, pokud současné menšiny nedosáhnou takových počtů, aby mohly důsledně prosazovat svá "práva". Takže všem slunířkářům přeji trochu více myslet i na důsledky svých činů...Author: LEA VOJTEKOVA # PeguQoli44
Európa2015-11-045
-
 67%  ( 8 people voted )
+

03.07.2014, 07:00 | Bohatý sýrsko-slovenský podnikateľ George Trabelssie (43) zamestnáva na Slovensku asi tritisíc ľudí.
Postavil srdce Žiliny - Obchodné centrum Mirage, otvára deťom ihriská, šéfuje dvom podnikom Slovenskej autobusovej dopravy. Po 20 rokoch podnikania sa rozhodol prelomiť mlčanie a prvýkrát predstúpil pred verejnosť v Žiline. Napriek tomu, že Trabelssie urobil v Žiline niekoľko úspešných projektov, má v tomto meste množstvo nepriateľov. „Nadávajú mi do Cigánov, špinavých Arabov a aj napriek tomu, že som kresťan, do moslimov,“ zdôveril sa päťdesiatke divákov.


Ale prečo? Dôvodov môže byť viacero. Napríklad ten, že mal nechať schátrať symbol Žiliny - športovú halu na Bôriku. Architektonický skvost je ojedinelý v Európe. Trabel­ssie ho kúpil pred 8 rokmi počas primátorovania Jána Slotu. „So športovou halou sme mali obrovské plány, máme vypracované projekty. Nakoniec tento projekt zarezali v Bratislave za prvej koaličnej Ficovej vlády. Odskočili od neho všetci - a sám do toho ísť nemôžem, to je nezmysel,“ dodal podnikateľ.

pred rokom uviedol denník nový čas

aaa # RuxaQija4
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-06 18:26:57 b2297d5c

refresher.sk
Muž z vojnou zničenej Sýrie používa svoju výplatu na to, aby nakŕmil 150 opustených mačiek
Chlapík menom Alaa pracuje ako vodič sanitky vo vojne zničenej Sýrii a každý deň minie veľkú časť výplaty na jedlo, pre 150 opustených mačiek, ktoré tu zanechali utekajúci ľudia.
5. október 2014, 13:16
Zaujímavosti
Sýria a priľahlé oblasti sa posledných niekoľko rokov nachádzajú vo vojnovom stave, ľudia sa boja vychádzať zo svojich príbytkov, bežná rutina obyvateľov je upravená a ozbrojené nepokoje sú na dennom poriadku. Mesto Aleppo je už viac ako dva roky centrom najsilnejších bojov, takmer polovica jeho obyvateľov bola presťahovaná do iných oblastí a niekoľko mestských častí zostalo úplne vyľudnených. V jednej z opustených častí mesta by sme teraz našli iba približne 150 mačiek, ktoré tu za sebou zanechali utekajúci ľudia.

Opustené zvieracie duše už nikoho nezaujímali, až do chvíle, keď sa na obzore zjavil Alaa. Alaa pracuje ako vodič záchranky a keď práve nezachraňuje ranených na bojiskách, venuje sa práve opusteným mačičkám. Každý deň minie asi 4 doláre na jedlo, aby dokázal ako-tak nakŕmiť väčšinu túlavých zvierat a svoju voľbu vôbec neľutuje. O mačky sa takto stará už viac ako dva mesiace a aj napriek zmäteným pohľadom niektorých z posledných obyvateľov tvrdí, že práve táto činnosť jeho život napĺňa šťastím a hodlá v nej pokračovať aj naďalej.


ABC[img
]http://i1292.photobucket.com/albums/b565/refreshe
rphoto/johnnybravo/Bxpqlp_zps3ff272af.jpg[/img][/u
rl]
ABC[img
]http://i1292.photobucket.com/albums/b565/refreshe
rphoto/johnnybravo/CYYaHt_zps04179646.jpg[/img][/u
rl]
ABC[img
]http://i1292.photobucket.com/albums/b565/refreshe
rphoto/johnnybravo/8oss0W_zpsd7e0d2d9.jpg[/img][/u
rl]
ABC[img
]http://i1292.photobucket.com/albums/b565/refreshe
rphoto/johnnybravo/6KDSQ2_zps40a58fd9.jpg[/img][/u
rl]
ABC[img
]http://i1292.photobucket.com/albums/b565/refreshe
rphoto/johnnybravo/M58bzM_zps2dd45195.jpg[/img][/u
rl]
ABC[img
]http://i1292.photobucket.com/albums/b565/refreshe
rphoto/johnnybravo/Zqg9RM_zps972796a0.jpg[/img][/u
rl]
ABC[img
]http://i1292.photobucket.com/albums/b565/refreshe
rphoto/johnnybravo/jvfbI4_zps3e3e4bd6.jpg[/img][/u
rl]


aaa # RuxaQija4
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-06 18:51:50 b2297d5c
Autor zabudol ešte spomenuť platených slniečkárov, ktorý su slniečkármi iba za Sorosové peniaze.
sines # NowyXali46
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-06 21:21:15 bcd23b7b
Sluníčkáři nebudou myslet na důsledky svých činů. Oni na to nemají čas, a je to pro ně luxus, který si nemohou dovolit! To protože neustále přemýšlí jen nad tím, jak se dostat k penězovodům z NGO a jak si lochtat své ego pocity vlastní ušlechtilosti...
to je jedno # WafyKace32
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-07 18:13:25 50f36498
Mňa bavilo, keď tu diskutéri moralizovali nad karikatúrami Mohameda a strašne neboli Charlie. Tu. LOL.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-07 20:17:38 59ad2957

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tr   jed
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0256 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne