Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kdy zkolabuje dluhový systém EU?


Kdy zkolabuje dluhový systém EU?

Začiatkom roka 2010, kedy prepukla dlhová kríza, dosahoval verejný dlh Portugalska 85 % a verejný dlh Talianska 105 %. Vtedy bol svet v panike a investori odmietali kupovať dlhopisy južných krajín eurozóny ...

(PIGS – Portugalsko, Taliansko, Grécko, Španielsko). Portugalsko dokonca muselo využiť dočasný euroval, lebo mu už nikto nechcel požičať, o Grécku škoda rečí. Taliansku stúpli úroky na dlhopisoch až na 7 percent, lebo investori požadovali vysoké rizikové prirážky.

Dnes, štyri roky neskôr, Portugalsko opustilo záchranný mechanizmus a vie sa samo a úplne financovať na kapitálových trhoch. Úroky talianskych dlhopisov klesli citeľne pod 4 percentá. Hurá, kríza je zažehnaná.

Žiaľ, nie je tomu tak. Minulý týždeň oznámila portugalská národná banka, že verejný dlh Portugalska koncom apríla 2014 dosiahol 135,2 %, čo je historicky najviac a talianska národná banka oznámila, že dosiahol 137 %, čo je najviac od prvej svetovej vojny. A to napriek všetkému šetreniu a všetkým reformám a všetkých dosiahnutých úspechoch, o ktorých sa tak často hovorí. Nasledovná tabuľka hovorí jasnou rečou:

Verejný dlh Portugalska

Verejný dlh Portugalska

Verejný dlh Talianska

Verejný dlh Talianska

Prečo sa dnes už nehovorí o kríze?

Hlavný dôvod je ten, že Európska centrálna banka (ECB) v septembri 2012 prijala program s názvom OMT (Outright monetary transaction), v rámci ktorého môže nakúpiť dlhopisy členských štátov. Inými slovami, ECB garantuje investorom, že ak niektorá krajina eurozóny nebude schopná splatiť svoje dlhy, splatí ich ECB*.

Samozrejme, takýto postup je v rozpore s európskou ústavou, ktorá priamo zakazuje financovanie verejného dlhu. To je však investorom úplne jedno (a pánovi Draghimu, šéfovi ECB tiež), hlavne že bude mať kto zaplatiť ich investície. Zároveň znížila ECB úrokovú sadzbu na rekordne nízkych 0,15 % a trh zaplavila peniazmi. Pre komerčnú banku tak nie je nič ľahšie, ako si požičať peniaze v ECB za 0,15 %, za tieto peniaze kúpiť dlhopisy krajín PIGS, ktoré sú úročené približne 4 percentami a následne tieto peniaze založiť v ECB a požičať si ďalšie peniaze. A to celé úplne bez rizika, lebo ECB garantuje splatenie všetkých dlhopisov.

A tak banky zarábajú neoprávnene miliardy a krajiny PIGS sa bez problémov môžu zadlžovať ďalej. Najmä dlh Portugalska rastie závratnou rýchlosťou, za posledné štyri roky sa zvýšil o viac ako polovicu (z 85 % na 135 %).

Tento vývoj je mimoriadne nebezpečný!

Treba si uvedomiť, že krajiny sa môžu zadlžovať stále viac len preto, že komerčné banky, ktoré kupujú ich dlhopisy (teda, ktoré im požičiavajú peniaze), posúvajú tieto dlhopisy do ECB ako záruky za nové úvery. V bilančnej sume ECB sa už dnes nachádzajú medzi zárukami bezcenné dlhopisy v nominálnej hodnote (nie však reálnej!) stoviek miliárd eur.

Jedného dňa aj tento systém skolabuje. Jedného dňa si investori spočítajú, že napríklad väčšina bilančnej sumy ECB je krytá bezcennými dlhopismi a prestanú veriť nie niektorej členskej krajine, ale prestanú veriť Euru. Neviem presne povedať, ako konkrétne to bude prebiehať a ani kedy. Ale financovať chod štátu tlačením peňazí viedlo doteraz vždy skôr či neskôr ku krachu meny.

*Konkrétne to funguje tak, že členská krajina vydá dlhopisy, povedzme so splatnosťou 10 rokov. To znamená, že investor pošle na účet členskej krajiny peniaze a dostane papier, ktorý sa volá dlhopis. Po 10-ich rokoch investor vráti krajine dlhopis a dostane svoje peniaze. Alebo aj nedostane, podľa toho, či krajina je schopná si splniť svoje záväzky. Ak nie, nastúpi program OTM, v rámci ktorého si ECB kúpi nové dlhopisy tejto krajiny, aby nimi mohla krajina splatiť svoje staré dlhy, teda vykúpiť splatné dlhopisy, ktoré boli vydané pred 10-imi rokmi.Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2014-06-2011
-
 69% ( 6 people voted )
+
Už ostala len jedna cesta, pán Sulík. Vystúpenie z EUSSR. Čím skôr vystúpime, tým menšie budú škody napáchané komunistami z Bruselu.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-06-20 11:09:47 bc15024e
ekonomicka samovrazedna politika EU pokracuje uz relativne dlhu dobu a system miesania hrusiek s jablkami sa snazi vzdy prekryt stare problemy novymi rieseniami resp. imitaciou realnych rieseni... V poslednom obdobi sa coraz castejsie uskutocnuje rovnaky princip aj v politickej oblasti /vid pristup k rieseniu problemu na UA/... co v kombinacii s totalnym vazalstvom voci USA extremistom vsetko este zrychluje...
fan B # DohaMato29
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-20 12:03:28 c350b805
To, kedy nastane kolaps fin. systému sa dá odhadnúť podľa Sayovho zákona. Ten znie nasledovne:

Ad= -Ap
kde
Ad je agregátny dopyt, Ap je agregátna ponuka.

Ad= S+P
kde S je spotreba a P su pôžičky

Ap=V+U
kde V je výroba a U sú úspory.
Teda:

S+P=-(V+U)


ďalej


abs. hodnota S+P / -(V+U) =1
Toto je základný zákon fungovania ekonomiky, niečo ako zákon zachovania hmoty a energie v prír. vedách. Podľa toho sa správa akýkoľvek uzavretý ekon. systém.
Teraz si pre jednoduchosť predstavme, že výroba a spotreba sú konštantné a centr. banka začne požičiavať neexistujúce peniaze. P začne vzrastať, U začne úmerne tomu klesať. Nakoniec U sa bude blížiť nule v porovnaní s P. Centrálna banka ďalej tlačí do ekonomiky neexistujúce, de facto falšované peniaze. Podľa vzorca hore výš začne klesať výroba. Môžete si nakresliť graf, gymnaziálna úroveň, škoda že sa to nedá pichnúť sem.
Zoberte si USA pred 50 rokmi a dnes-čo produkovalo USA vtedy a čo dnes, netreba sa šíriť. Výroba sa odsťahovala, ostali už len nejaké hi-tech firmy ktoré nemôžu zamestnať zďaleka všetkých, nie každý má IQ 130 a výš…Nastane čas kedy budú všetci nezamestnaní, žiadna výroba doma a tú zahraničnú, ktorá sa od ních odsťahovala, si nik nebude môcť dovoliť… Tam nastane definitívny kolaps, reset a nový začiatok…
Scénár tejto udalosti už nechávam na vás, či to bude rádioaktívne spálenisko alebo nejaký nový svet s vyššou morálkou je vec fantázie každého z nás...


General Guderian # TyroMury04
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-06-20 14:32:29 55e4d33d
Re: Generál Guderian.

Ok, to čo píšeš znie logicky. Ale ako z toho von? Akú navrhuješ sebaobranu občanovi ktorý si dlho šetril aby keď pôjde do dôchodku mal finančnú rezervu a nebol odkázaný len na štát?

andy # CesyVeny4
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-20 20:36:23 b28fea5a
Andy:
Na to sa musis priravit uz teraz, musis pocitat ze od statu nic alebo skoro nic nedostanes. Presny navod ti nedam lebo ho ani sam neviem .
A vo volbach volit tie najpravicovejsie strany z moznych, studovat ako funguje skutocna ekonomika a rozsitovat info uplne vsade kde sa to da, nasa jedina nadej je ze lud precitne po spoznani skutocnosti.
Typy na cetbu:
Frederic Bastiat: Co je videt a co neni videt (volne na nete)
Murray Rothbard: Penize v rukou statu (volne na nete)
A.F. von Hayek: Cesta do nevolnictvi (volne na nete)

Dalsie typy na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=tGk5ioEXlIM
http://www.youtube.com/watch?v=l4XfNiqwQDo

A ako sa pripravit? Mozes pozriet i toto:
http://www.preppers.cz/forum/
Je toho samozrejme ovela viac, treba prejst co najviac alternativnych zdrojov a vyberat si podla zdraveho rozumu.

General Guderian # TyroMury04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-20 21:30:01 55e4d33d
Nešporte si peniaze, v banke držte len hotovosť na niekoľko mesiacov. Investujte do hodnôt, tak ako to robí finančná svetová moc. Za prebytok bezcenných peňazí kupujte drahé kovy, pôdu, dom, investujte do vlastnej firmy, zveľaďujte ju, všetko toto sú hodnoty, ktoré nepoliehajú inflácii. Nepožičiavajte si od bánk za úžernícky úrok. Pustíte tým žilou finančnej moci a urýchlite rozpad finančného svetového otroctva.
Kolaps # SetiBebu45
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-21 09:13:38 5faaebfb
loading...
p.Sulík Vaše príspevky beriem vždy keď sa zaoberajú témou EU. Ale citujem Vás: "Samozrejme, takýto postup je v rozpore s európskou ústavou, ktorá priamo zakazuje financovanie verejného dlhu."
Európska ústava neexistuje, existuje však Lisabonská zmluva, v ktorej tento bod jednoznačne existuje v zmysle, že ostatné členské štáty nezodpovedajú za žiadne záväzky ostatných krajín spoločenstva EU. Tento a veľa ostatných bodov sa úplne flagrantne porušuje a Lisabonská zmluva je dnes zdrapom papiera - prečo toto politici prehliadajú a nenapádajú? toto má byť to "zastupovanie"? (zastupiteľská demokracia),
alebo platí - veď zmluvy sú na to, aby sa porušovali. A potom sa všetci politici divia 13% účasti vo voľbách - ja sa nedivím a som prekvapený z tak vysokej účasti....

Bertold # FuliXuju84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-21 10:30:54 4e639275
Nešírte paniku. Peňažný aj dôchodkový systém skolabuje, budú nám chcieť zaviesť mikročipy, príde vojna, prenasledovanie a hlad, nespoliehajte sa na sporenie si peňazí. Tento politický systém sa zrúti.

http://lorber.szm.com/vybrane/ukazatel.htm


Spomeňte si, ako sa žilo kedysi, spomeňte si na našu rozprávku o troch grošoch, kde človek hovorí: prvý groš dávam kráľovi, druhým živým svoje deti a z tretieho žijem. Keď zostarnete, vaše deti a rodina sa o vás postarajú, pravda ak ste si z nich nevychovali bezcitných sebcov, či ste dbali na Pána Boha, alebo nie. Boh takto naplánoval život, aby sa v starobe deti starali o rodičov. A takto to fungovalo odjakživa.

Tu si môžte prečítať reč zostarnutého praotca Adama ku svojim deťom: http:
//lorber.szm.com/dom1/dom1_044.htm
(odstavce č. 8 až 15.)


Tento moderný systém starobného a zdravotného poistenia je Diablov moloch zdanlivých istôt, ešte pred 100 rokmi naši predkovia niečo také nepoznali. Je neprirodzený a neudržateľný, márne sa ho snažia udržať na nohách, podopierať peniazmi a vojnami a prisťahovalectvom a pakultúrou, zrúti sa.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-21 13:26:58 5057d10a
Stano:
O.K, súhlas, počítaj ale s tým že v časoch ke(d vznikla rozprávka o 3 grošoch neexistovala centrálna banka, t.j. tuponosí peňazokazi neničili ľuďom úspory.

General Guderian # TyroMury04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-21 13:34:20 55e4d33d
Kolik existuje (platných) peněz na světě (v nějaký moment)?
Nikoliv kolik je "v (o)běhu", ale celkově.

Uajs # GireXoca39
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-22 02:33:24 4e88adcb
Finančný systém, ktorý ožobračuje celú planétu. Tento systém bol už mnohokrát odmietnutý obyvateľstvom všade na svete. Vždy je znova a znova zavádzaný. Kým? Prečo? Znova ho treba odmietnúť, pre tie isté dôvody, ako v minulosti. Dokumenty uvádzajú v podstate stále tie isté dôvody: klamstvo, úžera a vydieranie domorodého obyvateľstva... Zoznam je prevzatý z filmu Sergeja Strižaka MΪP, časť 2. Ide o prepis z azbuky, takže niektoré názvy nemusia byť vystihnuté správne. Na internete si môžete pohľadať viac – určite si prečítajte interview so Židom Rosenthalom, alebo tento anglicky písaný materi
ál
. Dostatok informácií prináša aj ruská stránka akademika Levašova. Takže roky a lokality:
387 – pogrom v Ríme

516 – pogrom v Clermone
519 – pogrom v Ravenne
1013 – pogrom v Korgove
1016 – pogrom vo Vormse
1096 – pogrom v Mainzi
1108 – pogrom v Tolede
1113 – pogrom v Kyjeve
1113 – vyhnanie z Kyjevskej Rusi
1146 – pogrom v Nemecku
1147 – vyhnanie z Francúzska
1171 – pogrom v Bluji
1171 – vyhnanie z Talianska
1188 – vyhnanie z Anglicka
1189 – pogrom v Londýne
1198 – vyhnanie z Anglicka
1212 – pogrom v Tolede
1235 – pogrom vo Fulde
1236 – pogrom v Puage
1262 – pogrom v Londýne
1265 – pogrom v Koblenci
1283 – pogrom v Majnci
1285 – pogrom v Mníchove
1287 – pogrom v Anglicku
1290 – vyhnanie z Anglicka
1292 – pogrom v Kolumare
1298 – vyhnanie zo Švajčiarska
1301 – pogrom v Magdeburgu
1306 – vyhnanie z Francúzska
1328 – pogrom v Naparre
1336 – pogrom v Tolede
1349 – pogrom v Savojsku
1351 – pogrom v Konigsbergu
1355 – pogrom v Tolede
1360 – vyhnanie z Uhorska
1380 – pogrom v Paríži
1391 – pogrom v Barcelone
1391 – pogrom v Tolede
1391 – vyhnanie zo Španielska
1394 – vyhnanie z Francúzska
1407 – pogrom v Krakove
1407 – vyhnanie z Poľska
1411 – pogrom v Španielsku
1421 – pogrom vo Viedni
1449 – pogrom v Lisabone
1464 – pogrom v Krakove
1467 – pogrom v Tolede
1467 – v Norimbergu
1469 – pogrom v Poznani
1447 – pogrom v Koľmari
1486 – pogrom v Tolede
1492 – vyhnanie zo Španielska
1492 – vyhnanie zo Sicílie
1494 – pogrom v Neapole
1495 – vyhnanie z Florencie
1495 – vyhnanie z Litvy a Kyjeva
1496 – vyhnanie z Portugalska
1506 – pogrom v Lisabone
1510 – vyhnanie z Anglicka
1516 – vyhnanie z Portugalska
1516 – zákaz usadenia sa v Benátkach
1541 – vyhnanie z Rakúska
1555 – vyhnanie z Portugalska
1555 – zákaz usadenia sa v Ríme
1567 – vyhnanie z Talianska
1570 – vyhnanie z Nemecka
1580 – vyhnanie z Novgorodu (Ivan Hrozný)
1591 – vyhnanie z Francúzska
1592 – pogrom vo Vilne
1614 – pogrom vo Frankfurte
1616 – vyhnanie zo Švajčiarska
1629 – vyhnanie zo Španielska
1629 – vyhnanie z Portugalska
1634 – vyhnanie zo Švajčiarska
1655 – vyhnanie zo Švajčiarska
1658 – pogrom vo Veľkopoľsku
1680 – pogrom v Madride
1686 – pogrom v Budapešti
1701 – vyhnanie zo Švajčiarska
1660 – vyhnanie z Kyjeva
1716 – pogrom v Poznani
1761 – pogrom v Jemene
1806 – „ultimátum“ od Napoleona
1828 – vyhnanie z Kyjeva
1911 – predpogromový stav v Rusku v spojitosti so zavraždením Petra Stolypina Židom Mordekajom Herškovicom.
1939-1944 – vyháňanie a genocída Židov v Európe.

milan # PesyMihy72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-22 16:32:08 57f4f91b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sed   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Každý čtvrtý Američan je tak naštvaný na Washington, že by souhlasil s odtržením


Každý čtvrtý Američan je tak naštvaný na Washington, že by souhlasil s odtržením
To neúspěšné skotské hlasování o odtržení od Spojeného království podnítilo u některých naděje na odtržení i ve Spojených státech, kde je téměř čtvrtina lidí otevřená tomu...
ŠVÉDSKO: ZMATEK V „AZYLOVÉM NEBI“
Proč říkají, že nám uprchlíci prospějí?
PRVNÍ GMO CHŘIPKOVÁ VAKCÍNA OBSAHUJÍCÍ PŘEPROGRAMOVANÝ VIRUS HMYZU

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0534 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo