Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Konšpiračná teória, ktorá už nie je teória


Konšpiračná teória, ktorá už nie je teória

V jednej z mojich obľúbených relácií, John Stossel rozoberal problematiku konšpiračných teórii. Jeho hosť vymenoval znaky, ktoré napovedajú, že konšpiračná teória je s najväčšou pravdepodobnosťou úplný nezmysel. Hlavným znakom je počet ľudí, ktorí majú byť v danej veci zainteresovaní.

Ak je na vykonanie tajnej akcie treba veľa ľudí, tak je veľmi nepravdepodobné, že by niekto z nich niečo neprezradil. Práve preto existuje ten vtip, či porekadlo, že "Traja môžu udržať tajomstvo, keď dvaja z nich sú mŕtvi." S tým sa dá samozrejme iba súhlasiť. Okolnosti sa menia a s veľmi veľkou pravdepodobnosťou niekto, kto plánoval mlčať, nakoniec nájde dôvod, prečo už mlčať nechce.

Špehovanie všetkých bez rozdielu

O špehovaní nevinných používateľov služieb ako Facebok, či Google sa hovorilo už roky a samozrejme skeptici sa oprávnene pýtali: Ako to, že o tom nie sú žiadne dôkazy? Ako sa dá zapisovať miliardy telefónnych rozhovorov, emailov bez toho, aby o tom nevedelo množstvo ľudí? Už si len stačí predstaviť, aké veľké výpočtové stredisko a koľko elektrickej energie by na také niečo bolo potrebné. Veď napríklad Google potrebuje na svoje servery vlastné elektrárne. To boli samozrejme racionálne, skeptické otázky.

Zdroj: Secret NSA Data Center in Utah

Čo však v televíznej relácii nebolo zdôraznené, je, že aj keď sa vždy niekto, kto konšpiráciu prezradí, nakoniec nájde, niekedy to môže trvať aj pár rokov. Zainteresovaní ľudia, ktorí vyvíjali software, robili inštalácie, či údržbu celej operácie mohli byť zmluvne zaviazaní mlčať. Možno boli presvedčení, že aj keď sa podieľajú na niečom, čo porušuje práva garantované ústavou, robia to pre dobro veci, možno to bol pre nich lukratívny zdroj príjmu. Možno jednoducho nechceli byť tí, o ktorých sa bude písať v médiách, možno mali strach o seba, či svoju rodinu.

Edward Snowden

A tak sa stalo. Naozaj sa nakoniec niekto našiel. Iba 29-ročný IT-čkár z prostredia CIA, Edward Snowden našiel v sebe odvahu a poskytol hodnoverné svedectvo o škandále, aký nemá obdobu. V minulosti za niečo podobné odstúpil prezident Nixon, tentokrát je to ale v rádovo väčšom merítku. Čo viedlo Snowdena, aby vyšiel na verejnosť?

"Nechcem žiť v spoločnosti, ktorá robí takéto veci. Veril som Obamovým sľubom. Prezidenti otvorene klamú, aby si udržali svoj úrad. Vláda si udelila moc, na akú nemá právo. (Po tomto) neočakávam, že niekedy uvidím svoj domov",  povedal Snowden, ktorý sa momentálne nachádza v Hong Kongu.

A čo sa teraz všetci čudujú? Však všetci vieme, že na internete už nie je anonymita. Prečo je z toho veľká vec? Aj hackeri takéto veci robia už roky.

Áno, mnohí sme si to mysleli, ale dôkaz je dôkaz. A iné je, keď porušuje zákon jednotlivec a iné je, keď daňovníci sami sebe financujú tyraniu. Iné je, keď to robí administratíva nositeľa Nobelovej ceny za mier a iné je, keď to robí KGB, od ktorej nikto nič dobré nikdy nečakal. Iné je, keď to robí prezident, ktorý sľuboval opačnú politiku, ako robil jeho predchodca a ukáže sa, že svojho predchodcu v negatívnom zmysle nakoniec hravo prekonal.

Čo ďalej?

A čo ďalej? Prečo vlastne intenzívne sledujem, čo je nové v USA, keď doma máme vlastné problémy? Ronald Reagan v roku 1964 povedal.

Ak stratíme slobodu u nás, nie je kam ujsť. Toto je posledné miesto na Zemi.

Po tých 50 rokoch je ten citát značne neaktuálny. Geopolitická situácia vo svete sa zmenila a už neexistuje železná opona a je niekoľko sl obodnejších krajín. Nezmenilo sa však, že USA je stále na špičke svetového diania. Je dobré, keď je taký veľký hráč, so všetkými firmami, ktorých služby všetci využívame, na strane vyznávačov slobody. Keď Obama sľuboval nádej a zmenu, asi si to predstavoval, že on tú zmenu zariadi. Ja už teraz nádej vidím a verím, že zmena príde. Príde však až po Obamovi a on sám poslúži iba ako memento, že politikom nemožno nikdy slepo veriť. Obzvlášť nie tým, ktorí sľubujú niečo zdarma pre všetkých.

http: //www.menejstatu.sk/konspiracna-teoria-k tora-uz-nie-je-teoria/Author: Ronnie Knig # JyvuHahy44
Spojené štáty2013-06-118
-
 50% ( 14 people voted )
+
na z toho konca som fest sklamaný pride zemna až pooabmovi


regan ked tu evdu vravel už vtedy klamal,,,a vedel dobre o tom,,,v usa sloboda nie je ako vyvraždili indianov,,,


je rozdiel mať plnu hubu slobody a mať skutočne slobodu...


ale otazka znie čo je to veštkymi omielana sloboda,?


stavímsa že z 10 ľudi nezavazne sebe neznamych bude mať o nej rozličnú predstavu...333 # XohoHaqo72
-
 57% ( 13 people voted )
+
2013-06-11 18:50:47 55d88d6a
to čo za uj

Ronnie Knig # XejyPidu30
-
 53% ( 5 people voted )
+
2013-06-11 18:52:29 c31c5572
A čo na to vysmievači konšpiračných teórii??? aj toto je "schizofrénia" konšpirátorov?, či reálny pohľad na súčasnosť? Ja hovorím, že treba brať konšpirácie s rezervou a nadhľadom. - avšak nepodceňovať ich, pretože pripraveným i šťastie praje

Bertold # FuliXuju84
-
 63% ( 14 people voted )
+
2013-06-11 19:47:42 4e623dde
vysmievame sa len tym uplne trafenym konspiraciam, na ktore skocia ozaj len primitivi bez zakladnych znalosti, to o hromadnom spiclovani bolo verejne tajomstvo akurat to teraz oficialne potvrdil zdroj z vnutra

su dve skupiny, jedna sa na rozne teorie pozera kritickym okom a druha hlta vsetky bez rozdielu

Yanath # VepeBeke80
-
 70% ( 10 people voted )
+
2013-06-11 20:18:33 559f68d2
konšpiračné teórie neexistujú. Existujú len dekonšpiračné teórie = teórie, ktoré vznikajú v snahe odhaliť konšpirácie.
Ale inak nič sa nedeje, všetko je neorganizovaná náhoda, ba čo náhoda - úplne prirodzený vývoj! Čo vývoj - priam pokrok!
Mimochodom, sionizmus neexistuje a štatistiky o počte židov spred 2. svetovej vojny nesedia, zabudli zaúčtovať 6 miliónov židov. Ako inak by bolo možné, že v 1939 aj v 1947 bol ich počet prakticky rovnaký?

http://www.thebirdman.org/Index/Others/Other
s-Doc-Jews/+Doc-Jews-Holocaust-TheSixMillion&Other
Numbers/JewishPopulationStats&TheNonexistent6Milli
on.htmmarsal Zukov # DigiHaqu14
-
 59% ( 12 people voted )
+
2013-06-11 20:21:48 4e6399b2
Regan ale hovoril o sebe a korpokracií, nie o ľuďoch....

Martin # NujoGiby55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-12 10:18:11 55d8f16b
loading...
Nízko hodnotený príspevok


Pandemonium # DaruJete36
-
 35% ( 21 people voted )
+
2013-06-12 12:05:35 d4254012
Evidentne menejstatu.sk je pseudo alternatívny politicky korektný projekt denníka SMEtisko. Čo môžu sledovať týmto ich široko medializovaným divadielkom o americkom vyhnanstve? Takého Davea Duka pravdaže nikdy nespomenú, keďže nieje politicky korektný.

Stano # HyxaFyjo84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-12 12:20:34 5057d10a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Hackerský útok na Sony Pictures napáchal velké škody


 Hackerský útok na Sony Pictures napáchal velké škody
Zákeřný kybernetický úder, za nímž s největší pravděpodobností stojí bizarní severokorejský režim, se možná stane nejničivějším v historii hackerských útoků na americké ...
Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Environmentální fašismus: ekofašisté začínají přebírat Ameriku
Po Koncesionárikovi vám na dvere môže zabúchať aj Exekútorík

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0269 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles