Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Keď minimálna mzda dobehne ministra práce


Keď minimálna mzda dobehne ministra práce

Je to dobre vymyslené: s rastom minimálnej mzdy pre šičku musíte zdvihnúť mzdu aj jej šéfke, aj šéfkinej nadriadenej.

Esbéeskári, čašníci, šičky a lesnícke práce. Čo majú tieto práce spoločné, okrem toho, že nevyžadujú maturitu? Sú to ekonomické činnosti, kde je nižšia priemerná mzda, akú vykazujú pobytové zariadenia v sociálnom sektore. Poštári či poľnohospodári berú viac. Do priemernej mzdy 706 eur v sociálnych službách sú započítané aj platy vysokoškolsky vzdelaných pracovníkov či zdravotných sestier. Je to o 143 eur menej, ako je priemerná mzda v sektore vzdelávania.
Kto zaplatí zvýšenie miezd?

Nie je to jediný "tromf" sociálneho sektora. Ďalší prím patrí pracovníkom v sociálnych službách, ktoré sa poskytujú ambulantne, v domácnosti alebo v teréne. Pracovníci so základným vzdelaním mali v roku 2015 priemernú mzdu 332 eur, čo je menej ako povolená minimálna mzda.

Snáď je to štatistický fenomén, spôsobený výkazníctvom a prácou na menší počet hodín na dohodu. Koniec koncov aj v sociálnych službách musí byť mzda minimálne taká vysoká, ako určuje zákonník práce.

A preto aj čerstvo vyštudovaný absolvent s diplomom so špecializáciou na sociálnu prácu dostane tabuľkový plat vo verejnej správe vyšší ako základnú minimálnu mzdu. Dostane konkrétne 476 eur. Mzdovým účtovníčkam zo súkromného sektora pri tomto čísle okamžite vystrelí ruka so slovami: To predsa nie je možné! Verejnosť totiž obyčajne netuší, že minimálna mzda nie je len jedno číslo známe z médií, ale je to tabuľka 6 stupňov, ktorá určuje minimálne mzdy pre všetky typy pracovných miest. Od najmenej náročných upratovacích prác až po generálnych riaditeľov. Najnižší stupeň je definovaný ako výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov. Druhý stupeň je náročnejší o istú hmotnú zodpovednosť či jednoduché remeselné práce a minimálne mzdové nároky pre tento stupeň začínajú na 486 eur. Vráťme sa preto k otázke, ako je možné, že človek zodpovedný za sociálnu prácu na pracovnom mieste požadujúcom VŠ titul má priznanú mzdu na úrovni jednoduchých manipulačných prác?

Platy vo verejnom sektore majú v zákone stanovenú výnimku. Pásma minimálnej mzdy tu neplatia. Existuje klasifikácia miezd, ktorá určuje tarify, stupne, kategórie pre každú pracovnú pozíciu. Keď štát nastaví tabuľky dostatočne nízko, tak sa stane, že v sociálnom sektore sa pracuje za vysoko podpriemerné mzdy. Tabuľkový plat opatrovateľa presiahne dnešnú minimálnu mzdu až po 24 rokoch praxe, dovtedy musí dostávať odmeny na dorovnanie do minimálnej mzdy. Jednoduchý spôsob, ako dostať 25 000 opatrovateliek do Rakúska, a ako sa nepripraviť na demograficky dané starnutie populácie.

Pritom aj keď minimálna mzda vzrastie od nového roku o 30 eur, náš absolvent viac peňazí nedostane, pretože 476 eur je stále viac ako 435 eur. Je to dobre vymyslené. S rastom minimálnej mzdy pre šičku musíte zdvihnúť mzdu aj jej šéfke, aj šéfkinej nadriadenej. Mzdový balík v súkromnom sektore narastie naprieč mzdovým spektrom. Vo verejnom sektore hlavne naspodku, čím dochádza k nežiaducej nivelizácii miezd. Tým sa však dostávame k ďalšej otázke. Kto zvýšenie miezd, dodatočných 47 eur mzdových nákladov na opatrovateľa, zaplatí?
No nie je to jednoduché?

Minister práce Richter odmietol kasičku otvoriť. Napríklad finančný príspevok štátu na jedného klienta v domove pre seniorov je nezmenený od roku 2012. Rovnakých 320 eur sa vypláca bez ohľadu na skutočnosť, že minimálna mzda vzrástla z 327 eur na 405 eur a v tom istom období inflácia potlačila nahor výdavky na prevádzku. Vyššie náklady sociálnych zariadení uhradia klienti v platbách za poskytnuté služby alebo na ne doplatia vo forme nižšej kvality služieb (v poradovníku je viac ako 3000 dôchodcov). Presne tak isto, ako zákazníci v súkromnom sektore musia doplatiť rast nákladov zamestnávateľov. Uznajte, nie je jednoduché postaviť sa pred kamery a pochváliť sa zvýšením minimálnej mzdy?Author: Radovan Durana # BepyLehy54
Slovensko2017-01-0414
-
 50% ( 4 people voted )
+
Tento sociálny Miništrant rachoty, asociálnych záležitostí a famílií sa už čosi nahádzal polien pod nohy podnikateľom! No v časoch, keď bol ešte napoly administratívny káder a napoly manuál, úradujúci v unimo bunke v Calexe Zlaté Moravce, bol to taký vyziabnutý neistý elév ľakajúci sa aj vlastného tieňa a netrpezlivý čakateľ do KSČ. Dnes už vyzerá ako typický predobraz ľudového komisára vymáhajúci revolverom kontingenty. Cesty kariéry sú nevyspytateľné...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 10 people voted )
+
2017-01-04 18:24:43 bc7b649f
BRATISLAVA. So slzami v očiach a s trasľavým hlasom vysvetľoval minister práce Ján Richter (Smer) tri dni po nehode, prečo bol počas pracovného času doma v Nitre. „Zariaďoval som rodinnú záležitosť - krst vnučky.“
V obleku, v ktorom ho po nehode priviezli do bratislavskej ružinovskej nemocnice, mal však podľa denníka Plus jeden deň pilulku na potenciu, kondómy a niekoľko tisíc eur.
Nie je fanúšikom karietRichter ani jeho tlačové oddelenie nepopreli, že by sa spomínané veci nachádzali vo vreckách obleku.
„Minister si nie je vedomý, že by nosil u seba spomínané predmety, síce ľudského, ale určite osobného charakteru,“ reagoval Michal Jurči z tlačového oddelenia ministerstva práce.
Peniaze v hotovosti podľa neho Richter pri sebe mal, ale nie sedemtisíc eur, ako napísali noviny, tvrdí Jurči. „Vždy u seba nosí hotovosť, pretože nie je fanúšikom platobných kariet.“


Pandemonium # PumaWyly03
-
 58% ( 2 people voted )
+
2017-01-04 20:03:27 b22910be
No nazdar... Pande..DaruJete36 ... to len ták sebe si tá "škodná " ....pustí si.. Puma Wyly 03--a pod Pande...nickééééé... ešte aj inééééé..ééé-- "mluvení".... Já by som ho ..ale nie .. už ten Kriváň je skôr Liptovský ako náš ...Spišský..hnal aj s drúkmi na chrbte ta hore na "šlebúdku"...paru razy .
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-05 14:19:53 58d4289b
A borovičkááá zipséria spišskááá... /zemiakovááá/ pyry, bandutky, kompere, grulééé... ajajáááj... nalejte mi eščik zo sudááá... nech lepšik pišééém...


klopi # GyweFisu87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-05 18:02:49 40c70cde
kua.ten klopi.preco sem prispieva diskusny automat?.preboha admin?.toto si nechas? .nicit stranku diskusnym automatom?.ja by som klopiho banoval.automat poznas podla toho ze.kratke utrzky nezmyselne.same bodky.pretoze automat je nastaveny v anglictine a slovensky mu to nejde.preto ten divny klopi. napriklad pandemonium je aspon clovek aj ked plateny.fakt si admin ko........

picus # QibaQawo69
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-06 03:20:06 b229960f
Súhlasím picus69 s Vaším konštatovaním, nie je to pre Vás jednoduché. Ale pozrite sa vyššie ešte raz , sú tam dvaja " Pandemonioovia" 36tka a 03. Takže to patrilo 36tke a on to určite chápe . Ale ak chcete , špeciálne pre Vás môžeme ,aj v našej krčmičke, si zobrať väčšiu lopatu/šufľu/ na hádzanie pilín /eventuálne otrúb/ do prázdnych /kalerábových / hláv. Prajem ten "o krok dále" aj v myslení.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 06:21:02 58d4289b
loading...
Aj všetky túlavé mačky vedia, že nie som robot. Robot by nikdy nedokázal reagieren tak vecne und verstehen situáciu tak presne ako ja, ako som Vám to tu teraz aj názorne demonštroval. Vy nemáte predstavu, ako ťažko sa zliepajú slová do viet, keď máte v sebe takmer tri litre červeného a to ja mám takmer vždy! Želám Vám príjené onééé izééé a teraz si už idem vypiť /otrubovo-pilinné/ sudovééé červené.
klopi # RemiGybo26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 08:18:39 40c70cde


Pracovníci so základným vzdelaním mali v roku 2015 priemernú mzdu 332 eur, čo je menej ako povolená minimálna mzda.

Snáď je to štatistický fenomén, spôsobený výkazníctvom a prácou na menší počet hodín na dohodu. Koniec koncov aj v sociálnych službách musí byť mzda minimálne taká vysoká, ako určuje zákonník práce.

Durana, tu je vidiet, ze vzdelanie nezarucuje aj vedomosti, nie je totiz len jedna min. mzda, su rozne a medzi ne patri aj hodinova min. mzda, preto mozno ti, ktori mali 332 vlastne odrobili menej hodin...

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 09:02:10 55d89f5b
To je úžasné klopi RemiGybo26,ako sa Vám darí "odpozorovávať" skladbu i výber slov "pôvodného"/...Wavo40-ciatkového/ autora. Dokonca aj obsahová náplň je Vám niekedy pochopiteľná. Verím , vyslovujem presvedčenie, že trvalým čítaním "pôvodín" stanete sa slušným " kopír-papierom " a možná aj kultivovanosť sa začne u Vás prejavovať výraznejšie.Ale na to je potrebné zbaviť sa najsamprv vlastných škodlivých "nánosov" . Prajem Vám , síce bude to dlhodobejšia záležitosť, aktivitu v naučno- vzdelávacom procese.
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-06 09:19:54 58d4289b
Kde sú návrhy konkrétnych riešení.. /obohacujúúúce/ dejateľskééé? Ináč je to len onééé.. prdenie do múčnych kaprov /rybnikárskych/ rybníkových.... Prajem príjemné osvietenie toho izééé.. Vašej temnej hmoty /vnútrolebečnej/.. nalej Piťo..
klopi # FuguLuba38
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 12:42:13 5ee77486
A k samotne "minimálnej mzde". Nie je to "liečiaci " aspekt tejto spoločnosti. Je to náhrada štátu istých krívd páchaných na zamestnancoch -LEGISLATÍVNA . Výška min. mzdy sama o sebe spája rozpory ktoré štát , akoby z polohy arbitra, rieši sociálne napätie , ktoré tak či tak má stúpajúci , resp. nekontrolovateľný vývoj. Činiteľmi sú samotný zamestnávatelia, zamestnanci , odbory, /stupeň nezamestnanosti/ , štát so svojím aparátom, /cenotvorba, kupyschopnosť/ , a náväznosti sekundárneho charakteru. Množstvo práce , kvalita´, prospešnosť práce sa dostáva kdesi inde, zanedbáva sa resp . stupňuje a mzdové podmienky sú "individuálnou " záležitosťou zamestnávateľa. A kruh sa uzatvára nutným zásahom štátu bez možnosti priamo ovplyvňovať /hoci i len katalogovo../ výkon pracovnej činnosti.Rast produktivity práce sa zabezpečuje enormným psychickým zaťažením o.i. možnosťou straty zamestnania, pracovnou vyťaženosťou.. Minimalna mzda je degradujúcim ukazovateľom sociálnej nespravodslivosti.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 12:43:49 58d4289b
A aby sa uspokojilo "nutkanie " "kopir..chtivých" iniciovačov , aktívnych podpaľačov , /kto seje vietor.../ Teda, riešením sú isté prirezové katalógy, normatívy, normy , /profesné, funčné/ ktoré by zamestnávatelia museli aplikovať pri funkčnom, profesnoom zaraďovní /priznávaní/ do platových podmienok . Samozrejme tak ako minimálna mzda aj tieto / katalógy, normatívy../ musia korešpondovať so štatom riadeným legislatívnym procesom...A podotýkam tieto "normatívy" nemajú len stimulačný charakter , plnia zároveň aj ochrannú funkciu pracovníka a zamädzujú bezbrehému "drancovaniu" trvalím procesom objektivizovania. Na zdravie "kopír..chtivci" ..Pali nalej.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-06 13:44:28 58d4289b
Nezávislost, soběstačnost, to je svoboda. 120 EUR za topení a teplou vodu.

PLepe # QimuRaki98
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-01-06 20:58:11 4faafecd
A iný pohľad na min. mzdu. Ak je štát kompetentný legislatívne "zabezpečovať " existenciu min. mzdy tak vyvstáva tu otázka prečo LEN min. mzdy? Ostatné t. j. priebeh, rast mzdy či maximalna mzda je čia záležitosť...Je to "trápna povinnosť" štátu...keď o ostatných mzdových náležitostiach ..vraj liberálno-slobodne rozhoduje ...hajajááj. A tantiemy, podiel na zisku, dividendy, rôzne "gáže", zmluvné "jednorázovky", "stimulačno -úplatkárske " fígle, atd. tam je aký móres pri stanovovaní " objemov"...Dajmä tomu "objektívny" no len zvýrazňuje "trápnosť " štátnych orgánov vehementne sa zapodievať tým čo "podnikateľskej sfére" je minimálne proti srsti....teda minimálnou mzdou a jej rastom.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-08 08:02:56 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

KONEC TELEVIZNÍHO ČESKOSLOVENSKA


KONEC TELEVIZNÍHO ČESKOSLOVENSKA
Snaha českých a slovenských televizí vyždímat z televizních diváků a kabelovek co nejvíc peněz a vykolíkovat si národní vysílací prostor likviduje zbytky československého televizní...
Vláda jednorožců
ŠVÉDSKO UPADAJÍCÍ DO ANARCHIE
Rozprávkar, ktorý nepoznal hanbu
Najčítanejšie za týždeň

Nikým nechtění, nikam nepatřící


Nikým nechtění, nikam nepatřící
V posledních letech se čas od času objeví snaha o integraci Cikánů do společnosti. Tyto snahy jsou doprovázeny euforii, odmítáním, znechucením, přeceňování i podceňováním. Jsou ...
ŠVÉDSKO UPADAJÍCÍ DO ANARCHIE
Nenápadný půvab buržoasie
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS

Ricardo a komparativní výhoda po 200 letech


Ricardo a komparativní výhoda po 200 letech
Myšlenka komparativní výhody je nezbytnou součástí intelektuální výbavy každého ekonoma. Na 200. výročí vydání „Zásad politické ekonomie a zdanění“ salutuje tento sloupek úsp...
ČIŇ (SOCIÁLNÍMU) STÁTU DOBŘE, JEN SI PAK NESTĚŽUJ, AŽ SE OCITNEŠ V PASTI
United Airlines - důsledek státní regulace?
KRYPTO 7: CO PŘIŠLO PO SILK ROAD

Vlastnictví, skvělé řešení problémů (2/2)


Vlastnictví, skvělé řešení problémů (2/2)
Systém úplného soukromého vlastnictví ve svobodné společnosti by zajistil mírové prostředí, ve kterém by spravedlnost byla nejvyšším principem a nikoliv výjimkou (jako je tomu dnes...
Rozprávkar, ktorý nepoznal hanbu
Prvé prikázanie regulátora: nezakážeš
Vláda jednorožců

KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS


KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Občas si někdo Kubu idealizuje jako úspěšný model nekapitalistického státu. Minulý měsíc ale výzkumný ústav NORC při Chicagské univerzitě zveřejnil studii veřejného mínění kubá...
Venezuela a Farma zvířat
Vývoj ľudových protestov v juhoamerických štátoch
V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Získává si Trump podporu War Party?


Získává si Trump podporu War Party?
Odpálením pěti tuctů Tomahawků z vojenské základny mohl president “America First” vtáhnout Západ do další války na Středním východě, ve které ne všichni jeho lidé chtějí ...
TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE
TIM ALLEN: PRÁVĚ TEĎ JE HOLLYWOOD ÚPLNĚ JAK NACISTICKÉ NĚMECKO
Muž, který se nestal králem

Ako v Číne kapitalizmus vyrástol


Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Hovoriť niečo všeobecne o Číne je nebezpečné. Je to ako hovoriť niečo všeobecne o Európe, kde vedľa seba žijú Nemci a Taliani, alebo kde fungujú inštitúcie Veľkej Británie a ...
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
Ekonomický příběh naší doby. Autoritářská mašina na růst. Vzdělání

POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?


POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
Desetitisíce Rusů si dodaly odvahy a o víkendu protestovaly proti masivní korupci ve své zemi. Stejně tak vyšli do ulic Bělorusové nespokojeni s domácí hospodářskou situací. Výsledkem ...
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)
RUSKO SE OPĚT PROPADLO DO CHUDOBY

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin nám stresuje


Bitcoin nám stresuje
Medzi vývojármi a celkovo v komunite sa už dlhodobo diskutuje o tom, čo ďalej s Bitcoinom. Pretože jeho používanie narastá a s ním aj počet transakcií. A keďže ťažiari, ktorí sa ...
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Raketový rast miezd

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Tyranie většiny


Tyranie většiny
Pět lidí jede autem. Mají před sebou dlouhou cestu a pospíchají. Po chvíli si dva z cestujících uvědomí, že nutně potřebují vypustit ze svého těla přebytečnou tekutinou spolu se ...
Otto von Bismarck a Ukrajina
Proč nejsem Charlie
Nechceme nic – ani zadarmo !!!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0278 s
good positive news inspirational stories articles | Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | Chemický peeling Bratislava Peeling aha kyselinami chemicky peeling v Bratislave aha kyseliny bratislava Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krásy Bratislava | private label cosmetics, custom made cosmetic, skin care manufacturer, custom made cream, custom lip stick lip balm | Čistenie pleti hĺbkové v Bratislave Hlbkove cistenie pleti Bratislava Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Beauty salon Bratislava