Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Keby bol Obama Putin.


Keby bol Obama Putin.

Keby bol Obama na Putinovom mieste, bol by ešte tvrdší - 1. časť

2014-03-14  (16:24)

 - Keby bol Obama na Putinovom mieste, bol by ešte tvrdší - 1. časť

13.3.2014

 

Čestný profesor univerzít v New Yorku a Princetone Stephen Cohen je jedným z popredných amerických expertov pre záležitosti Ruska. Bol poradcom prezidenta George Busha staršieho pre otázky ZSSR, napísal osem kníh o moderných dejinách Ruska, svoje články publikoval vo Washington Post, Reuters a v iných médiách. 

 

Jeho manželkou je Katrina vanden Heuvel, ktorá pracuje ako šéfredaktorka ľavicového denníku Nation. Cohenove názory na ukrajinské udalosti sa Američanom snažia v tomto denníku priblížiť Putinov postoj.

 

V svojej knihe Klamstvá o Rusku (Distorting Russia) Cohen napísal, že démonizácia Putina v správach je rovnocenná "toxickým a nekalým praktikám médií, hraničiacich s panickými vyhláseniami obdobia studenej vojny.

 

Iní zašli ešte ďalej. Putina chvália za jeho aktívne a tvrdé opatrenia a dôslednú ochranu národných záujmov Ruska. Ikona konzervatívcov Pat Buchanan nedávno položil otázku, či to nie je príliš – porovnávať Putina s Hitlerom a celkom prirodzene vystúpil na obhajobu Putinovej politiky proti gayom.

 

Rod Dreher autor  American Conservative súhlasí s Buchananom a bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani chváli ruského prezidenta, vyhlasujúc o ňom, že je to "človek z rodu lídrov". 

 

Hoci názory týchto ľudí prakticky neboli nijako komentované, Cohena všeobecne vysmiali a označili ho za obhajcu Putina. Zato Bývalý člen Kongresu Newt Gingrich Cohena podržal.

 

Cohen o sebe tvrdí, že je ozajstný americký vlastenec a tí, ktorí vyzývajú prezidenta Obamu a EÚ vystúpiť proti Rusom na Kryme sú hrozbou pre našu národnú bezpečnosť.

 

— Aký je váš názor na ľudí, ktorí vás označujú za obhajcu Putina?

 

— Pre tých, ktorí ma hania mám dvojakú odpoveď. Realita je taká, že som jediný americký vlastenec medzi tými, ktorí na mňa útočia. Som patriot americkej národnej bezpečnosti. Pokým sa toto všetko nezačalo, Putin bol naším najlepším potenciálnym partnerom vo svete v otázkach národnej bezpečnosti USA. Odcitujem riadok z článku, ktorý som napísal pred mnohými rokmi: "Americká národná bezpečnosť stále prechádza cez Moskvu".

 

Zaráža to, čo sme videli v Sýrii v auguste, kde Putin doslova zachránil Obamu na poste prezidenta. Keď sa Obama ocitol v pasci a nechcel zaútočiť na Damask, nemal záruky vlastnej strany a Kongresu, Putin mu poskytol Asada a chemické zbrane.

 

Putin a Lavrov (minister zahraničných vecí RF), stojac v tieni, viedli Irán k dialógu s USA, pretože od Obamu sa žiadalo, aby zaútočil aj na Irán. A to, nehovoriac o tom, že Rusko zabezpečuje prevoz 60 % materiálno-technických prostriedkov pre potreby NATO a amerických vojsk, ktoré bojujú v Afganistane.

 

Problém je však v tom, že ak niekto povie o Rusku to, čo si myslí, musí sa pripraviť na urážky zo strany iných ľudí. Dostávam listy, v ktorých sa často píše: "Koľko vám platí Kremeľ?" Verte mi, že nič.

 

— V minulosti vás tiež označovali za obhajcu Putina?

 

—  Už som raz cez to prešiel v období studenej vojny. Vtedy bol spor o tom, aký má byť optimálny prístup k Sovietskemu zväzu. Či máme vytvárať oblasti spolupráce, ktoré obrusujú konflikty, aby nikto nepoužil jadrové zbrane.

 

Vášne v tých dňoch  dni boli naozaj silné a v podstate, v našej krajine bol hon na progresívne sily. Označovali nás za prokomunistické sily alebo prosovietske, či  prokremľovské a ešte aj za obhajcov. Rozdiel bol však v tom, že na našej strane bola organizácia pod názvom Americký výbor za zhodu medzi Východom a Západom. Bola to svojho druhu lobistická skupina, ktorej členovia hovoril s kongresmanmi, s prezidentmi a redaktormi rôznych vydaní.

 

Bol tu  Donald Kendall zo spoločnosti Pepsi Co., Tom Watson, stojaci  na čele IBM a George Kennan (Autor americkej povojnovej politiky zdržiavania ZSSR), ktorý konal veľmi živo a aktívne. Takže sa zúčastňovalo veľa známych a konzervatívnych ľudí.

 

V tejto skupine nevládlo prísne rozdelenie na ľavicových a pravicových konzervatívcov a liberálov. Takže ak ma niekto chcel označiť za antiameričana, v takom prípade by bolo treba takto označiť aj šéfa IBM. V 90. rokoch, keď Clinton začal NATO posúvať smerom k Rusku, upozorňoval som na to, že to povedie k tomu, k čomu to doviedlo. Písal som o tom nielen v Nation, ale a vo Washigton Post a v svojich knihách. Písal som o tom, že ak budeme postupovať takto, budeme ako pokémoni z počítačovej hry, ktorí postupujú zo Západu na Východ a na svojej ceste požierajú všetko, pokým nenarazia na hranice Ruska.

 

Zamerali sme sa na hranice Ruska pri Bushovi, pretože pobaltské republiky vstúpili do NATO. Potom sme mali epizódu s Gruzínskom v roku 2008, pretože tam sme prekročili červenú čiaru. A prešli sme ju aj na Ukrajine.

 

Nechápem, prečo to ľudia nevidia. Ak sa dvadsať rokov posúva vojenská aliancia, ktorá má politické komponenty, ktorá zahŕňa systém protiraketovej obrany, mimovládne organizácie, ktoré dostávajú štátne peniaze a sú hlboko zaangažované do ruskej politiky a vynášajú ideu revolúcií na hraniciach s Ruskom, je jasné, že časom narazíš na červenú čiaru. 

 

Ukrajina bola pre týchto ľudí vždy  vysnenou métou. Chceli ju dostať a zašli príliš ďaleko. Akýkoľvek ruský líder, ktorý sa u seba doma vyznačuje legitímnosťou, by bol nútený urobiť to isté, čo teraz robí Putin. Začal by konať.

 

Hovorím o tom, a preto ma označujú za Putinovho obhajcu. Tí ľudia to nechápu. Kašlú na národnú bezpečnosť.

Preto som patriot. Nie je mi ľahostajná národná  bezpečnosť. Všetko, čo robíme, je stará taktika na prenasledovanie progresívnych síl.

 

— Povedali ste, že Obama mal demonštrovať svoju "vďačnosť" tým, že odcestoval na olympiádu. Prečo? 

 

— Nemal som na mysli práve túto myšlienku,  ale je to niečo, čo ma učila moja matka: keď niekto urobí pre teba niečo dobré, nepľuj mu do tváre. Naozaj už všetci zabudli na 11. septembra a Boston?

 

Napísal som, že Obama mal ísť na jeden deň do Soči, postaviť sa vedľa Putina, keď teroristi hrozili, že ohrozia olympiádu, ukázať, že v zápase s medzinárodným terorizmom  stoja vedľa seba. Bol by to fantastický príklad líderstva. No Obama sa jednoducho krútil iba okolo otázky s gaymi a nedokázal to urobiť.

 

A teraz som obviňovaný z toho, že som proti gayom. Tvrdím, že potrebujeme jednotnú líniu v boji s medzinárodným terorizmom, ktorý útočí na Rusko a dva razy útočil na nás, posledný raz v Bostone a oni tvrdia jedno: "je proti gayom". O čom to je? Sú to nezodpovední ľudia. Nesprávajú sa vlastenecky, pretože vešať na ľudí takéto cajchy, nie je americké.

 

Ak naozaj nesúhlasia so mnou, nech uverejnia materiál, kde sa hovorí o tom, že Cohen sa mýli v tomto a v tomto a že treba postupovať tak a tak. Tak je to správne. Možno sa naozaj mýlim. Ale chcel by som vedieť, prečo.

 

A ak považujú za múdru politiku približovania NATO východným smerom od Berlína, ak porušujú sľub, daný Gorbačovovi – že NATO sa ani o piaď nepriblíži na východ, tým viac na ruské hranice, potom nech vysvetlia, prečo je toto práve tá múdra politika. Pravdu vám ale nepovedia, lebo pravda je taká, že chcú zbaviť Rusko všetkých síl a prostriedkov na zabezpečenie svojej národnej bezpečnosti.

 

Ukrajina je trofej, ale zašli až príliš ďaleko a teraz sme sa ocitli v príliš nebezpečnej situácii. Príliš nebezpečnej! Je to najhoršia situácia za celý váš život. A ak máte deti a vnukov, budú musieť prežiť následky tohto, čoho sme dnes svedkami. A je to vina Bieleho domu a Európskej únie.

 

Putin nevyprovokoval ukrajinskú krízu. Jemu ju vnútili. I on mal viacero možností, ako reagovať. Čo aj, ako vidíme, urobil. Nie som sám v svojom presvedčení, jednoducho  hovorím za seba. Upozorňoval som na to, že sa to stane, no nepočúvali ma.

 

V zahraničnopolitickom rezorte majú na postoch ľudí typu Michaela McFaula (bývalý veľvyslanec USA v Rusku). Je ideológ, nie diplomat. 

 

Viete, čo nedávno povedala Hillary Clintonová? Porovnala Putina s Hitlerom. A táto žena chce byť  americkou prezidentkou. Budú to nádherné rokovania, ak ju zvolia.

 

Ako sa dá rokovať s Hitlerom? Potom samozrejme vyhlásila, že treba znížiť napätie a pristúpiť k rokovaniam. Ak je to tak, potom ho nenazývaj Hitlerom. Ak nemôžeš všetko postaviť na svoje miesta, nesnaž sa byť prezidentkou.

 

Dokonca aj Obama povedal, že Putin sa správa ako rozmaznané decko. Je to nedôstojné pre amerického prezidenta hovoriť takéto veci.

 

Nespomínam si, aby niekto takto hovoril o sovietskych lídroch. Nemali sme radi Brežneva, lebo sa nám nepáčil jeho politický systém, ale nebolo v tom nič osobného. 

 

Putin je najdôslednejší líder 21. storočia (dôsledný neznamená ani dobré, ani zlé). Pri moci je 14 rokov. Čnie nad ostatnými. Jediný, ktorý sa s ním dá porovnať je Angela Merkelová.

 

Poslední traja americkí prezidenti boli smoliari v zahraničnej politike, boli vojnoví štváči. Možno tu existuje nejaký prvok závisti. Putin veľmi dobre reprezentuje záujmy svojej krajiny a naši prezidenti všetko kazia. Jedna neúspešná vojna za druhou.

 

Je tu však prítomný jeden dôležitý moment. V demokracii sa z kríz dostávajú prostredníctvom dialógu. A v našej krajine nijaký dialóg nie je. Sú iba ľudia, že Putin si vymýšľa. A čo je na tom nové?  Naozaj si vymýšľa? Nie, vymýšľajú tí, ktorí ho nazývajú Hitlerom. Ak je Hitler, potom dnes máme Mníchov. A ak je dnes Mníchov, potom budeme musieť začať vojnu, nie? Rozmýšľajú o krok ďalej? Nie.

 

Ocitli sa v zovretí šialeného syndrómu, že horší človek než Putin neexistuje. Ale to čo urobil a ich to uráža je, že zodvihol Rusko z kolien. Mali sme radi Jeľcina, pretože bol večne opitý a so všetkým súhlasil. A tu sa objavil človek triezvy, obhajujúci  jej záujmy – či ich už správne vidí alebo nie. Takto majú postupovať naši národní lídri. A diplomati majú sedieť a rokovať o  situácii.

 

Profesor Stephen Cohen – pôvodom zo židovskej rodiny, ktorá ušla pred pogromami z predrevolučnej Litvy - patril do extraligy sovietologie. Tej civilizovanejšej, ktorá borila povrchné  mánie. Roky je členom vplyvnej Council on Foreign Relations. Bol jedným zo suflérov G. Bushe seniora. Roky prednášal na Princeton University. Od konca minulého storočia vedie hlavne kurz Rusko po roku 1917 na New York University.Author: Grandtour # TuveQemo47
Politika2014-03-1410
-
 81% ( 22 people voted )
+
Dobrý článok...Vďaka...realita

Bertold # FuliXuju84
-
 74% ( 9 people voted )
+
2014-03-15 10:24:12 5f66f754
Aspon nieto napise pravdu
Hansen # WywyWyjo95
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-15 11:54:15 5ec71065
Putin veľmi dobre reprezentuje záujmy svojej krajiny... Fico veľmi dobre reprezentuje záujmy svojich mecenášov...ako Jaceňuk
http://www.counterpunch.org/2014/03/14/putins-demo
nizers/

Antabus # HecyLiny20
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-03-15 13:49:20 4079836a
Trošku opatrnejšie s porovnávaniami "týchto" dvoch prezidentov! Už len z dôvodu toho že kto by chcel v Rusku mať prezidenta --Obamu --A v USA --Putina--- ? Keď naši Česi majú takovehle řčení..--NEBE A DUDY...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-15 14:26:07 58d4289b
Putin by musel zmeniť orientáciu a zmeniť sa na tepláka

Antabus # HecyLiny20
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-15 15:25:12 4079836a
Myslím že toto vystihuje situáciu

Antabus # HecyLiny20
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-15 15:28:01 4079836a
loading...
Dobre napisane, otvorene a pravdive. Ten clovek sa ozaj vyzna. !
petonovak # BumaMedi32
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-15 16:18:43 c35b0ace
Tá na tom portréte vyššie, to je tá Mezenská? Vyzerá tak šarlatánsky...


:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 44% ( 6 people voted )
+
2014-03-15 19:38:11 bc7b649f
Treba niečo robiť. Pošlite prosím vás tento článok komu môžte. Pravdu treba šíriť, inak budú tvary mať vždy navrch. Oni využijú každú príležitosť na šírenie svojej demagógie. Nevedomosť, to je ich najsilnejšia zbraň.
milan # TepuXaba62
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-16 17:38:46 57f4fbe4
Mal by som oprášiť SEGA megadrive. Nie je to žiadne PSIV ale stačí.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-12 23:34:02 55d8bc65

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   s
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

FOTO, VIDEO: Čínští občané při masových bouřích mlátili vládní byrokraty


											FOTO, VIDEO: Čínští občané při masových bouřích mlátili vládní byrokraty
„Zabijte je! Zabijte je!“ skandoval dav. Rozzuření čínští občané při incidentu, který se v sobotu eskaloval do tisícové bouře, krutě zmlátili pět vládních byrokratů, což je...
9 DŮVODŮ, PROČ SI DOBŘE ROZMYSLET, ZDA UŽÍVAT ANTIBIOTIKA
V KALIFORNII „VYROSTL“ NEUVĚŘITELNÝ PARK, KTERÝ ZA MĚSÍC NAKRMÍ 200 TISÍC LIDÍ
S Bitcoinom je v Číne pokoj, zatiaľ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.028 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles