Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Keď minimálna mzda dobehne ministra práce


Keď minimálna mzda dobehne ministra práce

Je to dobre vymyslené: s rastom minimálnej mzdy pre šičku musíte zdvihnúť mzdu aj jej šéfke, aj šéfkinej nadriadenej.

Esbéeskári, čašníci, šičky a lesnícke práce. Čo majú tieto práce spoločné, okrem toho, že nevyžadujú maturitu? Sú to ekonomické činnosti, kde je nižšia priemerná mzda, akú vykazujú pobytové zariadenia v sociálnom sektore. Poštári či poľnohospodári berú viac. Do priemernej mzdy 706 eur v sociálnych službách sú započítané aj platy vysokoškolsky vzdelaných pracovníkov či zdravotných sestier. Je to o 143 eur menej, ako je priemerná mzda v sektore vzdelávania.
Kto zaplatí zvýšenie miezd?

Nie je to jediný "tromf" sociálneho sektora. Ďalší prím patrí pracovníkom v sociálnych službách, ktoré sa poskytujú ambulantne, v domácnosti alebo v teréne. Pracovníci so základným vzdelaním mali v roku 2015 priemernú mzdu 332 eur, čo je menej ako povolená minimálna mzda.

Snáď je to štatistický fenomén, spôsobený výkazníctvom a prácou na menší počet hodín na dohodu. Koniec koncov aj v sociálnych službách musí byť mzda minimálne taká vysoká, ako určuje zákonník práce.

A preto aj čerstvo vyštudovaný absolvent s diplomom so špecializáciou na sociálnu prácu dostane tabuľkový plat vo verejnej správe vyšší ako základnú minimálnu mzdu. Dostane konkrétne 476 eur. Mzdovým účtovníčkam zo súkromného sektora pri tomto čísle okamžite vystrelí ruka so slovami: To predsa nie je možné! Verejnosť totiž obyčajne netuší, že minimálna mzda nie je len jedno číslo známe z médií, ale je to tabuľka 6 stupňov, ktorá určuje minimálne mzdy pre všetky typy pracovných miest. Od najmenej náročných upratovacích prác až po generálnych riaditeľov. Najnižší stupeň je definovaný ako výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov. Druhý stupeň je náročnejší o istú hmotnú zodpovednosť či jednoduché remeselné práce a minimálne mzdové nároky pre tento stupeň začínajú na 486 eur. Vráťme sa preto k otázke, ako je možné, že človek zodpovedný za sociálnu prácu na pracovnom mieste požadujúcom VŠ titul má priznanú mzdu na úrovni jednoduchých manipulačných prác?

Platy vo verejnom sektore majú v zákone stanovenú výnimku. Pásma minimálnej mzdy tu neplatia. Existuje klasifikácia miezd, ktorá určuje tarify, stupne, kategórie pre každú pracovnú pozíciu. Keď štát nastaví tabuľky dostatočne nízko, tak sa stane, že v sociálnom sektore sa pracuje za vysoko podpriemerné mzdy. Tabuľkový plat opatrovateľa presiahne dnešnú minimálnu mzdu až po 24 rokoch praxe, dovtedy musí dostávať odmeny na dorovnanie do minimálnej mzdy. Jednoduchý spôsob, ako dostať 25 000 opatrovateliek do Rakúska, a ako sa nepripraviť na demograficky dané starnutie populácie.

Pritom aj keď minimálna mzda vzrastie od nového roku o 30 eur, náš absolvent viac peňazí nedostane, pretože 476 eur je stále viac ako 435 eur. Je to dobre vymyslené. S rastom minimálnej mzdy pre šičku musíte zdvihnúť mzdu aj jej šéfke, aj šéfkinej nadriadenej. Mzdový balík v súkromnom sektore narastie naprieč mzdovým spektrom. Vo verejnom sektore hlavne naspodku, čím dochádza k nežiaducej nivelizácii miezd. Tým sa však dostávame k ďalšej otázke. Kto zvýšenie miezd, dodatočných 47 eur mzdových nákladov na opatrovateľa, zaplatí?
No nie je to jednoduché?

Minister práce Richter odmietol kasičku otvoriť. Napríklad finančný príspevok štátu na jedného klienta v domove pre seniorov je nezmenený od roku 2012. Rovnakých 320 eur sa vypláca bez ohľadu na skutočnosť, že minimálna mzda vzrástla z 327 eur na 405 eur a v tom istom období inflácia potlačila nahor výdavky na prevádzku. Vyššie náklady sociálnych zariadení uhradia klienti v platbách za poskytnuté služby alebo na ne doplatia vo forme nižšej kvality služieb (v poradovníku je viac ako 3000 dôchodcov). Presne tak isto, ako zákazníci v súkromnom sektore musia doplatiť rast nákladov zamestnávateľov. Uznajte, nie je jednoduché postaviť sa pred kamery a pochváliť sa zvýšením minimálnej mzdy?Author: Radovan Durana # BepyLehy54
Slovensko2017-01-0414
-
 50% ( 4 people voted )
+
Tento sociálny Miništrant rachoty, asociálnych záležitostí a famílií sa už čosi nahádzal polien pod nohy podnikateľom! No v časoch, keď bol ešte napoly administratívny káder a napoly manuál, úradujúci v unimo bunke v Calexe Zlaté Moravce, bol to taký vyziabnutý neistý elév ľakajúci sa aj vlastného tieňa a netrpezlivý čakateľ do KSČ. Dnes už vyzerá ako typický predobraz ľudového komisára vymáhajúci revolverom kontingenty. Cesty kariéry sú nevyspytateľné...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 10 people voted )
+
2017-01-04 18:24:43 bc7b649f
BRATISLAVA. So slzami v očiach a s trasľavým hlasom vysvetľoval minister práce Ján Richter (Smer) tri dni po nehode, prečo bol počas pracovného času doma v Nitre. „Zariaďoval som rodinnú záležitosť - krst vnučky.“
V obleku, v ktorom ho po nehode priviezli do bratislavskej ružinovskej nemocnice, mal však podľa denníka Plus jeden deň pilulku na potenciu, kondómy a niekoľko tisíc eur.
Nie je fanúšikom karietRichter ani jeho tlačové oddelenie nepopreli, že by sa spomínané veci nachádzali vo vreckách obleku.
„Minister si nie je vedomý, že by nosil u seba spomínané predmety, síce ľudského, ale určite osobného charakteru,“ reagoval Michal Jurči z tlačového oddelenia ministerstva práce.
Peniaze v hotovosti podľa neho Richter pri sebe mal, ale nie sedemtisíc eur, ako napísali noviny, tvrdí Jurči. „Vždy u seba nosí hotovosť, pretože nie je fanúšikom platobných kariet.“


Pandemonium # PumaWyly03
-
 58% ( 2 people voted )
+
2017-01-04 20:03:27 b22910be
No nazdar... Pande..DaruJete36 ... to len ták sebe si tá "škodná " ....pustí si.. Puma Wyly 03--a pod Pande...nickééééé... ešte aj inééééé..ééé-- "mluvení".... Já by som ho ..ale nie .. už ten Kriváň je skôr Liptovský ako náš ...Spišský..hnal aj s drúkmi na chrbte ta hore na "šlebúdku"...paru razy .
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-05 14:19:53 58d4289b
A borovičkááá zipséria spišskááá... /zemiakovááá/ pyry, bandutky, kompere, grulééé... ajajáááj... nalejte mi eščik zo sudááá... nech lepšik pišééém...


klopi # GyweFisu87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-05 18:02:49 40c70cde
kua.ten klopi.preco sem prispieva diskusny automat?.preboha admin?.toto si nechas? .nicit stranku diskusnym automatom?.ja by som klopiho banoval.automat poznas podla toho ze.kratke utrzky nezmyselne.same bodky.pretoze automat je nastaveny v anglictine a slovensky mu to nejde.preto ten divny klopi. napriklad pandemonium je aspon clovek aj ked plateny.fakt si admin ko........

picus # QibaQawo69
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-06 03:20:06 b229960f
Súhlasím picus69 s Vaším konštatovaním, nie je to pre Vás jednoduché. Ale pozrite sa vyššie ešte raz , sú tam dvaja " Pandemonioovia" 36tka a 03. Takže to patrilo 36tke a on to určite chápe . Ale ak chcete , špeciálne pre Vás môžeme ,aj v našej krčmičke, si zobrať väčšiu lopatu/šufľu/ na hádzanie pilín /eventuálne otrúb/ do prázdnych /kalerábových / hláv. Prajem ten "o krok dále" aj v myslení.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 06:21:02 58d4289b
loading...
Aj všetky túlavé mačky vedia, že nie som robot. Robot by nikdy nedokázal reagieren tak vecne und verstehen situáciu tak presne ako ja, ako som Vám to tu teraz aj názorne demonštroval. Vy nemáte predstavu, ako ťažko sa zliepajú slová do viet, keď máte v sebe takmer tri litre červeného a to ja mám takmer vždy! Želám Vám príjené onééé izééé a teraz si už idem vypiť /otrubovo-pilinné/ sudovééé červené.
klopi # RemiGybo26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 08:18:39 40c70cde


Pracovníci so základným vzdelaním mali v roku 2015 priemernú mzdu 332 eur, čo je menej ako povolená minimálna mzda.

Snáď je to štatistický fenomén, spôsobený výkazníctvom a prácou na menší počet hodín na dohodu. Koniec koncov aj v sociálnych službách musí byť mzda minimálne taká vysoká, ako určuje zákonník práce.

Durana, tu je vidiet, ze vzdelanie nezarucuje aj vedomosti, nie je totiz len jedna min. mzda, su rozne a medzi ne patri aj hodinova min. mzda, preto mozno ti, ktori mali 332 vlastne odrobili menej hodin...

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 09:02:10 55d89f5b
To je úžasné klopi RemiGybo26,ako sa Vám darí "odpozorovávať" skladbu i výber slov "pôvodného"/...Wavo40-ciatkového/ autora. Dokonca aj obsahová náplň je Vám niekedy pochopiteľná. Verím , vyslovujem presvedčenie, že trvalým čítaním "pôvodín" stanete sa slušným " kopír-papierom " a možná aj kultivovanosť sa začne u Vás prejavovať výraznejšie.Ale na to je potrebné zbaviť sa najsamprv vlastných škodlivých "nánosov" . Prajem Vám , síce bude to dlhodobejšia záležitosť, aktivitu v naučno- vzdelávacom procese.
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-06 09:19:54 58d4289b
Kde sú návrhy konkrétnych riešení.. /obohacujúúúce/ dejateľskééé? Ináč je to len onééé.. prdenie do múčnych kaprov /rybnikárskych/ rybníkových.... Prajem príjemné osvietenie toho izééé.. Vašej temnej hmoty /vnútrolebečnej/.. nalej Piťo..
klopi # FuguLuba38
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 12:42:13 5ee77486
A k samotne "minimálnej mzde". Nie je to "liečiaci " aspekt tejto spoločnosti. Je to náhrada štátu istých krívd páchaných na zamestnancoch -LEGISLATÍVNA . Výška min. mzdy sama o sebe spája rozpory ktoré štát , akoby z polohy arbitra, rieši sociálne napätie , ktoré tak či tak má stúpajúci , resp. nekontrolovateľný vývoj. Činiteľmi sú samotný zamestnávatelia, zamestnanci , odbory, /stupeň nezamestnanosti/ , štát so svojím aparátom, /cenotvorba, kupyschopnosť/ , a náväznosti sekundárneho charakteru. Množstvo práce , kvalita´, prospešnosť práce sa dostáva kdesi inde, zanedbáva sa resp . stupňuje a mzdové podmienky sú "individuálnou " záležitosťou zamestnávateľa. A kruh sa uzatvára nutným zásahom štátu bez možnosti priamo ovplyvňovať /hoci i len katalogovo../ výkon pracovnej činnosti.Rast produktivity práce sa zabezpečuje enormným psychickým zaťažením o.i. možnosťou straty zamestnania, pracovnou vyťaženosťou.. Minimalna mzda je degradujúcim ukazovateľom sociálnej nespravodslivosti.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 12:43:49 58d4289b
A aby sa uspokojilo "nutkanie " "kopir..chtivých" iniciovačov , aktívnych podpaľačov , /kto seje vietor.../ Teda, riešením sú isté prirezové katalógy, normatívy, normy , /profesné, funčné/ ktoré by zamestnávatelia museli aplikovať pri funkčnom, profesnoom zaraďovní /priznávaní/ do platových podmienok . Samozrejme tak ako minimálna mzda aj tieto / katalógy, normatívy../ musia korešpondovať so štatom riadeným legislatívnym procesom...A podotýkam tieto "normatívy" nemajú len stimulačný charakter , plnia zároveň aj ochrannú funkciu pracovníka a zamädzujú bezbrehému "drancovaniu" trvalím procesom objektivizovania. Na zdravie "kopír..chtivci" ..Pali nalej.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 13:44:28 58d4289b
Nezávislost, soběstačnost, to je svoboda. 120 EUR za topení a teplou vodu.

PLepe # QimuRaki98
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-01-06 20:58:11 4faafecd
A iný pohľad na min. mzdu. Ak je štát kompetentný legislatívne "zabezpečovať " existenciu min. mzdy tak vyvstáva tu otázka prečo LEN min. mzdy? Ostatné t. j. priebeh, rast mzdy či maximalna mzda je čia záležitosť...Je to "trápna povinnosť" štátu...keď o ostatných mzdových náležitostiach ..vraj liberálno-slobodne rozhoduje ...hajajááj. A tantiemy, podiel na zisku, dividendy, rôzne "gáže", zmluvné "jednorázovky", "stimulačno -úplatkárske " fígle, atd. tam je aký móres pri stanovovaní " objemov"...Dajmä tomu "objektívny" no len zvýrazňuje "trápnosť " štátnych orgánov vehementne sa zapodievať tým čo "podnikateľskej sfére" je minimálne proti srsti....teda minimálnou mzdou a jej rastom.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-08 08:02:56 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

Migranti potrebujú tábory v Afrike


Migranti potrebujú tábory v Afrike
Migranti stále trápia Európsku úniu. Európska rada sa preto rozhodla nielen nabádať členské štáty EÚ k spolupráci v oblasti bezpečnosti, ale začala opäť tlačiť na relokáciu ...
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Raketa, která je skutečně na baterky
ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA

Zmenšování úlohy státu: lekce z Nového Zélandu (1/2)


Zmenšování úlohy státu: lekce z Nového Zélandu (1/2)
Pokud si myslíte, že není možné dramaticky redukovat počet státních zaměstnanců, radikálně rušit regulace a dotace odvětví, či zavést i do takových sektorů jako je vzděláván...
Osem boháčov, ktorí obohatili všetkých
Nepoužívejte pojem přerozdělování
TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC

Pre štát sme všetci „kyselinári“


Pre štát sme všetci „kyselinári“
Pamätáte si ešte na kauzu „kyselinári“? Boli to mafiáni, ktorí si vybavovali účty medzi sebou tým, že sa vzájomne zabíjali. Zabíjali aj nepohodlných svedkov, najmä tzv. biele ...
O ÚROVNI RESTAURACÍ ZA KOMUNISTŮ BY BYLO LEPŠÍ MLČET. BYLA PŘÍŠERNÁ
Viditeľná ruka politiky
Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť

Málo bolo Castra?


Málo bolo Castra?
Vyše 15.000 Kubáncov zabitých, vyše 100.000 uväznených a 2 milióny v emigrácii. To všetko od roku 1959, počas vlády komunistického diktátora Fidela Castra...
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda
KRIZE VE VENEZUELE POKRAČUJE. A NIKDO NECHCE PŘIZNAT, ŽE ZA TO MŮŽE SOCIALISMUS

Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme


Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme
Fínsko experimentuje. 2000 nezamestnaným bude vyplácať dva roky nepodmienenú dávku 560 eur. Diskusia o nepodmienenom dostala novú dávku paliva.
TŘETÍ GENERACE
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Migranti potrebujú tábory v Afrike

India s nadrozmernými bankovkami a barterom


India s nadrozmernými bankovkami a barterom
Posledné dva týždne sa tešili najmä obchodníci s Bitcoinom, keďže jeho cena je aktuálne na úrovni viac ako 950 dolárov a očakáva sa kedy pokorí tisícku. V poslednom prehľade roku 2016...
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata
Indovia investujú do Bitcoinu

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA


ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA
A česká a slovenská média se toho úkolu ujala zodpovědně. Kam se v mediální sféře hnete, narazíte na koncentrované výkaly, mazaně skládané titulky a snahu jakoukoliv „standardn...
INAUGURAČNÍ PROJEV D. TRUMPA: MÝTY A POVĚRY?
KDO PLATÍ PROTESTANTŮM ZA NARUŠENÍ TRUMPOVY INAUGURACE?
Jaký bude Trump?

Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost


Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku umí odpovědět každý trochu sečtělejší student: 8. prosince 1991. Zrovna jsme oslavili 25. výročí této události. I když oslavili… Někdo ji možn...
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE
Genetici konečně odhalili podstatu tajemné sovětské biologické zbraně
99. výročí VŘSR — bolševické revoluce v Rusku (I/II)

Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů


Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů
Ochrana ohrožených zvířecích druhů je oblastí, kde většina ekonomů tvrdí, že zde existuje tržní selhání. Kvůli tomu se většina lidí domnívá, že tato služba může být zaji...
IRACIONÁLNA VIERA V DOBROTIVÝ ŠTÁT SPÔSOBUJE ĽUDSKÉ TRAGÉDIE
KOMUNISMUS A KANIBALISMUS V SSSR
Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Čína narobila chaos s Bitcoinom


Čína narobila chaos s Bitcoinom
Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptá...
Silný rok Bitcoinu a kryptografie
Ekonómia vianočných darčekov
VEGANSKÁ MARXISTICKÁ RESTAURACE BYLA UZAVŘENA, NEBOŤ HOSTÉ NEBYLI OCHOTNI ČEKAT 40 MINUT NA SENDVIČ

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Policie testuje „Live Google Earth“ ke sledování zločinu v přímém přenosu


											Policie testuje „Live Google Earth“ ke sledování zločinu v přímém přenosu
Minulý rok začala policie v Comptonu tiše testovat systém, který jim umožňuje dělat něco úžasného. V reálném čase mohou sledovat každé auto nebo osobu, jak cestuje po měst...
Americké oplocení Kuby možná skončí
EÚ nechce rýchlovarné kanvice, toustovače ani fény
Skype měl tajný program pomoci zpravodajským agenturám v přístupu k internetovým voláním

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0824 s
Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | ultra high end - lip balms, custom made design, strawberry, chocolate, cocoa, mint | important actual news leaked informations spies spy espionage | Chemický peeling Bratislava Peeling aha kyselinami chemicky peeling v Bratislave aha kyseliny bratislava Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krásy Bratislava